
Galerija nije uvezena
Sajt je odlično skriven,u sred šume,u blizini potoka,okolo već sad gusto obrastao koprivama,neko bi morao žeše da se ižari da bi došao do njega i da se probija kroz kupine i ostalo granje. Direktnog sunca ima preko celog dana i vlaga u tom delu gde je sajt je jako visoka tako da nema preteranog isušivanja zemljišta. Od đubriva imam: Slavol i Plantelu list i cvet. Prva biljka: Izvegao sam oko 12 dana seme iz paketa i juče presadio napolje. Rupa je 20cm široka i 30cm duboka,mešavina zemlje(Florabella universal),perlita i vermikulita i na dnu rupe mešavina zemlje i hidrogela. Druge dve biljke: Ova veća ima možda 4 a manja oko 2 dana vege u boxu,planirao sam da ih presadim kasnije ali mi je iskrslo da sutra moram na put i tek se za 7 dana vraćam a nisam hteo da završe kao Cherry kuch iz indoora pa sam i njih posadio napolje. Što se njih dve tiče one su u običnoj zemlji sa sajta gde kao što rekoh raste mnoooogo kopriva i velika je vlažnost pa kapiram da će i vutri odgovarati....čisto da uporedim kako će da napreduju u odnosu na ovu u kupovnom mixu zemlje. Sajt: Bio sam u žurbi tako da nisam stigao da ih malčiram,pospem okolo nešto protiv puževa...jedva sam i sajt uspeo da očistim motikom od hiljada kopriva...valjda im neće puževi doći glave narednih mesec dana..planiram da ih sledeći put posetim posle prvog maja.
Jos malo ulja,ide danas u maslac :D :spcartman:
Dobro jutro ljudi :vb_wave: Evo ih okaceni na tavanu :thankyou:
Gotovo :) Sutra cu da ih okacim da se suse kad odspavam malo ,mrtav sam :snupi: :snooze: Upravo zavrsio sa trimanjem vecih hedova,popcorn hedici idu u ulje a nesto za malo hasha :) Moze ovo u zavrsene :D
Jesam,jbg pocinje seca drveca u tom delu gde mi je bila biljka :( Evo uveliko trimam,u dosta hedova nalazim po malo budji i odstranjujem,sad napravio pauzu za cigaru :D
:ridinghorse: HARVEST :ridinghorse: Ubi me trimanje,ovo sam do sad otrimao,ostatak cu ujutru :) Sutra kad otrimam i okacim da se susi kacim jos koju sliku i moze u zavrsene :)
Pa da,sigurnije mi je ovako jednom isprskam i do kraja growa dolazim jednom nedeljno da đubrim i ćao. Đubriću do kraja meseca crvenom plantelom a tih 15 dana oktobra je puštam da gladuje :)
Pre 5 dana tretirana Switch-om i uklonjeni svi vrhovi koje je uhvatila budj,sad od nje nema ni traga :joint2: Stabljika: I malo widow haze pred utakmicu veceras :ridinghorse: Karenca switchu je tridesetak dana,znaci ako sam prskao 09.09.2014 datum berbe je negde otprilike oko 15.10.2014 naravno ako ne dodje do nekih neplaniranih okolnosti a nadam se da nece :)
Cela biljka: Na dosta mesta sam nasao budj,sve uklonio i tretirao fungicidom Switch-om,dolazim krajem meseca da je oberem: Jos malo slika: I slika heda kojeg sam skinuo za probu,klik za punu rezoluciju :)
Pa jedna kesica na 10l vode,tako mi je rekao onaj u poljoprivrednoj apoteci,mada ja razmišljam da je razmutim u 7-8l vode,kako si ti radila?
Tako ću i da uradim...imao sam volju da se cimam sa preslicom,sodom itd ali preveliki mi je rizik da mi propadne nešto oko čega se cimam od aprila,sigurnije mi je ovako a i jedna kesica je 250din,minimalan trošak :)
Opet kiše? Au jbt... Neću stići danas,idem sutra da isprskam biljke,aj ti imaš više iskustva sa fungicidima: jel bolje da prskam ujutru ili popodne oko 12/13h? :)
:D DOBRE VESTI :D Malo sam se raspitao po kraju i okolini i saznao da je seča drva odložena za polovinu oktobra što mi skroz odgovara...ooo yeaaah! :D Nema čekanja,danas idem po fungicid Switch 62.5 WG. INFORMACIJE O PREPARATU: Switch62.5 WG je sistemični i kontaktni folijarni fungicid (botriticid) koji se primenjuje za suzbijanje prouzrokovača sive truleži (Botrytis Cinerea) u uslovima povoljnim za pojavu oboljenja u vreme cvetanja,precvetavanja i formiranja plodova. NAČIN DELOVANJA: Dve aktivne materije se odlučno dopunjuju u delovanju obezbeđujući efikasnu preventivnu i kurativnu zaštitu. Fludioksonil ostaje na površini,sprečavajući klijanje spora i ostvarivanje infekcije, dok se ciprodinil usvaja u biljno tkivo sprečavajući dalje faze infekcije, pre svega širenje micelije gjive u biljnom tkivu. Switch 62,5 WG dobro deluje i na niskim temperaturama (iznad 5°C) i obezbeđuje pouzdanu zaštitu i u ranim fazama razvoja zasada i nepovoljnim vremenskim prilikama (hladno i vlažno vreme prilikom cvetanja). Kurativno delovanje (zaustavljanje već ostvarene infekcije) je obezbeđeno ukoliko se tretira u roku od 48 časova od nastanka infekcije. Može se upotrebiti najviše tri puta na istoj površini u toku godine a karenca mu je 28 dana,taman do kraja growa :)
:D DOBRE VESTI :D Malo sam se raspitao po kraju i okolini i saznao da je seča drva odložena za polovinu oktobra što mi skroz odgovara...ooo yeaaah! :D Nema čekanja,danas idem po fungicid Switch 62.5 WG. INFORMACIJE O PREPARATU: Switch62.5 WG je sistemični i kontaktni folijarni fungicid (botriticid) koji se primenjuje za suzbijanje prouzrokovača sive truleži (Botrytis Cinerea) u uslovima povoljnim za pojavu oboljenja u vreme cvetanja,precvetavanja i formiranja plodova. NAČIN DELOVANJA: Dve aktivne materije se odlučno dopunjuju u delovanju obezbeđujući efikasnu preventivnu i kurativnu zaštitu. Fludioksonil ostaje na površini,sprečavajući klijanje spora i ostvarivanje infekcije, dok se ciprodinil usvaja u biljno tkivo sprečavajući dalje faze infekcije, pre svega širenje micelije gjive u biljnom tkivu. Switch 62,5 WG dobro deluje i na niskim temperaturama (iznad 5°C) i obezbeđuje pouzdanu zaštitu i u ranim fazama razvoja zasada i nepovoljnim vremenskim prilikama (hladno i vlažno vreme prilikom cvetanja). Kurativno delovanje (zaustavljanje već ostvarene infekcije) je obezbeđeno ukoliko se tretira u roku od 48 časova od nastanka infekcije. Može se upotrebiti najviše tri puta na istoj površini u toku godine a karenca mu je 28 dana,taman do kraja growa :)
Ne znam stvarno,nikad lošija godina...ali dobro,na neke stvari jednostavno ne možeš uticati :/ Vodim se logikom "bolje imati malo nezrelog heda nego ne imati uopšte"...samo ne znam dal da stavljam u tegle posle sušenja ili u ulje,mislim dal bi imalo smisla od tako malo praviti ulje?
Ljudi loše vesti,mnogo loše vesti... Upravo su mi javili da od sutra kreće masovna seča tog dela bagremove šume gde mi se nalazi biljka!!! A ja tek u ponedeljak stižem kući... Moraću da izvedem neku ninja akciju u ponedeljak noću da poberem to malo što ima na njoj da mi ne propadne sve :( A hejzica je bezbedna,ona je skroz na drugom kraju,nju MORAM da izguram do kraja.
Steka ali mogu ti reci da sam zadovoljan napretkom do sad. A i ja sam cuo da nas ocekuje suncani septembar,bilo bi odlicno da bar jednom pogode prognozu :D Okopana je,nadjubrena i privezana,do 15. septembra je ne obilazim,tad cu da odem da joj privezem grane da se ne polomi od tezine hedova,da joj poslednji put dam 3x dozu crvene plantele i to joj je to do berbe :)
Zaboden kolac,lepo privezana selotejpom,ni traga budji,lepo cveta,dobila 2x dozu crvene Plantele :) A da,velike slike,klik na thumbnail za punu rezoluciju :)
Za malo da mi ona oluja od pre dva dana domaji dodje glave,a mozda joj je i dosla,videcemo za 7 dana :sadbanana: Probijam se kroz koprive,kojekakvo trnje,gazim po blatu do kolena,dolazim do sajta nervozan kao pas i imam sta i da vidim :229: I naravno kreten nisam poneo kolac,nisam ocekivao da ce da je obori,ali sva sreca pa sam bar poneo 3-4 izolirke i improvizovao sam nesto sa drvima koja sam nasao oko sebe,zabio sam ih oko pola metra u zemlju i ucvrstio kolko sam mogao: Kako je lezala na zemlji lisce i vrhovi su se iskrivili ka svetlu i sad odvratno izgleda... 2-3 grane su nacisto stradale i njih sam otkinuo i bacio i uradio neki mini lollipop. I sad izgleda ovako: Dobila je troduplu dozu Plantele Cvet i Slavola. Slike buduceg heda i dela krosnje: Ovaj patuljak je ona jedna grancica koja je prezivela od Durbanke,takodje dobila troduplu dozu Plantele Cvet i Slavola,lagano cveta: Za nedelju dana idem opet do sajta i nosim veliki kolac i cekic da ga ukujem bar metar u zemlju i provezem domaju da ne moze da mrdne,valjda ce preziveti sa ovom improvizacijom do tad :sad2:
Ma jok,iseckam je i stavim u onu veliku crnu kesu za djubre pa tu kesu u jos jednu kesu i tako jos u 3-4 i onda u veliku torbu za trening i nema sansi da se oseti :) I onda na miru trimam kuci...hehe
Jos mesec-mesec ipo dana :-) Ima sigurno preko 3 metra,kad ispruzim ruke u vis ne mogu da je dohvatim. Sledeci put kad budem isao cu da ispovezujem grane izolir trakom kao Davy Jones,ako sad ima oko 3m i plus izduzivanje u cvetanju znaci do kraja ce imati preko 4 metra i kad na tu visinu dodamo tezinu hedova kad odebljaju....eh slatke muke :-)
Sad tek to vidim,za*ebao sam se debelo,valjda ce od one jedne mucene grancice sto je prezivela biti jedan hedic...xexe :D Ostaju mi domaja i widow haze,drzim im palceve,valjda cu da ih izguram do kraja :)
Malopre sam bio na sajtu,evo update: Aj prvo lose vesti,ostao sam bez Durbanke,mislim da je stradala u poslednjem nevremenu,ostala samo jedna grancica: Domaji pocelo da zuti donje lisce pa je dobila 10l vode sa troduplom dozom Plantele cvet: Pocela da cveta: Na sredini biljke sam nasao ovo,izgleda da je neka divljac,verovatno srna malo ogulila koru ali joj se izgleda nije svidelo: Stabljika: I zajednicka sa pokojnom Durbankom: Ovako,plan je sledeci: sledeci put cu da je obidjem za 2 nedelje i tad cu doooobro da je okopam,ponovo dam troduplu dozu plantele cvet,pokrcim svo rastinje u okolini i onda do kraja obilazim na dve nedelje,djubrim i pazim na budj :)
I Domaja i Durbanka su zenke,sad ce uskoro i Widow Haze cura da im se pridruzi :) Znam za te "gule",nije uopste losa ideja,uradicu to kad odem sledeci put. Ljudi zanima me jedna stvar,da li ima logike lollipoping u outdoor-u,ne bih mnogo poskidao,samo ovo blizu zemlje zbog bolje cirkulacije vazduha?
Dobice ona do kraja sigurno jos tri djubrenja mada mislim da nema potrebe jer je zemljiste na sajtu predobro ali nema veze :-)
-U P D A T E- Umro sam dok sam raskrcio granje i koprive oko biljaka,skuvao sam se,morao sam da se probijam do sajta u duksu,trenerci i gumenim cizmama,bio sam gola voda :ridinghorse: Nista nisam zalivao,priroda to radi umesto mene,dosao sam samo da raskrcim,poslikam i topiram Durban Poison. Bebe Durbana nema,nesto je pojelo. Domaja (izmerena: 224cm): Domaja,neuspesan supercropping,samo je zadebljala na tim mestima i nastavila da raste kako njoj odgovara: Evo i durbanke koja je na moju srecu pokazala pistile i topirana su joj dva vrha da se razgrana malo sad kad ima vise sunca posle raskrcivanja: I za kraj zajednicka fotka:
Sledeci put tj. za nekih desetak dana idem do sajta sa srpom,motikom i macetom,hocu malo da pokrcim ovo ostalo zbunje i koprive da dobije jos vise sunca i da okopam malo :) :spcartman:
UPDATE Neverovatan napredak za mesec dana :) Biljka je sad za glavu vislja od mene,znaci ima preko 2 metra. Danas dobila troduplu dozu Plantele list. Stabljika: Odradjen supercroping: I ona sad izgleda ovako: Durban posion koji se malo izduzio i beba durban danas presadjena:
Nikako,samo ne stizem da odem do sajta od obaveza,a i smenjuju se kiša-sunce,nema potrebe toliko često da obilazim :-)
To je samo jedna biljka,na sajtu su mi trenutno domaja i Durban :)
UPDATE Evo za početak kuda moram da prođem da bih došao do sajta :D Uspešan toping Slike biljke: Jedna umetnička: Topirao sam još jednom dva nova glavna vrha i još par bočnih grana i to je to od treninga,ništa više ne diram,mrzelo me da slikam makro,uništili su me komarci:
Hvala svima na lepim željama :) @Imbra: Ipak sam se odlučio za topiranje,krajem meseca ću topirati ova dva nova vrha i par bočnih grana i to joj je to od treninga do kraja. Malopre sam baš hteo da odem da je zalijem i samo što sam izvukao Slavol iz fioke vidim napolju odjednom pljusak...bravo za prirodu xexe :)
Preživela je hladnoću sa početka aprila,puževe i poplave,mora da bude nešto od nje :D
UPDATE Pokazala preflower,devojčica je!!! :joint2: Malopre sam je počastio sa duplom dozom plantele list i Slavola :) Visoka mi je skoro do struka a visok sam 185cm,za sad sam zadovoljan kako se razvija. Lepo se razgranala plus sam je sad i topirao ;) Kako vam se čini? :)
UPDATE: Evo me posle 20 dana,ostao sam samo na jednoj domaji koju je odnela bujica,evo gde je bila jadnica,bila je na 90% iščupana iz korena i osušena skroz pa sam je bacio,nije joj bilo spasa: Evo i te jedine preživele,s obzirom da je bujica protutnjala preko nje drži se:
Tu sam,polako,tek je 11 dana prošlo,još 2-3 pa idem do sajta da radim malo :)
Išao da presadim Japanku pa bzv okinuo po jednu sliku
Jeste,sajt je stvarno vrh,predobro sakriven,zemljište plodno...samo me plaši to što svaki put kad dođem na sajt vidim da je neka divljač ležala u travi na 3-4m od sajta....samo da nisu srne :( Znam da se kao vrate nazad ako naiđu na strunu za pecanje,to mogu da razvučem sledeći put. Čujem da se plaše ljudskog mirisa,šta da radim,da se popišam i po*enjam svaki put kad dođem na sajt? Ima neko neki predlog za tj. protiv srna?
Vrh,mini čorbica-kotlić od 3 litre,bilo je i kupovne ribe,crvenperkice su uletele kao bonus :D
Malopre otišao da napecam malo sitne ribe za čorbu i svratim do sajta da presadim LST i TOP-iranu domaju. Ona najmanja je pojedena,ni stabljika od nje nije ostala a veća na moju radost napreduje :) LST i Topirana: (iskopana rupa zapremine 5l i napunjena mešavinom florabele,perlita i vermikulita i odozgo vraćena zemlja sa sajta) Veća borac: Sajt: (crveni krug označava gde će Japanka biti za nekih nedelju dana) Odoh da pravim čorbicu :D :D :D
Malo isprobavam LST sa domajom dok ne otopli :)
Slavol ne može da šteti. Informiši se pre nego što napišeš nešto.
Što se "Japanki" tiče za sad je situacija 1 od 9,ja zadovoljan :joint2: :joint2: :signs016: Odmah presađena u odvojenu saksijicu i dobila pola doze Slavola :) Na domaji sam zaj*bao FIM i vratio se na toping. Sad čekamo maj i idemo na sajt :ridinghorse:
Od svih 9 menki Japanki samo jedna se otvorila i pustila 1mm klicu,ona je posađena u centar saksije a ostale po rubovima....sad čekamo ;)
Na domaji sam odradio FIM da je malo usporim do lepšeg vremena pa procenite kako je ispalo?
Nadam se da hoće,ipak imaju 25god plus su često bile izložene minusima i to debelim.
Nisam smeo da probam zbog testova na poslu :( Njih dvoje su spalili sve,kažu da ih je neko zujanje u telu držalo dobrih 2 sata i klasična smejalica i pozitiva,šta da ti kažem kad smo svo vreme igrali fudbal :D A odvratno je izgledala,nisam poneo digitalac da slikam ali ličila je na one thai sticks,kao seno,ovako nešto: Po radu kako su mi opisali liči na sativu,e sad nemam pojma šta se pre 25god gajilo u Japanu,možda ti znaš nešto?
Danas sam bio kod druga,zvao me jer mu je stric na tavanu našao paket trave star blizu 25 godina koji je kupio još dok je radio u Japanu,navodno je neka njihova domaća vutra i pogodite šta sam našao???? Bila je uredno upakovana u zip kesici koja je stajala u nekom džaku sa stvarima u nekom džinovskom koferu na tavanu koji se ne greje,znači zimi je temperatura padala i ispod nule,valjda su menke još žive. MOJOJ SREĆI NIKAD KRAJA!!! Ovo mi je definitivno ulepšalo dan! :facesjump: :facesjump: :facesjump: Stavio sam svih 9 malopre u vodu,tu će biti 24h i sutra ih presađujem u zemlju i ako makar jedna nikne početkom maja ide outdoor sa ovom prethodnom.
A brate baš sam puko,divim se svojoj glupoći. Paprike pazim da sve bude pod konac a sa vutrom žurim ko kreten...
Upravo stigoh sa sajta,počeo pljusak pa ni crnu plastiku nisam stigao da postavim ali nema veze,ionako sam pesimista što se tiče ovoga... Od ove MOŽDA i bude nešto,vidi se mali napredak u odnosu na kada sam je presadio: Druga je pojedena: Treća totalno stagnira: Zaključak: požurio sam kao kretenčina,presadio premlade(premalene) biljke suviše rano,trebao sam da čekam maj i lepše vreme...ostavljam ih ovako i ne obilazim sigurno do polovine maja pa šta im bog da... Nemam ja živaca za ovo,previše sam nervozan,bolje da nastavim sa čilijima samo....možda bude neki kasni outdoor u junu ali full spreman. Kačim slike ponovo polovinom maja...do tad pozdrav.
Danas sam se vratio kući,neću stići da odem na sajt jer imam neke obaveze ali evo da vam predstavim još jednu lepoticu koja će sledeće nedelje kad se poboljša vreme da se pridruži ovima na sajtu :) Stara je 9 dana. Sutra idem do sajta da postavim bakarnu žicu pa kačim slike ako ih puževi nisu sredili :D