Pozdrav svima! :wave: Evo mene u iducoj prici :) Oprema ista kao i uvjek, jedina koju imam :p Lumatek 600w pro 2.9 AC Infinity T8 Mammoth 2x2x2 4 mala oscilirajuca, jedan stupni vent. Ammoniumbikarbonat za Co2 ''Kuhalo'' za caj, dvije akvarijske pumpe za zrak, mjeraci vlage/temp, mobilni klima uredjaj, ovlazivac i odvlazivac zraka. HST/LST, prihrana top feed, mycos i Soma kompost caj. Evo nekako kroz pricu i razmisljenje puklo me da isprobam Barnijev Kush growan u soilu. Proslo lijeto u ovo doba cirka imao sam 5 njegovih Kush autosa u svom prvom growu na Hesiju. Sad isti ti Kushevi ali fotoperiodni idu u super soil da sam sebi usporedim okuse kojih se i dalje jako dobro sjecam, prosloljetnog Kusha. Znaci stavio sam na klijanje 5 menki Kusha u casicu cesmovace s par kapi 3postotnog petroksida po casici(to pokupio od Wedinga :p ), po jednu od Sour Diesel, Zkittlez i Gorilla Glue 28.04. Diesel nula bodova, nije popao opce, jedan Kush nije uspio otvorit menku, pustio klicu u zemlju ali nije mogao izac iz menke, ja mu probao pomoc, to rezultiralo slomljenom kicmom... Klijala mi 4 Kusha, GG i Zkittlez. Jedan kush, ovaj na prvoj slici je imao opnu oko stabljike ne kuzim ni ja, mislio sam da ce uvenuti ali izgleda da ce ipak uspjet i prezivit. Danima se nije naziralo nista zeleno na vrhu, al prekjucer ima dao prvi caj i jucer navecer vidim zelene se listici pa kontam ima sansu. Ostalo sve po ps-u sta se mene tice. Vlaga varira od 38-50+, temp nocna 23-24 dan 28-28.5 Znaci stavio na klijanje 28.04, nakon niti 24h direkt u zemlju. 4 su tad imale malu klicu, 4 ne. za klijanje sam koristio zemlju Plantella start - za klijanje i mladice, zaboravio sam ju slikat. Dodao Mycos. U 0.33 potovima su, poslije tog idu direkt u soil. Planiram topirat dva puta pa cemo vidit.. 02.05 Dan prvi. 3 kusha i zkittlez izisli prvi, jos jedan kush i gorilla sutradan. Svejedno 02.05 dan prvi. Jucer dobile prvi caj 200gr/10l. evo ova sta se bori s opnom i par fotki i to ce bit to za sad. Malo sa
Ljudi moji dragi… sve odgadjam odgadjam i prodje dosta vremena :) sad me i pomalo i sram sto sam ovako dugo cekao da ovo zavrsim. A sta duze cekam nece bit lakse :p Realno nema sta puno da pricam, od zadnjeg unosa je bilo jos nekih tjedan dva do berbe, kad su se pokazali amberi u unutrasnjosti cvjetova. Gadjao sam neki omjer od 20ak i jace %. Iznimka je taj jedan kush sta je kao povukao sativast neki fenotip, pokazala je ambere u omjeru koji zelim tek u 13tom tjednu a tad je i skinuta. Mjerio nisam, al posto imam iste tegle, otprilike vidim koliko sam dobio. Na zalost ovo mi je vec drugi grow koji je velikom vecinom otisao u ulje za jednu osobu da pomogne u borbi s gofnetom. U svakom slucaju ide na bolje i to je jedino bitno. Kao i to da iduce uzgoje imam kompletne za sebe. Takodjer sam odlucio jednu turu pauzirat s dnevnikom, vec sam u po vege skoro, valjda, pa onda da se malo resetiram pa cu opet dnevnik na proljece. Svakako cu s vremena na vrijeme okacit koju sliku u galeriju. Unutrasnjeg uzgoja nadam se :p cesto omasim hehe. Evo cisto jedna slika trenutnog stanja u boksu, cisto reda radi, Prvi red naprijed s desno Lavender, ostatak sve 5G Soma seeds. U sredini u manjem potu od Fast Budsa Strawberry Bannana. Hrane imam dovoljno, cak imam i svog caja sto sam mjesao tako da nebi smjele ostat gladne ovaj put :) vidit cemo :) Evo sad random slika s kraja da vidite i da zavrsim i ovu pricu. Eto, sta da vam kazem :) ja sam s ovim growom ekstra zadovoljan. Iako ni 6 foto biljki nije mi kolicinom nadmasilo prvi grow, takodjer Kush, s Hesijem. Tu je brat bratu bilo blizu kilo. Olakotna okolnost sta se toga tice je ta sto je jedan kush pao skoro mjesec dana ranije zbog banana koje je bacio, vjerovatno uzrokovano light stresom. Ali ni tad nebi presao grow s bocicama. A sta se tice okusa i mirisa tu nemam apsolutno rijeci za rec. znaci tri kusha su mi prakticki bila identicna, jedan je skinut ranije. Tvrdi cvjetovi kao kamen. Prepuni kristala nesto nevjerovatno. Miris je jak opijajuci, zazubice krecu cim se tegla otvori. Rad bi rekao klasicna indika, spusta kapke jako brzo, cesto ostane po pola trube za ujutro. Rad se osjeti u cjelom tjelu vec nakon prvih serija. Pusio bi je joint na joint al nakon dva u kratkom roku baca na spavanje. Gorilla Glue, dok je cvala mirisima je dominirala, a nastavila je i u teglama. Najjace se osjeti, po mirisu sam mislio da ce mi bit najdraza ali ipak mi je prvo mjesto odnio kush. Ja sam los za smoke report pisat jbga, nemojte zamjerit. Gorilla je definitivno i najljepljivija biljka do sad. Bas ostaje po prstima da nemozes smotat normalno kako se sve ljepi. Jako je ukusna i lijepa za pusit. Dok mi sativasti kush iako dobar nije bas nesto pre ekstra kao ostale. Nista mu ne fali, ali manje mirise nego sto su ostale a osim toga nemam sta reci. Znam da se dosta foruma nece slozit samnom, ali ja i dalje furam Somin nacin uzgoja u zivom tlu, full organik uz jos par sastojaka sto ih @Bizzzo upravo uspjesno testira u svom uzgoju; kao sto su palm tree ash u cvatu, svoj caj, diatomsku zemlju protiv gnatova koja evo provjereno radi a mozda i jos nesta. Izgleda da po kile do kila diatomske zemlje u 50l zemlje rjesava gamad 100%. Tako da cjela ta prica ide dalje bez imalo zastoja. U zadnje vrijeme vrtim random videa na ovu temu poprilicno, iako ne pratim bas ljude jos, dosta citam i informiram se. I zato sam odlucio da s organskog nacina uzgoja dalje ne idem. Bar za sad. Ne zelim nikog uvrjedit niti obezvrjedit i svatko tko uzgaja svoju vutru ima moj maksimalni respekt, pogotovo ljudi ovdje koji to rade uspjesno vec 10-15-20 i vise godina ali nista manje ni novaci koji se trude i bore da zapale svoju prvu uzgojenu vutru. Svi vi imate moj maksimalni respekt u to nema sumnje, ali ja sam se odlucio za ovaj nacin, jednostano smatram da je em zdravije, em meni osobno, puno vise odgovara, jednostavno mi je bolje i u to nemam nikakve sumnje, to mi je vec jasno kao dan. :) Zivi mi bili decki i curke, nigdje ja ne idem s mog malog otocica a ni s vutre, a u iducem se dnevniku druzimo u rano proljece ako bude zdravlja naravno :) Puno pozdrava svima i trpajte ovaj dnevnik u zavrsene :D
Oooo di smo stali… 13. unos - deveti tjedan cvata zavrsava a polako, jedna po jedna, zavrsavaju i one s malim razlikama. Ova runda ce bit prilicno dobra sta se kolicine tice. Iako cu vagat bez prve banane koju sam skinuo, evo popusio je skoro, ono sta sam ostavio za pusit a vecina nje je na tacni ceka ostatak sta odaberem, i sav trim, za ulje. Sve cu skuhat, i trim od Somanga iz prosle runde. Bit ce hedova a bit ce i crnog zlata :) Znaci druga skinuta ima tri dana, eno je u susari, susi se uz vlagu od 55-65 na temperaturi od 21*c. Filter il je slab il sta vec al ne pomaze bas previse. Mirise cjeli kat kad udjem gore. Ne smeta :) Zkittlez, Gorilla Glue i jos dva Kusha cekaju red. I kako mi se sad cini idu redom Kush pa Zkittlez pa Gorilla. I ostaje sama u boksu jedna od Kusheva koja je povukla sativast neki fenotip. I dalje se pune, svako malo privezujem grane da stoje koliko toliko uspravno. Mojoj sreci nema kraja :D A za iducu rundu necu dugo cekat, sve komponente potrebne su tu, samo valja smiksat soil i stavit ga da odradi svoje. Miris je bozanstven..nemogu opisat.. cekamo tegle jel ali skonto sam da svaku slicnu sortu u svom neznanju opisujem na isti nacin.. evo mirise slatkasto kao neko priguseno voce dok probija neki ostar miris koji grize za nosnice. Al to treba odteglit neko vrijeme da vidimo di smo. Al znam i sad di smo, u sedmom nebu :D jedva cekam pocet ovo pusit. Imam ovu i jos jednu isti fenotip. U iste ce tegle. Samo nek visi za sad sto se mene tice i 10 dana. Sto duze, to bolje. A ostale komodno, bez guzve nastavljaju svoje zrenje. Iako jednu vec mogu skidat. Cekat cu vikend pa ide dolje. A ovo gore cudo sam saprao s makazica i rukavica..sasusio i sastrugao.. nakon 4 growa ja tek ovo radim..budala… bas kao sto kolega Wendigo kaze, dva dima hirosima :) veselim se gorilli, ona je daleko najmasnija i najljepljivija. ::volimj:: I evo ostatak trihom bande (gripna slika je 4 dana stara) Gorilla Glue Sativa Kush Zkittlez I ovaj Kush sto ide za vikend Iako ova ide za vikend, moguce je da odu skupa ona i Zkittlez jer je i ona vec puna ambera a po mojoj procjeni ima i nekih 60-70% mljecnih naspram prozirnih i “bezglavih” trihoma. Iako mirisom ne odaje nekakva cudesa terpenskog profila mislim da ce Zkittlez bit iznenadjujuce dobra fuma. A dala je daleko najvise. Bar ovako na oko. I evo zadnjih nekoliko zaljevanja ce dobit samo vodu iz razloga jer ne zelim otvarat novi caj a vise nije ni bitno. E da, sativasti Kush je dobila 4 zlice soila pod grane iz razloga sto ce ostat jos bar tri tjedna u growu sama. Pa eto.. i eto djecaci i djevojcice to ce biti to. Do iduceg puta vas pozdravljam, zdravi i vessli bili! :wave:
A je mi drago probudit se ujutro, zapalit i otic na espresso a otvorim vutru a pet novih postova u dnevniku :D ne kuzim kako neki ljudi ne zele da im se spamma dnevnik :p ja cu u buduce svoje nazvat “spammara” eto :D I vidim s njim svako malo :) u dosluhu smo nas dvije stalno :) ma ako kuzim dobro moja greska je bila, ako se ne varam, dao sam top feed, pa sam uradio loli tjedan dana kasnije. Tad su one vec bacile lisca i jalove grane su pojele dosta i tu sam ja uletio i osisao sve zivo i tad su se pobunile. Tad se ovaj sativa kush pobunio i u nekoliko dana pokazao teske nedostatke svega. Nema veze sad je puno toga jasnije. Ali kao sto kazes on je izgurao grow u skoro pa mat zelenoj heh, tako da ici ce to siguran sam. Nema ni flusha nista, niti se osjeti ikakav guano ni nista osim cistog onog prodornog mirisa ovisi koja sorta se pusi… Ovako kad napises nesto o liscu odma skuzim koliko malo znam sve te procese, pozelim odmah smotat jednu i smjestit se negdje u hlad i otvorit edukativni dio foruma i malo listat.. A gadjat boje jesenje zadnjih tjedan dva mislim da je super, i mene to nekako privlaci ali me flush ne privlaci. :D sta je dobro ovdje u ovakvom organiku, flush nije potreban. Vidim po Bizzovom cvjecu da mogu zavrsit a da ima jos hrane i nista se apsolutno nista nece osjetit. Nit grebe za grlo nit goni na ksalj. To mi je super. Flusha sam se u prvom growu zgrozavao hehe ma dobro je sve. A sta se defolijacije tice svakako sam vise za podturit list negdje ili ga zasebno vezat sa strane, ali da, nekad definitivno bolje skinut nego se mucit s nekim monstrumom od lista sta zaklanja cjelu sredinu. Slazem se. Ma ja se sa svima uvjek slazem al onda opet radim po svoju :D Posram, groilla je strasna. Meni osobno najdraza u growu. Eno ni ne jede puno, jos je sva zelena i baci tu i tamo koji list iz sredine krosnje. Ljepljiva je nenormalno a jos nenormalnije mirise… nemogu je jos opisat a razmisljao sam o tom. Dok me zkittles ne odusevljava nesto osim sto je velika. Jos nije spremna bome i ima jos par tjedana fore da prebaci terpenski profil u nesta dobro, al trenutno mirise kao mom malom noge dok se nije dva dana tusirao. Bog mi..ne kenjam..na to mi baca. Ne na one smrdljive noge nego malog djeteta slatkasto al smrdljivo lol.. nemam bolje usporedbe za nju. Iako je mjenjala mirise vec par puta pa se nadam da nece na ovome ostat :p Ova ce bit prva gotova.
12. Unos - 50. dan 12/12 Pozdrav svima! Nemam vise evo sta novo upisivati, na neka dva tjedna od branja prve ili prve dvije, kako mi se cini Zkittlez ce ostat tjedan iza prvih, Gorilla takodjer, a ovaj kush sto je povukao na sativu ce ostat jos bar tjedan iza svih. To je bar moja neka procjena sad dok sam ispratio malo trihome. U svakom slucaju necu gadjat 30% posto ambera, ic cu na malo manji postotak ovaj put, cisto da vidim. Izmedju 10 i 20% skidam sve. Kush koji je zabananio i susi se danas ide u teglicu. Ostavio sam jedno 20ak posto vrhova za pusenje dok ne dodje ostatk growa pod noz. Ovo ostalo sve stoji prostrto u mraku i ide u ulje. Sve skupa s popcornom i trimom i grancicama i jos nesto trima od Somanga. :) Jos uvjek idem caj/voda i tako cu i nastavit. Gnatovi su se malo pojacali evo pred sam kraj i zato koristim vise zutih traka i to je u biti to. Cole su u prosjeku po 10-20cm iako ih ima par koji nategnuto udaraju u 30cm. Ali ljepljivost, terpenski profil opcenito a i snjeg po Gorilli me zapanjuje, kako samo mirise, nadjaca i kush i zkittlez. Jedva cekam nju probat. A svaka ima svoje neke mirise kad nabijes glavu u bud. Kad “zasviram” prstima po ovoj zeljeznoj konstrukciji za LsT i kad se svi ti terpeni oslobode i polete i pomjesaju se u zraku mozak mi doslovno protrne ako nisam pusio jos..zazubice krenu kao kad si gladan ko pas a zamirise spiza :) :) nevjerovatno…trihomi su na gorili masivni! Ovo gore je taj kush sto vuce na sativu kao. Ona je pocela ludjacki punit bas zadnjih tjedan malo jace dana. Jedva tu i tamo koji amber na listu. I evo to nek bude vise manje to. Stvarno nemam idea sta vise pisat jer se osim sazrjevanja ove medicine ne dogadja nista vise vrijedno spomena. Svaki dan povadim saku zutog lisca i volim da je tako radije nego da mi grow zavrsi a boja kao usred vege. Tako znam da su pojele skoro sve iz zemlje i da zadnjih tjedana trose zalihe iz lisca. A i manje trimanja hehe. :) Eto ga, cuvajte se i tipkam opet za nekih tjedan dana. Pozdrav! :)
11. Unos - 43. dan na 12/12 Eeevo da vas pozdravim i ubiljezim jos jedan unos. Hyper tjedan iza nas pa su i one to osjetile. Malo zedne bile par puta ali sat dva nakon zaljevanja vratile bi se bez ikakvih problema. Ima malih promjena od zadnjeg tipkanja, najmanja biljkica, Kush, sto je bila prezalivena i time usporena, tko prati sjeca se, ona je bacila bananice..i to ja opce nisam skonto..ni nebi ko zna do kad.. tako da je ona igrom slucaja vec tri dana u mracnoj sobi, nisam je stigao danas obrat a ni slikat, tako da cu u vezi nje ujutro ili editat ili upisat novi post. Opce nije tuga jer me jedan drug ❤️ :D nazad nekoliko dana napunio hedovima⚡️ da boli glava, taman dok se mala posusi i zavrsi u teglici. Onda ide ona, sigurno je bolja nego ulicarka kakva, pa dok nju popusim ostatak bande iz growa ce teglit vec barem tjedan dana. Tako da se sve poklopilo da nemoze bolje. Parametre nisam upisivao zadnjih tjedana ali i dalje ih drzim na dnevnih 26.5-27 i nocnih 22.5*C. Vlaga ovisi..ne ide ispod 45 a dosegne i 50i par ovisi o zaljevanju i utjecaju el ninja :D vani vlaga bolesna. Navece zna udarat i u 87-90% a grow soba je radi hladjenja otvorena. Tako da maeco ne cupa vlagu iz normalnih 25kvadrata nego s cjelog kata, cirka 200+ kvadrata. Al dobro je. Ventovi su razmjesteni da stvarno nebi smjelo bit budji. Skidam zuto lisce svaki dan po par listova. S nekih vise s nekih manje. Budovi mi padaju od tezine i moram ih podvezivat na drvene stapice. Fenomenalan osjecaj. :D ako proguram iduca tri - cetiri tjedna maks do kraja ovo ce mi bit najbolji grow do sad. :) Naravno, bilo je gresaka i odstupanja od zeljenog, ali sve u svemu ja sam za sad prezadovoljan. Racunam da cu za nekih tjedan do dva pocet skautat ambere. Medju ovih 3 kusha sto su ostala ima jedna koja je povukla na nekakav sativasti fenotip, ona ce cvast koji tjedan duze nego ostale koje su povukle indica feno, Gorilla i Zkittlez takodjer. Sve u svemu kasnio sam s lolijem jedno 7 dana i to se odrazilo tako sto su biljke pocele pokazivat glad. Od zadnjeg top feeda to je stalo/dosta se usporilo i od tada ide voda/caj uz Culinex svako zaljevanje. Gnatovi su pojacali aktivnost ali to je i dalje sve pod kontrolom. Cini mi se da pred kraj cvata svaki put budu zesci nego u ranijim fazama. Ko ce ga znat.. Donje tri slike Gorilla Glue Ovih par slika povise ovi listovi s ostecenjima, to je ta sta je povukla sativa fenotip. Nju je koliko kuzim zeznulo kasnjenje s lolijem najvise. Iako su ostecenja stala nakon nekoliko dana a ona nastavlja punit iz dana u dan. Ali cvast ce najduze od svih kako se sad cini. Ove dvije slike ispod Zkittles Nek kaze tko sta hoce al ja sam ovim growom prezadovoljan, mogu se lupat nogom u dupe od srece :) a posto imam dobre fume dok sve ovo zavrsi u teglama nekako sam skroz skuliran i cekam kraj :) ali “mould” control ide. Svaki dan precesljam budove i gore i dole u potrazi za banaicama, pljesni, sjemenkama..ni sam neznam xD dvaput sam vec progutao gnata u letu..al stvarno.. ;) Tipkamo se, laka vam noc :wave::razvaljen::
Evo cisto da ubiljezim top feed koji sam dao danas. Ovim putem hvala bezimenom kolegi forumasu koji je nesebicno dao Soma soil set. ❤️ Dao sam trima koje su pokazale najvise gladi po 4 velike kasike i malo caja uz to. Kasiku. Nemam ga puno pa nek bude za jos dva ili tri kuhanja. Ostalima trima koje jos ne pokazuju znakove gladi, ili pokazuju jako malo, njima sam dao po dvije kasike bez caja. Sve to lijepo zaliveno vodom, jer je danas dan za vodu ionako. Pa cemo vidit kakve ce i dali ce kakvih promjena u iducim danima biti. U svakom slucaju, to im je to. Nadam se da je dovoljno. I da nije, biti ce :) Par slika da se boja zabiljezi pa bi po svemu sto sam do sad vidio trebale vec u nekoliko iducih dana malo zivnuti i vratiti koju nijansu zelene :) zivi bili pa vidili :) gladan Kush mamu mu.. :D I da, malo sam isprepomjestao ove zute dalje od sredine. :wave: Tschüss:wave: :)
…potaknut cinjenicom da mi bilje od zadnjeg unosa pokazuje znakove gladi, ne samo jedna nego i na par ostalih a jos je cijelih mjesec i pol do kraja, a imam mogucnost doc do jednog soil seta, odlucio sam im dat jos top feeda. Do petka cu imat soil set i iduce zaljevanje iza toga ide ispod svake ovisi kako koja, 2-3-5 zlica top feeda. Pa cemo vidjet. Ista genetika isti uvjeti. Pa ne kuzim. Al nema veze, uci se a i ucit ce se jos dosta. Jedina razlika sto su ove dvije u samoj sredini. Nisam nesto bas rotirao potove. Osim malo nekad u krug samo. Ali ne brinem se, kolega koji ce mi dat soil za top feed je imao toliko gladno bilje da je izgledalo kao da joj nema spasa, nakon top feeda se tako vratila da smo pratili iz dana u dan i nismo sebi mogli doci. Tako da jos par dana nek izdrze i dobit ce klope da je nemogu ni pojest svu :p
10. Unos - 28. Dan 12/12. Zadnji dan 4. tjedna na 12/12 Za sad sve ide svojim tokom kako treba, zavrseni svi poslovi oko growa, ostaje jedino zaljevanje do kraja. Nekih mjesec i pol po mojoj procjeni. S tim da s cajem idem jos neka dva puta. I vise ne. Ni nemam ga vise. I onda do kraja sama voda. Vise od mjesec dana. Lumatek radi na 100% - 600w od ponedjeljka, na nekih 55-60 cm od krosnje. Ta radnja je zeznula klimu. Mala prenosna jednostavno nemoze skinut temp ispod 30*C nekoliko najtoplijih sati ide i preko 30. Tako da sam zagradio hodnik, nabavio neke light tapove (super su) i upalio zidnu klimu u hodniku i zakucava dnevnu temperaturu na 26.5-27 a nocnu na 21-22. Kako klime rade 24/7 uz odvlazivac nemam ni problema s vlagom, po zaljevanju 50ak% i pada. Do iduceg zaljevanja je vec na 38-40. Jedino cega se plasim malo je budj. Ali zato sam nabavio jos 4 oscilirajuca venta i malo napravio premjestaj ventova po boksu. Stoje jedan povise drugog po dva komada, gornji tjeraju vrucinu ispod panela direkt, a ovi ispod udaraju u krosnju ali svaki udara u suprotni kraj tako da lagano pirka u suprotne krajeve i sve se njise. Neznam sta vise mogu uradit da se zastitim od budji. Stavio sam stupni vent da puse kroz krosnje, fali mi jedan ali za sad je tako. Iduci grow stize definitivno jos jedan. Sta se djevojaka tice, jedna mi pokazuje da je gladnija od drugih. U njoj mi je jbga i ostala rupa u sredini, ali nista me to ne tangira puno jer znam da ce kvaliteta bit extra, kao i svaki grow u Soma Super Soilu ❤. Ali evo da imam jos soila sad bi joj dao jos tri kasike sigurno. Ali nema veze, posto nemam dao sam jos 4-5 kasika caja i danas zalio jakom dozom caja. Sto vise lisca ode, lakse ce mi bit iztrimat sve ovo :) i eto, tu smo negdje, evo slika i to ce biti to. Kuhalo u akciji i light tapovi. Pokidao sam mrezice na otvorima da bi ih mogao stavit, naprave bolestan podtlak, skoro pa me strah da ne pokidaju sator. Mislim nece al bas jak jak podtlak. Evo dolje da se vidi i ova gladna. Evo lijevi red od gore prema nama redom Kush, Kush pa Zkittlez. Desna strana od gore prema nama idu Gorilla Glue pa Kush i Kush. Bez nekoliko gnatova bi bio usamljen u growu. Culinex odradjuje posao ko i do sada, bez greske, u tjedan dana po 20ak gnatova na svakoj od tri zute trake. Ne stavljam vise od te tri cjeli grow. Doslovno sam evo u modu “cruise control”. Jos ta dva caja i u punom smislu tih rijeci. Jako puno iskustva u ovom growu, jako malo posla za nevjerovatne rezultate. Sve ovo mi je samo postalo jos samo draze i draze. Neznam sta vam vise mogu reci a da ne davim, cuvajte mi se, budite zivi i zdravi i slobodno napisite bilo kakvu kritiku ili ista sto primjetite, moj dnevnik ne grize ;) pozdravlja vas Ciro sa sike nasrid mora ❤️⚡️ :wave::rolleyes::gled:
9 unos - 20. dan na 12/12 Sve se mislim, ako breeder kaze da nekoj sorti treba npr 9 tjedana cvata, forum kaze da uvjek dodamo tjedan ili dva na to, znaci breeder racuna cvat od momenta kad procvatu a ne kad prebaci na cvat. Neka misao bzvz po kojoj izgleda i ja krecem brojat cvat od momenta prebacivanja lampe..nez. Nije ni bitno. Uglavnom, pozdrav svima, ja sam malo preskocio dva unosa. Osim neloseg strecha, nista se posebno nije desavalo. Svaki drugi dan zaljevanje, svaki drugi put caj..i eto, zavrsio strech ima sad ce i tjedan dana i djevojke procvale. Uradio sam lolipop evo bas jucer. Nisam nesta pretjerano skidao, ali skinuo sam dosta vise nego ikad do sad. Bile su masu zagusene i nista al bas nista svjetla nije probijalo u samo dno uz zemlju a sve prepuno lisca i jalovih grancica koje nisu uspjele doci do vrha krosnje. Tako da sam to sve poskidao. Sad se kroz prvu vidi skroz tamo do zadnje. To ce biti to. Takodjer uz loli sam dao i posljednji top feed, sendvic za po putu u cvat da mi ne zazute odma i forum se triggera :D :D :p bas gledam prosle dnevnike i vec sad su mi u uvoj fazi u proslim uzgojima pocele debelo zutit i jest lisce. Za sad sam u igri a tu i tamo koji list iz same sredine se sasusi pa ga skinem. Poskidao sam more zice, pokusao malo poravnat krosnju koliko to ide i eto. Imam par kandidata za supercrop ali nope, za sad bar nista od toga :) Temperatura me kida po savovima ovih dana. Na klimi je temperatura zakucana na 18 i to rezultira da je djevojkama tokom dana prosjek 28, prebaci i na 29 al kratko tako da je ok. U 18.00lampa prdne i tad temp padne na nekih 25.5-26. U prosjeku jedva dva stupnja razlike izmedju noci i dana. Ali na racun klime koja se pati.. vec mjesec dana skoro se ne gasi s samog maksimuma. Jbga. Iduce ljeto cu bit spreman s jednom zidnom i to ce biti to. Vlaga posto je ljeto je zeru veca, kada zalijem dodje do 52-53-55 a vec sutra pada na 48-50 a preksutra je na 45 cirka. Stigla su mi jos 4 mala oscilirajuca venta, ona crvena. Jednog sam danas postavio da vidim sta ce pokazat ujutro dal im smeta ili ne. Kontam jednog povise drugog pa jedan puse u vrhove a drugi tjera vlagu iz krosnji. Gnatovi pod kontrolom. Tu i tamo koji preleti ali Culinex ih drma neda im gusta. Bas ih desetkuje. Tri zute trake drzim izmedju podlozaka i to je to. Nista vise. I super je. I eto mislim da sam vise manje pokrio sve. Evo jos nesta slika i gotovo. Za top feed sam koristio tri zlice Soma Super Soil seta i po 4 kasike caja. Sve fino rasporedio i teleskopskim grabljicama pograbljao i zalio cajem. Eto ga, mislim da nisam nista izostavio…ako i jesam, nadopisem. Izgleda da sam pronasao svoj nacin uzgoja ovog cuda evolucije.. nije humano koliko sam malo vremena ulozio u trening i opcenito brigu oko growa. Nevjerovatno. Pustio bi po 3-6 dana pa privezao. Po sat i pol za sve biljke. Onaj prvi grow na ovaj nacin bi ulazio u grow room u 8 navece a izlazio oko 11-ponoci. Ovaj uzgoj nisam ni osjetio… nesto nevjerovatno.. ❤️ Palo je sunce, moze se zivit, vrijeme je za par piva i baklji pod vedrim nebom ispred kuce cim jajan zapajki hehe m, puno vas pozdravljam do iduceg vikenda :) :wave:
8 unos. 17 dana Plantele, 43 dana vege i od nedjelje, 25.06 prebacene na 12/12. Sad nek procvatu par tjedana pa racunam samo tjedne cvata. U nedjelju kad sam flipao je svaka dobila jos po tri kasike top feeda i tri kasike caja. Zalivene cajem. Zaljevanja su na svaki drugi dan, jedna ona sta sam je zeznio prezaljevanjem i dalje preskace jedno zaljevanje. Imam samo par slika nazalost jer se ja nemogu asimilirat na ovakav rezim dana i noci, prvi put noc ide od 18.00-06.00 a dan do 18.00. A volim friske slike prije updejta pa krenem da cu slikat i skuzim da je vec noc..i tako tri dana vec. Tako da cu jos par slika okacit ujutro prije posla :) danas igrom slucaja kako nisam imao vremena, prvi put nisu dobile culinex. Zadnja 4 zaljevanja dajem caj/voda. Jedini problem ove moje metode je sto je jako tesko doci rukama ispod krosnje, u biti nemoguce. Imam neku pincetu i grabljice pa se snalazim. Trebalo ih je mozda malo vise pustit gore. Mozda drugi put. Razlika temp noci i dana mi je jedva 3*C. Lumatek je po flipu pojacan na 75% tj 450w i podignut na dobrih 50ak malo jace cm da pokrije vise jer je bilje van okvira panela gledajuci po duzini. Sad cemo vidit sta ce i kako bit. To je vise manje to.. evo dvi tri slike sta imam od nedjelje a ujutro dodam jos par kad poslikam prije posla :) Trebalo je slikat prije i poslije sliku jer list se poslije top feeda nekako najezi, nabubri neznam kako opisat al bas se promjeni. Jesam rekao da sam za sad zadovoljan? Nisam? E pa jesam :D ako sve bude i dalje ovako ovo bi moglo bit bas fino po nekim mojim nazovimo to..mjerilima :p Eto to je to, ujutro editam jos par slika :) pozdravljam! :) :wave: Edit: Zkittlez Kush zeznut zaljevanjem. Ona ce ostat manja i slabija vidi se. Gorilla Glue I ostatk Kush mafie s tim da je ovaj prvi ispod malo zazutio po sredini krosnje, neznam sto, nek mu bude, inace i izgleda i ponasa se skroz normalno. Eto slike koje Sam jutros poslikao. Sad cu gledat mozda manje vezivat nek se malo pruze. Vidit cemo sta ce bit. Robija pocinje, pozdravljam vas uz prvu jutarnju kavicu :)
7. Unos. Kako bi rekao moj duhovni vodja Bizz, 17. dan plantele i 31. dan vegetacije. Od presadjivanja. Dobro vece dobri ljudi, prolaznici..indijanci.. ::lulamira:: evo sve ide vise manje po planu. Neke nove spoznaje sto mi je drago i to je to. Blizimo se flipu. Racunam iduci vikend flipat na 12/12 iako moguce da ce i koji dan kasnije. Tad ce dobit i drugi top feed. Sto kazete vi, sendvic za po putu u cvat :) skuzio sam da mi T8 ipak ima blue tooth kontroler i poceo sam ga koristit. :p Tu sam skuzio da mi temperatura u momentima skace iznad 29 stupnjeva i sad kako imam bas pravi uvid u parametre malo sam promjenio plocu. Spustio sam dnevnu do maks 27.5. Ne ide dalje. Nocnu drzim na 22.5 do maks 23. Prozor je zatvoren. Lovim taj idealan prosjek od 25.5*c. Ovo je dnevni prikaz, ovako bi trebalo da bude na tjednom i mjesecnom prikazu grafa. Al pomalo jer evo tek niti tjedan dana cackam po ovome. Sad, imao sam jedan problem, jedan od Kusheva ne prati ritam zaljevanja ostalih i trazi do dva dana iza ostalih. Evo ga ispod i eto da i ja vidim kako je kad biljku previse zaljevas. Veceras sam zalio a ona ce dobit najvjerovatnije preksutra. Vec veceras izgleda bolje. Najezila je lisce pomalo evo sad sam isao bacit oko. Vraca se pomalo. Ona, Gorilla Glue i jos jedan Kush su mi ostale malo manje, dok su Zkittlez i ostali Kushevi prilicno veci. Za sad, osim jednom ili dvaput u onim casicama, vode se nisu napile. Dajem im samo caj.200 grama 15 l cca. Evo ispod redom i ostale. Critical Kush Gorilla Glue Critical Kush Zkittlez Critical Kush Panel sam spustio nazad na 38-40cm. I dalje na 50%. AC na 7/10 poslije lolija jos ga dignem na 8/10 i to ce bit to. Dodat cu jos jedan stupni vent a moguce i jos jedan do dva veca oscilirajuca od 40cm u cvatu. Vidit cemo. Gnatovi pod kontrolom. Culinex cijela tableta svako zaljevanje ih izgleda prilicno lipo sputava u planovima mrsenja mojih planova hehe :) tako da za sad evo stvarno sam zadovoljan. A jednom kad uradin loli i malo jos sve to rasporedim mislim da idu na samu vodu do kraja al o tom po tom. Nadam se strechu jer ga prosli put kad sam ovo radio nisam skoro opce imao. Eto to je ja mislim sve za ovaj put do iduceg vikenda. Lipo vas sve pozdravljam, dovrsim ovu trubu i pivu i odoh u krpe :wave:
6. Unos. 41. Dan vegetacije. TOP FEED!:banana123: Pozdrav svima, radim unos samo da si ubiljezim kada sam dao prvi top feed. Znaci dobile su po tri prepune zlice svaka. Prvo malo preorao, pa kasikanje pa opet malo preorao i zalio cajem. Ovaj put cjela culinex tableta na 30ak litara. Primjetio sam i malo brzi rast od kako sam podigao lampu za 10ak centi. Za sad sve pet i idemo dalje pa cemo vidit.. Vlaga luduje pogotovo nakon zaljevanja. Ovaj cas je u dnevnoj sobi 72%..strava. Maeco mi radi na CO opciji, znaci cupa ne staje bez obzira kolika je vlaga u prostoriji. Doslovno kanta 30l svaki dva i pol do tri dana. Poskidao sam lisce sto se vuklo po zemlji. I slomljena grana na ovom kushu gore prvom se oporavila. Veceras nisam vezao, nek papaju i gustaju, a i ostao sam bez zice. Perlit je zakon, drenaza je fenomenalna, doslovno dam zalivacu od litre i pol od jednom. Dok dodjem opet do prve prodje pet min. Tad dam jos jednu litru i pol pa poslije toga litru i pol razdjelim na dvije biljke i poslije toga imam minimalan run off. Do sutra ujutro je suh podlozak. Eto..ja za sad pre zadovoljan, nemam sta rec.. pozdravljam puno do iduceg unosa. :wave:::lulamira::
5. Unos. 36. dan vegetacije. (Misao tjedna - “kolike bi jos vece bile da nije plantele..”) Pozdrav ljudi evo jedan kratki umorni update u par slika i recenica :) Sve ok, rastu i poceli smo s treningom. Kush se uglavnom kupusi pa ga je tesko razvlacit. Jednoj sam slomio vrh..topirao :p zaljepio sam ga ali msilim da je gotov. Nema veze sad ce izac dva :D Gorilla se takodjer uporno kupusi i nece u sirinu nesto dok Zkittlez ludije, najjaca je nema sta. piju samo caj 10-15gr/litra do sad svako 5 dana ali danas sam vec zalio 4 dan i ocekujem da interval zaljevanja poraste bome kako idemo dublje u vege. Ostecenja na liscu su mehanicka, moja nespretna ruka i ostar vrh zice. Nista strasno. Podigao sam lampu na 50-55 cm nebili ih to natjerslo da se malo jace pruze. Nesto lisca mi lezi na zemlji, sve se mislim da to poskidam da se ne nakoti stagod zesce osim vec udomacenih gnatova u mojim uzgojima. Ovakvu vlagu u zraku nisam dugo vidio. Odvlazivac mi vadi 30 litara vode svako 72 sata mozda malo jace. Klima takodjer radi 24/7. Danju neda temp da ode povise 28 a nocu radi na full gas i drzi temp na 23-23.5-24 nekad. I dalje dobijaju samo caj svaki puta i Culinex. Gnatova za sad jedva nekoliko na zutim trakama a stoje vec danima. Mislim da je to to.. evo par slikica Kusha Lisce jos uvjek imaju svaka sve, kontam skinut cu one sto plaze po zemlji predostroznosti radi a i lakse cu zaljevat. Neke listove sam privezao sa strane da ne smetaju, neke sam onako cisto seljacki kao papir zguzvao i ugurao pod grane. Ocito moram to lisce jos malo bolje vezat i maknut. Evo ispod i Gorilla, srami se i zbija u kupolu malu. Morat cu je malo bolje rasirit ovih dana. I evo ispod moja zvjezda growa, Zkittlez. Nju mucim a ona sto je vise davim to zesce raste. Nevjerovatno. Nisam dugo u ovim vodama al ovo jos nisam vidio. Ona mi je najdraza. Al nemam milosti prema njoj. Tako sam ju jadnu razvukao da imam osjecaj da je dosta da opalim frnjoku po ovoj racvi, da bi prsla po pola :D :p Njoj Auxin ne prestaje kolat granama ::kauboj::smiley9934 Nevjerovatno kako je lijepo imat svoj uzgoj… koji osjecaj kad udjes u grow room i sva ta buka svi ti strojevi rade 24/7 nema stajanja, otvoris patent unutra bljesti, puse mrda…strava.. pred par dana sam pojacao turbinu na 6/10 iako realno jos nema potrebe al ima meni u glavi nek grmi notu jace ;) ❤️:rolleyes: I evo kao grupne :) evo to je vise manje to. E, kesice caja su mi stajale na toplome i napuhale se, pukle na rubovima i gnatovi se uselili. Otvorim caj a par gnatova izleti.. mogao bi bit show al mislim da nece jer culinex je super stvar. Ako zagusti uzmem dva paka od 30 miliona nematoda plus culinex i zute trake i jaci sam od njih :D Eo opet sam se rastipkao vise nego sam mislio.. tipkamo se za cirka tjedan dana :) poyy:love2:
4. Unos. 28. dan vegetacije Pozdrav svima :wave:evo stiglo vrijeme za jedan mali update. 28 dana od nicanja i napokon se micu. Presadjivanje u finalne potove se pokazalo kao spas. Mislim da su vec gotove s ukorjenjivanjem poprilicno jer zadnjih dana krecu prilicno brze. Ova mala je naravno malo usporena, ta sto je opna zezala, a po svemu sudeci ona bi mogla i van boksa kroz par dana pa ostajem na 5 biljki. Vidit cemo. Uglavnom sve sam topirao. Malu sinoc. Zkittlez prvu, par dana iza nje ostali Kush i Gorillu. Piju samo caj za sada jer je dugo od zaljevanja do zaljevanja da bi dao jednom vodu. Ovako obnavljam bakterije u soilu svakim zaljevanjem. Kada dodje doba da piju svaki dva tri dana, onda moze jednom izmedju i voda. Dajem cirka 15ak grama po litri caja. Tako ce ostat i cijeli grow. Top feed nisam mjesao “ljuti soil” nego cu cisto davat po nekoliko kasika cistog soil seta i zalit to cajem. Na to sam se odlucio iz jednostavnog razloga, jer radi. :) Vidio sam i par prvih gnatova. Ocekujem ih kroz dva tjedna, prvo leglo. Svako zaljevanje dodajem culinex. Vlaga je velika, skidam je uspjesno na 40-45% Maeco je do sad u tocno 20 dana ne konstantnog rada izvukao skoro 80l vode. Temperatura je nocu 23-23.5, po danu 27.5-28.5. S treningom krecem sutra. Zkittlez je prva na repertoaru. Topirao sam jednom glavni vrh i vise ne topiram. Sad cu ih samo razvlacit po sipkama dok ne popune i flip. Prvi top feed moguce kroz 10ak dana. Vidit cemo. Lumatek je trenutno na 50% snage (300w), na 40 i nekoliko centi od krosnje i mjerim 25000 luxa u razini krosnje. Cesto se osjeti miris ammonium bikarbonata kako radi reakciju u boksu. Jedva cekam taj co2 meter da znam di sam. Procure nakon 4 litre vode/caja minimalan run off da ga ne moram ni skupljat. Evo nekoliko slika i svaka pojedinacno i to je to za sad. Neke slike su ostale zute, unaprijed se ispricavam sto sam ljen bacat ih na komp i prepravljat. :) I evo grupne drzeci na umu Pravilnik foruma da se ispostuje :) Mislim da bi to bilo to za ovaj unos. Na iducem bi vec morale bit nelose razvucene po sipkama. Sta ce na kraju od svega izic, vidit cemo :) puno pozdrava iz Ćirine bašte :wave::vutra::sun2:
3. Unos - 17. Dan vegetacije. Cisto da ubiljezim najvise radi sebe da znam. Evo poslusao sam Opu i uvalio ih u soil jucer. Nisam htjeo cekat nedjelju. Evo nakon nekih 15ak sati u soilu ni jedna ne pokazuje znak da joj je pre jak ili da joj ne pase. Tog me najvise strah. Ako ovo prezive, moje su, najebale su :D Nadam se da ne brzam s zakljuckom da im je dobro. Ovi air rip potovi su cirka 26-27 litara svaki. U svakih 50litara spremnog soila sam prije sadjenja umjesao 5 litara perlita i jedno kilo Soma Compost Tea. Potrosio sam sve skupa i cijelih 100grama Xtreme Mycos. Dobro natopio substrat vodom u koju sam dodao Aquasanu i jednu tabletu Culinex bakterija protiv dvokrilnih insekata, u mom slucaju gnatova. Davat cu Culinex jednom mjesecno preventivno ili da ih drzim pod kontrolom. Stavit cu sipke na potove cim krenu rasti. Malo sam pretjerao s zaljevanjem, imao sam po litru i malo jace run offa po potu. Ovako sad procure nakon 6 litara vode. Opet bacam sliku ispod slike jer nisam doma na kompu nego kafenisem :) (a takvi ce updejtovi bit u buduce jer mi je dosta lakse nego palit komp pa prebacivat slike pa sve stimat..izgubim dva stata na komp update) Korijen sam slikao svakoj ali stavim samo jednu sliku jer je na svakoj razvijen skoro isto. Osim male sto ju je opna zezala. Ona ima jedno 40% manje. Ali izgleda da joj ne smeta. Evo i mala ajd.. I evo suma sumarum to bi sinoc izgledalo ovako; I maloprije ovako, isto :p nadam se da trpaju vaze korijenom dok ja ovo tipkam :p Lumatek na 25% jos neko vrime, co2 u dvije nize vrecice, danas punim ostale dvije a jos dvije dodajem za nekoliko dana. Temp 22/28 Vlaga 45-55% Lampa na 35cm - 18k luxa. Uskoro stize i co2 meter. Jedia spravica koja me jos od opreme grebe da je nemam.. Do iduceg puta pozdravljam vas svih sa suncanog ***** :D :wave::sun2::rasta:
Nisam Pero jos stavio perlit. Tj. nisam ga stavio u ove klijalice. Mislim da cu danas a ako ne danas sutra presadit vec pa cu tad dodat nezz nekih 5l po vreci zemlje. Ako sam dobro skonto cak i 10litara perlita ide na 50 litara zemlje. Samo necu ga imat toliko pa cu rasporedit pa koliko bude da bude. U svakom slucaju ovaj grow ce imat najvise perlita do sad kod mene. A bio sam jucer u Splitu u grow shopu i nisu imali..pa sam uzeo malo mykosa da ne bude da sam isao bez veze :)
2. Unos :wave: 14. Dan vege. Nisam imao namjeru nista pisati prije nego ulete u finalne potove ali…Plantella.. ova zemlja koju sam koristio za klijanje i mladice je cisto smece, blato, kamen. Za 14 dana su vec morale izbacit treci kat listova i fino se rasirit i skoro bit spremne za Super soil. Medjutim nisu jos. Ali svo zlo s tim jer izgleda da ce se izvuci. Problem je u strukturi zemlje koliko kuzim a ne da fali hrane. Nikad vise Plantelu za nista. Jedino mozda macki za u kutiju di kenja :p Svejedno sam im svakoj dao po dvije i pol zlicice soila za sadnju na povrsinu i fino natopio cajem nebili ih malo trgnuo. Ovo im je bio treci caj od nicanja. Sve osim jedne su izbile korijenom iz klijacih potova tako da sam skoro siguran da ce bit sve ok kad ih ubacim u soil. To mi je plan za vikend ali nekako mislim da cu i prije. Kontam da necu izgubit vise od 7-10 dana vege ovim glupim potezom. :confused: Parametri svi zakucani kako zelim, Temp 22.5/28, vlaga 45-55 ovisi o vremenu, ovlazivac ne palim. Odvlazivac neda da skace preko 50%. Pisem update na mobu pa nemogu slagat slike nego samo opalim par komada ovako jednu ispod druge i idemo dalje. Specijalna zemlja za pikiranje.. nabijem je :P Ove tri sto ih cekam bi kao morale u neki out al znajuci sebe prepast cu se i ic ce na udomljavanje. Vidit cemo. Radi se o Purple Punch auto od FB. Ovi korijencici mi daju nadu da ce se dovoljno razvit za soil. Znat cu za vikend. Vjerovatno u nedjelju da se priblize dvadesetom danu. Osim ako ne pocnu bas plakat na ovu zemlju onda i prije. Do tad vas sve lipo pozdravljam i tipkamo se :wave: