Prvo ovako da pozdravim svu ekipu sa Vutra-E, evo napokon je stigao box, nakon dva i pol mjeseca čekanja, prebacivanja van-unutra, mnogih problema kao sto je na početku losa i nekvalitetna zemlja, prezaljevanje, propadanje jedne biljke, nametnika Itd Itd, sad su ljepotice dobile svoj dom i nadam se da će mi oprostiti za svo neiskustvo i početničke greške, nadam se da ću uz pomoć starijih growera napokon i ja doći do svog prvog uspješnog growa i da ću pušiti svoju robu a ne smece sa ulice. Unaprijed se zahvaljujem na svim kritikama i savjetima koje ću se truditi usvojiti i pokušati da svaki idući Grow bude sve bolji i bolji. Pa da krenemo Oprema: Farmer Growbox 120x120x200 SAMSUNG PB720-720W LED 2 osciliracuja venta-1 mali usb Osvježivač zraka Odvlaživač zraka pH metar 2x finalna 24L pota 2x 20l pota 10cm-Inline-Filter & RC412-Aktivni ugljen Mehanički timer Prehrana BioBizz AllMix: RootJuice BioGrow FishMix BioBloom TopMax BioHeaven ActiVera CalMag Vodoo Juice Neem Ulje Zemlja: Canna Terra Proffesional Seed Bank: Zamnesia Tehnika uzgoja: LST HST Evo ovako, ukratko ću napisati sta sam sve dosad radio i ubaciti par slika, a od sad nadalje sljedi kompletan update svakih 5-6 dana Velika- 7.7 joj brojim prvi dan, zbog problema sa nametnikom -17.7 spricam Neem-om(od tad preventivno 3x tjedno) Dan 18- Topirana+Prvo gonjenje BioBizzom 1/4 od preporučene doze pola litre(nema runoffa) Dan 21- Popila litru sad već 2/4 gnojiva Dan 25- Presadene u finalni pot 24L i tu ostaje do kraja Dan 26- 1.5L sa punom dozom Dan 30- 2L hladno guta(5% runoffa) LST dotezanje konstanto Druga “malo veca” 26.7 brojim prvi dan Narednih 5 dana koristim spricu 2-3 ml vode 9.8- 15 Dan presađena u 3L pot i zalivena samo vodom, iduće zalijevanje ide 1/4 BioBizza 2 MALe 3.8 Izašle i brojim im prvi dan 9.8- 7.Dan za sad još uvijek šprica, 2-3 ML vode. Ispričavam se zbog ovakvog dnevnika, ovo sam pisao u bilježnicu, tek toliko da si zapamtim kad i sta je rađeno, kao sto sam već gore n
Evo ekipa, radno od ranog jutra, nakon 9 dana, biljoze su bile spremne za branje, stabljika lagano pucketala tako da sam se bacio na posao, sve u svem, golosa dala 200, bijela udovica 150, sveukupno 350 mgri, za prvi put ja zadovoljan, zimnica je spremna i također dnevnik može ići u završene. Hvala svima i vidimo se u novoj avanturi uskoro ::listomahanje::::ludak:::vozdra:
Dobro večer ekipa, a nekome možda dan, evo biljke su nakon 74 dana otišle pod nož, 24 sata mraka i to je to, da su možda tjedan dva još ostale došle bi i jesenske boje ali sta je tu je, zbog vremna su morale malo ranije. Sta drugo da kažem osim da sam prezadovoljan za prvi Grow, stavio sam na vagu tek toliko da dobijem dojam koliko je šta, iako naravno nije ni suho a uz to i grančice. Biljoze su sad narednih nadam se 10-14 dana na sušenju i to je onda to, napokon proba vlastitog produkta. Kasnije ide u staklenku sa Bovedom, a evo par fotkica od današnjeg rada i finalnog produkta, mogu reci da je box poprilično popunjen, temperatura trenurna 19, dok sa vlagom malo mučim muku(43-46%), ali nadam se da će nadoći( pokvario se ovlazivać pa su peškiri po podu) jedan vent dere po podu dok drugi udara u stranicu boxa, vrhovi nisu izloženi.
Prije sveg, pozdrav svima, evo ga jedan od finalnih update-ova sto se ovog growa tiče. Biljoze su 63i dan u cvatu, od jučer svjetlo spušteno na 45cm i prebačeno na 11-13 režim, nadam se kroz nekih cca 10 dana da je to to, ostavit ću ih 24h u mrklom mraku pa poslje toga najslađi dio ::listomahanje:::gled: Hrana standard kao i svaki put, jedu svakih 5 dana, nisam niti ću flush raditi jer sam od iskusnijih kolega dobio savjet sa se sa BioBizzom ne radi flush, povećalo radi svaki dan i gledaju se trihomi. Temperatura i vlaga su u svim normalnim parametrima. Ovaj Grow je pred kraj pa nemam potrebe ništa puno pisati osim da bi se želio zahvaliti svima na pomoći, svaki savjet i kritiku, sve sam uzimao u obzir, a nešto i na svoju ruku probavao, nešto je bilo dobro nešto lose, ali sve u svemu spreman i napet za idući Grow. Također, želio bih se još zahvaliti Vutra.org stranici sto je omogućila svojim postojanjem da se ljudi poput mene prvi put okušaju u ovome i da se prije pokušaja mogu educirati o svemu. White widow Golosa U život svak’ svojim putem krenut mora, nakon vise od 100 dana zajedničkog života, uskoro im slijedi rastanak, teško im pada jer su u konstantom zagrljaju
Kao i uvijek, dobar dan ili večer, kako kome i pozdrav ekipi! Lagano se čeka sa nestrpljenjem Tzv. Happy end ::ludak:: Biljoze su danas ušle u 54. dan cvjetanja, što se mene tiče ja sam za prvi put i prvo iskustvo i više nego zadovoljan. Iskreno moje očekivanje nije bilo niti upola od ovoga što sam dobio i što mi se nazali u boxu.(Samo da se do kraja štogod ne sjebe ::poguzi::) Hrana sve isto kao i u zadnjem update-u, jedino što sam na svoju ruku odlučio malo povećati dozu Bloom-a i TopMax-a, ne za puno odnosno točno za 1ml, što sveukupno iznosi 5ml/l, obadvije gutaju 7L, kišnica je već na rezervama a kiša nikako da padne niti je ima na vidiku. Zalijevanje na svakih 5 dana. Temperatura dnevna 25-26, dok je noćna 20-21. Vlaga preko dana 37-39% noćnu ne mogu nikako zadržati na 40% pa ode i do 44% što se iskreno nadam da mi neće stvoriti nikakav problem. Svjetlo nisam niti ću išta dirati, i dalje je na 50cm i 80%, mislim da do kraja neće biti potrebe odvrati na 100%, jer po savjetima mislim da je to previše svjetla za dvije biljoze i da teško to mogu progutati. Mirisi u boxu neopisvi, vrhovi tvrdi kao kamen i ljepljivi kao smola. GOLOSA WHITE WIDOW AMNEZIA HAZE SESTRINSKA U ZAGRLJAJU
Pozz ekipa!!:rolleyes: Biljoze su 43. Dan u cvatu na režimu 12/12 ::listomahanje:::banana123::watch: Evo ga novi update, sad kako se kraj lagano bliž, biljoze traže hranu svakih 5 dana. Poslušao sam savjete iskusnijih growera pa sam poduplao hranu tako da su sad na BioGrow 1ml/l Fish 0.5ml/l Bloom 4ml/l Top 4ml/l Bio 5ml/l Acti Vera 5ml/l Cal-Mag 5ml/l Velika kralja 7L dok je srednja na 6L za sada, obadvije sa jedno 15% runoff-a. Svjetlo nisam ništa dirao, bilo je savjeta da smanjm malo i da ostavim tako kako je i bilo 80%, 50cm od vrha, odlučio sam se da ostavim jer ne vidim da im smeta niti ima negdje naznaka na neki lightburn. Malo me zeza vlaga preko dana, stavio sam mokar peškir unutra ali slabo pomaže. Varira od 37-40% preko noći, dok je preko dana 40-43%. Dnevna temperatura: 25-26, noćna 19-20. Nekidan provirim da vidim kakva je situacija, imam šta vidjeti, pao osigurač i ventilatori si svi pogasili, a unutra pakao 34 stupnja. Evo jedna u zagrljaju ::volimj:::watch: Dvi sestre blizanke, evo par slikica od veće :bocni:: Evo i mlađe sestre.
Dobar dan svima, evo djungla polako ali sigurno napreduje,od zadnjeg puta ništa nisam dirao, tu i tamo pokidam neki fun list koji prelazi preko Heda, usput napravio zajeb, golom rukom kidao, prsti kao u Spiderman-a, sve sta dotaknem ljepi se, samo ih puštam da napreduju i hranim, biljke su sad već 33-i dan u fazi cvjetanja, 3 tjedna na hrani. 1ml/l Grow, 1 ml/l Fish 2ml/l Bloom 1ml/l Top 3ml/l Heaven 3ml/l Acti Vera 0.8ml/l Cal-Mag Temperatura dnevna 26-27, noćna 21-22 Vlaga dnevna 38-40, noćna 40-43 LED na 50 cm na 80% još uvijek. Velika sad već lagano pije 6L sa minimalnim runoff-om, dok je srednja još uvijek na 5L Evo i par slikica trenutačne situacije u boxu. ✌️ Velika—— Srednja—- Zajednička u zagrljaju
16.9 stavljena na cvjetanje, 19.9 krenuli prvi pisiti pa ću od tada i početi računati početak cvjetanja, sveukupne dane života vise ne racunam, nekako mi se čini slab strech, ali polako guraju prema gore, mislio sam da će buknuti ali očigledno slabo, sve dok cvjetovi rastu nemam razloga za buniti se. Lolipop ću odraditi nakon 25og dana cvjetanja(sad u Nedjelju). Držao sam ih na vege hrani prva 2 tjedna, sad sam prešao na hranu za cvjetanje, pratiti ću tablicu preporuke od BioBizz-a i tako svaki tjedan povecavat mililitrazu hrane sve dok ne dođem po njihovoj tablici do 8. Nedjelje i zadnji tjedan ide samo voda(racunam da će u tome periodu biljoze vec biti pred kraj). Parametri u boxu su super, dnevna 26-27( pročitao sam da u vrijeme cvjeta nije poželjno da se cvjetovi “peku” na velikoj temperaturi pa se uvijek trudim održati tu temperaturu u boxu), dok je noćna 21-22, upalim grijanje u sobi gdje mi je box da temperatura ne pada drastično ispod 21. Vlaga je preko dana 38-43%, po noći se pali odvlaživač jer sam primjetio da ide do 47-48%, odvlaživač radi van boxa tako da je noćna 40-43%, probao sam testirati unutar boxa ali zbog prejakog odvlazivaća drastično spusti postotak vlage tako da sam našao zlatnu sredinu. Defolaciju vršim 1x tjedno ali sad nakon lolija neću vise ništa dirati, ide još mreža unutra, samo hrana i praćenje parametara, ostalo ću sve prepustiti prirodi neka odradi svoje do kraja cvjeta. To bi bilo to za ovaj update, budite mi dobri i čujemo se u narednih 10 dana. I da ne zaboravim napomenuti da je LED na 50cm od vrha, na 80%, koristim PPFD/DLI aplikaciju na mobu da provjerim(ne znam koliko je odstupanja) ali sve je u zelenom, znaci granici normale. 6.10- ( SREDNJA ) - 17. dan na 12/12 režimu, također prvi put dobila hranu za cvjetanje, još uvijek pije 4L vode sa 10% runoff-a. Nakon hrane cvjetovi bas “buknu” prema gore, grabe kao da nema sutra. 11.10- ( SREDNJA ) - 22. dan na 12/12 režimu, popila 4L sa minimalnim runoff-om 8.10- ( VELIKA ) - 19. Dan na režimu 12/12, dao 4L i imam sta vidjeti, nema opće runoff-a, odem smiksam dodatno još litru i tek nakon toga možda 15% runoff-a. 13.10- ( VELIKA ) - 24. Dan na režimu 12/12, popilas 5L Odrađen lolipop, prvo iskustvo u životu pa ako netko ima nešto za nadodati, neku kritiku ili nešto da znam za idući put bilo bi mi drago!
Evo odlučio sam malo sad dok je u cvjetanju update raditi svakih cca 10 dana jer za sada sve dobro ide, biljoze su 18-ti dan u cvjetanju. Temperatura dnevna 27-28, noćna 22-23 dok je vlaga 38-45%. Još uvijek su na vege hrani i sa bakterijama sam oficijalno završio danas(po preporuci Voodoo-a). 26.9 DAN 63- 11 dan cvjetanja( SREDNJA ) 1.10 DAN 68- 16 dan cvjetanja - držim ih još uvijek na 4L vode sa minimalnim runoff-om 27.9 DAN 87- 12 dan cvjetanja ( VELIKA ) 3.10 DAN 93- 18 dan cvjetanja velika Ovaj update ide isto pomalo zbrda, zdola zbog viska obaveza ali trudim se da su biljke u nekom prioritetu jer kad sam već ovako daleko dogurao pa da ih skrasim za sami kraj koji se nadam da će biti kroz cca 2 mjeseca. I još jedno pitanje nekome od kolega koji mi može dati savjet da mi kaže koliko dugo da ih držim još na vege hrani Tj kad mogu početi sa hranom za cvjetanje. Uskoro planiram staviti mrežu unutra, na svakih 7 dana vršim defolaciju, dosta Fan listova odjednom jer ne želim svaki dan čačkati malo po malo, tako da ih otrimam pa oh pustim na miru. Evo i par slikica trenutačne situacije u boxu.
16.9 switch na 12/12 iliti sad već 7 dana Poslušah kolegu soneta kojim se ovim putem i zahvaljujem, LED dignut na 60cm od vrha, na 80%. Također LST svaka 4dana malo po malo vežem u širinu, defolacija odjednom ne cackam malo po malo, počeo je lagani strech jer sam u 2 dana dizao panel 2 puta da konstanto držim razmak od 60cm. Ovlazivac je izvađen, a odvlaživač radi van boxa u prostoriji naštiman na 60% vlage s obzirom da je u boxu idealno. Točno 40% vlage, nekad se smanji na 39(stavljena vlažna krpa da ne pada ispod 40) ali se opet vrati, preko noći me malo zajebava ide i do 48 ali nadam se da biljozama to ne smeta, temperatura dnevna malo zeza ide do 28.5( napokon prođoše vrućina pa je sad sve u okvirima normale)dok je noćna 23.1 minimalna sto je dosad zabilježena. Jedan vent udara ispod krošnje da se mjenja zrak dok druga dva udaraju direktno po vrhovima. 12.9 DAN 72 ( VELIKA ) Popila 4.5L(previše za ovu fazu tako da sam odlučio ostaviti je malo da odmori) 16.9 DAN 76 ( VELIKA ) Od danas kreće avantura cvjetanja, režim 12/12 pa da vidimo kako ćemo izgurati do kraja. 18.9 DAN 78- 3 dan cvjetanja( VELIKA ) Popila 3.5L sa minimalnim runoff-on, zbog prošlog puta kad sam se zajebao, trpao 4.5L sto se pokazalo previše jer opće ne zahtjeva toliko, također Vodoo Juice ide sad naredna 2 tjedna. 22.9 DAN 82-7 dan cvjetanja ( VELIKA ) Popila 4L sa minimalnim runoff-on, također dupla doza CalMag + Voodoo Juice, malo kasnije pustila pistile od srednje ali tu su, nadam se kroz par tjedana ljep razvoj situacije u boxu. 16.9 DAN 53 ( SREDNJA ) isto ništa nisam dirao od zadnjeg puta 17.9 DAN 54-2 dan cvjetanja. ( SREDNJA ) Popila 3.5l + Voodoo Juice, runoff 10%, ostavljena 20 minuta da popije ostatak bačen 21.9 DAN 58-6 dan cvjetanja. ( SREDNJA ) Popila 3.5l + Voodoo Juice, runoff 10% kao i uvijek malo ostavljena da dopije a ostatak bačen, počeli su već lagano pistili izlazit na površinu, još uvijek ide hrana za vege fazu.
@sone1 evo ga, poslušah te,Lampa na 60cm na 80%. Jedino sto nisam siguran posto koristim od BioBizza djubrivo dali da krenem sad sa BioBloom ili da čekam još kao sto si rekao dok ne puste prve pistile? Tj dali da krenem sa njihovom tablicom za period cvjetanja ili kao sto ti reče još uvijek za vege fazu, s tim da ide i Voodoo Juice sad? Evo slika ventova
Evo tjednog update, ništa posebno se nije dogodilo, dapace zadnji put sam ju malo prezalio pa od prije 4 dana nisam ništa dirao, osim sto sam se jučer zaigrao sa lampom, spustio je na 30cm i odvrnio na 70% ujutro se probudim vidim lagani Lightburn(ne znam ni sam zašto sam bilo sta dirao, ali vrag neda mira) vraćena n 45cm od vrha na 60%. Temperatura i vlaga kao i uvijke, ništa se ne mjenja, danas ih prebacujem na režim 12/12 msm da je dosta bilo vegetacije i da avantura sa cvjetanjem počne. Ovaj update ide zbrda/zdola zbog manjka vremena. Ljep pozdrav svima do idućeg javljanja ✌️
Pozz ljudi evo drugi dan zaredom vanredno javljanje, ako netko može pomoći i reci mi sta je ovo, dali je nutrients burn ili cal mag(po preporuci BioBizza, sipam 0.5ml/l svako zalijevanje Tj po tablici za prevenciju) ili pak nešto treće ? Na vrhovima mladih cvjetova smećkasta boja, ne na svima, svjetlo na 60% 45cm od vrha tako da sam isključio mogućnost Light burna
Pozz drustvo, nisam siguran trebam li se zabrinuti ili ne, biljka mi nekako izgleda “tužno” jučer dobila hranu, uslovi u boxu idealni, dali samo lose vidim ili nešto je? Posto su listovi prema dole.Hvala unaprijed
Dobar dan dobri ljudi, Jučer zaljevam biljoze i razmišljam se da ih za jedno 10 dana prebacim na cvjetanje, ili da ih pak držim jos u vege skroz dok ne bude vise mjesta u šatoru? Ako netko može baciti savjet bilo bi mi od pomoći. Svjetlo je i dalje na 40cm od vrha, na 60%, biljke sad vec lagano traže svaka 3 dana hranu, sto mi je idealno jer pretpostavljam da i one uzivaju u svojim uslovima koje im dajem i fino rastu, nakon trimanja i treninga sutradan pogledam imam sta vidit, cvjetovi grabe prema vrhu i ne staju. Iskreno nikad vidio nisam stabljiku sa hedovima i željno iščekujem prebacivanje na cvjetanje i početak rasta. Hvala svima i lijep pozdrav do idućeg pon. Temperatura dnevna: 26-29 Noćna: 22-24 Vlaga je kao i obično, varira između 45-55% 5.9 DAN 61( VELIKA ) Popila 4.5L sad sa jedno 15% runoffa, ostavljeno u posudi dole jedno 20 minuta, dosta sama popila ostatak bačen. Također dan prije malo dotegnuta i otrimana, mislim da ću ostati na zalijevanju na 4.5l(pot je 24L) msm da za 5 nema potrebe ali ako netko iskusniji misli drugačije, neka kaže bio bih zahvalan. 8.5 DAN 64 ( VELIKA ) Popila 4.5L, također povukla dosta od runoff-a, jako mali ostatak bačen, danas ide malo trimanje i dotezanje posto su jučer bile bas žedne(obješene grane) pa nisam htio puno stresirati 5.9 DAN 42 ( SREDNJA ) popila 2.5L sa minimalnim runoff-om, dan prije dotegnuta i malo otrimana, poslje hrane oduševljenje. 8.9 DAN 45 ( SREDNJA ) Popila lagano 3L također sav runoff nakon 20 minuta. Isto kao i velika danas ide trimanje i dotezanje. Dotezanje i trimanje Nakon Trenutna situacija u boxu Dok se čeka vlastiti proizvod, druženje uz svaki rad na biljci uz bijelu udovicu Ps. najjace Gizehovo pakovanje po meni do sada
Evo kao i svaki ponedjeljak, i ovaj ide update bez ikakvih problema. Svjetlo je sad već lagano na 60%, 40 cm od vrha, stoji već 4 dana tako i biljoze se ne žale, malo sam promatrao i odlučio da će tako ostati da ništa ne diram. Upaljen doljni vent da malo puse ispod krošnji i mrda doljne listove, outtake još uvijek na prvoj brzini udara. Hranim punim dozama od BioBizz-a, jedino sto Grow ide puna doza a Fish-Mix 2/4. Temperatura dnevna: 26-28 Noćna: 22-23 Vlaga je kao i obično, varira između 45-55% 28.8 DAN 53 ( VELIKA ) rastu Fan listovi kao ludi, otrimano oko 30%, popila 3.5l, sveukupno 28 rupa na dnu pota za drenažu( fino joj pase očigledno ) ali mi se čini da nisam reagirao na vrijeme bilo bi problema. 1.9 DAN 57 ( VELIKA ) Popila 4L sad sa 10% runoff-a, otrimano dosta doljnjeg lišća jer je zalijevanje postalo teško a i lišće se zbog nedovoljnog svjetla ne razvija 28.8 DAN 34 ( SREDNJA ) otrimana dva velika Fan lista, praktički samo ta dva zatvorili cijelu krošnju, popila 2L, odma nakon odrađen lagani LST 1.9 DAN 38 ( SREDNJA ) popila 2.5L sa minimalnim runoff-om, malo dotegnuta i otrimana.
LED i dalje na 50%, digo sam ga 45cm od vrha, temperatura dnevna 25-27, noćna 21-23, kako po potrebi otvorim prozor od sobe tako se temp diže/spusta pa nemam nekih velikih razlika između noćne i dnevne temp(na sreću) vlaga standard 45-55%, u svakom slučaju jedva čekam grdosije da prebacim na cvjetanje. Sto se meni ovako laiku odokativno čini, mislim da mi za sad napreduje super za prvi Grow, puno sam čitao, pitao ,poneki put vjv i dosađivao ali mislim da mi se isplatilo i da za sad vodim dobar posao oko cura, nadam se da će tako ostati to samog kraja. Da se unaprijed zahvalim svima koji bace ili su bacili neki dobar komentar/savijet/kritiku , učenju i popravljanju nikada nema kraja, a to je recept za savršenstvo što se mene tiče. Lijep pozdrav do idućeg pon. 24.8 DAN 49 ( VELIKA ) Nažalost ništa novoga od proslog updeat-a osim sto sam naučio da ljenost može stvoriti probleme. Odbijanje bušenja dodatnih rupe za drenažu uzrokuju da mi se zenlja ne suši 5 dana. Sto sam odma popravio izubševši 15+ rupa stranično poviš dna pota. Nakon očiglednog oduševljena za biljku dan nakon pije 3L sa minimalnim runoff-onom. Konstantno trimanje Fan listova i dotezanje. - 22.8 DAN 28( SREDNJA ) Odlično prihvatila HST, popila litru sa minimalnim runoff-om(kao i uvijek, ostavim ostatak jedno 20-30 min, sve popije), sat vremena nakon toga odrađen lagani LST 25.8 DAN 31 ( SREDNJA ) čini mi se kako brzo divlja i raste da bi ona mogla preuzeti titulu sto se veličine tiče. Popila 1.5L BioBizz(AllMix) sa minimalnim runoff-om, odrezan veliki fan list koji je praktički zatvarao čitavu mladu krošnju(slika u prilogu). Konstantno dotezanje - 25.8 DAN 22 ( MALA ) očigledan zajeb od prodavača zemlje, piše hrane ime za 10 dana, ja normalno počeo hraniti sa minimalnim dozama sto mi se zbog žutih listova čini kao previše hrane, pa sam odlučio dok je ne presadim u veći pot ide samo voda+Voodoo Juice, napreduje ali ne kako sam očekivao.
@0Marac0 evp sad bas gledam od njih sto sam dobio “preporuku” LM301B diode su u pitanju, pretpostavljam da se radi p panelu odvrnutim na 100%
@0Marac0 krivo sam se izrazio, 2-3 dana da Pasivni upuh je ajmo reci nije skroz dole a nije na sredini, nešto između, ali kad stavim ruku dole bas se osjeti da uvlači zrak unutra(vidiš na slici tu dole desno) Evo slika lampe sad ne znam koliko će točno pomoći, ako treba napisat ću i specifikacije lampe
Pozz ekipa, evo kao sto sam i naveo gore dnevnik ću redovno svakih 5 dana updejtat čisto radi sebe i svog idućeg growa da se mogu voditi nekim smjernicama. Temp dnevna-25-28 Noćna- 22-24 Vlažnost varira od 49-55% Lampa i dalje na 40cm od vrha, na 50%, ne vidim da se biljke nešto bune pa ne znam dali treba sta mjenjati, možda dići/spustiti ili pojačati, svaki savjet bi dobro došao. 16.8- DAN 41(Velika) Defolacija još par listova( Vršim defolaciju svaki drugi dan jer fan listovi bas divljaju i zaklanjaju krošnju, vodim se po svom nekom instinktu tako da mislim da ne griješim, a možda nisam u pravu) 18.8- DAN 43(Velika) Popila 2.3 Litre(BioBizz AllMix) konstanto dotezanje LST, kako nalijem tako ostavim dole u poklopcu jedno 15 min ali posto imam jako malo runoff-a tako da biljka sve povuče i ne moram brisati. 17.8-DAN 23(SREDNJA) 700ml (BioBizz AllMix+Voodoo Juice) za par dana planiram topiranje.Presađena je u finalni pot 24L, u zadnjem trenu jer je već lagano počeo root 18.8- DAN 24 Topirana DAN 15( MALA)250ml dalje lagano špricanje pocelo već sa BioBizz+Voodoo Juice. (3 Mala) Se nažalost nije uspila izvuci iz ljuske tako da od nje ništa, piši propalo nažalost. Nastavljamo dalje samo sa 3 komada.
10.8- 35 Dan- velika napokon primila punu dozu BioBizza, 1.5L(jako mal’ runoff) (Strah me još uvije 2 litre da ne nebih preforsirao, no u sljedećem ide sigurno) + Preventivno spricam Neem-om 3x tjedno 11.8- 17 Dan-Dvije male primile po 100mL vode Update za Box: Novi ispušni sistem-405/520 m³/h, Ø 160mm, jer sa ovim ne ide, paklene temperature vani, pakleno u boxu, moram vrata otvarat konstanto. Odvlaživač neću vjv ni koristiti do cvjetanja jer mi je vlaga u boxu za sad idealna Temp dnevna 27-30- noćna 22-23 Vlaga 45-60% Svjetlo je na 50%-45 cm od vrha 13.8- Dan 38 - Odrađena blaga defolacija na velikoj 14.8-Dan 39- Velika dobila 2L vode sa full dozom BioBizza(5% runoff) Mala- Dan 20 -300ml(BioBizz+Voodoo Juice) pH mjerim čisto radi sebe iako iz BioBizza kažu da ne treba, 6.2-6.3
Pozz ekipa prije svega, za par dana ide update sad sam samo htio pitati dali mogu malo otrimati ove listove sto mi zaklanjaju krošnju iliti nove mlade listove ?