Pozdrav Vutroljupci! Nisam posenilio al se ponavljam :djede:. Znači vremenska prognoza zericu povoljnija, pravo vrijeme za probiti led u figurativnom smislu. Neki su ga probili doslovno još prije mjesec dana. Ove godine sam izabrao prilično zanimljive automate i par vrsta "fast flowering" fotoperiodnih sorti da izbjegnem kasnu berbu i sušenje na minusu. Riječ je o feminiziranim sjembama od raznoraznih proizvođača, bit će ovo veseli out, a imam i rezerve sjembi tako da mogu na popravni ako omanem u startu. Evo jedan kratki rezime da vas upoznam sa odabirom; Madness (WoS) 50% Indica / 50% Sativa THC - Up to 20% Miris - Intezivan Okus - Svježe Voćni Efekt - Physicit Otpornost - Visoka Obsession (WoS) 90% Indica / 10% Sativa THC - Up to 20% Miris - Intezivan Okus - Sladkast Efekt - Narcotic Otpornost - Visoka Fresh Candy (Pyramid) 75% Indica / 25% Sativa THC - Up to 17% Miris - Srednje Intezivan Okus - Intezivno Sladkast Efekt - Energy & Narcotic Otpornost - Visoka Super Hash (Pyramide) 90% Indika / 10% Sativa THC - Up to 19% Miris - Minimalnog Inteziteta Okus - Hash Taste Efekt - Opuštajuće Terapeutski Otpornost - Srednja Mazar - autoflower (DP) 60% Indika / 20% Sativa / 20% Ruderalis THC - Up to 19% Miris - Srednjeg Inteziteta Okus - Zemljani Efekt - Ugodan Body High Otpornost - Visoka Dark Devil - autoflower (Sweet S.) 70% Inika / 10% Sativa / 20% Ruderalis THC - Up to 21% Miris - Srednjeg Inteziteta Okus - Voćni sa notom citrusa Efekt - Narcotic & Trippy Otpornost - Srednja Northern Lights - autoflower (Pyramid) 60% Indika / 10% Sativa / 30% Ruderalis THC - Up to 15% Miris - Diskretan Okus - Blago Zemljast Efekt - Relaxing & Narcotic Otpornost - Srednja Eto upoznah vas sa sortama, e sad da vas upoznam sa situacijom :whato::. Kao što je uobičajeno kod mene, počinjem sa automatima koji su odgojeni u mom mikro/nano boxu, rastu u Tera Brill zemlji, te su jučer su izgledali ovako; Ovaj mališa skroz iza je star tek 2 dana dok su ostali danas
Ahoj! Čekao sam malo da me uhvati trenutak inspiracije, a uz to da se i odkjura kako spada, pa da to sve objasnim potanko. I evo ga, kucnuo je i taj čas. Fino se odvalih, niš pretjerano, onak taman (pola frule mi u pepeljari još), reko nek pričeka da nebi obnevidio i ispustio ovaj inspirativni mod. Ajde da nedužim pređimo na stvar, konkretnije SMOKE REPORT; Mazar auto; Odkjuran malo više od 5 mjeseci. Sočno,Voćno i Papreno rekao bih. Na izgled vrlo lijepi hedovi, prosječno zbijeni i fino orošeni trihomima. Par okretaja u grinderu i izmrvljeno je do savršenstva. Miris; čim otvorim teglu pljusne me u nos intezivan citrusni miris. Onak full jak miris. Prilično me asocira na miris citrusa, kao kad prerežeš limetu. Ima i ta neka paprena nota u mirisu, nešt slično ružmarinu samo manjeg inteziteta iako je malo naglašenija kad izmrvim i istresem iz grindera. Okus; okus je baš fin, paljenjem i već na prvi dim sam sebi velim "nema papren okus, tooo miško". Njušim ispuhani dim i jako se osjeti, pa nije preporučljivo pušit vani, osjeti se po vutri u širokom krugu. U ustima ostaje blagi voćno-vutrast okus ali i suhoća, tako da treba da se grlo kvasi. Rad; eh da, bome maže to i vozi prilično zadovoljavajuće. Kažu svi Indika loveri će biti zadovoljni i iskreno ja jesam. Na prvu će vas umlatiti, iscrpit vas, ali to je samo kratkotrajno, nekih 20-tak minuta i nakon toga ide fina vožnja, zezalica i pričalica i onda ste na taman. Rad traje nekih 2 sata, prvih sat je malo intezivniji, dok onda lagano popušta. Znači nije vutra za zabit se na kauč iako ostavlja takav dojam na prvu. Rekao bih neki blaži indika rad, za one koji su navikli na jače Indica sorte ovo će biti taman za po danu. Moja Ocjena; ocjenjujem sve tri stavke, miris-okus-rad ocjenom od 1 do 10, i mislim da je Mazarko zaslužio za sveopći kušačko-pušački dojam jednu čvrstu 8 (osmicu) . Dark Devil; Odkjuran 6 mjeseci. Baš vražije izgleda na prvu. Hedovi i nisu baš tvrdi, više su prozračni, dosta orošeni trihomima, dok su pistile naglašene jarko narandžastim tonom. Miris; nekako poseban. Dugo sam razmišljao na čega me podsjeća miris devila, pogotovo kad se razmrvi. I onda jedan dan jedem ono plavo sitno mirišljavo grožđe i velim sebi "to je to!". Najviše me asocira miris na to mirišljavo grožđe i neku kombinaciju borovnica-brusnica. Uistinu rijetko koja vutra mi je ikad mirišala tak fino kao devil. Okus; isto tako poseban okus, asocira na nešt tipa trešnja-višnja, stvarno ugodnog i rijetkog okusa. Jako mi ga je teško pušiti čistaka. Iako je blag za grlo, ne grebe, za pluća je uistinu opak i nebi preporučio pušenje bez duhana. Dušu sam iskašljao u par pokušaja. Rad; opako maže, iznenadio sam se zbilja. Moguće da nisam očekivao da će biti tak jak Indika high, pa sam bio oduševljen. Dosta je jači rad nego od auto mazara i prilično dugotrajan. Zveknem pljugu i prepariran sam na kauču prvih sat vremena, naredni sat malo pokretljiviji iako u glavi sto misli a nijednu pohvatat, i onda narednih sat do dva lagano spuštanje. Zavario sam bio i pljugu sa jednom bakicom koja boluje od parkinsonove bolesti i jako se trese. Žena se nakon prvog dima vidno manje tresla, a već nakon par dimova ruke su joj se skroz smirile i rekla je da osjeća olakšanje u ramenima. Medicina na dijelu, nema šta. Moja Ocjena; znači na osnovu onog što mi nepce, nos i ostala osjetila govore devil bi trebao biti u samom vrhu, ali evo pluća mi viču da sam na njih zaboravio i samo radi toga što malo grebe pluća u većim količinama dajem ovom đavlu opako jaku 9 (devetku). Super Hash; Odkjuran 2 mjeseca. Heh, ma kakav kamen braćo, sa hedom super hasha moš bez problema nekom razbit glavu. Nikad nisam imao, niti se sreo sa sortom tako tvrdih, zbijenih i teških hedova. Uz to iznimno je orošena trihomima, stvarno se presijava ko pasija kesa i prilično je ljepljiva kad se mrvi. Miris; srednjeg je inteziteta, onak blagi miris fine vutrice, dok je malo naglašeniji kad se izmrvi. Na čega me asocira miris ove vutre, hehe, sad će se neki nasmijat. Asocira me na miris kad padne prva kiša na prašnjavu i suhu zemlju pa onda izađe sunce i krene isparavat. Baš neki zemljani miris sa notom hašiša. Okus; okus nije ništa posebno, ono okus vutre, fino za usta i grlo dok nakon ispuhavanja dima u ustima ostaje onaj hašišast okus, ko da sam pušio šit a ne vutru. Čak se i u prostoriji osjeti kombinacija mirisa vutre i hašiša kad se zadimi. Rad; uhh, šou živi. Ja reko jest indika al nije baš potentna, razvija negdje od 14-19 % thc-a, pa natrpao u pljugu, malo grebe pluća pri dužem zadržavanju dima ali nije strašno. Kad sam ja to popušio ja nisam znao tko mi glavu nosi. Sastavilo me pošteno, preznojio sam se i nepomično ležao sat vremena dok nisam počeo nadolazit, stvarno mi nije bilo dobro, žena mi obloge stavljala. E onda sam skontao da moram to umjerenije dozirati i varit samo pred spavanje. Sad sam razvio dost toleranciju, al je i ženu nedavno sašilo isto tako. Rad nije nešt dugotrajan, nekih dva sata, al je strašno trippy, od pištanja u ušima, do milijarde misli. Vrlo paralizirajuća vutra sa narcotic efektom tako da zaslužuje rispekt. Moja Ocjena; teško mi je njega ocjenit do bola. Moćan, klasičan, diskretan i zemljan...a jedna solidna 8 (osmica). Eto odradih to, idem sad završit polovicu pljuge :D. Dnevnik može u završene. Peace from
Još malo slika ;) ...i još popcornića; Zimnica se priprema, sutra u tegle. Nemojte me još zatvarat il prebacivat, ide za dan dva smoke od Dark Devila i autoMazara, a SH ću do nove godine ;). Žžžžžž :thumb:.
Pozz Vutroljupci . Kao što sam i obećao to sam i napravio. Sve tri biljoze Super Hasha skinute u subotu popodne, 54-ti dan cvijetanja, uspješno dopremljene do doma nakon čega je sljedila maratonska, mukotrpna i iscrpljujuća pedikura. Moram vam priznati da nisam očekivao toliko mnogo lišća od tri biljoze koje nisu ni metar visine bile. Trimao sam detaljno kako obično ja to volim, i svi budovi su izdvojen sa grana. Primjetio sam da su se trihomi počeli osipati i po fun lišću čak, čime sorta i opravdava svoj naziv. Stvarno je full orošena i predivnih kolorizacija hedova. Boje hedova variraju ovisno s koje od ove tri biljoze dolaze, od blago roze, žute, narandžaste, ljubičaste i tamno crvene boje. Izuzeno su ljepljivi, i obožavaju se lijepiti jedni za druge, čak i proizvode onaj zvuk ko čičak kad odljepiš s majice kad odljepljujem hed od heda :D. Kod trimanja sam izdvajao trim posebno u kutiju, eto da i ja ovaj put napravim nešt od njega, nisam siguran još al budem odlučio između potapanja u alkoholu ili nekog hasha, dok se ja odlučim trim nek se suši. Što se tiče sveopćeg dojma oko ove tri vragolanke hashice ja sam vrlo zadovoljan, nisam pronašao niti jednu gusjenicu, crva, pauka, bubicu, ličinku, puža ili nešt slično dok sam trimao, a kao što sam već napomenuo u predhodnim postovima, niti mrve plijesni nije bilo na njima. Usred ekstremnih vrućina i suša na direktnom suncu od izlaska do zalaska, bez kapi vode preko 40 dana, dok su ostale sorte kolabrirale njih tri su se i tome oduprle. Definitivno preporučljiva sorta za gerilce i za početnike po svim segmentima koje je pokazala. Eto toliko o tome, još vam mogu reći da mi je pao kamen sa srca i sa leđa kako sam i ovogodišnnji grow uspješno priveo kraju, nema više one napetosti i brige. Aj sad da vas nesmaram više evo kako se hedolinci provode trenutno; Jbg. ja se izvinjavam na malo lošijim slikama, ali zato obećavam više slika za koji dan kad se malo stisnu hedovi. Do tada, budite mi dobro i ofkors peace from .
Pozdrav ;) Iako neplanski, više manje jel @L0oD hoće još slika :D, odlučih vas počastiti jednim fotosessionom biljčica. Sve su curke i dalje ok, danas popraćeni i trihomi, ima ih dosta mlječnih uz podosta amber. Radom sam prezadovoljan jer sam degustirao hed od prije tjedan dana, tako da će ovo biti delikatesa. Nemam razloga više čekati, jutros sam strugao led sa šajbe i ne želim da mi jutarnji mraz i led pojebu potenciju. Berba će pasti sutra ili prekosutra, proizvođač navodi period cvijetanja 50-55 dana, tako da će to biti tamanica. Eo slikica; Super Hash 53 dan cvijetanja; To bi bilo to od živućih biljaka, sljedeći update ide poslje harvesta i pedikiranja. Peace from
Nisam ništa.
Svi laganini završavaju, a ja nisam taj :D. Kiša pada, neznam ni sam koliko dana već ne prestaje. Od sutra nam stiže pregršt "zubatog" sunca, to im bude šmekalo samo tako za ulazak u samu završnicu. Evo malo kišnih fotki u smiraj dana i jesenskoj idili, vjerovatno i zadnji update prije harvesta; Super Hash sve tri 49 dan cvijetanja; Sve tri detaljno pregledane, nema plijesni niti ikakvih problema. Lijepa kolorizacija lista od nižih temperatura. Debljaju se na očigled, tako da idemo dalje sve do pravog kraja ;). Peace from .
Da SH je jedna od otpornijih sorti s kojom sam radio. Nije im smetalo nezalivanje od preko 40 dana po najvećim sušama (niti jedan list nije požutio), sad niti traga plijesni iako je vlaga strašno visoka, čak i kako vele iz piramida da je otporan i na niske temperature, te tvrde da uspjeva na iznad 10 stupnjeva, i stvarno iako su temperature zaista niske zadnjih tjedan dana on i dalje pokazuje napredak. Jedino mi žao što nisam veće rupe kopao i posadio ih mrvicu ranije, al šta je tu je, poslje ebanja nema kajanja :D.
Pozdrav momci i djevojčice! Netko se gadno namjerio na naše nebo pa se istrese kiše 8 dana uz orkanski vjetar. Bilo bi super da je samo u tome problem, al tu su i niske temperature, kako dnevne tako i jutarnje. Svima nam je više manje isto pa je svaka riječ suvisna. Zadnji par dana me izjeda, šta dalje, kako, dokle će trajati ova zima usred jeseni, dali da skidam ili ne? Neznam iskreno šta mi se sve ne mota po glavi. Danas je izvirilo malo sunca pa sam brže bolje pojurio na sajt da izvidim situaciju, da skinem popcorn-dva za probu i usput sam poslikao i trihome. Curke su dobro preživjele ovaj potop, izgleda je sorta takva pa joj toliko i nesmetaju kiše, a čini mi se da je i dosta otporna na niže temperature. Ipak daleko je to od onog što ja želim, a to je zna se...totalni kaučlok :D. Još da dodam da kod mene nema plijesni, iz tog razloga i jest svaka biljka na malom umjetnom brdašcu kako bi zrak bolje cirkulirao, pa to pripisujem tome i samoj sorti koja se čini otporna na sve i svašta. Situacija je kakva je, vremenska prognoza za period od idućih 20 dana je nešt povoljnija nego što je bila jučer. I dalje tvrdim da nitko nemože znati ni približno točnu prognozu za više od narednih 3-4 dana, pa čak ni oni proroci metorolozi kojima džabe škola kad pogađaju ko prstom u govno. Da nedužim sami procjenite ima li tu napretka u odnosu na prošli updejt, ja mislim da ima: Super Hash 42 dan cvijeta; stanje trihoma daleko od željenog; Sve tri; Prva; Druga; Treća; I malo Macro fotki; Nastavljam pratiti prognozu i ostavljam ih do daljnjeg pa šta bude. Dok nema plijesni nema ni brige ;). Do sljedećeg pisanja Peace from .
Dobro jutro duvači :joint2:. Dugo sam šutio pa reko da lupim neki update. Komplikacija nekih ozbiljnih osim kilavog vremena nema. Držim se sistema red kiše pa dupla doza plantele prije reda sunca, pa opet red kiše i onda dalje istim tempom. Prognoza za listopad i nije baš povoljna ali šta je tu je, pičimo do kraja. Curke Super Hasha ozarene jučerašnjim suncem, trenutno u 34-tom danu cvijetanja; Eto pa da nekažete da ja ne tumnejliram ;). Do sljedećeg pisanja PEACE from
20 dana prošlo od zadnjeg updejta, pa evo slika od danas. Sve ok, lijepo se pune i to je to; Super Hash 22 dan cvata; Toliko za ovaj put. Peace ;)
S vremenom ti trebao šmek biti sve blaži grlu a i plućima. Ja obično duvam ili čisto ili sa full malo bezaditivskog duhana, pa me obično nakašlju sorte grebačice. Neke su jednostavno take same po sebi. Od Jack Herera i nakon pol godine kjuranja pluća su vrištala od težine dima, a bome je i bio grlogrebac opasan. Budemo vidili šta će biti od sh :)
Je, s obzirom koliko je preživila na suncu i suši da bi riječ rekao. Uz pomoć samo zeolita su se održale i kao što sam već rekao iznimno otporna sorta, peri deri što bi rekli :) . Ovo su fotoperiodni pa će biti i potentniji od automata ;) .
Eo mali update :whato::. Curke olistale i ušle u cvat sve tri, rekao bih dan-dva su cvatu. Znači Super Hash 2 dan cvata sve tri; Baš su lisnate, bit će žešćeg trimanja kad dođe harvest :upiii:. Šta je tu je, nesmjem se buniti, jer nemam ama baš nikakvih problema sa ničim, sve tri su sretne i zadovoljne. Naučio sam ih da malo piju tako da dobije svaka po 2 litre svaki 5 dana. Je da su vrućine velike ali one su tako navikle a navike netreba mijenjati ;) . Papale su i crvendaća danas, po duplu dozu, pa reko let's get ready for fast blooming . Toliko za sad, idemo cvitat, peace from Rijeseno. St.
Pozzzdrav Vutro! Vratija se šime, i odmah po povratku obišao ribe :bocni::. Šta reći, bile su napuštene 43 dana, bez hrane i vode, izložene direkt suncu od jutra do mraka po najvećoj suši. Samo par dana nakon što sam otpalio na godišnji proglašena je elementarna nepogoda. Preko 30 dana je peklo prek 40 i nije bilo kapi kiše. Tak šta nisam očekivao, pa sam se već i lagano pomirio sa tim da su sve preminule s obzirom na štetu koju je suša prouzročila. Pa ajde da ubijem tu neizvjesnost, evo što sam zatekao: ...ali nije sve tako sivo :D, sve tri curke Super Hasha su preživjele. Trenutno 80-ti dan vege, i dalje nema naznaka cvijetanja. Čisto za nepovjerovat koliko zahvalna sorta, toliko se patila na suho a pronađem ih u ovak stanju; ...i sve tri na okupu: Ja sam prezahvalan majci prirodi na ovakvom iznenađenju. Uistinu nisam polagao previše nade i zbilja sam presretan da imam zabavicu do jeseni. Dobar posao je odradio i zeolit, a iznenađujuće je da nema niti žutog lišća po biljkama. Što se tiče Madness, sve je vidljivo iz priloženog, osušena do srži i beživotna, ali kad je riječ o WoS-ovom sjemenu niš me ne iznenađuje. Sve u svemu da je bolje nebi valjalo ;), ja happy. Do sljedećeg pisanja ostajte mi dobro, i uživajte u....; Peace from by the way isprika moderima na slikama učitanim ovak, al mi neće da učitava direkt.
Dobro veče vutro :cool:. Prezauzet sam ovih dana, a i paklene vrućine su me dobrih 10 dana spriječavale da odem na sajt. Danas konačno se opremio s vodom i bio u izvidnici. Sve četiri su 46-ti dan vege, neke su topirane jedan put, neke dva i više. S obzirom da su 10-dana bile žedne i gladne po extremnim vrućinama ja sam sretan zatečenim. Madness; (Ona je malo teže podnijela vrućine, prilično je osjetljiva, čak je i nakon topiranja joj trebalo dosta vremena da napravi neki pomak. Izgubila par fanova od žeđi i gladi, malo se "ukofrčila", ima i par žutih listova ali se ne predaje.) Super Hash; (Po svemu viđenom do sada prilično zahvalna sorta, ide ko luda "nepita ni kruha ni vode" , po jedan dva dolnja fana samo skinuo sa svakog, i sve tri piče sretno i zadovoljno) 1) 2) 3) Svaka je zalivena sa 3 litre vode i 1,5x dozom plantele. Sunce prži od svitanja do zalaska, ali sudeći po ovogodišnjim vrućinama to pripisujem nedostacima jel više žedne. Sad je ovako kako je, ostavljam ih na milost i nemilost prirode. Dižem sidro i palim na godišnji. Neće me biti 40 dana, kako će se one držat neznam. Svaka ima kilu zeolita + nešt perlita u mješavini sa zemljom, hoće li im to pripomoć da pregrme bez mene i vode taj period, neznam, nadam se da hoće :) . Sljedeći update ide pred kraj ljeta, mene isto dobijate u kompletu s tim updejtom, a do tad se odričem svih oblika moderne komunikacije, od interneta do pametnih i glupih telefona pa na dalje. Vraćam se primitivnom obliku komunikacije, dovikivanje s brda na brdo i golubi pismonoše. Budite mi dobri, zdravi i pametni ;) Peace from
Špricao sam actarom prije 10-tak dana, od tad ih nisam vidio. Prije špricanja su me dosta gnjavili neki mikro skakavci.
Dobar vam ovaj :sun2: dan Vutro! Bio danas lagano do sajta nakon dužeg vremena pa ajmo laganini up to date; ...i onaj trio fantastikus Super Hash, sve tri također 36-ti dan vege; ...evo i jedna slika onog auto Mazara sa sajta što ga srna mezila, on je 57 dan cvata i ide pod nož za 5 dana otprilike; Za kraj da nebude da nisam stavio sliku onog Mazara iz dvorišta sa sušenja, pa evo jedne; Bio sam prisiljen da ga istrančiram na sitne hedove radi plijesni. On je na sušenju od nedjelje već ;) . Lagano se automati privode kraju, ostajem na foto ribama do kraja s kojima sam prezadovoljan. Bit će još jedan update za desetak dana a onda dižem sidro i na godišnji. do sljedećeg javljanja Peace from .
Lisna uš ga je gadno zahvatila, pokušavao sam odstraniti ali bezuspješno, čak je i u cvijetu bilo leglo uši. Nije mi se dalo neke kerefeke izvodit radi tih 10-tak grama što bi skinuo sa njega pa je završio u septičkoj. Jest vala ma neko mutavo sjeme pogodilo, čisto mi nevjerovatno da neka sorta može tak podbaciti.
Da ti pravo kažem pokušavao sam skužiti jel ima razlike u dijelovanju i nisam uspio. Teško je kad stalno nešt pušim pa više neznaš di koja udara :)
To je splitting, probavao sam to prošlu godinu na nekim biljozama ;)
Mrak izazove stres, obrambeni sustav od stresa je pojačano lučenje thc-a . Ja obično flusham i ostavim je poslje tog, eto mazar je 6 dan bez vode od flusha i tek se danas posušila zemlja. Nek pojede sama sebe ;) .
Dobro veče :cool:. Da nebi neš ispustili evo mikro update ;) Prekjučer primjetio plijesan na glavnom hedu auto Mazara pa sam ga skratio za glavu, evo glava mu visi na tavanu sada; ...al što je je može ona i bez glave i frizure; Trenutno joj je 90-ti dan ukupno, 33 dana vege, 57 dan cvata. Danas manikirana, detaljno pregledana i zatočena u podrumskom mraku na 70-tak sati, svezana je pa nemože uteć :D. Trihome pratim, hrpa mlječnih i nekih 20-tak posto amber, bude to taman za 3 dana. i tako to....bude bilo slika kad je raztrančiram i objesim za par dana ;) Peace from
evo ga ;) ; ...i evo i ovaj siroti NL od pyramida :fuck:. Em što je neki isprdak od biljke, em što je cijeli u jednom hedu koji je prozračan i nimalo kompaktan. Uz te sve nedaće sa njim još ga i lisna uš napadne dobrano, pa razmišljam šta napraviti od njega, skuhat pekmez čini mi se :whato::. On je sad u mraku već 24 sata, još 48 i točno na 60 dan cvata ide pod nož;
Ehh da, s obzirom da je 6 biljčica pojedeno, među njima moje dvije omiljene sorte, molio bih moderatore da odstrane iz naslova dio; "" . Bit će sljedeće godine ak bude više sreće bilo ;) . Zahvaljujem!
Evo da nabacim koju sliku fotoperiodnih riba, nisam dugo, moram obnoviti zalihe krvi jer mi komarci popiju mnogo pa nestignem često ići u obilazak. Super Hash 21 dan vege 3x; Madness 21 dan vege ; Kao što se vidi od 3 SH jedna topirana nakon treće node, ostale planiram za par dana. Sve četiri sajtuše imaju žuticu (nedostatak dušika) pa sam ih danas prvi put pognojio sa punom dozom plantele list. Od skakavaca ih štitim actarom od puževa tom mrežicom, tu i tamo ih nešt gricne al nije strašno. Velike su vrućine, teško je za mlade biljke bez češćeg zaljevanja, ja im to nemogu priuštiti pa su na vodi jednom tjedno. Šta još reći.....eee da, nisam dosad rekao u čega su posađene. Svaka biljoza je u 12 l. balkonije mješane sa zeolitom s tim da je na sajtu u prilično mekoj zemlji tako da ima korijen da se baškari koliko hoće :) . Dužan sam vam slike od Mazara iz dvorista (on je monstrum hedati) i Northernovog malog autosa, neda mi se dić sad pa poslikati tako da budem nekom drugom prigodom. Za odjavu jedan suhi hed crnog đavla od skoro 4 grama; Toliko od mene za ovaj put, koristite odgovarajući zaštitni faktor i držte se hlada ;) Peace from .
cijelu kantu ko i svaki drugi automat.
Osjeti se dosta, na neki 15-tak metara iskusni nos može osjetiti.
Dobro veče vutro :razvaljen:: Posljednji dani života Dark Devila :(. Sad su to već stare frajle, sveukupno 72 dana, 26 dana vegetacije i 46 dana cvata. Trenutno već 55 sati u mraku, danas ih skidam; Danas sam im pogulio funove, tako da su ko šiš ćevapi. Hedovi teški, masivni, zbijeni, crno-ljubičasti, ljepljivi do te mjere da se na svaku nafatalo bar stotinjak mušica koje nemogu odlijepiti, al šta je tu je, bar će biti mesa za zubima kad budem pušio :D. Definitivno jedan od najbržih automata koji sam radio, s obzirom na to nemože se očekivati neki urod al su biljke zaista lijepe i egzotične. Proizvođač navodi 60 dana od početka do kraja, prvo sam bio skeptičan, ali već poslje 50-tog dana su hedovi već izgledali debeli i mesnati. Mogao sam ih komotno skinuti i prije dva tjedna ali nisam imao srca, a i želim da baš oduzima . Eto reko da vas ne zakinem za njihovu zadnju sliku, a za ostale ide update kad uhvatim vremena. Peace from
Hvala Sativa ;) . E što se tiče mirisa zaboravih napomenuti da je vraški intezivan, osjete se na 20-tak metara, a kad sam zabio nos u hed, dva sata mi je ostao miris u nosu. Čak je miris onak neki između mirisa vutre i borovnice. Prilično unusual smell ;) . Koliko vidim po drugim forumima kažu da je jedna od najneobičnijih sorti za pušiti, to budem uskoro saznao i jedva čekam :D.
Haha, e tarzo pa nije Mazar nego je Mazar-autoflower, "a" ti je skraćeno od toga. Kad bih pisao samo Mazar ili Samo Northern Lights bunio bih većinu jer iste sorte postoje i fotoperiodne :)
Neznam ni ja šta ih je, još onaj dan kad sam naslagao čaše, stavio mrežu i tu postao sliku. Još svi rekli oporavit će se to i dođem sutra dan samo stabljikice na 6 biljaka a listovi odkinuti pokraj leže. Ništa nisam našao u tom koritu ni ispod mreže. Neki moj zaključak je da se kroz tako gustu mrežicu može provući jedino neki pauk ili full mala bubica. Bio sam lud kad sam vidio, al prošlo me. Najčudnije što niti jedan od tri super hasha nije bio ni dirnut. Kako god je sretan sam za sad i sa te 4 fotoperiodne + što ću još ubosti taj madness ako krene i još dvije NL pa opet bude dobro za zimnicu :)
Evo jedan update nakon dužeg vremena ;) To je to što se tiče dvorišta. Crni đavli mogu komotno pod nož, cijedi se sokić niz hedove, totalno su nabijeni i predivno mirišu. Proizvođač navodi 60 dana od sijanja do branja, meni je danas 62, ali ja ciljam na što jači kaučlok efekt pa ih puštam još 10 dana i onda idu 3 dana u mrak i tek onda pod nož. Mazar piči ko lud predivna biljoza sa hedovima šarenih boja, dok NL taj od pyramida je neki čudan, full ljepljiv, u jednom hedu od dna do vrha stabljike ali podosta prozračan hed. E sad malo sa sajta slikica; Na sajtu sam izgubio dosta biljoza, čak i kad sam u klijanju upotrijebio mrežu nešta je ušlo kroz milimetarski rupicu i precvikao ih. Ostao sam bez Candyja, bez 2 Obsessiona i bez 2 Madnessa. Imam još jednog Madness koji mi sporo napreduje u čaši, nadam se da će živnuti pa će se pridružiti curkama u kavezima. Imam i pokoji NL-a od RQS tek su dan stari, i njih još čekam da ojačaju pa će i oni da se druže sa ostatkom ekipe. Evo i za kraj ovaj full Dark crni Đavo sa sajta; Toliko za sada, uživajte i ja budem uskoro ;) Peace from .
Nikad neznaš, ja imam spremna i dva akumulatora pa ako puževi budu prelazili žicu ima da ih pržim.
Istina, tko prigovara o količini i broju biljaka u outu, taj nikad nije ni iskusio pravog outa a i više manje je ljubomoran i zavidan.
Maloprije otiđem do sajta, uzeo dva dužna metra guste alu žice pa ću kad presadim biljke oko svake ukopati ogradu da bude visine oko 30 cm. Sunce malo slabijeg inteziteta pa reko usput i da zalijem ove u čašama. Inače sajt mi ima direktno sunce od 5:30 do 20h, faktički non stop, jedino noću nesija :D. I opet me dočeka neugodno iznenađenje, još par ih je pojedno, doslovno skroz a par ih je ostalo na jednom listu. Došao sam do zaključka da nisu puževi jer su biljke uzdignute od zemlje pa faktički puževi mogu do njih samo ako imaju krila. Totalno sam popizdio :eek:. Vjerovatno da je riječ o pticama ili nekim skakavcima. Sad sam to ovako napravio i sad ako im se šta desi onda stvarno neznam šta da kažem; Tu imam i jednu auto Mazara koja je gadno nagrižena s dolnje strane pa sam nju ovak okružio; Za nju me i nije toliko strah, velika je to cura i prilično žilava. Više mi je dosta ovih nedaća, insekata, nametnika, parazita i sranja. Na godinu sadim u dvorištu 30 biljaka pa da vidim ko će šta da mi kaže. Peace from .
Alloha ekipa, evo jedan lagani update ; Sve piče dobro, dobivaju svako zalivanje pola doze plantele crvene i sretne su. Mazar je pravi monstrum od biljke . E sad evo i novosti sa sajta. Došlo vrijeme da se krene sa ostalim fotoperiodkama iz naslova, znači Madness/Obsession/Fresh Candy/Super Hash; Lijepo su provirile, i onda ova gamad prokleta.... ...se probije nekako i iz čaše mi mezne baš onu koju imam samo jednu i koja mi je najdraža , riječ je o Candy, i pogledajte šta joj napravi; Dobila je topiranje od strane balavaca i popizdio sam . Kud baš od svih baš na nju, to mi nije jasno. Neznam dali će preživjeti, čisto sumnjam kad je ostala na jednom listu, ostavio sam je pa budem vidio. Ti mikro puževi su prilično opaki, pužomor nedjeluje, pepeo isto slabo, neznam zašto al su žešće žilavi, tako da krećem u obračun sa njima , uzimam guste mreže od žice i svaka biljka će biti ograđena jer drugog riješenja nemam. Za kraj jedan garavi Dark Devil sa sajta; Toliko za ovaj put ;) Peace from No .
Da, Devili su u 13-tom danu cvijeta, krivo sam upisao pa eto da se ispravim. Ja mješam kilu zeolita n 10 litara zemlje, nisam hidrogel nikad koristio pa neznam :cool:. Ako bizo kaže da može onda može :D.
Haha, ima da prvi berem out ove godine :p. Neka poljoprivredna apoteka, imali vreće od 25 kila po 99 kuna i 10 kila po 50 kuna. Mogu ti reći da nije bilo lako naći, obišao sam prije toga 5,6 poljoapoteka i većina ih nije ni znala šta je to :eek: zeolit. Ovo će mi samo tako olakšati brigu u tih 40-tak dana kad ih ostavim na milost ili nemilost suši.
Nije me bilo dost dugo, nestignem baš. Evo jedan update :eek: ; Sve ide prema planu i programu. Nikakvih problema, curke sretne. Mazar-a izvegetirao ko zmaj, danas prvi dan se naziru pistile, pravo čudovište :D. Jedu sve duple doze plantele cvijet. Za 7-8 dana krećem sa foto strainovima. Danas kupio vreću zeolita pa sam sretan ko nova godina :). Toliko od mene, Peace :vutra:
da, ono je bilo unikatno :drull:. baš sam sinoć zadnju pljugu toga svario sa suzom u oku i nostalgijom :( u srcu. ove godine kako bude, bit će ;) . teško nadmašiti po urodu jer su u kantama a prošlogodišnje su bile drito u zemlji. bio sam prisiljen ovako radi nekih geodeta jer su mi mjerili dvorište pa sam morao sklanjati ;) . sad me nekak fura đir purp/dark hedova, ono kak bi rekli stranjci "gorgeous", a što se tiče količinski kako bude bit će, glavno da se ćiburi :razvaljen::.
Pozzz :vutra: Eo neki mali update sam pripremio: Što se tiče općenito napretka ja sam zadovoljan, nema nikakvih problema i curke zbilja napreduju na očigled. Auto Mazar se još neda cvatu pa i dalje vegetira te je stvarno ogroman naspram kolegica. Northern je dobio već u dva navrata plantelu crvenu, Devili su dobili po jednom, a Mazar dobio jednu turu zelene pa sad čekam i njega da izbaci prve pistile. Za desetak dana planiram krenuti klijati foto sorte iz naslova pa će biti sadržajniji dnevnik, a dotle..... Peace Vutro ;).
Idemo lagano Updejtiše Menše :gled: ; NL-a (24 dan vege)(1 dan cvata) : Dark Devil-a (24 dan vege) : Znači NL-a izbacio prvi red pistila u 24-tom danu vege pa od danas računam prvi dan cvata. Sve ostale su u 24-tom danu vege i dalje. Crni đavli lagano opravdavaju naziv i sa svakim novim izrastom su sve tamniji. Prezadovoljan sam vremenom, :sun2: piči svaki dan, ni nesjećam se kad je zadnji put pala kiša ili bilo oblačno. Rekao sam u prvom postu da ću ih unosti noću ali sam i od toga odustao i ni niske jutarnje temperature im ne smetaju, jake su to curke. I dalje bez gnojiva, ovog Northerna budem počeo šikati plantelom crvenom za koji dan dok ostalima ništ nefali. Toliko za sada, peace from NO ;)
Mali update 17-ti dan vege; ... evo i Mazar-a u krupnom planu :whato:: Lijepo napreduju, :sun2: je zbilja intezivno pa uživaju. Od prihrane još ništa, niti ima potrebe prije cvijetanja. Peace ;).
Da, i auto NL od RQS je ljubitelj obilnog zalivanja, baš je mogao popiti. A ovaj od pyramida mi je došao kao gratis uz narudžbu pa reko što da ne, pa budem i usporedio razliku u dijelovanju između dvije iste sorte različitih proizvođača. Ne zamaram se previše količinom, bitno mi je da dobro udara i da imam raznoliku zimnicu :razvaljen::. Hvala svima još jednom ;).
skužajte, malo cvića :bocni:: ...i Crnog Đavla; ...ugodnih 21 u visini posuda u hladu, na suncu 39 kaže moj kinez :D Sutra svirka za biljke na gitari :gled:. Klasičan repertoar, ak je sunce pjevam im "Here comes the sun" a kad je oblačna onda ide "Ain't no sunshine". Peace & :sun2:.
Mogu ti reći da ni kod mene nije toplo. Iako noćas kažu zadnji pad temperature na cirka 1 stupanj. U šupi će im biti svega 10-tak. Ložim još naravno, prošle godine sam ložio do polovice petog. Ja volim kad mogu u boksericama hodat po kući, ono kad se razbaškarim totalno :D.