Ime vašeg dnevnika: G#8 Auto Tangerine Dream (Barney’s Farm) Datum nicanja sjemenke: 24.10.2018 Početak vegetacije: 11.11.2018 Breeder: Barney's Farm Strain: Tangerine Dream Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): hans 180w Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): hans 180w Nutrijenti: BioBizz Ostala oprema: homebox evolution 160x80x80, carbon active filter, turbina, 2x ventilator Dodatne informacije: zahvaljujuci kolegi 420Florist konacno jedan odlican mix: BioBizz Worm Humus + BioBizz Light Mix + Guanokalong Guano + Mykorrhiza Soluble za pocetak toliko, ovo je bilo malo retroaktivno :) uskoro nastavak, posto sad vec skoro ulazimo u cvetanje Slike boxa:
od tri semenke Auto Tangerine Dream, dve su izbile. onda sam nedelju dana kasnije stavio jedan Auto Pineapple Express koji je takodje izbio. pre dva tri dana sam radio drugi lst. malo sam guglao lst i na nekom random forumu sam pronasao jedan post koji mi je nekako posle duzeg vremena potpuno objasnio kako da radim lst. mnogo je kolega ovde pokusalo, ali nekako mi nikako nije bilo jasno, kako da lepo odradim lst i da napravim lep canopy (ne znam kako mi to prevodimo :upiii:). ne znam da li je po pravilima foruma da prenesem taj post u celosti, pa ako neko od moderatora da zeleno svetlo, mogu to rado da podelim sa vama u nekom od sledecih postova. danas sam primetio da je Auto Pineapple Express pukao od savijanja, glavno stablo je na pola potpuno puklo, jedva se drzalo jos zajedno. zalepio sam ga sa izolir trakom i fiksirao sa jednom sibicom. nisam siguran da joj ima spasa jer je, vec posle ova 2-3 dana, vidljivo braon po rubovima sa obe strane po milimetar-dva, tako da je pocela da truli. u samom naslovu posta vec nisam spomenuo ovu biljku, jer sam gotovo siguran da cu da je eliminisem iz boxa. posle takvog incidenta u proslom uzgoju, pojavili su se tripsi na svim biljkama i posto je vec bilo kasno za borbu, skoro da su mi unistili ceo grow. tako da je blago receno da sam maksimalno paranoican i da mi je bolje da guram dalje uzgoj bez bespotrebnih problema. Tangerine Dream za sad, da cuknem vo drvo :idea:, izgleda odlicno. evo kako je to izgledalo u slikama, hronoloski, u poslenjih skoro mesec dana...
ma nije krasta, nego vrhunski toping ili ono kad ti ostane pola biljke u ruci ::listomahanje:: hahaha.... ma opušteno, operacija nije uspela, gornja polovina je otpala, a donju necu da zadrzim. stvarno zbog par grana mi ne treba zaraza.
zbunje je procvetalo pocetkom decembra prvi put uzgajam sa ovom mesavinom zemlje, tako da jos uvek trazim neki ustaljeni raspored zalivanja. po dodiru, zemlji treba oko 3-5 dana da postane onako suva kao za zalivanje. probao sam da sipam po 4-5 litara dva puta nedeljno, pa sam onda probao po 2 litra svaka 2 dana, pa po litar svaki dan.... potpuno sam pogubljen.... vidim da su zedne, ne znam kako da im pomognem... onda sam pokusao da dodam biobizz grow/bloom/topmax u dozi 1/1/1ml po litri, znaci ukupno po 5ml u 5l u jednom zalivanju. manje nego sto je po planu, posto je bio prvi put da djubrim i posto vec imam humus i guano uz light mix. zbog toga nisam ni bio siguran da li da koristim semu za lightmix ili allmix. u poslednjih deset dana su pocele extra da rastu, kao da su poludele. nisam ih promatrao 2-3 dana i onda sam spazio da su vrhovi lisca osteceni. mislio sam mozda sam previse zalivao, pa sam onda mislio da je od tog djubrenja, medjutim sad mislim da su se posle par dana malo podigle posle lst-a i jos sam ih djubrio, tako da su se u ta 3 dana podigle vise od 5cm, sto ih je dovelo na samo 40cm od hansa. sad mislim da su se opekle. malo sam gledao simptome na liscu na growweedeasy i mislim da je to u pitanju. ako neko prepoznaje nesto drugo, molim vas da mi skrenete paznju, kako bih reagovao sto pre. takodje, ako neko ima neki savet oko zalivanja i djubrenja sa biobizzom, takodje sam u napred zahvalan na svakom savetu koji mozete da mi date. samo da ponovim da imam light mix, worm humus i guano u mixu, tako da mi ustaljeni raspored djubriva bas ne odgovara, ali siguran sam da neko od vas moze iz iskustva nesto da podeli :thumb: poslednja slika problema:
reci mi vladomar, molim te, kako ti zalivas taj mix?
vau, super hvala. reci mi samo oko zalivanja sa cistom vodom, evo npr. ja sam sinoc zalio izmedju 4-5l u dva pota (mislim da su po 18l ali nisam siguran tacno koliko) i bas cu da vam kazem kad ce zemlja onako malo da se prosusi i kad je po dodiru vreme za novo zalivanje. sigurno ce proci bar 3-4 dana. to mi je nesto malo vode za tolike potove, zar ne? evo gledam ovaj tvoj dnevnik, da li je moguce da je zalivanje po 2.5l u 7-10 dana u drugom mesecu? ili ja tu nesto ne kuzim?
evo sad je 72 sata od poslednjeg zalivanja, stavio sam vodu veceras da izlapi hlor, pa verujem za 24-48 sati da cu da zalijem ponovo. zemlja je jos uvek vlazna na dodir, probacu opet sutra da vidim da li je za zalivanje. pazim na razmak od hansa da ne ide ispod 45cm, ne prihranjujem, stavljam vodu da izlapi hlor. par listova tu i tamo se suše, par su tek krenula da se suše, pa cemo da vidimo kako stoje stvari.... evo kako to sve trenutno izgleda....
proslo je dve sedmice, zalivanje je i dalje po dodiru zemlje, na 4-5 dana po 2,5l bode u svaki pot. listovi se i dalje na vrhu malo uvrću, ali generalno nema veće štete u biljnoj masi, onih par listova koji su pozuteli su definitivno bili sprženi kad sam prihranjivao. desna biljka je i dalje gladna kao zmaj. samim tim verovatno ima slab imunitet, što me prilično brine. danas sam podizao led, ostalo mi je još oko 30tak cm do vrha tenta, nadam se da neće porasti više u narednih 40-50 dana koliko je verovatno ostalo do kraja growa. elem, primetio sam i utamanio 3-4 mušice, najviše liče na fungus gnatove. sad sam pola sata promatrao biljke, nisam video ni jednu. gledao sam i po površini zemlje, nisam ništa primetio. sutra ću preventivno da probam recept sa kamilicom koji sam pronašao u temi fungus gnats ovde na forumu. znači po 2-3 kesice čaja kamilice sa pola litre vode, pa po pola litre u svaku biljku. razmišljam i da nabavim pesak, ali teško da će se to desiti pre kraja sledeće sedmice. imao sam gnatove u jednom grow pre par godina, mogu samo da se nadam da neće doći do epidemije :) još uvek se nadam da, pošto je organski grow, par mušica dolazi uz organski mix zemlje.
ulazimo u poslednjih mesec dana, verujem najkasnije do kraja februara ce biti zetva. uhvatio sam na jednoj od fotki zlikovca. tu i tamo se pojavi po neki, ovih dana cu jos jednom da zalijem kamilicom. pre 5-6 dana sam dodao i djubrivo (biogrow 1ml/l i biotopmax 4ml/l). danas dok sam zalivao sam primetio na desnoj biljci da listovi menjaju boju. ne znam da li je razlog to sto sam djubrio ili biljka pokazuje nedostatak kalijuma, jer do sada nisam djubrio sa biobloom-om (samo jednom na pocetku cvetanja i da sam je malo sprzio jer nije bilo potrebe). moracu malo da guglam simptome. sta vi mislite?
proslo je mesec dana kako je neko nesto prokomentarisao, hajde ljudi neki komentar, malo ovo-ono ::grupnjak:: kao komunikacija, dijalog i to... :skot::
hvala na odzivu kolega tema1 ::listomahanje:: da, potovi 18l, posuda za zalivanje je 5l, ostavim vodu 24h da izlapi hlor, pa zalijem to na obe biljke. evo sad u januaru sam ovako zalivao: 01.01 zalio, pa sam sačekao da popiju sve sto je dole procurelo, pa onda opet 02.01. ista količina, pa onda 07.01. zalio 5l vode plus 2l vode u kojoj je bilo 8ml biobizz top max i 2ml biobizz grow. pa kad su popile opet sutradan 08.01. opet 5l. sve kolicine su, opet ponavljam za obe biljke, jer vodu u toj posudi uvek ostavim da izlapi. probao sam u ranijim mesecima da zalivam litar po biljci svaki dan, ali nisu dobro reagovale na to, pa sam prestao kad sam video ovaj raspored koji je kolega vladomar postovao. on sa slicnim miksom zemlje zaliva po 2.5l na 7-10 dana. onda sam od pocetka cvetanja i ja poceo tako sa po 2.5l (manje-više) na nekih 4-6 dana sad sve do januara i onda u januaru ovo gore sto sam napisao. bioblom nisam jos uvek dodavao, jednom sam probao po rasporedu pocetkom cvetanja, ali su odmah negativno reagovale, pa su mi kolege rekle da nema potrebe jer imam guano u mixu, mislim da cu ove nedelje ipak da dodam jednu dozu, pa cu da vidim kako ce da reaguju. temperatura je konstantno izmedju 22-24 stepena. pokusacu da fotkam odozdo sa normalnim svetlom, pa cu da postujem fotke sutra verovatno. mislim da si dobro pogodio ovo da su spaljene, jer probijaju tih 45cm od hansa, ponestaje mi prostora u vertikali, a necu vise da ih lomim. sad sam podigao na 47-48cm i to je to. mislim da ako okacim hans da visi drugacije, izvucicu jos desetak-15cm i nadam se da ce to biti dovoljno do kraja ovog uzgoja, a za sledeci uzgoj cu verovatno da uzmem malo viši tent.
hvala stipe, nisam smeo direktno da usmerim ventilator u vrhove jer mislim da je to prejako, pa sam ga priblizio i stavio iznad biljke, duva u tent pa se odbija u vrhove, vecina vrhova se sada njise na vetru kao klasje :let:ustvari kao klasje na sintetičkim drogama, jer imaju malo histerično kretanje :rofl: ovo za gnatove i kamilicu sam procitao ovde na forumu u temi o f.gnatovima, ne znam da li je istina ili ne, ali od kako sam utamanio ona 2-3 spomenuta u dnevniku i onda zalio kamilicom, mislim da sam u poslednjih mesec dana spazio samo tog jednog kog sam fotografisao pred linčovanje. promatram situaciju, pazim, pa valjda cu ovih mesec dana da izguram bez invazije zlikovaca. ok, hvala bigeskalibur, onda cu tako. do sad sam ostavljao 24h jer su me pre tako savetovali, a ne zato sto sam nesto sam istripovao. ako ti sad kazes da ne treba, tema1 i stipe se ne bune onda cu rado to da prihvatim ::banjahanje::. zbog toga sam i zalivao iz dva puta jer imam samo taj jedan sud od 5 litara, a 2.5l mi je nekako bilo malo za 18l pot na svakih 4-5 dana. evo sad prvi put cujem od tebe da mi je panta mentor, koji panta i gde to mogu da vidim ko mi je mentor, daj mi neki link gde mogu da kontaktiram coveka ili bar da ga pratim sto ti kazes i tu se dosta nauči. evo slike “odozdo”, slike novog polozaja ventilatora i jos par fotki...
misliš na light mix i humus ili na prihranu? juče sam posle zalivanja stavio i bloom (2l vode sa 8ml blooma u svaku). danas nisam otvarao, strah me sta cu naci u tentu :lol: podigao sam i hans jos malo, sad je na oko 50cm. juce pre zalivanja-nja-nja mi se ucinilo da se situacija rapidno pogorsava, nisam siguran da cu da izguram jos 4 sedmice, ali hajde videcemo, teram dok ide.... samo hrabro :p
5. februara će biti 2 meseca od početka cvetanja, računam onda da je ostalo maksimalno mesec dana do berbe, možda i malo manje. gledao sam trihome, jos uvek je većina prozirna, po neki je tu i tamo počeo da beli, valjda će u narednih par nedelja i ostali. lišće, vidite i sami po slikama, to je sad već mesec dana stara priča, možda i malo više. sad nije ostalo puno vremena do kraja, tako da se nadam da ću da izguram, tako kako je... danas sam opet zalio i dodao biobizz (topmax i bloom).
na šta vam ovo liči?
da, mislim da je to to. večeras gasim svetlo i ostavljam ventilaciju jos do srede. u sredu žetva, cveće stavljam da se suši, a trim u zamrzivač pa u četvrtak kuvam ulje.
moracu da odlozim za sledeci vikend, znaci sad cu malo da zalijem, pa od cetvrtka mrak i dalje sve kako je najavljeno
prošao je i taj vikend, još uvek nisam odradio harvest, gledam trihome, još uvek ne vidim da su krenuli da tamne, tako da nastavljam. sad je većina bela kao mleko, zalivam danas, pa će valjda do vikenda da dodje vreme i za žetvu. do sada sam uvek radio “wet trimming” i uglavnom uvek mi se dešavalo da presušim stuff, tako da sam se odlucio da ovaj put odradim “dry trimming”. gledam po internetu raznorazna uputstva, kako, šta, koliko itd. odgledao sam i neke video snimke. princip mi je manje-više jasan. uglavnom se pominje oko nedelju dana da grane vise, pa ćemo videti kako stvari stoje. prošli put kad sam radio “wet trimming” rekli su mi oko nedelju dana. treći dan ujutru pogledam stuff, mislim se ovo već može u tegle, ali kao hajde neka ga verovatno nisam u pravu. isti taj dan uveče pogledam, kad ono suvo ubija. nikad se hedovi nisu oporavili u teglama.
probao sam sa kriškom jabuke davno, jedan od prvih uzgoja, ali to nije uspelo. ako se desi, probaću sa korom limuna, to se baš slaže sa ovom sortom. kartonsku vrećicu? to još nisam čuo, hvala. na kakvu kartonsku vrećicu mislš?
znači, ako sam dobro razumeo, kad grana kvrcne, ti ne skidas odmah cvetove, nego celu granu staviš u tu papirnu kesu ili kutiju od cipela? i onda u toj kesi okrećeš grane vrh na dno kese, a sa dna kese na vrh, znači ono klasika za 180 stepeni da tako kazem? interesantno, probacu. pronasao sam papirne kese 30cm, do duše, moraću grane da seckam na tu dužinu. ovaj put sam mislio da odsečem biljku na dnu gde ulazi u zemlju, skinem najveće listove i okrenem tako celu biljku naglavačke, pa dok ne počnu da kvrckaju grane kad ih, pri vrhu gde vise, savijem. e sad zbunjen sam malo, ako neka grana kvrcne, a susedna ne, da li tu granu odmah da sečem i stavljam u papirne kese ili da cekam da sve grane kvrcnu, pa sve zajedno ili kako? jer onda ako je tako moram postepeno i u tegle kad odsecem cvetove sa grane. posle kese, cvetove u tegle, pa onda za par dana dodam drugu turu cvetova u istu teglu itd. to mi malo čudno zvuči, kad razmisljam ovako naglas. tu negde pred tegle onda moram i da skinem “sugar leafs” kako mi to zovemo sad ne znam i malo da ošišam hedove, jer to sam pre radio pre nego sto sam stavljao grane da vise. i to sto si spomenuo oko sabijanja cvetova je super, jer u poslednjem uzgoju se i nisu bas sabili ili barem ne koliko bih voleo. pa sam onda kad izvadim iz velike tegle par cvetova za pušenje, onako upaljačem pritisnem nugget, stavim u manju teglicu gde je stuff za konzumaciju i ostavim tu teglicu otvorenu da se hed osuši i da mogu lepo da ga mrvim.
hvala Tem@, mislim da kapiram, ali cimam te ako nešto zapne. danas je pala seča. odradio sam neki hibrid trim, sve veće listove sam odstranio i neki lagani trim ovih "šećerastih". :D kao što se vidi na slici, obe biljke sam odsekao na dnu i tako ih u jednom komadu ostavio da vise. na donjem levom otvoru izvan boksa je ventilator koji ubacuje svež vazduh. u gornjem levom uglu je filter kroz koji turbina izbacuje vazduh iz boxa. ugasio sam led i gornji ventilator jer bi on previše udarao po biljkama. trenutna temperatura u boxu je 20°C, vlažnost vazduha 48-50%. sušenje je počelo, nadam se da će biti 7-10 dana kako svi kažu, ali proveriću ja ipak za 3-4 dana kako stoje stvari. ovaj prvi trim ostavljam preko noći u loncu, pa sutra počinjem da pravim ulje. probaću malo drugačije ovog puta. staviću posebno trim i propanol u zamrzivač na 3 sata, pa ću da ih pomešam, ono klasika kako već ide proces i filtriram na kraju i onda tu tekućinu opet na 24h u zamrzivač i dalje klasika na kuvanje. gledao sam neki video, ima smisla to što pričaju, pa rekoh da probam i tako. za sad toliko, nastaviće se....
cveće mi izgleda dosta suvo,kao da sam previše ostavio da se suši, a grane još uvek ne kvrckaju kad ih lomim, danas je šesti dan kako vise. temperatura je konstantno bila oko 20. vlaga: prvu noć otišla na 80, jer je trim bio u boxu, ujutru sam izvadio. drugi dan je pala na 30, pa sam ubacivao posude sa vodom dok nisam treći dan stabilizovao oko 45. od tada je izmedju 40-50 kad god sam proveravao. razmisljam se da li da ih skidam ili da ostavim do sutra ili prekosutra dok te grane ne krenu da krckaju.... plasim se da sam ih vec presušio
curing (kako mi to zovemo?) može da počne. teglice nisam bas napunio. u prve tri je jedna biljka, u prvoj tegli su najveći cvetovi, u drugoj srednji, u trećoj najmanji. u druge dve veće tegle je druga biljka, u jednoj su veći cvetovi, u drugoj manji. da je normalna biljka (a verovatno i uzgoj) bar trećinu cele količine bih koristio kao popcorn za ulje, ali ovako nema puno prostora da se izvoljeva :rasta: