Ime vašeg dnevnika: White Widow RQS - 188W LED - Organic - Soil - by Đorđe Datum nicanja sjemenke: 04.11.2018 Početak vegetacije: 05.11.2018 Breeder: Royal Queen Seeds Strain: White Widow fem Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 188W Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 188W Nutrijenti: Biobizz: grow, bloom, topmax, root, heaven, alg-a-mic Ostala oprema: Mylar diamond, PC vent x7 Dodatne informacije: Vozdra narode, kolege, citatelji i svi koji su nabasali u ovaj kutak. Ponestaje zaliha pa ajmo opet u akciju :) Novi box, sve ocistio i ucvrstio. Pojacao ventilaciju i svjetlo; cijeli spektar svjetlosti od pocetka do cap-cap; rezim 18/6 do cvjetanja. Prvih 2-3 tjedna zaljevanja ce bit sa root juice-om. Trenutna temp 27-20 a vlaga 60-75. Razmak od biljke do svjetla trenutno 40ak cm. Zemlja Biobizz Allmix 20L u potu od 20L. Prvih tjedan dana na 68W svjetla; postepeno pojacavanje. Ako sam nesto zaboravio, napomenite me :) Drzite se ekipa, do sljedeceg update-a vaš Đorđe Slike boxa:
@bigeskalibur @Mad Rabbit @Usted Kief @gica-prasica hvala ekipa vama i svima! restekpa @Netkotamo zato mi se i svidja WW, osobno naj-strain jer je prvi kojeg sam probao da me skroz drukcije oprao nego svi dotadasnji (domaje vecinom), odlicna kombinacija sativa-indica i medium cbd, ma meni 10/10 :) @jopezg koji je breeder? ma u biti kojigod da je bacaj na klijanje, udovica je prva liga! @Space_Lulu shvacam sta zelis reci i imas pravo ali prvobitno je bilo u planu duga vegetacija, medjutim planovi se izjalovili i morao sam krace to odradit, inace bi bila duza vegetacija i bolji bi korijen bio sto bi onda imalo smisla da koristim ovaj veliki 20l pot, a ovako jbg imas pravo, dobio bi isto da sam isao sa manjim potom
vozdra narode, evo da i ovaj dnevnik zavrsimo kako treba. ispricavam se na preeedugom cekanju ali posao jbg... nego da mi krenemo. SMOKE REPORT ::listomahanje:: okus: borovina, sumski, malo slatkasto-vocni efekt: prvi udari su head-high a nakon toga body-stoned, svaka sljedeca samo jos vise stisne za kauc, npr. prva koju sam zapalio me okrenula momentalno, isao sam na imdb.com i u njihovu trazilicu upisao "imdb" eto toliko o tome doduse, efekt ne traje dugo, svega sat i po-dva a odlicna stvar je da kad se probudim ne osjecam nikakve bolove, mucninu, glavobolju ni nista. nema do organica :) sveukupno je ispalo 55g s tim da mi se ona jedna grana polomila i tu sam izgubio 10ak g, i jos uz to mi je jedna grana pohermila ali na kraju nijedne sjemenke nije bilo, ma ja sam pre-zadovoljan sa ovim growom a sad se iscekuje sljedeci :) korijen je mogao biti bolji, ali i to je ok s obzirom da je bila poprilicno kratka vegetacija od onog trima sa zadnjeg posta sam napravio bubble-hash na svoj neki nacin; prvo sam pustio da se trim osusi, nekih 10ak dana; zatim sam ga stavio u 125-mikronsku vrecu i u to dodao led; dobro izlupao za kuhacom i dodao otprilike 1l vode; i onda sam samo pretakao iz jedne posude u drugu koristeci tu mikronsku vrecu kao filter; jedno sat i po-dva sam to pretakao minimum; onda sam pustio da se sve to slegne, iscrpio vode koliko sam mogao i evo jos cekam da se osusi eto ga ljudi moji zadnji update u ovom dnevniku, vidimo se u sljedecem - goodbye & stay high! :rolleyes:
@bigeskalibur @blaske @gica-prasica @vladomar @jopezg veliko vam hvala ekipa, prođite na joint kad ste u gradu :D @PowerSeed ako moze stavi ovu sa trihomima iz zadnjeg update-a (bilokoju) ali nije ni ova trenutna losa. i puno hvala za podrsku :) @Jednomsemora hvala ti, iskreno nisam se odlucio, razmisljao sam 'bubble hash' ako uspijem nabaviti one mikronske vreće, i usput pitanje za svih - koliko mi treba minimalno tih mikronskih vreća za napraviti hash? cijene tih vreća i nisu bas niske... @likfrik odmorit cu par dana i vec razmisljam o sljedecoj, treba uzet zemlju, ocistit malo, poboljsat svjetlo - ubrzo ubrzo, jedva cekam :D @Saul Goodman hahaha pretpostavljam da je to upućeno meni zbog Chelsea? bit cemo sljedece godine, polako, sad gledam iz uzitka :D hvala kolega za podrsku i da ne zaboravim, hvala svima koji su pratili, komentirali, pomagali i posebna zahvala mentoru @Zelenko63 i svima na :vutra:
vozdra narode, jucer je bio dan broj 109 cvjetanje 63 s ponosom mogu napisati HARVEST ::listomahanje:: trihomi su 10% prozirni 80% mlijecni 10% amber zadnje zaljevanje je bilo 13/02 znaci 9 dana sam pustio da se osusi zemlja i naostrio skare! nisam imao prilike za slikanje previse, stavit cu kasnije uz smoke report i druge slike kad budem napravio da skratimo pricu, evo i slika :) I II III IV V VI VII VIII IX X XI ovo ce ici za hash (trim + nekoliko popcorna) to je sve, Vaš Đorđe :) :vutra:
vozdra narode, dan broj 96 cvjetanje 52 evo nas u sedmom tjednu cvjetanja, sve ide lijepo, listovi su sve zuci i zuci, temp i vlaga 20-30 i 35-45% blizi se photo-finish, taman na vrijeme kad dolazi liga prvaka :D hedovi mi izgledaju super, cak i ovi manji sitni, bas su mi slatki I II III IV V VI VII VIII to bi bilo sve, Vaš Đorđe :) :vutra:
hvala mentore :)
vozdra narode, dan broj 87 cvjetanje 43 temp 17-29 vlaga 40-50% jedino sto se promijenilo u zadnjih 2 tjedna je to sta sad zaljevam svakih 4 dana sa 2 litre a ne 5 dana. hrana isto kao i prije, pola pa puna poza + od danas i zlicica melase na 2 litre pa cemo vidit kako ce reagirat; planirao sam do predzadnjeg zaljevanja dodavat melasu; zadnje zaljevanje samo voda Meridian Organic Blackstrap Molasses I II III IV V to bi bilo sve, Vaš Đorđe :) :vutra:
Hvala Power :) Hvala Vlado unaprijed :D
hvala mentore :) zaboravih napisat gore, bas to - cim uhvatim vremena od posla poskidat cu to zutilo, vec sam ih 3-4 skinuo
vozdra narode, dan broj 73 cvjetanje 29 lagano usli u 4. tjedan cvjetanja temp 19-29 vlaga 40-55% hrana ide kao i uvijek, pola pa puna doza nadam se za cca mjesec dana berba I II III IV V to je sve, Vaš Đorđe :vutra:
vozdra narode, dan broj 62 cvjetanje 18 bilo je sveukupno 10ak jajana koji su mislili talambasat kobasom ali sam ih valjda svih uklonio. udovica dobiva hranu jednom sa pola nutrijenata i jednom puna doza. e sad, temperatura kod svjetla je 31,4 a dole kod biljke bude 29,5 a stigli su novi ventovi: 1x Thermaltake 12V i 0.32A (iskoristio sam stari) + 3x Arctic bijeli 12V i 0.25A (isti kao kod @VenloNL :D ), odlicni jer jako pusu s obzirom da su najobicniji PC fanovi. sad je ventilacija na max tako da ne znam zasto ima razliku od gore i dole. valjda jos koji vent unutra ne bi odmogao. ali sve u svemu, napreduje i pumpa se lagano. I II III IV to je sve, Vaš Đorđe :vutra:
istina, previse stresa. ali sumnjam da je zbog lolija @California Sunshinee i prije sam radio tako, pa biljke su bile ok. maloprije sam skinuo 3-4 komada i pregledao cijelu biljku opet, i zasad nema nijednog. ali strah me, ipak ih nije toliko lako za uocit, neke sam jedva uspio vidit pa onda racunam da ce mi pokoje jajce promaknut. a krivac nije loli, otkad sam prebacio na cvjetanje, svjetlo radi na full pa se i temp digla, mozda je isla i preko 30 a ja to nisam vidio. vjerojatno je tu vise cimbenika, mojom krivnjom, koji su uzrokovali stres i na kraju pohermila. jbg sad se samo mogu nadat da mi nece totalno zeznut grow. hvala na podrsci :)
hvala mentore, sad znam sto mi je ciniti :) iskreno ne brine me pokoja sjemenka, nego samo da ne zaustavi rast cvijeta i da pocne radjat samo sjemenke. toga me najvise strah. @irieman izvinjavam se kolega, trebao sam detaljnije opisat situaciju ili makar linkat na dnevnik, ali lijepo me oblio hladni znoj kad sam vidio ova jajca, onda sam to uslikao odmah i upitao pomoc jer nisam znao sta da radim pa sam brzinski sve to uploadao. hvala za savjete i potporu! :)
hvala puno, onda cu tako i napraviti. veceras kad se upali svjetlo, uzimam povecalo u ruke, skare i akcija. vazektomija samo takva. jos samo jedno pitanje mentore, jel moguce da pocnu rasti jajca ispod cvjetova, sinoc sam uklonio ovih 4-5 muda sto sam uspio vidit bez povecala ali ako rastu ispod cvjetova ili negdje di ih je tesko za uociti, onda mi jednostavno ne ginu sjemenke na kraju growa? znaci bit ce i u hedovima sjemenja?
hvala momci, medjutim evo sta sam nasao sinoc pitanje je- koji je sljedeci korak? pitao sam u onoj temi za pomoc od iskusnijih i kolega preporucuje da je skinem, i takodjer sam vidio po netu da ljudi pisu da je najbolje uklonit biljku i gotovo. ali s ozbirom da su se vec poceli lijepo formirat cvjetovi, zao mi je sad baciti, ima li ikakve sanse da zavrsi grow bez nekih vecih posljedica? edit: Sretna Nova Godina vama a i svima na forumu i okolo :)
hahahaha e vidis, sve se one vole srediti, stogod da kazu :D e sad, plan je ne-dirati vise biljku, pustit je nek se pumpa ali vidit cu, mozda cu morat neki mini lollipop odradit kasnije, bumo vidli kako napreduje. hvala @blaske :) :vutra:
vozdra narode, dan broj 53 cvjetanje dan broj 9 pocela se pumpat lagano. lollipop napravio nakon prvog dana cvjetanja. hrana ide svaki put na 2 l vode, svakih 5 dana, jednom full doza (bloom, topmax, heaven, alg-a-mic, grow) a jednom pola (bloom, topmax i heaven). temp padne min 18 max 30 vlaga se popne na 60 i padne na 40. zamijenio nekoliko zarulja, skoro iste specifikacije kao i V-Tac, sad je svjetlo u punom pogonu. uskoro dolaze PC ventovi i onda ce ventilacija biti na max I II III IV V To bi bilo sve, budite mi dobro! Vaš Đorđe
morat cu, vidit cu koje su marke kod frenda pa zamjenit, dok su svi puhali biljka je bas lijepo plesala, doduse i sad mrda guzovima ali volim imat viska ventova nego manje! e honda ove artic mislim da imam u kompu i nema nikakvih problema s njima, ako uspijem naci uzet cu! hvala vam obojici :)
hvala @h0nda i @Zelenko63 editovo sam gore post, jedan vent 0,16A znaci tocno, nije do adaptera nego su samo uzasne kvalitete, gledat cu da nabavim druge marke, imam prijatelja koji mi je ponudio neke ventilatore pa cu uzet od njega, ako vidim da su ovi HXS bjezim od toga na kilometar! :D
vent je od 0,16A sta mislis da za sljedeci put ih spojim na 2 adaptera? jel bi to ikako sprijecilo da izgore? edit: nije do adaptera, malo sam guglao i svi su popljuvali ove ventove, kazu uzasno losa kvaliteta, nemaju otpornike ni taj neki "chip thermistor" jbg koliko para toliko muzike MADE IN CHINA
vozdra narode, dan broj 42 7 dana na 12/12 pratimo stretch, cekamo cvijet, dobila je 2 puta dozu blooma, topmaxa i heavena. grow, root i alg-a-mic zasad ne ide, vidit cemo kasnije. vlaga je 45-55% a temp 19-29 s tim da je jednom ili dvaput pala na 15, nije radilo grijanje jer nikog nije bilo u kuci. i pitanje za svih, znaci 2 ventilatora vise ne radi, ne kuzim kako i zasto. spojena su 4 venta na isti kabel i dvoje je prestalo raditi, ima li itko ideju zasto se to dogodilo? I II III IV V VI VII VIII kad primjetim prve cvijetice onda cu i lollipop napravit i mislim da ce to biti to od stresova, onda je pustam nek jede i uziva. to je sve, vaš Đorđe
vozdra @blaske prvo sam topirao 4. kat, a nakon toga kad je grana sa 3. kata pukla, onda sam i to topirao
vozdra kolege, dan broj 33 kao i uvijek, svasta se desilo. temp i vlaga su 19-29 i 45-60% nisam bio aktivan jer sam imao goste pa je bila guzva. prvo je obavljeno topiranje onda sam je pustio par dana nek se oporavi, dobila je alg-a-mic nakon toga i malo bio-growa, root juice i heaven idu regularno nakon toga lst onda sam je opet pustio nek se oporavi, i isao zatezat opet - i onda s*anje - pukla grana i probao sam je zaljepit, ali sljedece jutro ta grana se skroz savinula i odvojila, jedva visila a listovi su vec izgledali mrtvo i uvijeno. e jbg... onda to racunam kao jos jedno topiranje, nadam se da ce ove dvi male grancice izrasti u masne hedove steta, bas je bila lijepa biljka dok nije ova grana pukla. sad sam tek naucio da je najbolje LST obavljat nakon zaljevanja, kad su grane pune vode i lakse se savijaju, nego kad je suha zemlja pa lakse puca. lekcija naucena kad se malo oporavila od "nesrece", pao je i lollipop i sad trenutno stanje je ovako: racunao sam nekih 4-5 dana nakon ovog "slucajnog" toppinga prebacit na 12/12 i nek pocne cvjetanje, sto znaci da cu ubacit dozu bloom-a u igru. da ne zaboravim, snizio sam je dodatnih 10ak cm jer mi se cini da je doslo do light burn-a ako je vjerovati ovim gornjim novim listovima. to bi bilo sve, vaš Đorđe
@420Florist hvala Flo, ostani mi dobro prijatelju! @Barbarossa hvala kapetane! istina je, ne bi se trebao sa growom zezat u pocetku, ali vidi, piknuo sam sjemenku u zemlju, odmah u finalni pot, i trebalo joj je 8-9 dana da izviri van! a racunam da je ova zemlja hranjiva prvih 30 dana, sto znaci da sam lagano pri kraju. osim toga, vlagu nikako da dignem kako spada, pa rekoh ajde nek joj malo bio-growa kad su vec takvi uvjeti. @Netkotamo upravo tako kolega, sljedeci tjedan je topping i LST, samo cekam da naraste jos malo taj zadnji kat. a hladno joj ne bi trebalo biti, dok je svjetlo ugaseno temp ne ide ispod 18. ali iskreno, to me ne brine toliko jer su to ionako fan listovi koje cu lolipopat u kasnijoj fazi growa. hvala za komentar! :)
vozdra narode, dan broj 18 I II III IV V mrvicu sam dignuo vlagu, stara majca natopljena vodom stoji dole u plasticnoj posudici. vlaga 40-60% temp 18-29 gnojiva: 1 l vode + 5ml root juice, onda drugi put 1 l vode + 5ml root juice + 4ml heaven + 3ml bio-grow sljedece samo root juice i nadam se topiranje sljedeci tjedan. dodao sam 4x 9W 4000k prije 3 dana i sad svjetlo radi ovako: to je to, do sljedeceg puta vaš Đorđe
imas pravo, maknuo sam one 3 zarulje sto sam dodao i snizio sam je 10ak cm hvala japanac!
vozdra narode, dan broj 9 napreduje, poceo je prvi kat rasti. folijarno je zaljevam "po noci"; ventilacija max cijelo vrijeme; temp 30-20 vlaga 40-60%; od gnojiva root juice 5ml/1l pojacao svjetlo sa 3 zarulje znaci sad je 68 + (2*9W+12W)=98W dignut cu vlagu za ubuduce a dobit ce i growa 1-2ml sljedece zaljevanje I II III IV
@vladomar @malimarko @Himalaya Gold @California Sunshinee @Stipe @mr.Smooke_Allot @420Florist @Ivan78 - hvala vam svima, ljepse prodje grow uz vas :) @Mad Rabbit hvala kolega, jel se sjecas one tvoje udovice sto je otisla u visinu? :D jel to bio RQS ili neka druga banka? @jopezg hvala, vidis kako si primjetio. dimenzije su 70x50x110 @Tema1 hvala, idealno bi bilo kad bi imao sve zarulje istih W ali eto sta je tu je. a jace zarulje od 12W necu stavljat, za ubuduce cu gledat ili 10W ili 12W komad