pozdrav vutraši, obecao sam napravit dnevnik, evo stigle su ledice i sve je smontirano dimenzije prostora su cca 65x85x170 clip vent za mjesanje zraka u boxu trilite triled led panel 130w full spectrum 2 posude od 10 litara sjemenke: 2x Quick one sjemenke su stavljene na germinizaciju, prije cca 20h
na zalost jos nisu u zemlji, stavio sam ih jucer oko 3 u maramicu i namocio, cekam da puste korjen pa se bacam na posao ledica je upaljena cisto da demonstriram box :spliff:KEEP ON GROWING :bocni::
hvala ljudovi :respect:
Zaboravio sam napisat da su sjemenke automatici makar bi vecina skuzila i bez ovog edita... Na zalost nemam vise iste zemlje imam od neke jeftine al rade nebi mjesao...a mislim da bi mi i zemlja mogla bit preprotocna, dosta pjeska sam stavio, vidjet cemo...
ma jebe me svijetlo prejako, vec je bio cijeli ormar iznutra sa alfolijom obljepljen ali mi reflektira 3 kvarta dalje hahah, a nezgodno mi je zbog pasivnog ulaza i izlaza zraka, jer je na tim mjestima rupa, pa preko noci zna fino svijetlit, jos se malo mucim s tim al naci cemo i tome lijek, hvala ti stari :wave:
hvala na savjetu, bit ce prioritet nakon rjesenja za curenje svijetla
nikad cuo za to, linkaj ako mozes da vidim sta je to, ma stavio sam obican pjesak za mačke haha, gledao sam na raznim stranicama dosta ljudi stavlja pjesak, sad u kojim kolicinama i jel ovaj pjesak za macke nebih znao, improvizirao sam za prvi put, nisam htio punit zemlju raznim sranjima a trebalo mi je nesto za protocnost...u najmanju ruku zaljevat cu vise puta its all good beybe beybe :vutra:
ya man, al ovom mi je stajalo prakticki pred nosom, ako odradi posao ja zadovoljan :puuuh:: sljedeci grow bu puno kvalitetnije izgledo i funkcioniro, ovo je za prvu ruku da se upoznam sa svetom biljkom :watch: a moram priznat makar jos nista nije ni ubaceno u zemlju uzivam u svakoj sekundi hahaha neznam jesam ja jedini tolki fanatik ili su i ostali groweri imali slicne pocetke :lol::respect:
bas sam si sad to prevrtio kroz glavu kako odgovaram na prosli odgovor :zvezda:: glavom u zid, dobro da nije sjemenka ubacena, sutra trcim po novu zemlju i perlit haha jbg zelen sam
da, imas pravo :thumb:
evo promjenio zemlju i stavio perlite, jedna sjemenka je pustila korjen pa sam ju stavio u zemlju i dobro zalio, drugu jos cekam...
hvala rođo, onda uci na mojim greskama :let::gled:
Bas, a nema ni losu "mamu" kolko sam skuzio, trebala bi bit jednostavna, vidjet cemo, hvala stari Uuu daleko bolja kombinacija od prosle, puno puno prozracnije i kvalitetnije, barem tako djeluje... Sinoc oko 6 sam i drugu sjemenku ubacio, stavim slike cim provire
Jel koristi neko ovo gnojivo? i ako niko ne koristi jell ga mogu i dalje koristit makar je rok uporabe do 9mj 2016? (pise na čepu)
ma dobio sam uz ovaj led panel sto sam kupio kao gratis tu bocicu od 50ml, al vidim da je isteko rok trajanja i to za 2 godine pa me zanima oce napravit stetu mojoj biljci ili ju mogu koristiti bez brige a ovo sta kazes imam ovu bocicu od 50 ml atami i uzo jucer grow i bloom od litre od biobizaa :makaze: eto bar tu nisam fulao :respect:
pronasao sam ja growing elite marijuana knjigu na internetu pa bas sad tam kalkuliram al je zbunjujuce jer je na engleskom, ali skuzio sam manje-vise hvala ti kompa :D
Pozdrav ekipa, evo jucer su izvirile menke, drzim ih na 24 sata svijetla, panel je na 55 cm od vaze, zalijem svaki dan jedan-dva puta sa malo vode, cisto da nije zedna, na zalost jos su premale da bi ih slikao ali javim se kroz 7-8 dana kada puste koji listic...:thumb:
Jedna poslje jutarnjeg kupanja od prije dan, dva :bocni:: Djeluju mi zadovoljno za sad, zalijem ih po osjecaju, nekad ih zalijem sa pol litre i ne diram dan i pol, nekad ih pospricam dva-tri puta u danu vidim da i svoju sjemenku obozavaju posto je jos nisu odbacili :idea:
taj perlit sam stavio samo oko stabiljke da bude kao potpora, nisam ju htio zatrpavat zemljom, hocu da diše :)
gledam da ju zalijem kad trazi, ne drzim zemlju vlaznom, znam da korjen treba zraka pa gledam da i presusi malo, pa ju pustim bar pola dana sa suhom zemljom prije nego ju zalijem, stavio sam i casu vode u box da isparava, vent puse preko case i moram priznat da je za dva dana prazna casa, nemam jos termometar pa neznam temperaturu i vlagu, ali siguran sam da ne pada ispod 20 stupnjeva
Umro mi je led panel, nemam svijetla pomoc sto prije molim, biljke su u mraku 3 i pol sata!!! neka greska na panelu plavo svijetlo mi radi al jako jako slabo, skoro neprimjetno, a crvenog uopce nema
ma ne kuzim se ja u to a i friski je panel nebi se smio pokvarit, zvao ducan vjerojatno sutra saljem nazad pa cemo vidjet, hvala na brzom odgovoru zanima me jos kolko ce to nastetit biljci, mozda nebi trebalo tolko u tako ranom stadiju? al me muci jer je automatic i to medu najbrzim automaticima...
evo spasio me @poduzetnik uletio je legenda sa cfl-kom :respect:
Nakon burnih cca 14 sati sa lampom od 4w preko njih, curice su zadovoljne sa cfl-kom, opet su ozivjele, drzao sam ih preko 12 sati suhe zemlje, probudio se upravo i prvi put im dao klopice, 2ml bio grow na litru vode i s tim mixom sam ih obje zalio, znaci pola pola, Listove sam malo okupao izgledali su mi jadno, evo slikice: Ova gore je pocela stvarat internodu izmedu prvog i drugog seta listica, pa reko da ju malo poguram sa bio growom Neznam za ove ljubicaste stabiljke, nisam ziher jel to prirodna boja ovog straina ili je manjak magnezija, mislim da im jos nista ne fali, dodao sam jedan kupaonski vent da puse po biljkama ( ali ne direktno...) cine se sretne za sada... :bocni::
Sumnjiva mi je ova druga biljka (zadnja slika), starija je od prve 6 sati ali iz nekog razloga malo se sporije razvija i listovi joj izgledaju zguzvano, za razliku od ove prve kojoj pase klopa i rasirila se prema svijetlu... Moguce da je jedna biljka genetski bolja od druge?
sad im je mrak pa poslikam oko 7
nonstop zaboravim na to :zvezda:: ma ja bi cak reko da je do genetike
wuhuu, ipak sam nesto naucio :lol::makaze:
dao bi ja njoj jos zemlje al nemam vise biobizza, a steta mi miksat s nekom jeftinom, drugi put bu to bilo vise temeljito odradeno :fuck: vodicu joj drzim da ispari klor minimala 24h, cak i po 3-4 dana
nemam ph metar, pa tako da ne, imam namjeru nabavit uz termometar i mikroskop, ali nemogu tako brzo
auuu, pa ove moje su onda jos i dobre haha, ne ozb nisam to znao, cito po onim knjigama kaze ako nemas filtriranu vodu stavi vodu 24h da ispari klor, ja napunim bocu 2 litre i ostavim, ono sta ostane nakon zaljevanja posto neide puno sad ostavim i dalje pa tako dok ne potrosim...
postovani kolege i kolegice :rolleyes: foruma evo i mojeg javljanja nabavio sam termometar i neki krivi ph metar kojeg cu sutra zamjenit novim al eto bar sam uspio vodi izmjerit ph i da @h0nda je bio u pravu , nije bas islo skroz do osmice al do 7.5 dode temperatura je 27 s vlagom se malo borim ali trudim se da ne pada ispod 40...14 dana su stare obje mada bi po svojoj amaterskoj prosudbi rekao da (nedirana) biljozica malo kasni u odnosu na (fimanu) malicku, obje izgledaju sretno i zadovljno, prije cca 6 dana dobile svaka dozu bio growa od 1ml na pola litre vode, super reagirale mada ih nemam namjeru opet hranit barem 7,8 dana, mislim da je ono bilo prerano makar sam kasnie cuo da automatici vole dosta rano jest ali nebi se davio tim jer izgledaju sretno i zadovoljno, dok ne pokazu potrebu ja ih pustam ova prva je netaknuta jer je od starta izgledala manja od druge, a i radi testa da jer je prvi grow ova je ta druga fimana i tolko dobro izgleda da je to strasno, listovi u niti jednom trenutku nisu bili uvijeni prema dole od kad ih je izbacila gledaju prema lampi i iskljucivo prema njoj, ova mi je favorit! (prva slika je od jucer ove druge su od danas) evo grupne, ljeva je ubica!!!
ma super su rođo, gledam i ne vjerujem, rastu skoro cm na dan :banana123:
radit cu lst na obje da, vidim da neki ljudi rade vec u ovom stadiju ali malo su mi tanke grancice bojim se da ne nastane nepotrebna steta, a ovo s tankim granama sam mislim zaje...prije nego je stigo termometar, dosta sam drzo toplim boks, losa prosudba...uzeo sam neku drugo zemlju jucer kad sam i termometar uzimo ove su posađene u bio bizz all mix, a nova je neka "floria" ima i perlita i kokosa, cini se kvalitetna, to sam uezo za prvu ruku, pa sad neznam kolko to moze utjecat na biljku ako joj dodam na vrh malo (par cm)
ookej covjek, hvala ti, bacam se na posao :)
ma imam ljudi zemlje ali kazem ova zemlja u kojoj su sad biljke je biobizz all mix, a kupio sam neki dan za prvu ruku neku "floria" zemlju ima i kokosa i perlita i cini se kvalitetna, razlika je u sastavu zemlje definitivno, evo bas citam sadrzi neki hydro sastav AQUA CELL i guano prirodno gnojivo...pitanje je oce li nasteti biljci?!?!?!
hvala kompa,dobro mi dode malo pohvale od iskusnijih growera :) evo odradio lst , par slikica 3,2,1 go
oko pol 5 su polegnute horizontalno, nisu jos skroz do dole ali bit ce, nema nikakvih znakova stresa sto mi se svida, dobile su lagani kupanac prije spavanja, iznad i ispod listova. Zemlja im je prilicno suha, drzat cu je takvom bar do 12 navecer i zaboravio sam napisat gore ova desna ne dirana biljka je pocela mirisat, skuzio sam to dok sam ju vezao...
nenene prije toga, kad sam ju izvadio iz boksa i stavio u visini glave osjetio sam fini mirisić :zvizd: a sad nako savijanja jos vise da sad mi ventilira po cijeloj sobi lagani bud miris hehe cudi me da je tako mala pocela
evo nakon kupanca su dosta postale elasticne pa sam ih zavezo skroz do dole, bocne grane su se pocele formirat, lijepo to raste stvarno je "quick one"
panel je stigo, malene lagano nastavljaju ko po traci, eedit je taj sta sam se ipak odlucio za fimanje i druge biljke, fim sam odradio dans ujutro, za sad nema nekih vidljivih znakova stresa, nadam se da ce sad podivljat nakon fima i dobrog leda, favorit i dalje potvrduje zasto je favorit, do sljedeceg slusanja dobri ljudi ::banjahanje::
meni se ne cini da je u problemu trenutno, ili grijesim, ali ovo sa nadopunjivanjem pota cu sigurno obavit, malo me trta ovak rano, a i nisam to nikad radio...
mali updejt biljcice lagano popunjavaju pot, ljeva se i dalje siri i dise punim plucima, desnoj je malo tjesno nakon fima ali bori se i vidim jako lijepe znakove buducih vrhova, ova je malo drukcije ispala kao da sam ju i topo i fimo na istom mjestu (dvije grane pored fimanog vrha su se pocele uzdizat, a posisani dio takoder radi svoje...neznam sto bi reko, cudna je ova nasa sveta biljka) malo zastajkuje sa rastom pa sam ju pustio sa lanca da prodise, pustam ju da se malo razgrana pa cemo opet u lance i katance slike u prilogu
Danas im je 21. dan, sori kaj ne pisem Temp im je prek dana 27 max 28 Navecer ju guram do 20 da osjete tu razliku dan noc
27. dan lagani problemcici sa onom slabijom biljcicom, bila se dosta zdeblja po sredini sa dosta lisne mase sfrkane oko stabiljke, malo sam joj poravno listove i ispravio mlade stabiljke da prodise, bila je ok dan dva lagano se pocela ispravljat sa mojim dnevni masazama, prekjucer sam vidio da nije zadovoljna, vidjet cete na slikama sve...moja procjena je bila da fali cal, mag... da je ph u banani pa je jucer dobila folijarno sode u ph regul. vodi, danas ju flusham sa ph reg vodicom, pa cemo vidjet za dalje neznam sta vi mislite jel to ok? Ovo sta vidite bijele tragove po listovima, to je od folijarnog prskanja, vidjet cete da je od toga pocela zelenit gornja stabiljka listova, dobila je danas i tusiranje da ju ne ugusimo, a uskoro ide i flush...
bila je dobra procjena, jucer je dobila i flush, a nakon toga odma i klopicu, sad sam se usto i bacio oko na boks, malicka luduje ::banjahanje:: idem po vodicu skocit da i favorita nahranim, pa okacim slike da vidite prije i poslje haha
evo ih,nije se prosirilo ostecenje biljcice, fino je pustila nove grancice i moguce vrhice, neznam, ak ova da 10g brutala sam proso, dok ljepotica s druge strane... e da, brojim 8 dana od pojave bijelih dlacica na vrhovima
evo jedna iz boka da se vidi pravo stanje moram po novi termometar, ovaj mi umro od pada sa vaze na knjigu...hahaha made in germany mislim da je ova sporija sad napokon ulovila neki zalet, dosta se deblja
evo jos malo slika, svida mi se pocetak kraja :watch: :bocni::
pozdrav :vutra: 33. dan od kad su ugledale ledicu, od zadnjeg hranjenja jos nista, cekam da se posuse pa ponavljamo turu, favorit ovog puta dobiva i blooma...nisam stigo skocit po novi termač al reko bi da je temp cca 25-29, za vlagu sa siguran da ne raste preko 45%. Tvrdoglava desna je bila vezana dva tri dana pa kad je malo prodisala opet pustena, napokon joj se izvlace ti vrhovi iz kupusa, al je par listova dobilo po glavi u guzvi, 2-3 dana od pokazivanja spola, favoritu je glavna kola pustena jucer, neke "nove" budove jos drzim pod lancima mada cu i njih oslobodit cim ovi doljnji dodu u ravninu s njima, koko tolko, brojim nekih 10-15 dana cvata!?!? pocela je sitno sitno mirisat, dok ova spaljena mirisi od drugog tjedna zivota. Spustio sam biljke skroz na pod boxa da se strechaju malo, 50cm od vrha do leda, novost je da sam se odlucio ubacit jos jednu biljku unutra, nasao sam par dobrih menki iz bimbe koju sad trosim, bile u vodi cca 15h, sad se saftaju u maramici...imam jos menki sa rqs u slucaju da ove ne proklijaju, al bi ubacio jednu ovu fotoperiodnu da se izivljavam :crazyd::banana123: Its all good baby baby...