Pozdrav veseli forume :respect: Long time no see:D:zvizd: Pojavile su se neke novosti u vidu Autopot sistema a kako nemam iskustva s tim, najpametnije je otvorit dnevnik:) Bilo je malo nedoumica u vezi sastavljanja ali je kolega @MMSplit uskočio savjetima i usput objasnio još par stvari, zahvaljujem kolega:thumb: A nadam se da če i ostala ekipa, koja ima iskustva s ovakvim uzgojem, uskočit ako bude kakvih problema. Iskustvo ekipe s foruma je nezamjenjivo:):thumb: Nego, da krenemo..... Box: Homebox 1 x 1 x 2 Svjetlo: 400 w Sylvania grolux Vent: 220 m3, bez filtera Zemlja: Potground h + perlit, oko 10% Sjemenke posađene direkt u zemlju 30. 11. Izvirile iz zemlje: 2. 12. Moby Dick CBD NL, RQS 3. 12. NL, Pyramid 7. 12. NL Vision, i još se kilavi:D Na dno svakog pota stavljeno po 2.5 L glinenih kuglica i dopunjeno zemljom do vrha:) U rupe za sadnju je dodano oko 2g Mycotrexa, pola u granulama a pola sameljem u prah u mužaru:razvaljen:: Korjen je taman došao do dna čašica od pola litre i bilo je taman vrime za presadit, osim NL od Visiona, ali presađena i ona pa šta bude:watch: Na kraju sve zalivene sa po litrom otopine od 5 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa i sad sve zajedno uživaju na suncu:D Mislim da sam sve naveo, ako nisam pitajte, a ako štogod zapne pitat ču ja vas:) Da ste mi živi, zdravi i veseli, do motanja:rasta::respect:
Update 13 THE END!!! :respect: 70. dan na 12/12 Točno 100. dan za Moby Dick CBD 95. dan NL Vision Prođe grow skoro neprimjetno, da nije bilo povremenog gnojenja, nebi imo šta radit:D Moby je završila sa 140 cm visine i dosta je prerasla ostale u boxu. Nebi je više sadio unutra jer joj baš fali mjesta, ipak je to biljka za outdoor di mjesta ima dovoljno:) Par vrhova je malo stradalo od blizine svjetla, foxtail-ovi i na jednom je pobijelio vrh(albino, hash tip) ali neka druga biljka to vjerovatno nebi izdržala tako do kraja. NL Pyramid je bila na nekih 35 cm od lampe pa je pokazivala da joj je malo vruče ali to je bilo sve na šta se ona bunila za razliku od... NL RQS kojoj apsolutno ništa nije smetalo i sa svime je bila zadovoljna od početka do kraja:) NL Vision, za nju se nema puno za reč, s obzirom da mi nije prva NL od Vision Seeds-a, ova je neka kategorija za sebe i izgledom i mirisom. Dogodi se povremeno koja takva biljka ali to nije razlog da ne preporučim NL od te banke jer je dobra i nezahtjevna:thumb: Toliko od mene za ovaj dnevnik, ja vam smoke raport neznam napisat pa šta se mene tiče može dnevnik u završene:) Zahvaljujem svima koji su pratili dnevnik, nadam se da sam ga vodio uredno i da sam prenio koju korisnu informaciju budućim autopotašima:D Evo još i slike berbe......:) NL Vision, zaboravio uslikat prije skidanja:upiii:, sorry:D:razvaljen:: Moby Dick CBD Da ste mi živi, zdravi i nadimljeni:rasta::respect::vutra:
Hvala svima i veliki respekt svima na :vutra::respect: Growanje dobije novu dimenziju na forumu s ovako dobrom ekipom:):thumb:
:respect: Vutrašice i Vutraši :) Vanredni update!!! :makaze: Harwest Northern Lights RQS i Pyramid :makaze::makaze: 66. dan na 12/12 96. dan sve skupa za NL RQS 95. dan sve skupa za NL Pyramid Trihomi su rekli svoje, uglavnom mlječni s malo amber, taman kako meni paše:) Da malo rezimiram, NL RQS apsolutno preporučljiva, ništa joj nije smetalo, na ništa se nije bunila. Od početka do kraja skoro neprimjetna dok ne krenu trihomi:gled: Dosta sporednih grana i uz dobar lst bi rezultat sigurno bio malo bolji. NL Pyramid mrvicu zahtjevnija, ne voli puno gnojiva i pokazivala je da joj je vruče. Vrlo malo sporednih grana, uglavnom je sve išlo u glavne cvijetove. Malo me brinulo kako če sve skupa napredovat s obzirom na mix zemlje koji je bio kao i za obične potove potground h i 10% perlita uz 6 cm glinenih kuglica na dnu. Korjen je zauzeo cijeli pot i zanimalo me jeli kod zalijevanja zemlja propadala između kuglica ali izgleda da nije:) Po vagi ne izgleda puno ali tu su samo glavni cvijetovi. Donji cvijetovi, popcorni i trim idu u ulje pa nisam žalio kod trimanja:D To je to za vanredni, evo slike, pozdrav do redovnog updatea:joint: Northern Lights RQS.... Northern Lights Pyramid... Trim od jedne biljke... I situacija s korijenom.... :respect: :respect:
@truare NL RQS :gled: :thumb:
A i žutilu :D Hehe, ipak san ja čupaviji :D, vid me ...:rasta::vozdra: Hvala ekipa :respect: :respect:
Update 12 Veliki :respect: ekipi:) 63. dan na 12/12 93. dan Moby Dick CBD i NL RQS 92. dan NL Pyramid 88. dan NL Vision Prije tri dana 3.3. Moby zalivena sa litrom otopine 7 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa........i to je to :D Ništa se drugo ne događa, ostale biljke na vodi več neko vrijeme i tako do kraja koji je blizu:) Trihomi kažu da kroz ovaj tjedan padaju prvo NL RQS a za njom Pyramid. Trihomi uglavnom mlječni a nađe se i po koji amber. Moby i NL Vision ostaju sigurno još desetak dana iza toga. To je sve za sad, sljedeče javljanje če bit berba NL RQS :thumb: Ne mogu ih više ni uslikat kako treba, sorry na lošim slikama:razvaljen:: Kako bude išla berba bit če i boljih slika svake biljke pojedinačno:thumb: Moby Dick CBD NL Pyramid NL RQS NL Vision I još malo usputnih :) :respect: :vutra:
Ništa njoj ne fali, dapače, izgleda sad da ima i viška ;):thumb:
Update 11 Pozdravljam veselu ekipu :respect: 56. dan na 12/12 86. dan Moby Dick CBD i NL rq 85. dan NL Pyramid 81. dan NL Vision Moby Dick jučer zalivena sa litrom otopine 7 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa, ostale su na vodi. NL Vision i dalje pati od žutila ali ništa da bi me brinulo. Puni se zadovoljavajuće, jedino mi se ne sviđa šta je prelisnata, definitivno nije ogledni primjerak svoje vrste:D Drugo sve ide po planu, bacio oko na trihome, nekih 50/50 prozirni/mliječni na NL RQS i Pyramid, drugo nisam gledao:) Toliko ovaj put, drugih događanja nema, evo još i slike:):thumb: Moby Dick CBD NL Pyramid, sorry na lošoj slici:razvaljen:: NL RQS NL Vision I još malo usputnih... :respect: :vutra:
Update 10 Pozdrav dobri ljudi :respect: Zahvaljujem na lijepim riječima:respect:, ali to za posljedicu ima malo žutila po listovima:D Ništa zabrinjavajuče, idemo dalje:thumb: 49. dan na 12/12 79. dan Moby Dick CBD i NL RQS 78. dan NL Pyramid 74. dan Vision NL Vision ima malo žutila i malo smeđih točkica, na nekim listovima ne na svim. Izgleda mali nedostatak Ca. 16.2. pognojene sa po litrom otopine 5 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa i od tad se žutilo više ne širi:) NL Pyramid je malo pecnuta ali je zadovoljna:D To su sva događanja oko biljki, jedino još da spomenem da je jučer bilo vrijeme za dopunit rezervar pa sam ga, ovo sad drugi put, ispraznio skroz, malo obrisao jer se ipak skupi kamenca i napunio sa ravno 40 L vode a piše na njemu da je 47 L:D:zvizd: To je sve za sad, evo i slike na uvid:thumb: Moby Dick CBD NL Pyramid NL RQS NL Vision I još par usputnih :) :respect::vutra:
Update 9 Pozdravljam prisutne :respect: i ostale :thumb: 42. dan na 12/12 72. dan Moby Dick CBD i NL RQS 71. dan NL Pyramid 67. dan NL Vision E sad se stvarno više ništa ne događa, rast u visinu je sveden na minimum, nema više potrebe ni podizat reflektor, a to mi je bila jedina radnja u zadnje vrijeme. Nisu ni gnojenje dodatno u zadnje vrijeme jer se ne vidi nikakva potreba za sad:) Napreduju super, počelo je debljanje a najava kvalitete me raduje:gled: Stvarno nemam više ništa za dodat, evo slike pa procijenite :) Moby Dick CBD NL Pyramid, pokazuje lagano da joj je malo vruče ali zanemarivo... NL RQS NL Vision, kasni ali lipo napreduje... I još par usputnih :D :respect: :respect:
Update 8 :respect: veselo društvo:thumb: 35. dan na 12/12 65. dan Moby Dick CBD i NL RQS 64. dan NL Pyramid 60. dan NL Vision Prilično su usporile s rastom u visinu pa nema više potrebe podizat reflektor svaki dan:) Prije tri dana je pao lollipop i odmah dobile svaka po litru gnojiva, 5 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa po litri vode. I dalje nikakvih drugih događanja, pa evo slike, za ovaj put, to je to:thumb: Moby Dick CBD NL Pyramid NL RQS NL Vision I malo čiščenja :bocni:: :respect: :respect:
Od rezervara do potova je od 6 mm ;):thumb:
Hehe, ima još do kraja:bocni::, ali kako kažeš, skoro pa je dosadno:D Ova kombinacija BioTabs-a i Autopot-a je grow na daljinski, sjedi, gledaj i ne diraj ništa:watch::spliff::D :thumb:
Update 7, pozdravljam ekipu :respect: 28. dan na 12/12 58. dan Moby Dick CBD i NL RQS 57. dan NL Pyramid 53. dan NL Vision Nema se šta spomenut, biljke rastu, piju vodu, sunčaju se:sun2:....ja mogu samo gledat:) Ovaj put nisu ni gnojivo dobile, ne izgleda po njima da im treba pa to ostavljam za sljedeći tjedan. Promjena je da su počeli izlazit trihomi i to me raduje, obećava:thumb: To je to za ovaj put, nema se šta dodat, moja jedina radnja je da punim rezervar i podižem reflektor:D Evo slike.... Moby Dick CBD NL Pyramid NL RQS NL Vision I za par dana če trebat još malo pročistit donji dio i nema više diranja do kraja:) :respect: :respect:
Lampa je na nekih 35 cm od biljaka, osim Mobya koji je na oko 15 cm ali se ne brinem jer je Moby više puta pokazao da mu ne smeta toplina. Još ima mjesta u visinu. Često radim supercroping ali mislim da u ovom slučaju ne treba:) A ako se pokaže potreba za tim, još nije kasno :thumb:
Hvala ekipa :respect: :vutra: @Sensi Star kad se growa nije nikad dosadno, nemaš brige oko toga :D@1310 nije, original, poklon od Dinafema;) :thumb:
Update 6 za veselu ekipu :respect: Dan 21. na 12/12 51. dan Moby Dick CBD i NL RQS 50. dan NL Pyramid 46. dan NL Vision Bio mi je i metar pri ruci pa sam ih i izmjerio:D Moby - 118 cm RQS - 87 cm Pyramid - 84 cm Vision - 67 cm I dalje se podiže reflektor svaki dan ali su krenule s cvijetanjem i sad če to malo usporit:) Jedino Vizionarka malo kasni:watch: Danas opet pognojene, ovaj put dobile po litru otopine 10 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa........to je to, ništa drugo se ne događa, evo slike pa bacite oko:D:thumb: Moby Dick CBD NL RQS NL Pyramid NL Vision I da spomenem još jednu stvar u korist BioTabs-a, ovo je konstantni pH vode u rezervaru a biljke to nisu ni primjetile:thumb: Toliko za ovaj update, do motanja :respect:
Hvala drug:):thumb: Konstantno je bura i suh zrak, ako laže jedan ne lažu tri:D:zvizd:
Ako je manji rezervar podigni ga malo više pa če pritisak bit bolji:) A imamo i temu o Autopot-u, pa nebi bilo loše da se tamo skupe iskustva o uzgoju u njima:thumb: https://www.vutra.org/threads/autopotovi-biotabs-organske-tablete.12102/
Update 5. Pozdravljam prisutne :respect: 14. dan na 12/12 44. dan Moby Dick CBD i NL RQS 43. dan NL Pyramid 39. dan NL Vision Cvijetanje polako kreće pa je sinoć napravljen lollipop i opet su dobile po litru gnojiva svaka, ovaj put po 7 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa, sljedeče zaljevanje ide 10 ml:) I dalje se reflektor podiže svaki dan. Moby ima u planu udarit u plafon:D, internodalni razmak mu je u prosjeku 10 cm. Malo me iznenadio, znao sam da če bit visok, ali baš ovoliko:razvaljen:: Mala Visionarka napreduje ok, iako je najudaljenija od lampe i stisnuta u kantun:D RQS i Pyramid su tu nekud po veličini, s tim da je RQS malo izduženija. Da ne laprdam više, evo slike na vaš sud:):thumb: Moby Dick CBD NL RQS NL Pyramid NL Vision I par usputnih slićica... :D:rasta::respect:
Rezervar je dimenzija 37.5 x 28.5 x 61. Ja ne vidim razloga zašto se nebi moglo spojit na neki drugi rezervar, manji ili veči:)
Ma se pet, samo razgovaramo :D:thumb: Slažem se da vlaga može izazvat neke probleme ako nisu zadovoljeni ostali uvjeti a najviše ventilacija. I ja sam se nekad gnjavio s tim, sad digni, sad spusti:puuuh:: i odlučio prestat se zamarat s tim;)
Sad ispada da neznam šta im treba i da nikad nisan vidio ovakve biljke:zvezda:: Ne slažem se s tim oko vlage, nikakvo zaljevanje neče dignut vlagu za toliko, bar kod mene ne.
Istina, ali vlaga je u zraku uvik prisutna. Mislim da se ne treba držat, ko pijan plota, toga da vlaga u vegetaciji mora bit 60-70% a u cvijetanju 30-50%. Kod mene od početka vlaga nije prešla 35% kad je ugašena lampa a kad je upaljena je 20-25%. Meni zna bit pred kraj cvijetanja i do 80%, ovisno jeli bura ili jugo, ali uz dobru ventilaciju nikad nije bilo problem s pljesni. Ono šta sam ja do sad naučio je da pozitivan stres (abiotski), mislim da se tako kaže, izvlači trihome iz biljke:):thumb:
Po meni je vlaga najmanje bitna stavka kod uzgoja, pod uvjetom da je dobra ventilacija. Ovo je valjda primjer ako se zadovolje ostali uvjeti da vlaga i nije bitna, osim pred kraj cvijetanja:thumb:
Update 4 Pozdrav Vutraši :respect: 7. dan na 12/12, pa da spomenem štogod:) 37. dan Moby Dick CBD i NL RQS 36. dan NL Pyramid 32. dan NL Vision Malo je pala temperatura u boxu, u skladu s vremenskim uvjetima:D Dnevna oko 24-25, noćna 16-17 a vlaga i dalje manja od temperature. Danas opet zalivene svaka sa po litrom otopine 5 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa, takva koncentracija nije nikad naškodila ni malim biljkama tek presađenim, pa ovolikim biljkama može samo dobro doč:) A i pokoji list u dnu počima žutit ali to je radi nedostatka svjetla a ne hrane:watch: Inače, osim današnjeg poluzaljevanja, jedina radnja je podizanje reflektora:D Evo koja slika pa sudite sami :joint: :thumb: Moby Dick CBD NL RQS NL Pyramid NL Vision :respect:
@Sensi Star rezervar je stalno otvoren i zadnjih dana dobro piju:) A klopu su dobile dan prije prebacivanja na 12/12, piše sve na prethodnoj stranici;):thumb:
Tu su nekud po visini, samo na slici izgleda da nisu:):thumb:, osim male Vizionarke a neda mi se je više podizat jer ču je morat ručno zaljevat :D:razvaljen:: :zvizd:
Pozdrav ekipi :) Mislim da je bolje radit update na tjednoj bazi od dana kad je stavljeno na cvijetanje, pa če redovni update bit u nedjelju:) Za sad evo par slika trenutne situacije:thumb: :respect:
Veliki :respect: cijenjenom forumu i svako dobro u ovoj godini :) Opet jedan polu update da se zabilježi da su biljke od danas na 12/12 režimu:banana_rasta: 30. dan Moby Dick CBD i NL RQS 29. dan NL Pyramid 25. dan NL Vision Dovoljno su popunile prostor i nema potrebe više čekat. Malo mi je zemlja po vrhu bila pre suha i malo tvrda pa su zalivene svaka sa po litrom otopine 5 ml Orgatrexa i 1 g Bactrexa i dodana je po još jedna tableta gnojiva osim maloj Visionarki:D koja je opet odlučila da na vrhu krene sa tri lista :). Ništa još iz biljaka nije skidano, to če pričekat da se malo strechaju:) To je sve za sad, evo samo par slika, pozdrav do redovnog updatea:thumb: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Hvala @Sensi Star :). Ipak si krivo izračunao, 14 da a su bile bez zalijevanja :D Na autopotove za sad nemam nikakve primjedbe, ko da growam s daljinskim:cool23: hehe! @Stipe problem je bio kod klijanja, mojom greškom, pa sam bio uvjeren da če se oporavit:) Mora ostat da opravda naslov dnevnika, a i koliko bude da bude, ja zadovoljan, važno da ona raste:) :thumb::respect:
Update 3 za veselu ekipu :respect: 27. dan Moby Dick CBD i NL RQS 26. dan NL Pyramid 22. dan NL Vision Biljke rastu, ja gledam:watch: i ništa drugo se ne događa:D Malo je zahladilo zadnjih dana pa je temperatura oko 25, kod je ugašeno svjetlo spusti se i do 17. Vlaga ne mrda i stalno je oko 25-30%. Ustvari, od kad su iznikle vlaga niti jedan dan, niti kad je ugašeno svjetlo, nije prešla 35%:razvaljen:: Ako to nešto znači, ja ne vidim da im je to imalo smetalo:) NL od Visiona se trgla, bila je malo zbunjena pa je bacila tri lista ali se opet predomislila pa sad opet izlaze dva:crazyd::D I za koji dan idu na cvijetanje:thumb: To je sve za sad, evo još i slike.... Moby Dick CBD NL RQS NL Pyramid NL Vision Zajednička I još par slika, biljke su istim redoslijedom :respect::vutra:
Sad ostaje za dišpet i ima da bude za prste polizat:D:gled::vozdra:
Šteta mi je pota sa zemljom, več je sve od BioTabsa unutra a nemam drugu biljku za zamjenit:D Neka nje tu, pa kako bude :D
Pozdrav veselo društvo :rasta: Update 2 Priključen rezervar i puštena voda kroz sistem :) 20. dan za Moby Dick CBD i NL RQS 19. dan za NL Pyramid 15. dan za NL Vision Biljke su več prilično narasle i zemlja se osušila pa je bilo taman vrijeme za uključivanje sistema, osim maloj NL Vision, njoj još ne treba a izgleda da ima nade za nju:watch::) Rezervar napunjen sinoč i stavljena zračna pumpa da se lagano krčka:D Jučer su i topirane iznad petog kata.... I trenutna situacija je ovakva.... Moby Dick CBD NL RQS NL Pyramid NL Vision :D I još jedna zajednička Sve lipo napreduje, nemam nikakve primjedbe, to je sve za ovaj put :thumb: :respect:
Da, ali ostaje tu di je:) Nebi reko da je do genetike nego da je problem bio s klijanjem i još nije došla sebi:D Ima nade, ali vrime če pokazat:popcorn:: :D:thumb::respect:
Polu update :D Samo da se zabilježi napredak, jer svi volimo slike:D:thumb: Još uvijek nisu zaljevane a nema još ni potrebe, niti je još rezervar spojen ali moglo bi za par dana:) I topiranje je u planu ovih dana.Toliko ovaj put:rasta: Gore lijevo Moby Dick CBD, gore desno NL RQS :respect:
Hvala kolega :) Pričekat ču još sedam dana, nije problem zalit jedan put ako bude trebalo :thumb: Thanks :respect:
Pozdravljam ekipu :respect: Redovni update:) Sve ide kako treba za sad, nemam nikakve primjedbe:thumb: 13. dan za Moby CBD i NL RQS 12. dan za NL Pyramid 8. dan za NL Vision Nisu još zaljevane od presađivanja a i ne vidi se još potreba za tim. Jedino nisam siguran kad moram napunit rezervar i uključit sistem navodnjavanja, pretpostavljam da treba pričekat dok se korjen ne razvije malo bolje ali koja sugestija bi dobro došla :D:razvaljen:: Vlaga i dalje niska, uglavnom zadnjih dana niža od temperature ali i dalje se ne vidi da im išta smeta. Tu su još i slike pa dajte koji komentar :):thumb: NL Pyramid NL RQS NL Vision, mrda polako ali mrda :D Moby Dick CBD, Dinafem, za sad najnaprednija, nije neka velika razlika ali je ipak malo veči od ostalih I jedna zajednička Toliko za sad :respect:
Zahvaljujem ekipi na podršci :respect: :respect: :respect: A da ne upadam praznih ruku:D, može jedan poluupdate, tek toliko da se vidi napredak u ova tri dana. Presađivanje nisu ni osjetile, čak se i mala NL od Visiona pomakla:watch::) Malo su se listovi iskrivili radi niske vlage ali nije da im smeta. I ipak sam nešto zaboravio u uvodu, svaka je dobila po dva tabsa gnojiva, za potrebu u rezervi su još po dva za svaku:) To je to za sad, evo i par slika od maloprije:thumb: :respect::vutra:
Hvala ekipa :respect: Hehe, valjda nam je svima cilj da se upgrejdamo s vremenom i učimo nove stvari. A najvažnije, da podijelimo iskustva:) @hazeri jedino me strah za ovu malu od Visiona, njoj kako bude:watch: Inače nisam nikad primijetio da biljkama smeta presađivanje kad se koristi BioTabs :thumb: Edit: hvala kolega @MMSplit :respect:, a da san te posluša svaku, kako bi naučili nešto novo:D:zvizd::thumb: