Došlo je vreme za još jedan show, drugari. Bilo je povuci-potegni, ali volja, ljubav i lucidnost koju svaki novi grow izvlači iz čoveka bili su jači od mnogobrojnih prepreka. Trebalo je koji dan ranije da krenem, a čak ni sada nisam kompletirao sve od opreme, ali dovoljno da se počne... Dakle... SEME: SPECIAL QUEEN #1 BOX: 100X100X200 SVETLO VEGE: SUNMASTER COOL DELUXE 600W; CVET? FINALNA POSUDA: 70L ZEMLJA: FLORABELLA, kasnije ? DJUBRIVO: AN PLAN je sličan kao i kod prethodnog growa, s tim što sada imam Mh i što ću pokušati da dobijem veću biljku sa dužom vege jer imam i 20 cm više u visini...uz dosta topiranja, savijanja, lomljenja...da bi na kraju dobio scrog ako me posluži sreća. Seme piknuto juče, pa rekoh samo da se javim da vas pozdravim i polako zagrevam "motore"... Pozdrav za :vutra: (dve loše fotkice, obećavam sledeći put bolje):razvaljen::
@lauba e to ne umem da ti odgovorim. :) Negde na pola growa sam batalio beleške...boca od pola litre blooma je već bila prilično načeta, a nisam je skroz potrošio. Ali sam recimo suplemente b52, carboload i bud factor x od 250ml potrošio cele. Takodje, doze sam stalno menjao iako je ritam zalivanja tokom kasnije faze vegetacije pa do kraja cvetanja bio isti, 12l vode svaki četvrti dan. U 80% tih zalivanja išla je klopa.:razvaljen::
Ljudi od srca vam hvala :respect: moram reći da mi je srce puno što je na ovako jakom i velikom forumu počelo da se prepoznaje ono što radim, ono što godinama učim i kraduckam sa Vutre i ovako upakovano njoj ostavljam...jbg malo sam patetičan, ali da nije Vutre, ne bi bilo ni ovog scroga. :vutra::sun2::razvaljen::
BERBAAA! ::ludak:::)):makaze: Nakon 120 dana igre vreme je da vidimo rezultate i privedemo ovaj show kraju. Ono što ću kao prvi utisak izdvojiti je je**no mnogo cveća ::listomahanje:: Nekako mi je lični izazov bio da u ovom growu uspem sa jednom biljkom da prebacim g/w i dodjem do nekih 600+gr suvog na 600w. Dobio sam 2.464 gr sirove trave. Kada oduzmemo 75%, trebalo bi da ostane oko 616gr suvog... :zvizd: Ne bih da sad da mnogo idem u širinu. Želim da se zahvalim svima koji su pratili dnevnik i da vas sve pozdravim do nekog sledećeg. Za kraj ostavljam slike sa berbe da podelim sa vama radost koja je svima nama dobro poznata... Živi bili :respect::vutra:
116. DAN ukupno i 60. na 12/12 op op drugari :razvaljen:::respect: Ovo je poslednje javljanje pre berbe...i pravo da vam kažem jedva čekam da je skinem, jer više ni filter ne pomaže. To miriše ceo komšiluk... :) Eto, lepo sam se igrao tokom ovog growa, malo experimentisao i definitivno se oseti nedostatak onog pravog Pk boostanja, ali eto hteo sam da probam ovako sa kompostom drugu polovinu cvetanja i moram priznati da nisam skroz nezadovoljan. Ali sam siguran da je dodatni K u drugoj polovini cvetanja okidač za onu " grotesknu" veličinu cvetova :) Mada, kažem da je i ovako cveće izuzetno :) i miris je daleko jači nego prošli put. Elem, sledeći put ću malo sumirati utiske, napraviti neke zaključke i tako... Od danas samo voda. Ostajte mi dobro :respect::vutra:
Iznad mreže sam maknuo nešto malo listova, ali ne zato što su bili žuti, a ispod mreže svakodnevno pronadjem po koji osušeni list. Osim što su pecnuti klopom malo, biljka je većinom ostala sveža i zelena. :)
E pa momci, ako je stvar takva, počastiću vas sa par trenutnih pod Hps ::grupnjak:: :eek::)) Hvala ljudi :respect::vutra:
DAN 109. ukupno i 53. na 12/12 Op op drugari :razvaljen:::respect: Iako sam malo smorio ove nedelje sa fotkama, vreme je za redovni update :confused: Danas je biljka dobila još 12 litara klope, 5ml Mother earth super tea, Ancient earth i pola doze Nirvane. Ceo grow je praktično bio neki experiment sa An djubrivima i ostaje da vidimo na kraju rezultat. Ono što sam do sada primetio je jeko lep, tvrd, mastan i zbijen cvet. Temperatura i vlaga su standardni, ali je cele prosle nedelje generalno bilo malo hladnije u boxu. Zadovoljan sam kako sve to izgleda za sada i čak mi je žao što za neke dve nedelje sve ovo ide pod nož.:oops: Ostajte mi dobro i zdravo do javljanja. :respect::vutra:
E sad sam pocrveneo @opa cupa :respect:
Hehe...pa upravo to, zar nije suština svega dobiti najbolje i najviše u datim uslovima, uz što manje tehničkih peripetija. Naravno, sve ima svoju cenu. Iako više zemlje uliva sigurnost i daje dobru osnovu za dugačak grow, uvek može doći do problema, a onda malo mesta ima za improvizaciju. I da da da...meni je pakao sa više biljaka, ovako imam potpuni fokus i ritam. Jeste da se sve to malo oduži, ali na kraju se oseti da je sva pažnja usmeravana tu, svi lumeni samo za nju...mmmm...i naravno da preporučujem i početnicima i dosta ljudi je krenulo nešto slično...e sad, ko kako voli :) :razvaljen::
Op op drugari :razvaljen:::respect: Evo ga jedan mini update na neke tri nedelje do kraja...:idea: Zadnja tri zalivanja dobijala je osnovno Iguanu i suplemente Nirvanu, carboload, mother earth super tea....a od danas ostaje samo mother earth super tea sa početnom dozom od 6ml L, koju ću u naredna četiri zalivanja da smanjujem lagano. Ako ostane prostora zadnje zalivanje biće samo voda. :) Ajd ostajte dobro do javljanja :popcorn:::respect::vutra:
I odmah hoće deset takvih da uzgoji...samo dok skonta kako se meće semenka :) :respect:momci :razvaljen::
Iguana juice, Mother earth super tea i Nirvana @Ceracki Mustang :)
@lauba ozbiljna je čast nekom poslužiti kao inspiracija, hvala! :respect: Hehe i meni nekad deluje kao da su "one" a ne "ona" :):razvaljen::
DAN 102. ukupno, 46. na 12/12 Ponoć je prošla...subota je :banana_rasta:::lulamira::i vreme da bacim par informacija iz boxa... Od prethodnog zalivanja prešao sam na organski program AN jer hoću do kraja da imam što manje veštačkih stvari u zemlji. Dobija 12 l vode na tri dana. Temperatura i vlaga su ok, 27 dan, 22 noć; vlaga 40% dan, 60% noć... Još neke tri nedelje..pretpostavljam....:sun2: Ostajte mi dobro do javljanja! :respect::vutra:
Mali bonus video uz ovonedeljni update :rofl::razvaljen::259596670
DAN 95. ukupno, 39. na 12/12 Vozimo šestu nedelju moja Mazarka i ja i sve je baš kako treba. Malo sam pojačao djubrenje prošle nedelje, pa sam presekao jednim zalivanjem samo sa bakterijama. U nastavku opet pojačavam klopu i fokusiram se na cveće. Ovaj put ću je pustiti malo duże. Uslovi u boxu su standardni. Sad kreće onaj završni sprint i pumpanje vrhova, a posebno je jako krenulo da miriše na limun pa je osećaj super kad zaronim glavu u box. A volim da mirišem više nego leba da jedem! :eek: Ostajte mi dobro do sledećeg javljanja! :respect::vutra:
Hvala momci:respect: @Zodra Mislim da sam vent naručio iz Zla stek., a video sam i na par drugih mesta. :)
Ljudi, hvala na lepim rečima! :respect: @Zodra otprilike na svakih 5 zalivanja jednom samo voda. Ne dajem uvek striktno dozirano. Držim se logike da sto je biljka duže u cvetanju to više može da klopa. S tim da ne preterujem i u ovom growu osnovno djubrivo na vrhuncu neće ići više od 70% snage. Ostali suplementi i boosteri idu i do 100% snage. Ali u slučaju kad se koriste dva i više stimulataora vodim računa da ne preterujem. Na primer, ove nedelje izbacujem Big bud iz klope, a Nirvanu pojačavam na maximum. Tako ću s njom do kraja bez flusha. Uz nju ću pred kraj možda i Overdrive zadnje dve nedelje. Obzirom da sada hranim svako zalivanje, pored redukovanog osnovnog, smanjio sam i suplemente na nekih 70%, dok kod svakog drugog zalivanja pojačam i na 100%. Uglavnom po osećaju hranim tako da sve zavisi od stanja stvari u boxu. :)
DAN 88. ukupno i 32. na 12/12 Ho ho ho....dobar dan drugari! :banana_rasta::banana_rasta::respect: Tu smo u 5. nedelji na 12/12 i osim nekih tehničkih problema sa balastom, sve ide kako treba. Biljka je lepo izašla iz mreže i napravila pravi jedan grm iznad, sa dugim i lepim vrhovima. Za razliku od prethodnog scroga, gde se manje više sve videlo i bilo u nekoj ravnini, ovde imam vrhove na dva nivoa i tek će se na kraju videti koliko tu zapravo ima cveća. Hranu dobija često, ali vrlo umereno. Pije 12l vode na 4 dana. Temperatura i vlaga su iste kao i uvek, s tim što je iz tehničkih razloga par dana tempretaura bila oko 13°c u mraku. Manje više nema se šta puno reći. Evo malo slika i budite mi pozdravljeni do sledećeg javljanja. :respect::vutra:
Nisam te baš najbolje razumeo...ali ako su prebačene mislim da nema smisla topirati. Ako si na to mislio. Inače, čak i kod sativa, ja lično ne bih topirao ispod minimum 7 dana do prebacivanja. Ali ono...može i na dan prebacivanja hehe...sve zavisi da li hoćeš da dobiješ vrhove "loptice" ili "palice". Meni su palice draže :) mada ko zna koliko će te Hazerice narasti u tranziciji :rasta:
Haha
DAN 81. ukupno, 25. na 12/12 Ho ho ho...drugari, kod mene stanje redovno, osim što dani prolaze i sve se više beli ova moja devojka. Nekoliko puta za redom je dobila klopu, sutra samo cal-mag. Vlaga i temp strandardne. U principu nemam šta da każem novo. Evo slikica. Živi bili do javljanja! :respect::vutra: :banana_rasta:
Kume, posebno mi je drago što si svratio u dnevnik :) :respect:
DAN 74. ukupno, 18. na 12/12 Za sada sve ide svojim tokom, krenulo je cvetanje i prethodnih nedelju dana ništa oko nje nisam dirao. Sada klopu dobija na svakih 5 dana. Lagano popije 12l i čini mi se da bi sledeći put 15l bilo taman kako treba. Odlučio sam da svako zalivanje ide i klopa. Temperatura i vlaga su iste kao i kod prethodnih javljanja. Sve u svemu evo slika pa neka govore. Do sledećeg javljanja ostajte mi dobro:respect::vutra:
@1310 jedva čekam da vidim te sativčuge, baš me zanima kakvo se ludilo može od toga napraviti. :) @Kajzla hvala... već dobija na otprilike 4 dana 12l vode+ svako zalivanje klopa=baš gladna zver! :)
Skroz je popunjena @honda izuzev ova dva kvadratića na levoj i desnij strani. Utisak je da će biti bar 10% više cveća nego pre ::ludak::::banjahanje::::listomahanje::
Hvala ljudi na lepim rečima!:respect: i hvala što pratite.:razvaljen:: To @1310 u principu ovaj sistem, za razliku od onog kasnijeg guranja i savijanja, podrazumeva delmično već formirane pozicije i do tranzicije grane budu prilično svaka gde treba. A kada krene ozbiljno istezanje onda pomeram ka krajevima veće grane, a ove koje ne stižu guram ka sredini. Tu na sredini ima najviše isprepletanih grančica, manje više zbog održavanja u istoj ravni, već najviše zbog dobrog rasporeda. Biljka je još uvek prilično živa i praktično se menja iz dana u dan. Juče sam mislio da je pustim sa tih pozicija da se istegne još koliko hoće ali sam već jutros video da mogu još da pomeram. Po meni je najveći promašaj u scrogu ako je mreža "šuplja", pa je zato pomeram dok god mi oko ne bude zadovoljno. Mnogi prerano stanu da "guraju" ispod i kad provale da je mreža nepotpuna, onda već grane budu krute i nesrazmero istegnute. Tek će doći do izražaja grančice koje sad praktično ne vide od lišća, ali kad to zabeli biće mnogo jasnije o čemu pričam. Sve je to jako prosto i svako ko iole ima osećaj za logiku može da napravi dobru priču. Uuuu al sam se zapričao tebra...:razvaljen:: evo od jutros sam malo još doterao...pod hps slikao...:sun2:
Ma kakva bolest!::grupnjak:::banana123:imunitet ima ko zmaj. Šiba punom parom, pa bi se pre reklo da je na steroidima nego bolesna.::sudija::
DAN 68, 12. dan na 12/12 ho ho ho...:razvaljen:: dobar dan svima :respect: još jedna nedelja za nama i skoro dve nedelje od prebacivanja. juče sam odradio lolli i to je poslednje što sam dirao. lagano ulazi u cvetanje i pustiću je na miru. uslovi u boxu su pristojni: temp. 28°c -30°c, noću 21°-22°c; vlaga 40% dan, 65% noć. zver je popunila metar x metar (osim par kvadratića u dva ugla na donjoj strani) :) i sada sledi pumpanje...:sun2: evo i slika, pozz :respect::vutra:
DAN 61. /5. dan na 12/12 Ho ho ho :cool:još jedna nedelja za nama i vreme je da se osveži dnevnik... Biljka je u odličnoj kondiciji, srećna je i čini mi se da punom parom ulazi i cvetanje. Dva uzastopna zalivanja dobija hranu. U poslednjih deset dana dobila je dozu i za vege i za cvetanje. Uslovi u boxu su ok iako mi se poslednjih dana temp penje i u 32°c. Vlaga oko 40%, a ovlaživač ne koristim već desetak dana. Biljka za sada lepo koristi mrežu, dobija formu kakvu sam želeo da vidim i, nadam se, ako narednih deset dana bude raspoložena da raste, da će postati ozbiljna zverka.:banana123: toliko od mene drugari za sada, pa se vidimo sledeće nedelje kad krene magija. :respect::vutra:
Hehe to se uopšte ne dovodi u pitanje! :) Teramo dalje kao da se ništa ne dešava. Hvala momci na podršci i pozitivi!:razvaljen:::respect::vutra:
@retko i da jeste prisutan virus kod tebe, verovatno je neka blaža forma u pitanju (kažu da ih ima dosta) jer ti biljke naprednuju sjajno. Ili cela ova priča o uticaju ovog virusa na kanabis nije adekvatno izučena i ispitana, pa su i informacije nastale verovatno na osnovu malog broja uzoraka i kolko sam čitao, kod nekih biljaka bude potpuno neprimetan, dok se kod nekih osetljivijih ili stresiranih ozbiljno primeti. U tom smislu kod ove moje osim tih simptoma na pojedinom lišću sve ostalo prilično dobro izgleda. Videćemo u cvetanju da l je to baš tako strašan virus. :) @tiki moglo je i tako ali sam je već prebacio. :) @changadmt virus ima dosta sličnosti sa mnogim nedostacima, light burn-ovima itd. U svakom slučaju drago mi je da i kod tebe sve izgleda super uprkos informacijama o uticaju virusa (ako se uopšte radi o njemu). :) Šta god da je, growa i showa će uvek biti :)
Ma samo pozitivno. Ovo svakom može da se desi...ali nije tragično dok se ne pokaže da je tragično. Do tada verujem da će biljka dobro podneti bolest i čak lepo iznenaditi na kraju...nema predaje! :)
Stvarno šteta @420Florist stvarno je prelepa bilka uživo, ali eto, ko bi rekao...svaka škola se plaća. Potrudiću se da joj ne priredjujem stresove i dobro je hranim, pa možda i bude neßto cveća. :)
56. DAN (vanredni update) Biljka je prebačena na 12/12 nekoliko dana ranije jer sam ustanovio da je najverovatnije zaražena Tobacco mosaic virusom. Što se tiče kanabisa to je veoma retka pojava i bolest koja se praktično ne leči. O virusu ima dosta napisanog, ali najbitnije za nas koji gajimo vutru da pored "flekanih" listova i usporenog rasta, (kako sam pročitao) cvetovi ostaju sitni i anemični, a ukupni prinosi su znatno manji. U slučajevima gde se gaji više biljaka, jedini način suzbijanja bolesti je uništavanje zaražene biljke i detaljno čišćenje prostora. Jedan od banalnih načina kako možemo da zarazimo biljku je npr dodirivanje biljaka ili topiranje neposredno nakon motanja duvana, jer kažu da virus u duvanu i drugde može i 60 godina da preživi, a prenosi se mehanički. Staviću nekoliko linkova za one koji žele da bolje upozaju bolest jer valja biti oprezan.https://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.growweedeasy.com/tobacco-mosaic-virus-tmv-cannabis&ved=2ahUKEwi5vpbAzf_YAhXLhywKHdmkCBQQFjALegQIDhAB&usg=AOvVaw285jgREbogeQNZcpJtXsQGhttps://www.google.rs/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://ilovegrowingmarijuana.com/tobacco-mosaic-virus-marijuana/amp/&ved=2ahUKEwjev_fIzv_YAhXBFSwKHaL3CBEQFjALegQIBhAB&usg=AOvVaw1MV7-_xintPoxWK5drQzwU&cf=1 Nažalost, moj One plant show je od danas dnevnik jedne bolesne biljke, iako zaista ne izgleda tako i manifestacije na lišću su očiglednije posle odredjenih stresova. Kao i kod ljudi u zavisnosti od organizma i imuniteta posledice bolesti budu veće ili manje. Osim nešto sporijeg rasta i nekolicine listova sa simptomima virusa, mogu reći da biljka izgleda odlično, ali kažu da je ulazak u cvetanje takodje stresan i jedan od okidača za pojavu simptoma, pa ćemo videti šta će se dalje dešavati. Ja ću se u nastavku truditi da biljci pružim sve što je potrebno za jak imunitet dobro cvetanje, a usput nek ovaj dnevnik posluži kao dokumentovani primer uticaja Tobacco mosaic virusa na Kanabis. Ostajemo pozitivni, pa kako bude! :) Par slikica iz boxa neposredno pre prebacivanja na 12/12. (na nekim slikama se i vide simptomi) Pozdrav svima! Živi bili! :respect::vutra:
Pozz društvo :razvaljen:: Javljam se čisto da zabeležim da sam skontao da biljka verovstno ima Tobacco mosaic virus.http://www.growweedeasy.com/tobacco-mosaic-virus-tmv-cannabis Primetio sam znakove nečega ali sam dugo ignorisao. Koliko sam skontao tu leka nema, ali verovatno neće ni ubiti biljku. Sada mi je jasno da sporiji rast koji sam pripisivao strainu i svetlu je zapravo jedan od simptoma. Medjutim, ono što me najviše pogodilo je činjenica da ovaj virus značajno umanjuje kvalitet i veličinu cveta, a samim tim i ukupan prinos na kraju. Posle dva meseca vege (bez nekoliko dana) ovo je priličan udarac jer sam ignorisao misleći da imam tipične nedostake micro elemenata, što se na pojedinom lišću zaista može tako tumačiti. A Ako bolje zagledate na neki slikama iz prošlih objava se lepo može videti. Ja sada ne mogu da slikam, a da se to lepo vidi. Samo sam hteo da ovo zabeležim u nadi da sam se možda prevario i da će sve to biti u domenu nekih cal-mag nedostaka. Samo će mi biti žao, ako se pokaže kao tačno, što od ove biljke nećemo videti pun potencijal u odnosu na uloženo vreme. Evo slika gde se vidi jedan od primera. Ako pročešljamo biljku ima to ga još.
@opa cupa da, verovatno će popuniti ako sada prebacim, ali obeć'o sam sebi sa ću ovu malu gaziti 60+ vege, a i mnogo je fimana tebra, greota da ne narastu bar ko pivske flaše!:):razvaljen:::respect: @Ceracki Mustang i treba da mljackaš!:drull:još kad se ukrčka pa zamiriše...:joint2: :)
DAN 52. Ho ho ho :razvaljen:: subota je došla, evo i nas :banana123: Razmišljajući prethodnih dana odlučio sam da priču nastavim uvvećem boxu, 120x120, dok će dimenzije same mreže ostati 100x100cm. Tako vrhovima dajem extra prostor, a mreža ima 100%potnecijala na raspolaganju, jer sva prateća oprema dolazi van mreže. Zapravo sam okvir boxa 100x100 ubacio u veći box i služiće mi kasnije da lakše privezujem vrhove. Biljka je ekstremno gusta, fim je maksimalno odradio posao i sada čekam da se te grane lepo izduže u narednih deset dana i trebalo bi da prebacim. Sinoć je dobila klopu, trećinu doze. Sledeći put opet. Temp kod vrhova oko 28°c, ispod krošnje oko 20c°; noć 20-21°c, vlaga oko 45%, noć oko 60%. Još to nije leglo kako treba pod mrežu. Za neki dan bi trebalo mnogo bolje da izgleda. Evo nešto slikica. Budite mi dobri i naduvani do sledećeg javljanja! :respect::vutra:
45. DAN (update za subotu i slike su od juče) :) Još jedna nedelja iza nas i biljka se lepo oporavlja od fim-a, postaje to polako lep grm i da je nisam seckao toliko, već bi mnogo obimnije izgledalo, ali malo više strpljenja nije na odmet. Baza je napravljena, sad treba sačekati nove grane da se izvuku i to je to. Jutros mi se desio peh, polomio sam jednu od glavnih grana i nije joj bilo spasa. Život ide dalje.:zvizd: Biljka je prilično zbijena, ima dosta lisne mase i malo sam očistio donji deo i sredinu kako bi vazduh bolje cirkulisao. Iako sam skinuo gomilu lišća to se i ne primeti. Topirao sam danas neke vrhove na strani gde mi je pukla grana i mislim da će se brzo srediti taj nedostatak. Dakle, do sada prilično brutalan trening: jednom toping, pa dva puta fim, pa toping. Ali zato već sada imam preko 20% više nego kod prošlog growa potencijalno ozbiljnih topova i samo je pitanje koliko će tačno još dobiti vremena u vege. Neki dan je dobila još jednu dozu klope, drugi put za redom. Sledeće zalivanje mislim samo root. Vlaga i temperatura u optimalnim vrednostima. Lampu držim nešto dalje za sada jer sam primetio da je ovaj strain prilično osetljiv na svetlo. Od prošle nedelje je u boxu hps 600w. Takodje ovih dana postavljam mrežu. Do tada ću samo lagano privezati fim-ane grane da ne odlutaju mnogo uvis. :djede:Evo malo slikica od juče, a do sledećeg javljanja ostajte mi dobri i napušeni!:sun2::cool23::vutra:
Tako je. :) Mustang, od kraja do kraja spolja, sam otvor je manji malo..
Subota čoeče! :banana_rasta:Sedam dana prošlo od update-a i nama je sada 38 dana!:sun2: Šta reći drugari, biljka je znatno napredovala za ovih 7 dana, već se naziru mnogobrojni budući vrhovi i već danas će biti još jednom topirana na odredjenim mestima. Deluje zdravo i oporavljeno od Fim-anja pre desetak dana i nakon ovoga je ostavljam na miru sve dok ne krenem sa cropanjem tamo pred početak cvetanja. Pre neki dan je dobila prvu dozu klope i celih 12l vode koji su mi poplavili box, ali popilo se to i guramo dalje po planu. Temp je oko 25°c po svetlu i 19-20°c noću. Vlaga oko 50% danju; 65-70% noću. To je to drugari za sada, pravo zezanje tek dolazi. :respect: i malo slikica...:wave::banana_rasta:
Radio sam poslednja dva growa sa SunMaster dual spectrum 600w, pre toga sa 400 i 250w...znam njene mogućnosti. Odlična lampa. Ali poenta je da sam želeo u ovom growu Mh za vegetaciju. Takodje sam radio sa cfl 125w, 200w i 250w 6500k. Takodje ne vidim problem da se cela vegetacija odradi više nego uspešno sa ovakvom mh lampom, koja je u suštini i namenjena tome i kao što sam već rekao u mnogim segmentima sam jako zadovoljan s njom. Nemojmo mešati genetiku sa učinkom lampe. Videćete o čemu pričam tek kad se efekti treninga pokažu za desetak dana. Ali nevezano za to sam imao nameru da do kraja promenim još dve lampe. Po svemu onome što sam video i znam, po meni nema bolje lampe za vege od Mh. I mislim @hazeri da nema ni jednog razloga da ću sa ovom lampom imati slabo stablo ili grane. Šta više, iako jako zbijena, biljka je prilično čvrsta i fleksibilna. Iznad svega veoma zdrava biljka. Medjutim, da rasčistimo nedoumice: to što se biljka jako malo isteže odgovara načinu na koji uzgajam. Strašno me nervira kad ljudi mešaju besmisleno istezanje sa "efektno" velikim biljkama. Naravno da ova vegetacija može da potraje iha ha...ali ja znam da će se veličina te biljke na kraju ogledati u opasno debelim, dugim i masnim topovima, koji će ovog puta biti još duži nego prošli put...a ne u gomili li dugačkih i praznih grana....ako sve ide po planu...a kad sam u prethodnom postu @tiki pomenuo "negativne" stvari, mislio sam na dužinu vegetacije, što je opet stvar strpljenja da bih dobio ono što želim na kraju. :mario:::confused::gled::fuck::confused:
Palo mi je na pamet @tiki da joj za koji dan ubacim dual spectrum. Lapa sa kojom trenutno radim je 7200k. Baš me zanimalo da probam, ali nisam siguran šta da mislim. Još proučavam jer sam do sada i vege uvek sa Hps i delom sa cfl. Ima tu dosta pozitivnih i negativnih stvari, ali ne mogu svu odgovornost da svalim na lampu. Pustiću još nedelju dana pa će hps možda malo ranije uleteti da razmrda stvari. :)
Ho ho ho...evo men' opet...rekoh da posle fim-a i topiranja udarim update, da sve redom propratim, a obzirom da je neko iza tražio da budem malo detaljniji u prezentaciji celog "procesa", ( kako bi to nekom možda i pomoglo u sličnim poduhvatima) verovatno ću se javljati češće, kad god ima šta da se kaže i pokaže. Dakle...ko bi rekao da je danas 31. dan, sve deluje jako usporeno. Indikama svakako treba duža vegetacija, još kad vam zapadne ovakav feno...ali najzad je krenula. Spora je ali temeljna. Po drugi put topirana, s tim što sam ovoga puta radio i fim. Na većini grana. One koje su sada topirane sledeći put će biti fim. Pravi efekti će se videti za nekoliko dana. Za razliku od prošlog puta još uvek ništa ne vezujem, ali nekoliko puta dnevno lagano savijam grane, igram se malo sa njom, pripremam je. Za desetak dana će već nove grane biti privezane za posudu. I to će početi da liči na ono što očekujem nje. Lampu držim na 40cm ( 400w mh) a mogao bih i još par cm gore. Primetio sam da insistiranje na blizini lampe, naročito u ovoj fazi vegetacije može naneti više štete nego koristi (osim kod cfl). Što se tiče zalivanja i programa ishrane, do sada sam koristio samo aditive za koren, mikro elemente, vitamine itd. Već sledeće nedelje planiram djubrivo za grow. Ovoga puta kooristim proizvode Bio Nova i AN, dok od Hesi-ja koristim root i meni deluje jako bolje od rhizotonica(canna) i root jouce (bio bizz). Poslednji put sam koristio 6L vode. Da ne zaboravim i preparat bakterije koji preporučujem za temelj svakog growa. Elem, jedan od razloga što je biljka ovako zbijena je i mala razlika izmedju dnevnih i noćnih temperatura. Primetio sam kod hladnijih dana da dnevna jedva ide do 24°c, dok noćna bude izmedju 19°c i 22°c. Vlaga je uvek ok za ovu fazu. Ph ne merim kao i obično. Evo par sličica iz ove faze, pa se nadam da će u narednih par dana biti vidljivijih rezultata treninga. Uh biće ovo hebeno duga vegetacija....budite mi dobro do sledećeg puta! :respect:
Prethodna je bila pod cfl, ova je pod Mh :)
28. Dan Pozdrav drugari! Prvo da svima poželim Srećnu Novu godinu i mnogo lepih biljaka u njoj, zdravlja, sreće i sve što ide uz to! :vutra: Dakle, od ovog update-a zapravo kreće prava priča i ovde ću se nakratko vratiti na prethodni grow, napraviti neka poredjenja, objasniti ključne razlike i pisati o daljim planovima kada je ova biljka u pitanju. Da počnem od Mazara iz prethodnog growa: - nesumnjivo je to bila biljčica koja je od nicanja krenula brže. Ona je veći deo vegetacije provela ispod cfl-a, na režimu 24h svetla. I ova sadašnja biljka i ova pre nje bile su posadjene u Florabellu, s tim što je prethodna u čaši imala i malo kokosa. Topirana je ranije. Sporedne grane su u tom trenutku bile dovoljno krenule da i one budu topirane. Dakle, negde kod 30. dana je već bila dva puta topirana i nove grane su već krenule lagano. Tu stajemo. E sad, što se tiče ovog sadašnjeg Mazara, stvari stoje ovako: -on je od početka pod Mh cool deluxe(prve dve nedelje 250w, posle prebačeno na 400w; takodje prve dve nedelje na režimu 24h svetla, posle prebačeno na 18/6). Od početka je bila drugačija (iako zbijena kao prethodna), a obzirom sa sam do skoro verovao da imam SQ, to je i normalno. Elem, za razliku od prethodne, topirana je iznad 4.sprata, dok dve sporedne grane sprat niže nisu tada topirane kao kod prethodnog growa. Biljka je jednostavno drugačija, čak zdravija i svežija u ovoj fazi, čini mi se. Zbog svega toga meni pruža mogućnost da se postavim drugačije, da ovaj grow ne bude puka kopija prethodne priče, već da istražim neke druge mogućnosti, iako ću sigurno morati da budem strpljiviji. U ovom trenutku topirana je samo jednom glavna grana. Ono što će narednih dana uslediti je Fim, a tada nameravam da počnem sa dodavanjem hrane. Ali o tome, zalivanju i drugim stvarima u sledećem javljanju. Još jednom ću ponoviti: jako me raduje što imam potpuno različitu startnu poziciju, a isti strain! Biljka je lepa i zelena, uslovi u boxu joj prijaju i apsolutno sam zaljubljen u nju!:ljubav: Budite mi zdravi, nasmejani i srećni do sledećeg javljanja!:respect:
Pa...ako odradim ovo kako treba, ovaj mazar, u ovom prostoru, može bar još 20% više. Videćemo, dug je put...treba i sreće. Ali ono što planiram sa tim mazarom kad se ovo završi, je mega projekat u duplo većem prostoru, sa 4-5 meseci vege u kanti od oko 100L...eee to bi već moglo da se nazove raznoraznim "čudovišnim" imenima...o_O
Ta soba se ne greje. Ovaj mali na manje od pola snage održava noćnu od 17-22°c, zavisno od ladnoće napolju. Grejao sam panelnim od 2kw celu sobu, ali ovo je neuporedivo bolje.
450w. Ne sećam se tačno...neki 30-ak €
To je kad kažeš ženi: "dodaj mi, molim te, iz fijoke semenku iz prve bočice s desna, sa oznakom sq." Kladim se da oznaku nije ni pogledala...sinoć brojim, jedan mazar manje, sq stoji isto...:eek::fuck: 100% siguran ovaj put:zvizd: