Pozdrav klubu botaničara! Ljubav spram opojnosti ove biljke dovela me najprije do stranica Vutra.org, pa kad sam vidio kaj ljudi rade i dime, prirodnim sljedom box je tu i ja sam tu. Sve primjenjeno pokupio sam ovdje na Vutri od vas, hvala i polijećemo! samogradnja u kutu sobe, pvc paneli iznutra, osb ploča izvana 56x76x240 idea istaknutog člana Oprah pokazuje se odličnom u rješavanju problema s bukom neophodnih ventilatora. OPREMA prigušnica Green power 250 TRM lampa 250w HPS SYLVANIA Grolux kablovi 2.5mm2 silikonski vodič reflektori: Cool-tuba 125x490 natkrivena al.reflektorom Stuco digitalni in-aut hygro - termometar ventilatori: Blauberg 125-E TURBO i VKO 100 i flexibilne zvučno izolirane cijevi tajmer analogni ph tester u kapima + limunska kiselina zemlja TM 8l pak prihrana: Kristalon 15-5-30 crveni, Valentin 8-5-6, Plantela cvet vlažnost održavam mokrom čarapom MOJA PREPORUKA: Svi budući uzgajivači i graditelji savjetujte se s mentorom, uštedjet ćete vrijeme i novac! fotke slijede...
Br. 3 Metalni sva sreča da si odredio dan i još veča da sam te poslušao, ona tamna mrlja je početak truljenja. Dimimo se.
BERBA !!! dva dana u kartonskoj kutiji i još cvijeta, metalni i tarzane prve dimove šaljem reiki poštom vama , bizzz tebi posvetim cijeli joint, smels,razmo,no joke,fulda,cerak.sasa,marlo.monk hvala dečki na potpori, hvala i svim ostalima na druženju i nemojte kaj zamerit
Hvala metalni, melem za oči-uši petak u kmicu i kraj ! ne znam što me više veseli, kraj prvog growa ili prerada boxa i sve to u nedjelju! poslat ću ti rejki.dim.čistak:rasta::cool23:
frend ju zove ananas. opet izbacuje nove pistile 1 list joj cvijeta , čudakinja već ju gledam drugim očima. nekak konzumno. još malo! to je pozdrav ili mantra? još malo! strpljenje je pri kraju i rokovi, mlade dolaze
Br 2 Br. 3 124 / 64 HPS jako joj je suho lišče, flušana prije 3 dana, još izbacuje nove pistile, još malo Alfa se zove 47 dana stara i 3 dan HPS Ovo je Beta 47 dana stara , još u vegetaciji pod CFL bolje fotke drugi put kad će sin imati više vremena
Br. 2 mirišljava i ljepljiva je bila, a sad mi od nje rastu krila! šlagirantica Br 3 124 / 64 HPS
Monk , hvala kolega , brate po vutri , još me nitko nije opjevao , godi to taštini. Bizzz , hvala na čestitci ! S.R. če pričekat , još su dvije u Boxu . bio jučer frend, nije ga opalilo ko mene, a onda nakon 2h stiže SMS , Afrodizijak !:p
Monk , hvala , a-ha, to ču malo kasnije , sad me jutranjak štopa. htio bi podjeliti s vama ovu sreču , Br. 1 ona nezahvalnica, razvaljuje , tjera na muving , spiku , zezanciju. Evo fotki A evo i prigodna pjesmica Raskomadana sada ona jest. I u protvanu njeno tijelo izmrcvareno leži. Ne , neče u pečnicu , več u tami , na zraku nek bude, sve dok posljednja kap života ne ispari ! Franjo Tahy Junior :let::let::lol: :skot:::rasta:
jbg. ne kužim
mar10 , da "domačica" je kupljena Albanka . Do sad sam našao dvije naoko zrele sjemenke, ostale su nezrele. Nema beda , učim i ludo se zabavljam ! Nešto bi te pitao nevezano za uzgoj. Vidim zvijezdice koje vjerojatno pokazuju da pratiš neki dnevnik , a ja bi isto tako , kak se to radi?
Smells , ma ja sam ti njoj prije 10-ak dana caknuo jednu granu ( opla je odmah rekao da je to riskantno - može pohermit ) k tome zanemario sam ljubičastu boju rubova listova, sad zbroj toga + čupkanje suhog , žuto- ljubičastog lišča što šlagira i eto. Zajebana i tašta , sve sam joj dao , prokuhanu i prozračenu vodu s reg. ph , Plantelu cvijet , mikroklima podnošljiva i ljubaf. Pa kaj je jedna grana ? cerak 1000 , hvala kompa , ma jesi vidio ovo , brinu me one dvije , da nisu obeščaščene ?
KATASTROFA prevarila me kurva :fuck: ona je on :eek: prošla je ponoč Ponovno smo u kuhinji, sami , sada ON i JA(prevareni ljubavnik):mad:. Gledam ga u oči, sada, i vidim :watch: nju , moju br. 1 , pa kad? (pitam je) i zašto? ( pitam sebe ) Šuti ko ....a :( . Zar zbog jedne grane ? ( pitam sebe i nju ) Opet šutnja. Meni pred očima. :fuck: Al dobro, neka, svaka škola se plača! Nisam pazio. Sad vidim ( nevjerovatno sad vidim s metar udaljenosti ) vrhovi su puni sjemenki :kafa:. Nezrele , mekane, hm, lišče požutilo i poljubičastilo po rubovima, te se na kraju osušilo i otpalo ( šlagira lišče :) dobar znak ) kad je pohemila i zašto? premalo fosfora ili previše plantele? Vrhovi lista nisu povijeni ni gore ni dolje. Mali lističi zeleni i zdravo izgledaju. Ni mi jasno. No sad dolazi ono najgore. Veliki upitnik ? Sebe je oplodila, ok , a što je s druge dvije? Pregledao sam i prepipao br.2 nema menki. Br. 3 mutantica, nju nisam po pistilama dirao (ma vraga nisam, kad sam opipavao jel to tvrdo i mjerio kolki je fi) rekla bi Fata mashala. Panika me lovi, kaj sad, samo čekat i nadat se? Br. 1 ipak je odzvonilo, kakva drama u manje od 24 sata. Sad čim ovo završim smotat ču tog hemi lišča što šlagira i bukvalno raskomadat ga :makaze: ( da se čim čim prije osuši, doma je nezgodacija ona miriši samo meni) Ako netko ima kakav prijedlog za moje ukučane, njima naime smrdi. Nemreš vjerovat :p
:D hvala dečki na razumjevanju i potpori, sretan sam zbog ovako dobrog društva. napravio sam kompromis, caknuh dvije grane i stavio kao ti smells iznad radiatora a curku nazad, sad im je noč i nek razmišlja o ljubavi do jutra a ja vodim dragu na kavu u grad a ona mene na plac (kupila mi je kolica pa više ne nosim) :makaze:
sasa hvala. vratio sam ju pod hps sunce, a s cime ce disat sada kad nema lisca? ma jel i tebi tako bilo prvi put? one iz vrta jesenas, zahvatilo trulenje pa je lako bilo. ova mi iz ruke jede od rodenja, dobro da nisam mesar sva stoka bi od starosti umrla.
smells evo sad je 5.25 ujutro, i nije mi vise smijesno, sad ju nebi dirao , sjedimo u kuhinji ona i ja i sutimo, nema razgovora, ne mogu je pogledat u oci, pijem kavu kao da mi je to zadnja, nesto mi nije fina, eto uzmem tablet nadam se da je jos netko preporucio (nemogu ni izgovorit) i vidim tvoju poruku. hm nemogu se odlucit, ma znas kaj, pricekat cu oplu pa kaj mentor kaze, nadam se da ne spava dugo! OPA-CUPA stvar je delikatna, mala se vraca u box. pa nema lisca skoro nic. trihomi na pistilama bijeli, one dlacice smeđe. na malim list. prozirni. opla si budan?
hvala tarzane, cekao sam cekao i docekao! kako ti ono kazes omastit cu brk. egzekucija u ranu zoru, s kakvim zadovoljstvom i lakocom cu je mrknut, jel to normalno? jos se i smijem hahaha! :zvezda:::mario:::ajnstajn::banana123:
pozdrav vutri! imam samo jedno pitanje: jel ovo za berbu? br. 1 br. 2 i br. 1br. 1 br. 2 br.2 i br.1 br.2 br.3 br.1 br. 3 br.1 ova desna flušana prije dva dana, lišće pada ja ga dimim i radi! nju bi caknuo prvu, možda danas? što mi savjetujete? br.2 prije 5 dana 10ml plantela u 1L vode br.3 isti dan 5ml plantele u 1L vode
joj tarzane jedva cekam.
razman, kompa drago mi je da si tu i hvala na lijepim zeljama. ucim polako,no kad se sjetim tvog vrta... idem skicnut odmah!
pobjegle mi fotke, ovi Privici to su bebe, stare 22 dana, zovu se Alfa (veca) i Beta (manja). jos danas ce dobiti 2 zarulje plavog spektra i barem 1 crvenog. imam sve za podstolni Box,osim propelera no neka fjaka me drzi pa sad zive u satoru. Alfa je 3 puta presadena, Beta 2 puta. za danas toliko.
pozdrav konzumenti! nemam nista bitno za rec, ovo je Br. 2
pozdrav klubu! danas je red na Br. 1 - 98. Dan/ 38. pod HPS-om , a procvijetala je 22.-23. 12. 2014. pod cfl. dakle 56-57 dan cvatnje. cura je podvrgnuta FIM-u najmanje 2 puta i Topiranju. nadam se da cete vidjeti razliku u topiranim vrhovima, oni su veci i deblji od vrhova koji su podnjeli FIM 2 puta, to su ovi manji ali ih ima 4 na jednoj grani. -lolipop se pokazuje kao dobra stvar, naime Br. 1 ne gubi toliko lisca kao Br.2 koju cu sutra pokazati a nije tolikoprozracena. tamni rubovi jasno pokazuju neumjerenost u jelu , pozdere kaj joj das, fino mirisi. Grancice od lolipopa sam pokusao klonirati bez neke paznje i nije uspjelo. morao sam ih osusiti i probati, Br. 1 svojim radom jos malih cvijetca nadmasuje svako moje ocekivanje. ljudi moji to je Droga. -sad je nahranjena ( skromno ) i napojena (kak treba) -volio bih cuti vasa misljenja. -Br. 2 sutra Pozdrav!
hvala Power, zabrijo sam nesto bez veze, ovakva je zanimljiva i lijepa i ne znam sto bi vise.
opla, znas onu narodnu: sto je babi milo, to joj se i snilo. pretrazujem forum i ne mogu naci, nesto sam pomjesao. mozda se Power sjeti? metalni mi je lijepo rekao i tako cu uciniti.
hvala metalni na brzini odgovora. cvjeta od 12.01. dakle 36 dana. zaljevam kad je tegla lagana, prihrana, to me malko muci, naime netko je lijepo primjetio da nase voljene nisu ciklame i da im treba vise papice, logicno ne? inace samo promatranje ove mutantice dovodi do transa! volio bih to potencirati, PowerSeed u jednom postu kaze da se to moze, uskracivanjem vode ili vlage biljka stvara vise THC-a! molim te da mi to malo objasnis, pa ako je tomu tako ja bi od ove napravio bombu miline:watch:
pozdrav kolege botanicari! danas je 97 dan zivota i 37 dan pod HPS na 12/12 25c 35% 19c 55% prezentiram samo Br. 3 u ovih 15 dana zalita je - 3.2. s 0.9L vode , 4ml Plantele PH 6-7 ...uziva, listici gore - 9.2. 0.8L vode, 8ml Plantele ... malo previse -13.2. 1.5L vode, 2.5ml Plantele PH 7 ... veliko lisce pokazuje gubitak N , normalno u box-u se pojavljuju musice, to rjesavam prskanjem zemlje s otopinom duhana, vrlo ucinkovito. - jedna s imenom kluba - par portreta - jos jedna klubska, da se zna sto ju ceka kaj ti je zivot? ode sve u dim - cura je 43 cm visoka i voli samo mene :ljubav:
ok, sad znam sto mi je ciniti s br.3 i br.2 ! Opla me savjetovao za br.3, bez interakcije, i ja slusam znalca. za druge dvije nije nista rekao pa ih kasapim,cupam lisce ajoj (Kornelija - vrtlarica,mmm, veli micati zuto lisce jer da je ionako dalo svoje)(vidio sam ju neki dan u gradu i vise mi se svida sa stihacom u vrtu, onak dok ceprka i ..) -tipka,za,razmak,neradi.moram.zavrsiti.hvala.svima.na.druzenju
tnx, nisam sam primjetio.voda za koji dan kad tegla olaksa. ako te mogu jos nesto pitati, naime br. 2 je nakon kemijanja s valentinom, cristalonom u tragovima i medom flusana jer joj se lisce susilo i sva je nekako objesena tuzna bila. u zadnje 2L stavio sam 15ml plantele c. i drugo jutro super, listici gore no navecer opet objesena. koliko plantele u koliko vode? sad je gladna a tegla jos uvjek teska, PH cca 6.5 kapljicnom metodom utvrdeno
opet hvala na brzini i kolegijalnom odnosu, no moram napomenut da je br. 3 prihranjena samo jednom i to s 5ml plantele u 1.5L vode , 25.01. u 10h -ne mogu nac post ali ima veze s brojem kromosoma ili parova krom. ovo je s 3 para kak mi se cini po slikama, dobitna kombinacija je s 4 par kromosoma, tetra-nesto. mislim da je receno da je po boji tamniji
hvala na brzini metalni,bitnije je jer si ti bio najbrzi kad je trebalo br.3 glavu spasit,ja bi posluso stipu jer mi se cinilo da je bolje tako zbog guzve. sad si na neki nacin odgovoran za njen zivot. postovani clanovi ovog divnog kluba oprostite mi sto sam naglasio jednog uvazenog kolegu pa sad ispada da mi vase misljenje nije vazno, hvala vam svima na podrsci i volio bi cuti vasa misljenja i komentare i savjete narocito, ovo mi je prvi in a drugi uopce uzgoj.
79. dan postojanja 19. dan HPS-a zaljevam i hranim po obcutku, trgam im grane, pa ljepim s obcutkom takoj. sve u svemu one su zive i zadovoljne, tako mi bar sapucu kad smo sami, one i ja. i predu ko macke! u kuci br. 1 br. 2 br. 3 aha metalni, zanima me tvoje misljenje i komentar
br. 1 lolipopizirana br. 2 jos nije br.3 br.1 je u kvadratnoj a br.2 u valjkastoj tegli
nahranio gladne, napojio zedne -br. 1) 10 ml plantele c. u 2L prokuhane, odstajale vode. PH 6 - 7 -br. 2) flus. zadnje 2L plantela 15 ml, PH 6-7 -br. 3) zalita prije 3 dana s 0.9L prokuhane,odstajale vode PH 6-7 Hvala, veliki sad je pol 7h . prasice uzivaju, svi listici u erektivnom stanju ! :):D - stipe poskido sam nesto grancica na br.1
stipe. hvala idem odmah proucit tvoju tehniku. kuzim smisao i logiku ali vidis kak je njezna! no dobro, zazmirim i sakatim. bizzzo, moram ti priznat svoju sklonost voajerizmu, :cool: , dobro, dobro, oblekica danas. cemu lova sluzi nego da ljubavnici kupujes krpice.
Tnx Tex, sad tek nista ne diram na svoju ruku.
hvala stipe. lolipop sam zaboravio napomenut za br.1 i br.2 To se skida visak lisca. ne usudim se rezat sam, cekam opu.
Pozdrav botanicari, vutroljupci! :) imam nekih novosti, balonceki npr. naucio sam kako ih upotrebiti,sad cemo se bolje razumijeti:p tehnicki novitet u boxu vezan je za ventilaciju, sad mi turbina radi zajedno s lampom sama 12h a mali vko siba nocnu, premjesten je iz CT-a u racvu pa sad isisava zrak iz zivotnog prostora mikroklima cini mi se skoro pa idealna- noc 18-20 c vlaga 51% dan 24-25 c 34% CT spusten na 25cm 67 dana stare 7 dana pod hps , 25- 30 dana u cvatu ovo je br.1 njoj je super br.2 malo obijesena,mozda se nije adaptirala jos? br.3 meni izgleda da vegetira i raste, korjen dosao do dna. biljke rotiram svaka 2 dana br. 3 je pred zaljevanjem, dali da joj dam plantele cvijet ili valentin 8-5-6 ili i dalje voda, i kad ih zaljevat pred noc ili pocetak dana ili? - pokusao bi pelcat br.3 a koju grancicu i kolko njih? cim vise, skidati grancice odozdola ili odozgo , kad je pravo vrijeme ? 7 dana je na 12/12 ne cvijeta, neki prijedlog bi bio dobrodosao.
Opa, hvala na brzom odgovoru, ti si mi mentor, da znam sto i kako nebi trebao mentora,molim te kritiziraj ama bas sve, uz zajebanciju, pa nismo klub uzgajivaca orhideja. ok metalni je odmah rekao ne pinplanju ,pustam na miru, cristalon van iz upotrebe , samo plantela i to njezno. nema frizera ni snifanja. uopce ne sumnjam da ce biti problema i super je da mozes uvjek dobiti savjet ipotporu ovdje na Vutra org. klub finih ljudi. ustvri bas mi pase ovakav tretman ( Predin mi pada na pamet- bolj star,bolj nor)
-tarzane, onda ajmo vidjet to cudo, samo bez nervoze, to je korov, ne panicariti. sve cce biti ok. jel tako? mnostvo THC? mmm - otto, sve bezjaci, bar mi vutru ne kradu. bilo je pomoci pri gradnji, nemrem rec. i financijama. ja zapravo ovako stedim,razumijemo se. -;bizzo, paneli su tvoja zamisao,drago mi je da ti se sviđa. zivim u zgradi s 50-ak stanova, nitko nista ne pita osim 1og, sutra ce na kavu, onako. djelim vlasnistvo sa zenom, u slucaju brodoloma, ovo je moj zid i moje rupe!
-uz turbinu radije bi Sade ! -nakon 24h 12/12 temp28c kod vrhova, 25 cm od lampe, vlaga 38%. 3 komada, zvat cemo ih 1, 2, 3 po vremenu proklijavanja 1 ona s najvise cvijetova dobila je 1/2 cepa valentina i prstohvat cristalona uz zlicicu meda u 1l prokuhane odstajale vode 22.12. prije 20 dana (ispr. od proslog puta,druge dvije su na vodi) tamno zeleni sjajni listovi,izgleda mi zdravo s puno cvijeta.bolje nego prije par dana. 2.presusila.sinoc sam ju zalio s 0.6l vode a danas. prije mraka 0.2l s 5ml crv. Plant. i med 3. rearitetna, podlakavila po celom telu !!! nista joj nisam dao zdrava i zadovoljna. imam par pitanja 1. ima li smisla sada ih presađivati u vece kante, sad su u 6 l ? 2. Metalni,Opa,Stipe,Tarzane vi ste se sretali sa supljom varijantom (kao maloj. par dana staroj ostetio sam joj prvi listic i to ju je jako usporilo) od sada koliko vode, koliko plantele u kojem ritmu ? mislim ako je rijetkost steta da ju zeznem iz neznanja . 3. Hvala svima na podrsci i zanimanju , NEznam se sluziti komp. fotke stavlja kcer na lap od sina oboje punoljtni. ja pisem na tabletu. unaprijed hvala na strpljenju 4. za dobru klimu u ovom boxu zasluzan je CT. i neophodan igramo se
nesmotreno neće se ponoviti. da bacim CT? nemogu vjerovat. u mom slučaju to mi je najdraža igračka!mogla je i slabija lampa,da bacim CT? nije to lopof, to je warp pogon i fura u n-tu dimenziju. ruke mi se tresu,nemrem frkat lijek. poštovani opla cupla CT ostaje. da žena drži cvijeće? to sam dobio pod bor od iste jer sa staklom i pleksijem nije radilo... tarzane fim sam napravio u vegetaciji oba puta i ne mislim više.kud sad ova treca? slatke muke, molim sugestije i kritike, sve samo ne diraj mi CT
pa ne moram ju izbacivat,stisnut će se ona već negdje,rearitet,početnićka sreća ne prekidam sljed događaja. ako ne bude cura, ********** *** Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno ... (prodaja/poklanjanje/razmena) ... pwrsd
dečki u pravu ste ja neznam selektirat, vaga sam u horoskopu,to su neodlučni ljudi a veliš rearitet a meni treba mjesta ajoj i kaj sad? opla moj mentor donjet če odluku,ja sam za obje solucije! čarapa u malom boxu radi odlično, s praksom možeš i regulirat. pozdrav i hvala sasa
hvala za pohvalu i prijedlog, mutantica van , nemam srca ubiti ju ,ide.među sobno bilje. opla mi je preporučio a kod tebe u dnevniku vidio turbinu koja čuda stvara.
nakon mjesec dana bauštele kopanja,bušenja,ljepljenja... DAS BOX je stvoren pročitao sam da prigušnica grije i zuji pa sam ju ukopao u zid,naprvivši joj komoru iznad rupe fi80 probušene u svrhu hlađenja CT-a. neznam dali grije i zuji,niti se čuje,niti osjeti. dvoja vrata, 3 brtve, trud se isplatio i jako sam ponosan na ovaj dio,a kopao sam alpinističkim čekičem i starim šarafcigerom. vko 100 taman se ugnjezdi u vodoinstalatersko koljeno iz kojeg hladan vanjski zrak bezšumno struji izoliranom flex. cijevi ... kroz CT, opet djelovi kanalizacije, flex cijev u račvu fi 160 pa kroz turbinski vent opet izo cijev fi120 i van. Usfalilo mi je 1m izo flex cijevi za drugi krak račve kroz kojeg turbina izvlači zrak iz životnog prostora, kad to dođe bit će savršeno. Za izbor najvažnijeg dijela box-a, turbine, zaslužan je mentor Opa-Cupa. Box je planiran za uzgoj jedne najviše dvije biljke, računao sam na jednog muškog i sad bu gužva,sad sam u dilemi kaj sa tri cure koje sve lijepo napreduju? cure nisu plemenita roda,do sad je napravljen FIM na dvije koje su u cvatu,uspješno i ponovo FIM uglavnom uspješno. stare su 60 dana,danas su uselile u novi dom i prvi put u životu ugledale HPS! presađene tri puta, samo voda do sada. i to je to za sada