Pozdrav drugarice i drugari, bliži se jesen i vrijeme je za novu avanturu. :) Sjeme: WWauto - Dinafem Seeds Zemlja/mješavina: Compo Sana/Glisnjak + perlit/glinene kuglice Pot: DIY air pot 12 litara (bila u manjem od 6 litara...:rolleyes:) Box 1: 40x40x100; 150w CFL, mylar diamond folia, pasivni upuh, 5 pc ventova, term/hygro Box 2: 100x60x160; 250w HPS, bijela boja, pasivni upuh, CT, Blauberg 125vk, term/hygro (jos trebam dodat jedan pc vent na ct i jedan veliki ventilator da mi puse unaokolo :) ) Režim svjetla: 18/6 i 12/12 Gnojivo: Novalon, Cvetal zeleni, Hesi bloom, fosfor i boost(boost trebam kupit) Malena je stara 16 dana. Trenutno je u malom boxu na 150w CFL-a. Temp. u boxu je 30, temp okoliša je 27/28. Vlaga varira dosta, ali ne pada ispod 40%. Kad ima sunca iznesem je na sunce, zaštitim pot sa bijelom majcom da se ne pregrijava. Južnato vrijeme sa dosta oblaka ovih dana... steta. Testiram Box 2... trenutno radi samo turbina na ct-u, regulator brzine je na malo vise od pola i temp. mi ne prelazi 32/33, a temp. okoline je 27/28. BB radi posao. Evo par slika... uživajte, komentirajte... #katana mod On Stojte mi dobro i veselo :D
Hola društvo, stigao je kraj. Suho skinuto izašlo ravno 50. E pa više sam dobijao pod 150w clf-a nego pod 250w hps-a...:rolleyes: Šalu na stranu, jako je potentna, još da je mogla izdržat 10-tak dana bilo bi premoćna. Ima fin miris, blag, hašišasti, jako je masna. Dim za pušenje je odličan. Ništa ne grebe grlo i odmah udara. Možda malo prejako udara, nije za posao, sastanke... više je za gledanje u točku :D :D :D :D :D Toliko u ovome dnevniku, hvala svima na podršci, stojte mi dobro i veselo :D :vutra: Može u završene :)
#katana Mod On Pozdrav ekipa, držao sam je do jučer, plijesan je uhvatila jos jedan head pa više nisam imao živaca za borbu tako da sam je skinuo. Izašlo ravno 200. Ostat će jedno 50-tak čistog i suhog. Meni ok s obzirom kako je sve išlo. Više pameti drugi put :D Stojte mi dobro i veselo :D
#katana Mod On Pozdrav drugari, napravio polu flush nekidan čisto reda radi. Vidim prijalo joj to ispiranje. Sav sretan ali ono hebiga, plijesan. Pola jednog heada sam skinuo. A ništa uzeo fen, malo to rasušio i počupao. Probao sam malo šta je ostalo, ok je dim. Nije full zrel ali je prošao fazu da se srce uzlupa :) Gledam jutros opet jedan head mrvu uhvatilo, to sam počistio, pregledao ostale... za sad su ok ali... Vlaga je velika. Živim malo van grada na rubu šume, tako da se hebena vlaga ne spušta ispod 60% zadnjih tjedan dana. Ventilacija stalno radi na najače - ništa ne pomaže, ne uspijevam spustit niti jedan posto. Morat ću si kupit odvlaživać nekakav. Mislio sam je držat još 15-tak dana i to bi joj puno značilo, ali me strah da će plijesan sve na kraju odnit, tako da sam je definitivno odlučio skinut... Ništa zato, bit će za dvije tri dimđe. Vračamo se malo fotosima ;) Stojte mi dobro i veselo :D
#katana Mod On Pozdrav drugarice i drugari, stiglo vrijeme za još jedan update :) Krenimo redom. Danas je oko 26. dan cvjetanja. U boxu je temperatura idealna, 26/26 po danu, a po noći je 21. Vlaga me malo brine jer je kiša... prelazi 60, danas je bilo 62%. To mi je dosta čudno, jer u malom boxu di mi je cfl vlaga ne prelazi 45% :rolleyes:. Enivej, problem sa magnezijem i dalje napreduje ali izdržat će još 20-tak dana - toliko je planiran još držat ovako na oko, ali vidit ću, možda koji dan ranije, a možda je skinem koji dan kasnije . Cvjetovi su jako kompaktni, tvrdi, ali su dosta mali. Ova se bogami u cvatu nije izdužila duplo :D :D :D :D :D Dobila je dva puta zaljevanje + hranu Hesi bloom/fosfor/boost/supervit... Ma da ne drvim previše evo par fotki Stojte mi dobro i veselo :D
A čuj neznam ovo za Mg... ali pokušavam što manje komplicirat... :D Vidim u tvom dnevniku (@1310 ) imaš kombinaciju da odvojeno daješ prihranu, neznam sad točno tvoj redosljed... ja smučkam bloom, fosfor, supervit i boost sve zajedno, a prije toga samo voda. Neznam da li treba tako radit ili ima neki redosljed kog se trebam držat?
#katana Mod On Zdravo drugari, vrijeme je za update. Ide sve fino, osim šta se i dalje vide problemi sa magnezijem ali šta je tu je - morat ćemo istrpit jedno drugo do kraja :D. Danas joj je 20. dan cvjetanja. Dobila je dva obilna zaljevanja (nisam joj spuštao ph, a trebao sam) i dobila je hranu, dajem joj duple doze Hesija, napreduje baš fino jedino šta sam primjetio da ne ide cvijet baš u visinu, više je nekako bublast. Temp. u boxu je 25.5, a vlaga varira između 30-35%. Već sad je cvijet potpuno tvrd. Za sad sam zadovoljan, valjda će bit sve ok do kraja. Evo par fotkica. Stojte mi dobro i veselo :D
Drug, sve je ok :)
@joca Manja/veća nebitno, nismo tu da se takmičimo, več da učimo jedni od drugih, pomažemo se i podržavamo ;) Bit će i tvoja dobro, to šta su ti headovi manji ne znači da se neče razvit tri puta bolje od mojih - samo opušteno :)
Hola drugari/ce, jučer se navršio 10. dan cvatnje. Sinoć je opet dobila flush. Još se vide problemi sa Magnezijem ali je puno bolje nego prije. Ne mogu si trenutno priuštit ni Ph metar ni nikoji k. tako da radim na pamet uz promatranje. Nakon flusha sam dodao 2 ml jabučnog octa na litru i pol vode, a nakon toga dva puta sa po litrom vode i Hesi Bloom i Fosfor u punoj dozi po toj svakoj litri. Čitam nekidan negdje da se problemi sa Mg pojavljuju kod prejake zemlje ili previsokog Ph. Udri ja sa octom zadnja tri zaljevanje - pa mi se čini bolje. Hedovi se pune, ako izdrži još mjesec bez večih problema bit će nešto i za zadimit (suh sam ko barut). Poskidao sam malo lišća, i ovo šta je otrulilo i nešto šta je valjalo, da napravim malo više zraka i da hedovi budu više izloženi direktnom svjetlu. U pravilu nebi je se trebalo ovako čerupat jer pokazuje znakove bolesti, ali moram ić na sve ili ništa :D Temp u boxu je perfektna tj. 25. Vlaga nije ok - 60%. Kišno vrijeme. (To me ne zabrinjava). Ide ona dobro, evo par slika Stojte mi dobro i veselo :D #katana Mod On
a i ja sam mozak, em šta je Compo Sana jaka bezbrižno sam dodao Glisnjaka da pojačam... :crazyd:
Ma nema veze nisu spamanja... rasprava je dobra nego sam nekidan bio malo živčan u biti sam na sebe pa sam klao raspravu... Meni se Compo Sana Blumenerde pokazuje dosta jaka da ne kazem prejaka sa automaticima. Od proljeca nesto kao guram autose... Sa svakim sam imao problema - i sa ovima sta sam ih imao po dnevnicima i sa ovima koje nisam pokazivao na forumu. Svi su ispali slabasni (40 do 50 g davali uz veliku muku). @1310 meni u Florabelli besprijekorno funkcionira sistem pola mililitra do mililitar na litru vode svako drugo zaljevanje... To mi ide ko bombon. Sad sam stavio Medical Mass u Compo Sanu pa cu vidit kako ce se ponasat foto biljka u toj zemlji. Hvala svima na savjetima jer znam da su iskljucivo dobronamjerni. Thx ekipa. :thumb:
Yap, odradio sam sinoc flush, a jedno 50 litara je proslo, ako ne i vise. Dobila je hranu. Sad mi se čini kao da se smirila ali bit ću pametniji za par dana. Nisam sretan sa ovom zemljom. 5 grow radim sa Compo Sanom i meni ta zemlja ne odgovara (kupio 80 litara), a Florabelle tu gdje sam nema ni za lijek. Imam 40 litara Substrala Blumenerde (aqua control), nisam ga otvorio jer sam imao jos 20 litara CompoSane otvorene. Stavio 2 Medical Massa da potrosim tu CS zemlju. Idemo dalje pa sta bude. @hazeri znam kume da je PH bitan i to vrlo, doc ce i ph mjerač na red da se kupi ali uvijek je nešto drugo bilo bitnije, lampa, vent, ovono :D Ja se vodio do sad Powerovom formulom, bez mjerenja, bez puno filozofije i mogu ti reć da sa Florabellom nisam imao nikakvih problema, nešto sitno nametnici ali tu sitnu gamad bi riješio u dan/dva. I da zaboravio sam navest najvažnije... prije sam svako drugo zaljevanje na 2l vode stavljao pola mililitra octa. I neznam za koji k. sam to prestao radit. Biljke su bile zdrave do samog kraja.
znam da ako dodam sad magnezij ako je zakljucana da ce nesto drugo stradat, stani, molim te ko boga i druga :)
@budalin Nemam pojma kakav je ph. Ph nisam nikad mjerio, niti imam instrumente. :) Sad gledam po netu... da fali joj magnezija. Ništa napravit ću flush, pa gonit dalje. I kad kazem da zalivam polako onda zalivam polako kako si ti napisa... nit je zemlja nabijena, niti nista sta si navea kume, ja pitam jedno ti meni pocetnicku bibliju u roku sekund, opusti se, pitam za lisce... ;)
@marginalan nisam siguran da je to problem, jer imam iza sebe sad preko nekoliko growova i svaki sam iznosia na sunce... ok svaka biljka je prica za sebe pa mozda to ovoj ne odgovara ali mislim da joj fali magnezija kako govori drug @hazeri
Drugari pomagajte :) Neznam šta joj je. Veliki listovi su počeli blijedit. Neznam da li joj fali hrane ili joj je previše hrane ili fali nečeg drugog. Dobila je punu dozu Hesi Blooma prekjučer. I folijarno je dobila malo Plantelle za orhideje - oko 5 propisane doze. Čini mi se da pola pota ostane suho koliko god sporo zaljevam. Okopavam gore zemlju, ali nemogu duboko baš da ne oštetim korijenje. U boxu je temperatura 25.5, a vlaga oko 40%. Možda je problem sta je iznosim svakodnevno iz boxa na sunce (mozda joj je to stresno). Ujutro mi se box pali u 6 sati. Oko 10 je iznesem na sunce i na suncu je do 6 popodne, onda je vratim u box do ponoci kada se svjetlo gasi. Ne izgleda prezadovoljno, evo par fotki.
Pozdrav drugarice i drugari, danas ide micro update, čisto da vidite koliko je porasla u 4 dana, a i da zabilježim početak cvjetanja. Dobila je pola doze Hesi Blooma, vlaga je 35-40%, temperatura po noći bude oko 23, a po danu oko 25-27. Malo sam se plašio koliko će hps grijat jer ga nisam imao prilike vidjet u živo kako radi. Jako sam zadovoljan. Turbina trenutno radi na manje od pola brzine. Kad dođe zima tj. ako dođe zima trebat ću grijat box. Stojte mi dobro i veselo :D
Zaboravio sam napisat da je topirana... :razvaljen::
Evo me sa updateom... Danas joj je 23 dan. Prebacio sam je pod HPS... sad mi je pod tim svjetlom sve cudno... brzo raste, ali su i nodovi udaljeni u 3pm :D Ako budem pri lovi sljedeci grow cu uzet mh zarulju za vege ili neki dual hps... Enivej iznosim je malo i na sunce (38 na suncu bilo danas) pa je vratim u box. Temp u boxu je oko 28-30, nije lose sa obzirom da je temp okoline 27/28. Vlaga je oko 45-55. Dodao sam dva pc venta na 12v. Jedan puse direkt u CT, dok drugi hladi prostor izmedju CT-a i biljke. Biljka je udaljena od CT-a 20cm. Nije dobila nista od gnojiva osim NovaloN-a u pocetku - ocito triger za malo ranije cvjetanje... Pistile su izbile na sve strane, a sljedeci node ce bas krenit, sto mi i nije neka sreca jer sam mislio da ce se jos malo zadebljat prije nego krene u cvjetanje. Nije se zadebljala jer kad sam je prebacio iz malog pota u veci zemlja se rasula i korijen je visio. Takva bilja rezultira ovako - da je slabasnija nego sestra koja je pod CFL-om... nije bas ali napravio sam pocetnicku gresku :rolleyes:. Nije sve tako crno, ide ona, siri se i napreduje. Sutra cu je zalit i dobit ce pola doze Hesi Bloom-a. Toliko za sada :) #katanaModOn Stojte mi dobro i veselo :D
@joca dobro ti izgleda malena, ali ja sam trenutno pod cfl-om tako da se to ne moze uspoređivat sa hps-om