IME DNEVNIKA: Royal Gorilla (RQS) x2 - LED 140W Zeus 308 XT High Performance 3500K + 44W LED E27, LST, HST, ScrOG POČETAK VEGETACIJE: 27.3. / 6.4.2021. BREEDER: Royal Queen Seeds STRAIN: Royal Gorilla VRSTA UZGOJA: Zemlja BioBizz Allmix i Plagron Growmix TEHNIKA UZGOJA: LST, Topping, želja je ScrOG RASVJETA: 140W Zeus 308 XT High Performance 3500K (CRI 80) + driver ELG-150-42AB-3Y + 4* Optonica 11W LED E27 2700K 1055lm 270° beam za cvjetanje+ 4* prethodno 6500K 10.2W za vegetaciju NUTRIJENTI: Hesi Starter Kit PROSTOR I OPREMA: Homebox M (80x80x180) Vents TT100 (145-187 m3/h) s regulatorom brzine Primaklima PK 100 (K2600) 240-360 m3/h Carbon Filter Ventilator Cyclone clip ventilator 20W oscilirajući 2 brzine 15 cm + 92mm 1700rpm Arctic Breeze Mobile usb 2.0 Digital Termo/Hydro Grownet mreža 60-120 cm Gronest fabric potovi - 19L Pozdrav svima na :vutra: aktivan sam ovdje 16 mjeseci, od početka 2020. Do sada odrađen jedan kompletan indoor uz Zelenka :thumb:, te jedan, eto prekinuti, nisam stigao okusiti dim (3 autosa) :plac:. Čitam, pratim, visim ovdje 0-24h, ljepši je pogled u ovom malom svijetu:razvaljen:: Pa nek bude i prvi dnevnik. Gorilla je inicijalno trebala krenuti s Green Gelatom, obje birane za uzgoj sorti u boxu, dva hibrida sličnih udjela i više sative :D, ali su prvi uspjeli Gelato i Gorilla proslijeđeni dalje u ruke. Proklijao sam opet Gorillu, dok su mi ostale dvije smjenke GG stale s klicom na 1mm i nisam imao više. Ubacio sam zadnju Gorillu u vodu, razlika je na kraju 10 dana između njih. Prvi puta sadim foto biljke, pa da vidim kako će završiti. Cilj je naravno što više popuniti box i probati scrog. I ovog puta uzgoj je mentoriran. 21.3. Royal Gorilla 1 stavljena u vodu na 24 h, pa u namočen ubrus u zip vrećicu. Stavio sam digitalni tv prijemnik da bude toplo. 24.3. sjemenka piknuta u zemlju, klica oko 1 cm, zemlja BB Allmix od prije ostalo, mali pot fi 14cm, špricana površina vodom i prekriveno najlonom da drži vlagu, temp 26-28°C (22°) 2
Update 23.4.2021. Pozdrav svima!:) Do današnjeg dana biljke su presađene u 19l fabric potove. Iz početnih manjih lonaca s Biobizz Allmix zemljom starija Gorilla 1 je presađena u 19l pola BB Allmix - pola Plagron Growmix. Mlađa Gorilla 2 dobila je samo Growmix. 14.4. (dan 19/9) RG1 je presađena i dobila 1l vode+ 5ml Roota + super vit , RG2 idući dan 3 dcl + 1 ml Roota, a lampa spuštena na 18 000 luxa Tu sam imao problema zbog krive procjene količine ostatka BB Allmix zemlje u vreći, imao sam polovicu potrebne zemlje. Nju sam postavio u sredinu velikg pota i navukao zemlje sa strane po njoj da korijen ne izbije na svjetlo i pošpricano vodom. Dan poslije stigla je zemlja, pa sam nadopunio pot. 18.4. (dan 23/13) RG1 dobila 1,5l vode + 7,5 ml Roota + s.vit, dan kasnije RG2 3 dcl vode + 1,5 ml Roota + s.vit 23.4. (dan 28/18) RG1 pokazuje naznake problema na listovima, stresirana je presadnjom, čekam da se oporavi kako bih ju topirao iznad 5. kata. RG2 presađena u 19l growmixa i nije prošlo glatko. Požurio sam jedan dan, možda se baš nije osušila zemlja, no na dnu debljine palca se zemlja nabila i nije izašla van, korijen se potrgao malo. Obje su dobile 2l vode + 2ml Roota + s.vit Ovaj dan je sav šeprtljav jer sam se napušio, pa krenuo raditi posao oko njih. Prvo, nisam ni trebao presađivati tu večer, već iduću, ali nisam gledao dnevnik prvo. I usput zbrljao presadnju. K tome, napamet sam računao omjere vode i aditiva, srećom pa je ispalo dosta manja doza, 2 ml roota/1L ...moglo je i obrnuto biti... Moram promijeniti generalno pravilo rada s njima... Ne prilaziti napušen boxu dalje od prozora!:bocni:: Temperatura 22-26°C (19-22°), RH 40-50% 20.4. (dan 25./15.) 23.4. (dan 28/18) - presadnja mlađe ::listomahanje::
Update 6.5.2021. Veliki pozdrav svima. ::listomahanje:: Dan poslije prethodnog javljanja starija Gorilla 1 je topirana u 29. danu, izgleda iznad 6. kata. Kod presađivanja zasadio sam ju toliko precizno do kotiledona, i u međuvremenu dodavao malo zemlje, da sam valjda previdio prve listiće i njih, ostali su malo prekriveni zemljom. I tako je tek 7. kat ošao pod nož, s vremenom sam skužio::ludak:: Poslije dva dana lampa je pojačana na min 24 000 luxa po aplikaciji, RH 40%, 24°C 27.4. (32/22) starija RG1 dobila 3l vode + 3ml Powerzyme + 15ml Roota + super vit. Mlađa RG2 dobila 2l vode + 10ml Roota + s.vit. RH 40-50%, 22-26°C 1.5. (36/26) RG1 dobila 4l vode + s.vit + 4ml p.zyme + 20ml roota, napravljen fini lst. Lst Idući dan RG2 dobila 3l vode + s.vit + 15ml roota + 3ml p.zyme. Tu sam ju topirao iznad 5. kata, jedan niže. Računao sam kako je 10 dana mlađa, veća će se ionako raširiti, s mlađom ću popuniti manji udio prostora. RH 40-60%, 22-26°C ...i još malo 5.5. su okruglo 40./30. dan vege. RG1 dobila je isto kao zadnji puta, no RG2 ću pustiti još neko vrijeme, zemlja je još fino vlažna. Možda nije trebalo 3l vode zadnji puta, al ok. :confused: RG1 je jako gusta, vidjet ću kako će to izgledati kasnije, bit će borbe :rolleyes:
Ovako, idem po osjećaju kad zalijevam, koliko je dana prošlo, koliko je suha (gledam zemlju po rubovima koliko je suša daleko ošla) plus naravno prst u zemlju i težina tegle. Nekako sam ispraksirao doziranje vode tako da ne napravim močvaru u podlošku, ne iscuri mi nikad voda da nastane bazen, ali dovoljno da mi je donja strana pota vlažna kao mokra krpa, zalijevanje uvijek uz rub, onda znam da je voda došla do kraja. Pred 2 zalijevanja sam manju roknuo s 3 litre vode prvi put, i morao sam pustiti sušenje još dan-dva duže (sad je u tempu kao i starija, svaka 4 dana bude zalijevanje) Za lst na fabric potovima koristim kvačice za papir i registratore (knjižara, papirnica), jako dobro drže. Da ne pišem ovdje i u mentorski...i meni se javila ideja da će scrog možda biti upitan, negdje po dubinama foruma sam vidio da je nekad lakše izvesti dobar lst, pogotovo ako ima nekih razlika, nego gurati u scrog ako nije dobra priprema (a njih 2 su 10 dana razlike). Sad kad pišem ovo, kako na većoj napraviti kvalitetno i ravnomjerno zalijevanje ako ovako gusta ode pod mrežu, nema više pomicanja tegle... Jedino evo mjesecima gledam...gdje kupiti tu mekanu oblu žicu za lst? Vidim da ekipa nekad koristi plosnatu, tanju vrtnu žicu kao i ja, ali je oštra i tanka, lako se cvakne list ili cvijet, pogotovo napušen ... Čak sam razmišljao kupiti nekoliko metara žice za struju s 3 vodiča, skinuti vanjsku izolaciju i takvu ju koristit za lst. Morat ću potražiti u nekoj poljoapoteci, Pevecu, Intersparu... EDIT: Kad već pišem... upravo još malo zategnute, veliko lišće vezano ili zgurano u sredinu unutra, temp 27°C, RH 40%, dan 45./35.
Update 20.5.2021. Pozdrav svima, prošlo je 10 dana od zadnjeg updejta. Danas im je 55./45. dan vege, uvjeti su stalno u istim rasponima: 21-26°C, RH 45-60%,36 000 luxa pri najvišim vrhovima. 11.5. RG2 (36. dan) dobila je 4l vode+ 4 ml p.zymea + 20 ml Roota + s.vit, RH 50°, 26-28°C 14.5. RG1 (49.dan) dobila je 5l vode + 25 ml Roota + 10 ml p.zymea + s.vit. Na RG2 sam našao 2 napukla topa, nisu baš bili svježi kad sam primijetio, a nije niti od vezivanja. Vjerujem da su se slomili dok sam ih vrtio i smještao po boxu, jedan najgornji i jedan najdonji vrh. Zalijepljeni selotejpom. 15.5. RG2 (40. dan) dobila isto kao i prije. Ponovno vezivanje, širenje i rihtanje. 18.5. RG1 (53. dan) dobila isto kao i prije, 22-26°C, RH 45-60%. Jučer sam na RG2 još vezivao i slučajno mojom greškom napukao treći vrh, izmakla mi žica između prstiju. :upiii: 20.5. Dan 55./45. vege Trenutno stanje RG1 RG2 ::listomahanje::
Update 27.5.2021. 61. /51. dan vege, RH 45-60% 19-26°C (nekad noću ako zahladni, inače je min. 21°C) 18/6 Pozdrav svima, tjedan dana od zadnjeg updejta. :wave: 21.5. (dan 46) mlađa RG2 dobila je litru vode više, 5l vode + 25ml Roota + 10 P.Zymea + kap s.vita. Nju sam zakasnio zaliti 2 dana (dakle 6 dana je prošlo između zalijevanja), ne znam kako, nisam pogledao dnevnik na vrijeme, jer mi starija oduzima puno vremena. Al ok, bolje suša, nego močvara. Doduše, zbog litre više termin zalijevanja se odužio do danas. Kad god sam digao volumen, prvo sušenje trajalo je 1-2 dana duže. Inače je objema ritam po 4 dana između vode. S mlađom uvijek nešto malo sitno zeznem. Prvo slomljeni vrhovi, za preskakanje termina za vodu, slučajno sam otkinuo 1 ili 2 velika fan leaf-a s vrhova gore. Imam dojam da ju stalno malo bocnem stresom, djeluje mi kao da se sporije razvija. Danas vidim da će i ona na zalijevanje opet, biti će ista kombinacija, ali na večer, pa kasnije okačim slike. 22.5. (dan 57) starija RG1 dobila isto litru više, dakle 6l vode + 30 ml Roota + 12 ml P.Zyme + 2 kapi S.vita. 25.5. (60/50) LST RG1 Box RG2 26.5. (dan 61). RG1 dobila isto. S njom niti problema, niti grešaka, raste ko luda... i to mi lagano stvara probleme, što me dovodi do idućih litanija... ...eto, tijekom ovog uzgoja izmijenila su se 2 mentora kojima još jednom zahvaljujem. :respect:I trenutno plovim sam, a cvjetanje mi se bliži. Tu se nadam od iskusnijih pokojem lutajućem komentaru, misao vodilju za dane koji mi slijede :plac:, bar dok se ne otvori mentorski:djede: Dakle, 10 dana razlike između njih, RG1 je jako gusta i veća dosta, izgubim cca 2,5h na razvlačenje, vezanje. RG2 oduzme pola sata manje. Zalijevanje svake oko sat vremena, pa jedva čekam da krene cvijet, jer mi je elan splasnuo. Bilo je lijepo dok nije postala džungla. Mentor me uputio da ih ne topiram (osim prvi puta, jel),nego lst samo, i tako ide do sada. Mreža je bila u planu, no obzirom da nemam trenutno mentora, a biljke nisu za mrežu, no samo ovime LST treningom do sada sam izrazito zadovoljan. Puno steknute prakse i iskustva :D Dakle, ako se dobro sjećam, pisalo je da se ne popunjava skroz do kraja vegetacijom, nego cca 80% prostora. Njih dvije nek popune kako mogu, iako je veća počela gurati manju u kut. :bocni:: Vas trebam dragi ljudi, kada da ju okrenem na ciklus 12/12? Vege ciklus bih odradio sada i samostalno, nemam više straha ni brige. Najveći strah mi je divljanje po boxu, one su pola sative, kaže rqs. Vjerojatno neću na vrijeme prepoznati kada ju okrenuti na cvjetanje, jer dok krene stretch da ne nastane kaos, koliko je tu 80% boxa? I najbitnije, prvi koraci tranzicije u gnojenju i kemijanju (Hesi Soil) Ovdje su trenutne slike, prije 36h preksinoć zadnje rihtanje i vezivanje grana. Na večer zalijevam manju, pa ću opet vezati i slikati da se vidi koliko su daleko došle, tu su od preksinoć netaknute. RG1 RG2 Box, okrećem i vrtim potove, geometrijske dimenzije krošnje nisu baš idealne, velika se prelijeva :)) Moram prije cvatnje kupiti 5-6 metara cijevi fi 100 mm za ventilaciju, planiram onu bijelu za sušilice, kažu da ubija zvuk motora, ali propušta svjetlost, u nečijem novijem dnevniku piše. Završetak na vrh prozora okačim koljeno. Također, ajmo reći da znam što znači tijekom cvatnje imati malo mirisa u prostoriji, (od dvije sadnje automata prethodno, to je sve što znam). Čitam kalkulacije o gubitku snage pumpe zraka s filterom + metraža cijevi, naspram preporučene snage obzirom na prostor boxa... ispada da će mali TT100 + 5 metara cijevi + Prima Klima 100 (K2600) biti nedovoljni za kvalitetniju silu zraka. Mirisi, mirisi su mi problem. Razmišljam već duže vrijeme da pumpu za 580 kn (plaćam ako treba) zamijenim s Vents TT Pro 125 (240-350 m3/h), jer filter ide od preporučenih 240-360 m3/h), a buka navodno ista ili malo manja. Sad mi je box na suprotnoj strani prostorije, pa moram lagano vući cijev iz boxa prema prozoru uza zid, zato gledam čisto tehnički, jača turbina i veća sila, manje šanse da se mirisi izlaze iz boxa zbog slabe izmjene zraka. Ima li to smisla? Ne mogu se igrati. ;) Srdačan pozdrav svima! ::listomahanje:::rolleyes:
Dopuna gornjem postu, ne mogu ga više editirati. Napravljeno je još jedno vezivanje i uređivanje. Mlađa Gorilla 2 dobila je isto kao prije, 5l vode + 25ml Roota + 10 ml P. Zyme + 2 kapi S.vita. Sveukupno 62/ 52 dana vegetacije, u ponoć se normalno ugasilo svjetlo i okrenut je timer na ciklus 12/12, cvjetanje može početi. Napokon :D Na ovu zelenu gumu za vuču sam planirao vezati grane i držati krošnju ravnom koliko je moguće, jer na same rubove pota ne mogu više vezati grane, prerasle su. Sutra još filter montiram i cijev za ispuh s koljenom do prozora za koji dan.
Update 3.6.2021. 69/59 dana stare 6. dan na 12/12 RH 45-60%, 20-27°C Zeus je na full snazi, stavljene 4 kom E27 11W 2700K umjesto plavih 45 000 luxa u sredini, 60 cm visine 30.5. Gorilla 1 dobila je isto (6l vode+30 ml Root+12 ml p.zyme+2 kapi super vita). Tempo je i dalje na 4 dana razmaka 1.6. (4./12-12) RG2 dobila litru vode više, isto je sad na 6 l kao i starija. Tu su zadnji put zatezane. 3.6. (6./12-12) RG1 dobila 6l vode + 30 ml Root + 12 ml P.zyme + 12 ml Boost + 15 ml Bloom + s.vit. Sve full tablica/l, samo bloom pola doze. Tu sam se dvoumio kaj da radim, vidim da je većini počela cvjetat nakon 10 dana režima. Čak sam mislio dati full dozu TNT-a prije strecha, vidim da je to preporuka nekad. A opet, trebat će i za cvjetanje. Ova je zemlja debelo premašila svojih 3 tjedna hrane, no ne vidim da biljci nešto fali, preko 2 mjeseca vege. Nisam dao išta od vege gnojiva ipak. Htio sam pričekati s Boostom i Bloomom do idućeg zalijevanja, taman 10 dana, ali pojavile su se prve pistile po stabljici. :) Za dva dana mlađu čeka ista prihrana. Planirao sam u 10. danu na 12/12 počistiti svu ovu džunglu lišća ispod (netko od iskusnijih tako radi), na starijoj pogotovo. Lollipop, defolijacija, nešto između nemam pojma, kaj god, stariju ću vrlo rado očerupat...jao...:bocni:: Gore mi je VenloNL rekao da uzmem 20 metara žice za lst, ja sam uzeo 15m misleći da nemam šanse to potrošiti. :lol:E pa, 15m je smotano u krošnjama, prije par dana mi nestalo žice, idem po još 5m. Zato velika ima par čuperaka divljih, to ću sutra riješiti. Isto kao i cijev od boxa do prozora, sad iz boxa viri 1m alu cijevi od pumpe. Zna li netko jel ova pvc kompozitna vent. cijev efektivna u suzbijanju buke, kak navodi opis? Meni treba 5m, za svaki slučaj. ::listomahanje::::listomahanje::
Ej, jesam, da. Tamo prije godinu dana kad sam čitao oko ledica za Zeusa je pisalo da ide max 4.2A, no s driverom ide do max 3.5A i to je max bez hladnjaka...ili sam ja krivo zapamtio?! :confused:Čitao sam već oko V+ i V- na crnim gumbima za pojačanje snage, ali ne igram se time, nije mi struja jača strana, a dimmer je spojen. Driver ne dira direktno ploču, ima one male spužvice za noge namještaja da ga odignem od ploče. Nije idealno, znam, ali ako izbacim driver van, prvo mi fali glavne crne žice s ploče, prekratka je za izvan boxa. Težina drivera mi drži ploču na mjestu, jer bi inače poletila prema gore. Znači da moram uzeti onda druge hangere da lagana ploča može visiti i nadoštukati žicu da driver ide izvan boxa. Nije problem da driver visi u boxu sa stropa s neke vezice ili nekaj, samo kaj ploča odleti pod strop. Nemam drugo rješenje. Ispred drivera je mali usb vent koji hladi gore ploču i driver, jedino tako. Btw, hvala na upozorenju!:thumb:
Aha, sad vidim da je driver 150w 3570mA, znam da je ploča 140w na 3500mA. Nisam nikad dirao ništa oko snage, driver da struju i ja pojačavam preko dimmera, radi kako je. Imam ovakve hangere, kad se zaključaju može samo gore, dolje ne. Ali to je super kad imaš masu koja samu sebe drži, zato sam stavio driver da ima težinu na ploči, inače mi hangeri povuku ploču skroz do stropa, prelagana je.:D A ok, budem kupio druge hangere, nešto kao ovaj Rope ratchet , a driver će visiti sa stropa iznad ploče. Ne da mi se kupovati strujni kabel i kleme da nadoštukam do ploče kako bi driver bio izvan boxa, smjestit ću ga negdje. Hvala za pomoć!
Update 13.6.2021. 79/69 dana stare/ 16 dana na 12-12/ 4. dan cvjetanja RH 45-65%, 23-28°C 45 000 luxa u sredini, cca 60 cm visine Pozdrav svima na :rolleyes: prošlo je 9 dana od zadnjeg updatea. Na box je stavljena alu cijev 5 metara na mali izlaz s pumpe na vrhu boxa koja odvodi zrak kroz prozor, vodoravno i postepenim uzvišenjem. Ne znam je li do opterećenja pumpe (nema cijev pravi kut nigdje osim u boxu na samom spoju pumpe i filtera) ili je jednostavno do porasta vanjskih temperatura...ali vidi se povećana temperatura u boxu. Noćna oko 22-23°, dnevna ode bar 27-28°C (max 29.5 što sam vidio na termometru), stoga sam počeo ostaviti klimu da radi na bar 25°C, pa ću vidjeti koliko nisko moram spuštati da održim idealne uvjete. Kod šišanja mlađe slučajno sam otkinuo neki mali sporedni vrh il' dva, koji su doduše imali tendenciju da probiju krošnju, al eto, šta´š...::ludak:: Ak sam dobro čitao, još nekih 2- 3 tjedna od početka cvata se može napraviti jedna defolijacija, jel to ok? Zadovoljan sam kako sam lišće počupao, kužim način, no kako su krenule u stretch vidim da sam propustio pokoji veliki list koji mi sada smeta, a prostora sve manje. Malo po malo čekam da se zalaufa cvjetanje, htio bih držati odnos voda (s dodacima) - voda (s gnojivom i dodacima) - opet u krug, svakih 4-5 dana. Obje su od početka cvjetanja stalno dobivale gnojivo za cvat, ali pola doze uvijek. Ja realno ne znam kaj radim uvijek ili što da očekujem malo unaprijed, ponavljam korake naučene s foruma.::poke:: Nadam se da će Bizzzo ili netko uskoro opet u mentorski. :D 6.6. dan 72/62 (9. dan na 12-12) mlađa RG2 dobila 6l vode + 30 ml Root + 12 ml P.Zyme + 12 ml Boost + 15 ml Bloom + s.vit. (Sve full/L, samo bloom pola doze) 8.6. dan 74/64 (11. dan na 12-12) RG1 dobila sve isto na 6l vode, osim Boosta. Tu sam obavio lollipop i malo defolijacije. Temp 20-28°C, RH 45-63% 9.6. RG2 dobila isti tretman šišanja CVJETANJE 10.6. Počele su pokazivati bijele pistile na vrhovima, pogotovo starija, prošlo 13 dana na 12-12, računam 1. dan cvjetanja, iako ću manjoj pred kraj oduzeti dan-dva u računici.:banana_rasta: 11.6. dan 77/67, 2. dan cvata. RG2 dobila isto: 6l vode + 30 ml Root + 12 ml P.Zyme + 15 ml Bloom + s.vit (sve full, bloom pola). Temp 20-29°C, RH 50-65% 13.6. dan 79/69 - 4. dan cvata. RG1 dobila isto kao i zadnji puta na 6l vode. Baš mi je super dnevnik, pričam skoro sam sa sobom. :rofl: :lol: Pozdrav do idućeg komentara/ updejta. ::listomahanje::::listomahanje::
Update 23.6.2021. 89/79 dana stare/ 26 dana na 12-12/ 14. dan cvjetanja RH 35-75%, 23-29°C 55 000 luxa u sredini, cca 45/55 cm visine Pozdrav svima,:let: prošlo je 10 dana. Ima ravno 2 tjedna cvjetanja. Porasle su temperature opasno, pa ih držim pod klimom dok lampe rade, a gasim kad spavaju. Naravno, tu se dogodi temperaturni obrat jer nekad noću bude toplo i do 28°C, a s klimom preko dana je to do 26°C. Razmaci zalijevanja su 4-5 dana, za sada stalno isto, svakoj 6l vode + 30ml Root + 12 ml P.Zyme + 15 ml Bloom + S.vit (sve full, Bloom pola doze/L). Štrik sam maknuo jer stvara probleme, grane lakše same pomaknu ceradu koliko treba dok se šire, a štrik ih je držao previše stegnuto, malo ekstra prostora. Očekivao sam puno veći stretch, okomito šiblje ko bambusi, ali ništa. Mlađa je malo prerasla stariju, topirana je 1 kat manje, pa ima malo jače cvjetove i grane. Početkom 7. mjeseca bit će 4. tjedan cvjetanja, pa ću pomalo uvoditi Boost i Fosfor, a Bloom dignuti na full dozu/l i probati držati doze jednom tjedno, svakih 4 dana zalijevanja (voda-hrana-voda-hrana). 16.6. 82/72 - 7. dan cvata: mlađa RG2 dobila svojih 6l vode. Tu je poskidano još malo lišća što je smetalo i stvaralo nepotrebnu gužvu, donji cvjetići su samo planuli prema gore. 18.6. 84/74 - 9. dan cvata: starija RG1 dobila isti tretman kao mlađa prethodno, 6l vode i još malo šišanja. 22.6. 88/78 - 13. dan cvata: RG2 opet dobila 6l vode, ali nakon 6 dana od zadnjeg zalijevanja, obveze, nisam stigao. 23.6. 89/79 - 14. dan: RG dobila isto sve na 6l, osim Roota (17,5 ml/ 6l), jer mi je nestalo. ::listomahanje::::listomahanje::
Update 5.7.2021. 101/91 dana stare/ 38 dana na 12-12/ 26. dan cvjetanja RH 40-70%, 23-29°C lampa cca 50/60 cm visine Pozdrav svima,:rolleyes: ima 12 dana od zadnjeg updatea. Upravo gazimo 4. tjedan cvjetanja. Trenutno se ne događaju neke velike promjene, jedina briga mi je samo zalijevanje. Mlađa RG2 je prerasla 10 dana stariju. Također, dobila je izgleda wind burn. Kako je crveni vent na šipki poprečnoj, ona visi zakačena za one metalne gumbiće za sastavljanje konstrukcije boxa. Pokušao sam podići, ali klizi dolje. Srećom pa nema strecha više, ali je problem riješiti za ubuduće kada budu kakve sative rasle, vidjet ću. Smanjio sam brzinu venta na manju brzinu 1 i podigao ga da puše iznad krošnje. Ali je malo ljuljanja grana, a mlađa oštećena.:bocni:: Mislio sam ovih dana staviti nešto ispod starije da im izravnam krošnje. Zalijevanje svaka 4 dana. 27.3. 93/83 - 18. dan cvata Obje su dobile isto, 6l vode + 12ml p.Zyme + s.vit + 18 ml Bloom (3ml/L, malo iznad polovice). Lampa dignuta na 60/50 cm visine 1.7. 97/87 - 22. dan cvata Obje su dobile isto, 6l vode + 12ml P.Zyme + 6ml Boost + 7,5ml Phos + s.vit. Fosfor i boost prvi puta, pola doze/l, Bloom tu nisam dao jer je stalno dobivala po pola doze, a htio sam malo isprati da počnem držati full dozu/l. 5.7. 101/91 - 26. dan cvjetanja Obje su dobile isto, 6l vode + 12ml P.Zyme + 6ml Boost + 7,5ml Phos + 30ml Bloom + s.vit. RG1 RG2 ::listomahanje::::listomahanje::
Update 19.7.2021. 115/105 dana stare/ 52 dana na 12-12/ 40. dan cvjetanja RH 40-77%, 22-29°C lampa cca 50cm visine Pozdrav svima!:rolleyes: prošlo je 12 dana. Uspostavljen je tempo voda-hrana-voda-hrana. Uvjeti su stalni jer je i vani vruće. U boxu se sada poprilično osjete mirisi. Toliko mi je nos navikao na miris vutre da me iznenadi nakon zalijevanja koliko mirisa izbije u prostoriju. Imam Ona gel pod klimom kad radim nešto, moram očito biti brži. Bit će veselo kad dođe trimanje. :)) Od danas ravno još mjesec dana i bit će punih 10 tjedana čistog cvjetanja. Starija Gorilla 1 dobila je još jedan obrnuti podložak da ju dignem ravnomjerno mlađoj. Upravo sam malo prošao rukama kroz krošnju...osim momentalne ljepljivosti, više katova nije bila najbolja odluka. Dublje u sredini ima dosta svjetlijih listića koji nisu direktno na svjetlu, trebao sam to još razvući. Također, termin/e lollipopa pred/ oko cvjetanja sam krivo zapamtio kao samo jedan potez (10 dana nakon flipa), a trebalo je pred flip i još jednom 2-3 tjedna od početka cvjetanja. Ovo drugo nisam napravio, jer je tog lišća opet dosta izraslo. Ali nema veze, nek vozi ovako do kraja, umoran sam. Wind burn se zaustavio. Potrošio sam Power Zyme, ne znam da li da ga odmah kupujem ili može ovako do kraja bez njega? Ionako za idući grow odmah poslije moram uzeti cijelu kutiju Hesi soil, pa nisam pametan...:zvizd: Ne znam jesu li krive slike na netu, ali kao da mi se učinilo da Hesi u "novim" pakiranjima nema 100ml Boosta, dok sponzor valjda još ima"stara" pakiranja (ne pro-line). 9.7. 105/95 - 30. dan cvjetanja Mlađa RG2 dobila 6l vode + 6ml Boosta + 7,5ml Fosfora + 12l P.Zyme + kap s.vita. (Boost i PK pola doze/l) 10.7. 106/60 - 31. dan Starija RG1 dobila isto kao i mlađa prije spavanja, stavljen još jedan podložak daju digne malo. Vent u boxu opet na max 14.7. 110/100 - 35. dan Obje dobile sve full/l; 6l vode + 30 ml Bloom + 15ml Fosfor + 12ml P. Zyme + 12ml Boost + kap s.vita. 19.7. 115/105 - 40. dan danas obje dobile 6l vode + 12ml Pzyme + s.vit. Gnojivo i dodaci opet idući puta. Još malo, još malo....:skot::::listomahanje::
Update 30.7.2021. 126/116 dana stare/ 63 dana na 12-12/ 51. dan cvjetanja RH 42-75%, 22-29°C lampa 45 cm visine zalijevanje svakih 4-5 dana Pozdrav društvo:vutra: još jedan redovni update, do kraja nije ostalo puno. Ne znam jesu li mi se pojavili kakvi problemi s mlađom RG2 ili je to samo normalna pojava s lišćem. Doduše, nešto malo sitno sam i ja oštetio patentom boxa. Djeluje mi kao da se neko vrijeme s njom vuče calmag problem, nisam imao nikakav preparat kod tranzicije, kažu da Hesi ima sve što treba, ali uzet ću za idući grow Biobizz Cal-mag. Da se ne pomiješa, na njoj su ostaci wind burna, ne od gnojiva. Starija RG1 nema takvih problema, samo jedan mali listić. :) Doduše, sa starijom sam s vremenom primijetio da je cijelo vrijeme kao malo svjetlije zelena, još od prebacivanja na cvat, ne znam koliko se vidi na slikama. Možda sam mogao dodati malo Growa, tek toliko, vidim da je nekad to preporuka. No, blizu je kraj, pa nema više kemijanja ionako. Slikam ih direktno u boxu, postaje mi muka svaku vaditi van, slikati, vraćati i namještati, o mirisima neću ni pričati koliko izađe van, nije mi to baš pametno. Kupio sam zamjenski mali usb vent, tek toliko dok ne riješim stari crveni. Čekam plaću da kupim WD-40 da ga podmažem, sad ne mogu niš. Skužio sam da mi tajmer drži cca 5-10 min više mraka od 12-12 podjele vremena, ne znam kako, jedan zub je 15 min vremena na njemu. Nema veze, bolje nego obrnuto. Čak sam razmišljao da zadnja 2-3 tjedna oduzmem još 15 min svjetla. Breeder kaže da treba 8 - 10 tjedana, ja računam sve do 10. tjedna, ne vjerujem da sam toliko dobar da bi završila prije. Po tome još 1-2 puta gnojiva, pa voda zadnjih 10-14 dana (19.8. će biti ravno 70 dana cvata) Zoomirao sam mobitelom na max, Zelenko mi je još prije godinu dana rekao da kupim s Ebaya ručni mikroskop, ja zaboravio na to sve do sada. :crazyd: 23.7. 119/109 - 44. dan cvjetanja Obje dobile sve full/l; 6l vode + 30 ml Bloom + 15ml Fosfor + 12ml Boost + kap S.vita. Power Zyme sam potrošio, vozim do kraja bez njega. Lampa spuštena na 45 cm 28.7. 124/114 - 49. dan cvjetanja Obje dobile 6l vode i kap super vita 30.7. današnje stanje
E, tog sam se i bojao. Picajzla sam, nisam iskusan, pa sam htio školskim načinom bez uzrokovanja problema, sve polako, umjereno i pomalo do kraja samo, samo da ne nastanu problemi. Sad sam u nedoumici, sutra (nedjelja) bi po rasporedu opet bilo gnojivo na redu i četvrtak opet voda. Zbog ukućana ne mogu flush napraviti u kupaoni pod tušem do četvrtka jer je prazan stan tada (poklapa se opet sa zalijevanjem čistom vodom), a i mirisi bi se širili na veliko. A k tome, još 20 dana od danas i bilo bi 10 punih tjedana cvata po breederu (dakle, u tu vremensku računicu moram računati redovno gnojenje i 10 dana samo voda, što znači da bi gnojiva išla još samo cca idući tjedan). Pokušavam držati "mirno more" kako mi se cvjetanje ne bi još dodatno odužilo zbog sranja, a svjestan sam da je to većinom teorija, a praksa malo drugačija. Ali ok, svakako ću ih probati pred sami kraj spasiti nakon 4 mjeseca, ne želim da mi trud, muka i skrivanje propadnu na samom kraju, nema šanse, lud sam više od čekanja. Volim head buzz više od couch locka, al' te sativčuge nikad dočekat, majko mila. ::ludak::
Ahaaa, tako. Onda sam Bizzzota krivo skužil oko flusha, mislio sam totalno ispiranje odjednom. :D Ok, ako tako kažeš, tjedan manje mi u računici jako paše, jer idući krug uzgoja indike mora biti gotov do Badnjaka da ode na sušenje. Moram kupiti i to povećalo da se ne ne bakčem s računanjem po breederu, već po stanju biljke. U redu, nema gnojenja više, samo voda do kraja ako ne ganjam 10 tjedana cvata, da ne "prezori" puno u sedativnu indiku. 7 puta...jesus, kaj je toliko dobra?:eek: Marac, Bizzzo, thank you very much. :banana_rasta:
Update 10.8.2021. 137/127 dana stare/ 74 dana na 12-12/ 62 dana cvjetanja RH 45-70%, 22-29°C lampa 45 cm visine zalijevanje svakih 4-5 dana Veliki pozdrav svima :rolleyes: od zadnjeg puta ništa novog, 2 puta su dobile po 6l vode svaka, 2.8. i 6.8. Nadao sam se da će ići brzo kao kod Marca, no ipak ne još,pomalo troši hranu iz lišća. Sutra je dakle punih 9 tjedana cvjetanja. Mene malo muči što još uvijek vidim poneku bijelu pistilu u vrhovima. Po breederu može još jedan tjedan (8-10 tj.). Nemam mikroskop. Danas/ sutra bi ih trebao opet zaliti još jednom ako mi još ostanu pod lampom. I sad vidim, kad sam otvorio box da ih slikam, da jedan najveći vrh na starijoj mi izgleda ko da se osušio, wtf?! kaj je to sad?! Pa samo što nije ošla pod nož. :plac: Uglavnom, režem ili zalijevam još jednom?
Da, tog sam se i ja prepao, kao da je paučina iznutra na slici. Trenutno je 28°C i 51% RH, sve je na max. Još je taj vrh prvi počeo žutiti i gubiti lišće, mislio sam da je riječ o normalnoj pojavi., kad ono... Režem onda taj vrh, pa ću sutra nešto odlučiti za dalje...
Taj zaraženi sam odsjekao, i još dva manja vrhića odmah ispod njega na istoj grani za svaki slučaj ako se nešto prenijelo. Baš zbog tih letećih spora po boxu ću joj večeras ugasiti lampu skroz, danas punih 9 tj. cvata iliti 63 dana, bit će dosta, nek je kako je. Hoću je što prije baciti na sušenje da eliminiram daljnje širenje plijesni. Ali mi nije jasno kako, temp su većinom preko danas (dok je svjetlo) uz klimu i malo otvoreni prozor da ima friškog zraka cca 26-29°C, RH 45-65%, ne računam sad krajnje vrijednosti prije ili odmah poslije zalijevanja, ispuh kroz prozor. Morat ću mijenjati pumpu izgleda, slabo je ovo, TT100 je na max, a iz boxa ide 5m cijevi vodoravno i gore putanjom do vrha prozora, uspon cca 1 m, bit će da je otpor malo veći, jer nakon cijelog dana ima i mirisa u prostoru, osjeti se.
E točno te računice se sjećam s foruma, haha smiley9934 Na poslu vrtim misli, bacim kalkulaciju i dođem do pada radnog efekta od 70%, mislim si - ma nema šanse, neš si sjebo, nije baš tak strašno. :oops: Zamijenit će ga TT 125 Pro, paše uz pk100 filter
Odlična...bilo je i wind burna... pred par dana slika
::listomahanje::HARVEST TIME::listomahanje:: Poštovani forume, došao je kraj. Gorille su odrezane i stavljene na sušenje. Starija Royal Gorilla 1 (138/ 75/ 63) i mlađa Gorilla 2 (128/75/63) zgotovile su 11.8. , onda 24h mraka, pa rezanje danas. Našao sam još jedan il dva manja vrha u začetku s buđi, to je odmah riješeno i odrezano. Odrezani su svi veliki fan listovi, sve što je bilo na vlastitoj peteljci, a ovi manji uz headove ostavljeni, njih ću potrimati na skidanju. Računam bar 10 dana na sušenju, pa ću vidjeti kad će u tegle. Ovaj mali crni vent je stavljen na pod da cirkulira zrak odozdo. Ja sam zadovoljan sve u svemu, i jedva čekao kraj. Imam jedan uspješan grow s automatom, ovo je prvi foto uzgoj.:rolleyes: Bacim slike kad se posuši. :)
Finalni update Pozdrav svima, sušenje je gotovo. 13.8. su stavljene na sušenje, prije 6 dana. Vani su temperature ubrzale sve, ona kiša je došla prekasno. Klimom sam držao temp na 26, ali vlaga je pala na 35 %, pa sam ugasio. S okolinskom temperaturom bilo je do 50-60 % RH. Vent sam ugasio nakon par dana kad je početna vlaga spala zbog prebrzog sušenja. Štrecnulo me da se vrhovi nisu presušili, jer su bili svi suhi. Grane puknu fino, ali vanjska kora se oguli, ne puca odmah, pa se nadam da nije presuho. Stavljene su u tegle i Integra Boost 55% 8 grama paket. Planirao sam držati duže sušenje uz otvaranje staklenki, ali je takav suh dodir da se pitam ima li smisla, zato Integra odmah. Pretoplo je vani. Počeo sam jučer, dovršio danas. Na mreži mi je djelovalo kao da na kraju i nema tako puno cvijeća:bocni:: ali 3 tegle (bez trima i popcorna) su se napunile. ::ludak::::listomahanje::::listomahanje:::rolleyes: Samo jedan dan u tegli i ima baš fin, medeni miris. Ne znam koliko grama, nemam vagicu (imam paranoju od nje), pa vi slobodno procijenite. Staklenke redom na desno 4.25l, 2.8l, od cikle 1.6l, u maloj od krastavaca su popcorni koji se sada rolaju. Večeras nove sjemenke su u vodi, pa će još jedan dnevnik.:cool23: