
Galerija nije uvezena
Pozdrav svima i usput hvala svim growerima na zanimljivom stivu na ovom forumu. Ovo je tek moj prvi vanjski uzgoj jer nazalost zbog terenskog posla nisam bio u mogucnosti posvetit vrijeme i ljubav prema predivnom "hobiju". Imam iskustva tek s indoor automatima koji se ne moze mjerit s uzitkom i cari u prirodi i predivnom svjezem zraku. Kako sam doso do vremena ove godine i nakon rasprave na rostilju s frendom growerom podmazane s nekoliko promila alkohola u krvi viska, oko toga da li je moguce uzgojit kvalitetan dim bez nekih financijskih samara moro sam isprobat. Oklada je pala, taj poticaj uz volju, ljubav, trud i vrijeme nije me ostavilo u nikakvoj nedoumici. Dakle moj uzgoj je potpuno prirodan i ulozeno je 0 love. Sjemenke su dvije nepoznatog podrijetla a nesto sam dobio od frenda, kupovno je al je napuseni mulac izmjeso sve i ne znamo koje su vrste. Sve zemlje dolaze s mog "posjeda", imam poprilicno povrsine zemlje oko kuce (sumica, potok livade i sve cari predivnog imanja na selu) tako da imam razne vrste zemlje i sajtova. Gnojim samo raznim "shitevima" i "cajevima". Ovaj dnevnik otvaram svakako da bi iskoristio sto vise vaseg znanja i savjeta koje vidim ne fali na ovom forumu. Tako da slobodno pljujte, savjetujte i lincujte me. 1. posadena krajem 5. mjeseca, vrsta i podrijetlo nepoznati, cca 110 cm sirine i visine: http://oi57.tinypic.com/2ivdy86.jpg http://oi58.tinypic.com/23v14lu.jpg 2. posadena krajem 5.mjeseca, vrsta i podrijetlo nepoznati, cca 100 cm visine, imala okrsaj s nekom gamad koja potamanila sve fan listove i ostatak bi9ljke ostavila prakticki netaknutu: http://oi57.tinypic.com/21kdyfa.jpg http://oi57.tinypic.com/2j47y80.jpg 3. posadena 25.06, vrsta nepoznata, podrijetlo: kupovno iz ladice zbunjole, nekako moja omiljena po ljepoti: http://oi61.tinypic.com/2m5ezh2.jpg http://oi60.tinypic.com/14t2bdw.jpg 4: posadena 25.06, vrsta nepoznata, podrijetlo: kupovno iz ladice zbunjole: http://oi62.tinypic.com/23tfs46.jpg http://oi58.tinypic.com/j
Ena, koristio sam sodu i sapunicu, nista drugo nisam jer moji poznanici su razne stvari i nisu pomogle. Budj je takva kod svakog ovdje. Srecom vrijeme je malo bolje zadnja 2-3 dana, neko stidljivo sunce koje u svakom slucaju pomaze. Cvijetovi debljaju predivno, vutra mirise daleko od sajta vec i nadam se da sam danas saniro stete od budji po zadnji put. Da zavrsimo pricu s budji: jedan glavni top skinut danas, nakon skidanja nekoliko cvijetova vec, budj je zahvatilo granu i taj top bi sam otpo zakoji dan nakon sto bi grana istrunula. Skinuto i jos ponesto hedova. Ovaj najveci je nekad bio tako skladno graden, sad je pun rupa od uklanjanja. Od glavnog heda ostale samo pomocne grane, nad kojima itekako slinim dok ih gledam :D Dosad skinuto nekih 50g, suhog s nje, srecom ima jos tu svega aktivno :D Drugi glavni hed, pol metra cvijetova koje budj nije zaobisla i napravila nezavidnu rupu u sredini: Evo i usporedbe kako izgleda jedna zdrava grana u prvom planu a iza jedna ostecena od budji: Nazalost losa kamera pa vam nemogu docarat zavrsetke cvijetova, mogu blejat u njih po sat vremena :D
Kisa, kisa, kisa, sunce, kisa, kisa, kisa.... Vrijeme je uzas vec gotovo mjesec dana ovdje, u zadnjih 20ak dana nisam vidio sunce 3-4 dana i ako su vracare s prognoze u pravu necu ga vidit jos 4-5 dana -.- S obzirom na vrijeme ne mogu se pozalit kako se biljka razvija, naravno problema dosta sa vlagom i plijesni. Najbolji hed biljke dozivio i najvece posljedice, evo i kolateralnih zrtava plijesni koje sam uspio spasit: + jos nekoliko individualaca odneseno na ekspresno susenje :D Al ajmo na radosnije vijesti malo, evo malo pokusaja iz mravlje perspektive: Bile mi i ljestve pri ruci, pa evo pokusaja iz pticje neke, u 3 dijela: lijeva: desna: gornji dio, 2 predivna topa s hrpom "malih pomocnika": Dva glavna topa, na jednom dosta skinuto vidi se. zbog trulezi: i njihove sporedne grane, koje nisu uopce za zanemarit :D Masivne sporedne grane, njih 6: Malo se raspistoljio sa slikama al aj da ubijem dosadu ovog kisnog dana, jos da bolja kamera. Smoke report vec neki mogu imat: pere odlicno :D
Ne znam kako ljudi kod vas al kod mene 7-8 dana najavljeno kisno, dark age, srecom bar ovaj put bez uplitanja Vatikana. Pognojio sam biljku tek jednom, koprivom ko i u vegetaciji samo dodo manju dozu hesijevog phosphorus +. Posljednja preostala fino uziva zasad, nadam se da ce se sunce skoro pojavit da stvori bolje uvjete za cvijetanje jer ima potencijala za predivne stvari :D Neka dvodjelna biljka, 2 vrha i 10ak ovakvih grana medu njima 30-50cm pune cvijetova od pocetka do kraja. Donji dio, 5-6 grana u egalu skoro s 2 vrha i iza 2 malo zakrzljale nedostatkom sunca Sad jos vremena dobrog i nac ce se zimnice, protiv vlage sam poduzeo sta sam mogo pa cak i biljku napravio prozracnom iznutra a srecom i vjetra zasad uvijek ima pa ih fino propiri poslije kise.
Vrijeme ce kod mene bit najveci problem po svemu sudeci, promjenjivo vrijeme joj tokom ovog ljeta cak odgovaralo tokom vege faze, cini se da ce 9. mjesec bit jako kisovit ovdje. Nadam se da meteorolozi grijese po obicaju :D
Evo update s prvim suncem nakon tmurnih 4-5 dana, jos jedan muzjak likvidiran tako da sam osto na jednoj biljci. Od 6 biljaka 5 muskih, zavidna statistika :D Ipak jedna ali bogami vrijedna, ne mogu ju ni uhvatit u kadar vise, ak se udaljim jos metar mogo bi se razbit: Bilo je sitnih problema, prvo sam sam slomio jednu granu a nedavno pod nekim nevremenom se glavna stabljika raskolila izmedu 2 vrha, sve je to sanirano s izolir trakom i ko da nije ni osjetila. Malo sam pojaco konstrukciju sad za takve slucajeve :D Neki kao lolipop obavljen, poskido sam sve sto nije obecavalo i dao joj malo da dise, sto bi sve to hranio a i time sam olakso teret, neke grane su duge gotovo 2 metra pa vjerujem da ih nije lako nosit. Leglo joj je odlicno. Evo malo i mladih plodova, kolko kvaliteta kamere moze pokazat:
Povremeno skinem koji list, ne zelim previse odjednom. Al taj "problem" budem rijesio spagom pa malo opet rasirit te grane koje se opet digle prema gore, dosad je pomoglo. Vjerujem da se bude isplatilo jer stvarno je rodna i iznutra. A zalijevanje budem malo stvarno smanjio :D
Kontinentalna da, al ono jbg, tolko mi je blizu da sam stalno oko nje pa mi nekako zao da joj ne bi pofalilo nesto, sjednem si tamo, zarolam i onda si previsem filozofiram kako da ju razmazim :D A napravio sam i neki mali odvodni kanal da se ne stvaraju lokve, dosad je dobro odreagirala na to al budem malo ipak smanjio. Najvise sam zabrijo kad sam cupo muzjaka pa vidio kolko je zemlju isusio nakon nedavnog zalijevanja.
Nije neki update vec vise da podijelim svoje zadovoljstvo razvojem biljke s vama. Nakon razocaranja zbog cupanja ona 2 muzjaka predivna dama mi je vratila osmijeh na lice svojim odlicnim napretkom. U svega 5-6 dana ko da se pretvorila u sasvim drugu biljku, dal je to zbog toga sto sam joj sibnuo dvaput postenu dozu gnojiva od koprive, il sto sam joj rasirio grane pa otvorio prolaz suncu, il se tek sad oporavila u potpunosti od presadivanja ili me voli kao sto ja nju pa daje sve od sebe da me utjesi zbog razocaranja sto sam imo zbog cupanja ne znam. Slucajno sam mulac prije 3-4 dana otkinuo jednu lijepu granu, pokrpo sam izolir trakom i srecom cini se da nema nikakvih posljedica, vidi se na slici 2. Cvijeta nekih 7-8 dana, s obzirom koliko se lijepo razgranala moglo bi bit poprilicno malih hedica posvuda. Evo i druge, od djetinstva mi djelovala malo retardirano, imala neke izoblicene pocetne listove a sad mi djeluje nekako blijedo i cini mi se se slabo razvija. Nikakvih znakova spola ne pokazuje, valjda bude ovih dana vise. I za kraj jedno pitanje: ova velika dobije svaki dan 6-7l vode, dal mozda pretjerujem i jel bi trebo mozda malo smanjit dozivljaje oko zalijevanja?
Malo novosti od mene, i to losih... Slika govori vise od tisucu rijeci: 2. mi se uspio podmuklo spasit jednom kad sam bio ocijenio da je musko davno prije, mogu se zaklet da sam vidio neke pistile kad sam ga htio cupat tada. od tada nije davo nikakve znakove spola kao ni 3., sve do ovog vikenda kad mi je mrak pao na oci. Evo i zanimljive stvari, cisto informativno kolko vole popit: Dakle, prije nekih cca 36h bio dobio dobrih 4-5l vode, vodu ne da je popio vec je potpuno isusio zemlju u tom vremenu :D i tako ostadose na samo jednoj dami koja cvijeta nekoliko dana, malo sam ju vezo da bi rasirio i oslobodio prostor prema internom dijelu s obzirom da je lijepo gradeno pa da probamo i tu nesto bolje navuc: a da, tu je i ovo cudo koje nije vrijedno spomena: Sta reci? koju posluku porati? Vjerojatno da ne moram loto ni pokusat nikad igrat kolki sam baksuz. Najgora stvar je sto je ovaj grow bio cist test, razne zemlje, gnojiva, dojenje itd... sve u svrhu nauke za ubuduce al eto 4 vec cupo tak da poptune rezultate necu imat... A jbg sad, sta je tu je, ovu jednu cu izgurat do kraja, okrecem se indooru a nagodinu ili fem sjeme ili 20-30kom pa mi valjda ostane 20% opet :D
znaci tako jel? NADAO si se zlu? :D Nece ovi vani vidjet plantellu vise, gnojivo od koprive me ugodno iznenadilo pa cu i nastavit s njim. Samo cu tom gnojivu dodat fosfora u vrijeme cvijetanja. Ako pocnem koristit plantellu test mi pada u vodu, radim ovo najvise da naucim.
Mali update: Nazalost 4. i 5. vise nisu s nama, moro sam gamad napaljenu odstranit jer su bacali perverzne poglede prema mladim damama. Zamjenio sam ih sa 3 bebe da vidim dokle mogu natjerat u ovo vrijeme al sam dvije prebacio na mali CFL indoor pokus. Vrijeme zadnjih dana im leglo odlicno, dobivaju vode skoro svaki dan osim kisnih dana i 2x su dobile smrdljivo gnojivo od koprive. 1. Imala je poprilican stres zbog presadivanja tako da nije previse napredovala ali je ziva i zdrava sto je najbitnije. Prekrsio sam pravilo svog "free to play" uzgoja i koristio plantellu ali bile su izvanredne okolnosti ipak. Korijen je dobio malo pri presadivanju i stvarno je bilo tesko to izbjec, iskreno ne preporucujem nikom vadenje takvih biljaka iz zemlje, imo sam poprilicno i srece. 2. Ko da je dobila warp pogon, u nekoliko dana se poprilicno prosirila a za koji dan ce prerast mojih 180cm, sve ju teze hvatam u kadar sa svojom kvazi kamerom. Na pocetku je najmanje obecavala a sad se pretvorila u predivnu sativu. 3. Takoder lijep napredak, dvoumio se da ju presadim al mobilnost i nekoliko sati sunca vise je ipak presudilo da ju ostavim. Ocekujem predivan zbunic do cvijetanja ako sve bude bilo u redu. 6. Ostavio da vidim sta moze 7.-8. u novom domu na testu, prvi toping Sve u svemu zadovoljan sam trenutnim raspletom s obzirom da mi je prvi outdoor, ostaje zal sto sam relativno kasno posadio.
Ma sajt je najmanji problem, pjeske mi je preblizu da cu morat nac neki prijevoz koji me usporava do njega :D Digo sam neki brzinski zaklon u 5 minuta da ne kompliciram, ipak je nedjelja pa da ne radim neku buku inace ce me okolne babe opet povezivat sa sotonom jer ne postujem bozji dan kao sto sam im vec redovna tema zbog muzike, tetovazi, stila zivota itd... :D Mislim i sam da ce sve bit u redu, zapalim pa previse kompliciram i filozofiram tak da se ovim putem ispricavam ak sam naporan cestim pitanjima. Hvala na savjetima, evo upravo otvaram hladnu zuju pa se slobodno pridruzite.
Nalon svakog sloja zemlje sam zalio s nekih litru-dvije vode, tako 4-5x... najmanje 7-8l vode oslo sveukupno.
Listovi se nisu vratili u normalu, izgleda jos losije. Cini mi se da je ipak prevelika bila za presadivanje. http://oi59.tinypic.com/13ypezd.jpg http://oi62.tinypic.com/9q8mqp.jpg Mislim da je sunce prejako danas, direktno tuce po njoj od 8h pa sve do zalaska. Mozda da joj napravim neki zaklon da se ne sprzi tako naglo? Imam plantelle list, budem navecer joj dao neku dozu, mislite da je bolje mozda folijarno?
Selidba upravo obavljena. bilo je podosta borbe i znoja. Evo i busen kojeg sam uspio dofurat do novog sajta, cini mi se da nema ozbiljnih ostecenja korijena, dosta je zemlje jos popadalo u prijevozu a i odlomio se neki komad od cca 20% pa je tu vjerojatno korijen poprilicno dobio. http://oi60.tinypic.com/28m3bqr.jpg Evo slike i starog sajta nakon Blitzkriega: http://oi60.tinypic.com/vhdmxl.jpg Ko sto vidite iso sam jako oprezno iz sirine prema unutra, duboko skoro 2 asova pa onda samo podbo pod busen i digo ga van. Nazalost vec sam vratio nesto zemlje pa se ne vidi kolko sam toga iskopo :D Novi sajt prije useljenja: http://oi61.tinypic.com/3581j86.jpg Nekih dobrih 50cm u dubinu, ubio boga u zemlji sa sajta dolje pa na to stavio neku smjesu zemlje koju sam prije pripremio. Ovako to izgledalo nakon posla: http://oi58.tinypic.com/347trv9.jpg Vidi se da joj je bio stres, listovi se onako tuzno malo objesili: http://oi61.tinypic.com/2vkb0wg.jpg http://oi62.tinypic.com/2jfi26a.jpg http://oi61.tinypic.com/24e9v60.jpg Jedan dio obavljen, sad slijedi meni onaj najtezi cekanje i nadanje da ce sve bit u redu. Zna li netko kakav "trik" kako bi joj sto vise mogo pomoc nakon tog stresa?
Ma uopce ne sumnjam u to da bi se vjerojatno i pocastili, brinu mene i crnije stvari. Recimo da padnu pa im iz ocaja dode da me drukaju u nadi da spase svoje dupe. Hvala na savjetu, bit ce mi itekako od pomoci. Nego sta mislis o ovoj ideji da ju stavim u kantu i neko forsiranje cvijetanja?
Ma izvodljivo je sto se tice sigurnosti, brine me velicina korijena i kolko se prosirio. Znam kako bi izgledalo u nekom potu al u outdooru nemam pojma, ne znam kolko je siroko i duboko. Pripremio sam novi dom za biljku, odlucio sam ju probat presadit. I da ti power objasnim sta mislim pod "malo zabrinjavat" Naisli su na sajt lokalni "groweri" gerilci, s obzirom da ih znam situacija je trenutno malo zabrinjavajuca, ali postoji razne okolnosti koje bi mogle iz toga povuc i jako zabrinjavajuci status. Ono sto se ne vidi, ne postoji :D Ne zelim razmisljat uopce o svim mogucim teorijama do koje bi mogle dovest. E sad trebam samo sto vise informacija oko procesa jer ju svakako zelim spasit, vjerujem da ko i svima vama uvijek prirastu srcu. Evo nekoliko informacija ak moze pomoc: cca 130 visine, 160 sirinei evo debljine stabljike pri dnu http://oi59.tinypic.com/21c5wef.jpg 1. Koliki bi to busen trebo izvadit, sirina i dubina da bi imo minimalna ili nikakva ostecenja? 2. Bi li ju mozda mogo prebacit u kantu da joj mogu skracivat svijetlo i ubrzat cvijetanje? 3. Svaki moguci savjet bi odlicno doso. Poprilicno mi je hitno i stvarno trebam pomoc oko ovoga pa bi vas zamolio da mi ovo olaksate, bio bi jako zahvalan. Dosta sam guglo ali nisam naso neke prevelike pomoci.
Şajt gdje mi se nalazi biljka 1. mi je "provaljen" pa me pocelo malo zabrinjavat. Da li je moguce biljku takve velicine presadit?
hehe... Ma ne ljutim se naravno, mislim da je ocito da se salim. Puno vremena sam proveo citajuci ovaj forum tako da itekako cijenim i uvazavam tvoje misljenje, da stanem na tome da ne bi ispalo da se ulizujem :D Prvi mi je outdoor tako da mi je svaki dobar savjet dobrodoso.
Mali updejt poslije dosta losih kisnih dana, jucer i led koji malo razbio biljke al nista tragicno. 1. Kako mi se cini da cu morat dat jos prostora oko nje jer se siri ko klasicni murikanac koji provodi dane u McDonaldsu: 2. Osobno ne vidim neki preveliki napredak na njoj s obzirom da sam tamo nekoliko puta dnevno... Mozda vama lakse preko slika? 3. Dvoumim se da ju presadim u zemlju. Inace sam ju stavio u kantu jer mi je namjera bila preselit ju na drugu lokaciju sto ipak necu napravit. Zapravo mi je jako prakticno jer joj premjestanjem od samo 2m 2x dnevno dam preko 3h direktnog sunca vise a i strah me da ju ne bi ozlijedio il ko zna sta pri presadivanju. 4. i 5., nazalost muski 99% sam siguran, vise je u pitanju koliko ne zelim vjerovat u to nego sto sam siguran jesu li. Jbg, eto krivim powera sto sam ih topiro pa zbog toga postale muske :D (4) eto kolka je kvaliteta moje kamere da vjerujem ni power a ni njegova magina kugla tu ne mogu dat rezultata: (5) Sliko sam onak prek one stvari kad sam vidio sumnjive stvari koje se pojavile na njoj, tj njemu
Vidim ovo nakazno vrijeme poprilicno umorilo i forum, slabo vrijeme i slab napredak bilja zadnjih dana... Barem kod mene. nego da ne spamam, imam nekoliko pitanja: br 1: http://oi59.tinypic.com/20ie1k6.jpg Njoj je ovo vrijeme donekle i leglo, dosta se siri... Dobila malo otopine ovcijih sitova i odmah naklon prestanka kise sam ju malo otreso i zamijenio kisnicu na listovima sa nekim cajem od koprive. Nadam se da ne grijesim al pretpostavio sam da je to vrijeme odlicno za folijarno hranjenje, kakvo je znanje i misljenje o tome? Drugo pitanje oko nje, unutar krosnje se vidi dosta grana koje se zele probit. Bi li uklanjanje nekih fan listova i da bi se oslobodila direktna sunceva svijetlost pomogla? Mozda sam samo zabrijo pa postavljam glupa pitanja, slobodno mi i to recite :D br 3. http://oi61.tinypic.com/2zf3nh3.jpg Cudno mi malo da je stabljika 2x deblja gore nego na dnu, osobno nisam vido takve slucajeve, pretpostavljam da je normalno? Jos jedno pitanje oko nje, mene neodoljivo podsjeca na neki auto a s obzirom da je "kinder surprise" sjeme stvarno ne znam sta bi mislio. Moze li netko iskusniji to mozda prepoznat? br. 4 http://oi62.tinypic.com/n2lqpl.jpg topirana ili bolje rec kak mi se cini "topiran", nemam tehnologije da kvalitenu sliku opalim al jedva vidim i okom s 5 cm. Pricekat cu par dana pa onda mozda slozit neki tuzni sprovod. Mozda power koji uocio spol iz neke nepregledne slike u necijem dnevniku moze cuda i iz ovog ocajnog materijala.
Gamad pocela kopat opasno oko korijenskog sistema
Petu budem a trecu ne jer mi se svidja izgled pa mi nekako zao da ju unakazim, a prije svega volim ljepotu i simetriju. Zasto bas i 3. i 5.? sta je sa 4? :unsure:
Naprotiv, imam jos jako puno za ucit. Teorija je poprilicno razradena i proucena, najvise fali iskustva. Pijem savjete rado i glatko ko i pivu. Navodono su fem al s obzirom o cijoj je informaciji rijec ne uzimam to ozbiljno, tako da nista dok se vidim vlastitim ocima.