
Galerija nije uvezena
Pozdrav. Evo mojeg 4. growa, drugog koji dijelim s vama, nadam se da će na kraju biti među završenim dnevnicima ;) Sadit ću već napisane sorte, s tim da je zasad fokus na NL jer tek sutra idu u zemlju JH i Kalashnikova. Od gnojiva koristit ću Zemlja je kupovna ph 6,5 -7, miješana sa nekih 20 % zemlje iz vrta Evo par slikica dosada, danas su napunile između 8-10 dana, kako koja. Imale su dvije kratke ekskurzije u prirodu, al zbog vremena su bile pod štednima 3x 25w,sutra idem obradit sajt, a u nedjelju se sele na sajt. Toliko za početak, sretan outdoor svima ove godine ! :sun2: Lp ;)
@No Joke :. Skoro da imamo sve 3 iste sorte, ljudi bi me mogli tuziti da sam plagijat ,hehe :icon_wink:
Fala ljudi,vidim da ce mi dobro doc i nesto srece naime kod presadivanja sam sreo u dva navrata ljude( u pola 7 ujutro??), al me nisu primijetili. tako da sam do sad presadio samo jednu, al danas sutra idu u zemlju i ostale 2. Premjestao sam biljke do sajta na ovaj nacin :ludaci_lol: hahah Malo da napisem o planu..Znaci skopane su 3 rupe nekih 30x30x40, napunjene su sa ukupno 20 lit kupovne zemlje pomiješane sa zemljom iz sajta.Moram napomenut da je zemlja vjerojatno jako pogodna opcenito u ovom dijelu gdje sadim, u neposrednoj blizini vidim koprive i to kapitalce od skoro metar i pol :sun2: Sto se tice treninga, na ovima cu radit vjerojatno samo lst ako uopće i to, a Jacka mislim 'super'topirat, al o tom potom.. Cill :respect: Nadam se da nece bit problema sa puzevima, dosad ih nije bilo, pobacao sam nešto piljevine oko jedne a ostale su pod 'plasticnim' zvonom tj, pokrivene su sa plasticnim bocama od 3l U dva dana pod oblačno-sunčanim nebom narasle su barem dvostruko ak ne i više, a šta će tek biti kad udari 5 dana sunca :) Slike nisu naj naj, al se vidi bitno. Bit će ljepših slika kad sve budu u zemlji,ovo sam radio po principu brže bolje bjezi dalje :) Presađena: Nepresađene Danas ide na klijanje, al po jedan komad Plan je da nakon 10tak dana vege lete u kukuruz :) A ovo je poklon meni od kolege za 'rođendan', mladunče Early skunka koja je dozivjela nesto sresa,al dobro se drzi..za nju još nemam spreman sajt, al ovog tjedna cu naci nesto. Novi update tokom vikenda vjerojatno, Živi mi bili i sretno ;)
Sreo sam ih na putu do sajta, nekih 500 m dalje tak da nije alarmantno stanje,heh Ima tamo i lovaca nesto, al mislim da su dobro skrivene i sto se tice tih Northern lights na par mjesta sam procitao da nemaju pretjeran miris u cvjetanju.. Rizik uvijek postoji, al kako bi Delboy rekao "He Who Dares, Wins" :D
Danas sam obisao sajtove i isao konacno presadit. Prilikom presadivanja prve, okrenem teglu naopako polako vadim zemlju i u njoj vidim roj od barem tisucu mrava, neznam otkuda oni unutra te sta ih je privuklo unutra.Kao da su joj zrovali korijenje te mi je u ruci ostao samo mali komad korijena.Nista, ja je presadim do prvih listova, al nekako mi ne izgleda najbolje.Neznam dal ce se primit, evo slika Probao sam je ispravit Druga biljka je bila zestoko napadnuta od puzeva vjerojatno te sam je ponio doma nespretno u ruksaku te se 'polegnula' , nju sam isto dopunio zemljom i ispravio (neznam koliko je eventualno ostecen korijen) A evo konacno i neceg pozitivnog, prva presadena, danas joj je nekih 15tak dana i ona je dobila malo 'batina' od puzeva, al je ok Evo, nepripremljenost sajta, nedovoljna zastita od puzeva i moja nespretnost kulminirala je ovakvom situacijom, da sada brinem dal ce uopce prezivjet, a tako je lijepo pocelo. Sad me zanima neko vase misljenje.Jel sam to ok presadio, kakve su sanse prvoj i drugoj da se izvuku? Mada se nadam da nije tako strasno i da ce prezivjet Usput vec sam prebrao nekoliko sjemenki iz nekih prijasnjih pljuga, pa cu i njih stavit da mi malo poprave sanse za dobru zimnicu :)
Evo kako je okoncala svoj zivot ona druga nesretnica. Na nju su se posebno okomila ova sluzava gamad Al evo danas ide nova tura out sa mojim izduzenim domacicama koje sam tek usput stavio u casice... Sutra ujutro idem na sajt da vidim onu prvu pa cu ih naspricat sa smrdljivom otopinom od kopriva. Jack Herer i Kalashnikova (i ona je automatic, zaboravio sam stavit u naslov) ce pocekat jos koji dan pa idu na klijanje jer je kukuruz tek niknuo ovdje kod nas.
Juce sam iso pogledat onu drugu sto sam presadio, nije izgledala dobro.Nakon presadivanja pozutili joj donji listovi,izgledaju skureno (dobila nesto malo plantele,sumnjam da je od toga,mozda sam je kod zalijevanja posuo po tim listovima) i ostala je bez par gornjih pojedenih listova.Slika za koji dan.Od sad prakticki racunam na samo jednu NL, al da ne kukam samo..evo nje A ovo je nepoznat strain, do danas je rasla pored NL , danas presađena u zemlju (vidi kako je zdrava i velika u casici od 1,5 dcl :signs053: ,bice neka opaka :icon_smile: ) Dobro je No Joke predvidio o cemu se radi, dvojica su bila oko biljaka NL i domacica su sada opet privremeno pokrivene flasom tak da jedva disu. @Konstruktivan: Puz se ne moze sa svojom sluzi uhvatit i prec preko limenke?Otprilike znam kako bi to napravio, al imas mozda kakvu sliku da bas vidim?Bio bih jako zahvalan Fala vam svima na podrsci,savjetima
Da tako sam i napravio, ima dosta rupica.S ovim 'jedva disu' sam mislio da je vrh biljke kod cepa.Nisam imao visu plasticnu flasu od 3l, a biljka je nekih 20 centi pa sad ak oce rasti morat ce podici flasu :icon_smile: No flasa je tek privremeno rjesenje
Evo ovako je unistena i druga biljka NLa Nažalost došao sam malo prekasno sa rješenjem protiv puža, viđao sam ih čak i unutar plastične flaše. Ostale biljke sam 'djelomično' zaštitio bakrom, a koristim i plantellin gel.Za sada se ok drze.. NL Early skunk, situacija je ajde,ajde .. :) dvije nepoznatog sjemena Zalijevane su dvaput do sada ,ali sa polovice preporučene doze.Mislim da jedva čekaju tjedan, dva većih temperatura i više :sun2: Šteta što je NL ispao ovakav za sada, ovo su mu več dobra tri tjedna vegetacije pa će uskoro već i procvijetat, a praktički nema razvijenu ni jednu sporednu grančicu, no prozivjela je puno nezgoda, drzi se i mogla bi ispast,recimo jedna dobra one bud plant :) Jack Herer je sad stavljen na klijanje, a kako nemam baš sreće što se tiće automatica vani odlučio sam Kalashnikovu drzat u indooru,u boxu iz potpisa ;) Do sljedečeg updatea :wave:
Evo nakon 5 dana ne primjecujem neke znakove napada puzeva, zasad plantellin gel odlicno obavlja posao. Biljke su zdrave i rastu, neke malo bolje od drugih,al u globalu mogu biti zadovoljan. Northern lights je vec sada lijepo izvegetirala i jos nije u cvatnji, stara je nekih mjesec i par dana. Pored nje je neka domaca, i ona fino raste te izgleda kao da se te dvije takmice koja ce bit ljepsa :) 0na je danas topirana pa cu sljedeci put vidjet kako je odreagirala. Early skunk kao da se nije do kraja oporavila od pocetnog stresa + nisam joj pripremio zemlju te je sajt u dosta gustom rastlinju (safety first), tako da je i na meni velika krivica sto tako sporo gura, al ide polako kao i ostale na tom drugom sajtu. Sajt 1, Northern Lights Domacica lijevo, NL desno Sajt 2, Early skunk Nepoznato sjeme
Pablo ova domacica ce bit lstirana u stranu kontra NLa, a i razmak je preko 30 cm, tak da nece smetat jedna drugoj+kad pokaze spol domacica NL ce vec bit pri kraju. Smokey tnx, al kako mislis da ne zalijevam previše, vani je do sada bilo malo sunčanih dana bilo je dosta kise, sta sam im trebao radit kisobrane? :icon_smile: A i pognojene su tek 1put sa pola doze plantelle sto je za outdoor prakticki nista
Danas sam isao na prvi sajt pa sam ih pospricao s usmrđenom vodom u kojoj su stajale koprive te 24 sata odstajalim mixom cesnjaka, ljute papricice i bijelog luka. Pred 3 dana topirana domacica lagano krenula s novim vrhovima, a NL jos ne pokazuje znakove spola/cvatnje, a sad je vec nekih pola metra :icon_cool: Na zadnjoj slici je Jack Herer par dana star, vec sad su mu kotiledoni malo pozutili, izgleda da je za nju balkonia mrvicu prejaka za sada,nema straha no ako ce se pogorsavati stanje necu nista riskirat presadujem ga u 'njezniju' zemlju ili na sajt tj, kukuruz. A evo i dve 'ne tematske' fotke, prva slika je malo fluorescentna , a na drugoj sam probao mobom uslikat kukca koji se pjenio na NLu, kad ono poslje u pozadini vidim kako opaki krpelj sece po meni :) Iduci update iduci tjedan :wave:
Mali update, proslo je znaci 8 dana, danas sam presadio Jack Herera vanka, ovako je izgledao netom prije presadivanja Odlucio sam se vise paznje posvetiti na prvi sajt na kojem mi je NL auto i domacica, a za onaj drugi sam procijenio da je radi moje sigurnosti bolje ga posjecivati sto rjeđe, pa ce bit kao neki polu guerilla sajt, ici cu tamo otprilike jedanput na mjesec ili u samo nekim ekstremnim slucajevima. Danas sam nasao na sajtu dobro raspolozene biljke, Northern Lights je procvijetala, a domacica dobro primila toping. Northern lights Domacica zajedno Tokom ovog tjedna cu provjerit kako se snalazi Jack, te cu ove dve pognojit sa plantelom list, mislim si ima Northern Lights 2 mjeseca za cvat tako da ce i ona dobit jos jedan doping za vege.Imam i jedno pitanje, dali ona izgleda izduzeno za automatica, ja ih nisam prije imao vani, il ja cjepidlacim i dramatiziram? :) No uglavnom zadovoljan sam sa ovim sto vidim i kako bi se reklo So far, so good ;) Pozdrav i sretno svima :thumb:
Dogovoreno ;) Jest, sad tek vidim da sam zeznuo stvar, domacici isprva nije ni bilo planirano da ide skupa sa NL, al desilo se tako usred 'vise sile', al sam ju mislio odmaknut LSTom ustranu, vec sam je topirao mozda cu jos jednom pa cu je i tako barem sniziti.A za mjesec dana mozda je vise ni nece biti.A mozda i pocnem vezati grane od NLa kad jos malo porastu
Ok, vidis koju bi gresku napravio sad da sam topirao jos jednom,ja gledam visinu i totalno zaboravljam da bih je s jos jednim topiranjem samo prosirio, a to mi najmanje treba. :ohno: Hvala,bice samo lst
Nazalost nista od onog drugog mog sajta gdje je bila Early Skunk, nju su docepali puzevi kao i ostale domacice. Srecom to je sve od losih vijesti, evo nakon tjedan dana Jack Herer se dobro uklopio u društvo 'kuruze', malo je osjetio presađivanje ali krenuo je furat dalje Ono sto me posebno veseli je Northern Lights koji je krenuo u 2.tjedan cvijetanja, a cini mi se da bi i ova domacica mogla bit zensko,neki mali znakovi preflowera su se pojavili no nisam jos siguran, steta nemam ni digitalac da bolje slike stavim.Danas je NL dobio 2 litre plantele cvijet po preporučenoj dozi,a domaja isto toliko za vege.Danas sam malo i NLa povezao spagom, domacica je topirana i lstirana. Northern Lights auto Domacica i zajedno obje :icon_cool: :vb_wave:
Jack Herer Domacica Northern lights Jack Herer je nekako nerazvijen i 'cudan' otpocetka,a sad bi uskoro trebao i procvijetat, nazalost nece bit neki reprezentativni primjer,al sta je tu je :( .LSTirao sam ih malo i mislim da si nece smetat previse.Na domacici na jednoj internodi vidi se nesto sitno od preflowera, izgleda mi kao mala kruskica,al jos nista konkretno.Nadam se zenkici, jer bas bi htio da imam jednu fotoperiodnu :) Danas su pognojene isto kao i prosli puta, vrijeme me odlicno sluzi. :sun2:
Ispricavam se za slike, slikano po noci i kisi sa mobitelom. Nepoznato sjeme Prije tjedan dana kod pomnog gledanja preflowera malo sam je uhvatio za granu i ona je pukla skoro skroz.Odma sam uzeo onaj konop koji sam koristio za LST i privezao, danas vidim nista se nije osusila jednostavno i de dalje ko da nista nije bilo Ovo je malena Jack Herer, nazalost slabo je izvegetirala sad vec ulazi u 2. tjedan cvjetanja Ali zato Northern Lights rastura :notnice: ,svaki put kad dođem na sajt me odusevljava..Stagnira s rastom u visinu,ali ima dosta razvijenih sporednih grana.na nekih je 90 -100cm, hedovi se razvijaju i pune jako brzo, sad ce uskoro u 4. tjedan cvjetanja, dakle na pola smo puta otprilike. Jack Herer i domacica dobile plantelu list 20 ml , a NL cvijet 40ml na 4 litre.Razmisljam da povecam dozu.
Cao, nisam bio na sajtu od malog Jacka, tako da nemam fotke od njega.Domacica jos nije pokazala spol, dobro da je vec polovica 7.mjeseca pa mi svakog dana ,nadam se, rastu sanse da ce bit djevojka.Malo sam je razvukao pa sad ima kao neke 3 ilil 4 'glavne' grane, sad je visoka 1 m i nesto sitno.Bas mi lijepo izgleda inace uzivo, dosta svijetlija od NL, samo jos nek bude cura i sve 5 :) Northern Lights je u 5. tjednu cvijetanja, ravnih 100 cm,tek pred koji dan pocela bacat kristalice, gnojena plantelom cvijet 50ml na 4l vode, ocito voli gnojivo ;) Da, od iduceg updatea stavljam i slike od Kalashnikove auto, koja je dosad bila kod mene doma..Sretno svim kolegama , uz sto manje plijesni!
Nisam radio update do sada jer sam imao samo modemsku vezu i to na mobitelu, a postanje bi mi potrajalo do u nedogled... Proslo je malo vise od 2 tjedna, na pocetku ovog tjedna ubrana je Northern Lights nekih 90%.Doslo je dosta naglo, malo sam mozda i ja pripomogao prosirenju plijesni i odlucio sam ici na sigurno.Dan prije skinuo sma mali hedic i vidio sam da radi i odma sam drugi dan pogledao stanje - plijesan skoro posvuda.Dobro da nisam dosao dan poslije, a vrijeme 0 bodova :icon_rolleyes: A steta, trebala su joj jos neka dva-tri tjedna,a bila je bas po PS odnosno po specifikacijama, ravnih 100 cm, kompaktna, puna gusto nabijenih hedova, miris je znao varirati najprije nesto neutralno (kava), pa kiselo pa na kraju slatko,, vocno...odlicno :) Susilo se 5-6 dana i sad je jos nesto u tegli..Dim je s obzirom na vrijeme harvesta stvarno dosta dobar, vidi se da je nesto visoke kvalitete, ugodan neki vocni miris, prvih 20 min pola sata podigne, vise ideja odjednom, dosta se prica u drustvu, a kasnije popusta odnosno stondira i na kraju pocne umarati, rad traje nekih sat i pol mozda.. S rijeci na djela odnosno na slike: Plijesan u nekim vrhovima : Prije harvesta Pa harvest Ostavljeno Jack Herer Domacica, jos nije pokazala spol , ima 3,4 grane od po metar ii pol ..jos samo da bude cura Kalashnikova auto Toliko, vec sam drugi put objavio post a gotov je bio napola i ondaeditiram i pisem zavrsetak sto brze, u sili pa nemam i ne znam sta rec vise za kraj posto sam pod dojmom :) .Ako imate pitanja, kritike ili bilo sta, tu sam ;)
Malu paznju dobila je Kalashnikova, ona mi je zasad glavna uzdanica dok ne saznam spol domacice.Ima pricu iza sebe, bila je pod cflkama do vec nekih tjedan i pol cvjetanja, izduzivala se (sto se malo mozda i vidi na slici), napredak vrhova nikakav, a bio sam i na knap s visinom boxa i selio je van. Sad je u kukuruzu, pa me zanima kolko otprilike biljka ima sati direktnog sunca ako je potrgano recimo 5-7 kukuruza uokolo u smjeru kretanja sunca?Nisam bas pratio a i vecinom sam bio 'u podne' tamo.Ne brojim joj dane u cvatu, al mjesec dana sigurno i vrhovi jos rastu.Sta mislite jel bi hedovi mogli na kraju ispast tvrdi i napunjeni, iako ima manje sunca i sigurno ce joj trebat malo duze...Zapravo o cemu najvise ovisi tvrdoca hedova?Od uvjeta i ostalog ili imoze bit da je neka sorta jednostavno takva da nema takve hedove?I dali bi u ovoj situaciji bilo dobro skinuti najdonje grancice i popcorne da se biljka fokusira na meni vaznije dijelove?Kao sto se vidi do sada je raden lst, gnojena je jako malo svega dva puta do sada s plantelom.
Bio na sajtu, nazalost zadnji put. Pobrano je ono malo sa NLa, plijesan skoro posvuda, bacio sam vise od polovice.Na Jack Hereru takodjer plijesan i to dosta ,a i onako je bio jako mali, bas nekako zakrzljao ot pocetka.Od njega sam dobio za par pljuga. Ova lijepa biljcica od 1.5x1.5m je musko, nemam srece s tim....al mora bit bolje Znaci jedino sto je ostalo je Kalashnikova koja je u sad u otprilike 5 tjednu cvijetanja.Gnojena je plantellom cvijet, od sutra idem s jacom dozom posto izgleda da jako voli jesti :watchplant: :leafblunt:
Evo kako napreduje Kalashnikova nakon 7 dana, nema plijesni ali zato hedovine ima :P upload a gif Zadnji put gnojena malo vise od preporucenom dozom, sad ce ici jos malo jaca, al ne zelim preforsirati stvari, ipak je u tegli a znala je dobit doze i u razmaku od 4, 5 dana , al sve uredno pojede i zeli jos :) Posadena je 04.06 , 7 tjedan cvijetanja, al to treba uzeti s rezervom s obzirom da je 2 tjedna ''cvijetala'' pod stednima.Sigurno jos nekih 3 tjedna ako nebude plijesni :) :leafblunt:
Pozdrav. Pao je harvest i to u 2 navrata.Bila je stara oko 90 dana.Pred 5 dana i danas ostatak nekih 20 %.Mozda bi bilo dobro da sam je jos mozda malo duze ostavio ali bilo je najavili su 3 kišna dana i nisam riskirao pa sam napravio isto sto i s Northern Lights.Obrao nekih 80% ,a ostatak ostavio da vidim kako ce prezivjet.Ova sezona je vlazna ko nikad, ja sam duboko u kontinentalnom dijelu pa je bilo posebno puno padalina i vlage.Iduce godine s otpornijim sortama na vlagu (mozda Early Skunk :icon_idea:) Plijesan A sada one ljepse slike, biljka, harvest & curing :P how to do a screen shot upload a picture upload pic upload pic Zadovoljan i kolicinom i radom. To bi bilo to zasad, ovo je bilo vise slika manje price jos se zadnji put javljam za tjedan, dva (kad se fino uduvam :)) sa nekim smoke reportom i napisem rijec dvije o ovogodišnjem outdooru odnosno o Kalashnikovoj i ostalima.Sretno svim kolegama growericama i growerima! :goldmaryjane: