Pozz vutraljubci evo nesto novo u mom vrtu i razlog vise da otvorim dnevnika :D Kako naslov kaze ovo je test ledica creea 3590 koje su po pricama buducnost unutrasnjeg uzgoja pa da to vidimo iz prve ruke Panel je sastavljen od aluminijskog U profila 80×80 x 1200 debljine 3 mm i u njega sam stavio jos jedan U profil 75x35x75 i mislim da funkcionira ok.. 4 vanjske creea 3590 CD bin 36 V su spojene na Mean Well HGL-185H-C1400A dok 3 3590 DB bin na srednjem hladnjaku i 2 srednje na vanjskim hladnjacima su spojene na HGL-240H-C1400B Box je 120x120 sklepan na brzinu i u njega sam stavio 9 ledica rasporedjenih po 3 kom na homemade 3 aluminijska hladnjaka od koje svaka ledica radi na 50 w i pokriva prostor 40x40 cm... za sad rade samo 4 kom a kako budu rasle tako cu paliti ostale Rezim svejtla je 12+1 vega a cvijetanje krecem sa 11 i onda svakih 2 tjedna skidam pola sata Zemlja- bio biz light mix Gnojivo - biocanna Potovi - 11l Sjeme - blueberry seedsman Curke stare 18 dana :vutra:
Ma sparam struju da imam za jos ledica :) Radim vec zadnjih par uzgoja tim sistemom i nema neke velike razlike u kvaliteti i kolicini tako da sam samo ustekao sve vec u nastimam tajmer ;) @Stipe ma te sam imao a planiram 3 tjedna vege i sibam dalje tako da mislim da im je 11 l i vise nego dovoljno
Sve su 3500 k i 4 su bin CD 80 cri a ovih 5 su DB i jebem ga nisam siguran u cri
Imabra 12 sati upaljeno 5.5 ugaseno 1 upaljeno pa 5.5 ugaseno i taj 1 h u sredini joj je dovoljan da ne procvijeta a ovo sa zemljom je cisto malo promijene ;)
@Zelenko63 imas u mojim starim dnevnicima taj rezim...mislim da je bio critikal kush u igri pa pogledaj
Kit od zadnjih 5 kom bez hladnjaka me kostao 340 eura i ako me pamcenje sluzi prve 4 sam platio 360 znaci okruglih 700:zvezda:: ima da traju dok ne dodje legalizacija
@Degustator budem napisao malo vise o njima editirat cu prvi post samo dok uhvatim vremena pa vas obavijestim ali nisam ni ja nesto upucen u to i meni je to novo jedino sto sam uspio nagovorit bolju polovicu da joj ovo dodje kao poklon za sve rodjendane, godisnjice,valentinova,nove godine itd... za slijedeci 5 god :D
Ven ma znam da sam sigurno nesto zaboravio uzet pa neka ostane prostora za jos koju zelju ;) Evo cisto da zabiljezim 21 dan vege i prebacene na 11/13
Da ali plazma 270 lep koja je 1200 eurica :D mislim da ce za sad cobovi zadovoljiti moje apetite ;)
Svaka je isla pod svoj cob
4 dan 11/13 Prebacio ih na centralnih 5 cobova nesto me koplalo da vidim kako rade pa sam malo izletio iz plana a plan je bio da ih drzim 10 dana 11/13 na 4 (200w) i onad prebacim na ovih 5 (250w) centralnih jos slijedeci 10 dana al znatizelja je bila jaca od plana i program:D za sad sam zadovoljan lijepo rastu 3 su bas zbijene ko kupus al sad ce one da krenu pa ce se vjerovatno malo izvuci
3 dan cvijetanja nemam nista posebno za napisat 3 biljke su poprilicno guste i patuljaste a jedna fino napreduje morao sam ju pocet savijat da je koliko toliko odrzim u ravnini sa ostalima jer razlika je nekih 25 cm i svako toliko zaboravim ih zalit na to se jos nisam navikao :)
Ma tek se svjetlo upalilo kad sam slikao zato su tako povijene inace lijepo izgledaju a svijetlo je poprilicno jako za 250 w
Iskreno nemam pojam o spektru i koja jacina hps bi bila podjednaka sa ovim jer nasao sam par dnevnika na stranim forumima, pregledao youtube i narucio za probu bez prevelikog istrazivanja i mislim da nisam fulao :) Editirao sam prvi post sa osnovnim informacijama a ako netko ima vise znanja i volje slobodno neka pise sve sto ima veze sa 3590
Haha vidis svasta covijek nauci na svojim greskama :) @waynejohn vidim da te ide ova tematika oko cobova pa ako uhvatis volje i vremena nebi bilo lose da slozis neku temicu za pocetnike jer mislim da ce svakim danom biti sve vise zainteresiranih za ovaj tip svijetla ;)
Pa napravi neki vodic tipa sa 3 najbolje konfiguracije po cijenovnom rangu za box 120x120 recimo vero,citizen i creea ono sto bi si ti uzeo kad bi birao za sebe sa osnovnim informacijama a poslije cemo nadogradjivat temu sa diy hladnjacima i ostalim informacijama svako po malo jer to je tema koja ce biti od koristi mnogima
:respect:
11 dan cvijetanja jos uvijek ih drzim na 5 cobova (250w) jer nisu bas nesto velike osim jedne koja je solidna ostale 3 su mini i vjerovatno im nebi skodilo da sam ih pustio jos jedan tjedan vege al sta je tu je ovako sad izgledaju
Ma buknula je u 3 dana sad ju bas idem malo posavijat al sta reci ide to po malo s obzirom da sam naviko na hydro ovo mi je malo onako sporo malo i svasta nesta al bit ce nesto od ovog
17 dan cvijetanja Jos uvijek su na 5 cobova i mislim da cu tako i zavrsit jer nema potrebe razbacivat se strujom kad su biljke te velicine i sasvim lijepo pokrivene sa ovih 5....zalijevanje je svaki 3 dan sa 2.5 l po canna tablici Ova mi ima konstantni neki manjak al sta cu joj ja dok tera ne opterecujem se time
Znat cu kad ih odradim sa hidrom :D
25 dan i nista posebno se ne dogadja pumpaju po malo i ne izgledaju mi bas nesto najsretnije al sta da im radim drugi put ce im biti bolje :)
Ma ja to svake prestupne isprobam jedan soil grow i mislim da mi je to i vise nego dovoljno :)
To definitivno vidi se da cobovi imaju potencijal ali treba to sve postelat da bi se izvukao maximum a tu u prvom redu mislim na temperaturu jer malo griju pa je potrebno dogrijavanje boxa u hladnijem periodu a i vlaga je dosta velika jer nema temperature tako da cu imat tu dosta za raditi prije nego izvucem puni potencijal ili cu si jednostavno ostvariti san i napraviti zatvoreni sistem boxa sa co2 to mi se sad cini ostvarivim jer sa hps hladjenje je bio problem a sa cobovima mi se cini gotovo moguce fali mi samo kvalitetno slozen box i centralina za co2 ostalo je tu ceka :D
32 dan nema nesto posebno za reci osim sto sam ih uspio izgleda malo pecnut gnojivom al prezivit ce one
To je glavni problem navikao sam na hidro i razlika je velika al isao sam probati jos jedan soil grow da ne ostanem samo na jednom pa po njemu sudim al sad sam siguran da to nije za mene pa cak da se i legalizira uzeo bi manji bazencic i lupio DWC iza kuce :D
39 dan Biljke se polako pune nije ovo ni blizu onog sto sam ocekivao ali ima tu dosta toga za ispraviti pa se vec radujem slijedecem kad cu probat to dotjerat u idealu.. najveci problem mi je temperatura koja ne prelazi 23 °C i to mislim da ih dosta usporava a drugi je vjerovatno nedostatk magnezija al tako je kako je privest cu ovo kraju i slijedeci odradit kako treba sa ful pogonom :) Ovdije sam nasao na ovom hedu kako mi se cini 2 sijemenke samo nije mi jasno od cega
48 dan Pozz :vutra:
54 dan provijerio mikroskopom za sad prevladava mlijecno pustit cu jos desetak dana i skidam dole a probat cu nastavit grow jer imam par skinutih klonova koje sad trebam ponovo narezat pa ako se prime nastavljam dalje samo ovaj put sa hydrom :)
Cill nemam jos nekog zakljucka jer nisam ovo odradio kako treba ali da griju duplo manje i da je bolja raspodijela svjetla to je sigurno a za ostalo moram nastavit dalje :)
63 dan nema vise smisla drzati to je to skidam i cekam hoce li se klonovi primiti pa nastavljamo pricu sa hydrom :) Sutra idu pod noz pa javim rezultate dok se osusi ;)
Nije to kako treba biti jer na slikama izgleda duplo deblje nego u stvarnosti al vidjet cemo koji je omijer g/w mozda sam stvarno zabrijao :)
Evo da zavrisimo ovo sa rezultatima koji kazu 300 g na 250w :) uvijeti nisu bili idealni al kapa dole cobovima definitivo se isplati istrazivat njihov potencijal Pozzz svima nastavak slijedi uskoro ;)
Djeste ekipa evo me konacno sa novostima :) klonovi su malo zezali al na kraju sam uspio izvuc 4 biljke ali 2 razlicita fenotipa a hjeo sam samo jedan i bit ce vam jasno cim vidite slike...uglavnom mislim da su vegetirale nekih 4-5 tjedana jer nemam pojma sta i kad se desavalo al 1.2 sam ih prebacio na cvjetanje i kao sto vidite vratio se u svoje poznate vode ;) Slika na dan prebacivanja 5 dana poslije I danasnje stanje Nece biti bas neka realna usporedba hydro i zemlje jer hydro ima nekih desetak dana duzu vegetaciju al budem vidio sta mogu cobovi u hydro kombinaciji Slijedece novosti za 7 dana ;)
Koristim AH of holand vec duze vrijeme i mislio sam ga mijenjati ali od kad ne koristim vise RO vodu pokazalo se kao ok gnojivo
Ove nize su glavice kupusa morat cu ubrzo odradit dobar lolipop na njima :) a ja navijam za ove vise ;)
pocinje carolija ostaje mi podbacit nesto pod ove dvije da ih izravnam i pustit na auto pilot da ih dovede do kraja :)
Mogu jos jedno 20 cm gore tako da nije frka ali ako nastave rasti posavijat cu ih jos koji put
Bolji u svim pogledima jedino nije za one koji nemaju kontrolu temperature prostorije u kojoj je box jer dosta manje griju i mora soba biti na 21 da bi imao nekih 25 i solidnu izmijenu zraka u boxu
Odlicni su a najbolja stvar je raspodjela svjetla koja sa hps je nemoguca pa da neznam kakav reflektor imas Skinem karton kojim sam stitio od svjetla da mi se ne hvataju alge kad ono rot porno :) ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::
Mislim da nebi bilo prevelike razlike jer radio sam jedan grow sa 25 l al potovi su jos uvijek tu pa lako probam slijedeci put
Pozdrav vutroljubci :) sve ide svojim tokom jos ostaje da nabacim neki lolipop i da gledam kako uzivaju Racunam da sam na nekih 18 dana cvjetanja
Sensi navodnjavam svakih pola sata tako da su konstatno vlazni.... Stipe temperaturu izmijerim pa ti kazem precizno al mislim da ne vise od 5 C° sa laganom ventilacijom oko 200 m2 /h
Svih 9 - 450 w
25 dana...nista novog sve ide po planu ostaje mi jos malo da ih prorijedim ali nikako da se nakanim :)
Bit ce kasnije problema sa vlagom jer su ove dvije manje toliko nabijene da ih jednostavno nemogu gledat tako
32 dan
40 dan
47 dan blizi se kraj :)
54 dan kad uhvatim vremena planiram poskidat glavne hedove a ostalo cu pustit jos dvadestak dana..