Sjeme: 4x CBD MediHaze Genetics (indica / sativa): 20/80 Flowering Time (weeks): 9-10 weeks Yield (gr / m2 / 600W): 450-550 grams Sex: Feminized THC % (average): 4 CBD % (average): 8 Ratio THC:CBD between 1:1 to 1:2 Aroma: Spicy, Piny, Menthol and mint Box: home made 1,4 x 1,4 x 2,5m; oblozeno mylar-om Lampa: Sylvania HPS Grolux 600W + bat CT; home made reflektor + 4x 55w CFL (2x 6500k i 2x 9500k) Ballast Green Power 600W; izvan boxa na betonskoj podlozi Zemlja: BioBizz AllMix Gnojivo: BioBizz starter pack Ventilacija: PrimaKlima Coco ECO filter 240-360m3/h, ispuh Vents VK125un 355m3/h namjesten na pola snage i 27C usis u box Vents VKO125 190m3/h + hepa filter Vents VKO125 190m3/h za tjerat zrak kroz CT mali rotirajuci ventilator 20cm veliki rotirajuci ventilator 35cm Tegle: 4 x 25L kvadratne Ostala oprema: hygrometar, termometar, PH Metar, EC metar na putu, fogger,... PH namjestanje: jabucni ocat Klijanje: 2 x vaza 12cm sa light substratom i 2x rapid rooter tray pozdrav svima. dosao je i taj dan, posadene 4 sjemenke medihaze 20.01. 2 u easy plug/rapid rooter tray il kak se vec zove to cudo, a 2 u male 12cm vaze sa ATAMI light substratom. ovo je medicinski grow namjenjen za izradu ulja. prva sjemenka probija vec nakon 2 dana :-). ostale dan nakon. danas je 9 dan od sadnje i sinoc sam ove 2 iz rapid rooter-sa prebacio u 14cm vazice sa light substratom. malo mucim muku sa odrzavanjem vlage jer je trenutno jako suho u mom podneblju. sinoc ubacen natopljeni rucnik u box, imam posudu sa vodom gdje vrti airstone i imam napravljen fogger sa jednim diskom. jedva odrzavam 30% RH :-(. za kraj evo malo slika (imaju datum) pa ako mogu iskusniji bacit oko na slikice danasnjeg datuma jer sam malo zabrinut jer su biljcice se nekak objesile danas tokom dana. jos uvjek ih frzim ispod CFL-a (cca 5-8cm razmak; 24h) i to sam namjeravao jos par dana jer moram nesto zavrsit jos.
vise smo probali u lulicu malu staklenu nego joint jer koliko sam vidio u joint moras stavit nesto duhana da bi gorio, a ne zelim se trovat. neznam cime usporedit rad kad nisam nikad prije probo, al ako ova medi sorta puca ovako mogu si zmislit sta bude od onih 20+% thc :-). osjecaj je super od duvanja iako ni to ne zelim bas nego cemo uzet neki vaporizator bolji kad bude para. sad radim na tome da skupim sve sta mi treba da napravimo RSO. lp
nesto malo o zavrsetku prvog pokusaja. cjeli grow od sadnje do harvesta je trajao 131 dan. klijanje je bilo jako brzo. u 2-3 dana su sve bile vani. neznam dal je to faza mjeseca pomogla ili je takva sorta. sve odlicno zavrsilo, ja jako zadovoljan sa dobivenim. flushano jednom prije berbe. 2 dana mraka prije rezanja. sve trimano odmah tokom berbe, objeseno u box sa ukljucenim ventilatorom. u mraku 10ak dana. manji hedici stavljeni na mrezu za susenje,jedan dio u 2 tegle na water curing. dosta sjemena sam dobio i sad pokusavam to uzgojit. valjda ce bit pol zenki iz toga. trim zaleden u skrinji i ceka jos da se uradi hash. water cure je dobro ispao i nije bilo problema. osuseno u kutiji sa PC ventilatorom kroz 2-3 dana. ostalo se kjuralo dugo vremena nakon susenja, u teglama sa boveda 62%. miris je fantastican. sad tegle otvaram na par min svakih par dana. neznam dali treba kad je proslo dugo vremena. normalni cure: water cure: lp
kako mislis usmrdila? svi pisu da nakon water cure-a nema mirisa i okusa. meni voda ne smrdi bas, vise onak ima miris po toj sorti. voda bude malo mutna/zuta. mozda je do organic-a. lp
kako mislis "kolko ide"? trebalo bi pogodit pravi trenutak, al kako neznam jer iskustva nemam. nabavio sam humidipacks 62% tako da cu po jedan u svaku teglu. tegle su mi od 1l. sad da samo uspijem ocjenit kad su na 55-60% osuseni... jedan dio manjih headova je isao u 2 tegle od 1l u water curing. 7 dana cu drzat. svaki dan mjenjam vodu (destilirana). uronio sam sve ispod vode tako da sam koristio ona plasticna mala cjedila. stanu ljepo u otvor od tegle (cca fi 10cm). lp
harvest je bio u subotu :makaze::makaze::makaze:. od 9:30 do 23:30 :smoke: stavljeno sve na susenje u box. ventilaciju sam ostavio da radi i stavio samo jedan manji vent u dnu boxa da puse. glavni topovi objeseni, manji topovi objeseni koji su imali dovoljno stabljike. ostali headici stavljeni u mrezu za susenje. trima ima jako puno. stavio sam ga u skrinju i nadam se sljedecih par dana napravit bubble hash. finger/scissor hash imam lopticu od 6-7mm :drull:i isto sam ga stavio u skrinju jer sam bio toliko umoran da nisam znao sta stime drugo. sta stim sad? da ga otopim u rukama i izgnjecim pa na susenje na karton ili? vlaga u boxu je 35-45% sto mi se cini premalo. prebrzo ce se susiti :fuck:. dodao danas jednu destiliranu vodu od 5l bez cepa u box ako ce pomoc jer me strah stavljat ovlazivat da radi unutra. savjeti? lp
ma vec ima po njoj sjemenki od prije. bilo je banana ko salate po njoj :-(. mislim da je ili zbog temp koja je neko vrijeme isla do 30C ili do toga sto sam ja zaboravio zaljepit nesto preko lampica od odvlazivaca kada sam ga koristio dok jos nije postalo pre toplo. ima po sebi jedno 3 lampice i mali disply koji su gorili stalno. kak mislis 15 dana sad odjednom?? drugi mi kazu vec neki dan da bi ubrali. ima jako puno mljecnih i nesto sitno ambera vec. flush-eve sam napravio ovaj tjedan tako da ih i pustam sad jos 15ak dana nevjerujem da bi moglo proc bez hranjenja? lp
danas sam kod pregledavanja ugledao jednu bananu/muski cvijek na nizem djelu biljke koji je otvoren bio :-(. isao sam probati to pokupit, al naravno to je bila glupa ideja na taj nacin (pinceta). cim sam se priblizio vidio sam kako "prah" leti. brzo sam reagirao i usisivacem to pokupio sto je isto bila mozda glupa ideja jer se radi o nekom jeftinom usisivacu koji sigurno ne filtrira polen. sad me interesira: 1. koliko dugo otprilike treba da se polen "primi" odnosno da zenka pocne pumpat energiju u stvaranje tih novih sjemenki? 2. dali ona moze pocet unistavat postojece budove zbog razvoja sjemena ili ce samo zaustavit daljnje sirenje budova? pitam jer mi je harvest kroz 6-7 dana po meni, pa da znam dali mogu do onda napravit neku vecu stetu inace sutra berem. lp
danas flushana jos jedna sa 65l vode. ova od jucer se uopce nije objesila zbog flusha kako sam ocekivao vec dapace izgleda sva napeta i zadovoljna??? evo malo slika od juce i danas,ako mozda iz njih skuzite da nisam slucajno vec na redu za sjetvu. koliko god promatram preko mikroskopa sve mi je manje jasno. oci mi ispadose vec. plan je ili ovaj vikend ili sljedeci cetvrtak/petak da idu dole. ja bi ih rado skidao polako jednu po jednu i prvo vrhove, al to onda znaci da ih nemogu objesit u box vec u prostoriju u kojoj je box, a tamo mi kvaliteta zraka sigurno nije kao u boxu. kako vi to rjesite kad ne skidate sve odjednom? lp
danas sam flushao jednu od biljki sa 60-65l. nakraju je islo dosta svjetlija voda, al jos uvjek ne skroz cista/prozirna. mislim da cu probat 1 il 2 sa flushem i 1-2 bez flusha rjesit pa da vidmo razliku. lp
pa prerano mi je. nisam ni flushao ni nista. nisam ni prestao sa davanjem hrane. i nemam bas uvjeta za skidat u koracima. ideja bila skinut sve odjednom i stavit u box na susenje. po ovome ispada da su mi dosle do kraja prije nego po papirima, a to nisam ocekivo bas. 63-70 dana flowering je sluzbeno. koliko brzo sad mogu ocekivat degradaciju u amber? jel to ide sporo ili juri? napravio bih ovaj tjedan flush na sve 4 i onda kad se dobro posuse 2 dana mraka i rezanje.
za medical grow je odnosno za ulje. najbolje bi po meni bilo 50/50. dobro u svakom slucaju trebo bi stat sa hranom i prec samo na vodu (+ melasa)? sljedece zaljevanje koje mi dode flush sa 70l i onda vise nista? ako se desi da treba jos cekat nakon sto se osusi poslje flusha (cca 5-6 dana) onda zaljevam samo sa vodom opet pomalo? lp edit: i zaboravih pitat. na koliko mjesta se pregledava u pravilu? dali je dovoljno 1-2 vrha ili to treba bas rasirit? treba gledat i donje budove ili samo glavne?
moze pomoc ljudi. po ovim slikama ispada da imam puno mljecnih, a i nesto ambera vec. 54. dan cvjetanja. slike su uzete sa 2 biljke (111 i 222). tesko mi je uzimat dobre slike sa onim kinezom usb preko k0mpa, nekak nisu ciste, prezrnate. nakraju preko obicnog mikroskopa uzimao. savjet? da pocnem samo s vodom zaljevat i pocnem se pripremat za flush? lp
al tako bi mogo povisit vlagu debelo, a to je nesto sto ne zelim obzirom da su u zavrsnoj fazi cvjetanja. da je u vege onda da. sad je malo ohladilo pa je temp super sad. vlaga 45-50%, temp 25-27C. savrseno. kad bi ostalo tako jos 10ak dana... lp
sve je super snjima. falilo je ocito N jako puno jer sam se konj vodio po biobizz kartonu, a konji nisu nigdje naveli da bi "mozda" trebalo tretirat nakon toliko vremena zemlju kao da se radi o light, a ne all-mix pa shodno tome i dozirat. jedna je ispustila malo vise lisca, al cini mi se da je sad sve ok sto se toga tice. e sad dali ce bit puno slabija berba zbog ovoga neznam. sad imam velikih problema sa temp. pocele su reagirati na to pa me sad strah da nebude tu vecih problema. temp mi se drzi 29-30C preko noci. ventovi su na max. jucer sam isao preuredivat i stavio dodatni usis u sobu i CT da uvlaci zrak izvana i salje ga van pa cemo vidjet sad sta ce bit. ovaj vikend pregledavam sa mikroskopom sve. banana ima nazalost stalno ko salate. berem ih kad ih ugledam, samo cesto mi se desi da mi pukne po pola i ne uspijem je cjelu ubrat sto je mozda jos gore jer vjerovatno polen izade :-(. jel ima neko pravilo kad ic ubrat banane? na pocetku su onak vise zelenkaste, a onda idu prema zutom vise. lp
da 4ml blooma/1l vode. po tablici. na koliko bi podebljo grow? 3 il 4ml?
nego, znalci, jesu ovo te banane ilitiga "nanners" sto rastu iz buda: bas su mi pokazale kitu :-). valjda sam ih previse pazio i mazio umjesto da sam ih pobacivao po boxu. mogu salatu napravit koliko toga ima po njima. nece se pusit ovo, sam ulje i mozda vaporiziranje, ako uspijemo nabavit neki dobar medicinski vap. ja moje zaljevam svaka 4 dana sa 6-7l svaku. toliko piju. sutra zaljevam i pojacavam grow dozu na 3ml/1l. dali da povecam i bloom, heaven i top max ili oni ne igraju toliku ulogu? fala i lp
ma kakvo mjesanje sa mineralnim. to mi ne pada na pamet. pa nisma ovoliko para, truda i vremena ulozio u bio uzgoj da idem sad zasrat sa mineralnim. sto se tice flusha puno sam toga procitao i mnogi se slazu sa ovom tvrdnjom koju si naveo da nije potrebno, pa cak i da je lose kod organic growa dok drugi tvrde da je pozeljno. neki tvrde da ako ne flushaju imaju gadan "okus" od biobizza. a mandala kaze ovo, daklem skroz suprotno od vecine ovdje: "A popular method is to flush soil with large amounts of water towards harvest time. Some growers believe this is necessary to rinse out unsavoury minerals or substances which may otherwise negatively influence the flavour of the crop. Whereas flushing substrates with pure water is conducive, and indeed necessary, in hydroponics - it is quite dangerous when applied to containers filled with soil. Hydroponic substrates are very porous and drain quickly so that a high air-to-water ratio is quickly reestablished. But waterlogged soil requires days if not an entire week to dry. It drowns the root zone, thereby completely depleting it of oxygen. Anaerobic bacteria quickly spread leading to a high risk of fusarium. In the meantime, the plant absorbs a large amount of water until the tissues are bloated with water and begin to „sweat". Within the dense buds the internal humidity rises to extremely high levels, so that when you touch the interior your fingers are moist. All factors combined can trigger bud mold within hours of flushing, after which it spreads throughout the flowering colas. We have regularly observed growers reporting bud mold 1-2 days after rinsing their soil based plants. The correct approach to watering cannabis on soil during the last 2 weeks of flowering is to reduce watering as much as possible without interfering with plant health (ie. avoid thoroughly dried up pots and prolonged periods of droopy leaves on plants). Especially if high humidity persists this is one of the most secure methods to avert bud mold." destiliranu sam poceo mjesati jer je moja vodovodna jako tvrda pa da bar pomjesam sa destiliranom "cistom" dok nemam RO. mozda je to greska, a mozda nije. neznam. u svakom slucaju nevjerujem da moze odmoc. dali bi mi bat guano ili EWC od plagrona mogli pomoci kod mog problema zutila pa dodam uz zaljevanje jer ih imam na raspolaganju il da se ne diram u to jer je grow vec u poodmakloj fazi? lp
daklem oces rec da se ravnam kao da imam light mix, a ne all mix jer je mozda allmix "prazan". citao sam ovo za ph, ali zasto nebih korigirao ako mi to nije problem, a nije. samo se nadam da soda nemoze napravit ovakav problem, al ako se ne varam ona spada u preporuceni "organic" ph-up. vodu uvjek stavljam dan prije da odstoji u tanku i unutra je air pumpa i grijac da drzi na 25C (sad netreba vise jer je zagrijalo). vodu mjesam 7l iz vodovoda i 5l destilirana i to mi bude za 2 biljke. nazalost fish mix i alga mic nemam. imam sve drugo. imam biobizz acti vera iako nisam siguran koliko mi to moze pomoci. lp
mislim da se stabljike nisu mjenjale, skoro oduvjek su tako purpurne. mislim da je takva genetika. slike su mi malo koma jer me hebe svjetlo pa je ponekad mozda tesko skuzit boje. ja mislim da nije do pregnojavanja. flush mi i nije tako lako napravit. ja bi najprije reko da im fali ili N ili K, ali ako sam u krivu i zalijem sutra sa punom ili pojacanom dozom otic ce sve. ak samo fulsham (sto mi je velik problem) opet cu mozda napravit jos vece sra**e jer ih necu hranit 6-7 dana poslje. moze jos savjeta od znalaca do sutra popodne molim vas. da znam sta napravit. danas sam citao malo o hermijima i skuzio da postoje u onom obliku kao bananice da vire iz bud-a, a to sam vidio vec na nekoliko mjesta :-(. koliko sam shvatio kod takve vrste "jaja" nema pomoci jer se oni odma raspu. nevjerovatno kako divan grow (bar meni) moze otic krivim putem kroz samo 3-4 dana. lp
i sad mi treba par strucnih misljenja, jer ili je previse il premalo, a ak sad povecam dozu, a nije trebalo zatuc cu ih do kraja
puna doza biobizz. po 8. tjednu sa schedule je zaliveno zadnjih 2 puta. na sta ti lici ovo? meni da fali N sto mi je cudno jer koliko znam sad ga treba puno manje neg u vege jel tak, a i punu dozu stavljam pa ono... ili da fali K. osim toga nemam pojma sta bi moglo bit. u kojoj mjeri je normalno u sredini cvjetanja da pocnu zutit listovi? pretpostavljam da nebi trebalo ic ovako visoko iako iskreno ni nema vise skroz dole sta afektirat jer je sve vec otpalo/pozutilo. sljedece zaljevanje bi islo tjedan 9 sa schedule al to je tek za 3-4 dana. mislite da treba nesto jos pojacat? sad sam provjerio. tjedan 8,9 i 10 su iste jacine u scheduli odnosno najace sta preporuca biobizz po 1l vode. grow 1ml, heaven 5ml, bloom 4ml, top max 4ml i zadnje zaljevanje sam dodao 3ml Acti Vera. lp edit: zaboravih nadodati. zadnjih nekoliko zaljevanja mi nakon dodavanja gnojiva u vodu ph bude prenizak tako da koristim sodu bikarbonu za podizanje na 6.8.
meni ovo jako lose izgleda zadnja 2 dana. zutilo je pocelo ubrzavati i doslo je vec do najnizih budova. lisce otpada, susi se i ima po sebi puno fleka smedih/sivih. ako ovako nastavi ostat cu bez lisca prije nego bude kraj grow-a. nesto ne stima tu, a ja nemam vise ideja sta. zaljevanje je islo do jucer puna doza na ph 6.8. savjeti/misljenja?
ma nije da se sekiram. ja uzivam u tome svemu i nije mi tesko pazit na sve. samo mi bio sok danas kad sam vidio to. pomislio da je gotov grow sto ocito nije :-)
nemogu da vjerujem da je izvana. sav zrak koji ulazi u sobu i box prolazi kroz filter. sva oprema koja ulazi u sobu gdje je box prolazi temeljito ciscenje. oblacim robu drugu za tu sobu i ispuhujem se svaki put prije ulaska u sobu. ak se uz sve to izvana oplodila dovraga sve. sutra pregledavam sa povecalom, al to je toliko vec sad "masno" da ce bit tesko ista vidjeti. jel jajca budu tocno na nekim odredenim mjestima/cvoristima/visini ili to bezveze bude razbacano? da znam gdje gledat najvise. obzirom da sam u 38. danu cvjetanja, koliko ima sanse da se neki jajceki nisu otvorili jos ak ih ima? lp @Power, al ako je sa ma sebe oplodila, onda to nije upotrebljivo ak se ne varam ne? jer ce proizvest hermija opet? ak se dobro sjecam kad sam citao o tome ak je hermi biljka oplodila drugu zensku biljku onda je to ok, al ako je sama sebe onda to sjeme nije za upotrebu?
i to se nemoze pojavit bez da je bilo jajana po boxu? ili da se unjelo pelud izvana sto cisto sumnjam koliko pazim? sta sad? ak je jajan bio/jos je u boxu, jel grow ide u 3 :-(?
panic mode jel ovo sjemenka u razvoju na slikama? na 2 mjesta sam naso :-(. ne razmem kak, jajca nisam nikad vidio.
36. dan cvjetanja koliko potencjala mediahaze-a je tu po vama izvuceno? ovo je 1. grow pa neznam koliko se tu moze max izvuc. jel ovo moze puno bolje na 25l substrata i boxu 1.4 x 1.4m? lp
@kak nije power, pa to sam na puno mjesta procitao i odlucio sam se na to jer mi ni jedna druga metoda ne daje dobre rezultate. ono sa prstom mi je lose jer kako god ja zabijem prst cini mi se da ima vlage. ono sa stapicem isto meni nis ne vrijedi. lp
pustim ja nju da klone. zaljevam svakih 4 dana i vazem je na vagi tako da sam siguran kad je "prazna".
danas zalio sljedece 2. bilo je i u njihovom runoffu samo puno manje. neznam, valjda je to normalno. sad gledam pa ih vidim stalno okolo i po podu boxa ih ima :-(. jel tako i kod vas? lp
Jucer sam zaljevao 2 biljoze i u runoffu jedne ugledam miljon nekakvih tockica sto se micu. umalo me strefilo. grabim mikroskop i gledam i po meni to je springtail za koji kaze: beneficial insect, the springtail these guys resemble thrips, but are very small, clear, and can dart away quite quickly. Usually found in the runoff of pots after watering,having a springtail population isn't something to worry about. It is a sign that the soil biosphere (the rhizosphere) is balanced and in check. Springtails are known to eat spores and mycelia of pathogenic fungi that can cause damping off, as well as carry mycorhizzal fungi to root hosts, and control other forms of microlife that become imbalanced or disrupt the rhizosphere. Springtails are estimated to have some of the highest populations of any animals on earth, and play an important role in soil conditioning. misljenje? kasnije sam se sjetio i isao provjeriti, to se naslo bas u runoffu bilje u koju sam pred 10ak dana ukopao po vrhu 2-3 sake EWC-a od plagrona. vjerovatno su tako dospjeli tu. danas zaljevam sljedece 2 pa cu pratit da vidim dali ce se pojavit u njima (u njih nisam dodavao EWC). lp
neterbaju meni pc ventovi. imam veliki vent od 30cm koji puse po vrhovima cvjeca i ispod lampe (CT). problem sa temp je zbog ovlazivaca jer on puse 32-35C van pa mi zagrije box do 30C prosli tjedan kad je bilo toplije. ovaj tjedan je ok. neide mi vlaga preko 55% sad kad ga koristim iako ni u sobi gdje je box nije preko 55% trenutno. @Bizzzo, a koliko je to dugo. o kojem rasponu pricamo. 5 dana duze ili 20 dana duze. nije meni problem cekat samo da znam neki raspon da mogu planirat jer problem mi je sto samo vikendima mogu radit neke vece zahvate tipa flush, berba i slicno. lp
hvala power, na njima se ne vidi spomenuti problem. veceras stavim par tih gdje je problem vidljiv. neznam dali je to mozda normalno da vec sad neke niti pistila na vrhovima postaju smede ili je to prije ovo sto ja mislim, da propadaju zbog necega. jel mi mozes reci ovo u vezi vremena berbe iz iskustva. jel moguce manje dana, i koliko je moguce da maksimalno prede onih 67 dana? nesto okvirno da bar znam u kojem rasponu da ocekujem. vlagu drzim na 50-55% unutar box-a sa odvlazivacem vec par dana, nadam se samo da nece zagrijat vani kao prosli tjedan jer mi onda temp u boxu ide do 30C. sta je po vama bolje, pustit temp 30C (na nekim djelovima box-a samo, na nekima 26-27C) i drzat odvlazivac ili maknut odvlazivac da temp ne prelazi 27-28C nigdje, a vlaga da varira 50-70%? lp
update; 27 i 29 dan cvjetanja: potrebno nekoliko savjeta/misljenja iskusnih growera. 1. moja sorta (medihaze) sluzbeno "zavrsava" flowering sa 67 dana. koliko dodatnih dana se max moze ocekivati i dali je moguce da bude prije spremno za berbu? brao bi na 50/50 (mljecni/amber). 2. obzirom na gornji odgovor bi izracunao cca kad pocet samo sa vodom i izbacit prehranu. mislio sam 2 tjedna prije kraja, al sta ako mi se cvjetanje produzi dosta. onda bi bile dugo samo na vodi. jel to moguce da budne stetno za njih? 3. jako su zbijene u sredini (po visini), tamo gdje je zica ova okrugla, gdje je najvise lisca, strah me da ne pocne trunut stagod. jel se smije ic micat nesto fan listova na toj visini? na nekoliko manjih/nizih headica sam vidio da su neke pistile pocele kao onako propadati lagano, smede su na samom vrhu. mislim da je to od toga sto je na njih bio naslonjem fan list pa je pocelo propadat. jel moguce da se to razvija bud rot :-(? probat cu poslikat to da vidite. u boxu su vec 3 ventilatora koji mjesaju + odvlazivac. ako treba dodat cu jos jedan vent. 1 raspuhuje dole gdje su vaze, 1 veliki puse po vrhovima i 1 od 30cm puse odozgora i rotira. lp
apdejt od danas. imam i prve opekotine od lampe. a na dnu i dalje problem koji se siri prema gore. dajte neki savjet. proslo zaljevanje je bilo cista voda (ph 6.5) 10l na svaku biljcicu. danas zalio 2 sa punom dozom biobizza (ph 6.8). sutra sljedece dvije.
apdejt
jel moze netko da mi napisati ko zna, jel preporucate nakon zaljevanja sa hranom posebno naljevati biobizz top max kao sto sam vidio da u njihovoj brosuri se spominje? neznam samo kako da to izvedem, ako sam zalio npr sa 6l (voda + hrana) i pocne dole ic, koliko sad da idem zaljevat sa voda+top max? ako zalijem premalo nije dosta vjerovatno, ako idem sa previse isprat cu mozda ostalu hranu? ne razmem zasto to nisu objasnili kako treba. lp
nemoguce prebacivat grane. nemoguce ih savit osim na samim vrhovima. tvrde ko kamen. na vecini mjesta jesu sa vanjske strane obruca. samo na par mjesta ne, jer "nije htjelo", al ionak su se vec sad toliko rasirile da taman popunjavaju cjeli box. sreca da nisam isao sa 6 ili na pocetku 9 biljki, jer bih se lupao u glavu sad. lp
80. dan od sadnje rastu i rastu, vec me strah da ce prerast box :-(. imam jos malo manje od metra lufta do gore (+0.5m za razmak CT-biljka). i samo da provjerim, ovo nisu jajca vec mejsta gdje se pistile probijaju?
jel mi moze neko napisati pod kojim imenima se sljedece kod nas prodaje i gdje potrazit ovo nize dole. citam dosta o super soilu pa me interesira sta je to tocno kod nas. azomite dolomite lime (sweet lime) - jel to krec/vapno? blood meal fish bone meal kelp meal crab meal alfalfa neem cake - jel ovo onaj obicni prah sto ce prodaje u ducanima zdrave hrane il je to nesto drugo? lp
izmjesam prvo u velikoj kati prije neg stavim u vaze. da razbijem komade. za dno nisam siguran. ja sam htio stavit one kuglice na dno pa su mnogi komentirali da bolje ne, a i mandala sam vidio da pise ne stavljat nista na dno. nego ja bi dodao jos perlita jer mi se cini da se dosta ova zemlja sljepi nakon nekog vremena (vjerovatno i druge i mozda je to normalno, neznan, prvi mi je put :-)). pred par tjedana sam bio dodavao jedno 2-3cm zemlje jer se slegla i sad se opet slegla i opet bi mogao dodat. strah me da se ne stisne toliko da slabije prolazi voda. mozda sam u krivu, neznam. i koliko sam ja shvatio taj all-mix ima u sebi vec EWC-a i moze se recimo ici sa ponovnom upotrebom allmix-a tako da se doda ona gotova smjesa pre-mix. o tome razmisljam za sljedeci grow, ako nebude nekih problema sa nametnicima i sl. lp
imao sam 3 vrece od 50l i 2 vrece od 25l biobizza all mix + 1 vrecu light mix-a ATAMA. prvo sam sadio u light mix, a onda kasnije kad su isle u velike vaze sam isao na allmix bez ikakvih dodataka i icega sto mi je sad zao jer mislim da cu drugi put dodati jos 10% perlita i mozda 10% ECW-a ako mi odobrite to, al otom potom kad dode red na sljedeci grow. ostalo mi je jos dosta zemlje pa nemam pojma jel to valja da stoji (u sobi, zatvoreno, temp 18-22C)? lp
@Komsija, zasto bi tocno napravio flush? do pred neki dan davano je hrane pola doze i zaljevano uvjek sa ph 6.5. runoff se meni cini u ok granici. bilje je prebaceno na cvjetanje pred 2-3 dana, pise gore. raspored preparata je stavljen u vodu tocno po rasporedu od biobizza tako da neznam na sta mislis tocno (full doza preporucena svega osim alg-a-mic kojeg nemam) sad nemogu radit flush sljedecih par dana dok se ne posusi dobro zemlja osim folijarno sa epsonom koje idem sad stavit kad se lampe pogase.
ok. sinoc zaliveno sa full preporucenom dozom biobizz paketa (grow, heaven, flower, topmax) sa 9l, 11l, 9l i 9l sve dok nije dole dosta islo van. PH runoff-a su bili: - 7.0 - 6.1-6.4 (bilja koja je lagano zuta svugdje vec neko vrijeme) (mjerenja su 2 jer je prvo uzeti kad je runoff krenuo, a druga vrijednost kad je runoff bio vec pred kraj) - 6.6 (bilja koja je pocela imati jako zute najdonje fan listove) - 7.2 (bilja koja jedina izgleda jos uvjek super zdravo) danas sam evo maloprije pogledao i 3 bilja je pocela imati dole zutilo. samo jedna jos izgleda dobro i nema zutoga :-(. sutra ujutro nakon sto se pogase svjetla idem spricati folijarno sa 1-2l vode i otopljene epson soli ovu koja je vec neko vrijeme lagano zuta pa cu vidjet kako ce reagirati. jel imate jos neki savjet sta napravit/pokusat jer sad me vec lagano strah ako se ovo zutilo nastavi penjati ja kroz tjedan dana necu vise imati bilje :-(. ------------ BTW ja nisam ni na pola grow-a a vec evo dali pola boce heaven-a tako da cu tu bit u problemu, a to cudo kosta ko svetog petra. mislim da me i za top max-a ceka slicna situacija. jedino grow i flower ce vjerovatno preci grow jer ih je puno. negdje sma jucer procitao da bi top-max bilo dobro davati par minuta nakon ostale hrane. dali znate sta o tome? dali se moze ako zaljevam npr sa 7.5l svaku bilju. pocet samo vodom recimo 3l i onda ostale 4.5l dodati hranu? lp
a toga me i je strah, al mi nije jasno sta ono gore pise sto sam citirao onda da se sa EWC-om "nemoze" napravit problem
zaljevam veceras, ful doza, i folijarno epson. pitanje u vezi worm castingsa, dali je ovo iz vaseg iskustva istina: "Worm Castings are packed with minerals that are essential for plant growth, such as concentrated nitrates, phosphorus, magnesium, potassium and calcium. It also contains manganese, copper, zinc, cobalt, borax, iron, carbon and nitrogen. However, the best of all is that these minerals are immediately available to the plant, without the risk of ever burning the plant" ak je 100% tako, obzirom da imam 2 kante ECW-a (plagron) i bezveze mi stoje, da stavim malo toga 2-3cm ispod povrsine zemlje kad rahlim onak zemlju prije zaljevanja? btw dali ECW u kantama ima neki rok trajanja jer nisam vidio nista da pise? lp
a imam ja hrpetinu tih slika i opisa i svega, al jednostavno nemos bit siguran kad su simptomi slicni i cesto se preklapaju. i brine me to sto ja zaljevam vodom sa spine koja je odstajala dan-dva i ima airpump unutra te grijac na 25C medutim kod mene je voda jako tvrda pa mozda je doslo do ovog: "Hard" water with high calcium content can bind Magnesium in the soil (mix your tap water with osmosis water)." ova koja je sva lagano zuta mi izgleda i koda bi mogao bit zinc u pitanju.
ok. krenut cu sutra sa full dozom na 2 koje budu najvise osusene, a onda prekosutra sa ostale 2 da vidim kako ce proc. sto se tice zutila i meni nekak to lici na magnezij. izmjerit cu ph kod sljedeceg zaljevanja. sto se tice epson soli u kojem omjeru preporucate da probam? pretpostavljam da pricamo o folijarnom? lp
a sta je sa zutilom. dajte koji savjet jer ja neznam sta bi moglo bit. i jedna biljka (ona najniza) mi je cjela vec neko vrijeme puno "zutija" ili "svjetlija" od ostale 3. ne primjecujem nikakve probleme snjom samo mi je cudna, koda je druga sorta.
slike na zadnji dan vege (69. dan od sadnje): jedna bilja mi na dnu pocela opako zutiti pa bih molio misljenje/savjet iskusnih. neznam do cega moze bit, dal je premalo il previse hrane. dal joj fali nesto il je u nekakvom lock-u. kroz dan/dva kad bude potreba zalit krecem sa komplet paletom hrane (grow, heaven, bud, topmax) i trebam savjet dali i dalje da idem sa pol doze biobizza il da se pocnem drzat njihovog sluzbenog plana (puna doza)? lp