Pozdrav ekipi Novi dnevnik i nove sjemenke, ovaj put sam se odlucia uzet od fastbuds-a purple lemonade. Narucim,dode, proklijaju sve 3 sjemenke, 05.02 stavljam u zemlju 2cm i cekam 2 dana... 07.02. nema ih na povrsini, prikopam sva 3 pota na mjesto di su stavljene i nadem samo jednu. Izvadim tu jednu, iznerviram stavim lipo na povrsinu i ona je nastavila dalje rast bez problema. Stavim odma na klijanje jednu gorila auto i jednu cram mandarine xl te 11.02. stavljam gorilu u zemlju, dok cream sstavljam 12.02 u zemlju. Prilikom stavljanja gorile nadem jednu sjemenku u zemlji s korijenom ali opna i cahura jos na njoj, skinem joj oprezno ostavljena u zemlji pa cemo vidit oce li prizivit. Nevirujem posto su joj oba lista kompletno zuta i gumenasta al vidit cemo. Sad imam lipo 3 razlicita sjemena u zemlji s razlikom u sadnji, ovo ce bit zanimljivo..... Oprema ostaje ista,samo je nadodan jos jedan mali ventilator. Gnjojivo biobizz a zemlja je ovaj put od gold label. Pot od 15l,10l i 8l 10.02- Lemonade dobia 2l vode i 4ml root-a Temperatura u boxu 24-26C vlaga 65% Evo malo popratnih slika Lip pozdav :rasta:
Update Skinuto sve u ponediljak, najmanja je izbacena na balkon valjda ce prizivit jos 4-5 dana dok se ne osusi trava u satoru pa je vracam natrag Sve 3 biljkice su skinute istu vecer, jedna je odma isla na trim i u mrezu za susenje a druge dvi sam pustia 3 dana da se susi sve skupa. Nakon 3 dana i na druge dvi je odraden trim te mi je na to otislo cca 10h rada. Puka sam psihicki dok sam to radia al s obzirom da je ovo prvi trim pravi prezadovoljan sam kako sam ga napravia. Miris je bia jako intezivan prije al sad nakon 5 dana susenja je dosta manji Susenje se odvija na temperaturi od 20C s vlagom od 50% upaljeni svi ventilatori. Glavni vent za ispuh mi je pocea jako suskat tj nesto unutra struze ili udara, neznam dal da ga rastavljam ili odem reklamirat s obzirom da se kupia doslovno prije 6-7 mjeseci. Evo malo slika pa kad se osusi napravit cu jos jedan update
Vecer ekipa Evo mali update Hps spusten na 240w odmah nakon upozorenja te je sad dnevna 27-28 a nocna 22-24 S vlagom vise nema nikakvih problema te je ona od 35 do 50 % Dobile su jucer 13 l vode s ph korekcijom Miris intezivan, puna secera bas me zanima kakva ce bit za pusit Zadnjih tjedan dana izbacilo dosta novih pistila te su se cvitovi napunili dosta te me to iznenadilo, nisam to ocekiva. Meni se cini da je gotovo al s obzirom na dosta tih novih pistila dal da je pustim jos ili skidam?? Evo par slika
Vecer ekipa, ide jedan brzi nocni update :) Temperature od 24 noc dok po danu ide do 33 Vlaga po danu 40-45% dok noc ode na 65% Zalivene 10.04 s 15l vode, 60 ml grow, 75ml bloom, 75 ml heaven, 15 ml calmag Ostao sam vec bez top max, sad sam potrosia i grow Sljedece zaljevanje je bilo 14.04. s 12l vode, 60ml fishmix, 75ml heaven, 75ml bloom i 15ml calmag Lagano nam pada kolicina vode prilikom zaljevanja, te se blizimo kraju. Ovo je ujedno i zadnje zaljevanje s gnjojivom, dobit ce jos jednom ili dva put vode s ispravljenim ph Vecina je gotova, al ima jos nekih 20-30 % di im triba jos dat vrime, a to mi se sve dogada zbog problema na samom pocetku tj razlicito vrime sadnje Najveci problem su mi temperature, koje vanka idu do 25 dan a noc najniza 15, otvoreni su svi otvori na satoru, lavandino ulje stavljeno u ispuh zbog jacine mirisa i 24 sata otvorenim prozorima dok roleta isto podignuta malo kako bi sto vise zrak cirkulira. Nadam se da im se nece nista desit u sljedeci 7 dana, da mogu to skinit i stavit susit :) Zaj mi je sta nije lemonade dobija ljubicasti boju al vise srice drugi put Najmanja biljka (gorila auto) ce morat ic vanka kad ove ostale stavim na susenje, stavit cu je na balkon samo da ostanu ovakve temperature Evo par slika Laku noc svima
Pozdrav ekipa Fala na savijetima, ucinia sam trenutno sta sam moga te s vanjske strane satora upalia jedan veliki ventilator i sad je temperatura max 31 C Sad je namistena na 17/7 Trenutno me strah vlage koja tijekom rada lampe je 45-55 a kad ne radi ide do 70% Kupia sam odvlazicac, stavia ga nije pomoglo puno, danas sam zatvoria skroz prozore i rolete i samo dobro provitria prostoriju te mi se cini da to pomaze al vidit cemo Zalivene 06.04 s 15l vode, 60ml grow, 60ml bloom, 75 ml heaven, 15ml calmag, 40ml topmax Osta sam bez top maxa nastavljamo dalje samo uz heaven, valjda nece bit stete.
Update cca 55 dan Mali problemi s temperaturom koja mi ide do 32C dan dok je noc 20-22C Drzim otvoren mali ulaz za zrak i prozor s mrizom sa strane, cilo vrime otvorena oba krila prozora dok je roleta na rupice. Dolaze temperature povise 20 stupnjeva vrime je da krenemo s outdorom lagano :spliff: Miris izrazito intezivan, svi listovi su puni secera kompletno Lampa dignuta do vrha boxa, te nije vise po sredini, jer smeta ventilator. Biljka u najmanjem potu doslovno trazi svako dva do max tri dana zaljevanje, al nemogu taj ritam pratit te se lagano na njoj vidi kako je pocela ist iz listova (ispravite me ako krivo mislim) Zalivene 26.03. 20l vode s 80ml grow,80ml bloom, 80ml top max,20ml calmag, 100ml heaven 30.03. 20l vode s 80ml grow,80ml bloom, 80ml topmax, 20ml calmag i samo 50ml heaven jer sam osta bez 02.04. malo sam urania 15l vode s 60ml grow, 60ml bloom, 60ml top max, 15ml calmag i 75ml heaven Slikano s iskljucenom lampom Lip pozdrav svima do sljedeceg pisanja ::grupnjak:::wave:
Update dan cca 40 vise ni sam nisam siguran Temperatura dan 29 noc 19-21 Vlaga varira od 40-60% Jos i dalje rastu, lampa dosla skoro do vrha te su sad visoke 70-75cm. Miri se osjeti al nije intezivan. Listovi su se poceli secerit, a vrhovi sirit i povecavat Skidano lisce opet zbog svijetla Zaliveno 18.03. s 10l vode, 40ml grow,30ml bloom,40ml heaven, 10 top max, 10 calmag Dodano naknado nakon pola sata 10 l vode 22.03.10l vode, 40ml grow,40ml bloom, 40ml topmax, 50ml heaven,10ml calmag Nakon pola sata dodano jos 10l vode Dogada mi se zadnja dva zaljevanja da mi je ph kad sve izmisam 4-5 te zbog toga dodajem naknadno vode pa se valjda to uravnotezi. Probao kupit za dizanje ph al nema jedino online, a negdi sam procita da to kod biobizz gnjojiva nemora utjecat nista na razvoj biljke al malo mi to nije logicno Evo par slika s upaljenom i iskljucenom hpsicom
Update dan 35 10.03. Dobile 15l vode, 30ml gow,30ml bloom,15ml topmax,30ml heaven Narasle dosta, izaslo dosta novih cvitova i jako puno lisca te je vlaga izmedu 60-70% a temperatura 28 dan 20 noc Skinuto dosta listova s donje strane biljke da bi dobile vise svitla i prozracnosti Evo par slika Zalivene 14.03. s 20l vode, 60ml grow,40ml bloom, 20 topmax, 60 heaven, 20ml calmag Naknadno 14.03 dodano jos 4l vode Nakon skidanja listova poludila i izaslo ih jos vise, pa sam veceras poskida jako puno. Sad mi se cak cini i previse, al to je bia grm ogroman Sutra ce taman bit spremne za zaljevanje, muci me vlaga ne pada ispod 60% Evo par slika od veceras
Update Nakon zadnjeg updata i zaljevanja 02.03. poludile i razvilo se jos puno novih grana te otislo u visinu Temperatura dan 26-28 noc 19-21 vlaga 55-65% Zalivene su 06.03. s 15l vode 15ml grow, 15ml bloom, 15ml topmax, 15ml heaven Popravljen lst, te mislim da je to to sta se tice popravljanja. Rasireno je max i nema vise mista u boxu Par slika od 06.03. :rasta: Grana koju sam zabia u zemlju se oporavila, sad cekamo da krene rast Miris je intezivan, plodovi se sire i pune polako Rastu ko lude, sutra im ide zaljevanje i puna doza gnjojiva od sad pa na dalje. Sve u svemu bice ovo borba s mistom i zalivanjem da ih ne moram vadit vanka Evo par slika od veceras
Update Malo kasnim s novostima al bilo je zanimljivo zadnjih 8 dana Krenimo redom, tri dana nakon pisanja sam primjetia da nesto skroz ide naopako s puknutom biljkicom. Maknem polako izolir traku te vidim da je skroz pukla doli skroz uz zemlju , racunam necu se sad zezat ic uzimat hormone, previse ce kasnit za ostalima ne isplati se ulagat u nju i zabodem je samo u zemlju pa sta se dogodi. 28.02 im popravljam lst, vidim da su potovi jos teski te ih nisam nahrania Par slika od tad Vracam se 02.03. te im odma tu vecer dajem 10l vode s 10ml calmag i 10 ml fishmix Naknadno dodano jos 2.5l samo vode Slomljena mi izgleda nesto bolje Temperatura i vlaga su odlicni, usle u fazi cvijetanja te od sutra krecem s ukljucivanjem ostalog gnjojiva postepeno. Evo par slika novih, purpl posta pravi mali grm :) Do sljedecrg pisanja zivili mi
Update Ide sve po planu, temperatura 20 noc dan 25 dok je vlaga 60-70% Svitlo udaljeno 40 cm od vrhova 24.02 dvi najvece dobile 5l vode s 20ml root, 5ml calmag i 5ml fish-a Druge dvi dobile 5 l vode s 20ml root 5 ml calmaga Nakon cca 2h dobile jos 5l vode s 20 ml roota i 5ml calmaga Danas odraden prvi lst , malo sam zeznia pa je gorila pukla u dnu vise od 60% al stavljen odma izolir mislim da ce opstat. Do sljedeceg pisanja lip pozdrav svima :rasta:
Update Nisam dugo pisa nism stiga, pa ce ovo sad bit dupli update Temperatura 20noc, 26 dan vlaga 60-65% te do sad nema problema s time. Ozivila je biljkica koja je nadena naknadno u zemlji, nisam se nada potpuno je bila zuta i gumenasta ali je imala vec tad jako velik korijen, trenutno je najmanja al bice ona najjaca na kraju Sad imam 4 biljke, 2purpl lemonade, gorila i cream mandarin. 1 purpl star je sad 13 dana, gorila auto 9 dana, cream mandarine 8 dana i ozivljena je ozivila ima 7 dana 14.02 dobile 5 l vode s 20ml root i 3ml calmag. dobile isti dan nakon 2 sata jos 5l vode s ispravljenim ph Slike od 16.02. 18.02 dobila 15l vode s 60ml root s 9ml calmag Sve u svemu za sad ne vidim nikakve promjene, lipo se zelene te na najvecu ide sad trening Slike od 20.02. Lip pozdrav
Zemlja