Pozdrav svima, Kao što u naslovu piše, evo prve ikad.. Nakon nekoliko (premalo) tjedana istaživanja, sklopio početni box i bacio jednu sjemenku na klijanje..prvenstveno da bih vidio razvoj jer sam svjestan da konzumirat plodove rada svog necu jos neko vrijeme.. Setup: Box na kraju 100*42*45 všd , 18mm bijela šperploča.. Svjetlo HPS 250 sylvania grolux, cooltube 125mm (28 širina, 42 dužina) Ventilacija 12V: usis 80mm komp vent, unutra 2*120mm na 1200okr/min jedan po biljci jedan na ct, sa svake strane cooltubea (izvan boxa) 120mm na 1900okr/min (186m3/ h)..pogonjeni s dva adaptera od 2A 220V: (190m3/h) cijevna 125ica za ispuh iz boxa.. Prostor je bio vrlo bitna stavka tako da je box cak i smanjen za 15 cm visine od početnog plana.. Budući je HPSica 250 vec bila kupljena, kreće borba s temperaturom..trenutno sam s ovom ventilacijom na visokih 31,4 usred dana s tim da temp pada na 29 kad su malo otvorena vrata, a otvorena su cijelo vrijeme.. između dana i noći nema pretjerane razlike jer je prostor na 26-27..na fotki se vidi da je 12ica vent direktno ispod cooltubea.. sad dok je jedna biljka imam mjesto u boxu koje je izvan sjene ventilatora ali nikako nije dugoročno rješenje..nemam prostora a ni slobodnih decibela za koristit neke vece 220 ventilatore jer ni ovo sta imam nije xtra tiho :) Vlaga je druga stavka s kojom se borim..prostor je na konstantnih 20 posto sad zimi i stoji zakucan na tih 20!! imao sam problema sa uvijanjem listova prema dolje ali mokra krpa je stavljena u box tako da biljka ipak uspije dobiti nešto vlage noću ..do max 56%.. Sjemenka je navodno zenka.. vecina je bila f po iskustvu poznanika koji su ju sadili..dobio ju odnekud u rinfuzi .. vrstu ne znam.... Biljka je u 48.(10 dana na 22/2,do kraja vegetacije 17/7) danu trenutno (4 dan cvjetanja).posađena u cca 3-3,5 l posudu koju sam tada imao doma..zemlja composana za orhideje.. zalijevam svježom vodom iz slavine (unknown pH J ) svaka 2-3 dana s tim da sam 3 puta (20. 30. i 40. dan