Bok i pozdrav svima na forumu Imam pitanje u vezi mojeg growa,prvi mi je do sada i samo me zanima vas savijet za daljnje rezanje prije prebacivanja na cvijetanje! Mislim da li da rezem sta i kada? samo to da pitam Biljke su stare 22 dana + 3 dana u casicamadok ih nisam presadio Imam 6 zarulja CFL 6500k Na trecoj slici sam odrezao vrh za probo da mozda dobijem dvije grane Svaki savijet dobro dode,pa vas molim pojedine koji znaju bolje Hvala!!!
aaaaaaaaaaaaaaaa sad si me razveselio :) ;)
to je kutija na tockice,vise za igrace za djecu. Takve dvije iste i jedna na drugu.....tvrda plastika i da se lemilicom radit pravilne rupe za sve Dimenzije široka 35 cm visoka 35 cm i dugacka 45-50 cm To je od prilike,sada +/- koji cm
Eto danas skinio, moze lock http://s13.postimage.org/vfuh5e0xz/P1020750.jpg http://s13.postimage.org/tck1xq153/P1020754.jpg http://s13.postimage.org/xa7bn4nyf/P1020756.jpg EDIT Hvala svima koji su pratili i pomogli sa savijetima :dada + vagno sam i ima 300grama = suhoga??????
imam ja mikroskop 60x uvecava,budem sutra probao uslikat pa da vidite Nije nesto ali evo slika trinoma http://s15.postimage.org/kvznr3nnf/IMG_1778.jpg http://s15.postimage.org/tsf18s3nf/IMG_1779.jpg http://s15.postimage.org/iu3rqlf23/IMG_1780.jpg http://s15.postimage.org/ge1ycqwzf/IMG_1781.jpg http://s15.postimage.org/nvb5rymij/IMG_1782.jpg Pogledao sam malo bolje ovako preko oka bez moba i jos su prozirni...ostavit cu ja to jos 7-10 dana pa skidam Bit ce oko 100g suhoga Pozzz
neznam i sta znaci to Inace slike su spricanje iz dupeta!
http://s13.postimage.org/59vx4pynb/P1020695.jpg http://s13.postimage.org/b9jo8djfr/P1020692.jpg http://s13.postimage.org/jdrsd45uv/P1020691.jpg http://s13.postimage.org/og947wf53/P1020697.jpg
nemam to ali imam ovo : www.vrtnicentariva.hr/ArtDetalji.aspx?Artikl=944 jel moze to?
Jel mislis 2 tjedna od tvog posta da jos ostavim ili da za par dana skinem?
evo mene nakon dugo vremena...jednu sam prije 10-ak dana skinio i nisam trebao jer je rad jako slab dok ovu topiranu sam i dalje ostavio i jos nije zrela jer sam gledao sa mikroskopom tak da ce u cetvrtak napuniti 12 tjedana cvijetanja i budem ju jos do nedjelje ostavio pa ju skidam.....onda cu staviti i zadnje slike pa da ovo mozete zakljucati pozz
Evo mali update slika,do sada sam gnojio 2 puta sa plantellom i danas bi trebao treci puta ali necu jer mi lisce nekako pocelo žutit i savijat se pa sam mislio da je pregnojeno pa cu tek za tjedan dana opet pognojiti Na prvoj i zadnjoj slici se vide zuti listovi i vrhovi listova :(
Trazio sam al ne mogu tocno da nadem,sta bi mogao biti uzrok kada se sami vrh lista(sami špic) osusi i kad se list frće lagano prema dole kao u palačinku! Zadnje sto sam radio je da sam zadnja dva puta zalio kišnicom(prvi puta uopce da sam sa time zalijevao) i prosli petak sam prvi put pognoijo sa plantellom pola doze,a danas cu punu(posto je pola doze mislim da joj nije to nastetilo) ili bas kontra i fali joj gnojenja jer je zemlja skroz vec isprana od dosadasnjeg zalijevanja!
Nema problema. Javim se nakon 2 tjedna(dva gnojenja) i kako kazes prvo cu na 1,5 litre stavit. Moze se pise i preko listova hranit biljka ali jednom u deset dana,al to necu raditi! Pozz
Vec sam kupio ovo :(
Po tome bi ovo trebalo biti OK gnojivo? www.vrtnicentariva.hr/ArtDetalji.aspx?Artikl=944
Dobro ti veliš kkao i Matija samo ja to gnojim jednom tjedno sa substralom tekucim 6-6-5 tako da kako kažeš moglo bi se i oduljit cvijetanje i isto tako no name sjeme a meni brat bratu ovo lici na sativu :( al ajd barem ce biti veselica...kauč je koma....aj neć kenjat, o ukusima se ne raspravlja....
bOK Mali update slika Tjedan peti u cvijetanju i VeLiKi Problem Biljke su se jako izduzile i za jos tjedan dana nemam mjesta u visinu u boxu! Šta da napravim? Kako to izgleda za peti tjedan? Mislim da jos barem 4 do 5 tjedana moram to gurat i zato me plasi visina! Ove glavne i najvise grane vec su skroz savijane prema dolje,stvarno neznam kaj da radim :(
Opet mali update. 24. dan cvijetanja Samo da pitam,jel moguce da ja njih svaki dan moram zalijevat,svaki put u isto vrijeme provijeravam zemlju i uvijek je suha ko barut a prođe 24 sata Pogotovo ovih dana dok je bilo vani vruce pa tako i u kuci + 4 venta stalno rade!
Mali update biljkica da se vidi kako napreduju
Da da! Stalno sibaju ventilatori,jos sam i jedan veliki ubacio gore kod lampi da vuce zrak van! Znaci 2 dole 2 gore! Ma neee,hvala decki al ja mislim da joj fali vode! Meni zemlja stalno suha,mozda se zato frce! Sad u ove sparne dane budem ju zaljevo puno cesce i obilnije...mozda na cvjetanju ona i trosi vise vode bas zbog cvijetova!
Imas ti pravo,sad sam pod svijetlom gledao i sve super!!!!
Omg omg Jutros pognojio sa pola i manje cepica na litru vode,zalio sa pola litre vode ostalo bacio..ko da se suši Je da je sad slikana i bila je u mraku 5 sati,jel mozda zbog mraka tak sfrkana? Koji fejl ak istrune korijen,sad cu zavitlat taj substral u 3 PM
ajjajjajjaj Stavio nove dvije cfl žarulje od po 65w svaka 2700K 3600L presretan sam :banana: Sjanje...inace mi zarulje stoje vodoravno,a sad ove nove su jako dugacke i teske! Jel mi mogu puknit zarulje ako stoje samo na grlu? Sve su se objesile koliko su teske , a grla su mi onako u boxu u rupi samo nekak zaljepljena,uglavnom jako lose
hvala...odem odma to odrezat da bude vise svijetla u boxu! Hvala jos jednom,do iduceg javljanja!
Mislim katastrofa....od 5 biljkica 2 sam do sada bacio jer su jajani...i sad izgleda ima ih jos... Moze samo da mi potvrdite da li je ovo jajan E sad imam i jos ove dvije....mislim jos nisam sto posto siguran da li su cure pa da vi kazete: PRVA: DRUGA Jel se muska more osusit i zapalit? Jel valja to kaj?
Nista,prebaci ti to onda u dnevnike Stavi ime dnevnika: no name&210w CFL by promatrac Ako moze tako ime,pa cu onda i cesce postat slike u dnevnik da se vidi tok uzgoja!
Ja sam samo trebao neki savjet oko moje cure,pa se to malo oteglo! Uglavnom ne mislim nista vise bzvz ispitivat osim ak negdje zapnem,pa sad neznam sta sa tim topicom! Neka admin odluci... Vjerovatno cu imat jos pitanja do samog kraja,a i stavit cu slike kad se sve zavrsi da se vidi u šta se pretvorila...
Nije dnevnik ali sam sinoc pomislio da bih mogao grow do kraja odradit u ovom topicu ako nije problem :(
Hvala na brzom odgovoru!
evo par slika od te za koju neznam msta je, u biti mislim da je musko al ipak trebam potvrdu: Zadnja slika je jedna sa strane topirana prije 5-6 dana...jel zenska?
Aha..dobar savijet. Nisam to znao,al me zanima jedna stvar! Jel moze mi stabljika bit muska i zenska? Nekak mi se cini da je zenska sa par jajica! Mogu navecer i sliku stavit
Pa da bas sam probao jucer i nejde nikako....kao da je prestara za to....pa sam ostavio kako je,a izgleda da je jos jedna muska :( To cu veceras odrezat tak da sad ima mjesta :banana_rasta: edit: a haaaa topiram...lol ja to zamijenio sa LST..na to sam mislio da sam pokusavao al bas i nejde
Ok. Budem gu iscupo ili da sam odrezem sto nize?
Ok onda ništa,samo sam pitao Evo jtros sam ih obisao i izgleda da je jedna muska
Ok hvala Iduci tjedan ubacujem 6000 lumena Gledao sam na you tube video kako covijek reze listove. Od 5 listova on ostavi samo po jedan list na svakoj toj peteljci(il kak se to zove) zato da dobije vise svijetla na dnu! Jel da ja to napravim? Koliko je pametno u cvjetanju to radit,a i moram topirat jos 3 stabljike. Jer do sada nisam
Evo ih Al kak mi se cini vec 8 dan cvjetanja i kao da su sve kuje,nema mudonja bar za sada,a i iznenađen sam debljinom stabljika Da vam budem iskren vec sam ja uzgojio prije nekih mjesec i pol dana 2 zenke(a dvije sam odvojio kad se pokazao spol,znaci 4 sam posadio) i mogu reci da su mi ove duplo jaceg rasta u debljinu i granjanje,razlika je samo u zemlji(sada imam substral i možda sjeme jer imam oko 50 sjemenki pa ih sadio random kako sam uzeo u ruku iz posude).Cak na proslom growu mi je jedna bila normalne boje,a druga je pocela žutit od lisca pa prema stabljici sve dok nisam popizdio i odrezo ju i stavio sušit,al to vec pri kraju cvjetanja! Uglavnom popusila se i cak sam i pocastio neke frendove,kazu likovi da vec dugo nisu tak sta probali....to se ljepilo...strasno :) Nekak se to meni jako izduzilo,pogotovo ova jedna,uskoro necu imat mjesta u visinu.Kaj da radim? Da rezem Vrhove ???
znam al ipak evo link jos malo i pale se lampe pa idem slikat :) http://bit.ly/Je27bE
A cuj ipak su ine vani u nekoj obicnoj zemlji,dok kod growera su sađene u skupe zemlje pa valjda od pocetka bolje se razviju dok kod tebe ce tek kasnije to krenit na bolje dok i sunce i toplina krene kak je rekao i seed! E seeds veceras stavljam svoje slike,ocekujem tvoju kratku recenziju/kritiku A za one lampe,budem uzo 2 za sada! Imat cu oko 10 000 lumena,bit ce to prava makljaža u boxu :) Naso sam na e bayu cfl od 105 w 2700k 4000 lumena,80 kuna komad + free šiping Može link da ih vidis posto se bolje razumijes,da nije neko smece u celofanu kak bi se reklo :(
Zemlja je substralova naj skuplja! Slike cu stavit navecer kad se lame upale Al kolko sam vidio listovi su tamno zeleni kao kod koprive. I to sve kujice su tak. Kao da je i sjeme,a valjda i je sa iste majke! Ocekuj navecer onda slike! Znaci one su u zemlji mjesec dana +\- dan! Onda danas necu zagnojit,pa kad vidis slike reci mi da li da gnojim ili ne!
Ej kupio sam danas neko tekuce gnojivo. Od substrala. Od litru u zelenoj flasi. Pise da je za sve. Pogotovo zeljasto bilje. Ide jedan cepic na litru vode i smije se jednom tjedno zalit. Ja bi to veceras zalio. Jel ce buknit kujice? Stavit cu i friske zemlje odma prije zaljevanja!
Ne razumijem se u hps al nula bodova! Ovo mi nekak jednostavnije! Negdje sam cuo da se te dugacke lampe ne smiju dirat masnim prstima da ce kao pregorit! Istina? Kao da se navrcu rukavicams
Ej becari jel valja ova lampa 2700K 3000 lumena
Pa da je. Al opet nemam mjesta za 3-4 ta pitara il kak se to zove Necu presađivat. Ne da se to meni. Puno je to posla. Ionak je nemoguce tih 40 cenata od biljke do biljke kad je cijela kutija mala...nek bude ovak,pa za iduci puta cu sa tim posudama probat,nekim dubljim radi korijena i nabavit jace zarulje! Ipak sutra slike stavim,ne da mi se cekat da se upali grow Ode lec,bok travari
Vec je sad tjesno. Uzasno se brzo i gusto šire. A ja mislio poslije cupanja muskih vratit na vegu. Ok onda necu. Veceras cu ih poslikat i stavit da vidite kak napreduju! Nadam se da su 3 muske pa da odradimo 2 kak se spada. Ovak bi sve oslo kvragu ak ih bude 5 u 0,3 kvadrata pod 6 tisuca lumena Edit: sa cim da popunim?
Evo da vidite growbox i posudu,ali i dalje ne kuzim zasto je poželjno presađivanje u posebne cvijetnjake??? Mislim nije problem pogotovo kad odrezem muske pa ce biti i lakse i sa manje rizika ali opet zasto=? jer u ovoj posudi u komadu imam i sirinu i dubinu pa ju ja gledam kao komadicak zemlje u prirodi di su nikle 2 zenske stabljike!
Vec su neki rekli da presadim,ali to je rizicno....mozda se korijenje ispreplelo i samo bi napravio sjanje! Zemlja je substralova....nije jeftina....a posuda nemre veca jer je ista kao i growbox pa ne stane.....cekam da se muzjaci pojave i da posudu prorijedim rezajuci muzjake pa mogu onda krenit opet sa VEGetacijomi naravno VASIM savijetima za lst jer to bih volio probat odigrat radi boljeg i zdravijeg ploda Edit: Za admine; ako je slika vatara prosta promijenit cu ju bez ikakvih pogovora,ali cura je u gacama(tangama) pa moje je misljenje da i nije tako vulgarno! Pozz Ekipa E da,jos jedno pitanje: Dosta cesto dolazim na forum preko svojeg smartphona aplikacijom TAPATALK Zanima me da li je i to sigurno kao vas web host na httpS ????
Može pitanje??? Htio bih da mi se stabljike malo izduze da stavim jos zemlje,pošto sam ih pri presađivanju zakopo sto dublje(cito na forumu da je to OK)pa mi ono lisce maaalo skroz dolje pri samoj zemlji i ne mogu jos szemlje staviti! I pitanje je da li da podignem biljkice sto blize svijetlu ili da ih stavim na nekih 20-25 cm od lampi? Hvala
Da. Drugi put pametnije. Budem sigurno Evo prebacio sam zarulje i od nocas 12-12 pa cu vidjet. Ipak hvala na savijetima Javim se za 10 dana Pozdrav
Je da. Spusteni su listovi jer sam ih izvadio iz mraka. Spavale su. To sam skuzio da kad su u mraku ko da se spuste. Izvadio sam ih na brzinu i poslikao jer sam bio sam. Odma ih zalio i zalio preko lisca. To mi ok. Ko da im kisa pada. A gle. Ima ih 5 ali nece sve biti zenske. Racunam na 2 tak da necu presadivat,a i da hocu citao sam da se korijenje splete pa su problemi. Idem probat sa savijetom kolege gore. Hebe me spol. Cim to saznam muzjake rezem tak da ce bit vise prostora za kujice ;) Jel mogu onda nekak prebacit zarulje koje vec imam,samo da vidim spol pa kad uklonim muske opet prebacim na vege!?