Ime vašeg dnevnika: X strain - 15 Datum nicanja sjemenke: 18.12.2019 Početak vegetacije: 20.12.2019 Breeder: .. Strain: X Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: High Stress Training, Topping Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 600w Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 1000w Nutrijenti: Hesi starter pack, Zemlja Biobizz all mix Ostala oprema: Hygrometar, ph, termometr i grijna mata. Dodatne informacije: Kao sto naslov kaze X strain. imo sam jos amnesiu swiss cheese i Agent Orange. sjemenke su sve skupa izmjesane bile pa ne znam sta sam uzeo. zasto - 15 pa jednostavno box je na balkonu u ormaru. nadam se da nece biti toliki minus ipak. pratio sam temperature bez svjetla budu 16c preko dana sa svjetlom kad 1000w radi ide i na 28. nocne jos nemam box je iz proslogodisnjeg growa. za sad su 3 na start jedna niknula jedna hoce nece a treca pustila klicu. za sad su u starter boxicu 30x30x30 imam jedan pot od 42l. razmisljam ako dvije krenu kako treba da pot u sredini prepolovim sa fiberglassom i da svaka ima svoj medium a ipak iz jednog pota. vi mi recite sta mislite o tome. pozdrav i do slijedeceg javljanje sele se u veliki box Slike boxa:
Vozdra raja evo ovako stoje stvari od - 15 nema nista nisam bio u stanju dovoljno zagrijati Box pa je malena pocela pokazivati znakove hladnoce tj pocela plavit. Vratio sam je u mali box opet, do sredine Februara ce tu biti. danas je planirano presadivanje i tu ce dobit root i pola doze tnt. a sutra topiranje pa do slijedeceg javljanja :rasta: Edit: ako koga zanima u cosku je cherry paradajz ako koga zanima :rofl:
@Himalaya hvala drug @opa cupa mislis na 1000w ili na ovih 45w e27 hehe tu je nekih 50 cm od biljke mozda bi mogo malo podici biljcicu imas pravo
hvala drug, idemo Jako mozda i malo ludo smiley9934 :thumb:
Vozdra raja na zapadu nista novo bio sam odsutan nekoliko dana pa nisam ni pratio malenu, kad sam dosao ugodno sam se iznenadio. uglavnom sta jos hocu reci u mene ne moze nista da bude onako kako kazem da ce biti uvijek se neke promjene desavaju. pa tako sam odlucio, jer sam slucajno naletio na neki akcion i uzeo growbox od HomeLab ( ako sam sta pogrjesio neka me @Himalaya ispravi). box je 120x40x40 i unutra ide manji pot 15l max 20l i LED 600w. Kingbo. narucio sam jos turbinicu 280m3/h i filter 340cbm eh sto se tice malecke danas idem full dozu tnt. a root. i PZ i sv. i dobila je lagahni LST da se malo razgrana update cu da pravim jednom nedjeljno pa do slijedeceg javljana
Najvise sam to odradio jer ne mogu stari box stealth pravit i sve zezancije sto sam odradio bezveze. a ovaj mi super moze stati kraj ormara u cosak sobe totalno neprimjetno. pa vala bas i to ako kazes 10l dovoljno sto da ne takp ce i biti. ne treba mi gorostas :rofl:
Extra de mi reci kako si turbinu i filter rjesio kad stavim LED nema u vrhu mjesta nista
Okay ja nista onda turbina i filter moraju biti napolju pa neka usisava zrak iz boxa
https://www.vutra.org/threads/mullti-kullti-tutti-frutti.19136/ to ti je moj prosli dnevnik ista ravjeta 3x biljke po 13l saksije box slicnih dimenzija samo sto je u sirinu imo 20cm vise. sad je panel nekih 40cm od biljke vidjet cu kroz koji dan da li treba jos gore ili dole
ovako sad izgleda dobila 1l vode sa TNT, Root, Pz, Sv
Vidjet cemo imam jos jedan od 400w ali on mi previse zuji:zvezda::
previse posla haha :D
Vozdra raja odradeno je presadivanje u 12l pot, i to je finisni pot, zemlja je biobizz all mix. zalivena sa 2L vode root, pz, sv. TnT ide slijedece pola doze. odraden je i LST pri cemu sam mladu grancicu odsjeko :fuck: nema veze prezivjet ce. evo slika malo je zguzvana ali nema veze oporavit ce se. za koji dan ide i topiranje pa cemo vidimo slikedeci put na sta ce to licit :kafa:. temp je konstantna 25 danju nocu 20. prijalo joj je sto sam panel podigo do maximuma. vlaga 50-60%. 29 dan vege, mislim da bi jos veca bila da je nisam mrcvario po hladnoci ali hajd. Also tjt i do slijedeceg javljanja. zivjeli i :rolleyes:
Kao obecano 1 update sedmicno . u meduvremenu sam ubacio i filter, jedvite jade, zauzeo je prostora dosta ali sta je tu je ovaj box je mislim namjenjen za automatike nista veliko i posebno. pa tako da sam postavio mrezu da razvucem biljcicu u sirinu i uskoro ide na 12-12 rezim ukupna starost je 36 dana. vent sam u meduvremenu okrenuo malo horizontalnije. temp je se isto povecala kako sam filter ubacio na 28c nocu bude 23c vlaga je 70%. uglavnom ne zali se pase joj. uglavnom to je to i do slijedeceg javljanja.
vozdra raja. evo jedan update. podigo sam mrezu za 5 cm da djevoka malo odahne., danas doso sposla gledam svu je skecio a ona se razbunala muha ne moze proci kroz nju. temp su po danu 28-29 + - ako zena zatvori prozor, ako se sjeti otvori na kipu. api po noci isto varira uglavnom bude im toplo a temp je mjerita u visini krosnji. H2O je isto dobila 2.5l sa 2.0 zalivena 28.1 dobila 2.5l 1/1 tnt 1/1 root 2x kapi Sv. namjestit cu ventilator na jac3 nek bude im malo turbulentno pa do slijedeceg javljana zivjela :rolleyes:
Vozdra vutrasi. odlucio sam se uradit jedan vanredni update. juce sam povecao vodu na 3l. dobila pola doze tnt. a root i pz. odradio sam i LST jer me je pocela mreza malo zicati. reko dodi vamo da te ja smotam tako i bi. danas pogledam u box 24h sata poslije ona podivljala :rofl: slike sa Ledom su 24h poslije. to bi bilo to pa do slijedeceg javljanja
evo jos koja pod normalnim svjetlom
Vozdra raja evo jedan update. Biljka je 51 dan stara drugi dan kako je na 12-12 sutra ide zalivanje 3l V, 1/1 Root,1/1 Boost. 2 Kapi Sv. TnT necu davati jer ima dovoljno Dusika za tranzicioni rast vege-cvjet. Malo sam je okrenuo u boxu da i druga strana malo izraste. eto to bi bilo to za sad. Update cu pravit. malo redovnije sad kad ude u cvjet. pa do slijedeceg javljanja zivili mi :thumb:
hehe bili su manji pa ih malena potrgala i razvukla. slazem se s tobom da. mi sad vise. manje smeta. ali. neka je jos koji dan. a trenirati je vise necu. sad ce ona svakako jos da bukne
Pa to i cekam :bocni:: ima jos 20% boxa minimalno da. popuni . a znam da je moram obuzdati nekako od proslog LST. a je podivljala. i Hvala na tome, sta sam naucio iz proslog growa jeste sto manje brinem. oko. nje ona ce bolje napredovati :watch: procitao sam par dnevnika. i prakticna jednostavnost je najbolja za mene a i @bigeskalibur me i ovaj put prati
Vozdra raja jedan veliki :respect: za sve X strain je poceo izbacivati prve pistile znaci od danas 12.2. racunam cvjetanje 6 dana od prebacivanja na 12-12 a cini mi se da je X strain neka sativulja barem po obliku listova, razlog zasto x strain je taj sto sam imo nekoliko brendova a sva sjemena izmjeso pa ne znam sta je sta. poslije cu napisati sta sam sve imo pa moze neko nagadzanje smiley9934 eto to bi bilo to pa do slijedeceg javljanja
Ovako od brendova sam imo Amneisa koja :confused: Grease Monkey, Royal Sensi, i swiss chesse. a ebla je mati cekam je ko ozeblo sunce. ma sad ce to kad joj dadnem jos jednom boost :thumb:
Vozdra raja :respect: svima x strain je uso u cvjetanje. od 16. 2 odraden je i loli mozda je moglo malo vise ali sad sta je tu je. uglavnom sve ide super svojim tokom. pa do slijedeceg javljanja
Vozdra raja :respect: svima. evo ovako x strain je danas dobio praävu dozu bloom. a 9 dan u cvatu. sad sam je zalio 3.5l V SV Bloom. callmag 1.5ml. vlaga je bila 40% a temp ugodinih 29-30. noc nije i neka razlika. panel je trenutno na 30cm visine i strech je stao isto. eto toliko za sad pa do slijedeceg javljanja a da 23 vrha sam izbrojao. malo mi se ne svida kako sam je formirao imao sam nesto drugo u glavi ali to cu slijedeci put odradit. sad znam kako sta i koliko mogu ici sa ovim boxom.
Vozdra vutroljupci :respect: svima X strain je krenuo lagahno da se deblja a bome i ljepljiv je pod prstima. sta reci 17 dan cvjetanja. 76 ili tako nesto od sjemenke. temparaturu i vlagu i ne pratim toliko. barem za sad jos ne vlagu. redovna klopa i sto manje cackanja ono X. a i tjt. pa do slijedeceg javljanja
odradio bi ja ali bas je niska bila kad sam radio nisam mogao dobro kroz to zbunje :bocni:: :D. i sad se strechnula. Zahvaljujem ti. lagano fatam ritam, ovo mi je drugi indoor. box drugi. slijedeci grow cu znati kako sta dokle mogu ici u ovom boxu. 40x40x120. ne smijem je pomirisati bojim se zalijepit ce mi se nos haha
Vozdra vutroljupci, izvinjavam se, malo sam zapustio dnevnik. X je proslu sedmicu dobio 3,5l v i poceo pokazivati znakove gladi. Danas dobila 3.5l V i sve u fullu Bloom,P+,Boost,Pz,CallMag,Sv. tp bi bilo to za sad pa do slijedeceg javljanja
Vozdra vutroljupci. Evo i mene. ovaj virus paralizovo sve radio do petka po 12h pa iducu sedmicu slobodan pa opet tako dok ne prode ovo sve. pa sam i biljozu i dnevnik zapustio. @Zelenko63 imas pravo kolega mnogo bolje sam mogao odradit taj loli. ali sad sta je tu je slijedeci put ce biti mnogo bolje i jos vise budova. slijedeci grow hocu krosnju ko buket cvjeca da bude. Eh o X. u 36 danu cvjeta je ulazi u 6 sedmicu, temp uvijek stabilne a vlaga bude i 60% poslije zalivanja a onda se spusta mada. me to i ne brine mnogo unutar box. a je non stop tornado. Sto se tice zalivanja isto sam presto da pratim jel 5 jel 6 dana jednostavno je zalijem kad se smezura i osjetim da je pot lagahan, ona ima svoj ritam uzimanja vode nekad brze nekad sporije. od prehrane je dobila prosli put sve u fullu bloom, boost, p+, PZ, SV, CallMag. 3,5l Vode. Danas uzmem da je pogledam ona pocela samu sebe da jede i bledunjava. pa joj dadnem sve osim call maga i sv pola doze i pojacam vodu na 4l . pa da vidim hocel nastavit dalje. Razmisljam da iduce zalivanje ipak ne dajem cistu vodu. nego da joj roknem citavu dozu. ali to cu jos sa mentorom da vidim. imam osjecaj da moze da jede. za slike moram da vam se izvinem danas sam sam da djecom pa ne stizem. Veceras kad zena dode stize naknadno jos slika :thumb:. To bi bilo to za sad cuvajte se i ostanite zdravi. zivjeli :D
I to sam je preslabo trenirao sa vodom. da vise pije. prosli grow mi nisu mogle ni 3l popit. ali svaki cu bolje odradivati od predhodnog. evo jos malo slikica
Vozdraa raja kako ste. uhvati malo vremena za dnevnik pa evo i update. 41 dan. temp stabilne. vlaga 40% X je opet malo usporio pa imam osjecaj da poslije pola date doze. dodam jos jednom u 5 brzinu sa full dozom svega i onda joj ide jos 2 zalivanja cista voda eventualno jos jedno 3 ako bude imala snage. to je to za sad i evo jos par slikica. moram priznati uslijed nestasice vutre X je donirao jedan manji bud. nije lose ali treba jos malo
Vozdra raja . Izvinjavam se sto kasnim sa updatima . Ali nemam vremena ni biljozu da pogledam od zalivanja do zalivanja bacim oko . Sta da kazem primice se kraj pocela je da izvlaci iz sebe . Dao sam joj veceras 4l ciste vode . Uglavnom necu pisati romane evo slika
Vozdra raja . Izvinjavam se sto sam zapustio dnevnik evo da javim stanje . X je obran osusen i u teglama kolicinski nije bilo ko u proslom growu ali nema veze . Biljku sam poceo reveg pa da vidim kako ce to da ide . @bigeskalibur tebi brate se izvinjavam sto se ne javljam ali slijedi jos jedan detaljan opis utisaka. Eh malo vise o radu X se cura vec 4 dana u staklenkama rad je da kazem opustajuci fin za po noci sjedit na terasi i laganu frulu zdimit. Hvala vam svima na paznji i savjetima . Vidimo se uskoro opet . Eh da sto se tice boxa malehan jeste biljke ne smijem pustati u visinu . A to utjece na prinos siguran sam da je box 20cm duzi i 20cm siri bio bi duplo veci prinos . Ostao sam na dosta manjih glavnih budova sto cu u slijedecem growu korigirati sa boljim razvlacenjem i boljim lolijem Zivjeli i :respect: svima
Hehe hvala ti znas sta saäm se zeznuo spalio sam je sa tnt dao full dozu na 1l vode . Juce je isperem i dadnem 1l samo root slikam ti poslije i javim se u mentorskom