
Galerija nije uvezena
Vrijeme: 8.05.2013 1:56 Moj drugi outdoor/vanjski uzgoj -Prvo ću sijati u čašice od milerama i pavlake dok biljka ne izraste do tri internode(15-30 dana) -Mješavina zemlje koju koristim FlorahumS -Gnojivo koje cu koristiti: Slavol, Plantella List(zelena) i Plantella Cvet(crvena) -Sjemenke sam stavio da proklijaju u vlažni kuhinjski papir u posudu hermetički zatvorenu na tamno mjesto(Slika 1 Slika 2. Slika 3.) -Sjemnke kad su proklijale stavio sam da se prime ( Slika 1 , Slika 2 ) Detaljno o sjemenkama By: mobster
HVALA SVIMA !!!! PRESRETAN SAM :D
Rad je takav da je happy and active u punom smislu te riječi :) prezadovoljan sam. Gramažu ne znam ali imam dovoljno :D Link visoke kvalitete
NEŠTO SVOJE PO 1. PUT U ŽIVOTU :) TZV. SAČEKUŠA :bananica :t3038: Sušenje je u toku...
Kakva je to ledena tehnika ?
http://i.imgur.com/sY89q6S.jpg http://i.imgur.com/9zybbWE.jpg http://i.imgur.com/O56ThNH.jpg Flush, i stavljanje u mračnu prostoriju http://i.imgur.com/a195H4n.jpg http://i.imgur.com/Y4yu20H.jpg Ovo je Fuit Spirit, kojoj se nisam uopste posvetio, ali je porasla i procvjetala :D http://i.imgur.com/mW2PPI8.jpg
Pozdrav, ponovo se javljam i želim da završim sa ovom biljkom, zanima me trebam li još čekati, jer nema smisla više, držim je u kući 8 dana, jer vani pada kiša non-stop. -.-' a prognoza mi ništa drugo i ne pokazuje nego da je vrijeme da je završim. Eh sad, ovo mi je prvi "uspješan" grow, pa me zanima kako dalje, šta da radim u uvjetima, gdje je navečer niska temp. Šta da radim ? Kako da dobijem mekši, ljepši dim, da nije gorak, kako da ubijem gorčinu hlorofila ? Samo mi treba neko da napiše u kratkim crtama kako da završim... Pozz Hvala svima koji su bili uz mene ovaj moj "napaćeni" grow... Tu sam ja još, da se zna hahahah
VOLIM TVOJE KOMENTARE !
http://i.imgur.com/4tqOgUk.jpg Jel' može ovako ostati biljka još vremena na suncu, dok ne dobijem amber trihome ? Jer su još uvijek milky ? Pošto sam skinuo fan listove, jer je bila slaba prozračnost hedova pa mi se pojavila i plijesan na manjim dijelovima. Očekujem brz odgovor nekoga.... PLS
Pa dobro, nema veze kod tebe, vjerovatno jer zivis na pogodnom zemljistu, ja zivim u kotlini, to je mjesto gdje je po danu ljeti, vruće i prelijepo, a kad sunce zađe, možeš komotno obući zimsku jaknu hahahah, i isparava rijeka, poveća se vlaga u zraku, i dolazi do vaporizacije - konednza vode u zraku, pa je pogodno za kojekakve gljivice i pi**e materine. Upravo sam skinuo sve fan listove sa svoje biljke možda čak i više, tačnije hhahaha obrstio sam je, da joj bude prozračno, od večeras unosim svoju biljku u dom preko noći. Pa ću vidjeti dokle cu izdržati, idem tom pričom: " Bolje išta, nego ništa.".
Pojavila se plijesan na veoma malim hedicima, pa sam ih uklonio odmah, znam zašto, jer sam zalio jednom navecer, i odmah ubrzao taj proces, i da, navecer je vlazno i hladno, zato sam razmisljao da je navecer pocnem unositi u kucu gdje je ugodnih 21-23 i mislim da nema velike vlage, uglavnom manje nego na vani, a ujutro da je izbacim :D
Imam još dva dana sunčanog perioda, šta da radim ? Slijedi mi oko 5-6 dana kiše i grmljavine, jel smijem unijeti u neku prozračnu prostoriju ? Nemam lampe...
Royal AK Automatic je pred kraj :) Osjetim jak miris pri približavanju :) danas sam je zalio sa plantelom cvet i salvolom posljednji put prije ispiranja i stavljanja u mrak 48h. Sačekat ću još par dana da vidim puni potencijal biljke i genetike :D Fotke http://i.imgur.com/8VGzk2q.jpg?1 http://i.imgur.com/uo5Gd9H.jpg?1 http://i.imgur.com/45xLeTg.jpg http://i.imgur.com/ewtVQtD.jpg?1
Strah me sa gnojivom jer sam jednu biljku koju bi do sad ne samo osusio nego i ispusio, unistio gnojenjem, pa sad sve sa strahom radim :S jer mi je jedina pa znas kako je roditeljima kad imaju sina ili kcerku jedinca hahaha
Mogu li poceti sa plantelom cvet ? Moze neko uvod koliko da stavim na 2l vode, i koji pH da stavim ? Do sad sam zaljevao sa pH od 6.5-6.8 Jel to oke ? http://i.imgur.com/IFQGfiK.jpg http://i.imgur.com/5UzW7o7.jpg http://i.imgur.com/Y24pdee.jpg Listovi gdje nema hedova žute i otpadaju, jel to normalno ? Može neko dati malo uputa šta sad treba da radim, da izvucem maksimum od nje? Pozz
http://imgur.com/a/5cKVf#0 Koliko još treba do harvesta, pitanje za iskusne :)
Regulisao sam po prvi put pH vode sa digitalnim pH metrom, na 6.8 sa jabučnim octom. Na 2 l vode sam dodao 15 ml planetla list i 20 ml slavola i 2-3 ml jabučnog octa i dobio sam pH 6.8 Voda sa česme je 8.0-8.1.
Visina biljke je 98 cm, dozu punu nisam dao jer je zemlja natopljena previše, padale su jake kiše danima, napokon je evo drugi dan sunčano sa oko 30-32 C°, čekam da se osuši zemlja i da se pomalo zemlja odvoji od kante, pa cu onda punu dozu od 2 l sa 15 ml plantele list. Nadam se da će joj prijati, pozz hvala vam puno :*
Nisam joj ništa davao od kako sam je posadio . Biljka je stara 51. dan. Znači koliko ml plantele list da stavim i na koliko litara da šta ne zeznem. Jer imam samo nju, svi znamo da svako svog jedinca voli najvise tako i ja svoju malenu ^^
Molim vas sve iskusne, citao sam i trazio, ali jednostavno nisam toliko strucan da raspoznam tačnu dijagnozu, listovi su svjetlo zute boje, od dna prema vrhu su krenuli da zute, citao sam i mislim da je to nedostatak dušika ? Šta da radim ? Imam planetellu list i cvet, autos je u fazi cvjetanja ali pošto je autos, raste i površina listova, šta da radim?? HELPP Našao sam ovo ali nisam siguran pa vas pitam: "1) Ako se problem pojavi SAMO na dnu ili sredini biljke, idite na #2. Ako se problem javlja na vrhu biljke idite na #10. Ako problem zahvaca cijelu biljku jednako, prijedjite na #6. 2) Listovi su jedinstvene zute ili svijetlo zelene boje. Lisce otpada ili umire, rast je spor, rubovi lisca nisu uvijeni prema gore. -> nedostatak Dusika(N) " Foto 1. Foto 2. Foto 3. Foto 4. Foto 5.
Autos nije ni izasao iz zemlje, a fruit se drži i napreduje :D dok je predhodni autos od kojeg nisam ocekaivao nista, porastao oko 1.50 cm :D i presao je na cvjetanje ali raste jos uvijek :D
Posađene danas :) Fruti Spirit fem. i auto royal chesse.
Idu obje :D Fruit Spirit i Royal Chesse :D jer pise na poakovanju 10 weeks after germination, a ovi drugi atuosi su 11-12 weeks.
Imam kod sebe trenutno: Automatici: White Widow Jack Herer Amnesia Haze x2 Royal Cheese Feminizirano sjeme: Fruit Spirit Special Queen #1 Power Flower Koje sad zasaditi ?
Presadio sam amnesia haze u pravi outdoor, na mjesto gdje je bio easy bud, vidio sam mokru zemlju i skontao tek sad da kanta nema rupe za odvod kisnice i svega što sam sipao :), nadam se da ce se primiti barem malo vratiti u zivot :) nije meni zbog susenja, nego zbog nje jadnice, zao mi je. I da niko mi nije odgovrio na pitanje. Kasno za sađenje novih autosa ? Nemam nikakve lampe, samo majku, majku prirodu. Pozz
Nemam lampu. :/ Power: Ok, idemo dalje :) nikad poraz, samo lekcija.
Ljudi pomozite molim vas, šta da radim, od onog dana kad sam skontao da sam je pregnojio, listovi se suše, većina ih je skroz suha pa sam ih otkinuo, mogu li je presaditi u zemlju ? Hoce li joj biti bolje ? Jel' kasno da pocnem sa novim autosima ? Album sa fotkama Danas sam pognojio malenog autosa sa planela list. Oprezna sam od sad sa gnojenjem.
http://imgur.com/LQXq4Bv http://i.imgur.com/ZXwdqyQ.jpg http://i.imgur.com/ImgaPJT.jpg http://i.imgur.com/OYjBMrK.jpg http://i.imgur.com/wnZQtjW.jpg :(
Pregnojio sam svoju biljku bila je jutros strašna i neke bijele fleke od kišnice, danas je padala i pada jos uvijek dobra kisa, pa ce biti neki prirodni flush nadam se, pa ce prezivjeti :D baš se razmirisala na sajtu :D
Pregnojio sam svoju biljku bila je jutros strašna i neke bijele fleke od kišnice, danas je padala i pada jos uvijek dobra kisa, pa ce biti neki prirodni flush nadam se, pa ce prezivjeti :D baš se razmirisala na sajtu :D bez panike ... :vb_wave: Upravo sam 10 l vode u kantu od jupola izlio pa onda opet izlio, nastalo je blato od zemlje a nema sunca, tek sutra, jel to oke ? I svi su joj listovi savijeni kao da plače
Cvati cvati ljubo moja :D Jedina MOJA ! http://i.imgur.com/DSDMlyC.jpg http://i.imgur.com/DJiVBh8.jpg http://i.imgur.com/hgFut5i.jpg http://i.imgur.com/3U3ksxk.jpg http://i.imgur.com/rNuuYOz.jpg http://i.imgur.com/QedJ94w.jpg
Amensia Haze Automatic (Royal Queen Seeds) Počelo je cvjetanje :D Plantella CVET 15 ml + 20 ml slavola na 2 l kišnice :) http://i.imgur.com/pBKPiyn.jpg http://i.imgur.com/UM1atBa.jpg http://i.imgur.com/OP30WNV.jpg http://i.imgur.com/Tn6ZOWy.jpg http://i.imgur.com/aObFHoW.jpg http://i.imgur.com/2SgEcDY.jpg
Drage kolege , nažalost jedna biljka nam je preselila na onaj svijet. Easy bud i nije tako easy, razlog su psi lutalice koji su zalutali u šumu i baš kraj moje biljke iskopali mjesto za ležat :S kad sam došao vidio sam što sam vidio, a i pošto mi je sajt blizu kuće, cuo sam ih i sam prije nekoliko noći ali nisam ni slutio da će se ovo desiti ali jbg, ostala je Amnesia Haze Auto, da stvar ne bude toliko loša :D Stavio sam u kantu novo sjeme , Royal Jack Automatic :D
Jucer mjesec bio kako sam ih stavio da proklijaju :)
Imam plantelu list za vege, i cvet za flower fazu, i slavol između ostalog, ali nisam još ništa počeo dodavati, nije sve iscrpila iz zemlje sto ima, za koji dan cu dodati plantelu list, a slavol ide lagano ;) Hvala drug na savjetu, očekujem još iskusnih growera i savjeta pozz :*
Imam plantelu list za vege, i cvet za flower fazu, i slavol između ostalog, ali nisam još ništa počeo dodavati, nije sve iscrpila iz zemlje sto ima, za koji dan cu dodati plantelu list, a slavol ide lagano ;) Hvala drug na savjetu, očekujem još iskusnih growera i savjeta pozz :*
Amnesia Haze Automatic u kanti : http://i.imgur.com/i1qJwZf.jpg http://i.imgur.com/kKobIKu.jpg http://i.imgur.com/12BzgN7.jpg
Amnesia Haze : http://i.imgur.com/OXvkmuw.jpg http://i.imgur.com/CHnVrdA.jpg Easy Bud : http://i.imgur.com/CegCKBl.jpg http://i.imgur.com/FuFu00D.jpg http://i.imgur.com/oK6Wmrp.jpg http://i.imgur.com/f0qn3Ta.jpg
http://i.imgur.com/hwiesG5.jpg http://i.imgur.com/HD909P8.jpg http://i.imgur.com/QiZUiKu.jpg http://i.imgur.com/ZwZVWyM.jpg Ovo je Amnesia Haze Automatic, a Easy Bud nisam ni slikao jer je na sajtu. Znam, dopunio sam zemlje do vrha kante, to mi je bila greška kad sam presađivao. Usporen rast pravo :/
Usporen rast, ne znam dali je zbog manjka sunca, sto je logicno :D ili je zbog zemlje :S ili ne znam, jednostavno ne kontam. Imaju po 3-4 para listova bez kotiledonski..
Fotke Nešto mi jede biljku jednu :S ? Skakavci, vidio sam one male crno crvene insekte, što cio zivot mrzim -.-
U mom kraju počelo sunce :D Sutra ću ih presaditi u one kante od jupola 15 ili 20 l ne znam tačno :D a jednu ću u zemlju fiknuti na ono mjesto ko i prošle godine gdje mi je mužjak bio :D
Pise na ambalaži, vjerujem najbolji mogući uslovi, Height Indoor 50 - 100 cm Height Outdoor 100 - 120 cm Ocekujem oko 70-100 cm da će izrast, samo da mi ne završi vege faza, bez trunke sunca :(
Fotka Izdužile su se jer nema dovoljno sunca u mom kraju, presadit cu cim prestanu kišni dani :/ nadam se da ce sve biti oke :D Pozz
Sutra cu presaditi u veće pa onda u zemlju dok očvrsnu
Stavio sam u ove čase od 400gr milerama hahaa nisu ovo one male, od jogurta :D , prvo u ove pa onda u saksije, ili u zemlju na sajt. :D
Hvala svima :kiss: :joint2: