Postovanje svima! Kao sto vec jednom negde napomenuh,ranije sam se baktao malo sa outdoor sadnjom,ali nikad...hm..kako da kazem,dovoljno POSVECENO. E sad,posto sam se naoruzao strpljenjem i solidnom opremom-bacam se na indoor. iliti,u prevodu,nisu ni moja usta rutava,a pamet mutava-valjda ce i meni nesto da uspe,jbm li ga..:ludak dakle, GROW TENT dimenzija 100x100x180 (potpuno pokriven 'mylar'-om) MH/HPS 250w (znam sta cete reci,ali nije do mene.zajebali su me za jos neke stvari,koga zanima evo detaljnijeg reporta https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/10899-pomo-oko-lampe.html tako da sta je-tu je...moram ovaj grow nekako izgurati sa 250w,ionako planiram da se na njemu 'kalim' za neki ozbiljniji 'strain') ZEMLJA Klasmann Potgrond H 14-16-18 dodato otprilike 1/3 perlita GROWBAGS od 9 litara,navodno dobri za koren,cuvaju temperaturu,bla,bla...videcemo.ionako sam ih dobio u kompletu. VENTILACIJA Dospel 150mm za ubacivanje i mesanje vazduha po boxu i Dospel 120mm za izbacivanje vazduha.planiram da im zamenim mesta u cvetanju,i eventualno dodam jos koji,ako temperatura box-a bude problem(trenutno nije) DJUBRIVO jos nisam odlucio,da budem iskren,ali videcemo...ili hesi komplet ili plantela dzidza od lokalnog 'lerdija',odlicna,vrlo lep rad...ali na moje iznenadjenje,kad sam smrvio jedan bas,BAS masan hed-ispadose 10tak,ali,POTPUNO razlicitih semenki...par tigrastih velikih,dosta malih crnih,nekoliko bledih zelenkastih....tako da je ja krstih VILLAGE BICYCLE (everybody had a ride)-jer je izgleda opstila sa svim muzjacima u okolini. kao sto rekoh,ovo ionako treba da bude prakticna primena mog iscitavanja po forumima,pre nego se bacim na ozbiljniji posao (caramelicious ili skunk no1 videcemo),tako da sam vec pripremljen na eventualni neuspeh u pogledu kvaliteta i/ili kvantiteta.. raspisah se u p.m. stvarno dobra dzidza:banana_rasta: elem, prebacene sa klijanja direkt u growbag-ove pre 9 dana-sve 'male crne' su bukvalno 'buknule',pa sam uzeo njih-6 kom
e pa drugari, red je da napisem i taj 'smoke report' kolicina 7/10 poprilicno sam zadovoljan,ispalo je 130gr + onaj nesretni hermi,posecen ranije je dao nekih 30tak gr.-tako da sam preskocio 'standard' (0,5gr/1watt),i krupnim koracima se uputio ka 'svetom graalu' indoor growa- 1gr/1watt(nadamo se i vise xD) sve u svemu,za prvi put-super,moglo i bolje-al' ja zadovoljan.. izgled 8/10 nisu 'tvrdi k'o kamen',ali nisu ni 'fluffy'-rekao bih 70/30 u korist 'tvrdoce'.Ono sto me potpuno odusevljava,je LEPLJIVOST,ali TOLIKA da sam posle,ko zna koliko godina,opet prinudjen da koristim makazice...zivahne boje,crvenkasto/narandzasti prelivi,lep na oko cvet,a bogami i na dodir..kristali samo sljaste..ah... miris/ukus 9/10 vrlo specifican miris kad se otvori tegla,nikako uobicajeni miris dzidze-vec vise kiselkasto/skunkasti sa blagom dozom neke....jbm li ga....jabuke i cimeta(bar mene malo asocira na to)...u svakom slucaju,kad se smrvi taj se miris povuce i ustupi mesto onom prepoznatljivom 'cat's piss' skunk mirisu,koji prosto UJEDA(cela soba zamirise kad smrvim hed) ukus je BLAZENSTVO....ne grebe grlo,ne tera na kasalj...osetno prisustvo 'slatkoce' i meda,prosto klizi u pluca.. nema bas izrazenu 'vocnu' aromu,ali je svakako medju top3 najukusnije dzidze koje sam pusio.. rad 8/10 apsolutno 'indica dominant' nema sta,iako 'stond' NIJE jak i ne vuce u 'couchlock'...cinjenica ostaje da posle druge sprave predamnom postoje samo dva izbora KREVET(da se ispruzim i meditiram) ili FRIZIDER(da ga orobim).a cesto oba.i to obrnutim redosledom xD anyways,jako potentna(sa svakim danom sve vise-jos jedna pouka,curing ZAISTA treba da TRAJE !!),posle drugog dima je osetim(naravno)u celu,slepoocnicama i jagodicama...blaga euforija u pocetku,sa prepoznatljivim indica 'BZ-IING' zvukom u glavi,udara jako,odma bez ikakvih 'sacekusa'...dosta dug rad(cca 2,5 sata pre nego sto i POMISLIM da motam sledecu spravu),sto me raduje obzirom da je 'ulicarka',ne trenutke zaboravim gde sam krenuo,i sta u tom trenutku radim,udara i na kreativnost-mada-ruku na srce-mene sve dzidze rade na kreativnost,tako da to necu da racunam. sve u svemu JAKO sam ponosan,odgajio sam ZVER,daleko bolje od bilo cega sa ulice,rame uz rame sa ovim sto prodaju kao 'skunk'(za mene i bolje,vala-moje je,i sa ljubavlju gajeno), sad sa nestrpljenjem ocekujem rezultate sledeceg growa(eto dnevnika za koji dan)... slike nemam,jbg,razumite me ....samo UZIVAM....xD...mrzi me i da slikam koliko sam sprzen ,) Hvala svima koji su pratili dnevnik,hvala svima na savetima,sad sam i ZVANICNO presao u '400w' klub, a nova tura je na 'proizvodnoj liniji' vec uveliko dakle vidjamo se uskoro ! :bong7bp:
Uploaded with ImageShack.us (jedan od 'vecih' budova-close up....) Posle 5-6 dana susenja u boxu,danas su dodatno otrimmani i prebaceni u plasticnu posudu-jbg dok ne nadjem staklene tegle... neko ce verovatno reci 'ma nema veze isto je to',neko ce podrzati moju zelju za 'staklenim' 'cure'-om,stoga cu ja svakako deo staviti u plastican,deo u keramicki,a deo u stakleni 'kontejner' -cisto da vidimo razliku svi xD ako se slazete. koliko sam uspeo odokativno da izmerim(a pouzdan sam ja,eee kroz ove ruke proslo brda i brda trave xD) ima oko 200gr sa sve 'pop-corn' hedovima-no bacicu za koji dan na vagicu,cisto da budem precizan. mislim,meni je svejedno za kolicinu,popusice se to svakako xD koliko god da ima,ali dobro je za videti,i znati-mozda nekom bude dobar 'reper' za 250w grow.. eto... jos da napomenem da sam malopre zavario jedan 'pop-corn' hedic-JEDVA ga iskidah makazicama koliko je mas'n-i,bogami,posle 3 dima me lansiraooooooooooooo u orbitu...... a miris........ :cvetakNJAM!!!! @weed4life-'tebra,ja ne znam da li tripujem,ali ja STVARNO osecam med ovde xD onako,slatkast ukus....haha...totalni trip... hvala za foru !!!
Hvala velika drugari! moram da se pohvalim,dobio sam mail od 'vanzemaljaca'-kazu POSLATO :banana_rasta: :banana_rasta: :banana_rasta: :banana_rasta:GHS 'el Nino' !!!!! jedino se dvoumim,da li da ga ostavim za prolece,kad otopli,pa ne moram da razmisljam o temperaturi,a da sad brzinski odradim jos jedan grow.... ili,odma da udarim pa sta bude.... videcemo...samo da stigne... stay tuned,sto bi rekli preko bare
e pa tako dodjosmo konacno i do toga... cure su provele 48h u mraku,pojavili se braon trihsi...vreme je za sec-sec :banana_rasta: prva Uploaded with ImageShack.us i njena top-kola,ostavljena za sam kraj xD druga Uploaded with ImageShack.us neki skart,koji ide u trim-pa ce vidimo,ili 'bubble gum' ili puter pada Uploaded with ImageShack.us i konacno sve djuture na susenju Uploaded with ImageShack.us ceo grow je trajao ravno 117 dana ja sam poprilicno zadovoljan,utvrdio sam gradivo,i spreman sam za nove poduhvate kolicinu i kvalitet cemo utvrditi naknadno,posle 'curinga', ostajte mi zdravi,dobri,lepi i debeli do detaljnog smoke reporta,aj' zdr! :vb_wave: Uploaded with ImageShack.us
to za med nisam znao,za to veliko hvala,a inace im je svetlo vec zadnjih par dana na 9h ON(pre toga nedelju dana 10h,a pre toga nedelju dana na 11h ON),tako da negde i razmisljam ceo 'ciklus' da ispunim-sto kaze Kali-do jos nedelju dana,da budem 100% siguran.. hvala svima,i onda-do harvesta!
yeah,zar si sumnjao u moje 'obijacke sposobnosti' sve kul,grane se savijaju od tezine hedova-a to je uvek dobar znak xD trih's i dalje mlecni,ali rapidno zucenje i propadanje listova-tako da sam definitivno resio da sutra idu u mrak na 48h osim ako me neko od vas ne ubedi u suprotno-da se razumemo,imam strpljenja,ali uporno gubim bitku sa temperaturom,zadnjih nedelju-dve konstantno pada na 14C,evo u ovih 2 dana sto nisam bio tamo-otisla i na 10C... tako da..... sta vi mislite,da skidam ovo,ili da cekam prve 'amber' trihome-da bude sve po PS-u ? evo jos slika,da lakse odlucite xD meni deluju spremno.... au majku ti svakih 5 minuta menjam misljenje...sad bi ih ostavio jos koji dan lol... sta ja znam,videcu sutra,aj budite mi dobri!
znas sta je bedak,tamo je preko dana toliko mirno,i tiho,svaka busilica bi se cula nadaleko tu ce morati 'krckalica' da radi,imam i od koga da uzmem,jedino da se pripremim za izgovor-da ne ispadne da je za mene,vec za nekog,eto ortaka,koji me iscimao,i ja sad nadrkan moram da mu pomazem...' itd.. a jes mi nije trebalo sad... ali su ti zato linkovi prva liga-tu ako ne nadjem sta mi treba ... xD
Hvala Big L, Zemlju sam dobio u kompletu,ali nasao sam jednu radnju u Bg da je prodaju-vec pominjana radnja na forumu ('hidro...a'),70 litara je oko 14e-sto je potpuno razumna cena,i u pravu si sjajna zemlja,jedino sto je dosta jaka-ne treba djubriti,ali nikako,prvih mesec dana. nego paz' sad bedak odem danas tamo gde mi je grow,probijam se kroz nanose snega,jedva sam stigao doonde,krenem da otkljucam vrata kad ono - Uploaded with ImageShack.us i ostane komad u vratima..... I sta da radim sad koj' qrc...... Ne mogu uci unutra... Ne mogu zvati nekog bravara da obija-i da mu kazem, 'e,znas,vidi kad obijes vrata da ne gledas sta se nalazi unutra,ili da mirises vazduh,ne daj boze...' Ne mogu sam da obijam-malo mi je frka da privlacim paznju,al' izgleda da ce tako biti.... :tuzan
:ludaci_lol: EPIC !! I za to si u pravu,kad radi kalorifer poraste na 28-30,kad se iskljuci ode na 22-25....i tako u krug na svakih pola sata..nocu zna i na 14 da se spusti ponekad...ali nemam nikakvo bolje resenje,trenutno,a ionako kako si mudro primetio xD 'vec su babe..'
razmisljao sam vec o tome... kontao sam da nije toliko los,obzirom da ga koriste za osvetljavanje izloga po gradu-ali zaista nemam iskustva sa njima,tako da je moguce da si u pravu.svakako mislim za 'letnji grow' da ga rasklopim,kako mi balast ne bi dizao temperaturu u boxu-a za zimu,zasad,nek' ostane... thx anyways ! @Trop & SmokeMachine HR - znam,drustvo al' heba ga...bas mi se nije nista dalo rezati-ipak mi je prvi indoor(mada ni outdoorovi nisu bili nesto,tako da ga i racunam u PRVI grow xD) ...bas sam hteo da im priredim sto manje stresa sledeci grow 'lolippopam' samo tako...Al' moram lagano da se pripremim i da ucim jos.Sve u svemu,i ja sam prilicno zadovoljan razvojem situacije...Voleo bih samo da sam ih cesce 'flush'-ovao,ali nmvz.. nego,ovo mene zanima Dakle vecina fan listova zuti,ali poneki potamne ovako....sad,nagadjam da je nedostatak nekog mikroelementa(verovatno magnezijuma,obzirom da je plantella cvet nema,a flushujem vec uveliko na svaka 2-3 dana)-da ostavim da stvari teku prirodnim tokom,ili da probam da izbalansiram?tipa folijarni nekom mineralnom vodom,ili tako nesto? a po mojoj proceni-ostalo im je jos 7 dana plafon-trich's mlecni,nijedan braonkast-mikroskop kupljen-sljaka skroz ok-moje preporuke-jedino STO JE 'EBENO MAAALI eve vam jos malo fotki,u iscekivanju harvesta,HVALA SVIMA KOJI PRATE DNEVNIK,I HVALA NA SAVETIMA! Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Do harvesta, zdr!
ma taj vrh se sprzio jos prosle nedelje,i nikako da se 'oporavi' inace temperatura im je super-ne ide preko 30c kad se pali kalorifer,ali kad se ugasi spusti dosta-ode i do 22C to mi je jedini problem zadnjih dana,posto se ta prostorija niti greje,niti moze zagrejati-ali ok je,vidim po njima da ce izdrzati a i vala,izdrzljive su to bestije,svi to dobro znamo ! E,jedno pitanje samo Planiram da pokacim hedove u sam box da se suse,ali u isto vreme bi pokrenuo novi grow-sad pitanje je da li ce im sta skoditi da se tih prvih nedelju dana suse tako,na svetlu(iako nije direkt na udaru lampe,bili bi okaceni na plafon,ali jeste osvetljeno)?? To mi je najprakticnije,a negde kontam da im nece nista biti.vlagu iovako ionako ne mogu preko 40% da prebacim,osim da zalijem ceo box vodom.jedino se nocu popne na 50-60%,ali to bi se i sredilo,obzirom da bi u novom growu od starta opet isao 18/6 dakle ako neko samo moze da mi potvrdi,da znam... ili da jurim nesto drugo?
Hvala drustvo... Weedy,cveta oko 60 dana,nemam sad kod sebe 'mikro dnevnik' koji vodim,al eto-cca 60 dana je na 12/12, s' tim sto su se pistile pokazale nekih 5 dana posle prebacivanja fotoperioda.Tako da kontam da su tu negde.. E,i da znas da sam razmisljao na kraju da uzmem taj kineski,jbm li ga,ne moze biti toliko los... imam neku lupu,uvelicava 15X ali ije to to... ili bar ja bih da ih osmotrim BLIZE,ako me razumes :bale
cca 100 dan sveukupno.Brojim sitno i nikako da pazarim mikroskop,al' i to ce da dodje na red ! Zadnjih 5 dana uveliko 'flush'ujem,(posto je kalorifer u boxu,zemlja se osusi na svaka 2-3 dana),i pomno pratim stanje... Uploaded with ImageShack.us 'podstanar' isto pustio pistile-to cu uslikati sutra,kako treba,danas sam stigao samo ove 3-4 da ispucam,bilo 'prometno' tamo... mh 150w reflektor uveliko u upotrebi,steta sto nisam uspeo ranije da ga stavim...trenutno je na podu,obasjava donje 'bud site'-ove,i moram priznati-PRIJA IM xD jedan macro Uploaded with ImageShack.us eto,do sutra/preksutra i kvalitetnijeg foto update-aj' zdr i budite mi dobri :wave:
ha! taaaako i ja da krenem da ucim o struji! 'fala Vi puno signor Cre' !
ja lepo kazem da sam bolid za struju xD a i mislio sam na ovaj,koji ide u zid no,svejedno,posto sam 'tard,nije mi palo na pamet da je to standard svuda-a ucinilo mi se da se zuto/zeleni zavrsava na L a i sad dok ovo pisem,kontam,verovatno se zice izvrnu unutar spoljne izolacije,tako da - jeej.sutra sklapanje
eh,danas sam dosao u posed ovog reflektora- metal halogen 150w nazalost,bez strujnog kabla...a ja KOMPLETNI 'tard sa strujom tako da gledam sad one threadove sa spajanjem balasta itd. VALJDA necu nista shebati.... unutrasnjost a strujni treba spojiti odje ako imate predloge-by all means koliko vidim na kablu kojeg planiram da iskoristim-zuto/zelena je L,braon je E,a plava je N... i,da ne zaboravim-eve je i sijalica phillips 150w 842(to je 4200k pretpostavljam? ne stigoh da igooglam..) ja se nadam da ce posluziti.... eto,od sledeceg growa ocekujte me u klubu 400w !!!!! :icon_lol:
photo update Uploaded with ImageShack.us it's the final countdoooooooooowwwwwwnnnnnnn:bananallama: i evo ga podstanar,spomenut u nekim predjasnjim postovima nepoznat strain(ono sto ovde po BG-u prodaju k'o 'skunk') 12/12 od starta,nisam imao perlit-stavio stiropor,muci se crnjanik...izduzio se....jbg... kad ove maknem,posveticu mu punu paznju...zasad mi dodje k'o experiment-ali da mi je zao-zao mi je...nisam trebao da zurim... anyways, to vam je to danas im je 50 dan na 12/12-po mom proracunu jos nekih 15-20 dana plafon,svakako cekam mikroskop da budem siguran aj do sledeceg update-a budite mi dobri i ne radite nista sto ja ne bi:icon_smile:
nisam stigao da idem do sajta gde mi je grow par dana prosle nedelje, i 'sure enough' marfijev zakon.... gorepomenuta 'prozracna/strkljava' biljka je ipak gos'n Hermillo:ohno: uspeo je da oprasi sebe(podosta) i jednu od ove dve preostale biljcice(srecom samo jednu semenku sam nasao na njoj)... evo belaja u HD formatu banana close up,za ljubopitljive maknut iz boxa,trimmovan,eno ga na curingu-oko 30tak grama obzirom da je 'maknut' jedno 3 nedelje ranije,da je od starta malo zaostajao,a i da je hermi-rad je ODLICAN:dada onako,light dnevna varijanta-navarim se dosta,ali nikakvo kucanje/couchlock itd Ameri bi rekli 'smoothes off the edges' fotka mobom jbg,opet sam zaboravio aparat- Uploaded with ImageShack.us sutra dobijate detaljan photo update preostale 2 lepotice ! kako samo sad mirisu......fantazija......sedim satima tamo,samo ih gledam i :bale... jedva cekam...
mali update,cca 35 dana na 12/12,sveukupno 75 dan lagano se pune,ja nestrpljiv k'o nikad u zivotu.... moj favorit malo slika iz boxa ovde se mozda najbolje vidi,jedna malo zaostaje(sporije se formiraju budovi,i nekako je 'prozracnija' od druge dve) ali mislim da je to prvenstveno do genetike(ulicarka jbg,lepo ja rek'o seoski bicikl...svako je jahao) nego do mene.... u pitanju je ova skroz levo,za slabovide xD evo je izbliza ako imate neki savet/predlog-by all means... ali ja i dalje mislim da je genetika u pitanju sad,malo o problemima- zbog uslova u kojima se grow nalazi,tu prostoriju je NEMOGUCE zagrejati,pa sam bio prinudjen na kupovinu 'kalorifera'(mislim i da se vidi na nekoj fotki) ali posto nisam imao para za onaj sa termostatom,uzeo sam obican,sprzio spravu i bacio se na programiranje tajmera... temperatura mi je u jednom trenutku otisla na 11c,odnosno 19c danju,pa je to bio bukvalno potez u zadnji tren... dan kasnije-SHOK...kalorifer je poprilicno osusio vazduh u boxu(iako je temperatura bila OK-29c najvisa izmerena),i vecina donjih listova na biljkama su se sasusili i otpali,ali bas u poprilicnom broju,,,jos se i biljke stanjile i dobile onaj odvratni 'droopy' izgled...a zemlja suva k'o barut....sve za 24h... taj sam dan proveo trazeci savrsen odnos paljenja i gasenja kalorifera,kako bi zadrzao temperaturu i vlaznost u normali i ne pitajte kako mi izgleda 'program' na tajmeru xD surov raspored uz sve to,zaboravio sam da podignem lampu,i naravno jedan vrh je ali nije strasno... u medjuvremenu flushane,sad opet ide plantela cvet(nemam para za P+....jbg...) u kombinaciji sa Slavolom,a onda videcemo.... ostajte mi zdravo do sledeceg update-a !!!
:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta:
@natura-vestice jedna !! ne znam sta si uradila,ali samo tako nastavi ! elem,ni traga od jajasca,pistile sevaju na sve strane,jedini bedak je sto sam TOTALNO dekintiran-i samim tim osudjen na 250w do kraja,al' nmvz...bitno je da sve odvija BAS kako treba slikane mobom jutros,(za prvu pomoc),flushane prihranjene jutros(slavol/flora guano(pola doze)/plantella cvet(pola doze)),rastu BRUTALNO,svaki dan se pomera lampa-jedina dobra stvar kod 250w je sto mi vrhovi BEZ PROBLEMA mogu biti na oko 7cm od lampe,iako ih drzim na oko 10-15, slomljena 'top cola' se potpuno oporavila(skidam joj 'gips' uskoro) i to vam je to do sledeceg update-a,ostajte mi zdr. !!!
eve me opet,malo sam odocnio sa update-om,ali nikako da se sastavim,dosta obaveza zadnjih dana.... anyways,malene su pokazale pistile,uklonjen je jos jedan muzjak-dakle 3 biljke su ostale evo slika boxa,danas 14 dan 12/12 54 sveukupno pazljiviji posmatraci ce primetiti i na veoma gorak nacin naucenu lekciju...PAZLJIVO sa LSTjem u fazi cvetanja,dal' cu spasiti tu granu ne znam,bedak je sto je 'main cola' u pitanju...ali ok.....eto i moj (nenadani) prvi supercrop.... e sad,malo o problemima... dakle u jeku sveopste rasprave 'da li je parada ponosa trebala biti otkazana ili ne' - moje dame su odlucile da pokazu malo 'politicke korektnosti' i odu put HERMAFRODITIZMA... nisam pisao ranije,nisam bio siguran(doduse ni sada nisam 100%),pokusavam pronaci neko resenje i ovde na forumu,ali i dalje bauljam po mraku.. problem je sledeci-na svim(manje-vise) vrhovima imam pistile,ali se na donjim nodovima,ponegde,pokazuju i jaja....sad,nikad nisam imao prilike ovako detaljno da posmatram rast drage nam biljke(outdoor mi je bio baci-seme-dodji-ako-nije-bilo-kise-zalij-pali),zato vas pitam,i oprostite ako je glupo pitanje- da li pistile nastaju is same grane,ili iz 'seed pod'-ova...posto ova 'jajasca' koja mi se ukazuju su uvek samo po jedno na obe strane noda(na slici,doduse samo na jednoj str),dakle nikad kao 'grozd' kod muzjaka,a cini mi se da na gornjim vrhovima,gde su pistile vec uveliko vidljive,izlaze bas tako.... evo slike da ne tupim mnogo ja se nadam da nisu hermiji,a i ako jesu jbm li ga,necu zavrsavati sad,kako rekoh,ovaj grow je ionako praksa za kasnije... dakle sta da radim? da kunem zlehudu sudbinu,da cupam ta g##na....?
41.dan 1.dan 12/12 predjosmo danas na 12/12 posle 40 dana vegetacije muzjak eliminisan po kratkom postupku,a bila je taako lepa biljka,no jbg evo ga jajash anfas/profil zucenje listova se u jednom trenutku nastavilo,a primetio sam i da su usporile rast,malo se 'stanjile',a kad sam video i da 24h posle doradjenog LST-ja se nisu uspravile i oporavile-stvar je bila jasna FLUSH !!!! moje sumnje su se pokazale opravdanim,PH zemlje je ozbiljno bio narusen,ali dobra vest je da ovi grow bag-ovi TOLIKO propustaju vodu na sve strane,da je,umesto preporucenih 3 litre vode na litar posude,dovoljan odnos bio 2X1... ODMA' su se oporavile,svi LSTirani vrhovi su se okrenuli ka izvoru svetla,i nastavili svoj rast....:bananica nedelju dana kasnije(juce)su dobile punu dozu 'flore guano',muzjak,kako napomenuh,eliminisan,knjiga je spala na 4 slova. i,konacno,danas-HPS stavljena,tajmer prebacen na 12/12 evo fotke boxa od danas sledece nedelje ide full photo update,aparatom,ako se pistile pokazu do tad(a nadam se da hoce),da vas ponaosob upoznam sa svakom curom,detaljno sto bi rekli !! eto,ostajte mi zdravo do sledeceg update-a !!!:abducted:
odem danas tamo,kad ono-od 7 vrhova na 3 pustio jajca(ukljucujuci i top vrh),na jednom neke stidljive pistile,a 3 su jos uvek sexualno neorijentisani lol vidim ja da ce to stvarno biti:balls:a odma' potom:kenny_revenge:majku mu svalersku..
da li je ovo ono sto ja mislim da jeste,ili je jos rano za reci? Uploaded with ImageShack.us neka neko zumira sredinu fotografije,pa da mi potvrdi sumnje....btw jos uvek su na 18/6,ali mi ovo jako lici na hebaca presretaca u preflowering razmahu....
dakle, 'vako... od juce(kad je sve bilo skroz ok) do danas-i eto s..nja... donji listovi na SVIM biljkama(dakle 'fan' listovi) su pozuteli,ali skroz...na vecini biljaka po 2,na jednoj 3..... evo fotke Uploaded with ImageShack.us dakle,kontam da nije 'N' posto su skoro zalivene i nahranjene...PH dobar....ja sam sve te listove preventivno capn'o,pa gledam razvoj situacije plasim se da nije PH zemlje,tako da je to prva stvar koju cu proveriti sutra...cudno mi samo sto se sve desilo tako brzo...za 24h...al' ajde... inace,ostatak biljki je super,napreduju,ne pokazuju nikakve nedostatke.... jel' bi moglo to biti i od svetla? tipa,ti listovi nisu dobijali dovoljno istog? jel' dobro sto sam ja to capn'o(cinilo mi se mudrim da se ne siri dalje)? to su ipak 'manji' fan listovi,verujem da je bolje tako-da biljke usmere energiju na gornje.... Uploaded with ImageShack.us ceo box,slikano danas
ma jasno to sve,zato i napisah 'glede listova'... nego mi cudno sto se to sve desava na jednoj biljci...mislim,te koje su tamne- tamne su cele,i obrnuto,ali ova je pola-pola...skroz lud trip... verovatno previse brinem,jbg,prvi grow... al' bas je ludo za videti...videcemo sledecih dana razvoj situacije..
ehm....imam pitanje.... dakle ovako-dve biljke su povukle,da tako kazem,na 'sativu'(glede listova),dakle,tamnozelene su,listovi su bas,bas ostri i tanji. a ove tri ostale su malo(dakle opet glede listova) 'indica' obliji listovi,siri a i svetlije su boje.... sad,JEDNA od njih je nekako....mutant...mislim,pola biljke je tamnozeleno sa 'sativastim' listovima,a druga polovina je kao ove druge,svetlozelena sa oblijim listovima(mada novi vrhovi posle LST-ja su ostriji,ali i dalje svetlije boje....) nisam nosio aparat danas tamo,evo slika mobom,mozda nekom pomogne dakle ne brinem,samo pitam-jel imao neko iskustva sa ovakvim necim? jasno mi je da je verovatno do genetike,obzirom da je dzidza sa ulice,samo se nadam da nije hermi.muzjaka bi lakse podneo.
ma POMERI SE SA MESTA ,jes' cuo,za to 'nezavrsen' .D pu,pu,pu daleko bilo .D za 250w-jbm li ga moracu da prelomim...i verovatno da kupim.......nekako mi zao da im ne pruzim maximum,ako budem u prilici naravno.. a jes 'vala u pravu si i za update,a i ja sam kont'o da ide svakih 10 dana,mozda jace... 'nezavrsen' nemoj mi prizivat' nesrecu.... .D
ma znam,al bedak je sto sam ispucan sa parama....sve se nadam ovih dana da cu kupiti jos jedan od 250w,taman za pred cvetanje... hvala za info,inace savijam ih maltene svaki treci dan,al jbg ZHILAVA biljka u p.m.-a za topiranje ne znam,malo mi frka da ne u'ebem nesto...a i zbog stresa,oporavka i to...kontam da mi ovaj grow bude priprema za nesto ozbiljno,ali otom potom...mada mozda te i poslusam,videcemo.. ...ako izvucem preko 100gr(pod pretpostavkom da su bar 3 zenke),i da je dobar 'rad'--ma bicu srecan k'o pas u liftu....
guzva u 16ercu HD !!! dakle dan kasnije i evo razvoja dogadjaja- posle 20tak dana,devojke su zasluzile da malo poziraju pred kvalitetnim objektivom,da kompletna raskos dodje do izrazaja..:bananica Uploaded with ImageShack.us a evo i jos nekih fotografija,profil,close up itd. da zajedno malo uzivamo Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us i za sam kraj,evo taj 'problem' o kom sam pricao...dakle na svakoj biljci po jedan ovakav list Uploaded with ImageShack.us kontam da je od djubriva,svakako se ne siri dalje,stavise na ovom slikanom,kao da se i povlaci.. to vam je to sad sam se upgrade-ovao na kvalitetne snimke do sledeceg post-a,ostajte mi zdravo !!!!
absofuckinlutely true...a i zemlja je izgleda jaka,al' bio sam nestrpljiv... definitvno presao na floru sa guanom-naravno,tek za nedelju-dve kod sledeceg zalivanja.. ODLICAN predlog,za experimentisanje sa djubrenjem(makar u jednom ciklusu) to cu definitvno isprobati makar da odagnam sumnje inace fotkam ih svakodnevno i vodim detaljan dnevnik,naravno-al' eto,sutra zvanicno dobijam dobar aparat,pa cu ih ufotkati sve+iz profila.. jos 2 pitanja,ako mi neko moze pomoci- 1. planiram da ih 'zakopam' sa zemljom jos malo( 'em se slegla zemlja, 'em kontam da mu to i dodje kao neko 'gnojenje')-da li je to pametno i kada da to uradim? 2.cini mi se(ali nisam 100% siguran jos) da mi je PH zemlje otisao na 7.00,jel OK da pri zalivanju cistom vodom spustim malo PH na,recimo 5.00,kako bi malo 'povuklo' i zemlju?
eh,hvala svima na rep-u,sad sam digoooo nos....ne hodam vec letim po ulici haha ...blejde,ti daj neki BLAGOSLOV,pa da mi niknu 'nakve beshtije k'o tebi to bi mi znacilo vise neg' rep:balemada NE BUNIM SE:icon_lol: ovo je vrlo verovatno istina,naime zalivao sam ih na svaka 3-4 dana(metodom gurnem prst do 4cm,pa ako je suvo,ili vrlo malo vlazno zalijem),ali vec duze vreme(citaj zadnjih nedelju dana) razmisljam da povecam razmak izmedju zalivanja,a samim tim i kolicinu vode(do sad su najvise bile zalivene sa 7 deci po biljci),tako da sam ih danas zalio sa po litar i -poslusacu savet- ostavljam ih na miru nedelju dana. u moju odbranu-skroz sam se zaludeo sa ovim PH kapima,pa H2O2...mor'o sam sve da probam hehe.. hteo bih samo jos jednu stvar da dodam, posto smo svi stoner-i,jel' i vec'ma vremena provodimo u takvom (agregatnom) stanju,meni se cinilo malo mrsko i previse zahtevno pri LST-ju stalno nesto odvezivati,petljati i slicno(a i glede sto manjeg stresa sa pomeranjem i cimanjem biljke),pa sam razvio malo brzi metod-po sistemu 'petlje'(takav mi nickname jbg) dakle, napravite 'petlju'(omcu) k'o kad se ljudi vesaju(pu pu daleko bilo),i sa time ste resili 90% posla..jer samim pomeranjem 'cvora' tj 'petlje' regulisete zategnutost samog kanapa,a time i poziciju biljke..lakse nego odvezivati i zavezivati.. ja na svaka 3-4 dana povucem 'petlju' i tako malo spustim vrh nize,kako bi ostali dobili na vremenu,zasad se pokazuje kao pun pogodak,pogotovu sto taj 'sputani' vrh u roku od 24h nastavlja po starom... do sledeceg posta,ostajte mi zdravo...
guzva u 16ercu !! Uploaded with ImageShack.us ne bi bio prvi grow bez prvih problema-dakle na par listova(na svakoj biljci po jedan od donjih,dakle 'mladjih') se pojavila 'nekroza' tj. osusili su se samo na vrhu..e sad,kontam da je to od lampe(slucajno sam ih zalio pa je moguce da ih je sprzila),ali posto su 'mladji' to me malo brine...ne vidi se na fotkama od 'fan listova' ali postam uskoro close up pa cete mi reci..za svaki slucaj,necu ih gnojiti ove nedelje(jer sam primetio i sprzene 'tipove' na par listova),a kontam i da im ne treba!
evo jos malo update-a, prvo izvinjenje-jos cekam aparat da mi vrate(ono,kad das drugarima hehe,mos' da zaboravis na to-a NE SMEM da kazem zasta mi ustvari treba:tuzan)tako da jos malo budjavih slika sa mobilnog.. ovo je slikano 07.09,dan posle LST-ja,evo koliko je zilava-odma se ispravila,i fura svoje .) inace prihranio sam ih samo jednom do sad(juce) neko grcko djubrivo,kazu mi da je ok. (NPK 27-10-17),a uskoro ide 'floraline', sa dodatkom 'guano' sprdnje i zahebancije... evo ih sve skupa,slika od juce(dakle 08.09) Uploaded with ImageShack.us ,k'o da se nista nije desilo...koliko je zilava jbm joj sunce...sutra idu opet na 'doradu' LST-ja,da malo posklanjam 'fan' listove (ne da ih cupam,naravno,samo u stranu)-kako bi dobile vise svetla na delovima gde treba da 'buknu' novi vrhovi... uslovi idealni,jedino sam imao peh sa ventilatorom za ubacivanje vazduha(taj dospell 150mm)-radio je 24/7 od kad je postavljen,stoga je malo 'istopio' unutrasnju plastiku,koja naleze na iglu motora(ko ih je rasklapao zna),tako da je zadnjih dana malo 'slajfovao'0pa sam morao da ojacam tu plastiku sa malo izolir-trake.sad je sve kul,prebacio sam ih oba na tajmer,pa se gase u 'nocnom' ciklusu-ali zauzvrat imam povecanje vlaznosti(najveca zabelezena sinoc-68%),sto znam da nije problem,cak je i pozeljno-al gledam da to malo svedem,jer ako je tolika vlaznost sad dok su male-posle ce biti ludilo. mada opet,idu hladni dani...videcemo kako ce to sve da legne... raspricah se ja,eto to vam je to!!! do sledeceg update-a!!!:wave: Uploaded with ImageShack.us
upravo tako,to sam hteo reci!! naime,kontao sam da je ph oko 7 (bar je tako ranije bilo),u medjuvremenu sam nabavio 'sera ph tester' i ispalo je da je ipak 8.... paranoik kakav vec jesam,napravio sam experiment-sipao vodu,stavio limunske kiseline koliko sam inace stavljao,i tek onda proverio ph-sve je super,oko 6 je,tako da je i doza prvih dana bila dobra...phew... danas sam uradio prvi LST u zivotu (jeeeeeeej),sutra kad ih sve 'istreniram' okacicu fotke.... ma ponosaN sam,kao da su mi deca,majke mi !!!
evo jos malo update-a 14 dan(tj. 12 po 'pokazivanju'-i od sad tako racunam,lakse je) sve na okupu i jedna od.. lepo napreduju,i ova mukica(opet dole desno na fotografiji) se probudila-ali mislim da je za nju gotovo.pocinjem sa LST uskoro,malo mi mrsko da radim ScROG,pa da se pojavi neki m..onja,ko ce posle to razmrsiti....a iskreno,vise me privlaci,no dobro... te tacke po njima su kapi vode ostaje da nabavim taj aparat,pa da zajedno uzivamo u kvalitetnijim fotografijama:bananica Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
mali update sa slikama-11. dan kao sto vidite ovde,srednji red(po vertikali) buja k'o blesav,donja i gornja leva,kao i gornja desna su isto ok,jedino ova mucenica dole desno malo zaostaje,al' neka je jos malo...menjam mesta svaki dan,naravno prosecna visina im je oko 7cm..udaljenost lampe i dalje oko 35-40cm Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us eve je jedna close up i slika tent-a,jos uvek mobilnim,ali ce i to da se promeni do sledeceg update-a... sa sve ovim ledenim 'dildom' na sred box-a :ludakpobeze mi malo temperatura danas na 28c,nemoj odma' da me drndate:sun2:da spustam lampu jos? sta mislite? meni je skroz ok kad stavim ruku kod njih...k'o sto se vidi na slici,vent udara skoro pa pravo u njih ....il' da sacekam taj 14.dan-pocetak vegetacije?da jos malo ojacaju mukice.... Uploaded with ImageShack.us
E TI MI TREBAS!! .) citam ovaj tvoj dnevnik,i MORAM te pitati- da li je taj supervit prevara il' stvarno nesto pomaze? mislim,da li si video promene kod biljaka pri 'aplikaciji' istog-posto su ga dosta ocrnili na stranim sajtovima(u stvari 70/30 u korist negativne kritike),a meni,iskreno(jbg,romantik) taj 'koktel vitamina i aminokiselina' zvuci primamljivo..... tako da daj neki 'tip' iz prve ruke... i hvala na lepim zeljama !
drustvo,hvala na rep-u i lepim zeljama,nadam se da ce sve biti kul... @Creative & zlo&naopako-tacno to cu i da uradim-u stvari stavicu onu foliju za auta,da suzim box,a do cvetanja cu da stegnem kais(citaj da ne pijem,ne pusim i kurve ne jurim),pa ce valjda da padne jos jedan od 250w... @Vjeverica-hesi mi je prvi pik,kad vidis one zivahne boje,prosto i sam procvetas... jedno pitanje.mislim da je ova zemlja odlicna,bar po sastavu i komentarima na netu,ali-da li da dodajem root complex i slicne stvari sad,ili da do vegetacije nista ne diram i pustim da stvari teku prirodnim tokom??