
Galerija nije uvezena
Pozdrav ekipi, Nakon dugog čitanja i proučavanja složila sam svoj boxić (46x36), nije velik ali meni dosta. Dakle, unutra su dvije curke (nadam se jer imam feminizirane sjemenke Skunk 1, pa je to valjda to), smještene pod sedam cfl lampi, reflektor, upuh, ispuh, foliju... Voljela bih vam to pokazati, ali truba ne znam :ohno: kako da uplodam slike. Imam ih na imageShack-u, pa možda za početak da mi netko pojasni kako to da napravim, a kasnije ćemo dalje. Hvala unaprijed
Mislim da sam ostala dužna onaj smoke report, ali mogli ste ukapirati i sami.... Svašta meni pada na pamet, ali da krenem ko zna di bi završili... Uglavnom ovo vam je prava stvar, evo, već dugo nisam pušila ovak nešto, PRVA LIGA PRVA LIGA PRVA LIGA..... I tak... Mislim da je vrijeme da se završi ovaj dnevnik, naravno, hvala svima na savjetima, prijedlozima i pohvlama... Nismo mi daleko, do jednog drugog dnevnika.... Pusa svima...
Evo ih - slike čistih, finih, suhih bebica... Mogu samo reći da sam prezadovoljna. Suše se tjedan dana, možda izgube još koji gram, ali to je sve tu negdje.
Pala je i vaga: 160 g sa dvije biljke. A smoke report... ... e da me prsti hoće slušati, svašta bi ja napisala, možda nastavim kasnije kad malo naiđem... Pusa svima
:thankyou: very happy :bong7bp: mmmmm, fino
Šta velite na ovo: MRCINE...
Ekipa draga, hvala vam svima na ovim riječima... Ali budimo iskreni, nisu one bile u idealka uvjetima, a šta bi bilo onda... Iskreno, malo me je prpa to probat, ovo što sam do sada probavala su bili mali vrhići sa dna biljke i bilo je luuudooo. Ona uopće više nema onaj tipični miris vutre nego ima neki slatkasti miris, a tako je ljepljiva da kad ju stavim na bilo koju površinu ostaje sloj ljepila. Živi bili pa probali... Pusa svima...
Ok, vidimo se u četvrtak. Pusa svima
Tebe sam čekala Powere :icon_lol: Jel to znači da su spremne? Ako da, znači sada dva dana mraka i ideeemoooo...?
Ekipa draga, bliži se i taj dan, dan :prof10: . Flushala sam ih dva puta, onako podosta, skoro pola sata svaku i zadnjih tjedan dana su samo na vodi. Pogledajte slike pa da čujem vaše mišljenje. Za dva dana će im biti puna dva mjeseca cvjetanja, tako piše i na omotu pakovanja. Evo ovako to izgleda: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting i željno očekujem vaše mišljenje. Pusa svima
Cure su danas imale mali photo-session iliti u ovom slučaju update To bi danas bilo šest tjedana cvjetanja, kontam ih još jednom pognojiti i onda ispiranje za jedno tjedan do deset dana. Uglavnom kad pogledate budete mi rekli hoće li to tako biti i dobro. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Sad kad sam već ovdje da pitam: Dakle, za vrijeme vegetacije sam napravila dva klona od ovih mojih curica, sad su to već lijepe biljčice, ali prilično čudne izgledom. E sad, da li da otvaram novi dnevnik za njih, ima tu nekih detalja drukčijih nego kod ovih, pa možda da ne miješam, ali svakako trebam second opinion (iliti drugo mišljenje) u vezi njih. U svakom slučaju čekat ću odgovor prije nego stavim slike. Puno vas pozdravlja Minka :wave:
Evo konačno novih slika. Sad im je punih pet tjedana cvjetanja. Na žalost slijedećih par tjedna neće biti Fosfora, tako da ću najvjerovatnije ovaj grow morati završiti samo sa Plantelom cvet. Nisam uspjela pronači ni jedno drugo gnojivo koje ima veću količinu fosfora, a neće mi se koristiti one granule. Jedino ako je to netko koristio pa da me točno uputi kako... Ali otom-potom, nije ovo loše ni ovako... Vidim da su na nekim vrhovima pistile počele mijenjati boju ka smeđoj, ali na glavnom još ne, sve su bijele. Nabavila sam i neki mali mikroskop pa ću ih pratiti (super se vide trih., baš kao na onoj jednoj slici ovdje na forumu). :vb_wave::vb_wave: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Niti sam skužila kako su došli, ni koji su nametnici bili u pitanju. Znam samo da je nešto gmizalo. Valjda je Neem ulje riješilo sve probleme, dva puta sam ih dobro našpricala i sve 5. Uglavnom nema ih više, to je najbitnije od svega. Curice se debljaju, večeras kontam staviti neke nove slikice. Do kasnije, pozdrav ekipi
Malo sam zabrijala, jel da? Ali šta ću kad ima toliko toga dati tim divnim stvorenjima, a vrijeme prolazi i brzo će proći i tih mjesec dana do berbe. Neću više gnjaviti sa sitnicama.... :icon_biggrin:
Alo ekipica, baš sad češljam forum i čitam teme o prihrani biljaka. Palo mi je na pamet moje biljke cvatu sad već mjesec dana, po nekoj preporuci sa pakovanja sjemenki cvjetanje bi trebalo trajati 7-8 tjedana. Cijelo ovo vrijeme ih gnojim sa Plantelom cvet i kontam da li da nabavljam još nešto sada za pred kraj, tipa nešto bez N (dušika). I kakva je procedura sad kad im se lagano bliži kraj... Valjda bi ih za nekih dva tjedna trebala privodit kraju (ispirati)... Gdje da nađem melasu? Ili može i med ili javorov sirup kao zamjena? Da li trebam lagano odstranjivati ove velike listove? Još sam se sjetila da imam doma i bocu sa CO2, šta da im malo pustim, jel bi bilo koristi (mada one imaju dovod vanjskog zraka non-stop)... Vjerovatno ima još dosta stvari koje se trebaju napraviti prije samog kraja, a ja ih ne znam još. Pa tko bude imao volje i vremena da mi malo pojasni te korake. Eto hvala i puno vas pozdravljam SVE...
Evo upaljača ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting I da, ako je i bilo kakvih bubica sad ih više nema, Neem je odradio svoje. Sve mi izgleda OK, donji listovi mi i dalje lagano venu, ali kontam da nije ništa opasno. Vrhovi su tako prekrasni, ljepljivi kao smola, a miriše..... Kao sitne krizantemice...
Danas mjesec dana cvjetanja. Mislim da moje curice dobro napreduju... ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Do skora, pozz :vb_wave:
Ekipa draga, uslikala sam biljke, problem je, ali ja više ne znam koji, imam osjećaj da im je puno toga... Ph je uvijek oko 6 - 6.5, koristim Plantelu cvet, temperatura je od 25-28. Tko bude imao volje i vremena da malo obrati pažnju pa da me prosvijetli. ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Ovo je grančica sa dna biljke, večeras sam ju otkinula... No comment... ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting A ovo su vrhovi, meni izgledaju skroz OK ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Eto, to je to, uglavnom nešto ne štima, pomozite...
Pa da, listovi se nakon nekog vremena počinju sušiti, te žuto-smeđe mrlje se povečavaju i lagano list umre, ali primijetila sam da se ne širi na druge listove. A da sam ih zeznula sa Neem uljem onda bi se nešto vidjelo i na drugim listovima koji su špricani, a oni su svi ok. Gornji dio biljke je ludnica (vidio si na slikama) i cvjetovi su ok.
Dragi doktore... Vrlo si me obradovao svojim komentarom. Sad više nisam sigurna šta je to. Naime, pokušavala sam obrisati te crne točkice, ali ne ide to dolje, ni rukom ni krpicom. To kao da je "ugrađeno" u sami list, ne može se obrisati. Kao da je točkica od fine crne olovke. Pokušavala sam uslikati jedan list koji sam sinoć otkinula, ali sam mislila da se neće dobro vidjeti, pa odustala. Uslikat ću danas ponovo pa uplodati da vidite. To se pojavilo samo na donjim listovima biljke (i ne na svima), gornji dio je zdrav i čist kao suza. Nadam se da nisam fulala sa Neem uljem, jutros ne ne vidi nikakva promjena na listovima tipa reakcije na malo jaču otopinu Neema. Hvala na savjetima
Ljudi moji, mislim da sam napadnuta... I to od onog crvenog pauka, izgleda. Našpricala sam ih prije 2 tjedna sa Neem oil, ali vidim da nije pomoglo. Na lišću vidim sitne crne točkice, okolo njih žute fleke, na pozadini lista sitne, male, bijele točkice (kao brašno), paučine nema i nema vidljivih paukova. Danas sam ih ponovo našpricala Neemom i to malo jačom otopinom. Jel kritično ili ima još pomoći? Ili neka kemija umjesto Neem ulja? Pozdravljam vas i ispričavam se što nisam pisala u folder "Problema".
Draga ekipa, kratki update: 16. dan cvjetanja Pozz
Ekipica, opet ja sa nekom dilemom... Box je u kući (garderoba-prostorija), za vrijeme 12 sati mraka (dan) temperatura se spusti na nekih 16-17 C, a za vrijeme 12 sati svjetla ne diže se iznad 25 C. Imam vent koji puše u žarulju vanjski zrak (vani je oko 0 C), čak sam ga sinoć i isključila, i opet se temperatura ne diže iznad 25 C. Zanima me samo da li tu može biti kakvih problema? Jel im to može biti preniska temperatura? Inače, curke izgledaju super, cvjetovi su svaki dan sve ljepši i izraženiji. Stavila sam im onu drugu lampu sa štednima da ih pegla po dnu, tako da sada imaju oko 20 000 lm u ovom malom boxiću. Imam dosta dobru ponudu za HPS 250 W (žarulja, prigušnica i propaljivač sve za 150 kn), ali žarulja je od TEŽ-a, jeli to ičemu? Nisam još uzela. Eto hvala unaprijed
Novi mali update... Kupila neem oil i našpricala biljke (mješavina neem, deterđent, topla voda; otopina 0,5 %). Greška koja mi se vukla od početka growa je bio previsok Ph i to mi je uzrokovalo žutenje donjih listova, sada sam kupila tekućinu za reguliranje ph pa ćemo vidjeti rezultate, nadam se da nije kasno za ispravak. U nedostatku prostora i svjetla za donji dio biljki ovo mi je trenutna solucija: Ova veća biljka je sada visoka 85 cm, manja je 75 cm; Danas je sedmi dan otkad su pustile prve pistile i svaki dan ih ima sve više (fotić mi nije neki, ne znam da li će se vidjeti) Toliko za sada, dok hedovi ne porastu
Uuuu, izgleda da bi to moglo biti to. Nabavljam neem oil svakako. Jel moguće da to dođe sa zemljom ili kako ako su zatvorene u boxu, to uglavnom nisam nikad još vidjela. Hvala Kupila sam Neem oil i samo me zanima da li da složim kombinaciju od 1 l vode, 5 ml ulja i 1-2 ml deterđenta, kao što sam našla na netu. Špricam ih cijele, van boxa kad počne 12 sati mraka? Hvala unaprijed Još da dodam da su curke jučer bacile prve pistile, dakle počelo je...:icon_lol:
H-M - ako je bijela mušica, da li mora imati krila i letjeti? Ove moje ne lete i nemaju krila, više kao da pužu po lišću. Možda je to samo prva faza te gamadi.
Ispričavam se unaprijed ako sam fulala temu, ali radi se o ovom mom growu pa mi je bitno. Naime, upravo sam primijetila neke uske, sitne, milimetarske bijele životinjice na mojim biljkama. Većinom se nalaze na donjim "starim" listovima, nema ih puno i nisu na svim listovima i kreću se. Premale su da ih fotografiram. Wtf je to sada?
Pa za sada bi mi jedina opcija bila staviti neonke (kao što sam i kontala) i to one dugačke u kutove boxa, imam i toga. One se ne bi trebale toliko grijati, jel da? Ak idem sa štednima one se isto dosta griju (a taman sam sredila temperaturu), a morale bi biti skroz blizu (koja banana ovak mali, uski box, nemoš ni dvije poštene biljke uzgojit, ko bi reko). Ali sve u svemu ja sam prezadovoljna. Sad su već na 9 sati mraka i lagano idem prema 12/12, svaki dan jedan sat više mraka. Počela sam ih gnojiti sa tekućim guanom i gnojivom za cvjetanje (nije Plantela, ali nije ni neka lijeva firma, ima dobar omjer NPK). Super im je to bilo. Imam i 3% hidrogen koji kontam staviti večeras (da li biljke moraju pokazati kakve znakove da im to treba?), pognojila sam ih prije 4 dana, a zalijevam ih svaka 2 dana sa otprilike 0,5 l vode. Temperatura je 25-26 C. Evo toliko za sada, a svi odgovori i savjeti su "most wellcome". Pusa svima
Pozdrav svima, long time no see... Novi mali update - Gužva u šesnaestercu - Gužva je, ali šta sad, ko bi reko da će biti tako... Već kontam radit novi, veći box. Već sam i materijal počela skupljat, a šta ću... krenulo me... :vb_wave:
znaš šta se kaže::balls: drže 3 kuta kuće, ovaj je samo mooooj, kao što sam rekla vidjet ćemo njega na djelu... u svakom slučaju da nije bilo vas ne bi bilo ni mog boxića :banana:, juhu-hu samo nek su moje curice lipe i zdrave, pusa svima
H-M: bez stakla je bilo 27-28 C po svjetlu, možda ipak da ga vratim dok ne sredim drugu rupu za ventilaciju (planiram ju staviti sa strane tak da napravim ono što je predložio zlo) a vi ekipa naučite ženice poslu (ja sam dugo trenirala, ali po vani) ovo sad radim sama, mada imam svog:balls: koji radi sve šta mu zadam (oko boxa). Rekao je da je slijedeći grow njegov, bumo ga vidjeli na djelu :icon_lol: Pusa svima
Evo mali update i usput imam par pitanja: Jel normalno da se ove unutarnje grane tako izdužuju? I da li mogu odstraniti neke od ovih velikih listova, turbo su okrugle (pogotovo ova manja) mislim da mi oni rade sjene? Maknula sam staklo tako da mi je temp. malo iznad vrhova oko 30 C, dosta su mi jaki ovi ventovi unutra tako da dobro pušu po vrhovima, po noći mi temp. padne na nekih 25C. Ova veća ima 45 cm, a manja 35 cm. Pozz svima
aaaa, bez brige za to, to ću svakako urediti, hvala
"light leak" ? ajd molim te pojasni pojam (meni prvi glas), da mi se ne desi hermić, ipak :)
Vent od 25 W nemam pojma koliki mu je protok zraka, iskreno, možda piše negdje na njemu, meni je bilo bitno da šljaka, i da, može biti kupaonski mada meni nije bio u kupaoni nego u ovoj prostoriji (kućna garderoba) gdje je box jer tu nemam prozora. Ova dva mala venta služe za upuh svježeg zraka (izvana) i obadva pirkaju po biljkama i lagano ih talasaju... "Nekoliko pc ventova, okačenih da vise i pire po vrhovima biljki bi ti puno pomogli u hlađenju" - to nema veze ako pire taj topli zrak iznutra? I hvala za ovaj savjet za ovaj vent ispod žarulje, to ću još malo modificirati (to sam napravila sinoć i već sam bila luda od svega i kad sam vidjela da šljaka samo sam ostavila) Pozz
Mali update sa nekim bitnijim podacima home-made reflektor - prije ugradnje: dvije alu ploče spojene alu kutnikom i unutra montirano grlo sa žaruljom ovo je moj mali grow box izvana: desna cijev je spojena na mali ventilator i tu curke imaju direktan dovod svježeg zraka; lijeva cijev je ispuh; gore je ventilator 25W koji vuče van toplinu i miomirise ovo je reflektor i žarulja u punom pogonu konačna slika boxa moram priznati da sam se dobro namučila dok sam sredila temperaturu, ali kao što vidite sve sam riješila sa ovim ventom koji puše direktno u žarulju tako da mi je temperatura cijelo vrijeme oko 28-29 C prigušnica i propaljivač su montirani na vrhu s vanjske strane boxa Curke su sada stare 5 tjedana, planiram ih još 1 tjedan držati na 18/6, i onda na 12/12 do kraja. Na omotu piše da im je vrijeme cvjetanja 7-8 tjedana. I to što narastu u tih tjedan dana do promjene režima svjetlosti će biti dovoljno jer bi inače mogla biti turbo gužva u boxu ps: poruka adminima da dodate nastavak mojoj temi tipa: Skunk 1, HPS 150 W Pozdrav svima
Evo da se malo pohvalim sa svojim curicama. Sad su oko 5 tjedana. Pozz
Po mojoj procjeni žarulja bi trebala biti OK, box je 46x36 cm, visina po potrebi, žarulja 150 W philips son-t, prigušnica i propaljivač su vossloh schwabe. Za tu veličinu mislim da je dovoljno. Možda mi se ipak malo učinilo, žarulju sam upalila vani i možda je prekratko radila, valjda treba vremena da se zagrije kak treba. Nadam se da će biti ok. Čekam da prođe 6 sati mraka pa da ju probam na curkama. Javim se uskoro sa novim fotkama. Pozz i tnx
Ok, dragi ljudi, imam jedno pitanjce... spojila sam HPS-icu (150W), ne znam da li mi se čini ili je to nekak slabo svjetlo??? Ja sam barem mislila da će to sad blještat ko ludo, ili je to normalno...
Hajde, hajde mrkvica pa nisam ti ni do koljena, ali moglo bi biti nešto od nas. Tvoj dnevnik je mrakić, svaka čast. Btw, također kontam u skoroj budućnosti pokušati napraviti ulje, pa se nadam ovdje vidjeti tvoje rezultate:sun2: Pozz svima
Ok, tu su sedam lampi po 25W, sve 6500 K; pet po 1350 l, a dvije po 1550 l, mislim da je to OK za tu veličinu boxa, mislim da temperatura neće biti problem imam hrpu raznoraznih ventova koje ću po potrebi ugrađivat. Sviđa mi se lst, ali mi se vrti pitanje šta ako se previše rašire, hoće li imati mjesta unutra... Drugo šta mi se počelo motat po glavi je ako ih ostavim da rastu do predviđenih 70-80 cm neće dobivati dovoljno svjetla sa strane pa razmišljam da stavim par dugačkih neoki sa strane. Naime, prije sam radila samo outdoor i nisu mi bile tako lipe i široke, nisam očekivala da će ovako divljati (paše im). Pitam se šta bi bilo najpametnije...
Pa ništa za sada, mada me brine možda premali box za njih kad narastu, rastu kao lude i šire se kao lude. Kontala sam lst al nisam pametna. Možda koji savjet? Btw, hvala svima za dobrodošlicu
Pa hvala na brzini, nadam se da ćete ih vidjeti, ja iskreno mislim da su prekrasne i napredne (da kucnem u drvo), ali svakako želim da mi date svoju ocjenu. Stare su jedno mjesec dana (od klijanja), trenutno su na cfl lampama, ali imam spremnu i hps philips son-t od 150W i one sve priključke što idu uz nju, kontam to priključit kad ih stavim na cvjetanje. Ustvari jedna mi je malo kasnije proklijala pa je skoro upola manja pa možda i neki savjet za to. Inače box je 46x36 a visina može ići do nekih 150 (sve u cm). Toliko za sada, ne znam šta da vam još napišem, a da vas ne davim.