pozdrav svima na forumu.proslo je 3,5 tj.od kako su kod mene zazujali ventilatori i 52.000 lumena je zasvjetlilo iz boxa koji je privremeno bio u mirovini i tako skinuo sam prasinu sa opreme zeni objasnio kako se zvoni na zvono i zasto ce racun za struju biti duplo veci.posvado se sa punicom tako da mi nedolazi jedno 16 tjedana i tako putevima raznim do mene stigla ekipa himalayica i big benguša opaka nisam novi u ovome pa si uzimam za pravo dodati big bengu pridjev opaka ustvari lud sam za njom ali necu sada o tome e sada kazu pametniji da 400w najbolje paše na 4 biljke a ja sam naucio da u ovom hobiju treba slusati iskusnije pa sam odustao od bajkovite cifre necu ni to spominjati mada imam teoriju "uspjesnih 25 ispod 400"dakle majke ti box je obicni ormar dvokrilni 55x75x193 ovo 193 sam spustio na 170" iz odredjeni razlozi" koji nisu vazni u ovoj prici cooltube vrti svoj vent.i uz njega imam jos dva koja to sve skupa vuku van vrlo uspjeno i dva koja ubacuju zrak tako da tu vjerovatno postoji i onaj famozni podtlak prava mala mikro klimica i tako kod mene u boxu se nalaze dvije himalaje i jedan big bang bilo ih je vise ali sam neke podjelio jer sam odlucio cure upetljati u zicu dakle scrog kolega reko jos to da probam pa se bacam na hidroponic :eyebrows: upo sam u neki dim pa pisem svasta ali u globalu to je to i istinito keve mi nevenke.bice neki fotocasting veceras kad im svane pa se gledamo.pozdrav do veceras idem razbiti frenda u pes-u
ja se zahvaljujem obadvojici......dnevnik je u premjesten:vb_wave:
evo pa neka nahebemo zajedno:).....bas tako dva puta sam ga uzgajao...potpuno razlicit rad a isti strain 100%je ubrana ranije a evo i ti si mi ti potvrdio.pozz......mogao bi ovaj dnevnik i u zavrsene pa da netkome bude od koristi;)
Ja sam ju vidio kod mene u vise trgovina.obicno ju imaju u zeljezarijama (trg.gdje se prodaju lanci,ograde,alati)u Zgb ju imaju u Sokolskoj preko puta Murije
E Power upravo to gledao sam sinoc- Stoned free- na Vutri i tamo ima fino sve kako se dzem pravi.........hvala na rep+
Evo da zaokruzim pricu.Himalaya je skinuta 12.06 znaci 84.dan cvjetanja odnosno 140 i neki dan zivota . Za razliku od B.Banga koji me razocarao i od kojeg mi je ostala hrpa trave koja mi nije po gustu ...dosao je dan da malo idem u visine ali prije toga par rjeci kako se sve odvijalo.Na Himalayu sam malo vise pazio...nepoznata mi je pa sam bio malo oprezniji kod prehranjivanja. Cijelu vege.fazu od 8 tjedana je prosla prakticno bez moje pomoci,tek pred kraj je dobila malo plantele cisto da zadovoljim svoju potrebu da joj nesta dam nego sto je ona to trebala.U 4. tjednu je pokazala da joj fali magnezija i na to mi je skrenuo paznju DR.Smoke,hvala jos jednom i nakon tri folijarna zaljevanja sa EPSON soli problem je rjesen.......... Kroz fazu cvjetanja je dobivala svakih 15 dana 1/3 preporucene doze Plantele cvjet i na to je odlicno reagirala.cvjetanje se razvuklo ali to je i ocekivano.......lagana za uzgoj,lijepa ,velika,velika pun k....vjerovatno ce ubuduce uvijek biti mjesta u boksu za jednu Himalayicu. SMOKE REPORT---HIMALAYA GOLD Potrudio sam se da ovaj smoke report bude ravno ispod cekica.Mogao sam ju zapaliti i ranije ali nisam cekao sam ovaj trenutak...:smoke18:......bum ,tras......sada bi trebao napisati nesta o aromi i mirisu.....rebus:cvetakprvo mi to palo na pamet.obicno mi je problem odrediti aromu a da to nisam negdje procitao...ja to nedjelim a kada djelim onda su dve opcije...cvjetn i ili vocni meni je ovo brate cvjetni ...mirise mi na cvjece od Himalaye.Prvo sta sam primjetio je da vise nesmisljam nacin kako da skinem macka od susjeda koji mi cjeli dan gazi po basti....Batistuta je prezivio jos jedan dan...e sad tri stvari mi padaju na pamet ...pljuga koju sam zaboravio u pepeljari..(dobar znak) moja zena koja me pita dali cu piti kavu (jos jedan dobar znak)i zelja da operem auto (jos jedan dobar znak) znaci veselo.....dobre vibracije.....ali jako brate....stvarno mogu reci bez prese.....nja jaka je pun k.... Evo par slika i ovim bi zavrsio ovaj dnevnik,neka ovaj dnevnik bude moj poklon Vutra forumu i ndam se druzenju i dalje .pozdrav Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us
nisam siguran. Mozda onih 2o% sative u njemu. Skinuo sam ga ranije 7 dana mozda je i to u pitanju!? Imao sam ga dva puta u boxu i stvarno sam bio ugodno iznenaden,nista posebno.Ali je na mene ostavio utisak kvalitetnog dima. Kazu da ga u Nizozemskoj izdaju na recept ha,ha. Ovo mi se stvarno nije svidjelo( mislim na BB)...prijatelj mi je sinoc doneo Jack.H i tako treba sljakati Indika. Mozda sam ja nesto krivo napravio,neznam:( ali kao sto Power kaze, nije jedini u igri. To je sreca:)
Smoke report-Big Bang Jucer sam uz jutarnju kavu probao B.B.Neznam kakav je obicaj kod prvog rolanja ali kod mene je obicaj da natrpam taj prvi sto vise, ako je moguce bez duhana.Vec kod prvog dima se fenomenalno osjeti jabuka i to je sve sto bi pohvalio za ovaj put: Lakse je napisati sve najbolje o svojoj biljci ,meni je zao ali ovaj put B.B me razocarao:( sve probleme pa cak i one koji to nisu utrostrucuje mamu mu j...m. to je uglavnom to .skinuo sam sa dva BB 79g.to je uz okus jedino sto mogu pohvaliti.JACK HARER .za njega je BB sezonski radnik.Cekam Himalayu da se razbijem ko coek:)pozdrav
Himalaya danas puni 74.dan cvjetanja odnosno 130 dan zivota i evo stare babe u najboljoj haljini samo za vas;) ] BB je suh evo slike vrha a smoke report malo kasnije kada popijem kavu.pozdrav zaboravio sam spomenuti da sam himalaya izvadio iz zice grane sam podigao i vezao da nepadaju.zato su slike van boxa
mogao je BB jos bar 7 dana ali sam uletio u nekakve sative i trebalo mi mjesta u boxu.BB mi je poznat tako da nema iznenadenja.Himalaya ide do kraja za nju imam i mjesta i strpljenja.hvala na rep+ nemora to biti nigdje zapisano:)
Nixa hvala na Rep+smoke report ide kada Himalaya zavrsi:dada
66.dan cvjetanja i jutros su pale glave Big B. Uploaded with ImageShack.us himalaya po mojoj procjeni sigurno jos dva tjedna(mogao je i BB jos bar tjedan ali nisam mogao cekati vise)evo nekoliko slika pa procjenite B.B po meni vrlo kvalitetan strain jednostavan za uzgojiti.prvi put sam ga prehranio u 5.tj.sa Plantelom pola preporucene i poslije toga je redovno dobivao svako trece ,cetvrto zaljevanje plantelu ali u manjim kolicinama.kada je prebacen na cvjetanje u 8.tjednu stavio sam pola preporucene Plantele cvijet i nnakon dva tjedna punu dozu. poslije toga svako trece zaljevanje po malo plantele cisto da me ozbiljno shvati.cijeli period B.B je prosao bez ozbiljnijih problema tako da bi rekao da je uspjesno priveden kraju.sto se tice kolicine .cini mi se da je SCROG dao veci rezultat za recimo 25/30%:banana:Dnevnik ide dalj jos je u igri Himalaya.pozdrav
bomba je! vegetira duze od polovice cvjetanja.sljedece sezone ja ju sadim vani sigurno.
malo sam u problemu sa foto aparatom.nadam se da ce biti vidljivo, ono bitno;) biljke vise nisu onako rasirene po boxu jer sam sve vrhove pokusao skupiti nadajuci se da ce uhvatiti vise svjetla tako da to bas i neizgleda najbolje ovo je vrh od B.B i nekako mi se cini jos 7-8dana i to je to]zaboravio nsam napisati danas im je 58 dan cvjetanja ako se nevaram.nisam do sada pisao o prehranjivanju i ostalim tretmanima iz razloga jer to planiram napraviti na kraju.pozdrav P.S Bizzarius bilo skroz ok. da pokrenes nekakav dnevnik iako bas i nisam za ove ljetne indoor sheme.:thumb:
45.dan cvjetanja] vide se tragovi przenja ali nisam primjetio da ima nekakve posljedice osim sto je sprzeni puno veci i masivniji od ostalih to se vidi i na slici.a na drugoj je Himalaya ovaj cijeli vrh je izvegetirao na 12/12 raste ko luda do pola cvjetanja.sada se pocela popunjavati.Himalaya mi se cini puno otpornija nego vecina koje sam uzgajao tako da evo Himalayu toplo preporucam. Uploaded with ImageShack.us
ovi listovi ispod zutih su bili isto u problemu ali su na koncu dobili normalnu boju. odmaknit cu ih centimetar dva za svaki slucaj ali me buni to sto ih ocito przi lampa a one divljaju ustvari fascinira me jebeni Big Bang nevolim indike ali njega obozavam. mozes ga maltletirati na razne nacine, trpi greske i onda jos nakraju trazi da mu vezes grane nebili se polomile..strasno:)
ta tri vrha gore su ustvari grane skroz dole od B.B. mutirale su majke mi, ta tri vrha su najjaca od svih. onaj vrh skroz desno je vrh od Himalaye i duplo je tanji od ova tri e sada oni su na svega 12cm od HPS-a vjerovatno su malo i przeni ali jebeno napreduju pa ih zato nemicem ali da su centimetar blize spalio bi ih. imam problem s tim jednim B.Bengom p ako nije dusik onda je blizina Hps-ice vjerovatno.
evo da malo osvjezim dnevnik,sve ide po planu malo se pokazuje nedostatak dusika ali necu reagirati na to manje vise to je problem kod vecine.danas im je 32./33. dan cvjetanja. 12.tjedan sve zajedno.pozdrav ovaj vrh gore desno je Himalaya.
hvala svima na komentarima i na rep+.jebena ste ekipa:thumb:
Kali 25.dan je cvjetanja malo sam se zaje.:)
danas im je 25.dan cvjetanja.
ovo bi trebao biti 16.dan kako su na cvjetanju zica je puna trebao sam staviti tjedan prije na cvjetanje jos uvijek rastu i nemam gdje sa granama tako da necu dirati neka idu sada slobodno. vjerovatno ce i rast prestati za koji dan.vlagu sada odrzavam na 40% temperatura neprelazi 29 stupnjeva.sada vec razmisljam o nekakvom prehranjivanju,nekakvu vitaminsku bombu da se ti vrhovi razviju kako treba.pa evo molim nekakav savjet.svaka na dnu posude ima usitnjenu koprivu imale su i tri kupke do sada isto od koprive.planirao sam Hesi Bloom complex imam i Plantelu cvijet ona mi se pokazala dobra u proslim uzgojima.ova druga slika su tri grane od Himalaye one najdonje na dnu stabljike totalno su podivljale Himalaya raste nekontrolirano nije vazno koji je vrh glavni.--HIMALAYA BIG BANG ovo su te tri grane od Himalaye
skroz je dobro dobiti pohvale i rep+:hehe:hvala.sada sam skuzio ovo sa zvjezdicom hvala Kali.Bizzarius Dr.Smoke mi je savjetovao da guram sve pod zicu medutim nisam imao puno mjesta za manevriranje tako da sam ih vezao za zicu ali sa gornje strane tako da stvarno ima lisca koje bi trebalo otrimati sto cu i napraviti veceras cudno sam slozio posude nisam imao plan kako ih vezati pa je tako kako je ubuduce cu malo drugacije.pozdrav
do sada nisam nikada skidao lisce i mislim da to i nije bas najbolje rjesenje znas ona fora lisce mozes usporediti sa solarnim panelima tako to i kod lisca otprilike sljaka.hvala ti za rep ja jos nisam to skuzio ali hocu.pozdrav
bas i nisam mogao napravit dobru sliku ispod zice sve se dogada u sredini a tamo nemogu zbog posuda tako da mi je zao Bizzarius. i kao sto se vidi pistile su tu.pozdrav
danas sam ih vezao pa to neizgleda najbolje,sutra prije Hps-a cu slikati ispod, imao jesam namjeru ali nikako da to napravim.Bizzarius drago mi je da ti se svida danas im je 9 ili 10 dan kako su na cvjetanju tako da cekam klik jer mjesta vise nema nisam do sada radio SCROG tako da sam nesta i naucio po mojoj procjeni mogao sam zicu popuniti i tjedan dva prije ali to je sada druga prica.slike sutra.Bizzarius:thumb:
ova desno je Himalaya. po onome sto sam procitao o Himalayi ona i Big bang imaju potpuno drugacije hedove pa se nadam da cu ih uspjeti razdvojiti
danas 4.dan kako su na 12/12.Big Bang prosao cijelu vegetaciju bez prehranjivanja vrlo jednostavan za uzgoj i preporucujem ga svim pocetnicima.Himalaya vec malo zahtjevnija. trebao sam napraviti vise mjesta izmedu biljki odnosno malo vise razmaknuti posude bilo bi puno lakse petljati u zicu.evo to je za one koji planiraju SCROG
mislio sam jos jedan tjedan vegetacije i onda cvjetanje.gurao sam pod zicu koliko sam mogao sad je vec problem, jedino na vanjskim rubovima ima mjesta.prebrojao sam vrhove ima ih 52.pozdrav
44.dan vegehttp://www.youtube.com/watch?v=XXxMGLWYPuw&feature=player_detailpage
evo jos par slika
42.dan vegetacije.folijarno zaljevanje sa Epson soli je pomoglo vise nisu uvijeni vrhovi listova a i boja se vratila
pozdrav.jutros kada se Hps-ica ugasila drugi put sam folijarno zalio biljke u 18h se upalilo svjetlo i biljke puno bolje izgledaju nisam slikao jer cu pricekati da terapija prode pa onda slikanje,tako da eto sutra slike.pozdrav
danas sam prvi put pospricao biljke tako cu i sljedeca dva dana sol sam kupio jutros 7,5kn sad cu vidjeti kako ce izgledati za par dana.prekosutra sam planirao malo plantele list pola preporucene ili mozda pricekam da prode ovo pa cu onda.hvala na rep.+
Gorka sol iliti Epson sol kao rjesenja za Mg Deficit Ocjeni ovaj Tekst 3 Komentara by NumBdoT , 10-02-11 at 19:24 (1968 Pregledi) Ok sad cu odgovorit sam sebi jel sam napravio mali resarč na netu i hteo bi da pomognem onima koji imaju moj problem. Epson sol iliti gorka sol,je magnezijev sulfat (MgSO4·7H2O) koji se koristi za ljecene Deficita magnezija u ganji,naravno neka gnojiva vec sadrze taj mikro element pa ako koristite tako gnojivo nije vam ta sol potrebna,vec treate obratit paznju na PH zemlje. Na desnoj strani slike su listovi koji ma fali magnesium(problem koji ja imam trenutno) na ljevoj su listovi kojima fale sva tri glavna elementa al ne magnezijum (NPK) Primjena: Mg se moze pruzit biljkama folijarno tjst prskanjem na listove ili direkt dodavanjem u vodu skojom zaljevamo sto ako imate problem sa ph-aom nemojte radit jel biljka bez obzira nemoze nista da upije iz zemlje plus potencijalno mozete pogorsat situaciju zato vam je bolje folijarno dok ne poravite ph. 1.Doza za folijarno: jedana čajna zlica na 1 litru vode 2.Doza za zaljevanje: jedna velika(normalna) zlica na 5l vode Naj bolje je dodat u vrucu vodu prvo da se dobro rastopi onda ohladit na sobnu temperaturu pa primjenit: 1.Folijarno prskat biljke kad se svjetla ugase,JEDNOM svaka TRI dana dok se deficit nepovuce 2.Dodat kad mislite zaljevat/gnojit JEDNOM dok su biljke u vegetaci DVA puta u cvjetanju 10 i 35 DAN Gdje nabavit Epson sol? Svaka apoteka ju prodaje,samo udjete i trazite tetu gorku ili epson sol(cita se kako pise) 50g kosta 10-15 kn znaci oko 2 eura sto vam je vise nego dovoljno za nekoliko koristenja tats abaut it nadam se da ce nekom pomoc!!! :sun2
meni to isto izgleda super ali ipak imam problem.malo sam koristio precizniju pretragu foruma pa naidem na sljedece.Epson sol ili gorka sol bi bila rjesenje za moj problem kazu 1 cajna zlica na litru vode.prskati tri dana za redom u periodu kada je svjetlo ugaseno ili dok se deficit ne povuce.pa sada molim nekakav savjet dali je to,to.hvala
Doktore hvala na savjetu danas cu ih prvu put prehraniti i hocu gurat cu pod zicu neke jesam a neke nisam jos ali hocu svakako.Mg je malo problem nema ga u planteli a nekako posebno da ga dodajem nisam siguran dali je to pametno vjerovatno je ph problem pa od tuda i nedostatak Mg nisam siguran dali je Ph jer pazim na to ali ako je onda je problem dodavati Mg kazu da ga biljka nemoze apsorbirati na taj nacin i on se nakuplja u zemlji i postane toksican za biljku pa sada nisam siguran sta napraviti nisam imao ovaj problem.Himalaya je zuta po venama Big bang ne.pozdrav
35 dan vege.obecao sam da necu postavljati slike do nedjelje ali morao sam:)
ovo cu joj pokazati cim se vrati kuci:181:
mislis na ovaj? ma necu jebote cijeli dan sam ju ubjedivao zasto zica mora biti na 11,4cm od zemlje i sad da joj pokazem tvoj post.
ma bezveze , nevolim kada je zena u pravu pa tako ni tada kada sam postavljo mrezu,digni ja necu.inace sam sretno ozenjen 13 god.moja ruza nepusi jer joj sjebe tlak pa ju boli glava zato ono "sretno ozenjen".ima nekih sativica koje joj pasu pa ih vjesto izbjegavam.
trebao jesam ali ako ti kazem zasto nisam neces vjerovati pa neka ta glupost ostane za mene.uglavnom ako bude zica slj.put ide vise troduplo.pozdrav
30 dan vege.sada necu stavljati slike do kraja slj.tjpozdrav
8 tj veg+2 tj predcvjetanja cak u ta dva tjedna prije nego krene cvijetati divljaju zato se opravdano nadam da ce popuniti zicu iskreno nisam znao da je himalaya monstrum za big bang sam znao imao sam jednog u kanti od jupola 25l ispod 600w i to je bio fucking bush svaku sam granu morao vezati da se nepolomi a himalayu sam stavio onako bezveze neznajuci da je king kong. Bizzarius temp ispod lampe je 30-31 ali to bi bila ona nerealna temp ili fokusna kako ju zovi ako pokrijem mjerac temp.onda je 29 e to bi bila realna temp sada se pravim pametan a ustvari sam propalica nisam siguran dali je drugi svjetski rat poceo u kanadi ili u juznoj africi ali znam sta je N:P:K buraz:eyebrows: slika gore himalaya 25dan veg.
taj ormar koji imam je skuhao vec zavidan broj gulasa i nije niti jedan zagorio cak niti bez cooltube a ona je tu ponosno visi i cuva krokodile.tako da boss nema frke sada je tuba na 30cm od biljki i vjeruj mi ici ce i nize samo da malo stasaju.pozdrav
pokusao sam odgovoriti sa citatom ali nesto nece .uglavnom ja mislim da ispod 8 tj.nece ici neka popuni 80%zice i moze na cvjetanje
pa evo sada kad pogledam ispod 8tj sigurno nece ici uglavnom kada popuni 80% zice moze na cvjetanje
sad kada pogledam siguran sam da ispod 8tjedana veg.nece ici ali i nije problem neka popuni 80% i moze na cvijetanje
ali jos uvijek nije kasno imam par cura za van
evo par slika pa nek se vidi sta se kuha u loncu.a lonac izgleda ovako ovo su pc vent.oni izbacuju topli zrak van a ovi su zaduzeni za mjesanje zraka u box a ova dva ubacuju zrak unutra tu su i posude za vodu vlaga i te fore.a evo i curahimalaya sativćuga mamicu joj i moja prva ljubav big bang. e sada posude su od 3,5l zemlja je teramagma jedna jedina neponovljiva sada im je 26.dan hranio nisam i neplaniram jos dva tjedna vlaga je promjenjiva pun kuravc pa o njoj necu pisati temp.je od23 do30 nikad preko.na zici su od samog pocetka neznam sta bi jos napisao e da zaljevam sa vodom koja ose temperira u boxu i kada zaljevam stavljam limunske kiseline onako prstohvat na litru i to je to.pozdrav svima