Pozdrav ljudi i veliki :respect: svima na ovom forumu. Pratim vas neko kratko vreme, ali mogu da kazem da sam odusevljen organizacijom foruma. Dosta dugo sam visio po stranim sajtovima i upijao znanje, jednostavno se nikad nisam setio da potrazim odredjene pojmove na nasem jeziku.:crazyd: Jako me je privukao mentalitet ljudi jer sam pronasao ljude slicne sebi na istim prostorima i to mi puno znaci. Mislim da sam vas nahvalio dovoljno. Vec neko vreme se premisljam da li da zapocnem dnevnik, jer sam na vas naisao na samom pocetku prvog auto grow-a, i prvi put u ovako malom prostoru. Zeleo sam da zavrsim ovaj pa da zapocnem nov King's Kush Auto grow i odradim sve po sablonu i ostavim vam (valjda ce ovo uskoro postati nam) sitematicno odradjen zavrsen dnevnik. Odlucio sam ipak da zapocinjem dnevnik jer mi sve ide bolje nego sto sam mogao da zamislim da hoce, a i uzasno sam nestrpljiv i zeljan da ucestvujem na forumu. smiley9934 Svetlo-- 125w CFL za vegetaciju i 135w CFL za cvetanje Rezim-- 20/4 Box-- 70x40x40 Ventilacija-- 2 pc venta 8mm za unos i ispuh 2 pc venta 6mm tik ispod sijalica koji se pale ako temperatura sijalica predje 30 stepeni Medijum-- Rockwool start, pa kokos i perlit 60/40 Djubrivo-- AN Sensi Grow i Bloom Coco, AN B-52, AN VoodoJuice, AN calmag, AN Overdrive, AN Flawless Finish, HESI Power Zyme Sorta-- White Widow Autoflowering od Green House Seed's Trening-- Lst i slucajan Topping :fuck: Update ce biti svake nedelje ili ukoliko dodje do vidnih/drasticnih promena. U principu mogu i cesce, sve zavisi kako vama odgovara. :D But without further ado, here she is: 1. Nedelja 2. Nedelja 3. Nedelja
4. Nedelja 5. Nedelja Mozete videti djubre smotano kako prvo cupa pola lista u 3. nedelji, pa slucajno topira biljku u 4. Na svu srecu jako se dobro nosi sa povredama, a topping je nije usporio ni dan, i mnogo sam srecan zbog toga. :D Ovde ja "zapocinjem" svoj dnevnik, zao mi je zbog toga, pokusao sam sto vise da vas upoznam sa situacijom. :)
@No Joke Hvala :) @PowerSeed Nazalost nije jos uvek procvetala, verovatno sam joj produzio vege onim pametnim potezima, mada je u prefloweru i mislim da cu prestati da je hranim Veg hranom jer se bojim da mi ne preraste box. Ukoliko je neko iskusan po pitanju ove sorte, mnogo bih mi znacilo da mi da savet oko toga. Takodje mi je zao sto stavljam 4 poruke umesto jedne, Tor me zajebava i izloguje me svakih 5 minuta.
Hrana: ~~Klica~~ ~~Veg~~ ~~Preflower~~ ~~Flower~~ Laku noc.
Hvala @Lazarus Led puno mi to znaci, trudim se :) @PowerSeed Video sam na netu dosta jurnala gde bas moj ww krece da cveta u 30.-33. danu. Moja je u 36. danu, od nedavno raste kao blesava, i pod mikroskopom vidim da joj se ozbiljno razvijaju pistilsi, mada se jos uvek samo jedan nalazi kod svake stipule... Resenje na koje sam naisao trazeci "kako naterati autosa da procveta" je da prestanes u prefloweru da dajes grow hranu i predjes iskljucivo na bloom, samim tim i izbegnes veliki deo strecha, sto mi odgovara u mojim uslovima. Mislio sam da ove nedelje probam sa tom tehnikom, takodje cu da je prebacim na 18/6, pa ako posle par dana vidim napredak jej za mene. :D Ukoliko pak biljka nastavi da mi se kurci ovde i nastavlja preflower, gasim joj svetlo 12h. Hvala svima na savetima i pohvalama. :wave:
6. Nedelja Pozdrav i hvala svima koji ucestvuju sa mnom u ovome na bilo koji nacin, evo update-a. Od nedelje do srede biljka je bila izlozena 18 sati svetlu i hranio sam je samo AN Coco Bloom-om. U sredu sam uvideo sledece rezultate, cvetanje nije pocelo, ali je biljka dosta usporila rast sto je +. Od srede je na 12/12 i mislim da je danas oficijalno pokazala prve znake cvetanja. :) Zalivam je sa 2,6ml AN Coco Bloom A i B, pH 6.0, ppm 1000, doza 1l. Pored toga dobija svaki treci dan cistu vodu iz cesme pH 6.0, ppm 330, doza takodje 1l. Posto sam video da dobro reaguje na hranu, pored bezbroj saveta da autosu ne dajem punu dozu, uradio sam bas to. Posledice se mogu videti na vrhu jednog lista na pretposlednjoj slici, a do danas su se mogle videti na vecini vrhova.
Na tom rezimu je iskljucivo zbog toga sto do sada nije pokazala znake cvetanja, a sada ulazi u 7. nedelju zivota. Po uzgajivacu bi trebala biti gotova za 2, a po raznim iskustvima ljudi za 4 nedelje. Moja je daleko od toga. :plac: Ne bih zeleo da joj opet pomeram ciklus, ako joj se na neki nacin "probudio" fenotip gde joj je potreban taj prebacaj. Ako neko jos moze da me posavetuje ko je iskusan na ovu temu.
@PowerSeed Koliko je dobra ideja da je vratim na rezim sa vise svetla, npr. kako kaze Mad Rabbit, 16/8? Naravno kad se uverim da je procvetala. Jer ako je vegetacija samo bila produzena stresom, moguce da je ovo puka slucajnost da procveta nakon uvodjenja 12/12.
Hvala @L0oD ovakav odgovor sam ocekivao. Bice na 12/12 jos par dana, da se uverim da je cvetanje pocelo i da pusti vise pistila. Onda ide na 16/8. Celo ovo iskustvo me samo motivise da sledeci grow ipak bude foto.
Vanredni update Desilo se par znacajnih promena kod mene, pa mislim da je red da vas uputim u iste pre zvanicnog update-a 7. nedelje. Nakon sto sam se uverio da je cvetanje zapocelo na 12/12 rezimu, prebacio sam na 16/8 i posle 3 dana mogu da kazem da je uspesno nastavila cvetanje :puuuh::. Postepeno cu uvesti 18/6 narednih dana. Druga znacajna promena tice se izduzivanja udovice. U roku od nedelju dana je popunila skoro ceo box, raste jako brzim tempom od oko 2-3cm dnevno. Ovo stvara problem jer necu biti prisutan par dana, a jos uvek nisam zakljucio da li je rast tj. strech prestao. Iako ce biti u sigurnim rukama dok se ne vratim, osoba kojoj poveravam svoju dragu ne zna kako da postupi ukoliko se izduzivanje nastavi i crni leptir doleti do svetiljke. Zbog toga je pao supper cropping vecine topova. Evo slika before and after:
Nadam se da nece, bar ne dovoljno da se ispeku. Nemam pristup box-u sledeca 4 dana :(.
7. i 8. Nedelja Zbog odsustva nisam zeleo da stavljam update 7. nedelje u sred 8. pa evo zajednickog update-a. Biljka je na rezimu 18/6 i ne zali se. :) Vec nedelju dana joj ne dajem Coco Bloom A, jer je sastav 4-0-0. Drugim recima ukidam joj azot (N) jer ne zelim dalji rast, najudaljeniji vrh joj je na 3cm od sijalica. Ako pokaze da joj fali azota, vraticu ga u malim kolicinama. Najbilizi vrhovi (3) su skoro pipali sijalice pa su opet supercrop-ani, te se ne vide na slikama. Pored ova 3, biljka ima 13 topova. :D Doza je 3ml Coco Bloom B na 1l vode iz cesme odstojale 24h, pH je 6.0. Planiram da joj ponekad dam punu dozu od 4ml. Power Zyme joj dajem jednom nedeljno u dozama od 2ml. E sad mi jos treba savet iskustva koje nemam. Procitao sam na jedom forumu da u trecoj nedelji cvetanja mogu poceti da dajem AN Overdrive, jer drugi dodatak bloom-u nemam. Koliko je ovo dobra ideja i da li neko ima iskustva sa ovom tehnikom? Hvala.
9. Nedelja Pozdrav ljudi, prosla je jos jedna nedelja. Evo sta se kod mene promenilo. Najveci problem mi predstavlja sto su vrhovi jako blizu sijalicama, pa ni ne primetim da se neki krenuo susiti i da ima malo heat stess-a dok je ne izvadim iz boxa. Neki listovi su poceli da se pretvaraju u takose. Zato joj vrhove vezujem za box i jedne za druge, jer nemam za sta drugo, pa su se rodila i prva najbolja drugarstva. :p Takodje joj super crop-ujem svaku granu koja ispuni kriterijume za takav trening. Stvarno je ogromna u odnosu na box, svaki cm je popunila, jako mi je zakomplikovao grow taj dugacak vegetacioni period. Ostalih problema nemam, sve ide kao po planu. Hrana je ostala ista kao i prosle nedelje, jedino sto sam Coco Bloom A dodao u vecim kolicinama od 1ml na 1l vode. Dva puta je dobila punu dozu. Ove nedelje krecem sa Overdrive-om, a posto ocigledno niko ne zna da li je to dobra ideja, nek ovo bude eksperiment za buduce growere. :) S' obzirom da je autos, ocekujem ga u susilici sa punih 12-13 nedelja.
Sad ti je verovatno kasno za izduzivanje posto je ipak otprikile u fazi gde i moja tako da nece rasti vise. Ali dobra strana toga je sto ces imati jako zbijene hedove cemu se svako nada. :D U sustini imamo dosta slican grow, samo sto sam ja uzeo skoro duplo vecu posudu (12l) na isti prostor i nekako uspeo da izvegetiram skoro 6 nedelja, dok je tvoja procvetala u 3. Po genetici bi Auto Blue Diesel trebala biti malo niza, a i WW ima veci strech. Tako da je sve na mestu. ;)
@No Joke Hvala na informaciji, nisam to znao. :) Da, onda ce biti guzve definitivno, mada nisam primetio da je porasla vec dugo. Verovatno raste veoma sporo. Ako je neko imao slicnu situaciju, znacio bi mi neki koristan savet. Hvala @hazeri jako lep komentar. :thumb:
10. Nedelja Borba za prostor se nastavlja i u desetoj nedelji. Udovica se krece ozbiljno buniti na uzak prostor i sijalice koje su negde na manje od 3cm. Pri sredini biljke se jako vidi nezadovoljstvo prouzrokovano bas time. Super crop kao da vise nemaja efekta, koliko god jako je slomio ili povukao nekako nadje put ka sijalicama. Od super crop-a se oporavlja za 24h. LST radim gde mogu, vecinu topova sam sa sredine povukao ka vratima box-a. Posto sam planirao da je hranim bar jos 2 nedelje + flush jos 2, biljka ce ovih dana preci u veci box od 400w hps-a u kome se upravo napravilo mesta. U sledecem update-u cete moci videti kako je to ispalo, so stay tuned! Zao mi je sto necu uspeti da je zavrsim u ovom setup-u, ali eto sledeci grow moze da pocne odmah nakon sto White Widow napusti rezidenciju. Hranim je sa 1ml Overdrive-a, 3ml do 4ml Coco Bloom B (0-4-5), i ponekad sa 0,5ml do 1ml Coco Bloom A (4-0-0) jer u Overdrive-u vec ima azota. Dva puta nedeljno nastavljam davati 2ml enzima. Eto toliko od mene, ocekujte uskoro da upoznate novu udovicu koja konacno moze da se ispruzi koliko joj je volja, i novog clana porodice Super Lemon Haze (GHS)!
11. Nedelja Ufff. Ovo nije vise micro grow, to je zasigurno. :D Podsticem vas da pogledate prvo slike, kao za modnu reviju su. ;) Prostor vise nije problem, rasirila se bar 10-15cm i nastavila rast u visinu. Listovi koji su imali znakove heat burn-a su se skoro svi oporavili, a oni kojima je falilo azota polako dobijaju opet onu divnu tamno zelenu boju. Sve u svemu jako je dobro odreagovala na novi box, bas onako kako sam planirao. smiley9934 Porcija na svaka dva dana izgleda ovako: od 3 do 4ml Coco Bloom A+B, Overdrive 2ml, i sve to u litar-litar i po vode sa pH od 6.0. Svako trece zalivanje 2l vode sa namestenim pH. Jedino cime jos uvek nisam zadovoljan je vremenom koje treba da prodje da udovica zavrsi u tegli ili bar u susilici, ali i to ce doci uskoro. :p :vozdra:
12. Nedelja Pozdrav svima, evo vaseg nedeljnog update-a. :) Polako ali sigurno priblizavamo se kraju, do tada mogu samo da se divim predivnim trihomima i jako gustoj strukturi heda, koji dobija sve lepsi miris i boju. :cool23: Nemam puno da dodam ovaj put, stvarno se nista nije menjalo niti ce se verovatno menjati do kraja. Hrana je ostala ista kao i prosle nedelje, i tako ce biti do flush-a. Uzivajte u slikama. :D EDIT: Zaboravih da trazim pomoc. A potrebna mi je oko procene kada da zapocnem dvonedeljni flush. Planirao sam nakon sledece nedelje (znaci sa 13 nedelja). Da li neko smatra da bi trebala jos da raste?
@blackfox Izvini sto cu ovako da ti kazem, ali bas mi nista nisi rekao. :D Znam da nece rasti, mozda sam pogresan izraz iskoristio, mislio sam na debljanje. Moje pitanje je bilo kada da pocnem taj flush od 2 nedelje (dvonedeljni flush to znaci, zar ne?) . ;) I dao sam predlog da to bude nakon zavrsene 13. nedelje, tj. posle sledeceg update-a, pa sam trazio misljenje na to. @VenloNL Drago mi je sto mozes da ucis na mojim greskama. :D Obavezno idi rezimom 18/6 ili manje, nisam ustanovio na kraju razlog toliko duge veg faze, mozda je stvarno samo genetika, ali za svaki slucaj. :djede:
Ja sam izgleda jako konfuzno postavio pitanje, niko me nije razumeo (sem Ludog sto je jos ironicnije). :D Znaci planirao sam da je drzim jos 3 nedelje. Nedelju dana hrana i dve flush. Trihomi su joj vise clear nego mutni... @L0oD ne mislis da je rano to?
Vazi ljudi hvala vam, odlucio sam da ce flush poceti na kraju nedelje. Imam final flush od AN, na bocici pise da je dovoljno raditi flush 5 dana sa tim proizvodom. Tako da ce poslednjih nedelju dana dobiti i to pa mislim da ce biti dosta. :):thumb:
Vanredni update Pozdrav ljudi. Ove nedelje nazalost nisam u mogucnosti da vas pocastim slikama, sve sam radio jako brzo zbog nedostatka vremena. Nadam se da cete ipak imati vremena (kao sto ja nisam :() da procitate ovaj post i pomognete ukoliko je to jos uvek moguce. Flush je odradjen u subotu 09.04. tj. na 89. danu cvetanja udovice. Stavio sam je u kadu i zalivao dobrih 6-7 minuta sa vodom iz cesme (pH 8.0, ppm 300, temp. 22C). Nakon toga sam je zalio sa 5l odstojale vode sa pH oko 5.7. Runoff je na kraju bio pH 6.1 i ppm 300, gde sam ga i ostavio. Cele ove nedelje ce dobijati obicnu odstojalu vodu sa namestenim pH. Sledece nedelje ce dobiti final flush 5 dana sa podesenim, i poslednja dva dana RO voda bez ikakvog podesavanja pH. E sad PROBLEM. :plac: Box u kojem se nalazi udovica vec par nedelja, posedovao je jos 2 biljke koje su skoro skinute. Na obe biljke su nadjene semenke... Sta predlazete da ja sada radim? 1. Da li da krenem odmah da dajem final flush i da je skidam sto pre ili, 2. Da je ostavim do kraja i nadam se da nije svaki hed prepun malih govnara? HVALA!
Volim sve sto radim odraditi sto savrsenije moguce, a gore navedeni metod koji sam pronasao na stranim forumima mi je najvise zadovoljio opsesivno kompulzivni poremećaj pa sam ga prihvatio. :D Final Flush od AN koristim jer tvrde da poboljsava ukus i miris, kao i da njime postizem rastvaranje svih preostalih soli. Svakako i da nisam u pravu (a vrlo verovatno da su mi prodali samo ambalazu :D), koristicu ga bar neko vreme jer sam vec dao pare i zelim da ga testiram. Sto se tice semenki, tu je moje pitanje ustvari. Da li vredi uopste da je ostavljam tih nedelju i po, jer ako je vec pocela praviti semenke, zar nece preostalo vreme i nutrijente iskoristiti za proizvodnju istih? Da preformulisem, jel dobijam ista od velicine i potentnosti cveta ako je ostavim jos, ili dobijam samo zrelije semenke? EDIT: Nisam jos uvek siguran da li na udovici ima semenki, ali verujem da ako su ove 2 oprasene i ona ce biti...
Hvala @ChiliHead, nastavljam onda po planu. :) Nakon pregleda biljke, ne cini mi se da je pocela da proizvodi semenke. smiley9934 Drzite mi palceve. :thumb:
Odlicna ideja, nisam shvatio odmah ali kad sam se udubio malo sve mi je bilo jasno. :):thumb: Nemam budzet da dodajem CFL sa strane pored HPS-a nazalost, ali kada bih pravio CFL reflektor imao bih ovu ideju na umu. Mogao bi da nas pocastis otvaranjem tog dnevnika, vidim da nisi dugo. ;)
14. Nedelja Harvest samo sto ne kuca na vrata. Veoma sam zadovoljan izgledom i okvirnom kolicinom koju mogu da ocekujem. :D Lisce pocinje da zuti, da se susi i opada, sve preostale zalihe hrane se polako prebacuju tamo gde su najpotrebnije. Koliko mi se cini nije pocela da pravi semenke, ali to cu zasigurno znati nakon branja. :makaze: Do tada uzivajte u slikama!
15. Harvest Pre seckanja: Posle seckanja: Ostalo: Nakon 103 dana zivota i 6 sati posla napokon je obesena. :makaze::puuuh:: Iz razloga sto nije lollipop-ovana, bilo je puno popcorn hedova koji su bili jako teski za trimati. Velika vecina najmanjih je otisla u bubble hash koji se upravo susi. :) Stari box u kojem je provela vecinu svog zivotnog veka je sada pretvoren u susilicu. Vlaznost boxa je oko 43% na dnu ispod hedova. Da li predlazete da je podignem malo nekom mokrom krpom kod ventilatora npr.? Nemam vagicu niti bilo koji uredjaj za precizno merenje, jer mi iskreno konkretna tezina nije od znacaja. Vidim da ce biti dosta da zadovolji moj slab apetit do kraja godine, ako ne i do sledeceg aprila. :mario:: Smoke report sledi nakon 2 nedelje cure-a. Hvala svima koji su pratili. :vozdra::respect:
@L0oD Hvala. :D @PowerSeed Citao sam da je optimalna vlaznost za susenje 55%, zato pitam. Ostaje na 43%. :)
@draš_katalenić @nostromo Ako pogledate update iz 10. nedelje dnevnika, videcete da sam je tad prebacio na 400w HPS-a u drugi box. Grow je u sustini do tada bio CFL, a finish je na HPS-u. U svakom slucaju hvala. :D