Pozdrav ljudi ovo mi je prvi put u indooru pa evo zanima me sta mislite o mojim biljkama . 22.11.2016. izasle iz zemlje. Koristim cfl od 200 watt plavog spektra za vegetaciju. Da li su napredne ili moram ocekivati vise? Temperatura od 17 do 33 ovisno o tome da li je Svijetlo upaljeno ili ne. Vlaga pretezno 40-55. zalijevam svako 2 dana kad ugasim svijetlo. Trenutno je drzim na 16/8 . (Svijetlo /mrak). Upalim ventilator da tuce izravno u njih jer sam citao da stabljike tako jacaju i drugi ventilator koji tjera zrak prema rupi na krovu od boxa. Box je trenutno homemade ali spremam se da narucim na internetu neki od 160 cm visine ... bilo bi mi drago kad bi netko tko se razumije prokomentirao ovo sto ja radim malo i rekao mi da li nesto radim krivo.
hvala vam ,,,javim naravno koliko je toga, nakon krmokolje naravno:) najbolji ste :joint2::vutra:
da napomenem da bi volio vise onaj high rush osjecaj nego couch lock kad bi je onda mogao skidati? imam li zeleno svjetlo
pozz prijatelji pokvario se laptop pa odavno nisam bio na stranici ... znaci sve je super teklo do 10 dana cvjetanja biljka izgledala super zdravo i odjednom listovi poceli zutiti otpadatu drasticno i primjetim ja da iz boksa izlaze gnatovi ..i nista ja napravim pesticid od duhana stavim pjesak da ih se rijesim i biljka,posto je izgubila puno listova ,dobije na 2 -3 mjesta banane .skinio sam ih jer nisam znao sta drugo ali nema mi ni sjemenki na hedovima samo na ovim nize par,.Ja neznam kako je ova biljka uopce ziva nakon svih tih s*anja. evo sad smo na 50 dana cvjetanja sta vi mislite kad da je flusham i kad da je skidam ?? ima i smedjih trihoma ali ne bas puno oko 20%.Kako vama izgleda?
Zdravo ljudi . Evo par novih fotografija moje biljke . Uvjeti u boxu su odlicni. Svaki novi dan se primjeti napredak i razlika u rastu biljke. Listovi koji su do sada bili osuseni i pojedeni takvi su i ostali. Da li da ih kidam ili ostavim? Ali sve ostalo mi izgleda normalno osim jednog lista koji ima neke fleke na sebi. Evo dodat cu i slike. Manjak ili visak necega ? Da cujem vasa misljenja? I da .. da li je sada odmah pametno raditi SCROG?
Natopio sam je sad dobro. Cekam sto ce biti za 2-3 dana. I vlagu sam popravio...temperaturu isto..
kako mislite polako? U kolikom vremenskom razmaku da ulijem 2l vode?
Vlaga je bila najveca 70 a najmanja 30.... temperature su od 18-19 do 31 .... jednom mi je grijanje ostalo malo duze mozda pa se temperatura popela na 34,5 i ne znam koliko dugo je bila tolika ostala mi je samo memorirana na ovom uredjaju za mjerenje kao najveca....sad su se ova 3 lista ista ovakva koja sam uslikao samo s druge strane stabljike pocela susiti ....i savili se prema dolje....zalio sam u zadnjih 7 dana 2 puta sa oko 0,7 l vode ....sad cu kontrolirati temperaturu malo vise da ne ide preko 29 i ispod 18...i dao sam jednom 2 ml biobizz. Drugi put 4 ml...i kad zalijevam pustim da se zemlja osusi skroz da pitar bude lagan ...
Zna li netko sto mi se desava sa listovima?? Da nisam pretjerao sa biobizz grow-om ...dao sam ga biljci 2 puta u 7 dana mozda ...mozda 1 ml vise nego sto sam trebao...
Evo 36 dan u vege . Priblizena svijetlu i zapocet lst prije neki dan. Hranjena biobizz grow-om . Meni izgleda zdravo i bolje nego prije. A vama?
Evo moja zena danas pocela sa LST....nadam se da je dobro uradjeno
i zaboravio sam napomeniti do sad mi je bila na oko 50 cm od svijetla...vjerojatno se tu i stvorila ta greska....kontam box dobro reflektira ...ali pametnije vas je poslusati...
Evo stavio sam je tocno na 2 cm od zarulje mislim da ce to poboljsati situaciju jer su mi i u growshopu rekli da je ova zarulja koju imam dovoljna za box dimenzija 60x60x120.... to sto je izduzena je mozda moja greska u pocetku sa starim boxom i alu folijom....sad se nadam da ce se popraviti...
Koliko sam razumio. U allmix zemlju sa 4 tjedna ide 1 ml bio growa na litar vode?? Evo preksutra ima mjesec dana a ovako izgleda
Evo dosao mi je grow bloom i topmax danas postom....mislim vec sad dati ...recite mi kako i koliko biobizz grow-a da dam biljci za prvi put???
Uzet cu si i heaven vidio sam i na drugim stranim stanicama dobre recenzije o njemu.
Moja biljka zivi u 14 litara. Moze li se heaven kombinirati sa ovim sto sam vec narucio? ili da ga dajem poslije...da ga narucim sada odmah....
Koliko ce mi trajati 250 ml od grow ,bloom i topmax? imam te 3 narucio od svake 250 ml....moze li se nakon njih davati heaven?
Hvala Gaf. Evo uzeo danas i gnojivo nizozemsko marke biobizz....te marke mi je i zemlja...pokazala se odlicna inace mjesavina svega potrebnog organska s perlitima sta ja znam.....cim sam ih stavio unutra pocele su nevjerojatno rasti... da li je netko koristio biobizz organsko gnojivo? ...to jest set od 3 vrste jedna za vege druga za cvijet i jos jedna topmax koja se daje zajedno s ovim za cvijet....jel netko koristio to ako jeste kazite mi kakvo je gnojivo?
Travar12 Hvala puno . Za prvi indoor grow i ucenje mozda i bolje da ne napravim veliku stetu. Ali uz vas profesionalce sumnjam da ce ista poci po zlu. Ima netko tko bi mi htjeo biti mentor jer bi mi trebalo pomoci koje gnojivo da uzmem plantele nema u Njemackoj ...Imate li iskustva sa stranim gnojivima iz grow shopova....i ima li netko tko se razumije dobro u lowstresstraining?
ovaj put sam siguran jedno 99 posto da sam u pravu hahaha
Evo ljudi znaci imam 3 takve i jedna nema uopce jaja nego joj vire bijele dlake...sto znaci da ove 3 bacam u smece , jel da? zadovoljan sam da je barem jedna zenska i sad je vracam u vege odmah ..
ne znam usporedjivao sa nekim slikama sa interneta....posto ima cvijet na vrhu nisu sve samo jaja...
Evo pojavila se neka rekao bih "jaja" dole ispod.....zakljucujuci po vasim slikama sa foruma ovo je hermafrodit? ima li netko pametniji odgovor
znaci ,Pojavilo se ovo ,ako neko moze pomoci???
Neki listovi su se poceli uvijati prema dolje i na pocetku lista zutiti. Citao sam na internetu da bi problem moglo biti previse dusika ili zalijevanje. Zalio sam je u 6 dana 2 puta sa 500 ml. vode...
Preflower? Muski ili zenski? Na koju sliku tocno mislite to za pucanje listova i koja vam se slika cini da se vidi preflower?
Pozdrav ljudi evo ovih dana sam kupovao stvari ...novu zemlju(organska mjesavina light mix iz nizozemske kupljena u growshopu ,novi box 60x60x120..,nove pitare (14 litara) .dosadilo mi ono homemade i boxevi od kartona....evo malo slika sada...i zanima me da li se vidi na ijednoj vec spol...ili je prerano jos?
https://plantyme.de/Grow-Beleuchtung-CFL-200W-Wuchs?gclid=CjwKEAiAj7TCBRCp2Z22ue-zrj4SJACG7SBEtDOhm2X6jnyXveTUx4wIopR_vgZ6ZjBfU3aaRfydkRoCmsLw_wcB Koristim ovu zarulju. I dimenzije boxa su otprilike 40x80x120
Upravo sad joj je cfl na tocno 5 cm udaljenosti i dimenzije boxa su kako sam procitao odgovarajuce i za 150 watti cfl-a.
Hvala kolege problem s temperaturom rijesen. Evo ovo je biljka od 22.11. a sad je 8.12 dakle nema joj jos ni 20 dana a od svih 10 komada (sve vrsnjaci) jedina ona daje miris na vutru? Ostale su neutralnog mirisa. Zasto? Bas je dobar osjecaj pomirisati ju. Da li je napredna za ovu starost??
Evo nasao sam ovaj adapter na e-bay u. Da li bi odgovarao za grijalicu koju ste gore postavili na fotografiji?
Evo me opet sada je 3 dana da sam prebacio na 12/12 i cekam tako dok biljke ne pokazu spol . Svaki dan izadju malo u visinu ili se pojavi neki novi list. Mislim da rastu dobro. Ali problem mi pravi temperatura. Imam neku grijalicu koja trosi 2000w sto i nije malo . Pa sam mislio da narucim grijanje za terarijum nekakav s cim se griju zmije i oni gusteri ... Trenutna najniza dnevna je bila 14,5 ...15.. a sa svjetlom je oko 26....da li je to problem ako se spusti na 14-15 stupnjeva...moze li da lose utjece na biljku?
Hvala vam ljudi na korisnim savjetima posto imam 10 komada jer neznam koliko ce ih biti cure... odlucio sam staviti 12/12 dok ne pokazu sto su i kasnije nastaviti sa dvije biljke a ostale pokloniti ili unistiti :D ne bi bas volio 10 komada uzgajati pa ako me uhvate odmah misle da sam diler "droge" :)) javit cu se ponovo za nekih 7 dana nakon presadjivanja i stavljanja u novi box . Pozdrav svima :)
Mogu napraviti da bude manja razlika u temperaturi imam grijalicu koja je prakticna da se drzi ispod boxa. Sto se tice priblizavanja bilo me strah da ih ne sprzi ova ogromna zarulja. No citao sam da bi bilo pametno da se sad odmah prebace na 12/12 tako da pokazu spol. Ima li neko pravilo kada u kojem razdoblju bi mogle pokazati spol? Tj sa koliko dana. I valja li ih prskati po listovima?