Pozdrav drugari, evo doslo je vrijeme za jos jedan dnevnik :) ... da skratim pricu... Klijanje u vati/maramici. Sjeme #1: domaja - proklijala u 1-2 dana, stavljena u zemlju, jedna nikla jutros, druga je izbila na povrsinu Sjeme #2: NLauto - jedna sjemenka stoji 7 dana, a druga 6 dana... nije mi pravo :( Sjeme #3: mozda uleti WWauto Ukoliko proklija NLauto - domaja ce morat u jednom trenutku bit prebacena u outdoor. Box: 50x50x100 Folija: Mylar diamond Zemlja: Komposana Universal + malo kokosovih vlakana + perlit Pitari/posude: mala crna posuda ima 3,6l, a velika smeđa posuda ima 7,5l Rasvjeta: CFL; vege 120-150w, cvjetanje 180-280w (zarulje od 23w i 30w) Ventilacija i hlađenje: usis pasivan, ispuh pc vent. 90mm/potenc.-12v, hlađenje 2 pc vent. 80mm/5v, 1 pc vent 80mm/potenc.-12v na sredini, 1 pc vent. 80mm/5v na podu Higrometar/termometar: vlaga; 45/65, temp; 22 - 28°C Gnojivo: Hesi Rezim svjetla za domaju: 3 dana svjetlo, 7 dana 20/4, 7 dana 18/6 pa prebacujem na 12/12 da vidim sta je uopce (tako sam zamislio otprilike). Kako ce dnevnik zavrsit nemam pojma, ali tu smo da se zabavljamo i ucimo... Evo par fotki, stojte mi dobro i veselo :D
Evo drugari izgleda da smo stigli kraju. Ostala je mala, ko bonsai :D Headovi su cvrsti i tvrdi ko zid. Prije par dana sam napravio flush. Sinoc skinuto :) Kao sto rekoh, bit ce za par dimdji, ali daleko od toga da sam zadovoljan. Nista zato - idemo dalje. Za par dana cu potegnit dim pa cu napisat par rijeci o dozivljaju. Stojte mi dobro i veselo :D
Pozdrav drugarice i drugari :) Pa nema u biti nista specijalno, osim da je dosta vruce jos uvijek. Dobiva hranu, brojimo dane i to. Glođu je "nametnici", ne prskam vise sa nicim jer me strah od plijesni. Jos dva/tri tjedna i pod noz :) Veceras cu malo pocistit trulo lisce i to je to za sada. Stojte mi dobro i veselo :D
Enivej mali update, zapunila se u par dana dobro, donji listovi su se malo poceli rastakat, ali ok je. Dobila je cistu vodu tako da odmori malo od hrane jer uglavnom ide Hesi dupla doza ili doza i pol. Temperature su i dalje visoke, doduse nesto nize nego prijasnjih dana... na listu oko 39/40. Udrila je bura i kisa pa sam je uveo malo unutra, taman da opalim koju fotku iz astralne projekcije :D Stojte mi dobro i veselo :D
Kakav Super Hash, ovo je Northern Lights auto ;)
Update time :) Ma nema nista specijalno, dobila je papicu (doza i pol), raste pomalo. Vrucine su velike 43/44 - pa mislim da se ne razvija bas optimalno :D. Usli smo u treci tjedan cvjetanja.
Mali update, domaja je fino narasla ali je musko, osla u kontejner. :( NLauto je dobila opet duplu dozu Hesi blooma i fosfora, mislim da se korijen nije dobro razvio zbog velikih vrucina, ali tek smo u drugom tjednu cvjetanja pa mozda ispadne skroz ok. Ima malih skakavaca, gusjenica, malih cvrcaka, svi nadiru, ali dobro se drzi... Dobila je lagano prskanje sa Plantella timijanom protiv nametnika. Enivej bit ce za par dimdji :D toliko za sada, stojte mi dobro i veselo :D
Update time: NLauto prvi tjedan cvjetanja, gladna je, veceras ce dobit duplu dozu Hesi blooma i fosfora. Vrijeme je ocajno. Kisa, bura dere, kad nije kisa, oblaci su, ali eto nesto se krece. Fotke su takve kavalitete kakve jesu - lose. Kad ih slikam iz astralne projekcije uvijek ispadnu malo losije kvalitete ;) Domajica ide ko bog, kako rekoh nema bas sunca zadnjih dana ali ide, dan po dan pa cemo narast veliki :D Veceras ce dobit vodu, 1/3 doze zelene Plantelle i to je to. Toliko za danas, stojte mi dobro i veselo :)
@L0oD Hranim je duplim dozama, jucer je dobila hranu, necu bit uz nju sljedecih 20 dana, ali nece joj falit niceg ;)
Malo sam je rastegnuo... nista spektakularno :D
Da, ovo sa kotiledonima je cudno skroz, danas su narasli - pa gledam, bogme jesu dva para novih kotilodena :D..., nisam siguran mogu bit i jednoprsti... Osisa sam prve jednoprste pa da se ne zbunite :D edit: +ako pogledate post povise zadnju sliku vidit cete da su jednoprsti u spic, a ovi su full zaobljeni... Svi stalno mutiramo pa valjda tako i one :) A nisam siguran ni da je ova prva NLauto iako je kupljeno vani u shopu u originalnom pakiranju. Nit je to NLauto po boji lista, niti po obliku lista... jedino je autos
Stiglo vrijeme za update :) NLauto je dobila dva obilna zaljevanja i duplu dozu Hesi Bloom-a u zadnjem zaljevanju, evo da kucnem o drvo - fino ide, sad cu je malo pocet rastezat i to je to. Napravio sam hlada na potu kako mi je savjetovao @Himalaya Gold. Siri se i buja, a to me jako veseli :) Par fotki da se vidi progres u tjedan dana. Pistila ima sve vise tako da mislim da ce sljedeci node zabijelit :D Domaju sam supertopirao (metoda by @CilI ), ovo radim prvi put i ispalo je ok. Jedino sto primjecujem da listovi nisu isti... Na nizem nodu su bucmasti/indikasti, okruglasti, cak podsjecaju na kotiledone, dok je je na nodu povise list full izduzen, izgleda pravo sativasto. Isto je zalivena obilno. Dobila je dozu NovaloN-a + nasao sam mjericu za NovaloN da biljke ne izgore, znaci 2 grama na jednu litru vode, znaci trecinu od propisanog. Evo napredak domaje u tjedan dana. To je to za sada. Stojte mi dobro i veselo :D
Da morat cu ih dignut u gornji red, zamjenit mjesta sa palmom i karanfilom, hvala za savjet :thumb:
Temperature na suncu zadnjih dana su mi 43/44, sad se mislim da je mozda bilo bolje da sam ih ostavio u boxu. NLauto je izbacila bananicu nasred grancice, cudno nesto skroz, pocupao sam tu bananicu i molim bogove. Uboa sam jos dvije domaje i to je to sta se tice ovog ljeta... ako uspije - uspije, ako ne - hebiga. U biti jedva cekam 9. mjesec da upalim boxove jer nikad nisam volio ovisit o bogovima :D
@1310 joj vec je presadjivana.. i tu je skroz bila usporila, ostaje u ovom potu od 10l. Napravio sam joj flush i dobila je nakon toga flusha duplu dozu cvjetala i zucenje je stalo, a ona poskocila... Ja ti mislim da sam kupio zemlju koja nije propisno skladistena u bauhausu (tamo vise ne kupujem u buduce - zemlja je vani izlozena i suncu i kisi, svaka vreca je probusena i tako to...) Tako da sam dosao do nekog zakljucka da joj je od starta falilo hrane. Enivej sad je necu gnojit sigurno par zaljevanja ;) @hazeri Green House Seed Co. Imala je neke retardacije... skvrceni prvi jednolisti jer ima dva noda jednolista, odnosno drugi nod su dvolisti, pa dva noda trolista, evo sad vidim prezadnji node ima na jednoj strani 5 na drugoj 6... Bacila je dlacice, napravio sam joj HST, topirao sam je, pa nek se izvoli suncat :D
Mali update :) NLauto je napokon krenula, dobila je pola doze Hesi Blooma - malo sam je pecnuo gnojivom. Sama od sebe izgleda bljedunjavo ali ok je. Za sad mi ima oko 1o sati direktnog sunca, nadam se da ce joj to bit dosta. Sutra je pocinjem rastezat :) Niknula mi je nova domaja, bacio sam je u veliki pot, zalio i to je to. Nema neke velike mudrosti. Stojte mi dobro i veselo :D
Situacija je sljedeca :) NLauto je napokon krenula, prestalo se sirit zutilo. Napravio sam joj flush, dobila je duplu dozu cvjetala, ide sad to fino, nadam se da nece bit problema :D Ostaje do kraja vani. Domaja je ujutro 2 sata u boxu (temp 28-30), a ostatak dana je vani na suncu. Vratim je u box jer je na 12/12. Dobila je punu dozu cvjetala. Ostavio sam joj samo 2 vrha. Nema nikakvih problema, ide ko sat. Domaja u vrtu je prezivila, nevjerovatno, gusjenice su nemilosrdne, ali bilja se neda, mala je ali gura :D :D S obzirom da je uglavnom sve zavrsilo u outu, ostaje mi samo da zamolim @Vutragenjo da mi dnevnik prebacis u vanjske (hvala :) ) edit: domaja u potu je musko (KPGS) :mad:
@1310 NLa je dobila samo jednom NovaloN, pola doze, mozda i mrvicu manje, evo sad gledam kotiledoni su sprzeni, prvi listovi imaju male naznake mjenjanja boje prema zutoj, ovi gore su ok. Pipam zemlju suha je, tako da cu sutra napravit mali flush pa vidit sta dalje. :) @nostromo nema kume odustajanja :D
@1310 ima si pravo, kotiledoni su pozutili, sad neznam jeli ju NovaloN skurio ili sam je prevodnio... Nisam pametam, ali mislim da je prevodnjena. Ne preostaje mi nista drugo nego cekat par dana pa vidit :/
Poslusat cu savjet, nemam izbora :D
Nebi je trebalo skurit, pola doze pola sata nakon vode, mislim da ce bit ok. Barba u apoteci mi je rekao da mu je to za razvoj korijena najbolje sto je dosad koristio. Vidit cu sutra :D
Neznam, misleci da fantaziram :razvaljen:: gledam po svojim starim dnevnicima, bilje su bile bolje, jace, vece...
Update time :) Presadio sam NLauto u pot od 10l. Florabella+10/15% perlita. Strasno slabo napreduje, neznam koji je k. :mad:Danas ima 9 dana i nekako je slabasna. Ali ok, ide, na novim nodovima nema naznaka retardacije. Domaja ide ok, prebacena u pot od 5l, danas sam joj napravio HST, na suncu se odmah digla... Obe bilje su dobile zaljevanje i po pola doze Novalona 12-48-06. Stojte mi dobro i veselo :D:razvaljen:::razvaljen::
Da, trebam ga ic kupit. Morat ce izdrzat jos koji dan u ovome :D
Mali update. Jedna domaja je otisla nesretno u out. Pojelo je nesto prvu noc :(. Pao mi pitar od NLauta i rasuo se ko da je od stakla. Biljcica prezivila, nije jos nista bilo. Sad je uhvatila 6 dana. Djeluje zakrzljalo i retardirano. Listovi su skvrceni, to sam vidjao tu na forumu... ali necu odustat od nje. Ova druga domaja je uhvatila 15 dana i ide fino. Sinoc zalivene samo sa vodom iz spine/pipe. Temp. u boxu 30/31, nije idealno ali sta je tu je. Trebala bi uskoro doc klima :) Stojte mi dobro i veselo :D
Mala domaja u outu mi je niknula, premjestio sam je malo dalje... krivo sam izracunao kuteve sunca pri izlasku i zalasku, sad je bolje. Stalno pada kisa (ocajno vrijeme cijeli peti mjesec, a evo i sesti je dosta lose) pa sam je prekrio prozirnom kesom koju sam malo izbusio da ima zraka. Ako dogura do kraja sljedeceg tjedna otvorit cu dnevnik vanjskog uzgoja :) Starija domaja uhvatila 10, a ova manja 9 dana. Sjemenka do sjemenke u headu - izgledaju dosta drugacije, ova manja je dosta bublasta u odnosu na ovu stariju. Dobili su jutros full vode iz spine/pipe i malo prihrane. Cvetal 1/4 doze. Fino idu :) NLauto je uhvatio prvi dan. Gledam pod povecalom prvi par listova pa mi nekako djeluju zakrzljalo. Nadam se da ce bit dobro. Vlaga u boxu je 70-72%. Podigao sam vlagu za 10% kad sam spustio posude sa vodom na samo dno boxa. Provjerio sam to par puta podizuci vodu gore na posude i vracanjem dole. Temperatura je 22-28. Toliko za sada i naravno par fotki :D
Proklija mi je jedan NLa, jeli korijen crn zbog genetike ili ne?, neznam ali je jedan proklija :D :D Prebacio sam ga u posudu 7,5l. Zemlja je Compo Sana sa 15/20 posto perlita. Nisam dodavao nista drugo u zemlju. evo fotke I evo jednu domaju koja je proklijala sam stavio direkt u zemlju (compo sana+perlit 10l pa prekriveno obicnom zemljom iz vrta), da pokazem ljudima da mlada biljka koja treba tek niknut tesko uspijeva u vanjskim uvjetima koji su "potpuno" kontrolirani. A u vanjskim uvjetima gdje nemate kontrolu tesko da ce biljka opstat ukoliko je ne podignete u boxu. Tako da sve price o bacanju iz aviona par tona sjemena kako bi se cijelo podrucje balkana prekrilo kanabisom su vesele, ali infantilne :D Ako mi uspije od nule u zemlji to ce bit nesto... ali tesko :)
Hola drugari stigao je update. Prva domaja koja je proklijala je danas usla u sesti dan zivota, a ova druga koja je vidljivo manja je usla u peti dan zivota. Ova koja je dan mladja i vidljivo manja je cura, a prva je musko ili hermic... nadam se da grijesim, ali promatrajuci growove do sada, muski izbiju iz ovojnice prvi, brze rastu, imaju vislje nodove, slabo se granaju, miris im se cuje vec nakon 15-tak dana... Enivej...prebacio sam mladju domaju u manju posudu od 4l jer je NLauto otvorio sjeme pa da mi veliki pot bude spreman ako mi bogovi kanabisa pomognu da skroz proklija. To govorim iz razloga jer se jedan NLauto otvorio malo i tako stoji eno vec desetak dana. Malene su na suncu oko 7-8 sati. Ostatak vremena su u boxu. 3 dana su bile na svjetlu 24/0, sad sam ih prebacio na 18/6... mislio sam prvo ic na 20/4 ali neka one kunjaju dva sata vise :) Dobile su sinoc po 10ml vode i svaka po 5ml rastvora za razvoj korijena. Trenutno u boxu gori 4x23w 6500k i 2x30w 4000k. Jedan vent. koji je bio na podu sam stavio u klaster sa ovim na sredini. Sad je puno bolje hladjenje. Temperatura je 22-27, a vlaga 50-65%. Ukoliko biljke iznosite na sunce ko ja - dajte barem malo po podu poprskajte sa necim da vam tu nista od gmizavaca/letaca ne dolazi. Ja po podu bacim neo-pitroid, onda jos poprskam pod/zid i sve okolo sa Planellinim bio killerom (na bazi timijana) protiv usiju i ostalih gmizavaca. Toliko za sada, evo par fotki. Stojte mi dobro i veselo. :D
@east zica sluzi da znam di je sjeme... znalo mi se dogodit da ne krene kroz par dana pa proceprkam i nemogu nac, ovako ima zadan okvir :D :D :D Druga domaja je izasla jutros, a ova starica od dva dana fino upija sunce :)