Pozdrav Ekipa! Odlučio voditi dnevnik -da malo podjelim iskustva a i dobijem nova :) ! Radi se o Northern Lights-Sensi Seeds,48+dana cvati-"brzinka"po mom misljenju. Al vidjet čemo tekom growa.. NL je cup winner nekoliko puta,indica 80%,20%sativa. Thc 18%+,CBD >1%. (3.photo.fem.) I jedna regularna(iz domačeg šteka)..Avantura počela u početku aprila. Od opreme ,substrata+gnojiva: 》Box:pirat (80×80×160), 》Svetlo: Cob 4×50w,3500K,cittizen clu048 1212 (diy)+50w kineza -blurple light(u cvatu dodam), 》2×15w fan za pirkanje po bilju, 》Ex.fan TT 100 bez filtera(ne koristim u početku vege..), 》žica za lst,Ph mjerač,škare.., 》Grijalni kabal 50w(u početku seedlinga), 》Jiffy tablete, 》Zemlja Plagron grow mix 》Potovi 4× 11.l 》Đubriva:plagron alga grow,pure zym,batguano BioFloral(prašak),Hesi Starter pack..i još ču dokupit,kad "uđu" u cvat..(Jednu ču sa hesijem odgrowat),.. Početak klijanja sjemenki u čaši vode(10-24 h)-pa u maramicu vlažnu i med tanjurčiča.3.4.22-Regularna.), a par dana kasnije i NL SS.(8.4.2022) NL su baš brzo pustile klicu(12h)a Iz jiffy su izašle za 24h.ekstra-pohvalno(sigurno sveže sjemenke)..ovde su tek izvirile NL,a reg.jih "malo"šiša..dva dana kasnijereg.iz joxa-pred presadnjom(17.4.22)-doleova slika 18.4.2022(pored kantice za dizanje vlage(umočena krpa+ventilator) i uspio sam vlagu podiči iz 30 na 50-60%.Je jedna reg.koja je išla van boxa..ovo je slikano 18.4.22.,gore,tri u redu su NL . a ova ispod slika-je regularna biljkaa NL na isti danonda sam presadio i NL u 11.l saksije, do tog datuma,zalivene sa root-juicom Biobizz 1ml/l,dvaput,međutim,velika regularna dobila jednom alga grow 2ml/l.. Presadnja: korijen od NL,sađene u grow mix zemlju-od početkadanašnje stanje(1.5.2020) Bilo juče malo vezanja(lst),a pre dva dana sam 1.put topirao NL. Reg.topirana dvaput-prvi put išla u tri grane(pa se izbile i stranske grane)-juče topiral ponovo te 3.nove grane,da se stranske još malo izduže.. Napomena: zalivam vodom iz pipe,Ph 8.0. Spuštao zasad nisam,al to radi
Pozdrav Ekipi i :respect: :vutra:!Up-date :trimanje! I količina vuje koje sam uspio uzgojit. NL #3 je dala oko 65.g(+trim) ,al se pusila dok sam čakal da osuše i ostale..baš sam bio tight sa vujom-tak da-grow me nagradio. NL #2 je dala 75g+trim,NL #3 dala 65g+trim. Okus zasad prerano pogodit-jer je još u fazi sušenja/kjuringa..posle 8.dana sam ju otkacio (biljki)-i pocelo je..ovo je dio NL 2a koliko sad izgleda sve... na "hrpi"?- ovoliko: okus je fenomenalan za ovaj dob staranja budova.nije ni "dobro počelo"-miris na citrus,i jako miriši...kad gori ekstra,a pogotovo-kad otvaram tegle prekodana. Peace by Lovetogrow Hvala za savjete i suport Svima,koji ste pratili grow. Iduca avantura je blizu..do tad ✌ and stay high folks :) ! Dnevnik može u zavrsene,peace
Doslo vrijeme up-date a: Berba NL! 26.07.22. Vrhovi dobro izgledaju.na NL 2 su malo veči i kompaktniji,a na NL 1,su kompaktni al manji-sto ne znaci,da nema smole smiley9934 smiley9934 :thumb:.Eto,okrenute su juče,cepnul sam jih-i namjerno ostavil da se barem 5.dana suši ovak.A želja je do kraja.Jako je toplo u prostoriji,pa je berem vlaga u boxu malo višja.60posto. I da,pratit ču posebno prvih par dana zbog buđi.To sam pod A stavil :) ! do sledečeg up-date a,..trimming sesion. Peace by Lovetogrow and stay high folks :let:✌
Moram nadopunit dnevnik.. Pozdrav Ekipa, :respect:.Stanje u boxu je sledeče:zalivam svaki 2.,3.ci dan vodom..al one su sve više" suhe"-bili ljepjivi vrhovi,sad su nabijeni-al suše se ,prave i foxtailove-(mislim da)-NL 2. NL 3.sva je izcrpljena al živi..trihomi su još uvjek prozirni nekud..treba još par dana. Da jih skroz osušim (potove),il držim neku "distancu"-dok zalivam?(malo vlažna da bude kad potežkam pot).. Digo sam panel malo,da ne prži po vrhovima.2 ×clip ;15w -venta ,mešajo zrak iznad vrhova i lighta.a ispod zrak meša Huricane na 1.ci-da je prozračno ispod bilja.. Temp preko dana 26-28°C,vlaga 48% Ovo je vrh sa NL 3 a cjeli grow..NL 3 je ona iza-diagonalno..(gornja sl.) Prva NL 1,iza NL 2,pa ljevo NL 3 Svaki dan po par lista odpadne.. Guramo dalje..opet treba zalit...sad su žedne svakodnevno.. Peace by Lovetogrow
Pozdrav dnevnik, :respect: Ekipi! Hvala @goran641,ove NL od Sensija nisam pre probao growat strain,al nije zahtjevna biljka,mogu reč. A dnevnik,da je kvalitetan-hvala na komplimentu!;:respect::vutra: A Sacred soil ču sledeči pravit! Moj Lavender i Somanga su u Light mix zemlji sa Plagron "zelenom"alga linijom(ovaj put),jer nisam imal vremena pravit mix i čekat 21.dan da se "skuha"Soma Sacred soil. Baš danas ču jih hranit,pa ču napisat dnevnik ,kad stignem. A bizzzo,uff ,bas če se izcrpit za toliko vremena.Listi žute na svima.na 3 i 2 najviše. Kristali su mutniji (svakodnevno popratim-iz radoznalosti) :)-ima jos kristalnih malo.ima mlječnih i amber nekoliko...pucaju glavice na nekim trihomima(imaju purple boju)..da mi je bolji mikroskop..ja bi ostavio još..barem da opet osuše potovi-pa da vidim.. Peace by Lovetogrow
Bok Ekipa-big :respect: Danas u grow-u,gledam trihome(težko uslikat jer imam samo jewerly-loop ručni) Danas je NL#3,ova,najbliže harvestu ovak: (...za nedelju dana če biti 2.mjeseca od swiča)...ovo je bud sa NL 2a ovo je NL #1mislim,da če biti skoro pa gotove-jos ovo zalivanje vodom,pa da vidim dali če biti gotove..?! :) Potovi su suhi-trebaju vode il škaresmiley9934!::volimj::Hvala na savjetima-big respect bizzi,sone1,mr.Mojo risin i Svima ostalima! Hvala što mogu se oslonit na vaše savjete-kad sam u dilemi! :) peace by Lovetogrow -do iduceg javljanja u dnevniku ✌
Bok Ekipa! Dnevnik up date #8,NL cvatu 48.dan,ovih dana napravil flush. Cca.30.l vode preko svake,11.l saksije prošlo. Voda ph 6.5 na runoffu.danas,4.dana kasnije-zalio vodom svaku..nisu gotove kak hoču..sačekam još par dana,nedelju..valjda če se pojest za to vrijeme :bocni:: :makaze:..temp.26C,vlaga 50%..na 270w led panel,40cm od vrhova.. NL #1(ljevo)ovo gore je NL #2,dole NL #3(najbližje je :makaze:ovo je bud sa NL 2i NL 3i NL 1valjda če ovo dobro ispast..miriše šator kad ga otvorim,a da jih ni diram..ljepljivi su skroz budsi.jednu granu-imam več za probu..čekam da osuši. Peace by Lovetogrow
Bok dnevnik,bok Ekipa! Danas up-date:flush NL ×2(desna zadaj biljka).Pripremio sam si tanjur malo viši,izbušio rupu mašinom,stavio gumenu crijevo od 8cm.i posude za odlivanje prošle vode. Odnosno,da su saksije od 11.l,sam sipal 30.l korigirane vode-runoof prvi je bio 6.5. Sad na kraju 6.0.neka se pojede :) ! več mirišu-na jaki citrus i trpak smell kad stiskam nugse. Još nedeljo čekam. Sutra odflusham jos ostali dvi. Ovako su razpoložene danas.na tempareturi 26°C,vlaga 50%.peace by Lovetogrow. Jedna vutrogaska:do iduceg javljanja,ostanite mi dobro,želim svakom ljepi julij! Big :respect: :vutra:
Slikovni up-date! NL su prilicno pune! Danas jim je 38.dana od swiča. Prvi put jih pod blicom slikao-i to još-dok se gasi Marshydro TSW2000: Hrana:1.5ml/l alga bloom +1.5ml/l PK13-14. Jel to zadnji put hrana?-vidjet ču... Ovako izgledaju :) temp 26°C,vlaga 60%..dosta je prevetreno.ex vent radi non-stop-i dva klip fana i Huricane! Ljepotice,posamezne,skupa :cool: i preko "dana" :) peace by Lovetogrow :cool: koliko bi bilo dobro-da ciljam harvest-?(da,da-i pod mikroskopom pratim trihome,al su još bjeli,mutni..nema traga još za -amber glavice...tu i tamo koja ..al možda od svetlosti tako izgleda. Inače,zasad ide good :) pozdrav Ekipa :vutra: BIG :respect:
Bok dnevnik! Up-date #7 U boxu miriši fino,idu NL h kraju.(barem po "tablici")-mada imam još 14.dana,do zadnje.Bit če jedna sigurno prva ,jer brze cvata od drugih. Odnosno,pokaziva da uzima hranu vec iz lišča,i dlakice su više braun kod 3.če nego kod prvih dveh :) Juče sam jih hranio sa Plagron alga bloomom 1.5ml/l i PK13-14 1ml/l..Sad ču da vidim,koliko još dugo da jih hranim,jer mora voda na kraju.Smislit moram neki sistem da mogu flushati ispod Scroga.. nacin od @bizzzo,i ostalih,koji fino stave pot na višje mesto-pa onda kad imas podstavak sa rupom(i crijevom)-mnogo je to lakše izvest.Probat ču nešto složit u tom srtilu(u tom pravcu).. Izgledaju zdravo.temp i vlaga su u normali(25,26C,50+%vlaga..)peace by Lovetogrow
Bok :vutra: Ekipa !Big :respect:,da mogu,uz pisanje dnevnika,dobit raznih koristnih informcija,i predlogi su tu-što je super,da mogu pogledat i iz drugega kuta. Poštovanje Svima!!(pre što krenem pisat srčno zahvaljujem: ;bizzzo,sone1,infynity,OMaracO,gogi,Badi,Jednomsemora i svi drugi...-Ljepo je imati :"krog ljudi oko sebe",pa se lakše nađe rješenje ako treba!!Hvala iskusnijim i nikad nema uvrede,ak me ko popravi;da nešto naopak radim..sve uzmem za "nešto bolje za moj rad-je če biti ki kak treba!! :respect: Idem ja na grow. NL ,su sve tri, ljepo u cvatu-danas mjesec dana na 12/12! :) ::volimj:::)..danas zalivanje-dekloriranom vodom,sniženem pH 6.5-7.0+Plagron pure zym 1ml/1.l Svaka popije 3-3.5l vode /hrane..danas ču manjim rućnim alatom,prekopat(smekšat)ovu grow mix zemlju-jer je več stvrdnuta gornja plast.. Pa i ljepse piju onda,uz laganom zalivanjem.Sad jih samo pustim ,da se debljaju i omaste...ne diram jih mnogo-osim provjeranja za kojim mrtvim listom ili nametnicima.sve kul..temp jest oko 27°Ck kod krošnjah,vlaga ujutro bila čak 48%... Ako je mjerač na podu-onda je temp 24,25°C i vlage 65%.. Ovaj dnevnik se -"razdvojil od (regularne biljke)-jer se iskazal sin:rofl:,i letio van! Btw-Nešto malo sam pisal u tom dnevniku,o novom growu u 80.ki:Lavender i 2×Somanga;ali odlučijo,da za Soma Sacred seeds-zasluzuje dnevnik za sebe! -imam ga pod novim temama unutar.uzgoja..ljetni grow Lavender i Somango,koga zanima..to je za pratitelje dnevnika,da pobem-da vodim grow80.ke u drugom dnevniku. eee sad!..,da pokažem kakve cure izgledaju,pre vode slikano...mislim da je bloom i PK13-14 zasad ok!? Meni izgledaju zdravo i mirisnoo-citrus..žedne su treči dan ko da su maraton trčale..zemlja zna več drugi dan biti pola suha ali u 72.sati-lagani potovi...a nebih jih stresirao sad sa žeđom. U biti je to to.nov(popravljen) je jedino jedan clip fan koji puši po krosnji.sad sta u stotici 2.clipa 15 i 20w i ispod Hurican ležeči metalni "zmaj"..zauzme "za pot"prostora,al kod mene baš dobro radi svoj posao.on je mislim da 60w,nisam siguran-al ču proverit.tekom zalivanja. peace by Lovetogrow, dragi moji,i pišem za koji dan, o ovoj ljetni avanturi..
Up date #6 4.nedelja blooma za NL. Hranim alga bloomom Plagron 2ml/l,PK13-14 1ml/l.-drugi put dodal..pH vode je 6.5 u run offu. Što se dogaja u growu-pučeli se formirati i lagano puniti gornji vrhovi.Mada i oni spodnji,i unutar biljke (koji je ostal ne-lolipopan)nisu počeli se mastit..U principu imam plan ovaj grow izgurat do kraja sa alga bloomom,PK13-14,pure zym-Plagron linija.Ak me zanese u g.shoop ovih dana,ču uzet Carboload AN,jer mi uvjek bio dobar.Biljke se šečere sa tim dodatkom.al potom.tek "pocelo" cvatanjedrzim gače,fige,prekrižene prste ,noge.. Samo bez nametnika! zasad -uvjek ocistim sebe pre ulazka-i ocistim grow space(lišča..pa pokapanja od zalivanja.imam alkohol 70posto-našpricam papir,i na kraju pod obrišem! Nemm šta-higiena mora biti,ko se slaže,slaže se,ko ne-njegova stvar. Meni se zbog zanemarivanja desilo več da sam izgubio crop na kraju..dosta! :cool: Napomenem,da u 80.ki rasu sad Soma Sacred Seeds (Lavender I 2.somanga),pa cu dnevnik za njih posebno zapocet.kad je regularna pokazal da je dec,sad je plan B! Peace by Lovetogrow Pozdravljam Vas sve,big :respect: :)
Infinity,u pravu si.zalio sam zadnje vreme previše..al me shebalo neznanje-sto se listovi suše-ko šmirgl papir dođu...pa zalio.da nije od coba?više je neg pre kod NL od početka..povisit cu ga za 10-20cm pa da vidim... Presadit ču u večje potove sa Lights-mixom- pa zalivat koliko treba...hvala na opomeni...vlaga je oko 50%..moram ručnik+voda tehniku vlaženja upalit,pa da se digne vlaga. Peace by Lovetogrow Danas NL peace by Lovetogrow Ps.samo da osuše malo Soma bilke -presađivam..sutra najveriatnije
Up date #5 NL idu u 19.dan-polako se cvetovi formiraju,nema još "šugera" :( ..al sad če. Moram pod Scrogom pošišat sutra,preksutra..malih granica-koje samo uzimaju energiju biljkama..tak da:makaze:cap cap samo da" uhvatim"dva sati vremena dopodne.zalite su korigiranom i dekloriranom vodom juče.svaka po 3.5 l.sutra če bit suhe jer se suši taj grow mix za znoret.. Temp.26c-vlaga do 70. U 80.ki idu malo iz plana-al moram sad odgrowat ljepo i po planu b. sadim u Light mix zemlji biobizz sve tri. Tak da-bo plan dobit dve vrste,a mozda i dva razlicita fenotipa-jer sta Somanga različita..barem do sad.. slike Somanga u žutih i crveni Lavender :) peace by Lovetogrow
Ja bi isto has-al si pravim wax.pukne me dobro-a gear imam. Diy 6.t preša.alu plocice 10×10,2 cm.debljine... A Somango 1i 2, i Lavender u crvenoj saksiji-rasu (čudno)..ovih dana presadit trebam u Light mix Biobizz zemlju... Lepo to kad čovjek ima svoje vuje..al sa situacijom na poslu..rješi sa sprejom il omaksivacem s vodom rjedcen.špricnes 2.put i gotovo...il tako fino miriše?...ostane i u nosu malo...kad se vratiš-ti je mirišeš. NE CITIRAJ AKO ODGOVARAS NA POST IZNAD, CITAJ NOTIFIKACIJE !!! NE PISI POST ZA POSTOM, KORISTI OPCIJU EDIT/UREDI !!! PROCITAJ PRAVILNIK. https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Moje Soma Lavender i Somango ×2ovo gore Lavender-dole Somango sve su u grow mix Plagron zemlji.potiči od litre i pol... Idu u finalne potove-11.l i 10.l...80.ka je tent..bit če gužve ak stavim 3 put 14.l Jel tako? Peace by Lovetogrow Radim od 13-20.00 pa se javim posle Ak budes imal vremena... Peace bro
UP-DATE#5. Pozdrav Ekipa :vutra: big:respect:! Danas sam "ulovijo"vrijeme da napišem up-date. NL 3.fem.Sensi(100.Pirat)- su dobro raspoložene na 12/12(15.dana od swiča)-hranim svako drugo zalivanje.Plagron alga bloom 2-3ml./l.,pure zym Plagron 1ml/l.-i cal mag Sensijev 2ml/l. U kratkom ču nabavit Greensansation i Diamond shild-ali sutra,jih hranim sa bloomom i sipat ču oko bilja :batguano od BioFloral. Bilka svaka popije po 3.5 l.vode/hrane , A pod SScroom je težko zalivat(lezenje u boxu kad jih zalivam :rofl:ali sve za njih :) .temp.26-267°C,vlaga 70%(moram ju spustit batem do 50%-sa pojacanjem turbine za outtake!),nemam za humidifire sad.. Izgledaju zdravo-preflower je krenul.za iduci grow sa Scrog-om,cu napravit irigaciju(oko svake biljke ce biti cjev v obliki kroga-pa če "dripat"(teči)voda kad otvorim pipicu na kanistru... Budem napravio tutorial za diy sistem(večina materiala več imam :) ). U boxu 80.Pirat-su sad 2 Somanga i Lavender (koji ide u outdoor) njih hranim sa root-juicom Biobizz 1-2ml/l..peace by Lovetogrow and stay high folks :cool: imam pitanje za iskusnije?! Mogu dodat jednom dozu Phosprus plus ili bloom complex od Hesija-glede na to-da imam Plagron zelenu liniju...al je grow mix zemlja mineralna (Plagron grow mix)..?? Hvala za odgovor (e)!
Up date #4 ! 10.dan od swiča.NL su stare sad 6.sedmica.hranim Plagron alga bloomom,kad zatreba(skoro svaki put)-cal mag i root-juice .pure zym stavljam-kad zaljevam vodom..eto -danas raspel mrežu-očistio "ispod"bilja i u bilju..jer je Scrog sad krenul-nema micanja više :bocni::. Foto fem.NL #1,#2 i #3..u društvu "Huricana"(ventilator 30cm,željezne lopatice..)puši na 1.ici ko lud :) ispod čisto,do 21.og dana prebacivanja..prije-sa LSTom..ljepi rezultati..a u 80.ki,nova avantura sa Soma Sacred Seeds,Somango ×2,stari 4.dana i Lavender-12(odokativno-)..trebam ga presadit..sad mi je pot 11.l prazan-"sin" letio van boxa Pozdrav Ekipa-big:respect::vutra:i svi posjetitelji! peace by Lovetogrow
Pozz Ekipa! Big :respect: Danas je hitri up-date... 3.fem.NL Sensi seed su 1.nedelji blooma(sviča)..zadnje zalivanje hrana Plagron alga bloom (2ml/l),i root juica 1ml/l) danas izgleda grow 100.ka NL:danas-sutra ide Scrog ipako...nabavio mrežu 30m-120cm širina-kocke 12×+12cm...jer divljaju...i uzet ču par klonova sa NL...ima par grančica(težko bacit.. :) :cool: )koštala 6.50e u agrotrgovini..imam za "par" growova... Regularna je pokazala da je muško..išlo vani..peace by Lovetogrow
Up-date (sedmični)#3: Pozdrav Ekipa :vutra: !! I svima koji pratite dnevnik:big:respect:! Danas su biljke stare 32.dana,2. dana su na 12/12(NL 3.fem)-100.ka Pirat,zadnje zalivanje bila voda(svaka popila 3.l.)sa korigiranom vodom i dodatkom za razklorivanje vode: A rezultati so tu:(slike su malo pre snimljene)popunile vegetaciju OK! A u 80.ki Pirat-regularna piči svoj ritm.samo je nedelju dana pre isklila al je box pun(još če streča u bloomu-pogotovo).Hrana zadnji put zalivanja bila: ☆Plagron alga grow 4ml/l ☆Sensijev Cal-mag 2ml/l ☆Plagron pure zym 1-2ml/l Popila 3.5 l hrane.Slike govore svoje :cool: steam is hugee(debelo stablo-a mala biljka): Ljepo napreduje grow.Hvala bizz ,Marac ,mr.Mojo risin ,Wendigo,Sone1 i ostali Crew! Zasad bez problema sa nametnicima(čuvam higienu maximalno) Peace by Lovetogrow and stay high folks To je za današnji up/date-brojim na 12/12 od petka...
Evo jih rastegnute " gimnastičarke" :) NL 3.fem.Sensi-sve tri LST danas!ova gore je #3.,Hesi hrana...ovo je #1.-,na Plagronu alga growu..gorei sve u" jet-setu",Marshydro TSW2000 na 170w.temp.26°C preko dana/noč 20°C. Vlaga 50-75% Sve pet-idemo dalje...tnx Bizzzo i Ekipa! Peace by Lovetogrow
Slikovni up-date: NL stare 27,28.dana razlika u 12.dana:i regularna 30.dana +a NL poludjele..#1 i #2.hranim Plagronom a #3.ide sa Hesijem..ove reg.letu van u indoor.. Drugi put topiral NL-e,zasad sve ok.u boxu 22C preko dana.(100.ca) A u 80.ki-25°C..vlaga oko 60% Danas vodom zalio regularnu. Peace by Lovetogrow
Bok Mentor &:vutra:ekipa!! Dnevnik up-date #2,nedelja 8.5.2022. Danas sam odlučio razporedit biljke u dva šatora-znači: regularnu sam ostavil u 80.ki,a 3.fem NL u 100.ku.Zalio preko sedmice vodom+ pure enzyma (Ph 6.5).. -danas,hrana Plagron alga grow 2ml/l i root-juice Biobizz 1ml /l. A jednu (NL #3), ču hranit Hesi Starter packom-tak da sam danas je zalio sa TNTom 2ml/l. Vlaga 50-65%,temp 20-26°C.Stanje(slikovno)na današnji dan: 100.ka Pirat(NL):a 80.Pirat :Zamislio sam Scrog za reg.-al moram mrežu složit.. A NL ljepo rasu.. :) :izklile 13.4.22,znači 25.dana stare.Danas LST trening ovaj up-date zaključujem sa mislijo,na outdoor 2022. Izbor:i u "setu" sa Soma Sacred:tea &soil mixpeace by Lovetogrow Do iduceg up-data:stay high folks!
Četrtek,5.5.2020,zalivene pre dva dana vodom,sad uživaju na temp.19°C(noči)-25°C(danu).vlaga 60%. Slike NL #2 i #3i regularna ispred,zadaj NL #1i pod cobima su 45..cm Zasad bez nekih problema osim visokim Ph vode(8.0+),pa ju snižavam sa citr.kis.(domači "lemon kickom ") :) :cool: do idučeg up-data!Stay high ✌by Lovetogrow