Pozdrav ekipa, evo me napokon u novoj avanturi :D Kao što i naslov kaže odlučio sam se za Soma DIY organic set. Od Some sam uzeo cijeli paket: pumpa za zrak, kanta, mali start potovi, čaj, DIY set i naravno sjemenke. :D Ekipa je naravno ubacila extra i ovim putem im ze zahvaljujem :D Thanks Soma for extra gifts, can't wait to try and smoke organic buds :D @Somaseeds Odlučio sam se za 5G sortu samo zato što relativno brzo završava, a vjerovali ili ne, ja od prošlog growa teglice skoro i ispraznio :sesir: Više o sorti ovdje Zemlja je umixana i hladi se, uskoro ću je ponovno zalit, promješat i ostaviti još malo. Što se sjemenki tiče, prva je proklijala 9.1. i lijepo ide. Druga je proklijala, ali se nije uspješno riješila ljuske od sjemenke pa sam joj ja pomogao. Bezuspješno.... kotiledoni su ostali bijeli i mrtvi, na kraju sam je bacio i stavio novu na klijanje. Klijao sam u čaši vode. Nakon cca 30 sati su se obe otvorile te sam ih onda prebacio u zemlju. U boxu cijelo vrijeme 24-26 stupnjeva. To je to za sada, vidimo se, budite mi dobro :D
Smoke report ::roor:::bocni:: 5G by SomaSeeds Miris: 10/10 Okus: 10/10 Rad: 10/10 Harvest: 110g suhog Teško mi je skužit koji je točno miris, ali je fantastičan. Nešto kao slatko, ali opet ima nekakvu kiselkastu notu u sebi. Okus je isti kao i miris. Nakon pušenja okus ostaje dosta dugo u ustima, preporučam žvaku ako se ide u javnost. Do sad me par taxista pitalo što se to dobroga puši :D Probao sam i na bong, isto vrhunski. Dim je savršen za uvlačiti, nema ni trunke peckanja u grlu i sličnog. Čak su trimovi jako dobri za pušiti i pušio sam ih dok se ostatak cureao. Rad je jako jako jako ugodan. Ne preporučam odmah u jutro iako i to znam raditi. Popodne je najbolje, ako nisi umoran. Ako si umoran, odma zatvara oči i laku noć. Više puta sam zaspao pred TV-om već oko 8 navečer. Onda se probudim u 22, zapalim još 2 i opet dalje spavanje. Nikad bolje nisam spavao :D Svakako nešto što bih ponovno growao. Green Gelato Auto by Royal Queen Seeds Miris: 10/10 Okus: 10/10 Rad: 9/10 Harvest: 50g suhog Ova biljka me jako zanimala jer sam imao 2 komada u hesiju prošle godine i sad u super soilu. Evo i usporedbe: što se mirisa tiče, miris je jači nego s hesijem, možda 20%. Okus mi je teško usporediti, ali ova definitivno ima lakši dim za uvlačiti. Što se rada tiče, rad mi se isto čini bolji, možda 10% po slobodnoj procjeni. Biljka kao biljka mi je vrh :D ima tu neku zemljasto, slatkasu aromu. Kao nekakav slatkiš. Rad je sativa, ali isto ima stone. Vrlo sličan rad kao one 2 iz hesija, ali nešto jači. Osvrt na grow Jako sam zadovoljan jednostavnošću same izvedbe. Nikad mirnije mi nije prošao grow. Nikad manje problema. Ali čini mi se da je i harvest nikad slabiji :( Automat je dao 50g, ali je skoro cijelo vrijeme bio na 12/12. Možda se mogao protegnuti do 70-80g na 18/6. Do sad nisam nikad vagao, ali ovaj put sam odlučio pošto je soil bio u igri pa čisto da imamo sve crno na bijelo. Da su bile 2 5G kao što je ova bila, dobio bi 200-250g suhog i to bi mi bilo taman. Ovako je "ulov" slabiji i čeka me suša pred kraja ljeta, a ne mogu novi grow krenuti do 9. mjeseca. Sve ostalo je ocjena 5+ Po mojoj potrošnji bi bilo idealno da imam 100x100 box sa 4 biljke i onda bih bio skroz miran s ovakvim načinom uzgoja. Trenutno sam u dilemi što napraviti slijedeći grow. Ovo kod Bizzze sa top feedom mi izgleda obečavajuće pa me zanima kako će to na kraju izgledati :D Mislio sam možda u 9. mjesecu ubaciti 3-4 automata s hesijem, čisto da stvorim neku zalihu pa ćemo onda vidjeti. Svakako, do 9. mjeseca ima još vremena za razmišljanje pa ću vidjeti. Svaka ideja je dobrodošla :D To bi bilo to od ovog dnevnika. Hvala svima koji su pratili i savjetovali :D Vidimo se uskoro u novim avanturama :D :rolleyes:
Jučer, nakon 112 dana (67 dana 12/12), pao harvest ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje:: Malo je reći da sam se slomio dok sam ju cijelu završio. Vidi se i po slikama da je sve manje trimmana kako se bližio kraj :rofl: Vrhovi su svi tvrdi kao kamen osim najniža 2 kata, to su popcorni. Kad sam harvestao automata, ovu sam još malo raširio po boksu. Komotno je samo ona mogla popuniti cijeli boks :D Automat je od neki dan u teglicama. Probao sam par zapaliti, čini mi se brutalna, ali svakako ću još napisati smoke report i osvrt na cijeli grow kad za to dođe vrijeme :D Do tad, budite mi dobro :D
Evo i slike poslijednjeg mohikanca :D
Slike druge ću staviti kad se probude :D Nije mi se jučer dalo i to, 4h sam trimao ovo, nikad kraja hahah Imam par slika ove druge ispod mikroskopa od prije par dana, pa vidi što misliš
Harvest ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje:: 83. dan ošišan Green gelato auto. Po papirima je pisalo 70 dana, ali nije tad još bila spremna. 5G ostaje još koji dan pa ide i ona. Danas joj je 60 dana na 12/12, a po papirima je 54-70 dana. Fino je ispalo iz automata, ja zadovoljan. Sve što je bilo direkt na svjetlu je skroz tvrdo, a ovi ispod su malo fluffy. Ima i teških minijatura jer lolipop uopće nisam radio. Uz ovo što se vidi na slici ima još na tacni dosta manjih komada koje sam slučajno otkinuo dok sam trimao :D
Dan 98. 5G (53. dan 12/12) Dan 75. Green Gelato Auto Temp: 24-27 dan, 22-24 noć Vlaga: 35-60 Pozdrav ekipa, Evo lagano ulazimo u zadnje dane :D 5G po papirima cvjeta od 56 do 70 dana, što bi značilo da se mom negdje žurilo haha. Po vrhovima su trihomi pretežito mutni uz manji dio prozirnih i tu i tamo kojim amberom. Gledao sam i popcorne i na njima su trihomi uglavnom mutni. Možda već slijedeći vikend ide dolje :D Green Gelato auto po papirima treba biti gotov u 70 dana, ali to nisam ni očekivao. Po trihomima bih rekao još 10ak dana i to je to. Uglavnom mutni s tu i tamo nekim prozirnim i amberom. Mislim da je slijedeći report harvest report :D Budite mi dobro do tada :D
Dan 87. 5G (42. dan 12/12) Dan 64. Green Gelato Auto Temp: 24-27 dan, 22-24 noć Vlaga: 35-50 Pozdrav ekipa, Kraj se lagano nazire. Jučer su dobile zadnju dozu čaja što sam imao, 5G ukupno 8L vode, a Green Gelato 4L vode. Mirisi su postali fenomenalni, čak se osjeti pored boksa i kad je zatvoren uz filter. Kad se otvori boks, odma udari u glavu :D Počeo sam pratiti trihome, uglavnom prozirni i mutni, tu i tamo neki amber ali uglavnom po listovima pa računam kao da ih ni nema. 20-30 dana još ja bih rekao. :D Po papirima 5G bi trebao cvjetati od 56 do 70 dana, a automat bi trebao biti gotov u 70 dana. Budite mi dobro :D
Dan 79. 5G (34. dan 12/12) Dan 56. Green Gelato Auto Temp: 24-27 dan, 22-24 noć Vlaga: 35-60, ovisi o vremenu, koliko je proslo od zalijevanja itd Pozdrav ljudi, biljke napreduju fino, ali hrane ponestaje :( Automatu neće teško pasti jer je tek sad počeo pokazivati glad, a računam da je gotov za cca 30ak dana. 5G pokazuje opasno da je gladna. Čaj je dobila jučer i ostalo mi je za još jednom. Epsom sol je dobila zalijevanje prije čaja i činilo mi se da je pomoglo tako da mislim da bi slijedeći put mogao opet. Što vi mislite? Zadnje zalijevanje je bilo 8L za 5G i 4L za green gelato. budite mi dobro :D
Kupio sam epsom sol. Mislio sam dati već danas ili sutra, ovisi kad budu za zalijevanje. Koliko da dodam soli? :D
Ako se pokaže da su gladne, ima li smisla ovo dodati? Navodno je organic, a ne mineralno.
Dan 71. 5G (26. dan 12/12) Dan 48. Green Gelato Auto Temp: 24-27 dan, 22-24 noć Vlaga: 35-60, ovisi o vremenu, koliko je proslo od zalijevanja itd Pozdrav ekipa, po meni ovo ide odlično. Autos baš ima lijepu boju, dok je 5G pri vrhu malo svjetliji, ali već drugi kat listova od vrha je normalne boje. I dalje držim lumatek na 100%, 30-50cm od vrhova, kako koji jer nije dobro poravnata. Možda je najvišim vrhovima malo previš svjetla, ali mislim da nije toliko kritično i da može izdržati ovako zadnjih 50ak dana koliko je ostalo. Autos računam još jedno cca mjesec dana. Pipkao sam malo vrhove, 5G je već sada kao kamen, a autos je nešto malo mekši, ali i dalje dosta tvrd. U globalu, dosta bolje nego što sam ja znao napraviti s mineralnim gnojivom. (Uglavnom sam uvijek imao neke probleme što se može vidjeti u mojim prošlim dnevnicima) Čaj je dobila 1/3 od onog što mi je ostalo, kako je @Bizzzo rekao da napravim, znači podosta čaja. Čorbu je dobila po površini zemlje. Tu i tamo od dolje skinem još koji žuti list, ali otkako je stao stretch, sve manje i manje. Toliko od mene, budite mi dobro :D
Hvala :D Nastavit ću onda ovako kako je, eventualno pojačati još malo ako bude trebalo. Rekao bih da je ostalo još cca 500g.
Dan 63. 5G (18. dan 12/12) Dan 40. Green Gelato Auto Temp: 24-27 dan, 22-24 noć Vlaga: 35-60, ovisi o vremenu, koliko je proslo od zalijevanja itd. Pozdrav ekipa, idu kao lude :D Ovo mi je 5-6 grow do sada i ovaj je definitivno najbolji, a nikad manje pitanja nisam imao :D Još uvijek držim lampu na 100% i podižem/spuštam kako lišće govori. Za sad mi se čini da će to tako moći. 5G je ili završio sa stretchom ili je pri kraju, tako da sam jučer napravio lolipop, ali ništa ekstremno. Cole na 5G su dosta debele i jedva čekam vidjeti što će na kraju to biti :drull::drull::watch: Jučer je 5G dobio 7,5L vode i čaj, a GG je dobio 4L i malo slabiji čaj. @Bizzzo rekao si mi da pojačam čaj na 50g/L. Ja sam računao žlicu čaja da je 5g. Trenutno mi ode po 4-5L čaja svaki drugi put. Ako ide 50g/L, to bi značilo da mi svaki drugi put ide 250g, što znači da bi vreću čaja potrošio u 4 zalijevanja, a moja vreća ne izgleda baš kao da je pri kraju. Čini se da dajem nepoznatu količinu čaja, ali za sad funkcionira. Listovi u dnu žute, skinem svaki dan par komada, ali ne mora značiti da je to zbog manjka hrane nego su jednostavno listovi već dugo u hladu :D budite mi dobro :D
Dan 54. (9. dan od switcha) Temp: dan 25-27, noć 23 Vlaga: dan 45-55, noć 55-65 5G u pokazala preflower prije koji dan. Automat već duže u cvijetu, ide to polako prema cilju :D Zadnji put dobile 50g/L čaja i automat mi izgleda kao da bi mogao preskočiti jednom. Lampu redovno dižem ali i dalje je držim na 100% I to je više manje to, 5G lijepo stretcha, ima dosta grana, lolipop još nisam radio. Budite mi dobro :D
Ne znam što da radim pa bacam slike :D Par dana je na 12/12, krenula se izduživati, ali ove grane u sredini su naprednije pa ne znam kako da ih održim u istoi visini. Ako može pomoć? :D Jučer 5G dobio 6L vode, a automat 3L.
Shvacam te skroz što govoriš. Ventilaciju i propuh sam pojačao do kraja pa sam i lumateka pojačao da vidim jel mogu toliko primiti. Pokazalo se da ne mogu tako da sam udaljio na 45cm. Ako bude potrebe, lako smanjim dodatno lumatek :D Još sam nov u ovome tako da učim voziti taj sportski auto :D i hvala svima vama koji pomažete sa svojim iskustvom i savjetima :D Od danas su na 12/12. Autos je dobio dosta pistila, ide to :D Loli da radim na kraju stretcha?
45. dan Temp: dan 25-27, noć 23 Vlaga: dan 45-55%, noć 55-60% Ciklus: 18/6 5G od Some ide kao luda, dosta je tu grana izvirilo, ali je gusta nenormalno. Skinuo sam par većih listova koji su baš radili sjenu, ali ne previše. Da skidam još? Također, iako box nije na 70% razmišljam o switchu na 12/12. Što vi mislite? :D Automat je pokisao, malo sam zakasnio sa zaljevanjem, ali nadam se da će se oporaviti. Jučer su zalivene. 5G je dobio 5L vode + 25g/L čaja, a automat 2.5L + istu količinu čaja. Čaj je mješan s običnom vodom, pola pola. Lumatek i dalje kida 100% na 35cm i ne izgledaju kao da im smeta :D Ubacio sam jučer još jedan vent da udara po krošnji. Pozdrav i do slušanja haha :D
@Bizzzo ja ne znam jel ima veze što je organic, ali mravak i opa cupa su tako komentirali, a ja samo ponavljam jer nisam dovoljno kompetentan da proturiječim :D Za sad ja ne vidim neku pretjeranu razliku na 5G, ali na autosu koji je u manjem potu vidim da je sporiji. Lumateka sam jučer odvalio na 150W i za sad mi se ne čini da im smeta, ali svakako ću pratiti narednih dana :D Čaj sam dao pretprošlo zalijevanje i mislio sam dati opet slijedeće. @opa cupa hvala na materijalima, idem to pregledati :D Evo i koja slikica da nije samo text :D
34. Dan Temp: noć 23, dan 24-26 Vlaga: noć 50, dan 40-50 Prošli put su obje dobile čaj 25g/L i 1 žličicu melase po litri. Lumateka sam dizao u 2 navrata. Prije koji dan sam topirao 2 glavna vrha na 5G, a danas napravljen i prvi ozbiljniji LST. Automat ide nekim svojim tempom, a danas je i pokazao preflower. 5G dobio fleke po najstarijim listovima, pretpostavljam zbog suhog zraka i svjetla koje je vjerojatno prije bilo preblizu. Za sad mi se čini da to dosta dobro ide, iako mislim da će ovaj automat ostati poprilično malen, ali vidjet ćemo :D
26. Dan Green Gelato auto presađen u finalni pot. Pot je navodno 11L, ali unutra je sigurno 20L zemlje. Isto kao i 5G, Soma Soil :D Drugi par listova je izašao čudan, ali ide dalje normalno koliko vidim. 5G je odlično reagirao na topiranje i sve bočne grane su buknule, ali još uvijek ne mogu odraditi LST. Čaj su obje dobile samo u malim potovima, u finalnom još nisu ni jednom. Toliko za sad, budite mi dobri :D
Samo da zabilježim, topirao 5G :D Baš je gusta ko kupus, bit će zanimljivo izvlačit ove grane van haha mobitel mjeri manje od 20k luxa, lumatek je na 100W cca 45cm od krošnje
Hvala svima, bome vas se skupilo tu kod mene :D A onda i isprike svima, skrpalo me nešto, tjedan dana sam već van stroja :/ Došlo je do male promjene plana, imao sam problem s klijanjem druge 5G menke tako da će ovoj prvoj društvo praviti Green Gelato auto od RQS-a, u nešto manjem potu, ali isto sa Soma Soilom, pa da vidimo kako će to biti :D Točnije, sve menke su klijale ali uvijek s ljuskom na glavi. Odma je išla znana procedura prve pomoći, ali na kraju bi samo imao kotiledone koji se nebi razvijali niti otvarali, a ubrzo nakon toga bi i požutili :( U nedjelju sam presadio, sutra ću vjerojatno topirati ako se ovaj zadnji kad malo odvoji od prošlog, ovako mogu samo FIM, a to nebi.