Svjetlo: cfl 140/180w Rezimi svjetla: 18/6, 12/12 Posuda: 4l Ventilacija: ulaz pasivan, izlaz 1 pc vent 12v out, jedan pc vent 5v mjesa zrak Klijanje: direktno u zemlju, mala casica od kave plasticna na routeru (temp. 24) - 3 dana Zemlja: moj mix; Florabella, glinica, kokosova vlakna, piljevina, pijesak sitni, pijesak krupni, glinene kuglice Gnojivo: moj kompost; bjelanjak od kuhanih jaja, polukuhano meso, ostaci povrca... (u fazi cvjetanja cu vidit kako ce se razvijat pa eventualno dodavat Cvjetal orhideja-radi mi bolje nego Plantella cvijet) Box: sirina 30, visina 60, dubina 50 Sjeme: ulica (nije domaja), ali se nadam sreci jer sam u dvadesetici nasao samo tri sjemenke, prva je ispala cura, tako da se nadam da ce i ova. Temperatura: 28, 22 Vlaga: nemam higrometar, ali u planu je Ph: neznam, koristim ph metar bez ph metra :) stavim oko 18 kapi alkoholnog octa (sa limunskom kiselinom nije radilo dobro) na pet litara vode - promatram i to mi funkcionira. Evo i dvije fotkice 1. dan i 5. dan
Hvala vam drugari od srca :D @GrobnaJama morao sam razmontirat ovaj box, imam ovu malu u malom boxu... Selim se ubrzo tako da cu morat isprojektirat novi box, mislim se uzet hansLED 150w ili hps 150w ako ga budem mogao hladit sa 4 pc venta, ako ne onda cu nastavit sa 250/300w cfl-a i uzet neku indiku koja daje dosta :D Htio sam sinoc u realtime-u davat smoke report ali nisam bas uspio u tom naumu...cerebralna rapsodija, ima prejaki high, dosta dugo drzi, neznam vrstu ali definitivno nije za nestabilne ljude.... Kad ti dodje misao da trebas malo stat vec ti je kasno odnosno vec si lansiran... Toliko za sada i vidimo se u drugom dnevniku. + moze ovo u zavrsene dnevnike :D [email protected] :respect:
hvala drugari na cestitkama i lijepim zeljama :) Evo jedan mali update, suhog je ispalo devedeset. Na kraju kad sam pocistio smanjilo se na osamdeset. Nije lose, ja zadovoljan i miran. Stat ce malo u pvc-u, pa tek onda u staklenke. Strah me da ce se uhvatit plijesan - ovako sam siguran. Stojte mi dobro i veselo :D
Cao drugari, stiglo je vrijeme ubiranja plodova. Nista posebno nema za pisat. Nisam je stavljao u mrak, nakon sta je odradila zadnji ciklus svjetla, izvukao sam je u kadu pod skare. Ispalo je ok ali je moglo i bolje, jedna grana je bila slomljena stalno i nije potpuno zacijelila te je trosila previse energije. Osim toga biljka je do samog kraja bila zdrava. Na kraju sam ipak morao rastavit ovaj box, radi sigurnosti, a i selim uskoro (valjda cu odradit grow u malom boxu do kraja) tako da je to bilo to sta se tice ovog boxa. Jesam li na kraju zadovoljan? Jesam. Sa cfl rasvjetom se moze odradit super grow. Mokrog je ispalo - pogledaj na slici. Kad se posusi postavit cu fotku suhog . Hvala svima na podrsci i savjetima. Evo par fotki. Stojte mi dobro i veselo :D :vutra:
@Squerlz prosli update sam poskidao jedan node popcornova da probam... Odskrolaj na update od proslog puta ;)
Opet kasnim sa updateom, sorry drugari baš me zasule obaveze - no nedamo se :) Ušli smo u osmi tjedan cvjetanja (deveti jer jedan tjedan na pocetku brojanja kradem). Pustio sam je da skoro dehidrira, napravio sam opet flush sa 50 litara, mislim da je dobro to prošlo. Planiram je držat još desetak dana. Poljubičastila je skroz, na fotkama se to baš i ne vidi dobro... Skužio sam da kad foxtail izbaci mali žuti listić više ne raste u visinu nego se počne širit. Probao sam pop od prošlog puta što sam poskidao, umelo me ko životinju, nisam mogao doć sebi cca. sat vremena, nakon toga je bilo ugodno. Nije za izlaske i to, prejaka je, ali dobra mi je za sviranje (brzo naviru ideje) i dobra mi je za probavu. Evo par fotki, uživajte :D
Ako bude trebalo ostavit cu je tjedan/dva duze, nikakav problem, vidit cu sto ona kaze. A i hocu dovrsit grow po zanatu, da budem zadovoljan i da dnevnik bar nekom posluzi za cfl grow :D
Dosao je red na jos jedan update :) Usla je u sedmi tjedan cvjetanja. Napravio sam defolijaciju. Dobila je ispiranje sa 50 l vode, trajalo je vjecno, ali dobro je proslo, na kraju je dobila punu dozu HCvijeta/HFosfora. Poskidao sam najnizi node popicha, da probam di smo/kako smo. Sad joj slijedi susenje do skoro dehidracije, onda jos jedno ispiranje do dehidracije i to ce bit to, otprilike 2 tjedna jos. Necu je stavljat u mrak, jer mi cinilo da su mi i prvi i drugi grow u mraku izgubile potenciju, sad cu probat drugacije pa cu valjda nesto naucit i iz iskustva malo po malo. Nece tu ispast nesto puno meda. Prvo nisam ni znao sto su foxtail sativice dok @Stipe nije to negdje spomenuo, pa sam se uhvatio citanja. Prozracne su, ali ne skroz, onako srednje, cvjetovi su vec cvrsti, ali cudna je skroz. Na samom vrhu odnosno gornjoj trecini cvijeta na listovima ima malo i nista secera, dok je unutra i dole to vec debeli sloj. I stalno raste i raste i raste, onda ko da ce se zapunit, onda opet raste, infinit loop. I foxtailovi sve duzi od polovine cvijeta do vrha cvijeta. Sva sreca pa imam jos jednu :D Par fotki je tu, komentari dobrodosli, stojte mi dobro i veselo.
Drugarice i drugari, update je malo zakasnio ali je tu :) Ušla je nekidan u šesti tjedan, dobila je punu dozu HCvijeta i punu dozu HFosfora, napravio sam prsten od žice da malo raširim grane, skinuo sam svo veliko lišće od dole do pola visine. Fino miriše, ali samo kad je se dira, kad je ne pipkam ništa skoro se ne čuje. Napravio sam kao neki DIY leću za mobitel, snimio sam trihome ali kvaliteta tog snimka je od k. Meni trihomi izgledaju prozirno, tu i tamo neki polu mliječni - možda neko od vas to raspoznaje bolje pa mi pomogne savjetom... Sretno i veselo :D
Vrijeme je za update. Ušla je u peti tjedan cvjetanja. Napravio sam jučer polu flush te je na kraju dobila punu dozu HCvijeta i punu dozu HFosfora. Skinuo sam 1/4 listne mase, uglavnom dole jer nije dopiralo nimalo svjetla i malo svuda - čisto da prodiše - hedovi su preblizu jedan drugome - to ću riješit na način da ću postavit unutarnji žičani prsten i tako ih odvojit. 2-3 sata pred jutro zadnjih tjedan dana sam je počeo izlagat nižim temperaturama 16-20ºC (ko fol stiže zima, ne vidim da joj smeta, a buja fino). Nešto šećera je bacila ali nema tu još niti za tursku kafu, a kamoli za espresso. Danas malo više fotki, stojte mi dobro i veselo :D
Pozdrav drugari, mini update je spreman. Ušli smo u 4. tjedan cvjetanja. Pustio sam je od prošle srijede do jučer bez vode i prihrane - skoro do dehidracije, kad su se listovi već pomalo objesili dobila je 2/3 doze HCvijeta i punu dozu HFosfora. Temperatura na vrhovima je 25/27°C, a na dnu boxa 22°C, dok je po noći temperatura u cijelom boxu 21. Mjerio sam svjetlo (180w, 6x30), udaljenost od lampi do 11 cm dubine je 12.000 lm, ispod toga rapidno pada - na 15 cm ima mršavih 800/1.000 lm (za razliku od malog boxa 140w koji je širok svega 24 cm, tu imam konstantu od 10.000 lm do dubine od 18 cm, ispod toga je mršavih 400/500 lm) - ovo je sve mjereno na brzinu i udaljenost vjerovatno varira +- 2/3 cm. Danas samo dvije fotke da se vidi napredak u par dana. Stojte mi dobro i veselo :D Edit: na par najtanjih grana sam napravio cropping - vidi se izolir traka.
Nebi ga razmontirao - jedino u slučaju više sile. Samo sam oprezan... enivej imam dva boxa i mini sušaru :D
Hej društvo i drugari! Mali update je tu. Konačno sam obojio box u mat bijelu, razlika je ogromna, bolje je i to se vidi na oko bez ikakvih mjerenja... Ostavio sam malo folije gdje su lampe, radi straha naravno jer su bočne lampe blizu drva (zapalio sam stan u ugri kad sam bio klinac - ima tome više od 30 god. - zbog malene nepažnje ti može sve izgorit) :D Dobila je 1/3 doze HCvijeta i punu dozu HFosfora. Ušli smo u treći tjedan cvjetanja i idemo dalje. Skužio sam do sad da se pod cfl-om može uredno odradit grow, treba malo više pazit da biljka ima što optimalnije uvjete, da je zdrava i da je se voli. Tko je imalo ozbiljan, ima volje, te posluša par savjeta mentora i starijih growera može dobit dosta dobar rezultat. Nema tu poređenja sa hps-om, ali ima svoje prednosti - niže temperature, skoro bešuman box, razmontiram ga doslovno u jednu minutu. Meni je to ogromna prednost jer sam ograničen prostorom i obavezom. I sad za pred kraj malo patetike ;) Raduje me ovaj hobi + jako draga je tu ekipica + ovo je jedan od rijetkih konstruktivnih foruma, tako da ću se trudit doprinosit zajednici koliko god budem mogao i znao. Par fotki je tu, uživajte u vikendu ;)
Hvala vam svima na podršci :)
Hola drugari, uhvatio sam malo vremena pa je red i da napravim update :) Pa da krenemo... Plantellu sam definitivno otpisao, a evo i zašto. Moje skromno mišljenje je da biljka dobije boost ali jednostavno ne apsorbira sve nutritijente potrebne za pravilan razvoj, nešto je zaguši (neznam šta). Prešao sam na Hesi (cvijet i fosfor) i promatram... Zalivena je jučer, dobila je pola doze cvijeta te pola doze fosfora. Spržio sam je - što se vidi na vrhovima listova, ali stvarno malo, neću si to uzet za zlo. Sad je krenila ali ono za pravo. Evo par fotki da se izmorite, jer bez njih se ne važi :p
:thumb:
Chibri bu chibri ba @lauba me ispila :D (salim se stari, poslusa sam te i prebacio u vecu posudu od 10l). Ma da uhvatila me nekakva mala snaga da je posuda mala i da se nece dobro razvit (kolika posuda-toliko cvijeca) pa sam ipak odlucio stavit u vecu posudu - izbusio sam ju svu tako da bi se dno trebalo ipak malo brze susit. Razvuka sam je malo, dobila je pol doze Plantelle i to je to. Idemo dalje :)
hm veca posuda mi nikako ne osusi svu zemlju pod cfl svjetlm, na dnu posude je bilo po mojoj pretpostavci zemlja vlazna oko 20/30% (orlove kandjice i to), dok bi se povrsinski sloj od recimo 5 cm pretvorio u prasinu, lakse mi je kontrolirat manju posudu
je normalno je da se izduze ali mi izgleda puno, na proslom growu sam stalno drzao dvije od 840 pa se nisu ovoliko izduljile... nemam jos dovoljno iskustva pa cu vidit sljedecih dana kako se razvija odnosno koliko se izduzuje, mislim da ce usporit...
Zalivena jucer samo sa vodom, raste fino, ali mislim da sam za posudu od 4,5 litre trebao mozda ostavit max. 6 grana, ali prosli grow sam napravio 5 grana od kojih je plijesan zahvatila 2 do kraja, tri sam spasio... (malo drljam sam sa sobom) Enivej sad ima 9 grana pa cemo vidit koliko ce bit snage da se to napuni. Vratio sam dvije cfl od 840 jer su se puno pocele izduzivat, kompakntost mi je draza i ljepsa za vidit :)
svaki put procuri voda (prije bi napravio poluflush-tako sebe podsjecam da ne pretjerujem), a biljku drzim kad je zalijem na 10cm od lampi, a sljedeci dan, odnosno danas sam je vratio na 5 cm ;)
utorak 5.1. zalivena sa malo vode srijeda 6.1 napravljen lollipop -> mozda pre rano ali neka se chelichi danas 7.1. zalivena sa malo vode i dobila je pola doze plantelle, pritezao sam je malo pa sam napola odvojio jednu granu od stabljike, vratio sam je u prvobitni polozaj i fixirao -> uzas... Ma sva se objesila ko Muddy Waters, izgleda mi full tuzno ali mislim da ce se sutra vec podignit malo.
Hola drugari, evo update. Ispalo da je cura... jucer je dobila dobro zalivanje i punu dozu Plantelle cvijet, mislio sam ic sa Cvjetal orhidejom ali napusen preskacem sa citanjem pa onda vidim da ne mogu sa Cvjetalom do kraja nikako jer je puna dusika... Preseljena je u veci box 40/40/80, 12.000 lm. Napravio sam lst i to je to za sada. i sretna vam Nova... i to sve :D
ocem i to odma, idem po škare :)
Ima otrprilike tjedan dana da je na 12/12 jer neznam spol, raste ona i na 12/12 malo sporije ali ide to ok.
Evo nekakav mali update: dvaput zalivena sa malo vode. Nesto je kao i narasla, pa sam je spustio, raskupusao skarama. Pricekat cu jos par dana pa cu pocet razvlacit grane. Mislim radit i update boxa - ubacit led, ali kad i sta ni sam ne znam :D
ma bila se sva objesila... :D
12. dan, nista posebno, zalivena je obilno, napreduje prema planu. Za koji dan cu je prebacit na 12/12. Evo i par slicica, uzivajte :)
Drugari, hvala vam na pomoci. Dobro da je nisam ubio ovom budalastinom, sad definitivno znam da to ne funkcionira. :)
mislim da Darwinovi eksperimenti nisu ukljucivali cannabis :D :D Hvala za info. Sutra ce navrsit 10 dana pa sam ionako mislio stat, a za ubuduce cu pokusat pronac vise o toj temici.
@Stipe @PowerSeed to sam vidio u emisiji o Darwinu i njegovim eksperimentima u botanickom vrtu, on je tvrdio da biljke piju vodu sa donje strane lista... to se navodno radi prvih 10/15 dana. Ljudi sa raznih foruma pisu o tome, a mislim da sam i tu na vutri procitao nesto o tome... Experimentiram i ucim :) Znaci vi mislite da to nije pametno?
@Stipe da bolje pije vodu dok se korijen ne razvije...
Zaboravio sam napisat da donji dio listova prskam vodom dva/tri puta dnevno :)
Jucer je malena navrsila osam dana, jednom je zalivena sa 3 decilitra vode, temperaturu sam smanjio sa 28 na 26.