Pa hajde da i ja probam pisati dnevnik sadnje… Ovaj dnevnik neće biti uobičajen gdje je sve objašnjeno tip top s obzirom da mi je ovo prva uspješna sadnja i znanje mi je jednako nuli:watch: Sjeme sam našla među headovima koje sam kupila, a svako sjeme koje nađem pokušam posaditi. Kao i svako sjeme do sada, stavila sam ga na vlažan ubrus koji sam zatvorila u taperver. Ovaj put sam umjesto u ormar, taperver stavila na prozor na sunce. Dva/tri dana kasnije, čudo neviđeno proklijale su i vrijeme je za sadnju. 26.06. sam posadila sve tri sjemenke u posudu promjera 12cm sa maksimalnim mogućim razmakom između sjemenki na dubini od cca 50mm. Koristila sam dedinu zemlju za paradajze koju sam našla u vrtu, protpostavljam da je univerzalna zemlja za sadnju. Nakon što sam napokon posadila sjemenke zalila sam ih sa 1dcl vode. Posudu sam stavila sa vanjske strane prozora gdje su imale najviše sunca. Svaku večer bi ih premjestila u kuću da im ne bude prehladno vani. Iz dana u dan su bile sve veće i veće, a čak sam stvorila i naviku pričati sa njima Nakon dva tjedna sam morala na put, provele su četiri sata u autu bez klime zatvorene u noćnom ormariću, pa ako su to preživjele mislim da mogu sve. 14.07. Nakon puta bilo je vrijeme za presađivanje u veće tegle. Tu sam napravila pogrešku jer sam ih presadila u običnu vanjsku zemlju. Nastavila sam dalje sa praćenjem sunca, preko dana na prozoru, preko noći u kuću s obzirom da sam se prebacila iz Zagreba u Liku, pa je preko noći dosta hladnije. Onda sam dobila savjet da pustim da priroda odradi svoje i tako sam i napravila. Od tog dana ih ne unosim u kuću, temperatura varira od 30 stupnjeva preko dana do 14 stupnjeva preko noći. Također sam prestala “loviti” sunce, tako da dio dana provedu u hladovini. Kupila sam plantella univerzalno gnojivo koje se ubaci u vodu i s tim ih se zalije. Zaljevala sam ih dva puta tjedno, jednom s gnojivom, drugi put cista voda, otprilike 1L podjeljena na sve tri biljke. Pratila sam kako se zemlja suši