Galerija nije uvezena
Sjeme: 4x CBD Shark Shock - Dinafem Box: Mammoth Pro120 - 120x120x200 Svjetlo: Sylvania HPS Grolux 600W - 215 000 phyto lumens + Phillips MH250W Zemlja: Klasmann Potgrond H + 10% Perlit Ventilacija: Blauberg Turbo 125 - 345 m3/h + sobni vent + 120mm vent(po potrebi) Tegle: 4 x 20L (35cm) Reflektor: Almeco SON-T Gnojivo: HESI i GHS Powder Feeding (Short flowering) Ostala oprema: Hygro/Termo metar, PH Metar, 2x Analogni timeri Klijanje: mokra maramica ph 6.8 Režim: 18/6 4-5 tjedana pa 12/12 Malo o sjemenu: Indica 80% Sativa 20% Genetika: Shark Shock × CBD Crew --> Shark Shock = White Widow × Skunk No.1 Cvjetanje: 55 dana THC 6% CBD 6% Eto... krenuo je i moj indoor grow polako. Znaci full medicinski grow namjenjen za izradu ulja. Jos nisam odlucio koja gnojiva cu koristit. Vege fazu cu probat izgurat bez gnojenja a za cvjetanje cu vidjet. Mozda HESI, mozda Guanokalong a mozda i sve zavrsi na crvenoj Plantelli :) Savijeti dobrodosli. Takodjer ono sto me muci je buka turbine, takodjer savijeti kako izlorirati cijevi i turbinu. Mislio sam sa dekama...a mozda i vi imate kakav dobar DIY savijet. Par slikica
Hvala svima Jos uvijek razmisljam dal sam trebo ili ne....al sta cu :D tesko je gledat box i opremu a da ne posadim :) @Power: razmisljao sam i da svih 5 posadim posto ova zarulja ima hrpu lumena, al opet 4 komada ce imat vise svjetla i bit ce manje guzve pa mozda tako kompenziram kolicinu uz ugodniji rad. jos da nadjem neke deke i krpe da utisam ovaj tornado od ventilatora jer necu moc spavat :D :D :D sljedeci update kad niknu iz zemlje....stay tuned :) edit: @Gagiba: ima vent 2 brzine, al moram zice prespojit. ima 30dB/3m i 24dB/3m ....probat cu stavit na slabije kad vidim kak ce se temperatura ponasat. Jucer sam probao i temp je bila oko 28.
fala peti ;) je...odlican vent za malo novaca 5g garancije puse ko blesav i ako se uzme u obzir 345m3 i nije tolko bucan....al prakticki pored kreveta je pa je to jako bucno :D stavio sam ga u rupu na boxu, nema nekih vibracija nego taj zvuk protoka zraka je uzas....jos cu se poigrat malo oko toga vidjet cu za potenciometar. dosta je skup :D a ja sam osto bez novaca hahah.... probat cu nac nesto jeftinije, ak ne....bit ce blauberg ;)
@Mario : Sama turbina i nije toliko bucna, najvise se cuje na izlazu i ulazu iz cijevi. Ispuh mi je u sobu, nemrem nikak van stavit...mogo bi sa jedno 3m crijeva pa kroz prozor al cu se smrznut po zimi onda :D ...i da...neznam kak sam tak panglu al nemrem nac te slike koje spominjes. Te izolirane su fakat skupe i radije cu je ja izolirat sa dekom :D Navodno da smanji buku dosta al neznam kako onda ulaz i izlaz utishat posto je unutra. @RAW : ma turbinu bi mogo i zamotat u nesto...nije opce bucna...al di si ti sa izlazom ? kak si to rijesio? CT i filter su u ovom slucaju nepotrebni lopovi :D :D :D nisam u stolariji uzeo :P @irieman : tnx :) nadam se da sve znam heheh vidjet cemo
@mario: svaka cast na ovom prigusivacu :D budem probao nesto napravit. Mislim da vec imam ideju :D Puno hvala na pomoci ;) @Trava: mislim da bi mi bila jeftinija varijanta ono kaj ide na haubu od auta...a to vec imam negdje u garazi :) ...vec cu ja nesto skemijat ;) jos jednom fala svima ;) nisam ocekivao ovakvu paznju u mom dnevniku :D :D :D
Nisam uspio nac u katalogu da ima bas tolko jak miris. Obicno napisu da je obavezan filter ili da kod nekih strainova niti filter ne pomaze :D Vidjet cemo....ne smeta mi miris osim ako necu moc spavat od smrada a onda cemo rekonstruirat sve :P ...nisam htio c+ stavljat....radije bih onda stavio jos jedan SS...al ovako cu im dat sve wate da rastu kak treba i nece bit tolke guzve. Nisam bas siguran kolko ce to bit za dnevnu upotrebu, ipak je to indica i tih 6% thc-a nije bas "bezazleno" :D btw: imas dobro oko da si ga zamjetila hehheh zaboravio sam napomenut da nece biti nikakvog treninga ni na jednoj :) @Jack: dobrosao nazad i hvala na zeljama :)
Mogao bi to probat napravit. Ja sam zamislio pustit ih da krenu u vis bez treninga da svaki dio biljke dobije svo svijetlo pa radije duzu vege pustit. Al ako same nece krenut u sirinu mogao bi ih potaknut malo. Vidjet cu kako ce se razvijat na pocetku pa djelovati onda. Mozda ovo sto ti kazes i nije losa ideja, jedom samo savit da se donje probude i sve pustit onda da krene u buket. Bumo vidli sve u hodu sto i kako :)
Javit cu ti cim saznam. Pise da je miris jako ugodan i vocni...al opet... ww × skunk, oba imaju jak miris tak da nisam bas siguran kolko ce to bit "ugodno" a ne vjerujem da su sa cbd sortama reducirali miris :D ...jedino da pitas OC-a, kolko ja znam on je sadio ss pa mozda zna :P saznat cemo sve uskoro :) ____ fala svima jos jedom. biljke su u zemlji pod cfl-om dok ne izadju ;)
Mali update. Cisto zbog sebe posto ne pamtim datume :) Biljke danas provirile iz zemlje. Zalivene sa pola doze Hesi Root Complex. (pise da moze od starta, pa valjda moze onda) Uz savijet i darezljivost jednog clana foruma, odluka je pala. HESI ce biti papica za biljke. Za vege fazu Root complex, Super vit, Power zyme i TNT. Imam jos i GHS powder feeding (mostly indica) pa mozda testiram na jednoj biljci umjesto hesija...al otom potom :) Stavio sam neki dekorativni mist maker da se dimi u boxu jer je vlaga jako niska :D Za sada funkcionira...jedino sto moram naljevat vodu svakih par sati :D Temp: 27-28°C ON i 21-22°C OFF (pitam se zasto ljudi stavljaju CT ?) Vlaga: 50% sa mistmaker-om , bez njega pada ispod 40% Evo par slikica (isprike na zutom svijetlo, i ja mrzim takve slike :) ) Gore sam stavio jedan limun koji ce bit tretiran hesijem :D da vidimo kako ce se ponashat. I jedan kaktus na klijanju (koji ne zeli proklijat vec tjedan dana) Mist maker
Ma ne pada mi napamet indoor po ljeti, ljeto je za out :) Gledo sam i ja te medicinske sorte od RQS-a i bas taj dance world. Zvuci to sve ok i nemre bit lose al ja u te brojke ne vjerujem tak da o tome svemu mozemo diskutirat. (negdje drugdje na forumu) :D a ovaj dio sa shemale-om nisam skuzio...malo sam upushen vec :)
Dan 6. Temp 28-29°C Vlaga 42-46% sa lampom, 60-70% bez Zaljevanje sa vodom 6.5-6.7 + hesi root complex pola doze svako zaljevanje (svaka 2-3 dana, zadnji put 2L na 4 biljke) PotgrondH je definitivno vatrena zemlja za male biljke. Vodim bitke sa vlagom tj. nedostatkom iste i to se vidi na listovima, a i zemlja frce malo biljku pa se i to vidi. Bude to sve ok kad se protegnu malo. Neznam dal bi ovlazivac ista pomogao posto ova turbina vuce ko crna rupa. Evo par slikica. Nista posebno al eto....(opet su zute slike, neda mi se vadit to sve van :) )
Sve 4 biljke se frcu. Niska vlaga + jaka zemlja. Nebi reko da im je vruce. Fokalna temperatura je 29-30°C. Lampa je 60cm od biljaka.
Vec imam u boxu onaj mist maker sa hladnom parom. Vlaga bez toga pada na nekih 32-35%. Jedino da probam nabavit bas pravi ovlazivac, al neznam kolko kostaju sa hladnom parom. Ni ovi obicni nisu bas jeftini :D
je prvi je ako ne racunas PC grow i improviziranu vege cfl fazu prije outdoora :P fala na zeljama...bit ce to ok ;)
Dan 13. Biljke pocele divljat polako. Jos uvijek ne gnojim. Samo pola doze Root Complex. Vlaga se malo popravlja kad je lampa upaljena, poceo sam vise zaljevat i ne ventilirat sobu pa ta vlaga ostaje. Drzi se oko 50%...nekad i malo vise. Pocele su mirisat vec, onak kad se udje u box se osjeti lagano...neka neka :D Pocinjem razmisljat o treningu, tako da bi za koji dan mogao past neki lagani LST. Jedno savijanje i onda nakon par dana mozda jos jedno, samo da krene u shirinu malo na iskoristim velicinu boxa, inace nebi nista radio. Imam 2m visine pa cu vege drzat kolko god mogu. Slike That's all for now....see ya soon EDIT: cuvam za posebne prilike :D sjemenka za usporedbu
Idemo prvi update na novom forumu.....valjda nebu nestalo :D Dan 19. od sjemena 600W HPS zamjenio je 250W MH Phillips Powertone HPI-T + Phillips 18W CFL 6400K. Nema smisla trosit struju u vege fazi :) Vlaga je skocila na 60-70% i temperatura pala na nekih 25-27°C dok je lampa ON. LST se radi pomalo...da malo popunim sirinu boxa. Biljke rastu kak koja oce....nadao sam se da ce biti vise uniformirane biljke...ali ne bas. Jucer dobile prvi puta pola doze TNT-a i Power Zyme-a i dozu Supervita, dok na najmanjoj biljci(gore lijevo) testiram GHS-ovo gnoijivo (mostly indica), pa da vidimo sto kaze. ...evo slike
Fala Jones aka Alfista :D ...ma zdravstveno su lijepe ali rastu jako neujednaceno i razlicitnom brzinom...pa me to malo zivcira...al ok, sve ce bit ok :P a ti? ocel bit sto od indoora kod tebe?
možda..... ....evo upravo naručih novo sjemenje....;) To je to hahahahhahah. Ajde bas bi me veselilo da nesto piknes... :)
Pa i ja sve cekam da se protegnu, sad ih vise ne treniram, imo sam problem sto su 2 biljke krenule u vis dok su ostale stagnirale...sad sam manje vise to uskladio pa ih pustam. Podigao sam lampu na nekih 30cm, mozda da jos dignem na 40 da se protegnu?!? A na cvjetanje...nemam pojma. sad ce uc u 3. tjedan, ja racunam negdje u 5. tjednu da bi mogle na cvjetanje.
Protegnut ce se one samo kaj bi ja htio ubrzat to malo. Glupo je ovak prazan box. gore 2m do plafona a one cuce na dnu ko kupus. @mario339 majstore na kolko drzis lampu kad rastezes biljke? :D
Ma rano je jos za 12 12 :D jos cicaju kolko su mlade hhaha ...ti kad stavis onda stavis a? :rolleyes::D malo biljaka puno svjetla....valjda ce to funkcionirat...ak ne u next grow ide 9 :D :D :D
ma nije nista lose, daleko od toga....neg sam ja i vizualan tip :D i tesko mi je lst radit kad se grane i lisce zapetljava tak, nemas kamo savit. bit ce to sve super...
Jesi isprobo mozda razliku izmedju skracivanja rezima i dizanja lampe? ...u izduzivanju mislim.
I moja je sad na cca 30cm, mozda i koji cm manje. Maknuo sam 600 i stavio MH 250W i mislio sam da ce ih slabije svjetlo izduzit, al nije. Frka me da nebu pre niska i u cvjetanju posto je full indica.... ...mogao bi probat dignut koji cm lampu i skratit na 15/9 pa vidjet kak ce se ponasat. fala vam na savjetima :)
ok. dicu cu koji cm ionak i smanjit rezim pa cemo vidjet kolko brzo to ide ;) interesantna teorija za 15/9 :) tnx jos jednom...sljedeci update ce se vidjet promjene
mislim da sam vidio to negdje. ScrOG sa tak postavljenim teglama da bude malo uniformiraniji box i malo jednostavnije. Super sistem al necu radit scrog ovaj grow. Vec sam ih trenirao pa dok bi ih ja privezem i krenem rastezat....kajaznam. Sljedeci grow ide pure sativa pa cemo se igrati sa scrogovima :P
a malo je zatrpana vec....al kaj sad...:) ...nisam jos odlucio...ima vremena. iso bi na old school sorte tipa Malawi gold, thailand, kwazulu i tak neke prahistorijske selektirane strainove. Vidjet cemo jos sto se nudi :)
Ja bi isao jos dalje od toga i probao neki strain od kojeg je haze nastao. Haze ipak i nije bas tak stari strain. nekih 40ak godina ako se ne varam u Califorinii. Vise me napaljuju prahistorijske sorte iz mexica i kariba...eventualno thailand i okolica. Makar neznam kolko je moguce nac tako nesto a da nije krosano sa svim i svacim. Svasta brideri deklariraju. Onaj Malawi gold mi se cini super, kolko sam skuzio vec se stoljecima uzgaja i sad im "prijeti" istrebljenje zbog uvazanja indika i evropskih hibrida. Al to je pak tema za sebe :D Sve u svemu....pure sativa ce bit next grow pa makar 150 dana rasla :D
isss. lapsus :) je ww je kriva hahahha...cim se ja tak raspisem znas da sam upushen :D tnx ;)
Dan 30. ...nis pametno se ne dogadja osim kaj su narasle. Jos malo pa na cvjetanje :) taj shark shock je fakat otporna biljka.... kaj god da joj dam sve pojede i ne zali se. full doze hesija guta. ph sam fulao jer sam stavio previse jabucnog octa pa onda skidao sa sodom bikarbonom jer mi se nije dalo mjesat ponovo sve....i sav taj buckuris su popile i bas su bile sretne :D cudan strain
eee moj Cili :D borio sam se sa visinama i odusto sam. gornja lijevo raste duplo sporije od ostalih. donja lijevo je malo brza al opet sporija i niza. ove visoke sam vezao na sve strane kad god su prerasle ostale....al to nema vise smisla. 5 puta savijem 5 puta se izravnaju i prerastu i opet su vislje, dok ove dve nece u vis. jako cudni fenotipovi. idu sad na 600w nazad i na cvjetanje, jos cu ih malo posavijat da ih usporim barem na 2-3 dana...al ne planiram kroz cijelo cvjetanje savijat 2 bilje :D ja sam sretan sa growom kao takvim...ne svidja mi se fenotip i taj indica rast. jedva cekam da sative zguram u box :D
@CilI ovaj grow sam ja zamislio da bude bez treninga, eventualno 1-2 savijanja samo da dobijem sirinu. I sad se premisljam dal pigat ili cropat ili nista. Al ocito cu morat nesto da ne podivljaju :) Ja provjeravam box dosta cesto pa mi se nemre desit da ne skuzim strgani tajmer :D Sativu jedva cekam...bit ce to iznenadjenje heheh @green poison ja ne klecim ni pred kime :D :D :D salim se.... ma sve su to slatke brige...estetika je manje bitna kad se zarola na kraju hehhe tnx
5 tjedana vegetacije je bilo dosta.(34 dana od sjemena). Jucer prebacene na 12/12; vracen HPS i vracena turbina. Curke zdrave, rastu, papaju...usle u pubertet...i tak. sta rec...nista. Slike Zdravlje je bitno :D HPS is back baby ...do tipkanja
jel to imperativ ili sugestija? :D :D :D @tamara1234 kaznu primam jedino od tebe :D a ti smisli kako ces me kaznit, samo da se nemoram u latex oblacit :D :D :D
tnx :) .Ma ne vjerujem bas da ce bacat u nesvjest, kak se prica nebi smio. 6% i nije tak puno, al 6% cbd je :D pa 2 dana su tek na 12 :D budu budu jos malo :)
Ma nema tu perverzija :D sto jednostavnije to bolje. Hesi je u igri a na jednoj je isproban GHS powder feeding, ali necu ga vise stavljat. Do kraja growa ide hesi na svima.
Dobro vece svima. Malo mi je dosadno pa reko ajde jedan raniji update. Dan 40 od sjemena, 7 dana na cvjetanju. Imam osjecaj da je 5 tjedana vegetacija malo previse. Nadam se da nece previse rast u cvjetanju jer kako je krenulo...moglo bi to na stropu zavrsit. Racunam na tu indicu u krvi pa da nece pretjerat :) Takodjer mi je malo zao sto sam radio lst jer je guzva vec sad pre velika a samo 2 puta je bilo savijano. Prekjucer dobile zadnju full dozu TNT-a i Supervita. Sutra-prekosutra samo voda pa onda krece hesi za cvjetanje. Napisao sam u galeriji da nece biti HST-a ali ipak ce biti. Prunanje ce biti obavezno jer ima previse neupotrebljivih grana i vrhova, a i da smanjim guzvu. Jedino jos nisam odlucio kada da radim pruning iliti lolipop. Temp: 18-20 off / 26-28 on. Vlaga: 60-70 off / 30-40 on. Ima jedan mali trik koji bi htio isprobat. Dakle...radi se o isusivanju zemlje u 16.om danu nakon flusha. Zemlja se drzi suhom cca 5 dana pri RH od 30-35%. Na taj nacin se biljci drasticno ubrza metabolizam jer korijen primi velike kolicine kisika u kombinaciji za reguliranom vlagom i nedostakom vode. Nakon tih 5 dana biljka dobije full dozu PK i ona bi trebala vidljivo napredovati. Neznam samo dal da to napravim u 16om ili kasnije...mislim da je 35-45ti dan...ne sjecam se. Mene uvijek brine taj stress.....vidjet cemo jos sve. Eto...prijedlozi, pohvale, pokude, savjeti, komentari, spamovi, trolanje.......sve je dozvoljeno :D
hahahha sshigb :D Reflektor je onaj najjeftiniji koji mi je pre mali pa sam ga spigo da ga orvorim malo da pokrije cijeli box. Mislim da cu za sljedeci grow kupit bolji reflektor. Vent je onaj uspravni kaj se okrece ljevo desno...al je stalak strgan i vent postavljen vodoravno :D I radi ODLICNO. Dobio na posudbu od jednog clana...koji voli aute :D :D :D Necu vise uzgajat "nove" sorte sa nestabilnom genetikom jer to raste kao da imam 4 razlicita straina u boxu. Brzina rasta, shirina, oblik, gustoca internoda....sve je razlicito. Al da...hvala na pohvalama :)
Tnx No Joke A kaj ti nikak nemres upalit nesto...pa barem 150 da se malo igras u nekoj kutiji? :) Apsolutno, ni meni trava ne treba za sada...al ono...nesto se mora growat :)
hahahhaha. ma za cvjetanje pricam. kao da budovi pocnu full brze rast :D
haaha...treba isprobavat svasta i ucit :) sad me frka da se nisam zaigrao pa da ne ode pre daleko :D tnx gp. ....pa ja nemam nikakvih problema sa temp?! :) skoro pa idealna heheh. razmak...35 cca.
Tnx Ven :) I ja zamisljam....nadam se da bu tak kak ja zamisljam :D
hahahahahhahahahhaha :D :D :D mozda bas imam zenu ;) a mozda i nemam :D
Dan 46. HO HO HO HOOO 13. dan na 12/12. Jucer dobile skoro pa full dozu P+, Bloom i Supervit. Ph sam podigao na 6.7-6.8 i ostat ce do kraja cvjetanja. Zaljevanje 5L svaka. RH 26-27°C on i 19-21 off. Vlaga...nemam pojma, neda mi se ic gledat...al negdje oko 35-45%. Nema se sto puno za rec....divljaju, guzva je i tak to.... jos par dana pa ide lollipop masakr ;)
Poz Oprah. Nisam shvatio na sto tocno mislis sa kolicinom zemlje? Meni je to sve previse flushanja :D Znam za slicnu varijantu flushanja pa isusivanja da se ubrza metabolizam biljke pa full gnojenje. I u toj varijanti se radi ukupno 2 do 4 puta ovisno o duljini cvjetanja. Ak se dobro sjecam prvo flusahnje nakon 7 dana pa onda 35 ili tako nesto. Al kod tebe nemrem skuzit zasto gnojit 2 puta pa onda isprat to i kakve tocno veze ima flushanje sa kisikom? :)
Ima smisla to. Vidio sam vec prije taj sistem i to funkcionira. Ali u ovoj mojoj varijanti je susenje kljucna stvar. Naravno prije toga flush da sva hrana ode van i da se korijen ocisti od soli i ko zna cega sve, pa onda susenje. Nedostatak hrane i vode tjera biljku na ubrzavanje metabolizma i kad "nadrkamo" biljku na 150 otkucaja u minuti onda roknemo full gnojenje da ko vakuum uleti u nju :D :D :D Jos vele da bi RH za vrijeme toga trebala bit oko 30%. Jucer il prekjucer(WW me ometa hehe) sam im dao full dozu hesija...probat cu izdrzat do nove godine bez zaljevanja pa onda flush. Ili cak mozda odgodim to za poslje nove...neda mi se to radit sad jer cu se 3 dana oporavljat poslje nove :D
...nikakav spam. Ovak treba bit svaki dnevnik, sa konstruktivnom raspravom i komentarima ;) To je to :) Flusham sutra kad se otrijeznim, vec su sad suhe....valjda ce izdrzat do sutra hehehe. Jucer su imale mali trening rotiranja pa cemo vidjet kak ce se razvijat.
@Zlo&Naopako nisam ni ja bas za cesto flushanje... ali ima i to smisla pogotovo ako se cesto gnoji tipa sa hesijem di svako zaljevanje trpas hranu, pa se pocnu soli talozit. To bi se dalo izmjerit. Ph onog scime zalijes v.s. ph onog sto iscuri dole pa odlucit dal flusat ili ne. Kolko sam ja skuzio dobro je flushat prije isusivanja zemlje zato da bi biljku izgladnjeli i ubrzali joj metabolizam prije obilatog hranjenja, naravno treba pazit na granicu izmedju stresa i ubrzavanja metabolizma. I to sa stresom je isto diskutabilno. Npr...onaj moj grm kaj u tegli....skoro svaki put je ostao bez vode i objesio se. 5-6L svaki dan kad je sunce picilo i opet se objesio full. Znaci na tom grmu su radjene sve vrste hst i lst treninga. fim, top, crop, lst....pa onda bez vode ostao hrpu puta....i nije pohermio. Dok WW je radjeno samo topiranje 2 puta na pocetku i nikad nije ostala bez vode....i pohermila je na kraju cvjetanja.....tak da nemres vise znat koji stres je onaj kljucan za hermljenje :D To hermljenje je vezano za gubitak Etilena koji je kljucan za proizvodnju zenskih cvjetova pa kad oduzmes etilen biljci(npr sa koloidnim srebrom ili stresom) ona pocne bacat muske cvjetove. Budem napravio jednu temu o tome....kad ce mi se dat :D uh al se ja rastipkao... uglavnom....Sretna vam Nova godina :D @Ganjaplanta' Fala :)
Eto ga....flushano sa par kubika vode :D ....zadnjih 5L zaliveno sa ph 6.8. Mali lollipop napravljen...i to je to. Sretna im nova godina :)
hahhah...cak mi je palo na pamet da napravim jednu fotku kak se ja i biljka zajedno tusiramo.....al me nema ko slikat :D :D :D