
Galerija nije uvezena
Evo ga i prvi dnevnik, nadam se da ce biti uspjesan.. s curicom :) Box dimenzija: sirina 55cm - duzina 40cm - visina 90cm Vise os sastavljanju boxa rasvjeti, ventilaciji i ostalom na: postavljanje prvog boxa Zemlja je "Florital" dobrog kvaliteta (nadam se) Narucio sam i cekam PH metar i Ultrasonic mistmake i fogger (koje sam narucio za oko 10$) jer mi se neda peglati s peskirima i dizanjem - spustanjem vlage. Uskoro uzmem i "plantela" gnojivo i napravim karbon filter na ispuh-u na paniranom dijelu cool tube. Biljka je nikla prije jedno 10-15 dana.. Komentari i prijedlozi dobrodosli.
Ok, hvala na odgovoru, malo sam pokvasio po listovima slucajno dok sam je prskao prije slikanja :) Reflektor je za sad takav kakav je, posto imam cool tube improvizovan nisam siguran koji tip reflektora da napravim .. Neki "rebrasti" koji ce da visi iznad ili neki koji ce da nalijeze-da se naslanja na sam cooltube... Koji ce biti ovalnog (glatkog) oblika na povrsini koja ce da se naslanja a rebrast pri krajevima (krilima) ili? Nisam siguran za ovu drugu opciju zbog hot spotova ali mislim da bi reflektovala vise svjetla. Sto se tice folije kontam se... sto vise to bolje :) razmisljam i da oblozim saksiju i kablove i sve zivo u boxu da je sto manje upijanje svjetla od stranih predmeta.
E hvala ljudi, nadam se da cemo zajedno uspjeti izgurati ovaj prvi grow jer se sam nikad nebi upustio u ovo :) Imam par pitanja, prvo je u vezi s zaljevanjem. Temperatura u boxu je uvjek oko 25 stepeni dok je vani i preko 30 ... Vlaga je nekad 45% sto je jako rijetko, uglavnom je oko 55-60 mislim da rijetko prelaze 60%. Cekam da stigne taj mist maker da ga gurnem u posudu ispod ventilatora da se rijesim peskira. Nadam se 80% vlagi i konstantnom bujanju. Problem je sto se zemlja konstantno susi, svako vece spricam pumpicom i do sutra navece ponovo je sva suva i ispucala... Ubodem prstom i ne osjetim ni malo vlage u njoj. Da li je ok da je zalivam svako vece, izgleda da to biljic prija? Vec jedno 13-14 dana od kad je nikla, pod lampom je nekih 8-9 dana, nisam je stavio odma jer sam se plasio da je ne spalim. Da li je vrijeme da je pocnem gnojiti plantelom ? Biljka je poprilicno mala kad uporedim sa slikama drugih ljudi sa foruma ali napreduje svaki dan - svaki dan izrastu po nova 2 lista sto mi je fascinantno. Vjerujem da ce u narednih 10ak dana da nadoknadi. Imam osjecaj da je nekako svjetlije zelene boje kad uporedim opet sa drugim slikama mladih biljki s foruma. Da li bi to moglo nesto da znaci ? Mozda i tripam, mozda je od zute sijalice .. Pa mi se ucinilo od previse buljenja u nju, imam osjecaj sto vise gledam u nju da brze napreduje hahhaha :D
Hvala Stipe! Veceras cu da salijem sve iz prskalice - momacki, a pripremicu novu kolicinu vode za sutra da odstoji i ukapacu odokativno 2-3 kapi limuna na 2l vode. Uskoro posudim pumpu za akvarijum pa cu da cirkulisem vodu i pravilno pripremam pred svako zalijevanje. Valjda stigne i ph metar ovih dana. Trebao sam da posadim 2 biljke odma kad imam prostora al eto jbg nisam razmisljao. Nadam se da je 150w i dimenzije mog boxa dovoljno za 2 biljke za ubuduce. Pocnem sa gnojenjem za otprilike 10ak dana, valjda do tad i izbuja.
Pozdrav, evo biljka se za 5 dana utrostrucila :) Ali pojavile su se nekakve flekice na 2 lista po sredini koje izgledaju ovako, da li ovo moze da predstavlja problem ili otprilike neko zna do cega bi moglo da bude?
Hvala za odgovore. Nestalo mi je limuna pa sam vjerovatno sipno previse biljnog sirceta u odstojalu vodu. Dodao sam jos 1 litru vode i razblazio obe boce koje sam pripremio za zalivanje. Cekam do vikenda da mi stigne ph metar pa cu poceti sa gnojivom po pola doze (pise polovina cepa) ja cu sa cetvrtinom da krenem. Biljka ima dvadesetak i nesto dana, nadam se da je to ok vrijeme da pocnem sa gnojenjem. Zbavio sam "green Garden" NPK 6-5-5 i 4-6-6 nadam se da je ok posto vidim da i nema dosta ljudi na forumu da ga koristi.
Neke stvari su mi nejasne u vezi s gnojenjem.. Razmutio sam dozu na 1.5l flasu vode...Da li koristim obe vrste gnojiva (i za vegetaciju i za cvjetanje) u vegetaciji? Posto tako pise u prirucniku.. Posto zalivam biljku svako vece jer se zemlja jako brzo osusi... Da li zalivam sa tom nagnojenom vodom svako vece ili obicnom, a vodu sa gnojivom koristim npr 1 sedmicno ? .. to nigdje ne pise, pise koliko se koristi ali ne i kad. Usput u vezi s ventilacijom.. Da li ventilator za upuh (u mom slucaju cooler) treba da radi konstantno 24h i kad je svjetlo ugaseno? Ako da, da li treba da su aktivni i ventove i za ispuh ? Mozda zvuce kao glupa pitanja nekom iskusnom groweru ali meni je ovo stvarno nedoumica.
Pojavile su se bijele pjegice po sredini lista (nedostatak zeljeza) mozes da vidis to u prethodnom postu i mislim da treba da je pocnem gnojiti jer je vec 20-25i dan, a situacija s pjegama je veca iz dana u dan - prosiruje se na sve listove.. Ima logike to za ventilaciju i za vlagu a za CO2 sam negdje procitao ali ne mogu praktikovat to jer je komplet produzni kabel na 1 tajmeru .. Samo da izbijem te mrlje pa cu je po 12/12 na 2-3 sedmice, da vidimo sta je .. Poslije je mogu ponovo vratiti na vegetaciju jos koju sedmicu ? Btw. ne moras da galamis na mene :) dosta foruma sam procitao ali u praksi i nije bas sve tako lako i razumljivo. Tu sam da pitam, dali su mi ljudi priliku i ocekujem nekaku pomoc i uvod u ovaj prvi grow. Kome se neda sharnuti 2-3 na postavljeno pitanje slobodno moze da ignorise. Nadam se da cu imati prilike oduzit se ili pomoci vec nekom drugom u narednom periodu. Tu sam da ostanem high :) Raspored hranjenja, pH, nutrijenti, voda (Flora feeding schedule for soil) Vegetacija: (Dan 15-45) Pocetak vegetacije: 1 zlicica (5ml) od svakog - mikro nutrijenti, nutrijenti za rast i nutrijenti za cvatnju. Podesiti pH na 6,2. U sredini vegetacije: 6.25ml mikro nutrijenata, 6,25ml nutrijenata za rast i 5ml nutrijenata za cvatnju. pH = 6,2. Pred kraj vegetacije: 7,5ml mikro nutrijenata, 7,5ml nutrijenata za rast, 5ml nutrijenata za cvatnju. pH = 6,2.
U nekom od prethodnih postova JackDaniels mi je odgovorio sa interesantnom cinjenicom u vezi s limunovom kiselinom i opadanjem vrijednosti (Fe), tako da je vjerovatno zbog toga. Sredstva za snizavanje PH (limunska kiselina) suzbijaju zeljezo i to je kod mene problem. Za sad sam odokativno to sve sredio nadam se. sinoc sam zalio prvi put biljku sa gnojivom (za koje mislim da je ok jer je Plantele nestalo a uzeo sam vec ovo Green Garden). Cekam iducu sedmicu da mi stigne PH metar i mist maker :)
Stigao PH metar, sad tek svatam kolike su variacije u vodi, i koliko je to ustvari bitno. Od danas pocinjem da uredno regulisem vodu. Neki dan sam je nagnojio prvi put (da sprijecim dalje sirenje po listovima simptoma nedostatka zeljeza). I mogu rec da se vec uspjesno oporavlja. Neki listovi (2 lista) su nastradali vec, zbog ovog ili onog... Biljka raste kao luda, mislim da ta 2 lista i nisu neki problem i da vremenom ili se oporave ili otpadnu. Od ove sedmice svjetlo podeseno na 12/12 da vidimo sta je, da se ne trudim pretjerano oko jajana (kojeg nece biti, ocekujem neku krshnu femu :) ). Evo za 7 dana je premasila rub posude i izgleda ovako. Tu je naravno i macka koja se ne zove "Marley", ali sve redovno njusi i kontrolise sve procedure i zeli da ostane anonimna :P
6i dan cvjetanja, malo sam se bolje zagledao i vidim vec nesto .. http://oi58.tinypic.com/33z4u8i.jpg http://oi62.tinypic.com/svtglf.jpg Na svakom spratu imaju slicne izrasline :) http://oi57.tinypic.com/1knj6.jpg Vrhovi su takodje poceli da mjenjaju izgled .. http://oi61.tinypic.com/qxtg5w.jpg Citava biljka izgleda ovako: http://oi60.tinypic.com/mx26wo.jpg Obradujte me molim vas!!! :) Vec je velika i skoro da mi nedostaje prostora pri vrhu boxa, uskoro necu vise moci cimati CT u vis... Ako je stvarno cura vratio bi je na 8-16 na vegetaciju jos koju sedmicu mozda i odradio neki lst.. Sta vi mislite ?
Sjajnoooo!!! Stipe imas pivo :D Ma 16/8 pomutiop se mozak od ushicenja :D A imam jos 40-50 centi mozda .. sutra cu da postavim reflektor pa nakacim slike s izmjenama boxa da vidite kako izgleda situacija.. Valjda cu sa lst-om dobit jos koji cent i eto mozda jos 2 sedmice vegetacije pa na cvjetanje ?
Okej, situacija je trenutno ovakva: http://oi61.tinypic.com/dyayd5.jpg Biljozu sam vec malo sprzio jer nisam na vrijeme poceo da dizem lampu :/ ali nadam se da nije nista strasno http://oi61.tinypic.com/so07xk.jpg Da li bi mogao odraditi LST ikako posto stabljika jos nije odrvenila a vec je pocela da cvjeta, mislim da ce za par dana vec da popuni tih 20ak centi i dosegne vrh boxa .. ? Na njoj ima grana i spratova kao u prici, volio bi da to sredim nekako, malo da je pokrivim i da je mozda ostavim malo duze u cvjetanju od predvidjenog vremena? Treba mi vasa pomoc oko ovog, jer sam ne znam sta bi :) Necu je vracati u vegetaciju ali treba mi neko rijesenje jer biljka ima od vrha saksije do lampe sveukupno 45 centi prostora visine kad se lampa digne na vrh, volio bi da je nekako podesim da se pocne razvijati u sirinu ..
Nisam siguran da li sam dobro to obavio.. pokusao sam da listove nekako podbacujem pod vrhove da vrhovi imaju vise svjetla i da guraju dalje .. Nekako mi je logicno ali mozda i nepravilno? http://picoolio.net/images/2014/07/20/119ecc.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/20/26d08a.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/20/3e1a47.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/20/4d65c7.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/20/57e47e.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/20/6c0d83.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/20/722a7c.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/20/871854.jpg Usput nadam se da se ovaj spaljeni vrh oporavi, pocnem da gnojim sa gnojivom za cvjetanje, iako sam samo 1 nagnojio sa gnojivom za vegetaciju.
A slucajno sam je zalio prije zatezanja :) bio sam pazljiv i nista nije puklo, odsjeko sam 2 najdonja lista koja su prethodno nastradali da ne bi trosili hranu. I nisam nesto pretjerano zategao vrh, samo da dobijem par cm na visini, uzeo sam u obzir da cu da dotegnem grane za par dana. Skoro sve zivo sam zategao zicom, i listove i vrhove, valjda je to ok.
Da li su ovo jaja ? Mozda se prohermila od lst-a ? http://picoolio.net/images/2014/07/22/1d476c.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/22/2c5524.jpg
pokazala je vec pistile i skontali smo da je zemsko ali pitam se za ovo sto je izraslo u zadnjih 24h na mjestu gdje je oznacen "petioles" nekakva zadebljanja... mozda su sise :spliff: :spliff: :dada
Hvala na odgovorima i savjetima, dobra ideja za improvizaciju reflektora, do sad sam koristio slicno nesto od alu flexi prerezane cijevi :) Smislio sam vec neki reflektor sa 6 rebara (a nije radijator XD) ali nikako da ga postavim :) sutra mozda obavim to, nakacim i slike sa izmjenama boxa. Postavio sam i filter od 3kg i prikacio ga na plafon boxa i sad to sve izgleda robusno i rogobatno ali kazu da sluzi svrsi :D i zadovoljan sam evo svrs :D Jedino sto sam izgubio na prostoru i visini ali sta je tu je. Hvala svima na odgovorima, sigurno da bez foruma nebi mogao doci do ovde ili ovoga jeeee :D H!
Druga sedmica cvjetanja, 1 nagnojena green garden za cvjetanje. Zalivanje svaka 2 dana, temperatura in 25 - 27, out preko 30 stepeni, vlaga 50% - 60%... Nabrojao sam 15ak vrhova. http://picoolio.net/images/2014/07/27/1c1376.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/27/2e4797.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/27/34cf84.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/27/412f21.jpg http://picoolio.net/images/2014/07/27/5b9cb7.jpg Ova glavnij vrh je preblizu svjetlu, na njemu nema pistila? http://picoolio.net/images/2014/07/27/6373f7.jpg
Danas je kraj druge sedmice cvjetanja jer sam je stavio na rezim 12/12 - 13og jula, malo sam se zezno pa sam ispravio zadnji post :) Gornji listovi su drugacije boje od donjih, nekako su tamniji i "plavicasti" kao da imaju nijansu plave boje. Vjerovatno sam umislio neku opasnu sortu gledajuci strain hunterse ccc
Evo ga i reflektor i flasa sa co2 - imam previse vremena u zivotu :) pitam se da li je gotovo i da li se moze pusiti, makar ovi sitni listici :D
p1=p2 (paskalov zakon) mislim da je dovoljan da izvlaci co2, kuler na dnu boxa za upuh je dovolan da mjesa zrak u boxu i da se grane polagano mrdaju... inace box izgleda rogobatno i zao mi je sto sam izgubio na prostoru zbog filtera ali je funkcionalan, "low budget" i drugacije nije moglo :)
Ok, hmm da pokusam da smislim sve to sto si naveo da li flasa ima dovoljno kapaciteta da proizvede potrebnu kolicinu co2? Natakarim izlazno crijevo na vrh, samo ne znam koji ima ih 15.. na ovaj glavni npr. neka bude pasivni upuh recimo 6h (to je dovoljno za co2) a zadnjih 6h vent ce biti upaljen i efekta co2 minimalan jer on poprilicno cirkulise zrak u boxu. Moze tako ? :)
oke, iskombinovao sam vec neku od gore navedenih opcija i pokusacu da praktikujem i jedno i drugo, a nije mi to neki trud... kad sam vec sve sastojke imao kuci :)
Treca sedmica cvjetanja, hedovi su oresali shto bi se reklo ali su jos uvjek mali (cetvrtina prsta odokativno), nadam se da se i to promjeni za jos koju sedmicu. Sutra je nagnojim prvi put punom dozom green garden cvijet. Glavni vrh se oporavlja: http://picoolio.net/images/2014/08/03/3287ac.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/03/21338d.jpg Neke pistile vec sazrjevaju i mjenjaju boju: http://picoolio.net/images/2014/08/03/57bf2a.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/03/4bfdc2.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/03/1586ce.jpg Imam problem sa donjim listovima, objeseni su i poceli su da venu, mozda sam previse zalivao ili je to normala u cvjetanju? http://picoolio.net/images/2014/08/03/6f639e.jpg Svi vrhovi: http://picoolio.net/images/2014/08/03/737f62.jpg
Cetvrta sedmica cvjetanja i mislim da je gotovo. A bar da je na pola puta. Na jednoj strani hedovi pocinju intenzivno da mjenjaju boju, nisam siguran da li se sushe ili sazrjevaju. Nisam zadovoljan masom. Planiram da pocnem da je dzubrim svako drugo zalivanje, vec je dobila 2 full doze. http://picoolio.net/images/2014/08/11/1.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/2.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/4.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/5.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/3.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/6.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/7.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/8.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/9.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/10.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/11.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/12.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/11/13.jpg
Slike su malo "vividnije" :D Oke, jos 2 sedmice neka ide svako 3e zalivanje (to je svejedno 1 sedmicno da je hranim) a zadnje 2-3 sedmice ce na svako drugo zalivanje.
Posto je trenutno na pocetku 4e sedmice cvjietanja, a mozda bi trebala da izgura 6-8 ili i vise ako se oduzi? Trebalo bi napraviti 2 flusha, prvi sad na pola puta cvijetanja a drugi pred kraj? Koliko sam shvatio ta flush procedura bi trajala npr. narednih 7 dana pa onda ponoviti postupak samo sa vodom za 4 sedmice i nakon toga je ostaviti u mraku i vise ne zalivati dok biljka ne pocne da se susi? Poceo sam redovnije kada se ugasi lampa da prskiam biljku folijarno - po donjim i ostalim listovima sa obe strane kada primjetim da su klonuli i to je oporavlja. Mozda sam to trebao i malo ranije jer je imala dosta lisne mase. Razmisljam da ubacim hidrogen u regularno zalivanje zemlje do kraja grow-a. Jedan mali dio svjezeg na kraju testa radi pokusam da posusim aparatom za susenje namirnica uglavnom voca i povrca.. ostalo na zicu na nekoliko suvih i vrucih dana pa u teglu sa hermetickim poklopcem da odstoji jos 2 sedmice pa u pakete mjesecne zalihe :) Taj dio jedva cekam, morao sam ga napisati sam sebi :D
ok kuzim :) danas - sutra pripremim vodu i obavim to. Hvala! :)
Danas je 4i dan od flusha, zalio sam je sa punom dozom. Morao sam danas jer se sva oklembesila i jedva je izdrzala do sad bez vode. Ponovo je zalijem sa punom dozom za 2 dana. Da skinem neke fan listove posto ih ima dosta, najdonji polako zute i venu?
Evo brzinski update.. 2 dana prosla od full doze nakon flusha, sutra slijedi druga full doza. Da je flushnem nakon toga jos jednom? Pa pred skidanje i mrak jos jednom? Skinuto je dosta fan listova u zadnje 2 sedmice.. Oko 5-6 komada sigurno jer su poceli da mjenjaju boju - da zute i na kraju skoro pobijele. Svi hedovi su se poceli pumpati i valjda do kraja izguraju kako treba. Da li je ovo banana? Da je odstranim? http://picoolio.net/images/2014/08/18/5.jpg Uvrnuta zilava stabljika par sedmica nakon lst-a: http://picoolio.net/images/2014/08/18/2.jpg Ostale slike: http://picoolio.net/images/2014/08/18/4.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/18/6.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/18/1.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/18/3.jpg
U svakom slucaju da chupam? Da je flushnem jos jednom, pa na kraju jos jednom? Ili nema potrebe, mogu samo na kraju da se ocisti od minerala iz gnojiva?
Evo boljih slicica.. http://picoolio.net/images/2014/08/18/125c50.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/18/2f8731.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/18/3146db.jpg
A nisam cackao nista, necu da je gnjavim :) jedva sam uslikao ovo 40x i zadnje dvije 60x uvecanje... Citajuci po forumu vidim da ljudi te banane cupaju pa reko mozda bi trebao i ja. Chekiramo onda sledece sedmice posto je jos uvjek jako mala "bobica" pa nece odma napraviti neku stetu. btw kafa moze ali da nosis svoj stash!
Brzinski update.. 5a nedjelja, mislim da je gotovo :D Menka skinuta. Tek sad sam uspio uvezao zicom sve grane da budu u istoj ravnini i da su sve ispod i blizu lampe, jer sam dobio na prostoru skidajuci fan listove. 1 head mi se prelomio kako sam petljao s zicom, nisam mogao docekati da ga ne odsjecem.. Svi su jako ljepljivi i divno mirisu (meni nekako na lubenicu) :) Ima ih dosta nije mi zao a taman da vidim radi li ova ljepotica isht` ... Mozda je ostavim i jos koju nedjelju duze da izgura maximum, kad bi uopste trebao da je skinem sta mislite? Sledece update nakacim slike sa mikroskopom. Headich: http://picoolio.net/images/2014/08/24/hd.jpg Ostale: http://picoolio.net/images/2014/08/24/1.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/24/2.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/24/3.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/24/4.jpg Edit: Hed lijepo izgleda ali rad... od 0-5 je hmmm 1! Trebao sam mozda da ga osusim i kjuram na prirodan nacin ali jbg. Testa radi koristio sam masinu i to na oko 70 stepeni... Vjerujem da je i to uticalo lose ili da nije dovoljno izgurala... Ostavicu je ako treba do sledece godine samo da bude ok :)
Evo slikica sa mikroskopom ... Pocela je da cvjeta 19 Jula ... Danas je 42 dan otprilike. Meni ovo sve izgleda poprilicno zrelo.. Ali da se ne zeznem kao sa prethodnim skidanjem testa radi... 1 head jos uvjek nije zreo ali okreno sam ga na bolju poziciju i mislim da ce za par dana i on biti ok. Dajte ljudi bacite neki komentar, kako vam ovo izgleda i sta da radim dalje? Da flusham ili ne, kad da skidam? Prije 10ak dana je tek pocela intenzivno da mirise. Nezreli hed: http://picoolio.net/images/2014/08/31/25800d.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/7729ec.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/15.jpg Ostale slike: http://picoolio.net/images/2014/08/31/17cfa6.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/3c5505.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/423ad1.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/59068c.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/64f41d.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/840783.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/984a6f.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/10b4a2b.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/11.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/12.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/13.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/14.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/16.jpg http://picoolio.net/images/2014/08/31/17.jpg
Ok, kad da je flushnem? Za 7 dana pa da stoji jos 10ak ?
Glavni i najveci vrh mi je izgleda nastradao, nisam siguran da li je vlaga ili pauk kojeg sam rokno prije neki dan ali cini mi se da je ovo drugo. Neki dan sam primjetio nesto paucine sa jedne strane vrha ali nisam zagledao ispod.. Danas kad sam je zalio i otpustio zicu kojom je vezan vidim da je sa donje strane sav ovakav: http://picoolio.net/images/2014/09/02/1.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/2.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/3.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/4.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/5.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/6.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/7.jpg Sta da mu radim? Da ga skinem da ostali mogu bolje da napreduju ili da ga ne diram?
Ok capnem ga sto prije! A kako "bacaj"? Pa nije valjda da je citav propao i da se nista ne moze iskoristiti, ni sa druge strane, to je samo jedan dio mozda cetvrtina...!!!??? edit: Aaa skino sam ga i bas mi je zao sad kad vidim da ni cetvrtina nije ostala i moram da bacim sve... Vjerovatno je moja krivica i pretjerano folijarno zalivanje :( Ostao sam bez favorita ali guramo dalje. Samo da mi je da izguram ovo da napunim teglu ili pola ili whatever.. i da imam sopstveni stash za sebe i za goste i za u goste i da ne kupujem vise nikad smece sa ulice jer bi trebao da budem protiv tog u smislu svako svoj box da ima! :) http://picoolio.net/images/2014/09/02/1718bf.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/2e5ad6.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/3bad0f.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/02/40729e.jpg
Ostalo je jos nesto sitno dana, nadam se da je plijesan ne pocne napadati jer je vlaga iznad optimalne, dzabe vent. Juce flushana, ostalo je jos malo :) http://picoolio.net/images/2014/09/08/flushhh.jpg
Ehm, trebao sam to ranije, sad je kasno. Izgubio sam 2 citava vrha sveukupno jer sam i danas sjeckao djelove hedova. Valjda ce izdrzati jos 10ak dana. Ako nastavi budj da napreduje i u narednih 2-3 dana uzecu nesto za isusivanje prostora i drzat je 15-20 dana jos ako treba.
Danas sam skino 2 velika heda jer sam prethodnih dana pokusao da odsjecem pljesnati dio i da tako smanjim sirenje plijesni ... medjutim samo se povecava. Vjerujem da nebi pomogle ni one vrece ili sprave za isusivanje prostorija. Lijepo sam ih trimovao i ocistio i... Posto imam 3 venta i ne planiram uzimati jos za susenje zbog buke i struje... 1 (cooler) je na upuh i 2 (cjevasta venta) na ispuhu - izmedju filtera i sijalice 1 i poslije sijalice 1 .. Improvizujem sa papirnom kesom koju sam natakeo na kraj cijevi na ispuhu... i u nju stavio obe grane. Za par dana zrak iz ventilacije bi trebalo da izvuce vlaznost. Kad se malo sushnu drzacu ih u papirnoj kesi jos neko vrijeme pa u tegle. Do tad ce valjda biti gotovo i ovo ostalo. Planiram do kraja sledece sedmice maksimalno da ih ostavim, zajedno sa mrakom jer je flushana prije 5 dana a ako plijesan nastavi da navaljuje ovako nece izdrzati ni do tad. Vec sam ostao bez 1 najveceg i najljepseg heda :/ necu da izgubim vise ni najmanjeg.
50ak - 60 dana od pocetka cvjetanja, neka je jos 7 - 10 dana dok ne pocnu da zute listovi? Prethodno skidanje grana skoro da i nije bilo uspjesno jer bilo prerano, ali ovo od prije par dana sto je spaseno od plijesni... hahahahahahha auuu :D im gettin high my own supply! - priceless... Ali znam da tek kad se malo isteglira i osusi jos bolje i odstoji, bice top Jedva cekam da poskidam ovo sve i pripremim kao zimnicu! http://picoolio.net/images/2014/09/15/lala.jpg
Domajato dojajato :D Evo par zadnjih slikica, samo da pokazem kako se to radi hehehe, trimovano i neka "hiperventilira" jos koji dan pa u teglu pored babine tursije, kiselih krastavaca, kupusa i dzema yo :D http://picoolio.net/images/2014/09/20/191a99.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/20/20d5ca.jpg http://picoolio.net/images/2014/09/20/387525.jpg Od trima je palo presjajno mlijeko sa medom (recept sa nekog spanskog videa cini mi se, koji sam nasao na forumu).. A hvala ljudi na odgovorima i pomoci i podrsci, long live the vutra.org :D U ovih par stranica dnevnika (vjerujem da sam i sebe smorio) pa ako moze da se prebaci u zavrsene ili da se dellne, da nije vise u "Dnevnici unutrasnjeg uzganjanja"... Sad kad je neko polu iskustvo tu :) mozda nekad i smislim neke egzoticne menke pa se vidimo na galerijama sa komentarima, cya i STAY HAILE, HAILE, HIGH! :D