Pozdrav drustvo evo mene ponovo, iza sebe imam 4 uzgoja, u ovaj planiram da ulozim najvise truda. Pa da vas malo uvedem u moje planove za dalje, u nekim koracima gdje budem grijesio, dobrodosao je savjet zelja mi je da iz ovog sjemena sto imam, izvucem max. Sjeme: White Widow 5x fem Genetics Kerala x Manga Rose Plant Type Hybrid Cultivation Indoor Plant Height Medium Average Yield 325 - 425 g/m² in SOG Flowering Period 8 - 10 weeks Seeds per pack 5 THC High CBD Medium Effect+ Happy Uplifted Relaxed Flavor+ Earthy Woody Pungent Medical+ Stress Depression Pain Medical Use Yes Kaya Gold 5x fem Genetics Master Kush x Skunk#1#1 x Northern Lights Plant Type Hybrid Cultivation Indoor as well as Outdoor Plant Height Medium Effect Energetic, Body Buzz Flavor Spicy, Herbal Average Yield 350 - 450 g/m² in SOG Flowering Period 7 - 9 weeks Seeds per pack 5 THC High CBD High Medical Use No I dobio sam jos 10 sjemenki gratis od Nirvane ''10 free mystery seeds" Teren je i ove godine isti, kao i prethodnih. Rupe kopam nekih 7l u rupe ubacujem kupovni humus za cvjece pomjesam s liscem i malo zemlje sa sajta. Stajsko djubrivo stavljam okolo biljke i prekrijem ga zemljom. Vidjet cu kakvo cu gnojivo jos nabavit, ima vremena. Nisam do sad narucivao preko Nirvane, imal ko iskustva koliko treba da mi dodje sjeme? Eto sretno mi, sretno i svim drugim growerima.. Ovo sunce me jednostavno natjeralo da s vama podijelim planove za 2016 :)
Smoke report: Pozdravljam drago drustvo... Udovica me i iznenadila i razocarala. Pa da je prvo pohvalim, nista slipavije u zivotu nisam drzao, kad smotas nemos pusit dzox lijepi haha. Mirise ko tvoric, neki tupi miris, ima malo traga neceg svjezeg, al smrdi i to je to. Malo grebe grlo dok se pusi. Sto se tice efekta, malo ko neke uoforije 10-15min i onda lagano utrnem i bleyim. Svidja mi se rad, lijepo zaspim na udovici. Bije bas za druzenja, i prvi put kad sam zapalio povraco sam i sad mi zna doc muka od nje. Treba je znat pusit, s Kayom ne mogu pretjerat, a ova zna da zavrti sobu ispred ociju. Avg. Yield 130gr, nisam racunao na plijesan nje ima oko 100gr. Mnogo sklona budji biljka. Necu je vise sadit u outu. Ocjena:7 Pozdravcinaa, cuvajte se... ode djed spavat..:spliff:
Smoke report: Kaya gold je fina sorta, kao sto kazu na nirvani vuce na sativu, nakon par minuta osjetite da rad pocinje, dolazi u etapama, dize raspolezenje, jaka euforija, navala smjeha do suza bez da je nesto smijesno. Ufatim se na trenutke kako imam osjecaj da je mozak iskljucen, ne mislim ni o cemu, nema misli, ali sam sretan, smijem se i dobro mi. Obavezno se sutradan ne sjecam vecine stvari. Kayu mjesam s duhanom svega 0.5g mare pola, pola. Kraj dodje nekako iznenada, odjednom me zakuca i budim se u jutro blago osamucen, razmisljajuci o predhodnoj noci. - Cvijet je tvrd, srednje pokriven trihomima, manje od WW. - Miris me strasno podsjeca na bosiok s tragovima mirisa vlaznog humusa. -Dim je lagan, ne izaziva kasalj, o okusu ne mogu suditi jer mjesam s duhanom. Zapalio sam dzox, a pusim je zadnjih oar dana i ovo je moj neki ukupni dojam o ovoj sorti i svakako je preporucujem. Znam da ima i vutrasa koje zanima kolicina, meni je avg. yield u ovim uvjetima bio 250g. Vjerujem da ova biljka moze mnogo vise. Sto se tice plijesni bilo je, ali je otpornija od WW. Bila je jedna cak na kojoj nikako nije bilo budji, to je ova nageta iz posljednjeg updeta. O udovici cemo neki drugi puta... Raspisao se ja, to govori o Kayi i da pocastio sam drustvo... Svi kazu odlicna, gdje ima jos. Reko nema vise ovo Sarajka hahah.... Ocjena jaka 8... Gasim dzox, pozdravlja đedo...
Hehe, jedva zivu glavu izvuko bem ti kera, kud se to ne boji, ja skicim rezim, al on nis ne bjezi haha, lovacki cudan neki haha :D Budite mi sigurni, cuvajte se lovaca, stvarno te ljude ne volim uhhh... Eto pozdravcina jedan :razvaljen::
Gotovo... Pozz raja, ovaj put donosim pricu za filma, ostale meni jos ove dvije biljke, dolazim ja, prilazim sajtu, covjek i zena s traktorom dosli po drva. Nema veze izadjem popijem pivo, idem prema biljkama, poceo na licu mjesta trimat, kad odjednom aww aww aww, jbt lovacki ker, cujem pucaju lovci, ja se sjebo, bum kraj mene i biljaka zec, ugleda mene, okreni se nazad, nestade, odjednom ker vidim, mrda se zivica, ubi laje, ja se povucem od biljaka nazad u sumu, od straha da me lovci ne nafataju, kad jbt pred mene iskoci zec opet za njim lisica, cuko za njima, znaci ne vjerujem, ganjao sam ih okolo gadjao kamenjem nekih 5min, ali nece od mene da odu, tacno ko na filmu ecem pri dnu i bjez kroz sumu, biljke u gepek... jos ne vjerujem sta mi se izdesava... :sadbanana::bocni:: Jednu Kayu sam mislio ostavit jos neke 2 sedmice, ali lovci ovo ono, tu taj ker, da je ko ne bi vidio skinem sve, tako da ne padnem zbog gluposti.... Evo zadnjih slika iz 2016og outa: :eek::eek::eek: Evo i skromni uslovi susenja, nesto po podu sto je bilo udovice bilo pocelo budjat, one deblje pokaco gore, uglavnom citav tavan je pun: :oops::oops: Dragi vutrasi, zavrsi se i ova sezona, jos jedna uspjesna. Tacno sam sad malo odahnio, pred kraj me uvjek paranoja tuce, a i ove zivotinje lude :S Uglavnom dragi vutrasi, hvala svima koji su pratili ovaj dnevnik, dodjem vam duzan slike jos fino otrimanog, popakovanog i neki smoke report legne, probao sam vec, al nek malo slegne, da steknem jaci neki dojam, pa vam opisem sebe u ovim herbarima, uglavnom zadovoljan sam. :banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta: Hvala svima koji su pratili dnevnik, hvala svima na savjetima i druzenjima.... 4wMe_T2nkJM Neko tiho ulicom pjevusi, tuga mu se osjeca u dusi, ista tuga u meni se javlja :razvaljen:::djede: Ode djedo jos jednu za zakucavanja hahah :makaze::makaze::makaze::gled::gled::ajnstajn::ajnstajn::idea::idea::ljubav::ljubav:
Hvala kolega, jednog dana kad se legalizuje, napravi djedo vutra party in maj vukojebina, sve vutrase zovnem VIP...
Update: 160ti dan Pozdrav vutrasi, evo zadnji update, u nedjelju skidam i ove dvije Kaye. Ne znam sad da li bi mi bilo pametno ovu jednu jos ostavit, nista se nije napunila, kao da je tek krenila, stoji dugo tako :( Sto se tice cvjetanja, deblja ja mislim da je 8 sedmica sad, a za manju mslm da je oko 6, ma da nisam siguran, pogubio sam se u tom cvjetanju. Evo slika gdje se bas vidi razlika izmedju te dvije Kaye, nisam slikao biljke cijele, zato sto mi je nes u zadnje vrijeme sumnjivo oko sajta, evo sad sam nasao neke tragove koji nisu bili i tako... Evo jos malo slicica... Skinio malo s jedne, malo s druge, pa da probam na silu da vidim sljakal sta ova mala i kakva je velika. Eto to je to, cujemo se za koji dan kad ono ostalo popakujem u teglice, i probam, ipak je ovo bila lijepa sezona, i mislim da ce bit ovdje vuve dovoljno do iduceg harvesta... Pozz od djede :spliff::razvaljen::
Profiltriram i ja, ali ipak prodje malo trunja, to trunje, spalim vatrom, nemam sad mob, a poslije ti poslikam vise fotki...pozz
Nista mrezica, pustim da se slegne, u tanjir na radijator i to je to, upaljacem spalim to trunje, ima na strani prije video, samo covjek na plinskoj boci to radi, od ludog post i bude super :D I da ovdje se sad primjeti razlika izmedju hasa i hedovine, has od ww, znatno jaci od zelja... I po meni je omjer 100g suhog =10g hasha... et pozz
Drustvo, hvala vam svima na svemu. Napravio sam od plijesnivog hasis ono led i gravitacija. Igro se malo kako je ludi postao u videu, upaljac i manji komad vrti hehe, sad imam malo onog crnog, malo sivog haha. :sadbanana: Lijepo je sad za pusit nema kaslja, a juce ispusio pljesniv vrh sad me bas grlo jb. Zao mi jbg sto ode 100g, ionako udovice mi nisu bas neke kolicine dale, pa tih 100g jos vise boli hehe... , a Joke nije meni izgledalo da ima toliko plijesni, skinem ww stavim na susenje nisam dobro pregledao, a ono sve head s polja fin kad ga otvoris sve truhlo i tako mi ode malo vise jbg i to vec na susenju, nadam se da je sad gotovo s plijesni... Sretno Vutroo ;)
Ma zapalim i ja tu i tamo plijesniv vrh, ali ko sto kazes za kasalj bas me zza, zato me i frka, a prosli put stavio skroz malo 2-3g pljesnivog. Uglavnom ubacio sam i plijesnivo u led, pa da vidimo sta ce i kako bit..
Nemam mob trenutno da uslikam, ali udovicu nisam dobro ocistio, na susenju se prosirila plijesan... ukupno oko 110g udovice plijesnivo :( Mogul ja to u hasis, il da bacim ?
Od neke sake trima i lisca dobio ovo, a imam bruku trimovine... Jednostavno saka trima, led, mixer. Mixano 20 min, zamrzivac, onda nageo teglu vodu istreso. Talog na radijator i to je to. Ev pusim, znoji mi se kosa...
Sorry loodi malo sam se dekno, sad kontam da je logicno u zamrzivacu se prije slegne.. Pozz loodi i hvala na savjetuu... no prcc
Mislis da sad ovu tecnost ubacim u zamrzivac? Izvini loodi mozes mi malo pojasnit postupak? Sta tacno da uradim hvala
Pozdrav raja djedo trima pravo, ima ove hantrage bas dosta. Nego da vas pitam dal sam ja ovo dobro odradio. Lisce i trim i budjave hedove ubacim u kantu, u kantu led i mjesam busilicom jedno 20min. Obda procjedim istresem u tegle. Dobijem ovo: Jel ja sad cekam 10h da se slegne, izvuc na cjevcicu vodu talog prosusim i to je to. Gledao sam neki gravity hush, pa to pokusavam napravit da mi ne propada trim...
U proslom postu mi je nestala slika, pa molim ako je moguce da se ubaci u pretgodni post. Hvala. :razvaljen::
Dobro vecer draga Vutroo... Skinuo sam udovice i dvije kaye, dvije cu ostavit do kraja oktobra. Jedna Kaya je drugacija od ostalih, cvjetovi su postali ljubicasti, a do prije par dana bila zelena :zvezda:: Evo i ta slika posto nije bilo Kaye u proslom update-u: Nisam jos slikao hedove, ima tu sad trimanja, danas sam nesto malo, ali dosadi mi za po sata... Bit ce slike poslije za mjesec od suhog i kjuranog poslije i smoke report i tako dalje... Ove dvije sam Kaye ostavio da vidim do kraja kako ce sta ce.. I njih cemo sretno ispratit nadam se. Malo sam se slozio, @Stipe evo nasao sam mjeru haha..:razvaljen:::razvaljen:::razvaljen:: Lahku noc zelim :spliff:
Dobro vecer draga Vutroo... Skinuo sam udovice i dvije kaye, dvije cu ostavit do kraja oktobra. Jedna Kaya je drugacija od ostalih, cvjetovi su postali ljubicasti, a do prije par dana bila zelena :zvezda:: Evo i ta slika posto nije bilo Kaye u proslom update-u: Nisam jos slikao hedove, ima tu sad trimanja, danas sam nesto malo, ali dosadi mi za po sata... Bit ce slike poslije za mjesec od suhog i kjuranog poslije i smoke report i tako dalje... Ove dvije sam Kaye ostavio da vidim do kraja kako ce sta ce.. I njih cemo sretno ispratit nadam se. Malo sam se slozio, @Stipe evo nasao sam mjeru haha..:razvaljen:::razvaljen:::razvaljen:: Lahku noc zelim :spliff:
Ma da je bar jedini Tarzo, naskidao sam se dosta trulezi, a valjda mi dozvoli jos 2 sedmice. Po nekim procjenama ostat cu bez 30% minimalno i to sve zbog plijesni. :(
Update: 146ti dan I jucer odem do sajta, jer mi je sad frka oko plijesni, izgleda da je se plijesan smirila malo. Udovice sam jucer skinuo za dzox, osusio ispusio i nisam bas zadovoljan, osjetim ono blago da trne tijelo i malo zujanje u glavi, fali im sigurno jos 2 sedmice. Tako da sto se tice udovica ako vrijeme dozvoli bit ce skinute 23.10, tad ce bit savrsene. Gnojivo nisu dobile, a i nece ga vise dobit. Evo i slika: White Widow: 7 sedmica cvjet I samo sto uslika ove 4 slike nesto vamo u zivici protrca, mene normalno prosjece i ja protrca, al samo u kontra smjeru. Sav zadihan u auto i bjezi kuci, vjerujem da je bio zeko, ili tako nesto, ali ne vjerujem koliko je strah izrazen osjecaj, znaci okret u sekundi i za 2sekunde vec me nema. Kaya Gold: 6 sedmica u cvijetu su 3 od njih, dok za jednu nisam siguran, ona je dosta manje, mozda 4 Vec sam rekao da nisam slikao Kayu zbog kondicionog, al imam ovu sliku od prije 2 pa nek stoji ona. U samom smo kraju dragi vutrasi, jos 2-3sedmice i gotov jos jedan outdoor. Zelim svima do kraja da privedete kako treba i da uzivate u dimu. I da nas plijesan ne tjera da skidamo zeleno, pa da pusimo brlju neku. f4EjnFlqlKY Sve vas pozdravlja vas djedo i prije svega zelim vam puno ljubavi i zdravlja, a najvise slobode i dobre vutre! :banana_rasta::vutra:
Evo nekih slika od jucer:
Pa gledat cu 16og da skinem udovicu ako izdrzi, tad 8 sedmica, ev sad bio skino opet malo plijesni fino ona vozi, al fali joj ono duse. :spliff: Do 23 bi bilo savrseno, ali et vidit cemo imam nekih slika pa ubacim poslije.
Zaboravio sam na izbore totalno, gradjanska duznost nije obavljena haha. :razvaljen:: Sto se tice biljaka nisam skinuo, u nedjelju odo u obilazak, ako ne bude plijesni ostavit cu do 16og oktobra. Mislim da ce to udovicama bit dosta. Sto se tice kaye jedna je tek krenila cvjetat, ove 3 kasne sedmicu za udovicama. Tako da ce se kaye skidat krajem oktobra ako vrijeme dozvoli naravno. :razvaljen:: Sad na kraju mi je bas frka, necu moc biljke skinit na jedan dan, tako sam bio planiro. Nadam se da ce izgurat ova godina kako treba.. Pozzz :cool::razvaljen::
Znam da je rano, a probao sam udovicu i nisam jos zadovoljan, mora to dosta bolje bit, a i zbog kolicine bi volio drzat jos da se udeblja to sve malo, a kise idu s udovica skido plijesan, pa da ne bi osto bez svega :S Nek stoji jos, dok plijesan ne natjera na skidanje... Ova kaya jedna je deblja od udovice, a nigdje plijesni...Ma odo zapalit da smirim zivce i spavanje.... Hvala vam svima raja, kako Bog da nek stoji joss :spliff::razvaljen:::razvaljen:: I mene sad paranoja neka pred kraj plete, nemaju ovi pojma iz meteo.. :objesen:
Da li da skidam udovicu u nedjelju ? Bit ce joj 6 sedmica :S Pitanje je da li cvijet dozrijeva dok je oblacno i kisa ? Da li ce se hedovi udebljat za jos 2 sedmice kise ? Znaci da li cu dobiti nesto osim plijesni ako ih ostavim jos 2 sedmice ?
Lijepo je vrijeme, ali guste magle navece mi prave problem.. :razvaljen::
Update: 133 dan Ovaj put dao svakoj 5l vode u tome 6g gnojiva Fiesta. Poskidao zuto lisce, sa udovica skinuo plijesni jos malo sto je bilo. Necu spricat vise fungicidima, kako bude bit ce. Evo slika: Kaya Gold: Mozete na slikama vidjeti da je jedna Kaya tek usla u cvijet izgleda, to mi promaklo. Ova jedna Kaya je u 4sedmici, sad sam otkinuo nje komadic, mogu da vam kazem ispusio po dzoxa, mozak mi osjeca slobodu kao nikad prije. Evo i udovice: Na udovici skinuo par komada gdje je plijesan, pa zahvatio malo zdravog heda i ocistio. Primjetio sam gdje se osusi fan list dodiruje cvijet tu je plijesan. Gusjenica nema. Drugovi ako sam sta propustio pitajte, kazite :) Odnese me ova kayicaaa, otvaraj prozor da djed prhnee... Evo i pjesmica od đede: S-TobTR5NdY Vise tucaj, manje pucajjj... Pozzz :spliff::bocni:: Jer kad puzim, ja ne mogu da :razvaljen:::razvaljen:::razvaljen::
Necu ni spricat, obilazit cu sedmicno pa vidim kako ide, ako se bude brzo sitilo posjecem i et. Valjda izguraju 3 sedmice jos.. U nedjelju cu da gnojim i slikam sta je i kako... Pozz:razvaljen::
Pozdrav dragi vutrasi, bio malo kera izveo u setnju, odlucim da odem do biljaka zbog ovog balavog vremena, da vidim imal plijesni. Naravno da ima, na Kayi nista, a s udovice naskido komadica, svagdje po malo ufatila, a imaju da guraju jos barem 3sedmice. Signum me razocarao totalno. Ovo mi je prvi put da imam plijesan na biljkama. Dal je do sorte, ili signum stvarno ne valja. Do sad sam tretirao Switchom i nisam imao plijesni, cak ni one godine kad su poplave bile. :( Treba mi savjet, da li da idem trazit Switch pa da ih naspricam, ili da jednostavno obilazim cesce, pa ako krene bas plijesan da skidam? Ocistio sam komade plijesnive, od tuhe nesto malo fenom dero sad pusim i osjecam klorofil i bijes i toliko sam ljut sad bi otisao sve ih pocupao :mad:. I da i ovo me ufatilo opasno, i ne znam opisat osjecaj i rad osim da sam se smrko i osjecam grceve oko ociju. :(:(:(:mad::mad::mad::mad::mad:
Update: 119ti dan Pozdrav raja, ovaj put sam malo uvezao spagom i izolirkom. Ovaj put 40l vode na 70gr Fiesta gnojiva. Udovica fino formirala cvjtice mirise, tacnije smrdi 50m u krug. White Widow: 21 dan flow Na udovici mi je dosta listova pozutilo i otpalo? Kaya Gold: 13 dan flow Ptica, insan svako se raduje, a ja nemam s kim da bajramujem.. Bajram serif mubarek olsun svima koji slave :) Evo jedna od malo prije, izasao na balkon zapalio, htjeo sliku za ovu nagradnu igru, ispusio bacio i onda slikao hahah :fuck::razvaljen::
Uodate: 112ti dan Danas su dobile 40l vode sa 60g Fiesta gnojiva, kojeg imate u postu iznad. Na 4l vode sam stavio 8g Signuma i pospricao sve s tim. Kaye su procvjetale po mom neki 5ti dan. Svaka kaya je preko 2.5m, a najveca 3m. Udovice su izmedju 170 i 210cm. Nemam sta vise da kazem, bio sam po noci, pa sam uslikao po jednu sliku, zbog licne sigurnosti. White Widow: 14dan cvjeta Kaya Gold: 5ti dan cvjeta Drugi put malo bolji update, sad tek da vas obavjestim malo kako i sta. Lijep poz dragi vutrasi ode se djedo malo deknit.. :spliff:
Hvala ti jesam, probat cu tako kao ti s automatima. Covjek u poljoprivrednoj mi je rekao da 1kg ovog gnojiva ide na 400l vode. Ja planiram 150gr na 60l vode, da li je neko koristio ovo gnojivo i mozel mi dat savjet neki sta i kako da ne spalim biljke sad na kraju.
Pozdrav drustvo, imam pitanje o gnojivo i fungicidu, pa mozel mi neko pomoc oko doziranja: Gnojivo: Fungicid: Prije sam koristo switch, da li neko ima iskustva sa signumom?
Update: Devedeset i osmi dan vegetacije Pozdrav dragi moji vutrasi, nisam bio dvije sedmice kod biljaka, udovica je procvjetala, kaya jos nije ma da cini mi se da ce u ovo koji dan i ona. Ovaj put su dobile Green Garden gnojivo pola litra na 20 litara vode NPK 5-6-6 za cvjetajuce biljke, nisam imao nista bolje pri ruci. Kaye su znatno vislje od udovica preko 2m je svaka kaya. Udovice su zato fino formirale cvjetice opet sam bio pred mrak pa slike nisu bas nesto, ali cini mi se ipak bolje nego prosli put. Kaya Gold: White Widow: Od danas joj racunam prvi dan cvjetanja. Malo me jedino brine kaya, nije jos usla u cvjetanje cini mi se da je bas nagela ka sativi, na Nirvani pise da cvjeta 7-9 sedmica, nadam se da ce me vrijeme posluziti i da cu je dovest do kraja bez plijesni. Najavljuju kod mene suhu jesen. Evo sta kaze Nirvana : Tending towards the Cannabis sativa side, Kaya is tall yet finishes flowering early. This lovely plant has a spicy flavor refreshingly different from Skunk and contains a moderate amount of THC. Svakako sam planirao za dvije sedmice do biljki i preventivno trenirat Switchom, necu ove godine stedit na fungicidima. I da ne zaboravim, na rodjendan mog dragog Dine da ga se sjetim, a da ga se sjetite i vi dragi moji vutrasi. 3TkMX0vZFfw Ti mos govorit kontra mene i kontra cilog svita, ma necu da cujem nista, nista kontra Splita! R.I.P Ode djedo smotat jednu i bacit se u sevdah, a vi dragi vutrasi bacte koji savjet ako imate, podrska uvjek dobro dodje. :spliff::vutra:
Hvala Tarzo, znaci mi podrska iskusnih growera, a znam da je nemoguce prepoznati po grananju, al hajd kako neki razlikuju sativu i indicu po listu, tako izgleda neki raspoznaju sorte po grananju :thumb: Da se voxy ne uvrijedi sta, ali kakvo pitanje takav odgovor tragikomedija :confused::confused: Wuzela zemo moj, slazem se s tobom gdje smo dobro smo normalni, al moja nana je znala rec prije kad sta kukam, suti djete dobro je da se ne puca haha :eek::eek: U nedjelju novi update pa vjerujem da cemo vidjeti i cvjetic neki mali pozz vutra :razvaljen::
Ma nije problem voxy u mom dnevniku slobodno svi smiju da pisu sta im volja i da pitaju sto ih zanima :) Vidi kod mene ti je inace zivot cudan i sve mi se u zivotu nekako grana drugacije, nikako da ide ono lagano ko kod drugih insana, zato me i ne cudi da se i Kaya moja razgranala drugacije nego sto bi trebala :) Peace :razvaljen::
Nadam se drug moj da ce se isplatit trud na kraju, a ev zadnja 2 dana kod mene bas ne vrijeme, nesto sam ja malo ovo ko i vezao, ali bojim se da nije dovoljno, pa moram sto prije skoknit do biljozi da sve to malo osiguram, zao mi sto nisam prosli put, al jbgg... Ima jos ispred nas puno izazova i puno toga moze krenit naopako do kraja, no samo pozitivno i saburli pa dat ce Bog... hehe pozz :razvaljen::
Update: Osamdeset i peti dan vegetacije Dobro vece draga vutro, evo mene sa sajta, zadovoljan sam rastom, bilo par zutih listova po biljkama, pokidao zuto lisce i ocistio okolno rastinje. Ovaj put nisam im dao Yaru, nisam ponjeo, ali dobile su troduplu dozu Plantele list. Iako nema nikakve gamadi da ih grize ipak su zaprasene Neopitroidom. Prilaz sajtu je divan, prava dzungla... White Widow: Da neke sam malo i vezao, ne znam koliko ce se to vidjeti na slikama. Kaya Gold: Svaki komentar je dobro dosao, drago mi je kad znam da neko prati moj rad, lijep pozdrav ode djedo sad smotat jednu, nesto opet iz nirvana mix, volim ovaj mix sto sam dobio, ne znam nikad kako ce me puknit haha :bocni:::mario:::spliff: Pozz:vutra: Edit: Jos nista od cvjetanja, ali mirise nekih 20m u krug, nadam se da ce kroz 2sedmice u cvjetanje. I izvinjavam se opet na slikama, noc, slikanje pod nocnim rezimom, na jednoj sam et okino blic hehe, ne bi da privlacim znatizeljne poglede...
Hvala Lazo, a nisam bas zadovoljan s biljkama, ocekivao sam dosta vise, ali eto nadam se da ce se izvuci do kraja. Opet uzmem kontam 8 ih je pa se nadam da ce mi dati dovoljno za do iduceg harvesta. :(:bocni::
Update: Sedamdeset i prvi dan vegetacije E ovako, moram da kazem da kod biljki nisam bio ukupno 21 dan (tri sedmice), a nista im ne fali, nisam bas zadovoljan rastom, ali bitno je da su zdrave i nadam se da ce jos da rastu. Sto se tice visine biljaka, najmanje je 110cm, a najveca 150cm (+,-). Sto se tice zlatne kaye, ona je pustila pistile, nije jos pocela da cvijeta, ali uskoro ce kroz 2 sedmice ja mislim. Ona bas mirise, nekih 20m od sajta se osjeti miris kaye. Na par biljaka mi je nesto slomilo manje grancice, vjetar, ili neka zivina predpostavljam, ne samo na kayi nego i na udovici, ali su nastavile da rastu i tako heravo same se zalijecile. Kaya je sad dobila jednu supenu kasiku Yare Ferticare, NPK 14-11-25, uzeo sam nju umjesto Plantele, jer sam primjetio da je fali nas uvazeni clan @Tarzan , ovim putem mu se zahvaljujem za savjetovanje. Evo i slike Kaye G. : Sto se tice WW, ona mi je nekako draza i cini mi se da bolje napreduje od Kaye, ljepsu mi boju ima, i gusce je lisce nego kod Kaye. Udovicu sam detaljno pregledao i nigdje nisam nasao ni jednu pistilu, pa se nadam da ce rasti barem do kraja 8 mjeseca, jer nisam bas zadovoljan biljkama od 1.5m, ali nadam se da ima jos vremena pred njima i da ce da se izvuku. Udovica je kao i Kaya dobila prije 3 sedmice neko gnojivo Green Garden, ili tako nesto, i sad sam na njoj kao i na Kayi zatekao tek 2-3 zuta lista po stabljici. Ovaj put je dobila Yaru kao i Kaya, nadam se da ce malo da ih pogura, pa da do kraja avgusta budu barem 2m hehehe :) Evo i slike đedinih udovica: Izvinjam vam se odmah zbog malo mutnih slika, đedo je zasjeo sa svojim manekenkama i malo popio, pa tako da su se malo i umutile slike, progledajte mi kroz prste ovaj put. Evo i slike gdje đedo malo prica s udovicom: I evo u tumbicu kako izgleda udovica pri dnu: Ode đedo pihnit jos malo, pa vam tipkam poslije... I naravno evo jedna pjesmica: 5cSItx6pFlQ Peace & keep growing!
Update: Pedeseti dan vegetacije Pozdrav dragi moji vutrasi, prosli put sam malo bio razocaran, bile su mi izgrickane biljke i bilo je zuckastih listova. Cini mi se da su sada krenule na bolje vratile su sve do i jedne zelenu boju, fino su i narasle u zadnjih sedam dana, bolje nego u dvije sedmice prije, stvarno ne znam zasto su bile usporile, ali evo vracaju se u zivot. Puno puta sam ih i topirao mozda to nije dalo napretka, jer cim izbije nove vrhove ja sjecnem, sada je pustam na miru, jedna udovica ima stvarno bruku vrhova, mislim da ce bit opasan grm za dva mjeseca, osim ako ja sta ne zeznem. Ovaj put sam odnjeo 60l na sajt sve ih dobro zalio, dobile su opet duplu dozu plantele i dozu slavola, te sam opet malo zaprasio NP. Bas popizdim kad vidim da mi skakavci grickaju malene. Uglavnom da ne pisem roman, evo slika: White Widow: Kaya Gold: Ne znam da li se primjeti na slikama, ali kaya mi je znatno slabija od udovice, mislim tu su s visinom negdje, ali udovica je dosta vise nabijena, list na listu, ali eto vidjet cemo koja ce dat bolje rezultate u istim uvjetima na kraju. Trenutno mi se udovica vise svidja izgledom. Ajde da cujem vase misljenje, kritike, savjete i sta god, raja je đedo i voli da se druzi :P Do iduce hevte zeli vam puno srece vas đedo. Evo vam i jedna pjesmica da vas malo sevdah ponese uz roru. zLv2Jtf-ZsA Nije Ibro jarane nas fukara, Ibro je de facto umjetnik :idea:
Zaljevam kad sunce zadje i hranim folijarno. :)
Update: Cetrdeset i cetvrdti dan vegetacije Svih osam biljozi zive i lijepo napreduju. Danas su sve dobile plantele list i zaprasio sam ih sve do jedne s Neopitroidom. Sada je vec prilaz sajtu postao dzungla, sav sam se izderao dok sam dosao do svog veselog vrta. Prosli put sam topirao, ali na nekim je izaslo vise vrhova, moguce da je nesto na tih par topiralo, skakavac, ili neki zeko ko ce ga znat. Sada sam ih opet sve topirao i sad ih pustam na miru, neka rastu, nema vise sjeckanja. Takodjer je svaka dobila po 5l vode. Skakavci su malkice izbusili listove, ali sad je đedo njima zaprasio pa nek crknu. Pa da predjemo na slike, da vidite kako to tacno izgleda. Jednu ww i kg sam pogresno oznacio, ali ne mogu se sjetit koja je u pitanju, no nije ni vazno sve su tu negdje. White Widow: Bile su malo gladne, al nahranio je đedo svoje ljubimice. Kaya Gold: Evo kako izgleda Kaya White ahha: Komentari, sugestije itd. itd, uvijek dobro dosli od vas dragi moji vutrasi.:gled: Pozdrav od đede do iduci put. :razvaljen::
Update: Trideseti dan vegetacije E ovako ljudi, stvarno ove kise nedaju napretka. Danas sam otisao da ih obidjem i stize me kisa pokisao sam ko mis. Ponijeo sa sobom Neopitroid, Plantelu list i posto je kisa dok sam bio tamo bas dobro padala, nisam ni zaprasio ni dao Plantele, a treba im hrane, ispra ova kisa sve iz zemlje. Uglavnom zivio sam u zabludi kad sam govorio da na mom sajtu nema puzeva, mnogo ih je bilo, ali sreca mrtvih, puzomor odradio posao. Danas sam ih sve do jedne topirao, malo ocistio travu, zivicu i tako, ponijeo sam bio i stajskog djubreta, napravio sam oko svake kao prsten, malo okopoaozemlju koliko se moglo po onom blatu, i onda zemljom pokrio to djubre, da mi ne bi jos i lisce przilo kad kisa pada. Nadam se da ce ih ovo djubre malo nahraniti. Ima po koji zut list, po koja rupica, ali nista strasno sto se neda popravit. Evo slike da vidite kako to izgleda: Kaya Gold: Evo i White Widow: Eto toliko od mene, slikao sam prije topiranja i radova. Poz od Đede! Do iduci put, Bože daj nam sunca :) :gled:
Obisao biljke, sve super nema ostecenja, sve do jedne se primila. Zalivene ponovo svaka sa 2l vode i slavolom. Razbacano 0.5kg puzomora, oko svake biljke napravio obruc. Teren i biljke zaprasene neopitroidom. Nasao puza nekih 100m od biljki uzmem malo puzomora i nahranim ga. Bas fino djeluje neki plavi kao pelet. Puz je okoncao svoj zivot zapjenio i skotrljao se niz brdo. Vjecna slava neprijateljskom artiljercu. Haha Idemo dalje, nosta poraz, samo pobjeda :)
Ovo je peta godina da je isti sajt, a do sad nisam imao problema s puzevima, malo samo travu poskidam oko rupe nekih 1m otprilike, a inace je suho mjesto nema vode i do sad nisam vidjao puzeve, ali za svaki slucaj u nedjelju cu malo bolje da ih zastitim. Vecinom sam imao problema sa skakavcima negdje sredinom, krajem juna, ali od kad sam cuo za neopitroid zaprasim biljke i dalje ide dobro. Nadam se da ce i ova godina bit kao prosla sto se tice nametnika. E da prosle godine mi je velku biljku mozda metar i pol pocelo nesto glodjat pri dnu, ja zatrpao zemljom mislio nece vise, dosao za dvi sedmice odsjeklo je skroz i nema nigdje biljke, kontam pacov, zec, ili tak nes, jer je sva okolna vegetacija bila suha, pa mozda je vodu naslo u stabljici, ne znam Bgm nisam pametan sto se tog tice, a ostale biljke nije pipnilo :S Edit: Vise se bojim zmija sa sajta nego puzeva, bez rudarica moja noga ne bi krocila tu, nekih 200m od biljaka ima neki potocic koji krajem juna presusi i ostanu samo barice i blato, okolo tog rusevine iz proslog rata zarasle u zivicu, tako da narod iz mog mjesta ne zalazi tamo kazu ima zmija, a i vidio sam par puta u ovih godina.
Sinoc sam samo razbacao ruzmarina, jer sam procitao na forumu negdje kao da on odbija puzeve. U nedjelju sam planirao otic mrezama zastit, al do sad nisam imao problema s puzevima na sajtu, valjda nece ni sad bit :( Edit: ruzmarin se pokazao odlican u basti, mama je imala problema i kazem joj za ruzmarin, poslije mi govori ono Bgm radi nigdje puza.
Update: Cetrnesti dan vegetacije Sanjao sam sinoc neki san, a posto vjerujem u snove i u tumacenje istih, uhvati me neki strah tako da sam biljke danas morao da presadim vani, inace ne bih mogao da spavam. Rupe: Kopao sam otprilike izmedju 30-50l velicine, gdje sam na sve rupe od oka izmjesao 120l TM-a 60l Pot H, zemlju sa sajta i na dno malo stajskog djubriva. Svaka je rupa dobila otprilike istu kolicinu svega. Slika sajta prije krcenja: Dok sam prokrcio vec je pao mrak, tako da sadasnji izgled dobijete iduci put, ma da je sve lijepo ocisnjeno i sunca imaju od kad izadje, pa dok zadje. White widow: Zalivena svaka sa 2l vode i dobile su malo Slavola. Kaya Gold: Isto kao i WW, svaka dobila 2l vode i Slavol. Do iduci put moji vutrasi, pozdravlja vas vas đedo :) :gled:
Update: Deseti dan vegetacije Biljke prije pet dana presadjene u vece saksije, korijen u malim casama stigao do dna, na sugestiju naseg uvazenog clana Stipe biljke su dobile jos prostora, sto im godi. Posto nisam imao TM vise jer je sva zavrsila na sajtu u rupama, a ni Pot H koji je isto u tom mixu, odem do marketa i jedino manje pakovanje koje sam nasao bila je Florahum, na moje neznanje presadim ih u tu zemlju, nadam se da ce ostati sve dobro kao do sad i da ce biljke nastaviti zdravo da rastu. Biljke ce za 7 dana ugledati svjetlo dana i tada se javljam sa novim informacijama. Komentari, kritike, savjeti su uvjek dobro dosli. Budite mi zdravi i veseli i prije svega sigurni dragi moji vutrasi. :gled: Vas đedo :puuuh::
Update: Peti dan vegetacije Cini mi se da fino napreduju, ubacio sam im jos jednu sijalicu. Sada su na 130w 8500lm, da li ce ovo biti dovoljno jos 2 sedmice za 8biljaka? Kao sto vidite ostao sam bez dvije biljke jednog ww, jedne kaye, malo sam razgrnuo zemlju cackalicom i vidio da su istrule sjemenke. Ova najmanja WW je bila nekako zalijepila jedan kotiledon za stabljiku, odvojio sam je cackalicom lagano, mislio sam da je gotova jer je bila zuta i savijena, kad evo je dobila boju i okrenula se prema svjetlu. Da li bi im dobro doslo kad je sunce da ih iznesem na balkon, ili da ne cackam i da ostavim pod sijalicama? Lijep pozdrav do iduci put, stay high :razvaljen::