Pozdrav ekipa, evo me opet u novoj avanturi sa mojom opremom kućne radinosti. Jeste da kasnim čitavu vegetaciju, al većinu toga imam zapisano pa se potrudim složit dnevnik kako treba. Već sam malo ovo najavio u smoke reportu od prošlog dnevnika, koga zanima --> LINK Sadio sam ova 2 straina prošlo ljeto guerilla outdoor na planini, po sistemu pripremi u boxu da stasaju pa iznesi vani i dalje šta im bog dadne i sreća junačka. Ispalo u najmanju ruku dobro sa obzirom na sve uloženo. Najveći dobitak je što sam se toliko pronašao u ovom Sacitrus Hazeu (Super Lemon Haze) da mislim da ću ga od sada saditi svake godine. Drugo što mi je čudno da se nisam trudio skoro pa nikako i da je bilo masu problema, ti cvjetovi uopće ne izgledaju nešto lijepo i napunjeno ali zato lupaju baš ludooo - pofotkam vam nekad kasnije i napišem smoke report. Čudno mi je kako ovako rade sa obzirom na izgled pa sam ih odlučio posaditi opet ali ovaj put Indoor uz svu moguću pažnju pa da vidimo šta ćemo da dobijemo. Hajmo sad na dnevnik Sacitrus Haze by Seeds Mafija je u biti rebrendirani Super Lemon Haze jer su mu roditelji Lemon Skunk x Super Silver Haze. Po papirima ima oko 26% THC-a, cvate nekih 10 tjedana i 70% je sativa i 30% indica, a ja bi rekao po radu da stvarno jeste tako - baš je sativasta iako sama biljka u vegetaciji ne izgleda tako. Bruce Banner by Seeds Mafija je OG Kush x Strawberry Diesel, otprilike je 50-50 sativa - indica,kažu da ima 27-30% THC-a - Ne ložim se na te postotke niti im vjerujem al eto tako "mafijaši" tvrde na svojoj stranici gdje sam kupio sjemenke. Oprema nije neka pro, sklepao sam to kućne radinosti,ali dotegli smo to sve koliko se moglo u odnosu na prvi grow i radimo još uvijek na njemu, trenutno raspolažemo sa: - DIY BOX 88x88x200 cm - DIY E27 panel - 25 grla - 250W max - Ventilacija: 2x ventilator za kupaonicu fi 120 mm + PC Ventovi unutar boxa - DIY filter od aktivnog uglja, pravit ćemo uskoro novi. - Odvlaživač zraka - Higro Termometar - Termostat
U menee jeeeesen je, mada kažu svi da sad je proljećee, u meni tugaa je, jer amberi su ko zna gdje Evo jedan update prije samog kraja, čekam da ugledam ambere da lagano planiram skidanje, privodim kraju 10. tjedan cvjetanja što bi po kalendaru trebalo da bude to jel, al kako to obično produži malo, a kod mene obično produži puno - valjda neiskustvo da završi biljku kako treba, igranje sa spuštanjem temperatura i e27 panel urade svoje da redovno grow kod mene traje 2-3 tjedna duže nego bi trebao, al šta je tu je, tu smo negdje, nebih puno pogriješio ni sada da ih skinem jer sam pušio ova 2 straina iz out-a koji su cvjetali nepunih 8 tjedana i bili su mi odlični, al eto kada sam bio strpljiv do sada, produživao vegetaciju tjedan-dva više nego sam trebao samo da budem siguran da su ispunile prostor, mogu pričekat još tjedan dva. Naučio sam jednu bitnu stvar ovaj grow, a to je da ako želim imati biljke pravokutnog oblika da ih treba niže topirat, malte ne iznad 2. noda i po mogućnosti ostaviti samo 2 glavne grane koje se onda mogu fino razvlačiti svaka na svoju stranu i sa njih dalje krošnju kako bih imao dovoljno prostora da se sve ravnomjerno razveže i sl. ovako kako sam ja to sada uradio bočne grane su buknule, a nisam ih imao fino gdje razvezati i dobio prevelik razmak izmedju spratova, gornji spratovi odu nebu pod oblake, pa onda ovi dole budu malo previše odmaknuti od svjetla i ne dozrijevaju ni približno jednako. Neko rješenje bilo bi da ih berem u 2-3 ture ali to mi kvari planove sušenja, jer sam planirao skinut čitavu biljku i okrenut je naopako par dana kako bi usporio sušenje da ih što kvalitetnije osušim i iskjuram. Znam samo da mi je trenutno vegetacija puno draža faza u growu nego ovaj finish, koliko god finish donosio radosti zbog bližeg harvesta, mene kao neiskusnog growera to jako iscrpi, onako ko čovjek otvorim box i okom vidim progres, a ovako moram nekim mikroskopima da napipavam da bi uočio neki progress i opet na kraju nisam siguran jel napreduje ili stagnira ni koje boje je taj trihom kojeg ja vidim, jel to počelo da amberi ili je samo odraz od smedje pistile u blizini. Ranije mi se činio da bi Bruce Banner mogao da završi prije, al sad se situacija totalno okrenula, ne znam šta se dešava al čini mi se da je njemu baš bila pojaka zemlja pa je stagnirao i tek sada kad sam ga zalio 2 puta vodom da je malo živno i krenuo da izbacuje nove pistile - još uvijek je jakooo zelen, za raziku od Hazea koji je dobro požutio i svaki dan je žući i žući. Prorijedio sam zalijevanje, od zadnjeg updatea zalio sam ih 2 puta sa vodom i molassom i sutra bi trebao treći put. Prije 2 dana sam smanjio panel na 150W kako bi ih pokupšao natjerat da ubrzaju + obaram temperaturu da sačuvam trepene. Danas sam skinuo malo lišća, pogotovo ovog suhog jer me strag da suho lišće ne krene trulit i ne navuče plijesan + da svjetlo malo lakše prodje do donjih spratova. Evo par riječi i zapažanja o grow-u generalno. Ovaj grow sam koristio kombinaciju raznih gnoiva i jako mi se svidila ova fora da gnoivo staviš u zemlju i baš mi je žao što nema više kod nas kupiti ovaj biosolid jer sam se baš na njega navikao. U startu sam u pripremu substrata stavio cca. 100g Biosolid Autoflowering mix-a i Biosolid Cal-Mag. Dobra mi je kada imaš odvojeno P i K pa kombiniraš. Ja sam u početku cvjetanja za prvi top feed dao malo više P, drugi top feed jednako, i treći top feed samo K i kasnije kroz kompost čajeve još malo K. Biosolid Cal-Maga mi je nestalo negdje na sredini grow-a pa sam kupio Organic Nutrients Cal-Mag Alga koji mi se isto čini odličan proizvod - poboljšava strukturu tla, pomaže kod reguliranja PH, ima u sebi algi i Cal-Mag, po meni puno bolje rješenje nego da dajem cal-mag u bocama i računam koliko i kada ću ga stavit, ovako natrpam u zemlju u startu i kasnije pomalo kad mi padne na pamet dodam u top feed, ne fali ga nikad, ista stvar je i sa NPK, tako da će i naredni grow ići neka slična fora, malo ću istražiti guanokalong dry liniju pa ću viditi da probam sa tim + Soil Mix By Beštija. Ovde sam probao nešto na tu foru ali nisam imao dovoljno kokosa ni perlita. Od Biobizza sam koristio Fish Mix za vege i on mi je odličan, Bio Grow i Bio Bloom negdje u startu cvata i to jako male doze, kasnije sam ga izbacio skroz + bio stimulatori Acti Vera i AlgaMic koji mi se čine dobri, ali neću ih više koristiti jer su mi malo poskupi, testirat ću jedan grow bez njih,a koristiti samo Slavol, Amiksol, Energen Akva i vjerovatno Bio Plantela Vrt (Alga) pa ćemo da vidimo kako će se pokazat ta kombinacija, puno je jeftinije od Biobizza,a nešto mislim da bi moglo da bude jednako dobro u kombinaciji sa praškastim gnoivima i cal-mag. @Infinity pitao si me ranije za amiksol, evo da dopunim odgovor, krkao sam ga pred kraj i "duple" doze i potroši sam ukupno litru i pol, ne čini mi se da im je on išta naškodio, onaj video što sam linkao ranije mi je nekako utuvio u glavu važnost Amino kiselina + Huminske i fulvinske kiseline za zdravlje biljke, unos kalcija i hranjivih tvari i evo mislim da radi jer sam im dao znatno manje doze ovog Biosolid P i K gnoiva nego je to propisano, a opet su bile pecnute i do samog kraja nisu pokazale nikakav nedostatak, a bio grow i bio bloom sam dao u jako malim količinama i izbacio ga u pola cvata. Vidit ćemo nakon harvesta šta kaže vaga, al moje neko laičko mišljenje da im nije nikako škodio amiksol, dok je slavol već malo zeznuo stvar sa viškom N-a i trebao sam ga ranije izbacit. Energen Akva sam kasno uključio pa ne mogu da kažem nešto o njemu, al nebih rekao da im je zasmetao. E27 panel nije loš za početak, al meni se čini da sam ga prerastao i želim nešto malo bolje, nadam se da će idući dnevnik biti sa nekim Mars hydro panelom, sa ovim sijalicama ide dosta sporije meni se čini, a možda je i do mene jednostavno, al po meni i ovom što sam čitao režim svjetla 11/13 bi trebao da skrati malo cvjetanje u odnosu na 12/12, kod mene je 11/13 od samog starta cvijeta i opet probijamo kalendar za tjedan-dva, a kada na to dodamo da troši malo više struje od kupovnog panela za znatno lošiji odnos G/W dolazimo do jasne računice da treba uložit malo bolji panel jer će se sigurno isplatiti kroz 1-2 grow-a.
Update. početak 9. tjedna cvjetanja Riješili smo konačno parametre i sada su točno kako želim da budu, vlaga varira od 45-55, dok je temperatura 19-26. Otvorio sam prozor na kipu i zaglavio ga letvicom, a preko njega stavio okvir od gredica i na to zašarafio OSB ploču sa rupom za ispuh vani. Odlučio sam ih još jednom prehraniti za kraj 8. tjedna te su dobile još jedan kompost čaj, ovaj put išlo je: - 20g Biosolid K20 - 30ak g Organic Nutrients CalMag-Alga 123. / 68. / 56. (Ukupno/Switch/Cvat) dan dobile su po 5 litara kompost čaja u koji sam dodao još: Amixol - 10 ml/l Top Max: 5 ml/l Acti Vera: 5 ml/l Alg.a.mic: 5 ml/l 125. / 70. / 58. ostalo kompost čaja od zadnji put pa sam im dao svakoj po 4 litra u što je opet išlo: Amixol - 10 ml/l Top Max: 5 ml/l Acti Vera: 5 ml/l Alg.a.mic: 5 ml/l Kod dijagnoze za nametnike vodio sam se ovim vodičem pa sam zaključio da imam thripse, al me kolega Wendigo ispravio i reče da thripsi ne budu u zemlji nego ispod lista i ako imam bijele bube u zemlji da su to vjerovatno Springthailsi koji i nisu nametnik nego pokazatelj zdravog i jakog BIO soila i da mi se vjerovatno mikoriza jako dobro razvila, al da su i takodjer znak da bi valjalo malo prorijediti zalijevanje, tako da su sada na prosušivanju. Svakako sam im mislio dati još jednom bio stimulatore da istrošim ovo što je ostalo i dalje samo voda, ali to ćemo još viditi. Definitivno sam pretjerao sa Slavolom tako da su mi biljke još dobro zelene pa čak i lišće na donjim spratovima je zeleno, a po meni trebalo bi već lagano da ulaze u fade out. 127. / 72. / 60. dan - Danas Noćnu temperaturu sam na termostatu oborio sa 24.5 na 23.5 sonda je negdje gore u vrhu tako da u dnu boxa ide to do 2-3 stupnja niže, a danas im je malo i otvoren box da dobiju još više zraka da se zemlja prije posuši i da osjete malo hladnoće - dnevna temperatura u boxu je sada trenutno 23 stupnja i narednih par dana je planiram još malo oborit postepeno. Mislio sam i panel da smanjim i da ga odignem, al kako je hladno vrijeme neka ga još malo na max, pa kad otopli ću da podignem za neki 10 cm i možda odvrnem koju sijalicu. Evo vam i današnje slike pa mi recite vi kako vam se ovo čini i neka procjena, koliko još do kraja, hoće li naredno zalijevanje ići samo voda ili da dodam Acti Veru, Alge i Top max još jednom jer mi je taman toliko i ostalo? Super Lemon Haze aka. Sacitrus Haze: Bruce Banner:
Update: Patnje mladog wrtlara Snađe me svašta nešto u proteklom periodu, al guram i dalje, borba je i meni i njima ali nekako ćemo ovo privest kraju, nadam se da nije još puno ostalo i da će se strpljenje i trud isplatit na kraju. 114. / 59. dan Dobile su po 5-6 litara Amixol - 6 ml/l Top Max: 4 ml/l Acti Vera: 4 ml/l Alg.a.mic: 4 ml/l Prilikom zalijevanja primjetih neke male bijele baje što izlaze iz zemlje, a onda sam primjetio i na lišću da imam bijele točkice ponegdje, ne baš puno al ih ima - otvori vodič ovde na forumu i uprati da to mogu biti Spider Mitesi ili Thripsi, naravno moj paranoični mozak pomislio je odmah na najgore - spider mitese i odmah sam pomislio da će se desit najgori mogući scenarij iz vodiča - uništit će mi čitavu biljku. Tu noć sam i sanjao da otvaram box i fali mi 70% Hazea, a Bruce Banner ostale samo grane + prevrnut pot - spiderman ili venom, nema ko treći da bude. Pala je onda odluka ipak da ide još prehrane u vidu kompost čaja te sam se baco na spremanje. Stavio sam na 15l vode: 60g Big Plant 12g Biosolid K20 Energen Akva 4 ml/l Amixol 8 ml/l Upakovo sam suhu materiju u kesice za čaj i stavio da se krčka, dodao na to sve kašiku molase, kako je u uputama Organic Nutrientsa pisalo da ide kašika molase po litru vode - zvučalo mi je nerealno puno pa sam ja dodao samo jednu čajnu kašiku, al sam je momački napunio i zavrtio, krenulo je da pjeni već za pola sata Ustajem se ujutro i idem u WC na umivanje kad tamo imaš šta vidit, mikrobi podivljali napravili pjena party i uneredili mi WC. Rekoh sebi "Oj živote neobuzdani kompost čaju" Sreća imam super ženu koja mi toleriše sve ove moje vanškolske aktivnosti. 117. / 62. dan Skuhao se čaj - 48+ sati se to krčkalo, krenem da im dadnem to i skontam da su mi pukle ove kese od čaja i da se sve prosulo u vodu, a zato je valjda ovo i pjenilo ko ludo, a možda sam i pretjerao sa molasom - šta bilo tek da sam stavio po uputi jednu kašiku po litri vode. Krenem da im dam to i naravno zaštopa se pumpa kojom zalijevam. Zalijevam sa malom prskalicom od 2 litra, na koju spoim šlauf pa onda šlaufom šaram po površini pota - prvu turu im baš zavrnem diznu da što sporije izlazi, kasnije inače odvrnem da ide malo brže i tako kombiniram. Ugl. zaštopa mi se prskalica, ne uspijem je nikako odstopat, dam im onako po starinski litru-po litru al nije mi se to nikako svidilo, napravi se lokva, a znam da to ne valja baš jer se prave džepobi u zemlji kroz koje voda prebrzo otekne i jednostavno odustanem od zaliejvanja taj dan, dobile su saka cca po 3 litra samo, nisam imao živaca da nastavim. Naspem još vode u kantu i ostavim da bubla još 2 dana. 119./ 64. dan Dobile po 6 litara kompost čaja od zadnji put, al sam ga fino procijedio i dodao još 2 ml/l algi Primjetio sam i ranije da podivljaju nakon kompost čaja, vidno se udebljaju i krenu jače da mirišu. Problem sa vlagom je konstantan, varira uglavnom 50-62, a znala je otić i na 65 što mi vrlo brzo zezne ugalj u filteru pa onda moram da ga mjenjam jer ode miris po čitavoj kući. Ako filter stavim van boxa duže mi izdrži ugalj ali onda je veća vlaga jer je tako manji protok zraka nego ako stavim filter unutar boxa da ga ventilator čupa zrak kroz filter. Stavim nov ugalj koji mi je stajao u sobi godinu dana, nakon 1 dan on već krene puštat miris, pa sam ga onda ispekao i tek onda je počeo da filtrira kako treba, biće da je od stajanja pokupio vlagu još i prije nego je ubačen u filter ko će mu ga znat, sada filtrira OK. Ako već ne mogu suzbiti vlagu skroz, kontam da mogu bar malo pokušat prevenirat pojavu plijesni te sam uzeo alkohol i dobro izribao sobu i dno boxa. Uspio sam i da uhvatim ovu gamad, pripremio ranje zip kesicu i kašiku, čim sam ih vidio da izlaze iz zemlje odvadim komad soila u zip vrećicu i kasnije pogledam mikroskopom i skontam da nije spajdo, a nije ni venom nego su thripsi, pa mi je malo laknulo jer oni se kao sporije razvijaju i nebi trebali da mi toliko zeznu grow. Bruce Banner savija lišće ka dole, al čitav grow on me nešto zeza i buni se šta god da mu uradim, sad nezz jel mu jaka zemlja (a nebi trebala biti) ili mu je jednostavno velika vlaga i tako pokazuje. Zeznuo sam ga ranije sa pogrešnom dijagnozom kada sam mislio da je opaljen od bure jer mi je ličilo na wind burn pa sam mu smanjio malo vjetar i grane u strechu kada mu je baš to trebalo i sad imam problem da su mu grane ostale tanke i mlohave, sav se on jadan objesio i morao sam skoro pa čitavog da ga zavežem. Zavezao sam i žicu između dvije biljjke da se naslanja na nju, da mi ne pada po Hazeu,a zavezao sam mu ove vrhove da što manje padaju jedan po drugom. 121. / 66. dan Spustio sam im malo panel i odučio dodati još CO2 pa sam se sjetio dnevnika od Ćyro i kako je on fino napravio kutijice za CO2, pa ih odluči i ja napraviti i zašarafiti na panel, ovo mi je praktično jer ih mogu izvadit i izvagat da vidim koliko je izlapilo. Zapisao sam na njima koliko su težile kada sam ih ubacio. Ispalo je na kraju da stane u njih ukupno 50g smjese - čini mi se nedovoljno pa sam ostavio i dalje ove kese od duhana koje imam od prije za CO2 Otvaram box i vidim da su se vidno udebljale i miris se pojačao. Dodao sam dijatomske zemlje na top feed, umijesio sve dobro rukama i onda ih zalio. Dobile su po 6.5 litara Amixol - 10 ml/l Top Max: 5 ml/l Acti Vera: 5 ml/l Alg.a.mic: 5 ml/l Nakon zalijevanja dodao sam još dijatomske zemlje po topfeedu kada ova gaman izadje iz zemlje da ih dočeka na vole. Ali naravno nije moglo ni ovo zalijevanje da prođe tako glatko, pumpam prskalicu kad odjednom puče prsnu po meni, po grijalici i odvlaživaču, jedno dobri litar mi se prolio na pod - ispala mi jednom prilikom pa je bila malo načeta, a valjda sam malo pretjerao sa tlakom i dobih tuširanje, poplavu i podignut laminat. Danas (srijeda) sam odlučio da im skuham još jedan kompost čaj, al bez Bigplanta ovaj put - samo 20g biosolid K 20 onda u nedjelju idemo gledati trihome da procjenimo koliko još do kraja. Mislim da bi moglo to biti TO što se tiče hranjenja, naredni tjedan planiram opet podignuti panel, a malo je i toplije vrijeme pa planiram i neku intervenciju na prozoru tako da ispuh stavim da ide vani - trealo bi pomoći oko obaranja temperature da sačuvamo trepene, a nadam se da će pomoć i kod kontrole vlage.
Pozdrav braćo, evo jedan kraći update od mene, mislim da ulazimo u zadnji mjesec dana ove avanture, po papirima harvest bi trebao biti tamo nekad oko uskrsa ili ti ga 20.4., a molimo bogove da ne bude plijesni pošto nam vlaga malo stvara problem, ne mogu nikako da je suzbijem u granicama "safe zone", al šta je tu je bit će to nadamo se dobro sve na kraju. Naučili smo da su svi parametri bitni i trebaju biti usklađeni sa setupom koji imaš, ja sam se malo zeznuo što sam poletio odma na velike potove jer veći potovi = veća isparavanja = veća vlaga. Šta je tu je, nadamo se da će biti sve OK. Biljke se malo bune na vlagu, malo im je bila i prejaka zemlja - pecnuti vrhovi i izgledaju onako malo prezelene još uvijek iako im ne dajem nikakav N, al ranije sam pretjerao sa Slavolom koji ima dosta azotofiksatora i onda nam to sada stvara problem. Volio bi da nisu baš ovako zelene jer znam da bzvz. troše energiju na apsorbiranje N-a koji im sada i ne treba, al nema veze izgurat će one to do kraja i ovako, a ja sam naučio nešto novo. Svjetlo: 240w - razmak nekih 35 cm od vrhova. Moguće da ću idući tjedan malo spustit panel da im još malo pojačamo svjetlo, pa idemo onda u smanjivanje. Temperatura: 21.5 - 27 Vlaga: Vlaga mi varira od 50 - 65, uglavnom se vrti oko 58-62 kada je idem kontrolirat, a ove krajnje vrijednosti nadam se da su u vrlo kratkom periodu. Malo je bolje otkako sam filter ubacio unutra i dodao još jedan ventilator. Sada imam WC vent koji izvlači iz filtera zrak i puše vani, a onda je vani spojena cijev, na drugoj strani cijevi je turbinski ventilator kojeg sam izvadio iz neke stare prenosne klime i on dodatno čupa zrak. Zalijevanje ide redovno svako 3. dana i ne dodajem im ništa NPK u samu vodu već samo bio stimulansi, u zemlji bi trebale imati sve što im treba, a malo sam smanjio količinu vode sada pred kraj da smanjim vlagu. 101. / 46. dan Dobile svaka po 8l Top Max: 4 ml/l Acti Vera: 4 ml/l Alg.a.mic: 4 ml/l Amixol: 4 ml/l 104. / 49. dan Dobila svaka po cca. 7-8 L Top Max: 4 ml/l Acti Vera: 4 ml/l Alg.a.mic: 4 ml/l Amixol: 4 ml/l Sacitrus Haze: Bruce Banner: 107. / 52. dan TOP FEED: Svaka dobila po 30g biosolid K 20 + 2 mjerice Cal.Mag-Alga Na to sam svaku zalio sa nekih 5.5 L vode Top Max: 4 ml/l Acti Vera: 4 ml/l Alg.a.mic: 4 ml/l * Nestalo mi amixola, nisam na vrijeme kupio. Krenule su ozbiljnije da pumpaju cvjetove, izbacile su nove pistile i nekako vidi se na oči da su se malo udebljale, koliko su tvrdi cvjetovi ne znam, ne diram ih rukama. Sacitrus Haze: Bruce Banner: 110. / 55. dan Dobila svaka po 5.5 L Amixol: 6 ml/l Energen Akva: 4 ml/l Kupio amiksol i ugledam da imaju energen akva na polici pa sam kupio i njega, to su huminske i fulvinske kiseline + mikro i makro elementi. Dodao sam malo jaču dozu Amiksola jer sam ga preskočio zadnji put. Nisam htio miksat sa ovim biobizz biostimulatore jer ne znam koliko je "jak" ovaj energen akva, a ideja je i malo da im razgodim ovo biobizza što je ostalo, da ne kupujem nove boce jer planiram naredni grow preći na Dry liniju od Guanokalonga pa mi se ne isplati sad pred kraj kupit i otvarati nove boce, a nije baš da je jeftina acti vera, alge i top max. Razmišljam čak da probam odraditi jedan grow samo sa Budget bocama što se tiče ovih bio stimulatora, a to bi bilo: Slavol, Amiksol i Energen Aqua + Plantela Vrt + kojnsko gnoivo u peletima i tako neke stvari što su dostupne u skoro svakoj poljoprivrednoj apoteci. Mislim da ću testirati tu kombinaciju u Outdooru pa ćemo viditi da odradimo indoor grow u toj kombinaciji, a možda nekada bude i dnevnik gdje ću raditi jedan dio sa Guanokalong linijom, a jedan sa ovom "Balkan Budget" kombinacijom pa da vidimo razliku. Za sada su mi se Slavol i Amiksol pokazali odličnim. Čini se da bi Amiksol + Energen Akva mogao da bude budget zamjena za Biobizz Bio Haven, vodim se logikom da je bolje za iste pare uzet 2 boce po litar i davat normalne doze redovno, nego jednu malu bočicu od 250 ml. pa je štedit i razvlačit, a da pljunem cifru za 1 litar Bio Havena mi trenutno ne pada na pamet, pogotovo jer vidim da to slabo ko ovde i koristi. Evo malo slika od 112. dana - kraj 6. tjedna cvjetanja Sacitrus Haze: Bruce Banner: Evo i jedna fotka širokopojasnom kamerom gdje se vidi čitav setup
Kako sam krenuo ide ovaj grow od 5 mjeseci ladno na jednu stranicu dnevnika, šta da vam kažem malo mi je kaos neki period u životu pa se ne mogu fino organizirati. 30. 1. - 60. dan, svaka dobila po 6l Fish mix: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Alg.a.Mic - 2 ml/l Amixol - 2 ml/l Strech 10. tjedan 2.2. 63. "Lakija je malo prenijelo" Pošto su krenule divljat i nije se moglo disat nužno je bilo napraviti neku defolijaciju, razvezat malo grane i ponovo ih povezat, al ispalo na kraju "Simulacija napada vepra u prirodi".. nisam to baš najbolje odradio,na hazeu polomio ukupno 4 grane, jednu sam odmah otkinuo jer je izgledalo da joj nema spasa, ostale 3 samo ostavio šta im bog dadne, nisam ih ni trakom lijepio.. Neke vrhove što su su puno stršili a nisam ih imao gdje privezat sam malo supercropao. Prepao sam se ovde da će strech vječno trajati i da će mi probit box, pa sam im malo smanjio zalijevanje nebi li to malo usporio. Dobile su po 2.5 litara svaka. Bio-Grow: 1 ml/l Bio Bloom:1 ml/l Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Amixol: 2 ml/l 5.2. 66. dan Dobila svaka po 5l: Bio-Grow: 2 ml/l Bio Bloom:1 ml/l Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Amixol: 2 ml/l Slavol: 2 ml/l * Ovde sam vratio slavol u prehranu, ranije sam ga izbacio jer mi nije smrdio kako treba pa sam mislio da ne radi. Onda sam dodao 1 ml. bio grow-a u njega, ne znam koliko je prošlo al kad sam ga otvorio baš je fino zabazdio što me jako usrećilo, pa sam ga vratio u prehranu, pogotovo jer nisam imao nikakve druge bakterije pa sam ga krenuo malo i forsirat dalje. Cvjetanje - 11. tjedan 7.2. 68. dan Ovdje sam skontao da su obje u cvatu, možda su procvale koji dan prije ali ovde sam bio baš 100% siguran tako da ovaj dan računam kao početak cvjetanja. Grane koje sam ranije polomio su se same oporavile bez moje pomoći, podigle se i još se nastavile strechat.. čudo kako je žilav ovaj Haze. Zahvalna biljka za sad, šta sam mu god uradio dobro je podnijeo i listovi uvijek okrenuti ka gore. Dobila svaka po 5l: Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Amixol: 4 ml/l Slavol: 4 ml/l 9.2. 70. dan Ovde se dobro vidi koliko je Haze (lijevo) naprednij i veći u odnosu na Bruce Bannera (desno). Hazeu šta god da uradim dobro podnese, a ovaj stalno neke pobune, a ja nikako da odgonetnem šta mu smeta. Dobile su po 4.5 - 5.5 litara Bio-Grow: 1 ml/l Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Alg.a.Mic: 2 ml/l Amixol: 2 ml/l Slavol: 2ml/l Cvjetanje 12. tjedan 13.2. 74. dan Ovde je pala druga defolijacija jer su se opet zgusnule, a i dalje su se strechale ko lude pa sam mislio da ću ih moždaaa malo usporiti ako im skinem par listova da ove donje grane ugledaju svjetlo i krenu malo rasti ka gore. Dobile su svaka po 5 litara Bio-Grow: 1 ml/l Bio-Bloom: 1 ml/l Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Alg.a.Mic: 2 ml/l Amixol: 2 ml/l Slavol: 2ml/l 15.2. 76. dan Dobile po 5 litara: Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Alg.a.Mic: 2 ml/l Amixol: 2 ml/l Slavol: 3 ml/l 17.2. 78. dan Kada loše odradiš defolijaciju jer ti bude žao skinut, onda se za par dana opet zgusne kao da ništa nisi radio pa moraš opet, al te jbg strah da ih ne stresiraš puno tako često pa ostaviš još malo... eh da sam ih barem ranije ožuljao kako treba ili barem odmah ovde popravio, a ne čekao dalje.. Dobila je svaka po 5l Bio-Grow: 1 ml/l Bio-Bloom: 1 ml/l Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 2 ml/l Alg.a.Mic: 2 ml/l Amixol: 2 ml/l Slavol: 2ml/l Cvjetanje 13. tjedan 20.2. 81. dan - TOP FEED Lagano su usporile sa strechanjem pa je došlo vrijeme i za top feed. Svaka je dobila po 100g u čemu je bilo: 30g Biosolid P15 30g Biosolid K20 30g Cal.Mag Alga - Organic Nutrients 10 g Big Plant peleti - Organic Nutrients Biosolid Cal Mag sam istrošio, pa sam kupio ovaj od Organic Nutrients,nekako volim da im dam taj cal mag u zemlju zajedno sa hranom, pa da one vuku koliko im treba i kada im treba, nego da ja mislim o njemu i dodajem ga u vodu. Top feed sam dodao na način da sam u ga posuo u krugu oko biljke, malo ga umiksao sa zemljeom i onda na to dodao još par litara substrata jer nisam htio da mi gnoivo bude baš na samoj površini gdje se najbrže osuši zemlja. Sve sam to onda dobro zalio, dobile su po 7.5 - 8l Bio-Grow: 1 ml/l Bio-Bloom: 1 ml/l Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 4 ml/l Amixol: 4 ml/l Slavol: 4 ml/l 22.2. 83. dan Big Plant Peleti od Organic Nutrientsa koje sam dobio na poklon se prave od izlučevina ličinki velikog brašnara i bogati su korisnim mikroorganizmima i gljivicama, tako da sam ovo odlučio dalje koristiti kao booster za mikrobiološki svijet u zemlji, a kako bih najbolje iskoristio ovo malo semplova što imam nakanio sam se konačno upaliti i akvarij pumpu i bublati malo vodu i spremati kompost čajeve. Za prvi čaj sam im dao u kantu vode po prstohvat P, K i Big Plant, dodao sam i malo cal mag-a, šaku light mixa + Grow, alge i acti vera 0.3 ml/l. Nisam imao molasu pa sam stavio kašiku meda. Cvjetanje 14. tjedan 25.2. 86. dan Ostalo je nešto čaja od prošli put kojeg sam samo iskoristio kao temeljac za novi čaj ali sam ga pojačao sa bocama, išlo je Acti vera i alge 3 ml/l, amixol 5 ml/l, top max 1 ml/l i na kraju sam dodao još Mykosa jer mi je ostalo, a kontam da mi ne propade bezveze jer je već otvorena kesa, neznam koliko to može stajati. Haze je dobio 7.5 litara, a Bruce Banner 6.5 litara.. zalijevam dok ne osjetim da se pot u dnu navlažio, ne idem baš da procuri jer nemam adekvatne posude i poplavi mi bzvz. box i vlaga ode u nebesa. U ovom slučaju Haze mi je procurio al nije bilo ništa strašno. Nisam ranije spominjao u dnniku temperaturu i vlagu. Temperatura mi je u granicama normale, grijalica je vezana za termostat koji mi drži noćnu temperaturu oko 23-24, dok dnevna bude oko 25-27 stupnjeva. Vlagaj e već problem, zamijenuo sam ventilator na šatoru (opet DIY) i stavio filter zbog mirisa,al vent nije dovoljno jak tako da je slaba cirkulacija zraka kroz šator što mi rezultira prevelikom vlagom. Ufatila me lagano paranoja od prevelike vlage, a nisam ni skontao baš da ih u toj fazi nebi smo puno šišati, pa me još prenijelo da ih dobro ogulim ( da sam bar vako ogulio prilikom prethodne defolijacije) i skinem ove neke vodopije, popcorne i sl. što se činilo da nema šanse nikakve da izbije gore na površinu. E on da kad sam to sve odradio vidio ih na šta liče prepao se. Primjetio sam da su stale sa rastom pa sam izbacio preostale 2 6500K sijalice i dodao 2700K, takodjer sam i digao panel na 40cm jer je prošla paranoja da će probit box i nije bilo potrebe da ih pržim na 28 cm. razmaka. 28.2. 89. dan Haze Bruce Banner Dobile su po 5-6.litara 48 sati bublane otopine, a išlo je: Bio-Grow: 1 ml/l Bio-Bloom: 1 ml/l Top Max: 1 ml/l Acti Vera: 3 ml/l Alg.a.mic: 3 Amixol: 4 ml/l * Slavol sam izbacio pošto ima dosta azotofiksatora, a primjećujem da su mi malopre zelene, a kako sam dobio ovaj Big plant, njega koristim kao booster za mikrobiološki svijet u potovima. Cvjetanje 15. tjedan 3.3. 92. dan Spremio sam im kompost čaj gdje sam iskoristio ostatke otopine od zadnji put kao "temeljac" dodao još vode, 30 g big Planta, mjericu Cal Mag-a i jednu kašiku molase. Svaka dobila po 6l, ono što je ostalo razriejdio sa vodom, dodao još molase i ostavio da se krčka za idući put. Tu sam primjetio na obje biljke da su pecnute malo, pa sam im onda spustio panel i dodao CO2 vrećice koje su ranije bile izbačene kada se bruce banner bunio na jako svjetlo. 6.3. 95. dan Svaka dobila po 6l otopine, ovaj talog što se nafatao po rubovima kante je počeo smrditi pa sam to sve fino oprao i bacio, sad jesam li se zajebo i jel možda to bilo onaj fazon "tu je sva snaga" ne znam. Šta da radim sa ovim i generalno jeli OK da ostatke kompost čaja ostavim kao temeljac za naredni put? 9.3. 98. dan Kraju smo 5. tjedna cvjetanja, a po biobizz tabeli sada nekad idu full doze, pa sam ja pojačao panel na max - 250W da mi potroše ovu granu i zalio ih dobro sa boosterima. Dobila svaka po 8 litara: Top Max: 4 ml/l Acti Vera: 4 ml/l Alg.a.mic: 4 ml/l Amixol: 4 ml/l Sacitrus Haze (Super Lemon Haze) Bruce Banner: Bome je trebalo skoro 3 sata za ovaj update, morat ćemo u buduće biti ažurniji zbog mene, a bome i zbog njih, jer vam ovako budala nisam ni dao priliku da mi pomognete i ispravite me malo, a ko mi je kriv kad volim na svojim greškama da učim. Svaki savjet, kritika, uputa, komentar su dobro došli. Iskoristio bi priliku da se zahvalim kolegama @Wendigo @RAOZA. @0Marac0 koje sam malo peglao u PP oko nekih nedomica i puno su mi pomogli sa korisnim savjetima. Hvala svima ostalim članovima foruma što nesebično dijelite znanje i fotke svojih ljubimica, živi bili ljudi moji.