Galerija nije uvezena
Odma u startu zelim da se zahvalim svim dobrim ljudima sa ovog foruma koji su izdvojili svoje vreme da pogledaju moj dnevnik, takodje se zahvaljujem svima koji su pomogli da ovaj foum bude ovako bogat i pun zaista korisnim i kvalitetnim informacijama. Dakle citajuci forum duze vreme odlucio sam da napravim sebi grow prostor za 1 biljku iskljucivo za licnu upotrebu iz medicniskih razloga. Ideja je da iskoristim svoj kompjuterski radni sto i od njega u delu gde se nalaze fioke i gornja polica ( koje ne sluze nicemu ) napravim stealth neprimetan grow box. Dimenzije stealth grow box-a Sirina 36 cm Visina 69 cm Dubina 52.5 cm Oprema za grow box je sledeca Komplet CFL sa reflektorom i obe sijalice za vegetaciju 200W i za cvetanje 200W Ventilator precnika 125 mm ( ne kompjuterski ) da izduvava vazduh. Tajmer za automatsko paljenje i gasenje svetla u fazama vegetacije i cvetanje 18/6 i 12/12. Visoko kvalitetan materijal koja odbija svetlost ceo box bi bio oblozen sa istim. Visoko kvalitetna kupovna zemlja Florabella. Od djubriva PLANTELLA LIST i CVET. Vrsta biljke U pitanju je samo jedno seme White Widow fem od Nirvane.
Naravno kao sto sam naveo uskoro slike danas max sutra, Hvala sto si izdvojio vreme da pogledas moj dnevnik.
Poz Stipe hvala na odgovoru i savetima, dobro si razumeo jedna za veg druga za cvetanje malo citam istrazujem videcu da li cu kao sto si rekao 125/200w ili obe 200w cfl odlucio sam da necu hps prevashodno zbog vrucine i malog prostora, sto se tice zemlje dobar savet mislim da cu ici sa Florabella, kisnicu onda necu koristiti nego obicnu vodu iz cesme koja odstoji 1 dan na sobnoj temperaturi i pogledacu joj ph, a sto se tice biljaka 3 sam narucio zato sto je bilo najmanje koliko mogu a posadicu 1 ili 2 max, e sad to sto se tice ventilatora mislis da je bolje da namestim samo jedan da izduvava ?
Hocu hvala na dobrom savetu.
Stipe mozes li mi reci sta mislis o ideji da od starta stavim 2x125w i plavu i crvenu u isti box da rade da imaju vise razlicitih boja svetala i tako da uradim vegetaciju 18/6 i cvetanje 12/12 sa dve sijalice crvenom i plavom zajedno dal i je to neko pokusao ? i sta mislite o tome.
Danas cu ubaciti koju sliku stola uvece radim na njemu, nego imam problem veliki javili su mi iz sensija tek posle kad su mi vec skinuli pare sa katice sutra dan da ne prihvataju iz Srbije placanje kreditnom karticom vec samo bankom....i kao pokrenuli su refund ko zna da li ce mi vratiti novac sad sta mislite i koliko se to ceka ako vrate ? i molim vas da li ovde ili na pvt neko da mi kaze muka mi je vise od cimanje gde mogu da nabavim online seme da salju za srbiju da je 100%.
Momci posto su me ispalili iz Sensija da ne salju za Srbiju ako ne platis preko banke, sto necu, jos cekam da mi vrate 25 evra ali videcemo, narucio sam preko druge banke za 21 dolar ali samo jedno seme white widow fem.... poslednja nada tako da u roku od 7 dana treba da stigne a ja cu do tad srediti grow prostor drzim palceve da se sve proci ok.
Evo da ubacim koju sliku stola u kom pravim grow box.
Slika box-a namestio sam reflektor gore zatim sijalicu prikacio i oblozio folijom i ubacio vent da izduvava samo, danas stavljam seme na klijanje pa se nadam ovih dana pocinje grow nirvana fem white widow.
E da sta mislite koju velicinu saksije da uzmem koliko litara za box ovih dimenzija.
Sto se tice saksije sta mislite posto je samo jedna biljka koja velicina saksije ? sa obzirom na dimenzija box-a, a sijalica je toliko velika mislio sam da je manja.... ima oko 40 cm zbog samog reflektora i sijalice izgubio sam od visine oko 15 cm ali dobro je samo u delu gde je sijalica okolo ima mesta, inace semenku sam stavio u destilovanu vodu cekam da krene pa cu je staviti na vlaznu maramicu jos 1 dan i onda u saksiju, e da sto se tice djubriva uzecu list i cvet da li mi neko moze objasniti sto se tice bas tog djubriva kako ga je koristio.
Hvala Tarzan sto si izdvojio vreme da mi pomognes, sto se tice saksije ramzisljao sam da li okruglu ili onu kao pravougaonik dugacku sta mislis o tome ? moze vise zemlje stati u nju a plica ja kako ti se to cini ? sto se tice semenke i ja sam hteo odma u zemlju kad krene ali sam gledao na netu neko uputstvo covek je iz vode izvadio kad je krenulo i stavio na vlazni papir jos 1 dan i taj koren se skoro 3 puta uvecao i tek onda ga je stavio u zemlju.
E da ne znam zaneo sam se kad sam zavrsio pocesao sam se po glavi i reko cekaj zar ne treba da bude gore :) ali sta sad... mozda posle ubacim jos jedan vent pa zamenim mesta samo ( obrnem ih ) inace seme posadjeno zemlja kupljena izmesana sa malo stiropora, dugacka saksija 50cm i visioka oko 15 sto je za box ok nadam se, inace kontam mogu 3 takve saksije da stanu u box po duzini uz neki ok odradjen lollipop metod mozda bi i mogle 3-4 patuljaste vrste sledeci grow, ovaj put samo 1 ww nadam se da ce proci ok, od djubriva list i cvet samo pa kad krene pricacamo o tome.
Da preglasan...... gasim ga sa vremena na vreme da necuju radoznali :) efikasan 100% ali bucan mozda ga posle zamenim sa nekom tisom verzijom.
Ljudi da se samo javim moja devojcica je ugledala svetlost dana i krenula je prema CFL plavom nebu :) racunam danas kao prvi dan njenog zivota, sutra slika i postavljacu slike napretka jednom u 7 dana :D
Trenutna razdaljina od CFL 200w je oko 18-20 cm recite mi da li da je priblizim i koliko ? zanima me to oko distance od sijalice potreban savet.
Iskreno Stipe meni ne smeta ni na 5 cm od lampe kad stavim ruku ali opet mala je to biljka razmisljam mozda njoj smeta osetljivije je to nego moja ruka stavicu na oko 10 valjda ce biti ok.
Nemam problem sa vlagom sve je ok raste ona normalno za koji dan slicica kao sto sam i rekao svakih 7 dana, moj moto je bolje zalivati malo kasnije nego preterano nece crci ako se propusti zalivanje za 1 dan ( ja stavim 2.5 cm prsta u zemlju ako je suvo ne lepi se spada zemlja lako sa prsta zalivam a to obicno iz iskustva sa cvecem i ostalim biljkama znam da je nekih 3 do 4 dana dokle god je zamlja vlazna i dok se lepi za prste nema zalivanja necu da preteram ) a i djubrivo sta god da pise upola :) krenucu djubrivo tek zadnjih 10 dana vegetacije i svakih 10 dana kad bude na cvetanju sto znaci svako ajde da kazem drugo zalivanje, tako cu ovog puta pa cemo videti posle, citajuci forum vidim da su se mnogi prevarili sa djibrivom zato sto su hteli ogromne hedove brzo :) inace izucavam hidro gajenje mozda sledeci grow bude hydro bez zemlje rano je o tome pricati ( mozda i glupo ) kad je ovaj tek poceo ima dosta da se uci i cita, ali siguran sam da cu ako sve bude ok na kraju ostaviti 2-3 mala hedica na dnu da bi mogao biljku da stavim u regen fazu i uzmem klonove posle za novi grow.
Evo kao sto sam i obecao na svakih 7 dana update ili ako neso iskrsne, svetlo 18/6 standardno za vegetaciju u kojoj ce ostati ako sve ostane ok jos oko 20 dana pa onda ide na cvetanje, udaljenost od lampe oko 10 cm meni se cini kao da joj prija sta vi mislite ?
Da li kamenac stvara zutu boju na zemlji ? ili kako se to gleda ? da znam i hvala na savetu.
Hvala, verovatno zato sto prvi put kad sam zalivao nisam obratio paznju na kamenac sto je jako bitno od sad pazim i ostavljam vodu preko noci pa onda zalivam, inace hteo sam da te pitam kada da pocnem da koristim Plantella List sta mislis ? ja sam razmisljao za 14 dana da pocnem znaci krajem 3-ce nedelje da li je to ok ? ili bi trebao ranije ili kasnije ?
Update dnevnika dan 14 * Slike su od danas 5 minuta pre zalivanja ovo sto vidite nije zalivano od ponedeljka punih 5 skoro 6 dana ( drago mi je sto sam naucio na forumu na tudjim greskama da je bolje zaliti kasnije nego ranije ili preterati ) nije bilo potrebe zato sto je u zemlji bilo vlaznosti, uvek koristim zakon prsta :) * Biljka po meni izgleda ok listovi su uvek prema gore okrenuti, distanca od lampe je dobra uvek na oko 10 cm max regulisem i proveravam distancu svaki dan. * Za samo 7 dana kao sto mozete videti biljka se uvecala za oko 10 puta sigurno i nastavlja svakim danom da bude sve veca, polako ide u visinu a vise u sirinu ( pretpostavljam sto sam naucio na forumu da je to zato sto je razdaljina od lampe dobra i nema potrebe da se izduzuje kako bi dosla do dovoljne kolicine svetlosti ) * Sledece zalivanje bi bilo oko dana 20 i krecem sa pola doze Plantella LIST djubriva mozda i manje od pola ( moje misljenje je da je tako sigurnije po malo pa cu da vidim kako biljka reaguje i korigujem naspram njenih prohteva ) * To bi bilo to za ovaj update ljudi ako imate bilo kakav savet ili sugestije slobodno napisite mnogo mi znaci HVALA SVIMA od srca :D
Oprah drzim je na 10 cm od lampe kako bi sto bolje upijala svetlost, nije jos vreme za lst, odgovara mi kako raste u sirinu nemoj da brines bice prostor maksimalno iskoriscen zato sto idem po jednostavnoj racunici kolika bude velicina na kraju vegetacije od 2 do max 3 puta ce biti veca u fazi svetanja, tako da se drzim toga da max slobodnog prostora na kraju bude 10% najvise.
Srecna NG Seed :) hvala na svim savetima nisam se dobro izrazio hteo sam da kazem 2 do 3 trecine se uveca po zavrsetku cvetanje zavisno od vrste u odnosu na vegetaciju ispravi me ako gresim ( moze biti i jedna trecina veca )
Dan 21 nedelja 3 vegetacija 18-6 * Juce je dobila prvi put djubrivo oko 3.5 ml Plantella LIST i deluje mi sasvim ok i pozitivno rekao bi da joj odgovara, bice jos 10 dana u fazi vegetacije i onda prelazi na 12/12 fazu cvetanja. * Ako ima nekih saveta ili sugestija kao i uvek slobodno napisite.
Hvala na savetu iskreno ali posto je prvi grow verovatno znas osecaj nije mi svejedno da nesto krene lose razmisljam da uradim lst videcu sad, ali ostale kombinacije i eksperimenti tek sledeci grow, posto imam samo jednu biljku trenutno necu da eksperimentisem. * * * ne treba citat ako odgovaras odmah nakon posta
Mimika ipak mozda neki drugi grow ima vremena za toping, oj Tamara lepo si rekla bas kao sto i ja razmisljam bolje sigurno i polako ipak je jedna biljka i prvi grow delimo misljenje hvala na savetu.
Zdravo nemoj da me shvatis pogresno ali o informacijama ( gde kupiti opremu, djubrivo, zemlju, saksije i koliko platiti itd... ne znam nista i ne odgovaram bez prisustva advokata :D salu na stranu ) moj savet idi na google i ukucaj tajmer za struju :) siguran sam da ih ima gomila i vecina je povoljna.
Pre nego sto krenem da panicim :) da postavim par slika ( slika govori 1000 reci ) o kom problemu se radi molim iskusne da mi objasne sta ovo moze biti i da mi daju savet sta da radim primetio sam juce tek da je prvi donji list krenuo da zuti i neke zeleno zute tackice po listu gore da li se radi o nedostatku nekog elementa ? ili mozda taj donji deo ne dobija dovoljno svetla od ostalih listova koji su gore i veliki su ili ne znam sta moze biti ?
Danas je vec bila suva zemlja sto mi je cudno obicno je pre bilo potrebno da zalijem na 6-7 dana sad je izgleda na 3 kako zalijem tako iscuri kroz saksiju dosta vode to bacim i vratim poklopac sa rupama koji ide dole ispod, moze li mi neko objasniti zasto sad vidim da treba na svaka oko 3 dana da zalivam i nije kao pre na 6-7 brze se susi zemlja da li to ima veze zato sto biljka ima vece korene ? zalio sam danas destlovanom vodom koja je bila na sobnoj temperaturi kao sto si mi rekao Cili verovatno je bilo jos hrane u zemlji pa sam poranio sa djubrivom ali dobro je sto sam stavio pola doze bio a ne vise sad ce ova destilovano voda oprati to malo nadam se, pa preskacem jedno djubrenje pa tek onda djubrim kad krene prva nedelja cvetanja sa Plantella cvet isto cu pola doze da vidim sta kaze. E da edit zaboravio sam ta 2 lista sto su krenula da zute na dnu skinuo sam ih a sto se tice topinga :D deluje cool ali sledeci grow cu ekserimentisati da imam 8 velikih vrhova ili vise bice zanimljivo a reci mi koliko se ceka posle topinga da ponovo narastu 2 vrha otprilike ? da se biljka opravi.
Danas sam uradio lollipoping skinuo donje listove i par gracica i pojeo sve sto sam skinuo nadam se da ce se biljka brzo opraviti i usmeriti energiju gore.
Haha a sta ce mi biti mrzelo me da idem do kante.... uz pizzu doslo kao zacin..
Stavio sam juce 2 mala klona bilo mi zao da ih bacim zajedno sa listovima od lolipop-inga sa obzirom da me jedno seme ww fem izaslo 21 dolar sa postarinom stavicu slike sutra, inace ubaceni su u providnu pvc kutiu preko koje je kesa providna sa isecenim krajem ispod cfl sjalice su temperatura je taman i vlaznost oko 80-85% prskao sam ih juce i danas od gore sa prskalicom, male improvizovane saksije imaju probuseno dno tako da je je voda stalno prisutna na dnu kutije ali saksije stoje na zljebovima tako da nisu direknto u vodi, sta mislite bez hormona za kloniranje kolike su sanse u dobrim uslovima da uspju da puste koren ?
Stavicu za par sati slike pa da vidis Seed inace nisu veliki dzabe govoriti videces na slici, inace reci mi taj Incit vidim ima ih pod rednim brojevima 1-2-3-4-5 koji ? mislim pod kojim brojem.
Hvala za info u vezi Incit 2 :) sa njim cu od sad i u buduce, inace ovako izgledaju mali klonovi ne znam da li ce uspeti ali sta je tu je prvi put pa svakako moze da posluzi kao praksa evo 3 slike inace stavio sam ih pre 2 dana i imaju mi lepsu boju nego kad sam ih isekao cudno... Zatim 2 slike prvog pokusaja Lolipoping-a I ovako to sad izgleda proslo je 3 dana od zalivanja danas jos nije vreme za zalivanje kad stavim prst u zemlju ima jos vlaznosti znaci sutra cu zalivati verovatno i preskocicu djubrivo zato sto sam pretprosli put zalio sa pola doze Plantella LIST i izgleda nije bilo ok zato sto je jos bilo hrane u zemlji kako je Stipe naveo, pa sam proslo zalivanje koristio samo litar destilovane vode i sad cu sa obicnom odstojalom vodom 1 dan kad ispari hlor sutra i tek onda cu djubriti sledeci put posle tog, ako se da primetiti cini mi se da su listovi malo povijeni na dole ovi gornji su okrenuti ka gore a donji listovi i oko sredine imaju tendenciju opadanja sta mislite o cemu se radi ? i sto se tice djubriva sta mislite da li sutra da stavim malo pola doze ili ne ? djubrio sam pre 7 dana i kako je Stipe kazao pogresio sam zato sto je izgleda imalo jos hrane u zemlji pa su donji listovi poceli da zute malo ali kao sto je Stipe naveo mozda je to i od isparavanja zemlje i slabe cirkulacije, inace obezbedio sam cirkulaciju vazduha bolju sad duva vetric ne direktno u biljke ali svako ima svezeg vazduha i biljke se pokrecu malo od strujanja vazduha nista preterano.
Haha imas li kameru kod mene :D da od pocetka su pokreiveni najlon kesom koja je pri vrhu izbusena odsekao sam makazom vrh da ima malo vazduha tako da dobijem rezultat od oko 85% vlaznosti konstantno, svaki dan otvorim promenim kesu i naspricam.
Vec par puta sam zaboravio da pitam u vezi djubriva i zemlje meni jako bitno pitanje dakle ako moze da mi odgovori neko ko zaista ima iskustva i zna sta govori :) ( vecina starijih clanova ) ovo je slika zemlje koju koristim dakle upitanju je Florabella potting soil od nemackog proizvodjaca Klasmann Deilmann. E sad moje pitanje je da mi neko kaze ja imam Plantella list i cvet djubrivo kako da ga koristim sa ovom zemljom ? ako neko ima iskustva ili razume ovaj mix djubriva vec u zemlji ( Stipe mi je prosli put rekao da je verovatno bilo jos hrane u zemlji kada sam zadnji put stavio pola doze Plantella list i malo su krenuli da zute donji listovi tek tek ) e sad me zanima iz iskustva ako neko zna koliko ova zemlja ima u sebi hrane za koliko dana ? i kad da pocnem da djubrim ? informacije oko toga svega me zanimaju hvala unapred.
Da bas ta zuta vidi ja sam zalio prvi put tek kad je bio 21-prvi dan i to samo sa 60% pune doze i izgleda je bilo jako, razmisljam da stavljam 40% od sad svako drugo zalivanje posto je vec danas mislim 28 dan vegetacije.
Nedostatak kog elemenata je kada na novim listovima coskovi zute malo levo i desno ? dobijaju tu prelaznu sa tamno zelene na svetlo - zutu boju da li je magnezijum ? svakako vidim da mi kaze da je vec vreme da je djubrim 29-ti dan mislim da je.
Ja mislim da je nedostatak magenzijuma ali sto kazes nista bez slike ubacicu je uskoro pa mozemo da pricamo onda tek.
Evo slike govore vise od 1000 reci iskusni znaju verovatno o cemu se radi dakle siguran sam da nisu nikakvi insekti itd... jednostavno ispravite me ako gresim upitanju je nedostatak nekog mikro elementa ali kog ( ja sumljam na magnezijum ) i sta da radim POMOC POTREBNA HITNO. INFO: 1. Biljka je u vegetaciji stara je 29 dana pod 18/6 temperatura u boxu je na konstantnih 26c kad se ugasi svetlo ide do 21-23c 2. Djubrena samo jednom 21 dan sa pola doze plantella lista ( i izgleda greska zato sto je jos bilo hrane u zemlji od tad nisam djubrio uopste ) 3. Posle djubrenja je pocela da zuti ovako ali drugacije malo i onda sam uradio skidanje listova donjih i grancica "lolipoping" 4. E sad od pre neki dan sam primetio da listovi gube pigment i postaju prvo svetlo zeleni pa zuckasti ali to ISKLJUCIVO po tim venicama SLIKA 2 NAJBOLJE GOVORI. POMAGAJTE sad o cemu se radi ? cekam odgovor koji elemenat fali sta da radim.
Ne znam koji je ph koristim obicnu vodu iz cesme kad hlor ispari proslo zalivanje sam destilovanom vodom zato sto sam pre toga djubrio a bilo je jos hrane u zemlji, pogledacu taj link ali opet ne znam da li na njemu mogu dobiti odgovor koji trazim cekam seed da mi odgovori nadam se da on ima bogato iskustvo pa mi moze odma reci mozda o cemu se radi.
Gledam sad taj link otprilike sta je ali ako neko moze od iskusnih da javi hvala.
@ Ridjobradi iskreno upravu si ( moj drugar je merio do mene kaze 6.7 ph je voda od mene je 30 metara isti je vodovod e sad ne mora da znaci da je i kod mene isto ali to je neka osnova po kojoj sam isao ) nisam lenj konstantno ucim ne mogu da znam nesto ako nisam probao sa cim se srecem prvi put, ovaj dnevnik po meni i sluzi da covek postavi probleme ako ima itd... da se zajednicki dodje do resenja i samog iskustva koje je samo + u daljem ucenju :)
Presadio sam biljku u F25 saksiju od 7 litara dobila je mnogo vise prostora za korene ona zardinjera u kojoj je bila po duzini definitivno je greska...za moj box ( prostor ) ali mislim da je ok za pc grow i lst za to je savrsena rekao bi eto jedno iskustvo vise i veliki + u znanju ( i treba je sa leve ili desne saditi a ne u sredini ako nekome to pomogne za pc grow :) ) sad kad sam je presadio nekako kao da je zivnula i nadam se ovog puta sve ide ok covek najbolje uci na praksi :) uzecu jos 2 klona i bacam je na cvetanje kad se malo oporavi za jedno 7-10 dana sto bi znacilo da ce biti u vege oko 10-tak dana vise nego planirano, inace oseti se neverovatno na vutru da li je to cudno ? sa ozbirom da nije ni krenula da cveta bas se oseti miris trave, nadam se da vredi cekati WW kao sto ljudi kazu online na kraju da se isplati i da je high ultra.
Upravo to znas kako prvi mi je grow svaki dan citam ucim itd... zato mozda i imam preterano puno pitanja itd... pa stalno pitam - post'ujem itd...mozda i smorim nekog ali sve je to zato sto imam veliku zelju da znam vise i bar malo sagledam tu veliku sliku zanja nadam se da cu za koju godinu posle jedno 10-tak grow-a moci i ja da delim ljudima savete, nadam se da necu biti jedan od onih koji kad dodju do high levela znanja sto se tice uzgoja:D odstupe od pomoci haha.
UPDATE Week 5 dan 34 veg 18/6 presadjeno u F25 saksiju od 7 litara jos max 5 dana veg i stavicu je na cvetanje, ovako to sad izgleda "mala" je zato sto je rasla u zardinjeri uci covek na greskama.... na slikama se vidi po coskovima da ima ocigledno deficit nekog minerala ( valjda ili ph vode nije ok svakako uskoro cu moci to da proveravam ) ali od kako sam je presadio nastavlja da raste.
Ne znam sta je u pitanju od kako sam izvrsio transplantaciju iz zardinjere u saksiju vecu rasirila se lepo siguran sam da je mogla jos dosta da se siri ali evo da javim UPDATE od danas sam je prebacio na drugi spektar boja pod drugom cfl 12/12 rezim i krecemo sa cvetanjem danas racunam kao neki medju period ali vec od sutra racunam prvi dan cvetanja. Koliko sam gledao online WW cveta nekih od 8 do kasnih 10 nedelja ali ako je po prici vredi cekati i zavrsiti sve kako valja.
Trebalo bi WW je legendary sorta od nje su krenule sve mix white sorte koliko sam citao na netu i pobednik je brojnih kanabis kupova.
Jedno pitanje samo biljka se toliko oseti kad udjem u prostoriju ne znam kako bi recima rekao... a u box-u je a nemam karbon filter mislio sam ja ( haha sta ce mi to mala je ona ali sad vidim sa cim imam posla, recite mi ako je miris toliko jak sad koliko ce biti jaci kad krene da cveta 30-40% jaci ? tesko opisati kako moze nesto tako malo a tako da se oseti.