
Galerija nije uvezena
Pozdrav groweri!!! :respect: necu duljit...situacija je sljedeca: box:1mX1mX2m(dsv) lampa: 200W envirolite plava i 150W MH za veg (u daljnjem tekstu lampa 1 i lampa 2) 400W hps agro za flow ventilatori: manji sobni 250mm prvo za veg da plesu :-D veliki sobni 500mm posljer za flow da se razbacaju :-P 2 venta za WC 100mm in and out vent koj inace ide uz karbonski filter 100mm i karbonski filter za out u flow klopa: hesi TNT Complex N/P/K-6/2/4 + mikro Phosphor Plus P/K 8/4 pH- floridor Tekuci Guano N/P/K-7/3/5 atami PK 13-14 tegle: fi 18 oko 2L za veg fi30 oko 15L za kasnu veg i flow zemlja: terra brill pH 5.5-6 neki bzvz treset pH6.5-7 stiropol hydroton strain: Great White Shark (GHS) 4 kom fem Planiram/zelim ispunit cjeli box,jos nisam odlucio za metodu kojom cu to uciniti jer zelim cuti vasa misljenja i savjete. 14.05.2010. Day 1 temp: 26-28C vlaga:50-60% lampa1 udaljena:10cm rezim:24/0 stavljene 2 posude s vodom radi vlage 21.05.2010. Week 1 dodana lampa2 temp:27-29C vlaga:45-55% lampa 1 udaljena:12cm lampa 2 udaljena:35cm rezim:24/0 gospodjica br 1 gospodjica br 2 gospodjica br 3 gospodjica br 4 28.05.2010. Week 2 dodane jos dvije posude s vodom temp:29-30C vlaga:40-50% lampa 1 udaljena:15cm lampa 2 udaljena:35cm rezim:24/0 gospodjica br 1 gospodjica br 2 gospodjica br 3 gospodjica br 4 i koja slika kak to sad sve skupa izgleda toliko za sada,pozzzz:sun2:
1.nemam para za lampe,ove sam skombo ovak za djabe skoro,zato ih koristim,al cim neka lova kapne ide nutra 400W MH XD i ove dvije ko side light XD i hvala na pohvalama :-D 2.zemlja je ok,al ipak terra magma mi je zakon ;-) al opet,dobi djabe,pa mi nije bed tolko XD 3.a hidroton sam stavio bas zato sto zadrzava vlagu dosta a ja nekad i po 4 dana nemogu zaljevat(jbg,obaveze)pa mi je to super,i zaljevam svaka 2-3 dana po 100ml vode i to im je sasvim dovoljno, a ovo za pH nisam znao,hvala ti,cim kapne lova i ph mjerac kupujem.. pozzz i hvala jos jednom svima na pohvalama!!!
frendovi...google...ALI...navise sam naucio od NAJBOLJIH aka od ekipe sa VUTRA.ORG :respect: a box je na takvom mjestu,da ako ga i slikam u krupnom planu,nece se vidjet nista osim "rupe",mogu jedino dio po dio slikat...ove zadnje dvije slike su mi kao "u krupnom planu" a lst...hmmm...jbg,sad si mi bacio bubu u uho...:icon_lol: do sad sam sve sta sam growo lst-iro...ali...nisam nikad imo kako kazes ljutu indicu,tako da mi je to bas fini izazov...hehe..:icon_lol: inace lst-iram tako da grane 3-4 cm od stabljike pricvrstim bakrenom zicom(naravno izoliranom) cvrsto dosta,znaci da ima cca 5mm do stabljike(kasnije kad se udebljaju im malo odpustim zicu da opet ima cca 5mm) savijem granu pod 90 stupnjeva i pricvrstim tako da probusim rupe na rubu tegle i kroz njih pricvrstim zicu. e i granu "vezem" na mjestu di izlaze nove grancice,da zica ne klizne kad se digne opet... kad "preraste" opet ju savijem ali ovaj put u krug savijem sve grane.. :icon_wink: edit: ogladnile su ocito,dobile su 1/4 cepa tekuceg guana u litri vode..svaka po 150ml... :respect:
na uputama pise,doduse za cvjece vani,da polako dozirat od 1/4 do 1/2 cepa na litru vode. dao sam im sad jos jednom 150ml isto 1/4 cepa na litru vode,a dalje cu onda po pola cepa. bome zdere,ovaj veliki se zazutio za samo jedan dan,a mali,ovi prvi zubati listovi koji se na ovoj skupnoj slici vide da su malo zuti su se posusili skroz vec..:icon_lol: ostavit cu ih jos tjedan dva u ovim teglama dok ne kupim jos zemlje. @remus stavio sam hydroton da pokrije dno i dvije sake po tegli smikso u zemlju,pazim sa zaljevanjem tak da valjda nece bit problema,a kad ih presadim cu stavit stiropl samo,bez hydrotona. :respect:
thnx na shemi,imam ju vec,radio sam prije po njoj kad sam imo sve od hesija,sad cu nekako kombinirat. prije,sa hesijem,sam hranio s punim dozama od pocetka,bez postepenog povecavanja,i to skoro svaki dan od 2. tjedna starosti su dobile "jesti" i nisam imo problem sa pregnojavanjem. mada,znam,nevalja tolko kemije im davat,al sta mogu kad su one tak htjele:icon_lol: ventovi: ovi za wc su 100 i 120m3/h a ovaj od karbonskog 160m3/h :respect:
op op...to nisam znao! hvala! :respect: i btw nitko nije vidio ili niko nece komentirat moje jagode? moram se pohvalit s njima,bas su mi slatke,malicke...:icon_lol: :sun2:
05.06.2010. Week 3 temp:29-31C vlaga:35-50% lampa udaljena:60cm rezim:do sad 24/0,prebaceno na 18/6 1.6.dodano 150ml gnojiva(4ml TnT Complexa na litru vode) LST-rane i osisane(znam.izmrcvario sam ih,al oporavit ce se one- ;-)) i dodano 150ml gnojiva(4ml TnT Complexa na litru vode) 3.6.stavljena HPS 400W agro na 55cm, a ventovi preokrenuti:sad je 120m3/h za IN, 160m3/h za OUT i veliki sobni 500mm da plesu XD i dodano 150ml gnojiva(4ml TnT Complexa na litru vode) 5.6. dodano 150ml gnojiva(5ml TnT Complexa na litru vode) par slika samo,net me nesto zaje.. znam...malo su "goluzdrave" sad..al razbacat ce se one ovaj tjedan :sun2: sta kazete? :icon_lol: pozzz :respect:
e,ma ide 150ml rastvora(mjesavine) koja se sastoji od 5ml TnT complexa u litri vode...:sun2: a jbg,nemam trenutno para za zemlju,tak da ce klonovi pricekat jos tjedan dana,pa tek onda idu dole...jbg,malo cu se nacekat dok ne ispunim box..al prije necu stavit na cvjetanje :icon_lol: pozzz:sun2:
@ bjelac-nemam jiffi ni nista slicno(ako mislis na pacanje u tome),inace sam kloniro tak da "umoci" klon u rizon II i direkt u zemlju i prekrijem s necim..:icon_lol: al traje oko 3 tj da pusti korjenje..to mi malo dugo.. :-/ @ Blodeuwedd-taman sam ih opet LST-iro,savio im vrhove,na sljedecem update-u ce se vidjet,a ove donje sto sam vec prije savio rezem za klonove kad se jos mrvicu izduze :icon_wink: i topirat cu klonove,samo neznam koj bi kat topiro..:rofl: imam jos i skoro metar prostora za dizat lampu (iako nece trebat toliko) a vizija mi se mjenja skoro svakom pljugom,tak da cu jos neznam tocno sta cu,i svaka sugestija je dobrodosla..XD hvala svima koji prate! :respect:
drugi box je u igri...1mX1mX1.4m... temp:28-31C vlaga:45-55% lampa udaljena:60cm rezim:18/6 u box ubacen jedan twilight klon (vec zakorjenjen :icon_lol:)------>zahvaljujuci kolegi groweru!! thnx bro! ;-) i skinuto 6 klonova sa GWS-a twilight GWS klonovi i kako sve skupa sad izgleda vlagu nemrem dic na vise od 45% kad je lampa upaljena...stavio sam 4 posude s vodom...mogu i jos ali pitanje dali ce imamat veceg efekta....? pozzz :respect:
hehehehe:icon_lol: moze bjelac,nemas beda :thumb: :respect:
hvala hvala :respect: bjelko fala za rep :icon_wink: svaki dan ih otvorim i naspircam malo s vodom i imaju po 6 rupa sa svake strane poklopca :icon_lol: pozzz:sun2:
12.06.2010. Week 4 temp:28-32C znam,vruce je,stize cool tube :icon_lol: vlaga:40-65% lampa udaljena:60cm rezim:18/6 7.6.ponovno LST-rane 8.6.skinuto 6 klonova,dodan jedan twilight FEM klon i naparavljen FIM 9.6. dodano 150ml gnojiva(5ml TnT Complexa na litru vode) stavljena kanta s vodom i rucnik,jedna strana rucnika je umocena u vodu, a druga strana zakacena na mali dio poledjine velikog venta + 3 posude s vodom 12.6.dodano 150ml gnojiva(5ml TnT Complexa na litru vode) br 1 sry ekipa zbog izrezanog,jbg uletio mi "netko" u kadar :icon_lol: br 2 i br 3 br 4 i br 5 i sve skupa :icon_lol: klonici,malo pozutili,al inace ok :sun2: komentari? sugestije? :watchplant: p.s. sry zbog posta za postom :icon_lol:
malo je jaka doza bila u kratko vrijeme,u 2 dana su se zazelenile fulll... onda im nisam dao nista 4 dana i sad im svaka 4 dana dam punu dozu i za sad se one slazu s tim..:icon_lol: zderu mrcine..XD za 2 dana idu u velike tegle i nista dalje od hranjenja nekih 2-3 tjedna :sun2:
kuzim ja da je jaka ta kemija...al sve sta mi je od hesija staro je 3 god... mozda je zbog toga koncentrat oslabio pa i tako "jaka" doza ustvari nije jaka uopce...?? za 2 dana idu u nove tegle pa niti necu vise hraniti u veg fazi...a cvjetanje cu pocet s pola doze pa pojavacavat..:icon_wink: a vodu u kanti mjenjam svaka 2 dana i rucnik isto,mislim da nece bit problema,do sad sam to prakticiro i pokazalo se ok...vodu ne bacam,nego ju mama koristi za zaljevanje cvjeca u vrtu..lol :icon_lol: hvala svima na savjetima i sugestijama :respect:
kad je lampa upaljena onda je vlaga 40ak % a do 65% kad je mrak...za sada je ok...al prevencije radi maknut cu ove 3 posude po mraku i ostavit samo kantu s rucnikom....ako i tak bude islo preko 60%...smisliit cu vec nesto :icon_lol: zaljevam svaka 2 dana s obicnom vodom a svaka 4 pognojim @Greenpower1 hesi je poluorgansko,mozda zato ne smeta full doza..? pozzz :sun2:
bjelko meni je i to puno :icon_lol: hvala ti za reflektor,dobro ce doc... samo,moras vidjet novi koj radim upravo..od lima iz skrinje...:icon_lol: mrcina ogromna ko pol boxa XD sutra cure idu u velke tegle,jel da flush-am danas ili? ono,preventivno.. doduse meni izgledaju gladno,ja bi ih najradje nahranio,al jbt istripovo sam se sad...lol i hesi ima u sebi pH korektor..kaj ne? trebo bi bit onda konstantan do neklen...jel? klonovi su sad pod jednom flou cjevi...i dobro im je..:sun2: pozz :respect:
pozdrav ljudi...evo mene malo :icon_lol: 19.06.2010. week 5 temp:28-32C vlaga:40-55% lampa udaljena:60cm rezim:18/6 14.06. presadjene u velke tegle i zaliveno sa pola litre vode 17.06. opet LST od kad sam ih presadio,zalio sam ih samo jednom,jucer,sa 250ml vode... evo i par slika :sun2: bjelac jbg znas kak je to..kad djete dobi novu ig***** XD ipak tek sljedeci tjedan se cujemo,jbg,popio sam 500kn kazne..grrr..sad sam bez prebijene pare pa ce cool tube morat pricekat XD ps...lol cenzurira mi rijec igračka...lol XD pozzz :respect:
fala fala :respect: @ hazeseeker jbg,parkiro di nisam trebo,pojas UVJEK imam..cak i dok se po kvartu samo trekeljam..XD @ ReDHeaD ocekujem najgore,nadam se najboljem :icon_lol: pozzz:sun2:
26.06.2010. week 6 (jbg kasnim dva dana:icon_lol:) temp:27-30C vlaga:40-55% lampa udaljena:60cm rezim:18/6 svaka 4 dana dobe pola litre vode... klonovi u zemlji i ispod 200W envirolite :icon_lol: toliko za sada...:sun2: pozzz
XD twilight je mica maca topirala XD a ja sam je malo povezo... svi klonovi su zivi... :icon_lol: jel sad nakon mora mjenjas nick u crnac ? XD :respect:
XD za klon nemas beda...a za frendicu,jbg..mala opet radi popodne.. XD za vikend bi mogo doletit a....? :icon_lol:
ma svaka tema ode malo off..pa je morala i ova... :icon_lol: i ovo nam je svima hobi tako da profesionalnost nije (toliko) vazna :respect:
posto su odgovori isto izbrisani... bjelce svi su prezivjeli...:sun2: a tvajlajt je naje....pa je skracen za glavu :icon_lol: hvala za rep-ove :respect: pozzz
MAME: 02.07.2010. week 7 (opet kasnim,jbg,obaveze) temp:28-35C vlaga:30-45% lampa udaljena:60cm,spustena sad na 50cm rezim:18/6 prebaceno na 12/12 konacno da krenem s tim cvjetanjem :sun2: nisu nista hranjene od presadjivanja,samo cista voda,pola litre sad svaka 3 dana. KLONOVI: 02.07.2010. week 1 temp:27-30C vlaga:40-55% lampa udaljena:15cm, rezim:24/0 klonovi mi fino napreduju,isto samo na cistoj vodi :icon_lol: po 250ml svaka 3 dana komentari? pitanja? :respect:
za sada nikako da spustim taj max od 35C,a za cool tube nikako da odvojim nesto novaca :-/ morat cu nesto smislit...hmmm...hmmm....
ovako...dva su boxa jedan iznad drugog...gore flow dole veg...veg ima ulazni od wc-a 100m3/h a izlazni je isto za wc od 120 m3/h isti taj mi je ulazni za flow box a u flow boxu je onaj od filtera od 170m3/h ako se ne varam... u flow boxu je jos i veliki sobni vent fi 150 a u veg manji fi100... na litru vode koja odstoji jedan dan sam stavljo 5 ml gnojiva i 4-5 kapi pH- i tada bi pH bio oko 6.5...al sad kad sam ih hranio nisam stavljo pH- jer mi je zemljasama po sebi dosta kisela a i nemam vise lakmusa...al kad cu ih hranit u flow cu stavljat pH- jer se vec vjerojatno malo i podigao... moram posudit mjerac negdje prvo XD
MAME: 10.07.2010. week 8 temp:30-38C vlaga:30-45% lampa udaljena:50cm rezim:12/12 Pakleno je vruce u boxu..jbg,nemam vise ideje kako da spustim temp..osim dizanja lampe ili cool tube....prijedlozi? trenutno se ne zale..ali jos niti nema pokazatelja spola... 10.07. dobile pola litre hrane...1cep flortis-a 4-4-9 sa mikro elementima.. KLONOVI: 10.07.2010. week 2 temp:27-30C vlaga:40-55% lampa udaljena: 7cm rezim:24/0 njima izgleda nista ne smeta niti ne fali...dans bacen lst :icon_lol: edit: nemogu ubacit slike u prvi post pa evo kog zanima kak zgleda oprema... za cvjetanje: i za vegetaciju: pozzz :respect:
MAME: 17.07.2010. week 9 temp:30-38C vlaga:30-45% lampa udaljena:50cm rezim:12/12 14.07. dobile po pola litre klope-->1cep flortis-a 4-4-9 sa mikro elementima.. jos nema dlacica... na brzinu slikano,jbg :icon_lol: KLONOVI: 17.07.2010. week 3 temp:27-30C vlaga:40-55% lampa udaljena: 10cm rezim:24/0 14.07. dobili po 250ml klope (pola doze tnt-a) opet na brzinu slikano,jbg :icon_lol: pozzz:respect: