
Galerija nije uvezena
Pozdrav svima. Evo otvaram dnevnik radi lakšeg i što uspješnijeg uzgoja. Znači prvi puta indoor, imao sam vani neke domačice ali više-manje srednja žalost. Ovaj put se pokušavam bacit na malo viši nivo uzgja. Dakle da krenem. Naručio sam 10 kom critical kusha od barneys farm seeds, prilikom testiranja pod pritiskom prstiju puklo je 7 kom. ostale smo 3. što bi to moglo biti? Ove ostale tri koje nisu pukle su stavljene na klijanje 17.10. fino proklijale danas 19.10. i odmah stavljene u 18l 2x i 13l 1x. zemlja 40l composana 10l nekakav biokompovit 7l stiropola i sve to dobro pomješao i napunio posude, zalio. i one glinene kuglice sam stavi na dno. Sada je samo na njima da niknu van, dok ja nestrpljivo čekam 21.10. da stigne box ph metar i ostala oprema, nadam se taman kad bebe niknu. box je 60x60x160 full oprema da sad ne nabrajam, više o tome kad ga motiram. Od treninga sam odlučio radit LST svakako, a možda i toping. http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-06-355_zps14c5babd.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-06-354_zps5f3b2ea8.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-06-358_1_zps1847cdc6.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-10-364_zps71ca42a9.jpg nadam se da će ovi linkovi funkcionirat. nisam mogao podesit na klikni na sliku za uvečanje. potrudit ću se da do drugi put to sredim. dobro bi došla pomoč oko toga.
neiskustvo.. što se može.. jbg, ko radi taj i griješi. ode nešto novaca u vjetar. znam da sam to negdje pročitao na forumu da se tako isproba, samo što sam smetnuo s uma da se to radi vjerojatno sa nekim random sjemenkama... ok nema veze kažu da svaka škola košta, pa eto nekako me to barem tješi. opa cupa? da li moraju vec sad biti pod nekom lampom dok nestigne box? sutra najverojatnije. te tri nisu pukle prvi puta pa sumnjam da će sad. hihi
Bok ekipa. Hvala svima koji su me podržali u ovom otvaranju dnevnika. Da odmah krenemo. biljčice su nikle 21.10. malo iznad površine zemlje, 22.10. stavljene u box. u boxu je temp. zraka kad je upaljena lapa 24-27 stupnja. kad je marak je oko 20. mjerim sa običnim živinim termometrom. Vlagu ne mjerim, zato što čekam digitalni tremometar sa vlagomjerom dolazi u ponedjeljak skupa sa ph metrom. http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-384_zps25eeba0d.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-380_zpsdc9c1384.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-382_zps6f4b81c7.jpg Ventilator za izbacivanje zraka je Prima Klima sa dvije brzine 220-360m3/h. motiran na vrh boxa. ulaz je pasivan. nema venta za mješanje zraka unutar boxa. tu ću sve prema potrebi kad stignu mjerači. uzeo i caarbon filter, čeka svoj red. http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-376_zpscd2b66d1.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-369_zpsfc29b703.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-371_1_zps1bfdbfde.jpg Žarulja je HPS Sunmaster dual spectrum 250w sa reflektorom. Stoji na jedno 45 cm od biljaka. http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-374_zps4b33c0b8.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-379_zps362073cc.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-366_zpsf6bf2c13.jpg Prigušnica Pro Gear + najednostavniji timer. trenutno podešen na 18/6. http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-367_zpscf35caaa.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-368_zpsdf189c5e.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-14-391_zps6201cddf.jpg Eto što se tiče opreme za sad je to sve dok nestignu mjerači pa ćemo vidjet što će falit. Vodu uzimam iz pipe odstoji 48 h pa lagano prskam. imam neki za ph minus iz akvarij shopa i limunske kiseline, al nisam siguran jel uredu dat tako kapljicu dvije od oka bez mjerenja ili jednostavno samo voda dok nestigne metar? Što se tiče prihrane prvih mjesec dana ne palniram gnojit.Imam neke obične preparat za fazu vege što je ostalo od outdoora, možda krajem faze vege. al o tom po tom. i naravno crvena plantela za cvijet. za prvi puta bit će ok ja mislim. Živjeli!
bok ekipa! eto nas opet nakon tjedan dana, biljčice su stare devet dana, tjedna dana u boxu, i prije čeri dana sam počeo mjerit vlagu. lagano napreduju sad su visine 8 cm. meni izgledaju ok, Osim jedne kojoj se prvi par listića nekako smežurao. prepoznat ćete na slikama. nisam obraćao previše pozornosti, nadam se da nije ništa ozbiljno, Tako mi i izgleda jer napreduje isto kao i ove dvije. ph metar je isto stigao, jednom sam ih zalio od kad ga imam i to prije četri dana i još mi se čini da nije potrebno. ph spuštam sa 7.5 na 6.4. još sam ubacio dva PC ventlatorića u box jedan za ubacivanje jedan za mješanje zraka oba rade samo kad lampa gori. Situacija u boxu je sljedeća: kad lampa radi temperatura je 25-26 stupnjeva, vlaga varira od 50 do 55%, kad je mrak temperatura je 19-20 stupnjeva vlaga 70-75%. kasnije kad malo porastu, a sa njima i vlaga, planiram uzet grijač za akvarij da radi kad je lampa ugašena. Evo ovako to izgleda za sada . http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-21-397_zpsa8963263.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-21-398_zpsd79321a4.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-21-399_zps744e2282.jpg http://i1370.photobucket.com/albums/ag277/amstaff91/2011-12-21-396_zps7f22bc23.jpg Do sljedećeg javljanja!
Žarulja je sunmaster dual spectrum 250w. inače vent za isbacivanje zraka radi non-stop. u prvoj kad ga vavim u drugu vlaga se poveča. znači trebao bi upalit i ova dva pc venta na non-stop? ok tnx na savjetu.
Pozdrav ekipa! lagano ulazimo u treći tjedan, vrijeme je za mali grow report. biljkice su danas napunile svoj 16. dan. Za sad meni izgleda sve u redu, mislim da nema nikakvih problema, pošto svjedočim dosta solidnom napretku. sve su jednake visine cca 15 cm, i baš se fino šire, četvrti par listova je tu. njušim nemoguću gužvu pa sam planirao jednu preselit kod frenda kad postane kritično. Sljedeći tjedan planiram lagano počet prehranjivat imam doma neki BIOPON sa većim omjerom N. ostalo od outdoora, pa treba iskoristi. Od treninga samo odustao, zbog topinga mi se neda čekati oporavak. A za LST očito nema mjesta u širinu, tako da ništa od toga. Nadam se bit će više prilika, ako ovo uspijem odradit do kraja bez problema. eto i slikica, molim iskusne ako primjećuju bilo kakve nepravilnosti za savjet.
tnx Cill, tnx mario. ok potrudit ću se da odradim toping mada nisam posvetio bog zna što vremena na proučavanje ove tehnike. evo čim počne vikend uhvatim malo vremena, proučim, odradim.
tnx Cill, koristan link! odradio topiranje, tako da sam odsjekao vrh (stabljiku) između četvrtog i svježeg petog para listova. valjda sam dobro skontao tehniku, i nadam se da nisam napravio nikakvu štetu. topirane sve tri. evo jedne čisto da vidite primjer.
super. malo me sve to skupa brinulo, ipak sam upropastio sedam kom. sjemenki na samom početku. još da sam ovo zeznuo, neznam što bi.
pozdrav ekipa. vrijeme je za mali report, prošlo je tjedan dana od zadnjeg. eto biljkice proživljavaju svoj 23. dan. topirane prije 6 dana. izgleda da stresa nije bilo previše jer su sa nekih 15 cm skočile na 27-24 cm. znači prošli tjedan su narasle kao predhodna dva zajedno. Ostalo je kao i do sada temperatura kad je dan je 27-25 stupnjeva, vlaga 50-55%. kad je mrak temp. 19-20 stupnjeva a vlaga je 70-75%. Zaljevam jednom tjedno sa malo više od litre vode na svaku, ph vode 6,4. gnojiva još nisam stavljao nikakva. nije baš sve idealno. naime listovi su nekako požutjeli, pogledajte slike pa ako neko možda nešto zna što bi moglo biti neka pomogne. meni izgledaju skroz različito ko da nisu sestre.
hvala Cill. da li to znači da bi trebao počet sa prehranom? imam neko gnojivo obično što sam planirao koristiti za vege fazu zove se BIOPON. omjer NPK je 8:3:4.
sad kad malo bolje pogledam dalo bi se nešto skemijat sa tim proširivanjem. potrudit ću se da to riješim. tnx dark! sljedeće zalijevanje ubacujem gnojivo.
Bok ljudi! nastavljamo sa dnevnikom u 30. danu života biljaka od kad su nikle. 3. dan na 12/12. Biljke su sasvim u redu. osim onih par sitnica nastalih od pre kasnog gnojenja. npr. par požutjelih listova i par nekako zgužvanih. uglavnom ništa se za sad ne širi. Najviša biljaka ima nekih 52 cm, druga najveća 47, a najmanja 44 cm. Lampa je trenutno 35 cm od vrhova, u visinu imam još prostora nekih cca 15 cm maksimu, nadam se da to neće biti problem, malo me to brine pošto Cill kaže da njegove idu puno u visinu. Možda sam trebao prije prebaciti na 12/12. Šta je tu je, mogu se samo nadati da neće prerasti tih 15 cm. To je više-manje to što se tiče biljaka. da i gužva je sve u šesnaest. Temperatura i vlaga za sad u granicama normale. Vlaga možda malo previsoka 75% kad lampa ne radi. Malo sam raširio boks sa svake strane par cm. I dodao sam i onaj drugi pc vent unutra za miješanje zraka.taj sam imao prije za ubacivanje zraka, ali bez neke efikasnosti, sada bolje služi. Danas sam montirao i karbon filter sa pola metra alufleks izolirane cijevi od filtera do venta i pola metra za van. sada ventilator radi u drugoj tiše nego prije u prvoj. eto to je više manje to za sada. ovako to izgleda.
Pozdrav ekipa. Nastavljamo sa dnevnikom nakon dva tjedna. prošli report preskočio zbog problema sa forumom. Eto nas u 44. danu života od kad su nikle. 17. dan na 12/12. cvijetanje brojim od 10. dan na 12/12 ma da su spol pokazale nakon 4-5 dana. prošlih tjedana sam muku mučio sa vlagom i do 80%. i razlikama u temperaturi noć-dan i do 11 stupnjeva. Za vlagu koristim odvlaživač zaraka cerezit aero 360. pomogao je nekih cc manje od 10% spustit. temp sam rješio tako da sam vent za izbacivanje zraka stavio s vanjske strane šatora na vrh, tako da je sad samo fiter unutra i nekoliko desetaka cm cijevi. sad je sve ok što se tie temp. vlaga trenutno oko 72% volio bih barem još za 10 sputit. Biljke napreduju sve ok.Sve tri cure. osim što je nedostatak dušika očit stariji listovi se suše ko ludi a vidi se i na nekim novijm listovima. vjerujem da je to zbog pre brzog gnojenja sa crvenom plantelom, već nakon par dana na 12/12 sam je počeo koristit. Prije toga sam jednom koristio BIOPON za vege fazu, desetak dana ranije, znam da sam trebao još jednom prije plantelle cvjet. ostalo mi se sve čini ok, dobro ima još tu par sitnih nedostatka ali ne opterečujem se previše. ovo mi je prvi ozbiljniji grow tako da sam zadovoljan razvojem događaja za sad. Zaljevam svakih četri dana sa 1l vode svako drugo zaljevanje full doza plantelle. ph ok6.5. Biljke su visine oko 76 cm velike i 64 manja. lampu držim blizu i do 27 cm od vrhova, pušu dva pc venta po njoj tako da nema problema.
tnx, maniac i stipe. ove donje listove sam pokidao baš prije slikanja. baš cijela hrpa je bila, meni se činilo kao nedostatak N. ph mjerim nisam spouštao ispod 6.3 ni jednom inače oko 6.5. ako napravim flush vodom iz tuša kojom inače i zalijevam ph 7.5. zar mi neče ostat ph zemlje previsok? edit: ništa onda posudu od 50l pa smanjit ph i onda flush. smo je problem što ne mogu ostaviti vodu da odstoji.
ok. hvala stipe. za flush je sigurno danas ću napravit direkt iz tuša. Što se tiče rupa možda sam izbušio malo prevelike jer svako zaljevanje mi je procurilo i to dosta, pa sam smanjio na litar vode, i sad zna nekad ali skroz malo. moguče da se nakupalja jer svaki put kad maknem kante van boxa vidim na mjestima gdje stoje da je dosta vlažna podloga.
Bok ekipa! Četvrtak je do sad svaki put bio dan za report pa neka tako ostane i ovaj put. Danas 51. dan biljkama 14. dan cvjetanja. Još uvijek rastu 90 cm visine velike i 77 cm mala. Flush odrađen prije sedam dana direkt iz tuša pustio sam jedno dvije minute svaku da lagano iscuri ispod. Prije dva dana zalivene svaka sa 1l vode i 2/3 crvene platele. ph 6.7, nekako sam se odlučio manje doze gnojiva i bar dva zaljevanja bez pa opet 2/3. a ne svako drugo zaljevanje ful doza, sljedećih nekoliko tjedana, a dalje ćemo vidjet. što se tiče uvjeta i ostalog je sve po starom, nikakvih drastičnih promjena nema. vlaga divlja i dalje do 75% kad neradi lampa. imam još malo vremena za to sredit, planirao sam uzet neki kvalitetniji,manji odvlaživač za sobu. pa ako neko ima iskustva i prijedloge neka pomaga. Nadam se da ću naći nesšto što je kvalitetnije a opet meni finaciski prihvatljivo. To je to za ovaj report, mogao bi ja sad tu filozofirat do preko sutar ali čemu. Evo da i vi vidite kako izgledaju. lp svima koji čitaju!
Pozdrav ekipa! evo nastavljamo sa 58. danom života. 20. dan cvjetanja. Nikakvih drastičnih promjena nema, laganica se gura naprijed, pola puta je iza nas. U ovom updateu, stvarno neznam o čemu bi mogao pisat, kao što već rekoh sve je u standardima normale. Flush odrađen prije 14 dana nakon toga jednom gnojene sa 2/3 crvene plantele i dva puta poslije toga zalivene sa čistom vodom, čekam sutra za opet 2/3. Nakon 27 dana na 18/6, i 31 na 12/12 + jednom toirane, još se vidi da rastu, puno manjom brzinom ali rastu. trenutan visina ovih u većim teglama je 95 cm a ova u manjoj oko 81 cm. Prema proizvođaču bi trebale u visinu nekih 80-90 cm (tako piše). problem je taj što nemam više di s lampom. Sa reflektora sam skinuo sve dole i pričvrstio ga na sam vrh šatora nema više ni centimetra prostora u vis. trenutni razmak između vrhova i žarulje je 30 cm. Evo to bi bilo sve za ovaj puta. Sretno svima koji growaju!
hvala otrove! na savjetu i pohvalama. ok, prvom prilikom čupam slabije vrhiće. samo mi nije jasno da li da to pokušam odradit kao lollipop ili samo čupam bez pretjerane mudrosti?
tnx stipe. imao sam ja lollipop od početka u planu, ali sam nišao na neki post di sam pročitao da lollipop nije baš kompatibilan sa malim prostorima di je gužva. zbog toga što nakon lollipopa biljke se dosta počnu širit u gornjem djelu a ako nemaju mjesta u širinu onda se izduže. neznam koliko je provjerena informacija ali znam da sam zbog toga odustao na kraju. jer sam se bojao da mi ne prerastu visinu šatora. ali sad ću ipak odraditi pa što bude.
ok! hvala svima! shvatio sam. lollipop radim večeras. stipe u širinu nemam ni mm mjesta ližu mi biljoze sve četri strane šatora na veliko. otrove hvala na savjetu, ali iskreno neda mi se sad nešto eksperimentirat previše. lollipol i to je to.
Bok ekipa! 65. dan od kad su nikle 28. dan cvjetanja. Lopllipopane prije 6 dana. Nakon lollipopa vlaga u bosku pala za čak 20%. sa nekih 70-80% na 50-60% kad neradi lampa. Ostalo sve standardno kao i do sada, da sada ne nabrajam. Malo ču samo o zalijevanju, svaki 3-4 dan sa 4l vode na njih tri, dvije 15l i jedna 10l tegla. Svako treće zalijevanje ide 2/3 crvene plantele. Stale sa rastom sa danom 60-tim od prilike. konačna visina u velikim posudama je 95 cm a u manjoj 83 cm. Lijepo se pune, znakova šećerenja još nema. Listovi izgledaju skroz zdravo, osim na ovoj manjoj su malo svjetliji, razlog nepoznat. Mala je ova prva odmah do vrata: I veće: Evo toliko od mene za sada. tanSre žičBo svima!
Bok svima! 74. dan od sjemena 45. dan na 12/12. Prošli tjedan nisu obilježeile nikakve drastične novosit. Usprkos velikoj hladnoći i vanjskim temperaturama i do -15 ovih dana, nastojano sam posvetit malo više pozornosti uvjetima u boxu i tako uz pomoć grijalice i timera održao željene uvjete. temperatura: 17-26 vlaga: 40-60%, možda mrvicu više od 60% kad lampa neradi. Ušli smo u zadnjih trideset dnana + sušenje. Biljke se pune, odlično napreduju, primjetio sam koju seđu dlačicu na hedovima i skroz lagano se vidi da kreće šečerenje. Listovi na većim biljkama ne pokazuju nikakve nedostatke, ma da je jedna malo tamnije zelienija od druge. Dok je ova manja prije nekih 8-9 dana pokazala dosta žutih listova sa smeđim mrljama, a ima i samo žutih točkica po listovima i jedno i drugo je rašireno samo po gronjem djelu i sredini biljke dok su listovi donje tećine skroz zeleni i zdravi. Nisam si dao truda da saznam razlog, zato je još uvijek nepoznat, nego sam prije 5 dana odradio flush i sad slijedi gnojenje. A možda je spržena od lampe, jer je prije bila na nekih 23 cm od žarulje. Da i inače na maloj nisam odradio flush kad sam prvi puta radio prije nekih 30 dana od prilike. Mislim da nisam zaboravio ništa važno. SRETNA NOVA GODINA!
hvala ekipa! @mario339 ma ne osjete se puno uz karbon filter. malo nešto se osjeti u sobi di je box, tu i spavam. stalno vjetrim zbog vlage, a iza zatvorenih vrata na hodniku se ne osjeti ništa. Inače mirišu sjajno, predivan miris. uopće se ne kužim u te mirise, ali usudio bi se reči da osječam naranču i još možda neki element-dva ali neznam koji. e sad neznam što bi bilo da nema filtera, najvjerojatnije bi se ostetilo po čitavoj kući. @Smells nije još to taj miris kod tebe ko kad krenu cvijetat, koliko se ja sijećam kad su moje bile ko do prilike tvoje. pa ako je barneys farm critical kush u pitanju, uopće ne sumnjam da ćeš imat ovakve uz samo malo tvojeg angažamana i truda.
Pozdrav ekipa. 81. dan od sjemena 51. dan na 12/12. Lagano se gura prema kraju, sve misli na veliko bježe na berbu, ma da još nema nikakvih znakova sušenja listova. Vrhovi se još fino pune, poprimaju lagano konačnu definiciju. Oko od prilike 20% dlačica je poseđilo. Berbu planiram odradit krajem ovog mjeseca, 27.01. bi bilo točno 60 dana cvjetanja, to bi bila neka računica prema proizvođaću koji kaže 55-60 dana cvjetanja. Cvjetanje brojim od 10. dan na 12/12. znači sada sam u 41. danu cvjetanja. Uvijeti u boxu optimalni. Jućer dobile prvu full dozu plantele, izgleda da su je fino prihvatile, jer nisam zamjetio nikakve zakove da se nešto bune. Zalijevam svaki treći dan sa 5l vode na njih tri i svako treće zalijvanje ide plantela, ph 6.6-6.8. Što se mene tiće sada slijedi pauza od pušenja, čišćenje organizma od thc-a sve do berbe i sušenja. Znači nema više bacanja novaca dilerima za rubu kaja ne vrijedi ni četvrtinu onoga što plaćam. Lijepo sada čišćenje da lupa što jače, kad je osušim. Za sada toliko od mene. Ljepi pozdrav svima. Sada tek vidim da si nisam baš dao truda oko slikanja. moglo je puno bolje. Bude drugi puta. Mlisli da sam uspio dočarat napredak, za sada.
Hvala svima na pohvalama! @Tarzan pa računam prema proizvođaču tek tolko da imam neku orjentaciju, brijem da nemože niti upuno odstupat kako za sada stvari stoje, eventualno tijedan dana duže da ih ostavim. vidjet ćemo sve kroz tijedan-dva kada slijedi rasplet događaja. @lauba vjerojatno neki poremećaj kod prihrane, odradio sam flush i normalno napreduje, samo što cvijetovi smrde na tri dana nošene čarape, dok ove dvije mirišu predivno. @Smells ove u 15l kantama su 96, a ova u 10l oko 84 cm. @Bizzzo nisam planirao skidat prije kraja ovog mjeseca niti jednu, neću si to dopustit opet kao u jesne kad sam skinuo u outu prije zbog puno kiše sredinom desetog mijeseca a onda je uslijedilo još tri jedna predivnog vremena nakon što sam ih skinuo, al ok nije bila neka pretjerana šteta jer nisu bile ni 30% kao ove. tako da sada imam srpljenja,a i pauza od dima mi jako godi već tjedan dana, samo se nadam da neću počet krizirat za koji tjedan pred sam kraj.
Ma nemaš beda stari smo ti pitaj. Brijem da oko ne manje od 35 i ne više od 45 cm, pisao sam o tome u updejtovim, trebalo bi malo prolistat dnevik, meni se sad neda trenutno. Al računaj tu negdije ne više od 45 cm.
Pozdrav svima koji čitaju. Vrijeme je mali izvještaj. 88. dan od sjemena, 58. dan na 12/12. Biljke napreduju bez ikakvih problema, lagano se može vidjet da stariji listovi gube zelenu boju i postaju žuti, također se može vidjeti i na gornjim listovima to isto, ma da puno manje. Ovisi sad i od jedne do druge, dakle od ove dvije veće jedna je dosta više požutila i dosta više se zašećerila od ove druge, dok bi za ovu manju mogao reći da je na trećem mjestu, ako gledamo neko dozrijevanje ili kako da to nazovem. Usprkos tome ja ih planiram rezati sve skupa, da bi od šatora napravio sušaru. Plan je slijedeći: Gnojivo više dodavati ne planiram, zadnji puta dobile ful dozu plantele prije 3 zalijevanja- cca maximalno 9 dana. Do tada svaki puta 2/3 svakih 7-9 dana ili tri zalijevanja. Dakle zamislio sam da ih za 2 dana još jednom zalijem, ostavim da se osuši 3 dana, pa flush. I onda desetak dana bez vode pa pod nož. To bi ispalo sve skupa cirka 60-65 dana cvijetanja. Znači za dva tjedna bi išle pod nož, moja procjena je da bi do tada trebale biti komotno gotove. Pa udri brigu na veselje! Ili se iskusnijima čini rano? Eto toliko o tome za sad. Temperatura: ON: 25-26, OFF: 17-19. Vlažnost zraka: ON: 45-50, OFF: 60-65. Ph nisam provjeravao odavno ali brijem da bi trebao bit od 6.6 - 6.9 tako je barem bilo zadnjih 5-6 puta kada sam mjerio. Eto slike, fotkano prije od prilike 24 sata prije zalijevanja. Lijepi pozdrav!
@fulldedarak hoćeš reći da mi ganja plijesni?? daj malo pojasni molim te, ako nije problem. Vlagu nemoguće spustiti, turbina radi u drugoj brzini. Ne znam @CilI, ne mogu bolje uslikati, ipak slikam mobitelom tako da ne znam hoće li biti ovo od koristi?
@CilI, Odlično. Nažalost nemam mikroskop, morati će pasti odokativna procjena. Da li si ti stekao dojam da ovaj moj plijesni? sad me full ubediro.
Zahvaljujem svima, posebno @stipe i @CilI. Mislim općenito ta dva lika su ja mislim svaki od njih zaslužni za 25% plus prinosa od onog što sam ja imao u glavi na početku, i onog što sam planiro. Stvarno su me obasipali korisnim savjetima od početka pa do sada. tnx carevi! tnx @fulldedarak . planirao sam sam ja sa tim, ali jako zahvalan mi se pokazao ovaj strain, što se tiče stresova. Pa sam počeo kontat da će tako izgurati i plijesan. Ako ne, uvijek mogu upaliti grijalicu pa vlaga dole, ali do tada ima da se štedi na struji. @RoyalPixel Puno je gužva kod mene, ali ja to smatram kao prednost barem se imaju di naslanjati biljoze jedna o drugu i o stranice šatora, ma da sam jednu trebao malo svezati dole skroz za stabljiku jer se cijela počela opasno naginjati u jednu stranu. Ono što ti ja mogu reći iz svog nekakvoga skromnog iskustva je da bi pošto je BF Critical Kush high yaled strain sam po sebi, sa 20 l posudama u 1,20 x 1,20 i mogu ti čak reći 600w hps na tu površinu, ma da sam siguran bi se većina iskusnih growera složila da je za tu površinu inače neka ideala 400w. Uz sve to skupa i pošten trening, malo dužu vege fazu, 4 biljke. Dobio bi pravo brdo hedova. Eto malo si razmisli, nadam se da sam bio od pomoći. Pozzz!
HITNI UPDATE!! 48. dan cvjetanja. Tri puta pogađajte problem. Da!! jeb..a plijesan! Danas u jutro spazim smeđi vrh, sve dlačice smeđe i izvadim van probam po mirisati kad ono smrdi. A nisam uopće vidio da se stvara ona kao paučina bijela o čemu je cilI pisao gore u postu. U glavnom ujutro nisam htio ništa dirati, na jedan način nisam ni htio vjerovati da je plijesan. Onda kad sam ugledao pod lampom bilo mi je sve jasno. I što ću drugo, obezglavio sam topa na tom mjestu. Inače jedna od glavnih grana! Probati ću spustiti vlagu što je više moguće. Pričekati do eventualno preko sutra, da odradim flush, i danje čekati da se suše, a ako se ponovo pojavi slijedeći dam idu van, pa makar bez flusha ili iz mokre zemlje. Evo, ovako izgledaju zdravi: Ovaj je bio pljesniv: Obezglavljeni: Sviježe ubrani pljesnivi vrh i sviježe ubrana pop corn grančica
Hvala što pokušavaš biti od pomoći. a da li vidiš razliku između prve dvije slike?? teško da je neki drugi razlog. Meni sve izgleda da je plijesan. Teško da samo taj jedan vrh jedini u boxu izgleda totalno drukčije od svih iz nekog drugog razloga. i još jedini smrdi totalno drukčije od svih, još je drukčiji na dodir.
Mislim da je to to. kao kod mene, sam ranija faza, iz toga se razvije kad napreduje. Vidim na ovim zrelijima kako postepeno smeđe.Jako teško da je neki drugi razlog. Koliko bi još moglo biti razloga zašto je jedan dio vrha postao totalno drukčiji od svih, praktički preko noći? Znači dlačice posmeđile sve od jednom. nije bilo ni jedne bjele u blizini, a donje dvije trećine te iste grane izgledaju potpuno normalni kao i svi ostali vhovi u boxu. Evo ako pogledaš ovaj video do kraja, možeš vidjet da i nema baš cvenih, nego zelenih. A niti jedan ne liči na onog mojeg na slici. gt7HG-B2mUs
Hvala @fulldedarak. Probati ću sklepat vlagu barem na 55-60%. prestajem zalijevati, preskačem flush i čekam da se osuše par dana, što je duže moguće i pod nož. Evo i mali osvrt na prijašnje postove, moram ovo reći: Dakle prema prijašnjim postovima, mogu zaključiti da su slijepci počeli surfati forumom, te su također stare iskusnjare najednom počeli biti amaterčine. kako li se samo prave naivni.. Auuuu!!! ali neka, neka. Ono što ja hoću reći je samo to da molim sve članove foruma koji misle ili imaju namjeru zbunjivati i pri tome ometati rad neiskusnih članova, neka to rade u svojim dnevnicima.Ili što ja znam di već. Ostalima svima koji su u ovnom dnevniku lajkali i jedan normalan ili koristan post bilo čiji, VELIKO HVALA! Eto toliko, hvala lijepo!
Eto slike koju sam maknuo. Razumem druže stari vodniče! Da prekinuem ovu glupu rasparvu! A znate di ću ja sad? Na bolovanje. Do danjega.
Evo zadnji post, da može u završene. Na 57. dan cvjetanja su bile ubrane. Plijesan se na sreću nije vračala. u boxu se ništa značajno mjenjalo nije osim rasporeda pc ventova za cirkulaciju zraka. Sad je već suha na veliko. 3 tjedna na kjuringu. sušio sam je na podu boxa sa full ovtorenim vratima sa pc ventovima napravio dobru cirkulaciju zraka. temp je bila od 18 do 23, a vlada od 35 do 45% i tako 5 dana. Eto, što još reći.. Dim je odličan stonerski, zabija za krevet opušta itd... dosta lak za uzgoj, pa čak i meni prvi puta, naravno da je boglo i puno, puno bolje. okus i miris nažalost ne bi znao opisati. Mislim da bi bilo dobro još napomenuti za slijedeći grow Stiglo sjeme od Orange buda, DP 2x. Fruit spirita RQS 2x. Ići će u m x m 400w. sa hesi starter kit i još neke stvari kao što je vlaga npr. sređujem sa opremom. Evo toliko. Pozdrav!
Evo kako to kod mene izgleda od prilike suho. Inače vrhovi su puni kristala, samo što je s mojom kamerom nemoguće ih uhvatit. Glupo mi je sad govorit o okusima i mirisima, zato što stvarno nemam riječi kojima bih mogao opisati. Mogu samo reći da je odlično za pušiti. Stvarno izrazito fin okus, miris isto i još tome ne grebe uopće za grlo. Ovo mi je prva brendirana vutra za koju točno znam što je, pa ne bi volio lupetati na pamet. Mislim da kad probam još par sorti da ču lakše pronalaziti riječi kojima da opišem dim. Djelovanje je jako stonersko iskustvo, pravi pravu lijenčinu od čovjeka naročito kad je kauč, krevet, fotelja i sl. u blizini. Opušta i tijelo i um, gotovo terapeutski učinak pri kojem misli ostaju prirodne i potpuno stabilne. Eto toliko od mene u malom "smoke reportu" za kraj! Ako se mene pita može u završene. Ili se trebam nekome posebno obratiti?