Poz za sve clanove. Ime vašeg dnevnika: 3.Grow Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training Rasvjeta u vegetaciji: MARS HYDRO LED Grow TS 1000... Snaga svijetla u vegetaciji (W): 150 Rasvjeta u cvjetanju: MARS HYDRO LED Grow TS 1000... Snaga svijetla u cvjetanju (W): 150 Nutrijenti: Hesi Sjeme je random/nepoznato Ostala oprema se vidi sa prilozenih slika Dimenzije Boxa 80*80*180 Sjemenke prije 5 dana ubacene u vodu. Prije 2 dana ubacene u zemlju. Jedna je ugledala svjetlo a ove dvije se jos ne pojavljuju. To bi bilo to za sada. Trebat ce mi puno srece da bude jedno zensko . Pozz
Visina lampe je na 50cm od biljke.Zasad bez ukljucenih ventilatora.Temperatura je oko 20oC A vlaga 40%.Rezim svjetla 18/6 dan/noc.
Tesko mi je doci do sjemena i ovo su moje zadnje 3 sjemenke. Nadat cu se jednoj zenskoj i zelim dobiti malo iskustva sa LED jer sam do sada gajio pod MH svjetlom. Sljedeci grow ide najvjerovatnije sa feminiziranim sjemenom. .
Hvala kolega.
Sljedeci grow svakako ide brendirano sjeme. Hvala na lijepim zeljama. Jeste bilo je dimano na 95% ali sam sad podesio na 75% za pocetak ili je bolje da odmah krenem sa 100%.ok sutra prebacim u veci pot. Hvalana savjetu Poz
Poz Kao prvo hvala vam savjetima i evo mali update.Biljcica raste polako i sigurno. Losa vijest je da one dvije jos nisu proklijale i mislim da nece ni proklijat. Ostavim ih jos par dana pa vidit cemo. Razmak lampe od vrha biljke je isti. Oko 55cm a snagu sam drzao na 50% i danas sam smanjio na 25%.Mjerio sam sa nekim jeftinim lux metrom i pokazuje 7000luxa na 25% snage. Citao sam da je to dovoljno za pocetak dok ne krene prava vegetacija. Gnojiti ne planiram jos. Mozda tek za 3 ili 4 sedmice ili sta vi mislite. Sto se tice zaljevanja radim svaki dan po malo po povrsini zemlje. Pot je na dnu uvijek suh. Temp je oko 22-23 Oc i vlaga oko 40%.Upalio sam jedan ventilator na malu brzinu da mijesa zrak pomalo i da malo puse po biljci. Izduvni sistem neplaniram jos paliti. I eto to bi bilo od mene a vas savjet je uvijek dobro dosao. U potrazi sam za sjemenkama a ovoj se nadam da bude zena mada je rizicno jer ce najvjerovatnije ostati na toj jednoj biljci. Pozdrav
ok. nadam se onda istom ishodu.
poz kolege danas je 21 dan od kada je biljka izvirila iz zemlje i evo mi i update. Biljka raste polako i sigurno hehe. evo slike pa ako neko primjeti nesto za poboljsat zahvalan cu biti na savjetu. Nemam puno sta reci jer je tek pocelo. Poslusat cu savjet od Alien OG i pojacat cu svjetlost ali ne na 100 posto nego cu zasad na 50 posto pa da vidim kako ce reagovat biljka.I dalje je ventiilator za ispuh ugasen a ovaj mali vent je upaljen na nivo 1 da simulira mali povjetarac da jaca stabljiku i da zrak malo kruzi u boxu. Zaljevam pomalo vodom bez ikakvih vitamina i gnojiva.Malo bi trebao temp povecat ali sad zasad cini mi se da biljki odgovara okolina. to bi bilo to.
i da zaboravio sam pitati. Na stabljici se pojavila neka boja rozkasto plavo il tak nesto. Nez da li mozete vidjeti na slici. Jeli to neki znak ili je to beze nest.
mali update i pozz biljku sam presadio u veci pot jucer jer nisam prije mogao zbog toga sto je zemlja bila vlazna. Biljka je krenula brze da raste vjerovatno zbog savjeta da pojacam svjetlo. I dalje je na 50% snage svjetlo a mjerio sam sa nekom app lux i iznosi oko 19000.biljka zdravo izgleda, zaljevam sa dodatkom power zyme, wurcel compkex i super vit svaki drugi put. samo jedan vent radi za jacanje stabiljke i da zrak malo kruzi. Rezim svjetla 18/6 i izduvni sistem i dalje ugasen. za odprilike 7 dana ide u finalni pot od cca 15litara i tada pocinjem i sa treningom. Sve zavisi i kako ce se tih 7 dana biljka ponasati. i to je to. savjet svaki je dobro dosao. eh sad imam jedno pitanje. pregledam zavrsene dnevnike i uporedjujem sa svojom boljcicom. sad je odprilike 25 dan od kada je izvirila iz zemlhe. nekako mi duplo manja moja biljoza nego kod tih pregledanih dnevnika u 25om danu. da li meni to izgleda samo na slikama i je to sve zavisno od sorte i genetike. tei je pocetak i kontam n8sam imao sta toliko pogresno uraditi.
hehe ne cini ti se, vec jest tako. Eh sad pitanje zasto nisam onda odmah u finalni pot presadio. Odgovor je jednostavan, napravio sam gresku . zato sam i rekao da odmah za sedmicu ide u finalni pot. ziv covjek uvijek moze uciti. bitno je iz gresaka nauciti. ali hvala tebi na sugestiji i usput sretne praznike zelim za sve one koji slave. poz
pozz za raju nista posebno samo da prikacim sliku za mali update. postavke su sve iste . imam dva pitanja za iskusne clanove. Narucio sam Air Pot 20 litara i dolazi mi za 4-8 dana. Vec sam dobio savjet da presadjujem u veci pot i imam pot od 11l. Zanima me jeli bolje da biljka stoji u trenutnom potu pa da presadim ju kad dodje air pot ili preporucujete da presadim odmah u 11litara pot pa opet za par dana presadim u finalni air pot. kontam 2 puta presadjivati u par dana je bezpotreban stres biljci. Drugo pitanje Da li poceti sa treningom topping i LST sada ili nakon presadjivanja u finalni pot? poz
hvala na brzom odgovoru. ok onda ide topiranje a savijam ju u finalnom topu ili mozda i odmah.
bas ste brzi i hvala jos jednom svima. Probam ovako. Nadam se za 4 dana da stignu potovi pa presadim i topiram. Nakon tog brzo savijam i onda pratim kako raste. Sljedeci put se ne zafrkavam i odmah sadim u finalni pot. pozz
poz kolege i kolegice potovi su stigli, biljka je presadjena, uradhen topping i savijanje. Prvi trening od kako je pocela da zivi. Snadbio sam se sa gnojivom i ostalim sitnicama i u medjuvremenu sam dobio regular nepoznato sjeme i ev 3 su proklijale i danas ubacene u zemlju. Od postavki je ostalo sve isto stim da je biljka pocela malo mirisati tako da stavljam izduvni sistem u pogon i za pocetak stavim da se pali svakih 4 sata po 5 minuta. Mislim da je dovoljno to za razmjenu zraka. Plan je da budu na kraju dvije zene a volio bi i 3 da budu jer sam pripremio 3 air pota od 20 litara. narednih dana mi dolazi jos neke opreme ali to updejtujem kad stigne. Sa app sam mjerio lux i pokazuje oko 20000 na vrhu biljke koja raste a tek posadjene sam smjestio na dno boxa i tu sam mjerio cisto 8nformativno i ima oko 10000luxa.To je to i poz. svaki savjet rado primam i unaprijed hvala. sretna nova svima.
da se nadovezem lampa je na 65%snage,i air pot sam zalio sa 3 litra vode. prvi put imam ovakve potove pa nez kako se ponasaju, krenut cu ovako pa pratim biljku.
i da li preporucujete da krenem sa gnojivom iki da sacekam jos jer biljka lijepo raste i napreduje. ne pokazuje nikakve lose simptome
iskreno planirao sam ih drzat na 18/6 do zeljene visine i uz malo srece da budu dvije zenske. Znam da je to malo glupo. A razlog zasto mi se neda da krenem sa 12/12 pa kasnine opet vratit na 18/6 je taj da sam prosli grow to radio i kad sam poslije utvrdjivanja spola vratio na 18/6 kod jedne biljke su se totalno deformisali listovi. Eh sad me pomalo strah tako biljku stavljat pod stres. Ili je mozda ta deformacija lista se desila zbog temperaturnog stresa jer je temp bila oko 30oC cijelim growom.Da li je odredjivanje spola bezopasno. Ako jest onda cu tako i uradit kako Dzankiii kaze. Ok ne gnojim onda jos nista i naravno slazem se i sa tim da treba pratit biljku i pustit aplikaciju ali treci mi je grow, jos sam pocetnik pa sabirem iskustvo . pozz
pozzz nakon male pauze ev i update Biljka je dobro prihvatila prvi topping, savijanje i u isto vrijeme presadjivanje. sve je dobro proslo, biljka se oporavila i danas odradjenLST na taj nacin da sam grane savio lijevo i desno od "stabla" i rasporedio ih tako da na kraju ispunim citav pot. Jednom je zalivena sa 3l vode uz malo power zyme + supervit+wurcel komplex i malo mihoryze. sve do danas nisam zalio i mislim da je puno zasad 3l vode tako da sam danas zalio sa 2L vode pa pratim. Nemogu jos ocijenit kako se ponasa airpot jer prvi put mi je da su biljke u tom potu. do sada sam radio uvijek u obicnim plasticnim saksijama. Male biljke su nikle 02.02 i danas im je 8smi dan a ove sto su dvije biljke zajexno nikle su slucajno nikle nakon 3 dana i danas im je 5ti dan pa cu vidjet sta cu snjima. Male zaljevam samo po povrsini zemlje i danas sad ih prvi put zalio u citav pot sa oko 0.25litara bez ikakvih primjesa. Plan je da malo porastu i da poslusam vas savjet i ide flip na cvjetanje da odredimo spol. kasnije opet VEGE. od ostalih postavki je sve isto. Visina lampe oko 50cm od velike biljke a 60cm od manjih biljki i na 60%snage. jedan vent puse po velikoj biljozi a drugi po ovim malim . 18/6 je rezim svjetla i u noci se ventovi gase zajedno sa lampom. Vent za ispuhivanje zraka je spojen na sat i kroz citav dan se ukljucuje na ovaj nacin. 30min upalhen 30min ugasen. i to je to veliki pozdrav svaki savjet je dobro dosao
i da. zaboravio sam rec. tamo gdje sam topping uradio sam greskom ostavio malo vise vrha i izgleda da ce to bit FIM jer su dva vrha narasla i sad pocinju jos dva da rastu iz toga mjesta gdje sam topirao biljku. Vidjet cemo sta ce izrast . i imam jedno pitanje za veliku biljku. Da li bi bilo pametno odstraniti ove velike fan listove na gornjoj strani biljke jer prekrivaju sve male vrhove ili da pustim da oni sami sebi probiju put do svjetlosti. hvala na savjetu. ok ako sam dobro razumio cilj bi trebao biti da velike fan listove "poguram" skroz ispod a da mali vrhovi ugledaju vise svjetlosti. Postojil opcija da ako neki list nemognem podvuc pod grane da ga jednostavno odsjecem ili bolje da to neradim nego ono sto mogu podvucem a ono sto neide jednostavnom ostavim kako jest. pozz
ok. onda radim tako pa stavljam fotke. hvala drug na pomoci. evo popravka zavrsena, nekako sam zagurao listove ispod. nije ni bilo toliko tesko, fleksibilne su grane. neke sam listove privezao a neke samo proturio ispod drugih listova ili grana pa vidim sutra da li ce ostati u ovoj poziciji. evo i fotki od vlage i temp. ptimjecujem da bi malo trebao dignut temp. pobrinem se u narednu sedmicu dvije da to rijesim. dobio sam jos nekih sitnih stvarcica sa kojim cu box da malo jos automatiuzujem a slike ce bit kad sve zavrsim. Sad me samo malo brine to sto sam nisko biljku savio prema potu i sada mi par tih velikih fan listova sa vrhovima dodiruju zemlju. da li je to problem za njih odnosno da li ce oni istruhnuti zbog toga ili to nmv. pozz primjecujem da se ne vidi na slikama pa evo pojasnjenje. prva slika hidro termometra je trenutna temp i vlaga u boxu i van boxa, druga je max temp i vlaga u boxu i van boxa treca je min temp i vlaha u boxu i van boxa to je stanje u zadnje dvije sedmice
super. nista onda idemo dalje i sto lisnatije.
ok onda sada zaljevam samo kad je noc a lisce necu ni prskati.A sto se tice flipa na 12/12 ja bi ipak ostavio da malo krenu rasti, i da naraste bar prvi pravi par listova, i nije mi problem ako izgubim par dana ili jednu dvije sedmice jer ipak su male i nekako nebi da im to odmah radim. sve u svemu hvala vam na pomoci i sta da kazem super ste. pozz mali update ili info stiglo je malo nove opreme do sada nisam se pozabavio sa mjerenjem ph i EC vode i evo doslo je vrijeme da pocnem. takodjer krecem sa automatizacijom boxa stim da cekam grijalicu da stigne pa onda upojim svu opremu u box. pozzz
polako i sigurno male biljke se formiraju, evo update i poz od mene. ovaj put sam samo uradio LST na velikoj biljozi, dodatno sam grane rasirio i privezao, a sljedeci put planiram svaki vrh Topirati i ako bude potrebe i LST. Ako male biljke u tom vremenu se formiraju ide flip za odredjivanje spola. Male biljke kao da pokazuju da sam ih prezalio ali zadnji puta kad sam zalio biljke u malim potovima voda nije uopste procurila kroz pot i bila je skroz suha. Malo cudno. Visina lampe, snaga itd je sve po starom a temp je oko 22oC i vlaga ide od 45-60%..Slike ce sve reci. Pozzz PS. maje biljke 15 dana od kada su izvirile iz zemlje velika biljka velika biljoza je oko 49dana od izlaska iz zemlje
Veliki pozdrav od mene. Mali update i nista posebno nova, sve se vidi na prilozenim slikama. Velikoj biljci sam topirao svaki vrh i nadam se da nisam zajebo i da ce iz svakog narasti dva nova vrha. Male biljke polako pocinju da rastu i kao sto se vidi na slici kod jedne male nesto nije ok sa listovima, nekako su uvrnuti. Sve male su imale isti tretman bez gnojiva sa malo dodataka power zyme, root complex i super vit. Zaljevam kad se skroz skroz zemlja osusi. S 2l zaljevam veliku a male sa. Po cetvrtinu litra. Nez da li da velikoj pocnem dodavat i TNT gnojivo pa ako neko moze da mi dadne savjet. Nakon oporavka velike biljke planiram da radim flip za odredjivanje spola.Kasnije zenske vracam u vegetaciju. Pitanje u vezi toga Da li da ih drzim u malim saksijama dok spol ne utvrdim ili bi bilo bolje da ih presadim u veci pot. Problem je sto mi moze u box stati 3 velika air pota a jedan je vec zauzet, tako da imam samo jos dva na raspolaganju. To je to. Sve ostalo je isto. Od velike se miris poceo oajecati, vent za izduv radi svakih pola sata po pola sata, m9zda da ga sad stalno uključim ali on mi skida temp za 3 oC pa bi temp u boxu sesmanjila reko dana na 20 oC. Da napomenem da iz velikog air pota zbog toga sto zaljevam sa dva litra, voda nikad ne iscuri van pota. Da li je to OK. Poz
Poz vutroljupci Update od mene i evo doslo je vrijeme odluke. Da li flip da radim ili da se odlucim za 3 biljke i nadtavim vege. Trebao bi mi savjet od nekog iskusnog i bio bih jako zahvalan da izdvoji par minuta i pogleda ove fotke. Evo o cemu se radi. Prvo sto me zanima je da sam primjetio da se na velikoj biljci na vrhovima listova mijenja boja, malo zute vrhovi listova, Interval zalijevanja je sedmicno sa 2 litra vode i svaki put super vit, powerzyme, wurcel complex a samo zadnji puta sam poceo i pola doze tnt, sada sam zalio samo vodom 2l.to sam primjetio i prije prve doze tnt. Drugo sam u nedoumic da li da flip radim i ostavim biljke u ovim malim saksijama do odredjivanja spola. Kontam male su saksije i vec bi ih trebao presadit,. To i jeste problem imam samo 3 velika pota i ako bi ih presadio neznam kako bi ove dvije sto ostanu u malim saksijama ubacio u box. Sjeme je regular i to je sad problem. Ako bi odmah eliminisao na srecu 2 biljke javlja mi se misao sta ako eliminisem zene a ostanu mi muske poslije . Trece sto me zanima je ova jedna mala biljka kona je od pocetka nekako deformisana a sve 4 male su imale isti tretnan, bez gnojiva, zaljevane kad zemlja skroz osusi i sa malim dodacima vitamina. To je to. Unaprijed vam hvala na savjetima Pozz
Pozz i sorry na ne javljanju. Ev ovako, kao prvo velika velika hvala za pomoc od Infinity, od samog pocetka ovog growa imam veliku pomoc od Infinity a takodjer hvala i za VenloNL na brzom odgovoru. Nekako mi je ljepsi i bezbolniji savjet od VenloNL al ipak sam se odlucio da probam kako Infinity kaze. To znaci da je lampa jucer prebacena na 12/12,biljke su ostale u malim potovima i sada cekamo da se izjasne. Takodjer sam evo sada topirao sve male biljke a na velikoj neradim zasad nista jer je vec popunila pot pa vidimo kasnije da li da jos koji trening radim na njoj. To je to. Pozz
Ok. Bez puno rijeci. Shvatio sam. Radim onda tako. Pozzz
Evo kako to izgleda. Photo update od mene i poz. Znaci ostaje mod vegetacije, biljoze male su presadjene topirane i odradjen LST. Zbog nedostatka mjesta 2 biljke su u jednoj saksiji pa sta bude. Sve 4 saksije zalivene sa litar vode bez ikakvih dodataka da malo odpocnu rast a i nova je zemlja pa vec ima u njoj hrane za pocetak a veliku sam prosli puta zalio sa full dozom tnt i ostali dodaci. Lampu sam odigao od ove velike biljke oko 45cm a od ovih manjih je oko 50cm i na 65% snage radi. Cisto onako beze sam mjerio sa app lux i pokazuje oko 22000luxa na velikoj a na ovim manjim posto su nize pokazuje od 15000-18000luxa.vent radi u intervalima tako da pola sata radi pa sat ne radi, i ponekad pola sata radi pola ne, malo sam izmiksao intervale. I dalje velika pravi kandze i nez sto a smanjio sam zalivanje od 2 litra na 1 litar vode. Sto se tice zalijevanja pravim gresku, zaljevam dok je svjetlo upaljen9. Moram to radit po noci i od danas pokusam ubaciti to u rutinu. To je to.
Pozz Mali brzi update od mene. Nista nova, malo treninga, najvise toping i kod velike sam izvukao grane lijevo desno da sredina biljke dobije vise svjetlosti. Poprilicno se puni box, na dvije biljke se pojavio preflower i zenske su. Svi uslovi isti i zaljevao sam 2 puta od proslog update, jednom voda drugi put sa gnojivom. Jedino sto sam primjetio na velikoj biljci na par listova se pojavile kahvene tacke ili fleke. Pojma nemam sta je to. U boxu je bio insekt bas na tim listovima koji imaju kahvene fleke ali neznam kako se zove. Taj insekt kad se ubije smrdi ili mi zovemo to baja smrda. Dali je moguce da je od tog insekta ili nesto fali. Temp je 24oC a vlaga oko 65 do 70%.
To ja ta smrdibuba.
Evo slike pa pogledajte. Od kad sam izvadio bube iz boxa ne pojavljuje se vise pa nez.
Nemam cal mag. Ali to je samo na tih 6, 7 listova. Na starim to nema, i na novim listovima takodjer nema. Ph bi mogao iskontrolisat, imam instrumente, a light burn kontam ovim malim ne skodi svjetlo pa nebi trebalo ni velikoj. Nisam pametan. Uglavnom biljke veselo izgledaju, napreduju. A ta pored nje od pocetka nije nesto ok, u par navrata sam pitao, listovi nekako deformisani pa nez. Hehe Vjerujem ja u njih, bit ce valjda ok.
Znaci trebao bi iskontrolisat ph vode koja iscuri iz pota kad zalijem ili odmah da idem flush sa ph kontrolisanom vodom. Ph vrijednost oko 6,2.ili sta vi preporucujete.
A biljku sam do sada 4 puta zalio sa hesi TNT i ne ful doza, nesto manje, a svako drugo zalijevanhe je dobivala power zyme super vit wurcel komplex, ostalo je sve solo voda. Znaci zalhevana je 3 puta manje sa gnojivom nego sto tabela preporucuje.nekako cudno da sam pecnuo sa gnojivom.
Kolege tu sam Update od mene Slike ce reci sve. Danas ih prebacio na 12 12 rezim. Nadam se da nece strech biti velik inace cu morat cropat. Zaljevam u rezimu jednom solo voda, nekad litar nekad dva i jednom full doza vege gnojivo. Vlaga mi je bila porasla na 80 posto pa sad cu pokusati zaljevati sa po litar ali cesce.Danas sam uspio snizit vlagu na 54 posto. Sad cu dati pola doze gnojivo za cvijetanje plus vitamini i onda ide bez gnijiva jer mislim da sam ih pecnuo malo. Vjerujem da su jake i spremne za cvat. Preflower nisam slikao ali sve su pokazale dlacice, sve su zene. Sa puno srece sam zapoceo pa nadam se da ce tako i zavrsiti. Svaki savjet je dobro dosao. Mozda lolipop za 2 sedmice i to je to. Od treninga je bio LST i vise puta toping. Temperatura oko 23.problem na listovima koji je bio ostao je samo na par tih listova i vise se nije sirio. Poz od mene
Jutro vutroljupci Imam pitanhe u vezi Lolipopa. Negdje citam da se u vege to radi, a negdje pise da se moze radit u prve dvije sedmice cvjetanja. Posto sam jucer prebacio na 12/12 zbunjen sam dali da odmah radim lolipop, za sedmicu ili sam zakasnio.Nebi volio da ih stresiram sada kad sam prebacio na cvat mada znam da cvjetanje tek krece sedmicu, dvije nakon prebacivanja rezima svjetla.I da li na svim biljkama da to radim ili samo na velikoj posto je ona starija za nekih 20-30 dana, ima dosta vise lisne mase nego ove mladje. Mozda ove mladje da ne radim lolipop jer onako na oko imaju tamam lisne mase, da ih ne osakatim bezeTreba mi odgovor od iskusnog growera. Prilozim slike i od listova sa velike biljke pa ako moze neko reci je li to normalno ili ima neki problem, tacnije to se javilo prije 3 sedmice i od tada se prosirilo na jos samo par listova, mozda na 5 listova. Biljka brzo raste, novi listovi zdravi, ne vidim da ima neki problem.
A na drugoj biljci samo na jednom listu se pojavilo ovo
Ok. Tako i radim. Ponovo Infinity odmah na raspolaganju. Od srca Hvala.
Pozz Mali i brzi update. Kasnije detalje napisem. Zasad slike pa uzivajte.
Osmi dan kako je prebaceno na 12/12.temperatura u boxu je oko 23oC a vlaga oko 50%.trenutno pokazuje 19oC jer sam sve pootvarao da se izraci a napolju je malo niza temp. Od prebacivanja na cvjetanje sam 3 puta zalio sa po 1,5l. Jednom pola doze gnojiva vegetacije, pola doze gnojivo za cvjetanje sa dodatcima super vit, root complex, power zyme, drugi puta samo voda i treci puta kao i prvi puta strech je krenuo pa vidimo koliko ce trajati. Slhedeca zalivanja ide pola doze gnojiva za cvjetanje plus vitamini i kad krene pravo cvjetanje full doza. Pratim biljku pa vidim sta ce da trazi. Lolipop ide za nekih 7 dana. To ce bit 15 dan od prebacivanja. Biljke pokazuju pistile, dlacice tako da je sve veca sansa da ce biti sve zene uprkos sto je regular sjeme. Listovi su zelene boje, zdravo izgledaju. Visina lampe je 45cm od vrhova na 75%snage,stim da poslije lolipopa ide na 85%snage.mozxa i 90%.poslihe strecha planiram lampu ostavit na 30cm od vrha biljki. Sada sam je do maksimuma podigao sto znaci da ako jos narastu 15cm morat cu super cropat jer ce se zabit u lampu. Ventovi za upuh i ispuh rade u punoj snazi, miris je sve jaci i jaci.onako na oko ima i sative i indike. Ako sam sta zaboravii sorry i svaki savjet je naravno dobro dosao. Pozzz
Zaboravio sam pitat. Primjetio sam neki dan kada se lampa ugasi da ostanu diodice od leda malo upaljene. Kao da simuliraju mjesecinu. Jel to normalno za mars hydro lampu ili mi ne funkcionise dobro lampa. Postavim sliku veceras pa vidjet cete.
Faza i nula zamijenjene. To mislis. Vidis ja sam po zanimanju elektricar a to mi nije uopste palo na pamet. . Ok probam to. Ako bude tako nadam se da im nije to smetalo da mi se ne pojave hermici.
Drug hvali ti, rijesio si mi problem. Eh sad pitanje. Da li ce bit to problem jer dosad je znaci malo bilo svjetla po noci.
Evo ga ipak se pojavi jedan muzjak. Jesam li dobro napravio. Odsjecena je. Sreca da je bila u saksiji gdje su 2 biljke bile. Ostale slikam u nedjelju il subotu poslije lolipopa, pa slikam i dlacice da se vide. Pozz
Znam kolega ali hvala na savjetu. To sam vise uradio iz razloga da ako bas nista od one 3 nebude da imam bilo sta. Regular sjeme je. Sljedeci grow ide sa feminiziranim sjemenkama tako da to necu radit. I da Od danas mozemo racunati prvi dan cvjetanja. Hvala svima na podrsci.
Pozzz vutroljupci Evo ga, zadnji trening odradjen, lolipop, 13 dan od kada je prebaceno na 12/12 a racunam da je pravo cvjetanje krenulo u utorak, tj danas je 3 dan pravog cvjetanja. Slike cu prilozit i sa slika se sve vidi, vent za ispuh radi max snaga 24h po danu kao i ventovi za raspuhivanje zraka. Lampu sam digao na 35 cm od biljki na 85 posto snage i mogu je jos maximalno 10cm podici. To znaci ako u sljedecoj sedmici narastu vise od 10 cm moram supercrop radit na svim biljkama. Svaki savjet primam rado pa pogledajte i predlozite sta jos mogu da uradim.pozzzz. Slhedece zalijevanje ide pola doze gnojiva za cvjetanje sa primjesama pa samo voda i onda probam svako drugo zalijevanje full doza cvjetanja. Ali pratim biljku pa cemo vidjeti
Pozz kolege i kolegice Cirka 13 dan cvjetanja. Od proslog update zalhevana pola doze gnojiva za cvat plus vitamini, zatim litar i po solo voda i onda ful doza gnojiva za cvat i vitamini. Svaki put sa po litar i po vode osim zadnji put jer sam primjetio da su pocele dosta vise piti vodu. Zadnji put je bilo 2 litra vode i mislim da bi trebao i sa 3l zaljevati jer ovako kako sad radim svaki treci dan zaljevanje. Imam problem sa vlagom, digne se na 80 posto i zbog toga pokusavam zalhevati sa manje vode ali u cescim intervalima. Vlagu uspihevam iskontrolisat otvaranjem boxa na 50 posto. Nista posebno nema sve je ok i ostale info mislim da se moze sa slika sve vidjeti. Ono u cemu mi treba pomoc je opet kao i prije mjesec ili 2.Kao sto znate imao sam problem sa kahvenim tackama na listovima jedne biljke. Pojavilo se isto opet na 2 lista kako sam mogao primjetit. Ne kuzim dali je to opet od smrdibube ili nesto ima. Ostale biljke nemaju sa time problema citavim growom. Razumijem da su drufacije genetike biljke ali sve 4 imaju isti tretman i uslove pa vidjet cemo sta ce bit. Mozda nije nista a mozda ce nesto da bude. To je to. Za sedmicu pocinjem i sa Phoshfor plus gnojivo i booster za cvjetanje. Prve dvije sedmice pola doze i onda u 5 sedmici pocinjem sa full dozama. Pripremam i automatsko navodnjavanje i u pogonu je mali uredjaj za otklanjanje vlage, malo pomogne al nije profi. Pozz
Pozzz za vutroljupce Od mene stize sedmicni update. Ima par novosti. Kao sto se sa slika vidi u pokusaju je automatsko navodnjavanje i za sada funkcionise stim da neznam koliko sada koja biljka pije vode. Zaljevanje je bilo tako da sam cirka 10 l vode spremio u posudu sa dodatkom super vit, power zyme full doze za kolicinu od 10l sa tabele, cetvrtinu tablete co2 i skroz malo gnojiva za cvjetanje samo da tek malo ima jer je zaljevanje prije toga bilo sa full doza svim odgovarajucim gnojivoma i vitaminima. U kojim intervalima zaljeva sada nisam uspio vidjeti ali imam osjecaj da zaljeva sa manje vode ali u cescim intervalima. Sada sam pripremio posudu ponovo 10l vode sa full dozom gnojiva i vitamini i posto ulazi u 4 sedmicu cvjetanja i po tabeli sam poceo dodavati i booster i fosfor plus full doza. Plan je nakon ovog potrosenog zaljevanja pregledat biljku, listove i onda ide radi sigurnosti protiv pregnojavanja samo voda i minimalno vitamina osim ako biljka ne pokaze da je jos gladna. Panel je na 35cm od biljki osim ovog jednog vrha koji se malo odvojio od ostalih i on je oko 30cm od panela. Panel je na 90posto snage, pomalo radi i mali uredjaj protiv vlage jer se penje na 60 posto ali uspijevam ju odrzavati na 50 posto. Vent za ispuh i ventovi za cirkulaciju zraka rade 24h,miris je veoma jak i sve ostalo mozete vidjeti sa slike. Ono sto bih pitao iskusnije je to da jedna biljka postaje roza ispod listova. Mozda mozete vidjeti na zadnjim sllikama, pokusao sam slikati ono sto ja uzivo vidim. Poznato mi je da se to desava ako je nocna temp dosta niza pa nez. Mislim da nocu nije toliko niza temp. A sjeme je regular, genetiku neznam pa vjerovatno je tesko i dati odgovor na ovo pitanje. To je to. Pogledajte slike, svaki savjet rado upijam. Pozz
Hvala na lijepim cestitkama drug. A sto se tice tapleta ja sam procitao da moze u vodu na upustvu i iskreno pojma nemam jel to ok ili nije. Ono sto sigurno mogu reci da sam od nagadjam 30 zaljevanja 8 puta ubacivao po komad tablete, nista pretjerano i nikada biljka nije pokazala da joj nije to ok a da li joj je pomoglo nisam jos skuzio. Uglavnom treci grow prevodim kraju, prvi je ok drugi sam zajebo sve sto se moglo zajebati i sada treci prezadovoljan sam, za sada. Ono sto zelim napomenuti, hvala svim mentorima hvala vutra. Org sto postoji i hvala na informaciji od iskusnih clanova da je manje vise. Zaista sam se uvijerio da je manje gnojiva vise gnojiva za biljku. Osim tog smanji se trosak za grow a dobije se na kvaliteta. Jednostavno posmatrajmo biljku i ona ce reci sta zeli. A naravno svaki pocetak je tezak i svi grijese na pocetku. Sto se tice visine panela mozes pregledat dnevnik pa ces vidjeti moje visine lampe iz dana u dan pa uporedi sa svojim postavkama, U pocetku stvarno ne treba previse svjetla. Ja sam u prvoj ili drugoj sedmici cvjetanja digao na 90 posto a sto se tice visine sama se stimala kako su biljke rasle i strechale se. Tu sam imao srece jer panel vise nemogu dignuti i da su jos desetak centimetara narasle jos vise morao bi super cropat. Pozz