Pozdrav forumasi! Pre 3 meseca sam vas prvi put nasao trazeci informacije o ulju za lecenje tumora, aktivno citam forum ( oko 1-2h dnevno). Nemam nikakvog iskustva u uzgoju, pokusacu da ucim na tudjim greskama I necu stedeti vreme ni novac (koga nemam bas puno) jer mi je ulje potrebno. Izabrao sam sorte koje su " dobre" za pravljenje ulja. Po 5 fem semena je stiglo iz slovenije, a kupio sam I ostalu opremu koju ovde preporucujete Bioze su posadjene direkt u supstrat florabella pomesanu sa perlitom 11.04. Nikle su prvo CBD 15.04. pa V.Kush 17-18.04. Imam samo 2 slike sa nekih 7-8 dana kad su bile, jer nisam verovao da cu uspeti ( zato se nisam ranije ni registrovao) Pre 7 dana sam CBD presadio u kante od 20l, a sutra ide u kante i V.Kush (one malo zaostaju od starta) Inace nocu sam biljke nosio kuci, a danju su na imanju mog dede u plasteniku. Evo i slike od pre 3 dana Na poslednjoj slici je jedna CBD bioza, iz zemlje kao da rastu dve iz 1 semena? Za dan - dva bice novih slika, uskoro radim toping Cbd-ovki. Svaki savet i pomoc su dobrodosli.
Doslo vreme za poslednji update: Prvi grow je zavrsen 18.11. kad sam skinuo poslednje dve CBD criical cure. Ocenu outa sam vec dao, a sto se tice plastenika tu su stvari malo komplikovanije :) Za out treba hrabrost, a da bioze gajis na svojoj zemlji u plasteniku treba da budes lud :) Biljke u plasteniku su dale u proseku veci prinos nego biljke u divljini, I ako su dve biljke u kantama dale manji rod od proseka. Dakle dajem prednost definitivno zemlji u odnosu na kante. Oko biljki u kantama sam vise radio, vise zalivao, vise djubrio, a ipak dobio manji prinos. Biljke su mi otisle previse u visinu, a mislim da je razlog sto sam ih preblizu posadio. Puno biljka nije na kraju uticalo na rod (koji je bio dobar), ali je postojao rizik da budu vidjene spolja zbog visine. Problem je bio I samo kretanje kroz plastenik jer je postao dzungla u drugoj polovini vege. Uzivao sam u svom prvom growu I ni malo se ne kajem sto sam krenuo u ovu pricu. Prve dobrobiti biljke sam vec osetio na sebi, ali o tome cu pisati u nekoj drugoj temi. Zelim da se zahvalim @sharp I @Stipe koje sam smarao preko pp kad se javi neki problem. Hvala I svim iskusnim koji su mi pomogli savetima, kao I svima koji su pratili dnevnik I podrzavali me :wave::vutra:
Poslovi se privode kraju. Evo malo slika iz plastenika Steta sto ovako lepi dani nisu bili u desetom mesecu. Dve biljke sam skinuo juce I danas skidam trecu Na susenju ima nesto sto je juce palo Od biljaka koje su ostale jos ranije sam skinuo neke grane I vrhove, tako da je trenutno stanje u ostavi Desno od alkohola je prinos iz divljine. Znam da plasticni baloni nisu najbolji, ali uskoro ce da idu za ulje pa nece valjda nista smetati. :wave:
I drugi kash iz divljine sam skinuo (70. dan cvetanja) Prvi put sam bio u noc na sajtu I malo je jezivo. Kad sam opalio sliku sa blicom kao da sam zivotinjsko carstvo probudio :) Suma sumarum outa: Sajt nije bio najbezbedniji I bilo je skoro nemoguce da vas neko ne sretne. Zato su I zalivene samo 3 puta za celu sezonu. Bioza koju sam drugu skinuo je bila delimicno u hladu I dala je manje roda od prve. Ni jedna gusenica, vrlo malo budji. Ukupan rod nije za ginisa, ali bez vode I hrane ja sam zadovoljan. Plastenik grow nastavljam jos 7 dana. Uslovi su sada mnogo bolji nego pocetkom proslog meseca, a mikroskop kaze da nije jos vreme berbi:wave:
Juce sam resio da skinem biljke u divljini, medjutim samo jedna je otisla pod noz. Drugi kush ostaje jos 5-6 dana, mozda I vise, zavisi od vremena U plasteniku je palo dosta vrhova, nesto iz straha nesto zbog budji, ali ima tu jos dosta posla Samo jedna biljka nije imala ni malo budji I nisam joj skidao ni jedan hed Vanilla kush koji je poslednji isklijao I radjen fim Evo I da se pohvalim sa dva klona koji su konacno dobili malo prostora :)
Juce me je uhvatila neka paranoja, komsija je dosao da cisti plac koji je blizu mog plastenika. Isao sam da se pozdravim sa njim I video da iz tog ugla moze da vidi vrhove kad ugreje sunce. Mislim da nije video nista, ali ja sam skinuo sve vrhove koji su bili oko 2m. Nisam stigao sve da otrimam, pokusacu danas da zavrsim. Kao sto sam obecao evo slika vrhova vanilla kusha 3 dana I 12 sati od skidanja. U tegli je od ranije osusenih par grama iz plastenika. Planiram da isprobam kvalitet u nedelju, problem je samo sto ne znam od kog je hibrida :)
Bioze u plasteniku su krenule sa cvetanjem nesto kasnije nego biljke napolju. Sad su negde 45 dan cvetanja. Kupio sam pre dva dana kineza I odmah slikao dva cveta Problem je sto budj ponovo pocinje da se javlja na mestima gde sam cistio. Verovatno nisam dovoljno dobro ocistio Juce sam ujutro iskoristio par sati bez kise I skinuo glavne vrhove (11 kom) sa bioza u divljini. I na mikroskopu se vidi da su zrelije. Mozda sam mogao jos par dana da ih pustim, ali najavili su vetar i kisu pa nisam hteo da rizikujem. Verujem da ce biti odlicne za ulje. Nisam nosio telefon da slikam, bice slika lepo otrimane u sledecem javljanju :spliff:
Update iz plastenika Zadnjih sedam dana kako sam primetio budj na jednom cvetu pregledao sam sve biljke. Po dva tri sata svaki dan sam pregledao, oci mi ispadose :) Grane su sad malo pale od tezine hedova, a I ja sam Ih pomerao I okretao. Pljesni je bilo vise na granama koje su blizu najlonu. U sredini je bilo vrlo malo, na po nekoj tek paucuna Inace listovi se zelene kao da je sedmi mesec :) I evo slika jedne CBD critical cure
Nema puno tarzo, mozda sam skinuo tri mala cveta, ali ih nisam prskao protiv trulezi ima 20 dana pa se bojim da sad naglo ne krene. U plasteniku je losije stanje, ali radicu update iz plastenika neki drugi dan
Vanilla kush u divljini privodi kraju(bar se nadam). Skinuo sam zuto lisce I par cvetova koji su poceli da trule, ali za sada je dobro stanje Potrevna mi je vasa pomoc I procena. Kad bi ovo moglo da se skida? Macro slike su od bioze sa prve slike, druga bioza malo kasni za njom I nju cu opet slikati kad skinem prvu. Prognoze za narednih 7 dana nisu bas sjajne pa sad ne znam ni sam sta ciniti
U plasteniku zadnjih par dana rade dva ventilatora I kalorifer, skidao sam pozutelo lisce. Nadam se da cu spreciti trulez. Ovako to trenutno izgleda 168 I 172dan vegetacije Na poslednjoj slici se vidi CBD Critical cure od 2, 4m U divljini sam bio pre kise I povezao biljke po savetu ChilliHead . Slike vanilla kusha su od pre 5 dana :wave:
Predpostavljam da je mislio na dve tri tacke sto se vide na ovom listu ;)
@Secerko Misim da su tacke koje se vide na toj slici kapi od predhodnog prskanja. Slika nije bas najboljeg kvaliteta pa sam jutros proverio. Ako bude kisnih dana(a hoce) poprskacu sa tim, hvala na savetu
Malo sam radio u plasteniku. Pre par dana sam poprskao protiv trulezi I vezao sam biljke posto su pocele grane da padaju. Pocele su pistle da menjaju boju, da li je to normalan proces ili krece trulez? Primetio sam neke leptire I stavio sam mreze na vrata. Nadam se da nece biti problema sa gusenicom. Jedna biljka u kanti koju sam prskao sa actarom I dalje ima promene na listovima. Da li opet da poprskam nekim insekticidom? Mozda sam trebao ovu poruku napisati u temi problemi u uzgoju, ali nadam se da ce mi iskusniji pomoci I ovde
Posetio sam sajt posle 20 dana. Ocistio sam malo korov oko bioza I skinuo pozutelo lisce. Zalio sam oba vanilla kush sa po 3 litra vode sa plantelom a evo I slika biljke koju sam kasnije presadio, ali je visa za 20cm
Onda LoOd-I moram naci neko resenje da vrhovi ne udare u najlon, a nadao sam se da nece vise rasti :) Poceo sam da ostavljam jedan ventilator da radi preko noci, videcemo koliko pomaze ;)
Od predhodnog update-a iz plastenika zalio sam za 18 dana od prilike 22 puta biljke u kantama I samo jednom (juce) biljke u zemlji :) Poceo sam ujutro kad zalijem da stavljam I pune flase vode probusene malo pri dnu Bioze su izrasle skoro do vrha plastenika I ni jedna nije ispod 2m Sve su u medjuvremenu usle u cvetanje pa se nadam da nece jos puno rasti :) Preventivno sam pre par dana poprskao biljke protiv trulezi, a kupio sam I jos jedan ventilator za bolju cirkulaciju vazduha. Trenutno mi je vlaznost vazduha danju oko 40% nocu 70-80% :wave:
Juce sam bio kod vanilla kush u divljini. Zagazule su u cvetanje donji listovi su poceli da zute I opadaju I par puzeva sam nasao ispod njih, ali nisam primetio da su napravili neku stetu
U predhodnom postu sam napisao da topiram vrhove preko 140cm. Medjutim bioze su nastavile da rastu.... I rastu.... I rastu :) Vanilla kush 210cm I jedna CBD Critical cure Ovuda sam nekada normalno prolazio izmedju biljaka Samo jedan CBD u kanti je krenuo sa cvetanjem pre desetak dana Ostale su na samom pocetku cvetanja Evo I jedna panorama slika :) U levom delu slike se vidi na listovima napad pauka (predpostavljam) Samo na par grana jedne biljke u kanti sam ovo primetio I poprskao sam je dva puta sa actarom :wave:
Juce sam bio na sajtu posle 17 dana. Skoro je bilo kise tako da nisam zalivao. Prosli put sam primetio da nesto jede listove pa sam prvi put prskao sa actarom. Vanilla kush koji je prvi presadjen visok sada 170cm I drugi v. kush visok 180cm Za koji dan bice slika iz plastenika, tamo su biljke poludele :) :wave:
Hvala drustvo Pa evo da objasnim :) Bobi sam ja, a cvrcpnin je neka vrsta anagrama sastavljenog od inicijala jedne I nadimka druge osobe zbog kojih sam ja usao u ovaj hobi
U predhodnih 7 dana dva puta sam zalio bioze u zemlji u plasteniku. Cista voda 2 puta po 6l Sve vrhove preko 140 cm sam topirao zbog bezbednosti :) uradio sam I lst na svih 6 biljaka koristio sam kanap kao I u kantama kad su bile, ali sam sad vezao kraj kanapa za ekser I pobiao u zemlju. Evo jednom I ovu biljku da slikam solo CBD critical cure 105. dan od klijanja
Koprivom sam poprskao ove dve u divljini zbog insekata, a zalio sam I njih sa po 3l vode. Nisu bile zedne, al reko kad sam doneo aj da sunem :)
@L0oD U pitanju je kravlje I svinjsko djubre koje je stajalo par godina. Na par mesta na forumu sam procitao da u zemlji biljka ne moze da se pregnoji pa sam ja to shvatio bukvalno:crazyd: Jutros su 3 zalivene sa po 6l vode, a sutra cu jos tri zaliti. Sinoc sam bio kod biljaka u divljini I poprskao ih sa koprivom Vanilla kush 95 dan od klijanja
6 biljaka je presadjeno u zemlju u plasteniku pre 15 dana. U rupe sam ubacio mix 10l zemlje, 8l florabelle I 2l pregorelog djubreta. Zalio sam kad sam presadio obicnom vodom I pre 7-8 dana sa duplom dozom plantele. Jutros su izgledale zedne pa sam zalio sa po litar vode kao prva pomoc. Sutra treba da ih zalijem pa pitanje za iskusnije: Da li ubacivati plantelu I u kojoj meri s'obzirom da se listovi donji suse, a visi listovi zute po ivicama
Definitivno su sve devojke. Biljke u divljini I one u plasteniku u zemlji dobro podnose vrucinu. Bioze u divljini sam samo 1 zalio od presadjivanja, a u plasteniku dva puta. 2 bioze koje su u kantama zalivam svako jutro I uvek im je pre zalivanja zemlja potpuno suva
Sad se I ja zabrinuh. Provericu sutra ujutro. Ne moze tel da pravi bolje slike pa je zato mutno :(
Hvala na savetu @fulldedarak, nesto novo da naucim. Biljka je vec presadjena u zemlju. Posto su sve izbacile preflower definitivno je 10 devojaka, nisu me Slovenci zaje..li :) Ukoliko se pistle ne vide na slici, eto verujte mi na rec :djede:
Radilo se u subotu 3 CBD critical cure I 3 vanilla kush presadjeni u zemlju u plasteniku Slike biljki su od danas. Ostalo je jos samo da ponovo odradim lst posto su bile vezane za kante. 2 cbd critical cure ostaju u kantama verovatno do kraja :wave:
Ostaju u plasteniku, ali ne u kantama ;) Subotu sam ceo dan proveo u plasteniku... Bice I slika uskoro
Kad sam na pocetku zatvarao plastenik uvece vlaga je u jutro izlazila I na 85% pisao sam o tome u prvim postovima. Secnuo sam te dve grane, valjda ce na tome I stati
@sharp zbog te zelene boje sam slikao koren. Kante sam uzeo od jednog molera I samo tu nisam mogao da ocistim, ali sam kontao da to nece biti problem. Sta mislis da li da zalijem sa nekim preparatom? Biljku sam vec prebacio iz kante ;)
Hvala vam. Stipe prosle sedmice su ostajale bez vode dva dana nadam se da je to razlog. Video sam na forumu(sad ne mogu da nadjem gde) nekome je se osusila cela biljka I krenula druga da se susi, zato se cimam. Veceras secem suve grane
Jedan critical cure u plasteniku prvo je pocela da vene najniza grana (leva) pa desna. Slikao sam I koren biljke Sta da radim da se ne nastavi dalje na gornje grane. Svih 8 biljaka je u istim uslovima, ali samo na ovoj imam problem. Molim za savet ovo mi je jedna od najvecih biljki
@LOod nisam je zalivao od kako je presadjena, ali sam u rupu nasuo 2-3l pregorelog djubreta, koprivu I oko 10 l zemlje verovatno je to jako. @rastafarijan upravu si. Hteo sam prosli put jos da raskcim, ali ne moze se bez makaza :)
Vanilla kusha 75 dan vege I biljka koju sam kasnije presadio u divljinu isto v. kush
Hvala momci. Upravo sam bio na sajtu I obe bioze izgledaju dobro, nisu ih napali insekti, a ni ljudi :) veceras kad stignem cu postaviti slike
Hvala na podrsci ljudi. Nastavicu grow, ali I da od njega ne bude nista svakako cu ostati deo ovog foruma
Lose vesti imam. Stari nije docekao da napravimo ulje. Lecio je se od tumora ali srce je odkazalo. Dvoumio sam se da li da nastavim sa growom, ali vasa pozitivna energija I podrska kao i osecaj da radis nesto pozitivno I da si u tome uspesan je presudila. Pre 8dana sam presadio jos jednu biozu na sajt I vise nisam isao tamo. Verovatno cu sutra. Sto se tice plastenika samo jednom sam zalio cistom vodom I jutros sam zalio sa koprivom koja je bila u vodi 20 dana (1:10) Biljke su bile u losem stanju jutros pre zalivanja, ali nadam se da ce se oporaviti. Idemo dalje samo pozitivno!
@ganjarolerica hvala buraz :) @Sasa443 Ubacio sam u rupu 10l zemlje florabella I ubacuo sam koprivu. Kad budem nosio drugu da sadim ponecu I da zalijem sa plantelom
Prva slika kusha iz divljine :)
Jedna bioza je otisla u divljinu :) nazalost jos nemam slike:(. Dosipao sam zemlju na dno kanti i iznenadio sam se kako je koren pokrio dno svaka je dobla jos po 2/3 l zemlje, sem biljke koja je otisla I jos dve koje bi trebale da idu za njom kad dodje lepse vreme. Evo I jedna slicica ovaj put CBD critical cure 62 dan vege
Bioze za sad dobro podnose ovu vrucinu :) poceo sam i da zalivam svaki dan :sun2:
Hvala momci :) @Sasa443: Upravo spremam sajt za dve bioze, bice slika za koji dan ;)
Bio sam izgubio nadu da ce klon da prezivi, ali ipak je uspeo :) evo I slicica vanilla kusha kome sam radio fim u startu je bio najmanja biljka pa mi je verovatno zato I omiljena :)
@Degustator, @Tarzan hvala na savetima, poslusao sam vas I pojacao zalivanje I prihranu
Primetio sam pre dva dana goste na biozama napali su par listova na dve biljke. Dva sam uhvatio na delu. Spremio sam koprivu ostavio 22h u vodi i sinoc poprskao Danas sam pregledao I nema ih vise. Ili su bile samo te dve ili je kopriva odlican insekticid :)
49. dan vege cbd critical cure I 46. vanilla kusha. Prva zajednicka slika :) onako u dva reda kao u skoli. Zalivene 3-4 puta sa plantelom odnos 150ml/30l. Zalivam sa 30l vode 10 bioza (dok ne krene da kaplje voda na rupe). Zalivao sam ih do sada svaki 3-4 dan ali cu morati cesce zbog vrucina. Donji listovi zute a I drugi red listova je poceo da zuti I kao da je sprzen na krajevima. Da li pojacati djubrenje ili je nesto Drugo?
Ok chili nema vise mnozine takva su pravila, ali deda je uvek tu negde:) stari uzgajivac konoplje :djede:
Resio sam da bar 2 biljke izbacim u divljinu. Razlozi su 1. Da imam drugu opciju ako se desi neki "problem" sa plastenikom 2. Cini mi se da je pristor mali ukoliko nastave ovako da bujaju 3. Volim da eksperimentisem :) Lokaciju smo izabrali ( deda I ja). U suncu je I skriveno je prlicno. Zemlja nije bas neka, a vidjao sam I krtice Sad imam pitanje za iskusne: Da li da iskopam rupu I ubacim biozu sve sa kantom ili da je izvadim iz kante i presadim ili mozda raseci dno kante I ubaciti je. Time bi se koren razviao na dole a MOZDA bi se zastitio od krtica. Ova zadnje je moja ideja, mozda glupa :) Sta mislite braco?
Nakon 36 dana vegetacije prvi put zalivene sa prihranom plantela list u odnosu 10ml/2l. Danas I poslednja vanilla kush topirana. Evo i slike bioze na kojoj sam pokusao fim metodu. Kako vam se cini, lici li to na fim :)