Lijep pozdrav svima najprije :) evo odlucio sam se i ja na uzgoj pa mislim da ce biti najjednostavnije i najpreglednije da otvorim dnevnik..puno sam citao vasa iskustva i puno mi je pomoglo, međutim nadam se da cu ovdje dobiti konkretne odgovore na konkretnu pitanja kada zatreba,nedajmo se bez nekih velikih problema i ne nadanih situacija..uostalom pozvat cu se na onu staru: covjek uci dok je ziv! ne bih vise duljio nego bi naveo najbitnije informacije i ubacio koju slicicu :) pa krenimo.. VRSTA: nepoznata, sjemenke iz dobre zize koju sam potamanio ZEMLJA: zemlja za cvijece od stare :) DATUM NAKLIJAVANJA: 20.03.2012. Stavio sam 2 sjemenke u vatu,koju sam natopio vodom i ostavio da stoji,kao sto rekoh to je bilo 20.03.Za 2 dana izasle su klice koje sam stavio u male teglice sa zemljom,klicu okrenuo prema dolje i malo zatrpao sa zemljom.Kroz slijedeca 2 dana su se pojavile male biljcice i to je izgledalo ovako: Planiram jos naklijati 2 sjemenke i ako od toga svega bude 1 cura bit cu zadovoljan...treba mi iskustva i necu si zadavati neke velike ciljeve. Eto hvala na vremenu koje ste odvojili da bi skicnuli moj dnevnik i udijelili koji svjet ili kritiku..molim moderatore ako sve stima da ovo postane dnevnik,a novi update ce biti vjerojatno kada ih preselim u prirodu..pozdrav!
Hvala vam ljudi na komplimentima :thumb:, ali najprije veeeeeeeeeeeliki :wave: svima koliko vas ima!!!!!!!!! malo sam bio odsutan, ponajviše zbog posla i tempa života u proteklih godinu dana...lani sam imao 3 komada, unknown sjeme, srećom 3/3 cure :b_woot: nemam ništa dokumentirano, ali jedna je bila totalni monstrum..ono 2 metra i bijela kao da ju je netko posipao šećerom u prahu , ma sve su bile ono tipična domaja :sick: klasika, problemi sa jebenim gusjenicama...nema ih do cvatnje, a onda gamad navali na vrhove...fak of, to i ja volim, žderite lišće baš ako morate :2flip: uglavnom ove godine ću si dati više truda i konkretno uložiti više novaca, idem na certificirano sjeme jer mi se jednostavno ne da čekati 3-4 mjeseca da vidim na čemu sam...btw ova BOGINJA od biljke traži malo, a daje puno puno više...pušiti svoju finu travicu, a ne ovisiti o nekom debilnom liku koji te drka kak mu se, oprostite na izrazu, ***** digne, NEPROCIJENJIVO :abducted: cure i dečki samo go green na najjače, zelenu i uspiješnu godinu vam želim :happy031: Ispričavam se na neprimjerenom riječniku, molio bi nadležne da uvaže ispriku!
Hvala frende...ma gle ja to sve znam, kao sto rekoh, puno sam najprije samo citao nego sam se oglasio :) eto vidio sam vec u par slucajeva da vas je par bilo nezadovoljno bas tim sjemenkama sa pedigreom...najcesce se je spominjao problem oko neproklijalih sjemenki ili sjemenke...sve to ima svoje, malo genetika, malo okolis, malo ljudski faktor i eto...kad se sve spoji ili je nesto vrhunski ili podbaci...to je samo moje misljenje
Hvala...zbog cega ti se ne sviđa? svaki prijedlog ili kritika, kako to uvijek kazem, dobrodosli...gle brat bratu nije to outdoor ni priblizno kao od Bladea, ma ni u tragovima, covjek je referenca za outdoor na forumu, eto sa indoorom se jos nisam susreo...tu sam od 3.mj 2009., jedno vrijeme sam bio skroz neaktivan, splet privatnih okolnosti, evo ove godine napokon to odradio od a-ž...smoke report!? a brate mili pa pusio si domaju x puta u zivotu pretpostavljam, nemam pojma kak da ti ja to opisem, mozda jednostavno jos ne baratam određenom terminologijom...ali eto onda onako laicki: udaralo me dobro, na kraju jos bolje, a najbitnije od svega je da je moje...bio sam presretan kada sam vidio da mi biljka vraca x puta vise nego sto sam ja ulozio, a to bi od svega najvise trebali cijeniti, jer priroda je cudo...eto vjeverice nadam se da si zadovoljan odgovorom :P
Eto dragi moji dao sam si truda pa sam napravio mali vremeplov, onak da se vidi kak se je to razvijalo od pocetka do kraja..a i mislim da sam ostao duzan jos koji red napisati! Kako je jednom negdje rekao Blade da outdoor moze poceti kad vidis pcele..e da, ja sam ove godine krenuo malo prerano, vodio sam borbu sa kisom, niskim temperaturama ali eto to je jedno iskustvo vise i zato nagodinu ne pomisljam krenuti prije 01.05. Mislim da sam stekao malo rutine i određena znanja koja nisam imao pa cu vjerojatno pokusati sa brand sjemenom nagodinu, a ne unknown, cisto da nema onog iscekivanja kao ove godine, ma super biljka, gle kak je zdrava, kak raste, kak ovo, kak ono a na kraju mudonja...eeeee mislim da se vise necemo tak igrati. Gnojiva...nezaposlen sam pa sam improvizirao, u vegataciji sam odmocio u boci od 5 l oko pola sake KAN-a, jel ipak on ima 27% dusika, aha mos mislit..kad je jadna biljka to povukla u sebe mislim da joj je bilo podne, za dan ili dva, ne sijecam se vise, dobila je po sebi flekove kao da je hrđava- dijagnoza: pregnojavanje dusikom...nakon toga je u par navrata dobila samo vodu i oporavila se. U cvatnji sam uzeo od stare neko tekuce gnojivo, drzao se uputa i to je bilo ok, s tim sam ju zalio najvise 3 puta, vise manje gnojiva sam sveo na minimum. Nisam radio nikakav trening jer se jos ne osjecam spreman, a i bio je outdoor pa nisam imao problema sa nedostatkom prostora. Jos unazad 2 dana sam imao 2 najveca vrha i primjetio sam da ne pucaju grancice unutra bas onako lagano, a skinuo sam ju 15.10. Susio sam na tavanu, prozracno je, relativno tamno, ali je bas tih dana srala kisa, samim tim ogromna vlaga u zraku tak da sam zadnjih par dana susio u sobi, rasireno na papiru. Vama iskusnijima znam da nisam rekao nista novo sto ne znate, a opet sa druge strane mozda ce ovo citati netko manje iskusan kao npr. ja, pa mu pomogne i ne napravi iste greske, u svakom slucaju pomoglo je meni jer fuckas teoriju bez prakse. Sto se tice mene mislim da do proljeca nema nikakvih growowa, osim ako ne uleti kakva neplanirana lova pa se odlucim na neki indoor...ali bez brige bit cu tu stalno i pratiti sta se događa, dalje uciti i druziti se sa vama jer vi ste moja zelena obitelj :family1: Vas Farmer82
Hvala ekipa na repovima i lijepim rijecima, a najvise od svega ne nesebicnoj pomoci :)
Dobro jutro forume i dragi moji forumasi :) Vise manje je sve receno do sada u dnevniku, ali napisat cu par rijeci kako se situacija razvijala, onako ukratko .. Krajem 3.mjeseca su sjemenke proklijale (unknown sjeme), pocetkom 5.mjeseca 2 biljke su presađene van, procvjetale su negdje u 1.tjednu 8.mjeseca i ispostavilo se da je jedna od njih hermic, a druga je zenska..hermic je eliminiran, preventive radi :bananabang:, a zenskica je pozivila jos do 15.10. :prof10: SMOKE REPORT: Evo upravo dok ovo pisem drven sam totalno...skuhao kavu i zapalio :hippy: okus pljuge je klasicna domacica, isto tako i djelovanje.. evo sad je brija na text i kako to sve formulirati bla bla, a opet sa druge strane da je netko tu sad i krene neka zajebancija taj ces krece smijalica..ma tesko mi je prenijeti u pisani oblik sve ono sto mi se događa u glavi i kako se opcenito osjecam i kako pljuga radi..bas sam onako kvalitetno upljugan, btw pisem ovo vec vise od pola sata, ne kuzim kako vrijeme prolazi a ja napisao tek par redova..a imam i nekih slika da da... Slike: View image: 31102012580 View image: 28102012577 Eto toliko od mene u ovom dnevniku..ako je sve ok, zamolio bi nadlezne da dnevnik bude preseljen u zavrsene dnevnike, jer tu vise ne namjeravam pisati, hvala! :) pozz
Upoznat sam sa procesom susenja, informirao sam se vec na forumu :) Hvala, također..pozz :)
Bok forumasi..evo samo kratko da se javim..bilo je suncano danas pa sam odlucio privesti kraju svoj outdoor za ovu godinu..prvi u zivotu odrađen od pocetka do kraja :dada najvece zasluge u tome idu ovome forumu i svim dobrim ljudima koji su tu svakodnevno,spremni pomoci pocetnicima kao ja...mislim da sam puno naucio ali isto tako me jos ceka puno informacija za usvojiti..imam 2 slike pa pogledajte,nisam vagao ali mislim da cu u konacnici imati pristojnu kolicinu za dragu i sebe za neko vrijeme...javim se kroz cca 2 tjedna sa smoke reportom..jos jednom hvala svima na pomoci i uzivajte u svojim zimnicama :sick: View image: 15102012560 View image: 15102012559
Hvala Power :) pa da, mislim da ce to biti ok, u svakom slucaju je moje, ne budem se nikomu molio i bacao pare na smece...a eto, mozda je i sajt mogao biti bolji, mozda sam mogao dobiti vise pravilnijom gnojidbom i nekim treningom, mozda sam mogao nabaviti mikroskop...sad sta je tu je, za ovu godinu ostaje hrpa mozda iza mene ali jos ucim, na godinu cu nastojati biti bolji, uostalom imam cijelu zimu za ucenje:) mislim da danas skidam i na susenje pa se javim sa foto updateom...pozz
da, povecana vlaznost u zraku nije dobrodosla..budem susio na tavanu, onako na spagu ih objesim kao kobasice, prije svega otrimam vrhove naravno i ne diram 10ak dana...stvarno ne znam, prvi put se susrecem sa ovim dijelom..nikad jos nisam izgurao do kraja
ma znam, nikak da fotic kupim pa slikam sa mobom; 5mpx ali nije to to..uostalom rezultat je vidljiv..kod mene je isto neko lose vrijeme najavljeno tako da potpisujem sve sto si rekao, ista stvar i kod mene; copy paste :)
Ljudi trebao bi pomoc...da li je ovo moje cudo za skidati? nemam mikroskop pa bi zelio cuti vas iskusnije :) cvate cca puna 2 mjeseca, nekad bijele dlacice su posmedjile na svim vrhovima , lisce zuti i opada,ali isto tako ljudi okolo beru kukuruze pa bi ja to maknuo da nemam sad nekih problema na samom kraju..i ono sto me najvise navodi na to da ju skinem su ocito posljedice sugavih gusjenica, naima padala je nocas kisa pa sam ju otisao obici i malo stresti i kad sam ju stresao pukla su 2 vrha, vidljiva na zadnjoj slici ako sam u pravu..na mjestu puknuca su stabljike bile smedje..uglavnom oni vrhovi su objeseni i ceka ih 10 dana susenja, eto na zalost mozda koji dan prerano...hvala unaprijed na odgovoru :) P.S. slike... View image: 11102012549 View image: 11102012550 View image: 11102012551 View image: 11102012552 View image: 11102012553 View image: 11102012554 View image: 11102012555 View image: 11102012556
hvala, takodjer...ma koliko izgleda hoce, padala je neka kisa u par navrata zadnjih par dana tak da majka priroda odradjuje flushing :) jos cu je ja flushati tokom 2 tjedna koliko je mislim jos drzati i to je to, nema vise nikakvog gnojenja, samo odbrojavanje do kraja...imam 2 slikice pa vidite sami kako to sada izgleda...pozz i sretno svima do kraja...SITNOOOOOO :D View image: 04102012546 View image: 04102012545
bok dragi moji forumasi :) moram biti iskren sa vama i priznati da sam SAGRIJESIO :kauch naime..bio sam prije 2 dana vidjeti svoju curicu i nisam mogao odoliti da ne otkinem neka 2 mala vrhica na onima najnizim granama...to sam prosusio u mikrovalnoj, procitao sam na forumu da se takvim prisilnim susenjem unisti dosta thc-a, ali ne mogu joj se nadiviti svaki put kad dodjem i vidim da se to polako primice kraju pa sam eto odlucio napraviti malu probu..uglavnom rastavio sam se ko budala od te pljuge :banana_rasta: procvjetala je negdje u 2.tjednu 8.mjeseca, ne znam sad tocno u dan, ali svakako ju namjeravam ostaviti bar do 15.10., zuti joj lisce i opada,a i one bijele dlacice pomalo postaju smedje..radije cu je i ostaviti mozda malo duze nego ju skinuti prije reda, jer i ovako to vec do sada traje skoro pola godine pa ako sam toliko cekao i pazio na nju a i na sebe, mogu jos malo..imam par slika pa prosudite sami..hvala na paznji i do citanja :D View image: 26092012533 View image: 26092012534 View image: 26092012535
da, neopisivo me to veseli kad vidim kak se debljaju:banana_rasta: ovo sto se tice pregnojavanja je lako moguce da sam se malo zaigrao sa omjerom, ali padala je 3 dana kisa tak da mislim da se je malo dobila..samo nagađam, otici cu vidjeti kroz dan dva pa se javim sa foto updateom..pozz svima
Pozdrav svima! evo samo kratak update; kisa pada vec 2 dana, prije toga sam odradio prihranu i sad cemo vidjeti kako ce reagirati s obzirom da je prihrana bila malo jaca..cvate cca. mjesec dana i mislim da bar jos toliko..uostalom molio bi misljenje vas koji imate vise iskustva od mene, a i na pojedinim granama su se poceli oni mali listovi uvijati (vidljivo sa slika)..nadam se da nije nista ozbiljno, pomislio sam ili je radi eventualnog nedostatka vode ili odbacuje polako nepotrebno lisce..hvala unaprijed na pomoci..uzivajte i sretno svima dalje :) SLIKE: View image: 12092012474 View image: 12092012473 View image: 12092012472 View image: 12092012471 View image: 12092012475
bok vutrici :) sala mala ljudi, ma evo samo da se kratko javim sa par slicica..mala cvate punom parom i totalno sam sretan sto je za sad sve ok..nadam se da cu uspjesno sve izgurati do kraja..pozdrav, cujemo se kroz neko vrijeme...P.S. slikano prije 4 dana View image: 02092012445 View image: 02092012444 View image: 02092012446
hvala..zapravo biljka
evo mene opet sa malim foto updateom..fino je reagirala cura na prihranu i vidi se da cvate punom parom, nadam se da cete vidjeti ono bitno jer je slikano mobitelom..danas je dobila opet laganu prihranu i najavljena je kroz dan-dva kisa tako da mislim da se neko vrijeme ne vidimo, osim ako nece biti potrebe za tim..uglavnom, sad samo lagano i oprezno u iscekivanju polovice 10-og mjeseca..poz ljudi i sretno svima View image: 30082012431 View image: 30082012430 View image: 30082012434 View image: 30082012433
ma nemam pojma kak se ta slika potkrala, to je slika jedne od moje dvije biljcice dok su bile male..uglavnom imam curu a onog hemica sam rijesio neki dan, sve je i dalje onako kako sam napisao par postova prije..planiram otici kroz koji dan i vidjeti kakav je napredak nakon prihrane, pa cu mozda opet malo prihraniti s obzirom da je jucer popodne i nocas padala kisa..pozz
update, slikano mobom pa nije neka super kvaliteta.. View image: 24082012425 View image: 24082012427
moja cura slikana po danu..nadam se da se koliko toliko vidi sto se treba vidjeti..danas je dobila laganu prihranu sa tekucim gnojivom za cvijetanje tek toliko da vidim kako ce reagirati..sad par dana mir,nema nepotrebnih kretanja u blizini pa se nadam da ce me slijedeci put kad se vidimo ugodno iznenaditi..lijepi pozdrav svima koji prate moj dnevnik :)
ma nesto cu vec iskemijat..ma da, vrijeme je super, nema naznaka kise, prziona da boli glava..budem ju povremeno obisao da vidim kak se ponasa i napreduje pa naizmjence voda sa hranjivom pa samo voda i tako do kraja..nadam se da ce negje polovicom 10-og mjeseca pod noz :)
naravno..pregledao sam vise manje sve najegove dnevnike i vidi se da covjek zna znanje..btw po struci sam ing.agronomije pa znam da u sjemenskoj proizvodnji za odredjene kulture mora biti prirodni areal i po 1km ako ne i vise, bas ovo sto ti govoris..gej nisam, imam curu i volim je koliko volim i zelene cure :D
Hvala Power..evo rijeseno, maloprije je dao svoje..bas sam o tome razmisljao cijeli dan i odlucio ga sasjeci jer bolje da sam miran nego da ostanem i bez ovoga malo sto imam..a sad ova zenska koliko da da, bit ce super jer to je nagrada od 6 mjeseci ulozenoga truda, a najvise od svega jedno veliko iskustvo koje ce dobro doci nadam se i sljedece godine..e da i nije bio klasicni jajan nego hemic
Ej ljudi bok..malo sam bio neaktivan, bio sam odsutan cca 2 mjeseca, bez interneta, udaljen od svojih "klinaca"...uglavnom prosli tjedan se je klupko odmotalo do kraja i sad je sve jasno kao dan..ona prva sto je bila mala, kilava i sva nikakva ima oko 1,80 i CURA je, pokazala je dlacice koje se pocinju formirati u male vrhove, a ona druga u koju su sve moje nade bile polozene je DECKO od 3 metra, hrpetina lisca i jaja..e sad imam pitanje s obzirom da su jedna od druge cca 200 - 300 metara da li da eliminiram muzjaka da mi ne napravi sranje!?evo i nekih slika pa vidite sami,mozda su malo losije jer je slikano u sumrak sa mobitelom ali mislim da ce te vidjeti ono bitno..hvala na odgovoru unaprijed i sretno svima dalje..pozz cura cura decko decko
zasto?! :)
PowerSeed, pa nemam pojma ta druga je slabije razvijena i od pocetka kaska za ovom..a ova druga je super,ima skoro metar i vec pomalo smrdi :D Ganjamen,stare su cca 2,5 mjeseca
pozdrav travoljupci :) evo mali update da vidite kako se situacija razvija..uglavnom zadovoljan sam napretkom moje 2 biljcice i nadam se da ce tako i ostati, a najvise od svega da ce bar 1 biti cura :)) eto necu duljiti, imate slike pa vidite sami, kako to uvijek kazem svaka kritika ili savjet su dobro dosli..lijep pozdrav svima!
bok..nisam se javljao neko vrijeme, nisam bio obilaziti svoje 2 biljcice jer mislim da nije bilo potrebe,a i preventive radi da se puno ne motam oko sajta bez potrebe..izmjenjivalo se sunce i kisa i pretpostavio sam da im nista ne nedostaje..e sad imam konkretno pitanje da li je vrijeme za gnojidbu s obzirom da su stare skoro 2 mjeseca !? citao sam po forumu i puno vas je reklo kako nikako ne gnojiti do barem 1 mjeseca starosti biljke pa sam evo ja svojima dao jos malo vremena :) mislim da im je sad vrijeme za prihranu nekim gnojivom za vegetaciju sa puno N..uglavnom evo slika pa prosudite sami,svaka sugestija dobro je dosla kao naravno i kritika..pozz i zelim vam svima puno suncanih dana :) http://s8.postimage.org/ybnrzbo4l/22052012321.jpg http://s10.postimage.org/i7ns8k0eh/22052012322.jpg
Hvala ljudi na lijepim zeljama,takodjer isto mogu ja reci i vama :) eto kao sto rekoh update ce biti kad biljcice preselim u prirodu sto sam i ucinio prije 2 dana..rupe sam napravio prema naputcima sa foruma a sad je sve dalje u rukama majke prirode..jedino se nadam da nece neka budala nabasati tamo i da sve ode u nepovrat..ali imam i za to rjesenje jer su nove dvije sjemenke naklijane prije par dana pa cekam da provire iz zemlje u casi..uglavnom dosta rijeci evo slika pa da vidite kako to sada izgleda..lijep pozdrav svima :)