Ovako novi sam na sajtu,ovo je moj prvi dnevnik,pa da pocnemo :) Zemlja: mjesavina konjskog stajnjaka,golubovog izmeta i humusa Sjeme:sjeme sam dobio od prijateljice,tako da ne znam koja je sorta :D Priprema:ssjeme sam stavio na klinanje u plasticne casice 0.2.. nakon klijanja ljepotice su prebacene u nature...standard rupetine ispunujene gore navedenim miksom evo slikica od danas
hvala :) blizu su zato sto ih volim u žbunu...al poslusat cu savjete :)
sutra ih razdvajam odma :)
pozzz svima poslusao sam savjet i radvojio ljepotice :) sad je razmak izmedju njih nekih 2m evo slikica
hvala svima :D ja mislim nekih 20-ak dana posto ih nisam smio ranije vani zbog mraza :/ jesam malo zakasnio..al zato one rastu nenormalno..koja ludnica čovječe kad ih pustis u nature :D
mix humusa i konjskog stajnjaka,nista posebno :) ljepotica prava :) svaka čast
pozzzz drugari i drugarice :spliff::spliff::spliff: danas sam izdvojio malo vremena da bacim chill s ljepoticama,jbt jednog trenutka sam se osjecao kao da sam na Jamaici :gled: ludiloooo evo slikica :
Hvala :) eh sto se treninga tiče to nisam radio do sada,posto nemam toliko iskustvo..ovdje cu probati na par ljepotica samo da vidim koliko sam kreativan :) a volio bi saznati vise stvari oko topinga,posto znam nesto malo cito sam na netu
hvalaaaa ljudi :D to cu ja medicinski da odradim,posto sam medicinar po struci :) i hvala za informacije potrudit cu se da to sredim sve kako treba :)
45 DAN VEGE eh ovako raja evo i mene :) ..danas sam uhvatio slobodnog vremena da odem na sajt i da uslikam ljepotice..neke su vece neke manje al sve u svemu ja sam zadovoljan :D da ne smaram pricom evo slikica:
topirana je :) i hvala
Hvala svima :) drago mi je da pratite moj dnevnik,mada je sve ovo zahvaljujuci vama i vasim savjetima :vutra: plantelu im sutra kupujem :)
pozzz svima :) nesto me kopka cijelo vrijeme...jedna od biljkica ima nenormalno velike listove koji rastu iz dana u dan:watch:liske su joj premocne,ali mnogo vece u odnosu na ostale biljkica je visoka preko 160 cm,52 dan vege...zanima me samo da li postoji razlog,sto se istice od ostalih po pitanju velicine listova
Hvala No Joke :)
Hvala drugari :) vezao sam ja nju cim je 1 m presla...i nadam se da ce biti velika curica :D
evo je PowerSeed :) nisam imao fotku citave biljkoze pa sam danas isao da je slikam a evo i one male zbunaste :) toliko od mene do iduceg uploada :)
Hvala paranoja tebi a i ostalim growerima :) ja samo zelim nauciti sto vise oko vutre,i imati bruku masnih hedova na kraju,koje cu s osmjehom da dimim :) a do tad cu da kradem zanat :makaze: s obzirom da mi je ovo drugi grow ja sam prezadovoljan situacijom na sajtu :D jos jednom hvala svima na savjetima i izdvojenom vremenu :vutra:
62 dan vege pozzzz ekipa :spliff: ulovio sam danas vremena da posjetim sajt i profuram u svom nebeskom vrticu :D bilkoze fino napreduju..jedino sto sam otkrio jednog mudonju...pronasao sam mu banane,dobio je crveni karton i izbacen iz ekipe :D dobra stvar je sto su mi se pokazale 3 zenkice sa lijepim dlacicama :) ostatak ekipe suti i napreduje pa cemo viditi kakve sam srece...evo slikica bilkoza 1 (mali zbunic) bilkoza 2 (ona s velikim listovima) topirao sam je po preporuci Tarzana i mogu reci ludilo..bijela tacka na prvoj slici je mjesto gdje je topirana bilkoza 3 bilkoza 4 bilkoza 5 bilkoza 6 bilkoza 7 bilkoza 8 bilkoza 9 bilkoza 10 bilkoza 11bilkoza 12 to je moja ekipa...i toliko od mene :D
Hvala bruda i ja se nadam da ce biti sto vise curica :D
hvala bruda tebi a svim ostalim growerima :) sta da ti kazem oko omjera,vrecu punu konjskog stajnjaka rasporedio na 13 rupa 20x20..ovaj stajnjak sam donio nekad prosle godine od prijatelja koji uzgaja konje..tako da je stajao nekih 7-8 mjeseci jos kod mene...posle sam ga pomjesao sa 500 grama suhog golubovog izmeta...posto nisam bio s finansijama toliko nisam im mogao kupovati zemlju,pa sam djubrivo mjesao sa sumskim humusom kojeg sam predhodno pekao na vatri,zbog toga sto sadrzi mnogo parazita i ostalih grinja...tako da je na kraju isao miks djubriva,humusa i zemlje sa sajta i dobile su po sakicu NPK omjera 15-15-15...pored toga dobile su jos punu dozu plantele list...za koji dan im planiram dati jos jednu dozu...za cvijetanje sam pripremio plantelu cvijet i tecno djubrivo od golubovog izmeta i koprive...sunce ih grije od 08:00 do 18:00...problema s puzevima nisam imao,jer sajt mi je okruzen divljom kupinom..bilkoze fino napreduju i sve su preko 1 m visine a neke skoro i 2 m ..jedino se nadam da nece biti puno mudonja :D i jos jednom hvala svima sto pratite moj grow i hvala vutra organizaciji :vutra:
Hvala aezakmi :)
bruda hvala potrudit cu se da ovo izvedem do kraja kako treba :) plus znanje i iskustvo koje sam stekao zahvaljujuci vutra organizaciji,malo truda,ljubavi i paznje :) a rezultate vidis sam na slikama :) i svaka čast ovo za vjevericu,nasmijao si me pravo :D
75 dan vege pozzzz svim mojim vutroljubcima :) danas sam bio na sajtu,uslikao ljepotice..prije 3 dana su dobile trecu punu dozu plantele list i fino napreduju...bilkoza br 5 s proslog update-a je jajan i on je uklonjen iz ekipe...evo slikica bilkoza 1 (mali grmić) bilkoza 2 (džin) bilkoza 3 (indiana) bilkoza 4 (dzin 2) bilkoza 5 bilkoza 6 bilkoza 7 bilkoza 8 (citrus) imam jedno pitanje u vezi ove biljke naime krakovi listova su zuti cijelo vrijeme,a dobile su do sada 3 pune doze plantele list..ne primjeti se toliko na slici ko real..ako neko zna zbog cega su krakovi zuti neka kaze...ocigledno da joj nesto fali a ne znam sta...a svidja mi se zato sto ima bas onaj svjezi miris citrusa bilkoza 9 bilkoza 10 (big ass) bilkoza 11 (indiana 2) eh ovako imam jedno pitanje u vezi ove indice..primjetio sam da nema ni jednog lista sa 7 ili 9 krakova..kao ostatak ekipe..samo sa 3 i 5 krakova..pa nesto kontam da ovo nije buduci jajan,ili je to do bilkoze posto jos nije pokazala spol?? evo i jedne lijepe fotkice :) uslikao sam ovog leptira kako chilla na jednoj od ljepotica :) toliko ljudi od mene do sledeceg update-a :) sad da cujem vase komentare :D
hahah ti covjece sve primjetis :) trudim se da im pruzim sto vise paznje :)
hvala Bizzo :) valjda uspijem naci tu plantelu,ako ne, vidit cu neko gnojivo s tekucim zeljezom
hvala ljudi :D jbg bruda dva su otkrivena vec i eliminisana...bilkoza 1,3,4 i 5 su curice..pokazale su pistile.. 4 cure ja vec zadovoljan :D a ostalo je jos 7 komada a bice sigurno jos curica :D tamam da obezbjedim sebi lijepu zimnicu..a naredne godine cu uzeti sebi neke feminizirane menke,pa ako budem ziv i zdrav probati nesto novo..moje trenutne biljkice bas fino napreduju...naravno zahvaljujuci vutra forumu :vutra:
jooooooooj ljudi mob mi se sj*bo pa nemam cime da slikam :fuck: a tanak sam i s vremenom...pronadjen jos jedan mudonja i uklonjen iz ekipe,jedna ljepotica je nastradala,krtica joj sj*bala korijen...ostatak ekipe fino napreduje...za 2-3 dana uzimam novi mobitel,pa ce biti update :)
veliki pozzzdrav ljudi :) nije me dugo bilo pa evo red bio da se i ja javim...da ne tusim puno pricom evo slikica malo su mutne al et bilkoza 1 čarolija pocela bilkoza 2 bilkoza 3 bilkoza 4 bilkoza 5 bilkoza 6 bilkoza 7 bikloza 8 onaj veliki dzin malo mi je pobjegla u visinu visoka je oko 2.5 m a ovo lijevo do nje je bilkoza 9 nju sam zaboravio slikati jbg...i evo jedne timske eh ovako ljudi..biloze su pocele da cvjetaju neke prije 15-ak dana neke prije par dana,kako koja jbg..jel mogu ja njima poceti lagano davati crvenu plantelu,a pripremio sam im i gnojivo od golubovog izmeta toliko od mene do sledeceg update...valjda niste puno ljuti sto ste cekali dugo na update :D
Hvala rodbino :) čarolija lagano pocinje,sad ide kombinacija crvene plantele i golubovog shita,vrijeme je odlicno,tako da se nadam veoma masnim hedovima :D
pozzz rodbino,samo da javim bilkoza 2 i 4 s proslog update-a su hermići :plac: 2 najljepsa grma,al sta cu kad sam bakzus..posjeko sam grmove,pincetom sam lagano pocupao sto je bilo pistila,osusio sam i pusim..jeste da je mi je trebalo vremena da sve proberem,al jbg trud se isplati,fino radi,moze se covjek napusit,samo sto je stone mrtvi...brate 2 sata ti treba da se pomjeris s mjesta..steta samo sto su hermici i sto sam ih morao ovako rano skinuti... ostalo je 6 dama,njima se planiram bas posvetiti,zato sto iz dana u dan kako je pocelo cvijetanje sve me vise privlace svojom ljepotom i mirisom :watch: ..dobile su na pocetku punu dozu crvene plantele,posle toga po dozu golubovog shita,za 2-3 dana cu ponovo u obilazak,da im dam po jos jednu dozu i da ih uslikam
Pozzzdrav ekipa :spliff::spliff::spliff: evo da se i ja javim sa svojih 6 dama...lijepe su sve,svaka je posebna na neki svoj nacin...castim ih sa duplim dozama golubovog shita,i ne bune se :D evo slikica Biljana 1 Biljana 2 malo izgleda siromasno,posto prije par dana mi je nastadala jedna velika grana,bilo je strasno nevrijeme..nisam bio odma tu da popravim stvar,al jbg ide ona fino Biljana 3 Biljana 4 Biljana 5 Biljana 6 eee prgava familijo da cujem sad vase komentare :)
nebi trebalo jednom sedmicno ih gnojim,nisu se bunile na duplu dozu,pa cu im kasnije povecati,samo slusam sta si mi ti rekao :D hahhaha :D da nisu ona 2 velika zbuna bila hermići mozda i bi,ali kako god bice koliko bude ja zadovoljan :) i hvala svima
pozzzdrav prgava familijo,evo da se i ja javim :D pa da krenemo : Biljana 1- prelijepa indica bozanstvenog mirrisa Biljana 2- najljepsa i najsladja...nekako crvenkasta,ali neodoljiva biljana 3- bilkoza koja najbolje napreduje,valjda sto ima najvise sunca pa ce najvjerovatnije prva izgurati biljana 4 -jos jedna indica Biljana 5 -moja mala prca,veoma retardirana biljka,cijelo vrijeme joj nesto zute krakovi,ne znam koji joj je...prvo sam pojacavo gnojenje,pa smanjivo,pa joj dodavo zeljezo,ali nista..jos je ova indica gore zasjenila,ali ide napreduje nekako..veoma interesantno mi je to kod nje da nema skoro nikako pistila,poneka se negdje pronadje...al zato kristala ima na sve strane,vec je sad masna i ima skroz j*ben miris,prejak skroz Biljana 6 Biljke fino napreduju,golubov shit radi svoje,nemam rijeci..nekako najbolje mi kad dodjem medju njih a mirisi se pomijesaju :) neodoljivo Toliko ljudi od mene i mojih dama.
Ehhh ovako ljudi.U subotu palim za njemacku i bicu tamo do pocetka Oktobra...j*bem li ga nikako mi se sad neide,ali takva je situacija..Biljane ce biti same naredni period,prepustene majci prorodi..Sutra sam u planu opet obici sajt,da jos privezem biljane,a izolir trakom ojacati gdje se grane račvaju...ujutro cu do poljoapoteke da vidim kakav fungicid protiv plijesni,pa ako neko ima neki prijedlog,sta da kupim :)
ne znam bruda stvarno,u medjuvremenu sam izgubio kontakt snjom. eh ovako ljudi sutra idem,do maloprije sam bio na sajtu,vezo i utego dame...tretiro sam ih sa teldor sc 500.. Tarzan hvala na savjetu :)...tesko mi nekako da ih napustim,ali moram jbg.. potrudit cu se da se vratim prije pocetka oktobra,nadam se da cu stici na vrijeme,da ne okasnim s berbom :) jos jednom ljudi hvala vam svima!
pozdrav ljudi evo i mene napokon da se javim,pobjego sam iz Švabije cim sam cuo lose vrijeme na Balkanu :D Čim sa dosao odma bacaj stvari i odma se zaputio prema sajtu doso tamo,u glavi hiljadu misliovo onooooo, ludnica..kad sam dosao blizu vidio sam srndaca koji je tu stalno u komsiluku,odma kamen pao s srca,znaci nije niko nanjusio...usput sam jos fasovo ubod strsljena u glavu,koja j*bada covjece,al cim sam ugledao ljepotice na sve sam zaboravio :plac::plac: tako su mocne covjece :D evo slika da ne tusim pricom Biljana 1 premocna sativa,hedovi pufnasti,nabujali bas lijepo,miris bas ona svjezi miris vutre Biljana 2 prelijepa biljoza,bolesnog mirisa,kad zabijem nos u hed,ne vadi mi se majke mi Biljana 3 iznenadjenje godine,znao sam da ce biti nesto posebno,prava ljepotica,hedovi lagano pocinju dobijati tu tamniju boju....meni nekako izgledom vuce na Dark Devila,al volio bi da cjem i vasa misljenja Biljana 4 mala smrda,nekako mi se ufucala,cijelo vrijeme jos ovako krakovi krenu lagano da se suse...jedna zanimljiva stvar sto kod ove biljke nisam primjetio pistile,skroz ih tesko pronaci..ima prejak miris Biljana 5 jos jedna divna Sativa,prelijepog igleda i prelijepog mirisa,hedovi za gledat majke mi..jedno pitanje koliko jos da drzim ovu damu??? Biljana 6 prelijepa indica,sredivnog mirisa...hedovi pufnasti...malo sam primjetio plijesni,pa sam odstranio belesne hedice.. Sve u svemu ja zadovoljan,potrosio sam gnojivo od golubovog shita,stvarno cudo pravi,imam jos par crvenih plantela,to cu im jos dati,i toliko s gnojivima..toliko ljudi od mene,da cujem sad vase komentare ? :D
Tarzan Hvala brate,za 2-3 dana sam u planu da skinem Biljanu 5 L0oD poslusat cu tvoje misljenje,jer golubov shit je svakako odradio dobar dio posla..dobijat ce samo jos vodu i to je to,vrijeme se evo vec popravilo suncan vec drugi dan za redom:sun2::sun2:ide to lagano,al sigurno :)
Tebi hvala na receptu i korisnim savjetima,lagano cu ovo da privodim kraju :) Hvala brate moj,mogu ti reci totalna ludnica,6 biljaka,6 andjela,a svaka posebna na svoj nacin :D ne kontam te samo ovo za med ?? imam meda brate :)
pozzz drugari :rasta::rasta: Sinoc sam skino Biljanu 5 s proslog update-a...covjece trimao sam citavu noc:D Veoma masni i lijepi headovi Batine se suse :gled: Ostatak ekipe dobija vodu i med,lagano ih privodim kraju. Toliko ljudi od mene do sledeceg update-a :rasta:
Pozzdrav ljudi evo i mene da se javim jucer sam imao los dan skroz.Krenem ti ja da skinem jos jednu damu,dodjem na sajt kad nema jedne biljke i to najljepse,nikako je nema.Tu me odma uhvati paranoja,prvo sam kontao da mi je neko odradio biljku i odlucim da ih sve skinem.Tamam ja zapalio jox i kreno da sijecem grane kad odjednom cujem glas ljudi..Nekako neki predosjecaj sam imao da idu bas na mene..Odem od sajta jedno pedesetak metara i sakrijem se iza jednog drveta,kad covjece na sajt mi dolazi komsija i vodi 2 inspektora.Komso je jucer krenuo da skuplja drva i debil zaluta pravo na moj sajt iscupa onu crvenu ljepoticu odnese kuci i zvao muriju.Ja sam bio tu iza drveta slusao njihov razgovor,slucajno se okrenem i ugledam jednog pandura iza ledja mi prilazio,bio je jedno 100 metara od mene,srecom nije me odma primjetio.U tom trenutku sam natukao kapu na glavu i krenuo da bjezim, oni odma zamnom,tu odma "Stoj pucaćemo".Adrenalin me neki slozio ja mislim da sam bio brzi od Bolta.Srecom sam im uspio pobjeci.Dodjem kuci skinem sve sa sebe,sakrijem onu odjecu sve izvadim iz kuce,bio sam u tripu da su me vidjeli,zato nisam ni rizle ostavio u kuci.Panika se digla,selo puno murije,pa se sad cuvam jbg.Jednostavno nije mi se dalo,citava godina truda i paznje je pala u vodu,al mi je drago da sam zivu glavu izvukao. Nekako najvise mi je zao ove ljepotice,znam da sad pajkani uzivaju u njenom mirisu. Al sve u svemu drago mi je da sam uspio uteci muriji :murija::murija:
Imam jednu damu sto sam ranije skinuo al nju sam prebacio kod djeda na tavan za svaki slucaj,pocistio svoju kucu..Zao mi je zbog truda i svega ova godina mi je bila odlicna,imao sam mrcine,sad murija uziva u njihovom mirisu :murija::murija: Dobra stvar je u tome da sam uspio izvuci zivu glavu,imam to sto imam,ja sam zadovoljan,cuvam se :) Dobar sam sajt izabrao,mjesto se nalazi izmedju 4 naselja pa se panika digla u sva 4 sela,mada je sve puno murije u pm..ovo je 4 sajt kako otkrivaju ove godine,na mojoj opstini.Dosad su nalazili samo lisce,a sad su bas dobili batine u ruke S komsijom sam danas bio,otiso ja do njega,cuo nesto se desilo pa reko da saznam sta je bilo.Prica komso psuje kroz pricu,jos govori: "Ma trebali su pucati na njega".Ja se ono smjeskam posmatram ga.Doces ti meni ruke kad tad moj komsija,jos sam mu izlazio u susret kad sta zatreba x puta. Jbg malo sam se bio uspanicio,bio sam u soku,aki sad sam normala.Bilo je to sto je bilo,valjda je sudbina da se desi,barem mi nije godina uzalud propala.Imam to sto imam,nastavljam svoj zivot dalje,furam i cuvam se ;)
Ehh ljudi evo i mene da se javim,duzan sam vam smoke report,biljoze su vec davno skinute i spakovane u tegle.miris je na pocetku bio veoma ostar,j*ben za pluca...a vec sada kako je odlezala dobila je onaj miris tip top..sto se rada tice,prvih 40 min je dobra za aktivnost,posle slijedi stone...evo slikica : Sve u svemu,ja sam prezadovoljan,desilo se to sto se desilo jbg,barem sam uspio sebi skinuti nesto..zelio bih se zahvaliti svima koji su pratili dnevnik :) Peace and love