Strain: Barney farm's mimosa x orange punch 5x fem Box : 120x120x 200 Rasveta 2 led panela , Vege 280w,Cvetanje 560w Ispuh turbina tt125 ,2 brzine 220 ili 280 m3 Vent za mešanje zraka Potovi od 20l X5 ,zemlja Maki plus supstrat ,2.5l perlita u svakom potu Gnojivo :platntela list i cvet , Trening planiram LST ,za cvetanje scrog mreza Presadjene 17.tog u finalne potove ,stagniraju ne izgledaju dobro ali se nadam najboljem Izgleda da sam ih previse vode dao ,međutim ni zemlja nije najbolja Trenutno je panel 2x 140w,40/45cm udaljenost od vrhova Temp 30c , vlaga 30% Sto se tice temp tu imam prostora za smanjiti tako što ću otvoriti prozor ali trenutno mi je cilj da sto pre osusim zemlju ,sto se tice vlage stvarno je mala ne znam koliko pomažu mokri peškiri i tanjirići sa vodom ili da je jednostavno uzmem ovlazivac .. To je to za sada ,svaki savet dobrodošao zbog toga sam i rešio da vodim dnevnik Pozz
Skidam veceras ,proverio sam granicice ,skroz suve kao barut ,hedovi se sve troše koliko su suvi ,8 dana kako se suše na temp 22-23%,vlaga od starta susenja 32-35%
60 dan cvetanja ,temp 30 danju /25 noću ,vlaga 30/35% danju , noću 40% Panel 2 x 220w Razdaljina panela/vrhova 40-50 cm Već su zedne ali nisam zalivao ,ugasio panele ,ostavljam 48h mraka i onda skidanje. Miškoskop kaze kod nekih 50% smedjih ,zavisno od heda,kod jedne - dve biljke 20-30% smedjih i tako , eventualno jos 3-4 dana kod nekih ali onda bi bilo prekasno za ostale. Sve i svemu ima dobrih bendova ,nisu kakvih sam se nadao iskreno ,ali moja je greska mali potovi ovog puta . Kada se skine mimosa ubacujem 4 Criticala 2.0 u Pot od 25L ,mislim da ću otvoriti dnevnik Hvala svima na savetima i podršci ,javljam se kada skinem
Kako vam izgleda ,jel mogu da skidam za 2-3 dana ,recimo u nedelji? Slikao po jedan Hed ,2 biljke Negde su sve prozirni a kada pomerim malo mikroskop isti Hed ima ove prozirne sa crnim glavicama :D Ili recimo ista biljka ,jedan Hed sve ovako prozirno drugi Hed ima dosta ove crne ,pritom hedovi nisu dole ispod krošnje nego na direktnom svetlu Ps malopre sam sa jedne biljke skinuo dosta fan listova možda 10-tak pa sam se zato uspaničio da skidam sto pre :D
49 dan cvetanja ,temp 30-32 danju /23-25 novu ,vlaga 30/34% danju , noću 40-42% Panel 2 x 220w Razdaljina panela/vrhova 40-50 cm Hedovi deluju dosta zreli,negde imam problema da su mrsavi ali svi su puni secera :) Ove manje piju po 2L vode ,Pot je oko 7L mozda,a ova u većem potu od 12L pije 4L. Sledeće zalivanje ide hrana bloom 4ml/L ,boost 2ml/L ,supervit I fosfor 2ml/L (dosad sam davao 1ml/L) Mislim da mi je ovaj filter podigao temperaturu u boxu,ko ce ga znati ali tako mi se čini. Plasim se samo budji zato imam 2 venta koja duvaju na max I povremeno skidam neki pozuteli list koji malom silom pritiska prema dole sam otpada. Probacu da slikam trihome ,deluju vrlo zrelo ,mislim da ce biti gotovo pre 60-og dana. Slikao sam 2 biljke ,neki hedovi sve ovako beli trihomi pa neko Hed ima bele i crne kao sto se vide na slici Trihomi : Biljke: Ps kamera se opet pokvarila :(
34 dan cvetanja ,temp 28-31/22-23 ,vlaga 30/34% Panel sam vratio na 2 x 220w zbog previsoke temperature 32-33c Razdaljina panela/vrhova 40-50cm Malopre sam ih zalio po 2L vode ,veći pot 3.5L Dobile su supervit ,amiksol i slavol 10ml/L Sto se tice hedova ima da se probere neki dobar ,jako su lepljivi ,lepo mirisu . Imam problem sa jednom biljkom ova koja je nazvana "mrsava" ,nesto su joj mrsavi hedovi.. Nadam se da ce jos da se debljaju ,deluju dosta zreli nisam pametan Nervira me lisce koje ima dosta iako sam dobar loli odradio ,pogotovo ova u velikom pot-u ,ona je katastrofalna sto se tice količine lisća .Redovno skidam pozutelo ,isteoseno lisce ,koje treba samo da otpadne malo pomazem :) Od opreme ima noviteta ,dodatni vent da mesa zrak i carbon filter . Filteru sam menjao ugalj pa zbog toga sto je bio jako sitan morao sam da filter stavim u najlon carapu pa onda ovu vunu preko ,zatim sam stavio reducir pa sam izolir trakom zalepio vko vent 185m3 .
30 dan cvetanja ,temp 28-9/21 ,vlaga 33/36% Snaga panela 2x 280w Razdaljina panela/vrhova 40-50cm Panel pojačan 2x 280w Sinoć su dobile hrane na 1.75L vode i veliki pot 3.5L , hrana: bloom 4ml/l,boost 2ml/l , supervit,fosfor 0.5ml/l Ne izlgedajuda su prezalivene ,ova gore levo mi ima vidno sitnije hedove od drugih i cini mi se nikako da udjem u ritam zalivanja sa njom ,nekada mi izgleda da joj je lisce spusteno nekada ne. Od sledećeg zalivanja dobijaju po 2L vode. Ovih dana stize jos jedan vent za mešanje zraka i veceras cu montirati carbon filter jer su pocele bas da mirisu . Sve u svemu hedovi dobro izgledaju ,lepo se pune ,osim ove jedne sto zaostaje. Ovim tempom izgledaju da ce za 2-3 nedelje biti gotove ali ko zna ,videcemo Ps kamera se popravila sama od sebe :)
26 dan cvetanja ,temp 27/21 ,vlaga 30/33% Snaga panela 2x 220w Razdaljina panela/vrhova 40-50cm Vrhovi se pune,kod nekih biljaka listovi dobijaju ljubicastu boju ,steta sto mi je kamera propala . Sinoć su dobile supervit ,slavol i amiksol 10ml/L calmag neka mikro doza ,malo manje od 0.5ml/L . Kod jedne biljke lisce znatno brze žuti,ona je najviša ,najdeblje hedove ima i najviše trihoma po listovima i cvetu .. predpostavljam da puno jede pa zato ,do sada su dobijale svako drugo zalivanje bloom 4ml/L I supervit ,za sledece planiram bloom 4ml/L ,boost 2ml/L da vidim reakciju pa ono tamo zalivanje da ubacim i fosfor 0.5ml/L jer ne znam koliko je kvalitetan obzirom da je par godina star. Sutra stiže još jedan vent za mešanje zraka ,postavicu ih verovatno dijagonalno suprotno jedan od drugog.
Malo poziranja ,visina panela 40-50cm Poravnao vrhove koliko sam mogao ,uskoro stiže još jedan vent od 40w da meša zrak i to je to.
17 dan cvetanja ,temp 29/23 ,vlaga 30/33% Snaga panela 2x 220w Razdaljina panela/vrhova oko 55cm ,sutra ide ravnanje vrhova i podešavanje razdaljine na oko 50cm. Zamenio sam ispuh ,sada je vent 150fi 320m3/h,planiram još jedan stubni vent za mešanje zraka. Sinoć su dobile slavol,amiksol 10ml/L ,supervit 1kap I calmag 1ml/L,izgledaju sasvim solidno ,nije da pucaju od zdravlja ali okej izgledaju. Hedovi su počeli da se debljaju,fino mirisu . Sledeće zalivanje ide bloom 4ml/L I supervit,možda da počnem boost oko 30og dana cvetanja ,to je na pola puta :) a fosfor nedelju dana kasnije? Ps slike su slikane sa 0.9 zooma ,nesto mi kamera zamagljuje ,samo mogu u minus da slikam :D
12/12 - 23 dan / 9 dan cvetanja ,temp 30/24 ,vlaga 31/35% Snaga panela 2x 220w,kada bi bilo poželjno da pojačam na 2x 290w? Možda kada krenem sa boostom i fosforom,negde na kraju 4nedelje ? Udaljenost panela od vrhova 50-60cm Sinoć su dobile bloom 4ml/L I supervit Možda bi trebalo da dobiju sledeće calmag ? Opet se pojavilo ovo blago žurilo na kraju listova,nista strasno ,možda calmag... Strech je sigurno stao ,sutra ide montiranje carbon filtera ,postavljanje drugog venta za ispuh ispuštanje panela na 45-50cm od vrhova .
Odradjen loli 17 dan 12/12 ,pojacani paneli 2x 220w Već sam ulepio prste ,ako bude sve kako treba bice smole i punih hedova :) Već mi pada muka kako da pricvrstim grane :D
16 dan 12/12 ,temp 27-8/22-3 ,vlaga 31/35% Snaga panela 2x 140w,večeras pojacavan panel 2x 220w i od sredine growa ide 2x 290w Udaljenost od panela 55-65cm Počeo sam loli ,da skidam lišće i sečem manje grane,ne znam da nije kasno sada? Sinoć su dobile Slavol i amiksol 10ml/L ,calmag 1ml/L,super Vit 2kapi na 5L ,hesi boost 0.5ml/L (boost su dobile zbog korekcije ph vode).Vidim da su lepo primile ,deluju mi kao da će biti dobra berba samo da ne budu hermici. Dok sam radio loli primetio sam ova kao jajašca,videćemo da li su calix ili su jaja .. Na nekima ima ona dlaka ,na nekima nema sada možda je rano još ..praticu situaciju Večeras trebam da završim loli ,sve koje su mi sumnjive ću slikati i pratiti.
Pustile su pistile pre nego sto sam prebacio na 12/12 ,sada su bas izbacile verovatno su već procvetale .Racunacu od danas da je procvetala. 14.dan na 12/12 strech jako slab ,pusticu slike u ponedeljak ne mogu da stignem od obaveza ,tada cu i malo pritegnuti grane. Provericu ovo za fosfor ,a sto se tice boosta kada mogu da pocnem redovno da ga koristim,ako strain cveta 55-60 dana , mozda da krenem posle 30 dana ? ? Kada da odradim Loli ,možda za nekih 5 dana ?
Dan posle zalivanja
8 dan 12/12 ,temp danju 27 noću 23 ,vlaga 31% Udaljenost od panela 55-65cm Strech uopste nisam primetio ,mozda blago ali za to vreme bi mogle u Vege izrasti. Pre 12/12 dobile su Plantella list 5ml/L,slavol ,amiksol . Dan posle hrane dobile su epsom so u 250ml vode folijarno i sutradan isto. Da budem jasniji prskao sam ih dan posle zalivanja hranom i ostalo mi je pola boce zato sam sutradan opet prskao. Vidim da su već zedne ,lagani potovi ,nekim spusteno lisce ... Sutra dobijaju plantellu cvet da pokrene cvetanje 3ml/L , amiksol 5ml/L ,slavol 10ml/L Dobijaju po 1.5L vode ,ova velika 2.5L . U potrazi sam za melasom,mozda uzmem i ove proizvode Bacillomix,Energen Akva ako nadjem zato sto plantelle vrt ,Vito itd nema Pronašao sam Hesi Fosfor kod kuce ima oko 0.5L ,jel ima smisla to ubaciti u cvetanje ,znam da se gnojiva ne mesaju Takodje zaboravio sam da dignem panel ,ide sutra na 80cm od vrha i za koji dan carbon filter
Evo ih večeras posle epsom soli ,samo pitanje jel moram potrošiti svu vodu u prskalici 0 .5L ili samo je poenta da ih dobro nakvasim ? Nekako su mi baš zivnule ,nisu bile takve jutros,stanje listova upitno ,nije baš najbolje pratim situaciju .
Vege 53 dan ,temp danju 28 noću 23 ,vlaga 35% Udaljenost od panela 50-60cm Danas odradjen loli ,režim 16/8 Zalio sam večeras ,svaka po 1.5L vode ,ova u velikom pot-u 3L vode Plantella list 5ml/L ,slavol 15ml /8L ,amiksol 10ml/8L (Slavol i amiksol sam pogrešio doze ,umesto 10ml /L ja sam 10ml/8L :D naduvao sam se) Sutra pred spavanja ide epsom so folijarno. Sve imaju nekako opeceno lišće sem ove u velikom pot-u ali to smo ustanovili da nije od gnojiva ,vise ce biti da su bile gladne. Pokazale su pistile pre nekoliko dana kaže kolega da je koren popunio pot ,grane su poprimile ljubičastu boju sada da li je to od genetike ili nekih nedostataka videćemo. Možda presadim neku u veći pot ako stignem , i to u plantelu ideal to je najbolje što sam našao. Switch ide sledeće nedelje ,zavisno da li i kada uzmem zemlju . Pre zalivanja: Jedna posle zalivanja
Update , Vege 44 dan ,temp danju 26/noću 22 ,vlaga 31% Udaljenost od panela 50-60cm Sve mi izgledaju bolje ,pocele su pre 2-3 dana da rastu opet ,ova jedna koja je bila kritična zalio sam je ali joj je tezak Pot ,možda ce da leti iz boxa. Svima je opet lagan pot ,zalio sam ih pre 2-3 dana po 1.5l vode sa 2ml plantella list . Sledeće zalivanje ide amiksol 5ml/L i salvol 10ml/L po 2l vode. Prskam ih abamektinom 2-3 nedeljno 1ml /0.5 vode ,i listce i zemlju . Planiram da ih prebacim u ponedeljak na 12/12 ,scrog mreza mi je mala ,tako da ide bez mreze ,moram nesto da smislim kako da im privezem grane ... @Bizzzo jel moze šema kako si montirao carb filter napolju ,mislim da ga stavim na stolu pored boxa ali me buni u kom smeru ide turbina itd..
Današnja situacija 37 dan vege ,temperatura 27c dan ,noć 22 ,vlaga 32% Svi potovi su lagani sem ove dole prve s desna ,ova koja se obesila ...njoj je isto lakši pot ali trebaće još dan -dva da se isusi. Požutele su skoro sve 5 od 7 ,samo kod te 2 koje nisu pozutele vidim napredak.Takodje primetio sam mušice u boxu,postavio sam sada traku ali nisam slikao ,imam neki abastate / abamektin za gnutse ali mu je rok istekao pre 3god ,da li mogu da ga koristim ili novi da uzmem?Možda neka preporuka za hemiju ? Planiram večeras da zalijem manje nego inače ,možda sa 1.2l vode ali se plašim da ne zajebem nesto :D možda da ih nahranim?od hrane imam plantelu list
Pre 2 dana počeo sam da skidam lišće i na kraju odradio full loli: D Temp danju 27c ,noć 22/3c vlaga 35-37% Kod 2-3 biljke ,vrhovi poprimili žutu boju,dosta su svetliji od ostalog lišća ,lišće idalje spušteno Potovi još uvek teški iako je površina zemlje skoro suva ,moraću idući put kada potovi budu lakši da zalijem sa manje vode i to sa prskalicom. Možda mogu to sve prepisati tome što su bile prezalivene i stres od lolija Plan je još nekih 10 dana ,možda 15 Vege ,još uvek su dosta male . Zanima me jel vreme sada da stavim mrežu ako za 10/15 dana prebacujem na cvetanje?
Evo malog izveštaja, Dan Vege počinjem da brojim od dana kada su presadjene u poth jer do tada nisu ni imale razvoja . Vege 27 dan ,temp danju 26/noću 22 ,vlaga 35% Udaljenost od panela 50cm Miris se već oseća ,jak ,intenzivan ,planiram sada da montiram carbon filter ali izvan boxa kao bizo zbog manipulacije panela i prostora. Zalivanje čistom vodom ,izgledaju mi zdravo ,malo sam poranio sa LST zato su ovako niske,negde sam počupao fan listove jer su me nervirali ali nisam primetio neku stagnaciju u rastu što je dobro .Brzina rasta nije nešto zadivljujuća ali nije bitno da su zdrave. Negde je u planu još 10 dana Vege tj sve zavisi kako budu rasle ,još su male za switch a moja procena je negde za 10 dana da će dostići osrednju visinu i biti spremne za 12/12. Od hrane imam plantelu list za Vege mada mislim da neće biti potrebe za hranom ,možda zadnje zalivanje pre switch-a. Kako vama izgleda ,zanima me vaše mišljenje :D Pozdrav svima
Evo malo update ,devojke se oporavile ,kasnije sam odradio LST samo nekim koje su bile visoke Fino pocele da rastu ,temp malo niza oko 27 ,vlaga 30 dan/noc Razmak od panela 60/65cm
Poslušao sam savete ,nabavio poth (papreno me koštao) i nisam se pokajao.Sinoc sam presadio sve u manje potove jedan od 12l to je ova narandžasta,ove crne su manje mozda 8-10l ,pomesao sa perlitom.Za svaki slučaj stavio sam sinoc 2 na klijanje evo danas pustile klice i piknuo direkt u finalni pot. Juče sam bio skeptičan da ce sve preziveti ali danas kada ih vidim mislim da hoće . Nisam ih zalivao ,zemlja je vlažna . Imam jedno pitanje ,na panelu pise da moze da se povezu u nizu jedan sa drugim pa me zanima jel ima neko slican panel kakva je korist od tog povezivanja? Trenutno rade na po 140w (280w zajedno),to je minimalna snaga ,dobio sam po jedan kabl za napajanje i jedan za spajanje ali ne vidim svrhu kada su i jedan i drugi povezani posebno na napajanje trose ponaosob 140w ,mislio sam ako ih povezem zajedno da ce modifikovati snagu i zajedno dati 140w medjutim nista .Možda je i bolje ovako svaki panel u drugu uticnicu ako slučajno nesto pregori