Mh250/Hps gavita750de Pokretna klima - ispuh fi125 Ref. folija da bolje sve blješći Stolni osc. vent okrenut naopako 3xWhite Widow 1xBlue Widow (Dnfm) 11.06. 20:00 h - wet paper towel 14.06. 6:30 h - piknute u posudice 14.06. 18:00 h - niknule 1 blue i 1 white 15.06. prije pol sata stavljene u box Idemo polako Vutro u growić pa ćemo vidjeti šta ćemo po putu, lst i mozda ne topnut nego supercropat da bude možda manje stresa pa i brže gotovo (klime radi), ili neka druga tehnika, sve je moguće :) Mislio sam im malo površinski špricnut zemlju da navlažim sad kad su pod mh? Čekaju se 2 white da provire:kafa: 27.7 je kad samo vent klimin radi, vidjet cu jel raste pa stavit da hladi onda :puuuh:: Uživajte :vutra:
Ak bude upola ko tvoje bit ce super :rasta:
Što ljepši ambijent za buduće buckaste djevojke haha, ak bude sve ok, hope the force is with me :sesir: Držte fige da provire još ove dve udovice!:vozdra: Ušuškao sam ih sa zemljom još malo jer su se izdužile malo, u Potground P su pa će u Potground H u velike kante (25L):) Temp 25,5 - Mh na 50 cm Blue Widow (desno) brža i naprednija od bijele sestre lijevo. Kad se posuši još malo zemlja dobit će pola doze Roota i tako svako zalijevanje dok su male (bit će HESI :)) Peeeeeace :joint2:
Da namjestim da bude 30° dok radi Mh kažeš? Taj režim jel to Gas Lantern routine? Da tak namjestim tajmer kažeš? A kaj se dobiva s time, I must know now?
@1310 Zbunjujuće mi je to i komplicirano, više volim klasiku, u svakom pogledu (hrana, piće, žene, grow), no hvala na sugestiji svakako, mać aprišijejted :) (bu mi žao kad račun dođe:plac:) @hazeri Ha jasno da će bit borba, ovo je i svojevrsni test ljetnih mogućnosti i uvjeta u špajzu, da vidim može li se kaj prek ljeta... Kak kod tebe, kak ide s temperaturom? Netreba klima ili?
@hazeri kak misliš na automatik sistemu, ne kužim? @Imbra Presvetli a jel su premlade za direkt ventove po njima? Idem probat spustit lampu:thumb: @M a n d o r jasno, to je oduvijek jedina opcija :)
Evo samo dve slike sa temperaturama pa recite jel treba tu šta korigirat..Lampa spuštena na cca 30 cm Ugodno popodne svim štovateljima naše drage i jedine Holy Plant:rasta: Nahranio zemlju sa mrvicu jače od pol doze Root-a večeras, sa odstajalom vodom ženinom za cvijeće, bilo u onoj maloj kantici taman da se ne mučim previše, nisam pH mjerio, jel sam trebao?
Neću onda ni koristit pH metar, pogotovo ako nema razlike u prinosu/kvaliteti, koristit ću Hesi (trebam dokupit potrošene boce, Root i Bloom čini mi se)..i šibat ful Root, tu i tamo Vit malo, vidjet po putu...:thumb: Fora je vutrometar... Znam da cure trebaju plesati lagano na povjetarcu, neki lagani ples, ne breakdance, trudim se tako pozicionirati ventove, još se učim, hvala što pratite i savjetujete, bit će uvjek slika pa me slobodno kritizirajte, please! :)
Ma ugruvan sam bio, pratit cu tablicu, malo manje tnt-a jedino...mislio sam neka druga gnojiva al zašto kad je Hesi čist ok Možda kupit ovlaživač neki kad ću love imat...
Hvala Larry, hvala Weedetix! :) @1310 Jel se izjasnio @Eustahije22 ? :wave::thumb:
UPDATE 11. DAN Temp: 24 - 29 Klopa: Root+Vit (ful) Ide sve kak treba, puštam ih na miru nek rastu, nema šta puno u ovoj fazi ni za napravit ni za napisat...Necu im davat Tnt jer ionako će relativno ubrzo u svježi PotH, pa onda tamo mozda predkraj vege pol doze za strech... White Widow je manja rastom i ima neku žuticu, vidjet cu hoce li se širiti... Blue napreduje fino, brzo i zdravo, sretna je:) Najradje bi s Blue ispunio box :razvaljen::
Pozdrav svima, jel se vrte grinderi haa PEEETAK JEEE :banana_rasta: Uzeo sam kokos plagron al onaj u vreći, već gotov, jer sam ljen - jesam li se zeznuo i treba li ga ispirati? (za umješat sa potH, za finalne potove) Daj ti @Stipe reci pliz jer znam da si ga koristio (kokos) :) Uzeo sam i bakterije za korijen, za posolit kod presađivanja.... Peace
Da!
Tnx maaan :) Recite mi sam još jednu stvar prije nego krenem mješat zemlju i presađivat: hoće li biti dosta jedna oveća šaka perlita po potu? Toliko mi ostalo :plac: a zaboravio kupit... Imam i glinene kuglice, da ubacim i njih šaku u mix? 25L su potovi...
TransPLANT 17. dan Stavih cca 20% kokosa i tri šake perlita po potu Izrezao dno od 2 pota pa ih ubacio unutra da bude toplije korijenu, hladi klima Posolio s bakterijama rupu Zalio sa litar roota svaku, nisam vit radi bakterija :banana_rasta:
Mini UP BLUE topirana na 6. katu Zalivene obje sa Root & Vit (ful doze), jako malo je izcurilo u tanjiriće, tek toliko da znam da je sve fino nasaftano, sad nek se suše par dana...temp je 24-29... Malu bjelu neću ni trenirati, kad je ionak mala, možda nešto malo usput vidjet ću.. Čini mi se kao da je lišće krenulo laagano blijediti oko žila iznutra pa možda dam pol doze tnt-a drugi put?Neće valjda zafalit cal/mag radi kokosa?
24. DAN Veliki pozdrav :rasta: Dobro je. Pustio sam da se fino isuše (6 dana) od zadnjeg zaljevanja jer kokos baš fino zadržava vodu/vlagu i super je općenito - uvjek će mi odsada biti u nekom omjeru dio mixa... Blue pichi a White sporije pichi iako su iste visine, gledat ću da i ostanu tako pa prema tome trenirati, možda kropat glavnu na maloj White (lijevi pot)... Zasad je plan pustit da se osuši od večerašnjeg zaljevanja (Root+Vit) i to je kraj mh - uletava hps na 400w da odvegetira (na 18/6 kao i dosad) još cca 12 dana, pa flipen zi... prije tog prebačaja na 12/12 ću počistit lišće kaj smeta protoku zraka/svjetla i odtrenirat kaj treba i to je to čak možda, keepin it simple pimple, prevruće je za neke komplicirane zahvate :zvizd::joint2::gled::banana123::thumb::vutra:
Ma to da ubrzam vegetaciju, ko će dočekat da se njih dvije rašire po špajzu ispod 250mh, dobile su proljeće/plavi spektar prva 3 tjedna, još cca 2 tjedna ispod hps400w da popune špajizu brže...nemam love, špara se za more, uzeo bi inače mh400w za drugo poluvrijeme vegetacije, taman da se prilagode na jaču wattažu i razgranaju prije prebačaja... Tak ja to vidim :)
Laganini, da, evo ubacih hps na 400 na pol metra i više, temp 28, na listu 26 Pratim kaj će bit....
Jutro draga Vutro! Nisam mislio trenirat malu White Widow jer je zaostajala dosta za sekom Blue, ali kao da je malo ubrzala, učinilo mi se tako, pa sam je topirao jutros tik prije gašenja lampe, tamo negdje oko 4-5 node... Mislim da me čeka još 30ak dana vegetacije ak hoću iskoristiti prostor i gurnut pokoji bud u teglu... :watch::)
Bok svi Reko aj da postam post jer sam ih zalio sa ful dozom roota i 'vita a tnt i zyme pola doze, pa kaj bude :) Recnuh donje kržljave grančice i nisko lišće + 2 gornja lista na ww, koja su kao dva mala suncobrana bacale hlad na ionako malu spororastuću biljčicu, valjda se neće ljutit... Napravio sam i lagani LST, 4 grančice na bw i sam 1 na ww jer joj je jedna ručica kraća na 2. katu (hebo me pas ak joj se nije ta duža izdužila prema ref. foliji koja još nije opala, na 2 stranice boxa ja pala) :razvaljen:: Ima još da se vega, ako će mala ww zezat i odugovlačit - blue će dobit sve watte i uživat solo u apartmanu svom malom...iako, možda šteta, ww je to ipak..domaći haha :D :vutra:
Dobro si rekao, baš me hoće mutanti, možda bi trebao promjeniti "Budfield" u dr. Xavier, naučit komunicirat s biljkama... Fokalna temp. na lišću je 24* u prosjeku pa mislim da nije do gavite, ta biljka je takva od starta...:thumb:
Toplo. Ja bi najrađe preselio u neku zemlju gdje može indoor kroz cjelu godinu bez klime... A i zdravije je i za ljude mislim, te hladnije klime... Kao da si u frižideru, duže traješ... Eh, dreams...
32. dan Zalio sa full dozom po tablici, još malo lst-a i čišćenja lišća....sada ih ne diram neko vrijeme....šteta što nisu sve nikle, teško ispunit prostor....sorry na šugavim slikama, bit će bolje, umoran sam ko pas :rasta::respect:
To je to, razmišljam kako ih trenirati u širinu kad pređu rub pota, jedino konkretno rješenje je možda ScroG - mreža? "Zakaj ja ne voliiim poneeedeeleeeek..." :)
Topirat par puta kažeš ha? Ha da, šta drugo... FIM mi nije ziher...a bit će pravi trening za mene čekanje do flipa na 12/12! o_O Ali ok, sve 5, doći će i taj dan haha
Hoću. Nisam nikad radio više od 1 topiranja pa nemam viziju, al kužim princip pa nije frka. Skidam i velike fan listove - suncobrane, da se sunča i lufta cijela grana, da bude budova od vrha do vrha pota, šiš ćevapi style :)
A ne? A kako se radi defolijacija bez skidanja fan listova?
Dosta sam toga pročitao o uzgoju u prošle 2-3 godine, uključujući i defolijaciju, hvala na prijedlogu. Hvala svima na prijedlozima i pomoći. Ja sam početnik ali sam prilično informiran i polako stječem iskustvo i upoznajem se sa potrebama i životnim ciklusom cannabis biljke. Ljudi imaju razne stilove i načine uzgoja ove biljke. Ja razvijam svoj. Uzgajam isključivo za svoje potrebe i zdravlje. Ljudi komentiraju postove bez istinske pomoći groweru, više su to komentari da se dokaže vlastito "znanje" i da se uzdigne sebe, pokupi koji lajk i rep, to mi je extra ružno i primitivno. Zar nije ljepše kad se uz mišljenje ili sugestiju, bilo ono kritika ili ne, natipka i neko makar laičko obrazloženje, link, komentar, smjernica, bilo šta? Ja se trudim da okinem koju sliku za forum, taktički, dok djete zaspe, i sve poslove vezane za uzgoj odrađujem kad mi 'život' dozvoli, ne kad ja hoću, žena me poprijeko gleda koliko vremena provodim u boxu jer treba i dijete odgojit, poklonit mu vrijeme i pažnju. Nije lako sve uklopit, posao koji radim je većinom fizički. Da ne duljim, dnevnik može u nezavršene a može se i obrisat, još bolje. Može i pod ključ. Ako ostanem na forumu objesit cu pokoju sliku u Galeriju. Hvala, lijepi pozdrav
Nije ovo niš spam. :thumb: Volim ja diskusiju ovakvu. Growers unite. Moje je finalno mišljenje da ljudi sa jakom lampom u malom prostoru mogu profitirat od defolijacije. Znati ću zasigurno nakon što isprobam.Jedino mi žao što nemam 4 pota sa zdravim brzorastućim strainom, onda bi došlo do izražaja. Uzet Sk#1 x 4 i sklepat neki vege box, valjda će brak opstat HAHAHA (puši i ona pa je to olakotna okolnost :D) Aj živili svi, ljubi vas Budy Volio bi vas sve upoznat majke mi The force is strong on Vutra.org :respect:
Feed Update Zalio sa izvorskom vodom plus full gnojivo 3L Blue, 2L White.... stavio mylar na zid.. Eto @Sensi Star , nisi bezveze speko kokice :D
Što se mene tiče može i cijela biti albino, nisam rasista smiley9934, ne sudim biljku prema boji lista :lol:
"Defolipop" :)
38. dan Zalivene sa izvorskom vodom pH 6.3, prvi put dobile čistu vodu, malo su mi bile prežbunjaste pa sam skinuo malo lišća, za protok zraka i svjetla, hey u vegi sam zakaj ne :) Voda se prozračivala par sati.... I zategnuo lst-žice malo....
Mala bilješka: 40. dan Prilikom lst-ja je napukla grana, prilikom pokušaja spašavanja je pukla skroz, znači Blue je sada topirana i jedna od bočnih grana. To joj dođe 2. topiranje... Dali da topiram i granu nasuprot ove (s druge strane) da bude simetrično? Mislim da hoću, zvuči logično... Soil groweri bez sistema navodnjavanja, kak ćemo na more?? :whato::Wick, diy top drip??:confused: Nemam nikoga kome bi ostavio ključ stana da dođe zaliti...:( Ima li netko neku opciju da ne presuhne bilje u roku 10 dana? :ajnstajn:?
Predugo bi to bilo @Spanjo , bi mi srce stalo kad se vratim... Moram se igrat sa pumpicom potopnom i timerom...uh, uh E! A kaj je ovo? Rupice izgledaju mehanički zbušene, kakav je to nametnik i dali da djelujem preventivno da se ne proširi u cvjetanju? Thx peoples
Ja se bojim gamadi Trebam li reagirati? Vidio sam nekaj na bazi češnjaka u dućanu, bili pomoglo? Nemam iskustva sa tim malim šugavcima pa nemam pojima al mi se ne sviđa da mi netko zoba lišće...:(:mad:
Hvala puno dobri ljudi, kolege groweri, štovatelji svete biljke.. :thumb: Nebi htio špricat s kemijom, bojim se utjecaja na finalni šmek... Ma ja se nekako nadam da nije niš opasno, pričekat ću još koji dan i pratit dali se širi na druge grane/listove... Zalio jučer navečer sa ful dozom osim tnt-a kojeg sam dao pola doze. Potrošio sam zyme, dali da kupim tu bočicu ili mogu i bez njega izgurat grow do kraja? :vutra:
Mogu li uzet Zyme od Canne (potrošio bočicu) i kombinirat s Hesijem? (prebacio bi se polako na Canna gnojivo) Uzeo digi timer (za auto-zalijevanje dok sam na moru) Uzeo sredstvo za folijarno kupanje, protiv štetočina... Špricanje ujutro pred gašenje lampe... :):vozdra:
Oko 150kn. A kak radi ta stvar, na prirodan pad ili kak? Nisam ovog mog prije koristio, valjda ću ga "skužit" iako nema uputa ni na Hr ni Eng al ima zato češki i poljski i nizozemski, mislim WTF nema upute na eng hahahah super :whato:: Najrađe bi se zaletio s mora i zalio ih al šteta goriva i vremena i svega ... iako nema puno krk-zg al opet :fuck:
A daaj zakaj ste takviii smiley9934 Needaa mi se voziit vamo-tamoooo!!:eek: Ha možda ustanem jedno jutro skroz rano i odem i zalijem i vratim se dok još spavaju žena i djete..pa ću spavat na plaži hehe (valjda me neće pustit da izgorim):cool23: Al probat ću složit sistem, just for shits and giggles :) Jutros ih našpricao sa sredstvom protiv štetočina sa dodanim cinkom...pocinčo sam ih hahaha :skot:::mario:: PEEETAAAAK:banana123::banana_rasta: :let:
Da, u pravu si... U principu mi fokalna temperatura lista diktira visinu lampe.. Ispod 30 gledam da bude, uglavnom je oko 26... :)
Neće doć do lampe, nedam im ja! :)Napravit neki light defoil da se prozrače i malo uspore, a na pola GO-a ću se zaletit ujutro ih zalit i možda dić lampu, malo pograbljat:D:razvaljen::
Vikend UPDATE :razvaljen:: 46. dan Temp 24 - 30, rh: 30-50 Zalio sa ful Root i Vit, Tnt malo jače od pol doze .. :vutra:
Bok svi :) Napravio sam lagani flush jer je Blue izgledala tužno i opušteno, zadnjih 10L (po potu) korigirano na 6.3 pH...živnula je :) Eliminirao stiropor s poda, netreba više... Zamjenio sam gornja 2-3 cm zemlje sa friškom zemljom (isto PotH, prije ispiranja), bila je "prekokosasta" i potrošena... Učinilo mi se da vidim nešto crno što leti pa sam ih jučer našpricao opet sa sredstvom protiv šuge, na bazi neema i bora, sa dodanim cinkom (Fitotriac)... Uskoro ću ih prebacit iako ima još mjesta za popunit al' kao da su usporile grananje pa zato... Good high & good night :vutra:
Ma daa, nek se vegaju gegaju koliko god treba...pa će biti ćevapćića za teglice :) Jučer došao doma u 21:00 sati a u boxu mrak! Ha niš, isključio lampu iz produžnog pa uključio i opet radi. Znači imale su 9 sati više mraka neg inače..(6:00 - 12:00 mrak, ostalo im dan)...valjda neće poludit :oops:
Drveče svima :) Eee ja uvjek postam ovak kasno, dok shendlam sve kaj treba ... dođe večer ... Malo sam prčkao po boxu pa da podjelim: nasuo perlita odozgo po zemlji jer mislim da šugice bubice izlaze iz zemlje/kokosa - dosad pronašao 2 mrtve na podu, male crne sa prozirnim krilcima (gnat? - čudno, nije tak vlažno) sumnjam na kokos da je kontaminiran :eek: , zasad se nebrinem ali nebi baš volio da se pojave u cvjetanju ta mala :poop: jer onda treba špricati što želim izbjeći radi okusa finalnog...:gled: Maknuo sam još malo grančica bez potencijala, da ne kradu energiju "premium" colama .. Ubacio debelu žicu kao malu bazu za širenje LST-a, nisam niš bolje uspio smislit a i za ovo me inspirirao marijev hidro dnevnik sa onim letvicama:thumb: Da je White granata i lisnata kao Blue - prebacio bi na 12/12 danas, ovak se strpim još maaalo .. Edit: E da, i kao malo sam nešto supercropao pa da vidim i to kak ide... Neću ih više puno tak maltretirat, nek se ustabile prije flipa... Nešto me vuče Super Silver Haze za dalje, dali da se borim sa tim čudovištem? :D
Bok svi :wave: Izbacio klimu i hps iz boxa, ubacio stupni vent i mh 250w, upalio ispuh... Temp 28 Ostavljam ih u vegeti dok ne prođu vrućine, u međuvremenu ću montirat ventić na upuh-cijev da baca friški zrak po površini krošnjica...valjda ih neće zblesirat promjena spektra, nazad na plavi (mh)?
Nek idu u nebo ak hoće, ima mjesta dosta :) Neznam ni sam koliko ću još čekat, vrućine su još uvjek u najavi...:sun2: @hazeri Kakva je nova igračka, Air? Ja bi si ga isto zel, veli @Himalaya Gold da je ok stvar... Skroz sam znatiželjan! :D (skupljam medeke - 5kn kovanice, za arizer air! na cca pol puta sam:D)
Drveče, :idea: evo da se upišem i ja u klub horizontalnih ventova, da budem u trendu :) Na slijedećem zalijevanju još malo štimanja LST-žica da malo još popune prostor...rastežem vegu u nadi da će popustit vrućine pa da objesim gavitu, 400:sun2: za početak ... :zvizd: :joint2: :vutra: