Ime vašeg dnevnika: Prvi kolacici se u vodu ne bacaju Datum nicanja sjemenke: 01.06.2020 Početak vegetacije: 03.06.2020 Breeder: 1x Barney's farm, 1x Delicious Seeds Strain: 1x Cookies Kush, 1x Critical Super Silver Haze Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Screen of Green (ScrOG), Topping Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): Max 200 W (2 Viparspectra panela sa po 100 W snage u veg. modu) Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): Max 400 W (2 panela sa po 200 W snage u fullspectrum veg+bloom modu) Nutrijenti: Hesi linija (TNT, Bloom, Phosphor, Root complex, Supervit, PowerZyme) Ostala oprema: Clip Ventilator 20 W, Mehanički Timer, Mikroskop, mreža za sušenje, kuke, alufleks cijev s vunom, Scrog mreža, PH metar za vodu (nemam za zemlju), mjerač temperate i vlažnosti, mikroskop, 20-22 l potovi Dodatne informacije: Šator dimenzija 80x80x180 cm Ventilacija: Blauberg 125 E - dvije brzine (220-280 m3/h), radi na prvoj brzini - po proračunu bi trebalo biti ok Filter 125 - još nije montiran Rasvjeta: LED 2 * Viparspectra V450 (jedan panel ima realnu snagu 200W) - u vegetaciji 200 W (oba panela upaljena za vegetaciju, 2*100) - u cvatnji max 400 W (oba panela upaljena na full spectrum, 2*200) Zemlja: -Compo sana za cvijece -Perlit Pozdrav svima, dobro dosli u početnički kutak moje malenkosti i prvi pokusaj uzgoja. Pratio sam forum (periodično) i relativno ok se snalazim na njemu, informirao se dok nisam osigurao uvjete da i sam se pokrenem. doslo je i to vrijeme, nakon dugo godina sanjarenja o tome da ću "jednom imat svoje", odlucio sam se za tu avanturu. Klijanje je odradeno, biljke su u zemlji, cak su i izasle iz nje, malo lutam s tom kolicinom vode koju trebam zaljevati potove i zemlju od 20 litara, a tako malu biljku, no vjerujem da cu ulovit osjecaj za to. zalijem podrucje gdje raste povrsinski sa spricom od 20ak mililitara svaku kada vidim
pogledaj ispod lista da nisu tripsi ili nesto. ako nije, zanemari, i nastavi dalje meni je mozda bilo od fimanja.
@Jednomsemora Hvala puno na svim savjetima do sad i nesebičnom dijeljenju znanja, bit ce uvaženi i nauceni, i ti si bio jedan od ljudi koji su bili "nit vodilja" kako se neke stvari rade pa se nisam libio u nekoliko navrata i tebe pitati za neke stvari. Puno hvala:thumb::thumb::thumb:
Hvala care, bez tebe bi to bilo miljama daleko.
Nakon 4 i po' dana susenja, spakirao u tegle sa Bovedom od 62%. Cookies kush (Barney's Farm) ↓ Nesto veci udio prozracnih cvjetova, vise popcorna, manjih i manje kompaktnih budova, takvih je 20%. Takoder, od cookies kusha ostalo je vise materijala od trima te nesto manji urod u odnosu na... Critical Super Silver Haze (Delicious Seeds) ↓ Djeluje odlicno, nadam se da ce se i iscurati kako treba, urodom veci nego cookies kush, cvjetovi kompaktni, tvrdi. Yield: 1.21 g/W (vjerojatno ce se smanjit jos malo za vrijeme curinga, ne znam) Odnos: 42% Cookies kush - 58% Critical SSH Slijedi curing, nadam se da cu odraditi i to kako je red. Naravno, i tu imam pitanje :D @Jednomsemora Kad velimo "luftanje", jel trebam prazniti tegle tj budove vaditi van pa ponovno vracati nakon nekog perioda ili je dovoljno otvoriti ih na 15-20 minuta? Trim cu ostaviti jos malo nek se susi a onda spremiti u papirnati skarnicl dok ne smislim sto da radim s njim, vjerojatno maslac. Okusao bih se u pravljenju hasha, ali mislim da je premalo materijala za to. Za prvi grow sam jako zadovoljan, sad malo odmorit pa cu vjerojatno napast za zimu i krenut u nove avamture. Hvala mentoru @Zelenko63 na svim odgovorima i vođenju kroz prvi grow, hvala vama sto ste pratili i uletavali sa dobronamjernim savjetima. Kada dobijem odgovore i savjete jos o curingu, sto se mene tice, dnevnik moze u "zavrsene", bilo mi je zadovoljstvo. :rolleyes::respect:
hvala ekipa, sjajni ste!
ja sam grane maknuo kao sto vidis, tako da se suse bez grana, radio sam wet triming, i mislim da se suse dobro i da bi to mogo privest kraju. imas pravo za odvlazivac, sigurno da 2 stupnja gore u boxu, a nisam znao za ovo "sto sporije to bolje". Maknut cu ga, al velim, vec sad se to cini dosta suho... Takoder, ocekujem i od bovede da radi posao oko odrzavanja vlage optimalnim... i kolega @Jednomsemora je relativno nedavno radio susenje svega 3 dana pa onda curing, veli da je ispalo dobro. Mene samo buni to sto ne mogu prepoznat kada je to to... al ocito cu morat probat...
Uzgoj priveden kraju, ostaje jos susenje i curing. Skinuto nakon 10. tjedana cvjetanja, 70 punih dana i 150 dana od ubacivanja klice u zemlju Skinuto u subotu, trimano cijelo popodne i noc, bome najveca muka, pogotovo kad radis sam i picajzlis kao ja. Cak bih rekao da razmisljam ubuduce o bowl trimmeru radi ustede vremena. Rasporedeno u mrezu, objeseno nazad u box u nedjelju ujutro, nije bilo spavanja dok se ne odradi posao... Trenutna situacija u boxu je mracna, sa sljedecim uvjetima: Temperatura: 17-24 °C Vlaga: 45-55 % Radi ventilacija, clip fan za mijesanje zraka u boxu i cak odvlazivac zraka koji radi sastrane, da ne puse po njima Na dodir mi se cini vec to dosta suho, ne znam je li potrebno to nesto jos dulje susiti radi rjesavanja klorofila, ali velim, imam osjecaj da su vec sad spremne za pakiranje u tegle s bovedom (62%). Cini mi se da je Cookies kush (Barney's Farm) donio vise popcorna i ovih prozracnih "airy" budova, ne znam jel to dobro ili lose, al od popcorna bi se mogli radit derivati tipa hash ili maslac. Nadam se da ce okus i dim bit dobar. Critical Super Silver Haze (Delicious Seeds) se cini odlican, kompaktan tvrd. Toliko, javim se za kraj kada budem pakirao u tegle, a kroz par tjedana curinga javim i smoke report te tako zakljuciti dnevnik. slika situacije za kraj.
Hvala @truare, ma mislim skidat cijelu biljku u komadu, nije bilo puno, al tek kad sam vidio da su krenuli jednako dobro koni ovi glavni, malo mi bilo krivo sto to nisam ranije skuzio da ih izvucem prema svjetlu... Haze ide za vikend dolje, s cookies kushom mozda bih pricekao jos koji dan, mada bih najradije volio obe skinut u isto vrijeme jer bi i susenje odradivao u boxu, gdje je mrak bitan.
Danas cupkam ove zute i suhe listove, kad skuzim da ima nekoliko budova koji su pali ispod i tamo su otkako sam imao ono sranje s mijenjanjem mreze, a kako je dolje manje svjetla, ti budovi su manje "zreli" od ovih koji su bili gore, sad za kraj sam ih uspravio kad sam vidio da su tako ispod... Valjda nece bit problem sto su tako neujednaceni tj sto su ovi koji su inali svketla praktički gotovi, a par tih koje sam izvukao danas su i dalje "zeleni"
@truare mislis da je to to od hazea? Jel mogu cekat vikend, nece valjda nista bit u dva tri dana? E da, imam pitanje! Jel normalno da vrhovi u ovoj fazi vise nisu onako ljepljivi kao u 5-7 tjednu cvjetanja, imam dojam da su sad vise tvrdi i susi?
@Himalaya, i ocekujem ih takve :) Dragi ljudi koji prate, supportaju, gledaju i savjetuju, hvala vam. Evo update dnevnika, nemam pojma dali da skidam. Zalio sam ih jos jednom (u petak zadnji put), trihomi su i dalje vecinski mlijecni, ima i zrelijih, savinutih prema unutra, ali ne znam koliko ih treba imat, tesko mi je ustanovit, teoretski znam, ne bih zurio i prerano skidao, a opet nebi htio ni da odu previse u amber jer vise volim uplifting efekt. 143. Dan od klijanja 10. tjedan cvjetanja u tijeku, dan 66. Temperatura: 17-23 °C Vlaga: 50-60% Zaljevanje: 4.3 litre svaka, nutrijenti izbaceni, cista voda Boardovi na 30-55 cm od biljke Barney's farm: Cookies kush ↓ Delicious seeds: Critical super silver haze ↓ Eto, ne znam kad bih skidao, al cini se da je skidanje blizu. Pozdrav, zivili.
Hvala asu na svim savjetima i instrukcijama
Pozdrav svima. Upravo zalio pa da napravim update, kao sto vidite, sitno se broji do kraja. Izgleda da nije bio prestrasan stres, mislim da biljke daju sve od sebe. Lisce lagano zuti, trihomi i dalje uglavnom mlijecni s pokojim amber/smedem 137. Dan id klijanja 9. tjedan cvjetanja u tijeku, dan 61. Temperatura: 17-24 °C Vlaga: 50-60% Zaljevanje: 4.3 litre svaka, nutrijenti izbaceni, cista voda Boardovi na 30-55 cm od biljke Barney's farm: Cookies kush ↓ Delicious seeds: Critical Super Silver Haze ↓ Situacija u boxu ↓ Pozdrav, zivili.
Naravno, desilo se sranje i pao mi je ventilator sa stupa satora na biljku, morao skidat mrezu koja ih drzi ovako ustrojene mjesecima. kad sam skino mrezu grane se polomile (ne puknule) pod svojom težinom i pokuso ih ponovno ustrojit da ne padaju s mrezom i vezanjem uz mrezu ili uz vrh satora. U tom procesu novog preslagivanja grana otkinuto je i osteceno nekoliko listova radi manevriranja u takvoj situaciji. Mislim da je biljka (osobito cookies) dozivila veci stres pa me sad nesto zanima jer prvi puta gledam ove faze i promjene u cvjetanju, dva su razlicita fenotipa, a ne poznam nijedan tako da nisam siguran kako izgleda cvjetanje kojeg fenotipa. vidjeli ste zadnje slike, a pogledajte ove sad pa mi pomozite, neznam jel ovo faza cvjetanja pa se cvijet tako slijepi i visee nije onalo "cupava" kao na zadnjim slikama ili se nesto lose desava i reagira na to sto je stresirana? Buduci da je u zavrsnim fazama, zaljevam samo vodom, neznam ima li sto da mogu napravit da se oporavi, ako se uopce treba oporavljat... Zavrsen 8. tjedan cvjetanja Temperatura: 17-25 °C Vlaga: 50-60% Zaljevanje: 4.3 litre svaka, nutrijenti izbaceni Boardovi na 30-55 cm od biljke Barney's farm: Cookies kush ↓ Delicious seeds: Critical Super Silver Haze ↓ Haze se cini cvrsto i dosta postojano iako je na njega pao ventilator, cini se dosta mocan Eto ako tko zna cini li se sve ok s cookies kushom ili ne neka objasni. Mislim da se blizi kraj kroz dva tjedna, nadam se da ce proci dobro i da nisam nesto previse zeznuo prerasporedom mreze. Zivjeli!
@crazydave hvala na informacijama... znaci traje to, i polako sazrijeva... odlicno, hvala , idemo izgurat jos tih par tjedana...
Mali photo session, u osmom tjednu cvjetanja, samo voda ide do kraja. Trihomi jos prozirni do mlijecni. Pitanje ko prati, dali trihomi sazrijevaju postepeno ili se moze dogoditi da u roku od dan-dva ih vecina posmedi odjednom, ili to ide postepeno i traje danima? Naravno, pitam radi toga da znam kada skidat i stavit susiti. Knjige kazu da cookies kush-u treba 8-9 tjedana, a critical super silver haze da cvjeta 9-10. Svjestan sam da to ne mora znaciti da je to uvijek tako, no eto, blizu sam tim danima. Zivili
Update dnevnika: 126. Dan od klijanja, blizimo se kraju, cvjetovi u svom vrhuncu cini mi se. Zavrsen 7. tjedan cvjetanja Temperatura: 19-26 °C Vlaga: 50-65% Zaljevanje: 4.3 litre svaka, nutrijenti izbaceni Boardovi na 50cm od vrhova Barney's farm: Cookies kush ↓ Delicious seeds: Critical Super Silver Haze ↓ Situacija u boxu:↓ Cini mi se sve ok, nadam se da ce ova zavrsnica proci mirno. Slijedi proucavanje oko trimanja i susenja i curinga, pa da krenem redom, prva dilema mi je dry ili wet trimming. Imam mrezu za susenje a stizu i boveda vrecice uskoro tako da nadam se da tu nemam puno za promasit. Nadam se da ce tako i bit. Toliko od mene, zivili.
Uhvacene na spavanju, bez svjetla, u sedmom tjednu cvjetanja. Dalje slijedi samo zaljevanje vodom do kraja. Detaljniji update kroz par dana, iako nema puno za dodati. Zivi bili!
Zavrsio i 6. Tjedan cvjetanja Temperatura 22-26°C Vlaga 50-65% Zaljevanje: 4.3 litre svaka, Hesi linija, pz, sv, boost, bloom, phosphorus plus, u ovom tjednu dva zaljevanja sa jednom i pol dozom Udaljenost boardova od vrhova: 30-50 cm Barney's farm: Cookies kush ↓ Delicious seeds: Critical Super Silver Haze ↓ Situacija u boxu:↓ Zdravi i veseli bili!
Dan 111. Od klijanja. Vrijeme ide. 5. Tjedana u cvatu. Temperatura 22-26°C Vlaga 47-65% Zaljevanje: 4.3 litre svaka, Hesi linija, pz, sv, boost, bloom, phosphorus plus. Udaljenost boardova od vrhova: 30-50 cm Bome vrijeme ide, mislim da sam na pola puta s cvjetanjem, zasad se cini da to ide ok. Evo slika Barney's farm: Cookies kush ↓ Delicious seeds: Critical Super Silver Haze ↓ Situacija u boxu ↓ Toliko, pozdav svima
Peti tjedan cvjetanja, i dalje tempo zaljevanja isti, svaka 3-4 dana svaka popije 4.3 litre vode, unutra pz, sv, bloom, boost i prvi puta dodan phosphorus plus. Mozda opet tripam al jedan vrh mi je malo potamnio, ne znam jel to normalno, malo me strah plijesni pa nebih htio da se rasiri, ako to uopce je potencijalna plijesan. Taj vrh koji me muci, mozda samo tripam→ Kao sto i vidite, poprilicno je sumovito ovdje, Ima dosta i lisne mase, a i vlaga se zna popeti do 70 %, iako ventilacija je i vise nego dovoljnog kapaciteta. Mogu ukljicit odvlazivac, al on sam digne temperaturu za dva tri stupnja, ali moze spustit ivlagu do 55%, pa tako, kombiniram malo. Ostalo mi se cini da sve ide ok i kako treba. Temperatura 25-28°C Vlaga 60-70% Evo slika Barney's farm: Cookies kush ↓ Delicious seeds: critical super silver haze ↓ Situacija u boxu ↓ Svi savjeti dobrodosli. Pozdrav!
hvala @Mad Rabbit , jbg dosta sam se dao u pripremu i edukaciju prije nego krenem s ovim, pa sad na svaku sitnicu reagiram mozda panicno, prvi put se susrecem sa svim sto mi se desi, pa zelim znat zasto se desilo i kako reagirati, da znam za ubuduce. drugacije bar meni je kad citas o necijem problemu, a drugo je kad je taj problem ispred tebe Evo par slika sa spavanja
4. tjedan cvjetanja. sve isto kao i u trecem sa zaljevanjem i hranom. mislim da je stretch stao, da nece vise se izduljivati, s tim da cvjetovi haze-a se "pune" nekako jace nego cvjetovi cookies kusha, sto cete vidjeti i po slikama. Cookies kush cvjetovi su nekako kao u stagnaciji, ali valjda to tako treba biti... Ako tko ima kakvo objasnjenje i komentar, dobrodosao je. evo i slika: Barney's Farm: Cookies Kush ↓ Delicious seeds: Critical super silver haze ↓ Situacija u boxu ↓
meni je mentor rekao isto, ali izvor nemam. Nego kad se opet povukla tema lolipopa, treba li ga (smije li se) raditi i u ovoj fazi cvjetanja? dao bi im još malo "slobode", ali ne bih riskirao nekakav lock ili prevelik stres pa pitam...
3. tjedan cvjetanja Zaljevanje: svaka po 4.2-4.3 litre vode 2 puta tjedno Od dodataka supervit, boost, powerzyme, bloom Temperatura 25-27 Vlaga 55-70% Svaki savjet je dobrodosao. Evo i slika od dva tri cvijeta koji su dobili boju smeckasto crvenu, svi ostali su normalni bijeli, samo dva tri vrha su kao malo "zrelija"...
Upgrade svjetla. Spajanje na quantum board 240w, 3000K, LM301H + epistar 660nm. Imam i dimer, no drzim ga u fulu, cca 50cm od biljki Viparspectra je bio na više wata, no svejedno mi se cini box sad osvjetljenijim...
Drugi tjedan cvjetanja, krece stretchanje, bome onaj vrh gore glavni od hazea se izduzuje najblizi je panelu, nije direktnk ispod njega nego je sastrane, a i viparspectra je hladna pa ne znam ima li razloga za brigu? I dalje svakih dan-dva mijenjam panel koji svijetli u fulu, dok drugi za to vrijeme svijetli samo bloom mod. Zaljevam i dalje po 4.2 litre, u vodi powerzyme supervit bloom i boost. Temperatura 25-27, medutim vlaga je 65-72 %, za cvjetanje bi bilo bolje da je manja, nadam se da ce turbina sprijeciti opasnost od plijesni. Slike su nize Barney's farm: Cookies kush↓ Delicious seeds: Critical super silver haze↓  Situacija u boksu↓ Pozdrav svima!
Je, isao je i root uz zadnje zaljevanje u vegetaciji kada sam micao dio, a dio u prvom tjednu cvjetanja.
Jasno @Mad Rabbit , to mi je i bila namjera, no mreže još nema, bit ce za slj grow. a za stretch cemo vidjeti, fino su me isprepadali i u chatu da sam previse oduljio s vegetacijom... Mentor mi se cini optimistican tako da se nadam da nece bit kriticno za hendlat ovo. Evo novi update: Switchano preko vikenda i mozemo reci da smo usli u novu fazu prvog growa. Prvi tjedan cvjetanja, prebacen rezim svjetla na 12/12. Jedan panel radi u fulu dok drugom je samo ukljicen mod za flowering. Odlucio sam se tako radi boljeg omjera tj spektra buduci da viparspectra nema dobar spektar za cvjetanje. Slijedi update svjetla, no o tome kad dode vrijeme. Odrađen je i lolipop, prvi put su u vodu uz powerzyme i supervit dodani i tnt, bloom i boost. Na slikama je stanje u boxu, kod Critical super silver haze-a istice se ova glavna i najdeblja debela grana, nadam se da nece prejako podivljat i pojest mi box. Bas na njoj sam uklonio i jedan fan list buduci da sam ga prelomio slucajno, a tamo je stradala i jedna grana prilikom pokusaja razvlacenja. Granu sam, nadam se, uspio spasiti tj. spojiti trakom za ovu glavnu na mjestu gdje je doslo do rascjepa. Critical super silver haze ↓ Cookies kush ↓ Situacija u boxu ↓ Napetost raste, nadam se da ce sve proc dobro. Takoder, za sve savjete i primjedbe, samo vicite, tu sam. :wave:
To znam, naručena je i s manjim, no jos nije stigla, iz kine vjerojatno zapela radi korone... Meni ima smisla jer sam ih savijao u suradnji s mrezom i koliko toliko doveo u tu neku "ravnomjernu" strukturu
Flipanje za vikend
Dan 71 od klijanja. Evo update, bio u odsutstvu 8 dana, povjerio zaljevanje prijatelju. Zaljevana je svaka 4 dana sa 4.3 litre vode svaka, i dalje u njima samo powerzyme i supervit. Vratih se s puta i imam sto vidit, fino je to podivljalo, otislo u visinu konacno, malo pokusao jos rasiriti grane ali mislim da je to to i da bih trebao flipat na flowering fazu, bojim se da ne zakasnim i da odu pojedini hedovi previsoko jer i sada vec ima ovihbkoji strse. Posavjetovat cu se s mentorom kada i kako flipati, no pitam i vas koji banete ovdje, da li treba i kada raditi lolipop i kako ga radite? Takoder savjeti bilo lojeg tipa se prihvacaju i bit ce uzeti u razmatranje. Evo par slika, ispod leda i bez leda. Barney's farm: cookies kush↓ Delicious seeds : critical super silver haze↓ Situacija u boxu ↓ Toliko, pozdrav ekipa! Zivili
57 dan od nicanja. Zadnje zaljevanje s 4.2 litre vode svaki pot. Unutra je i redovna doza supervita i powerzyma, napustio sam root complex. TNT nisam jos otvorio. Malo sam pokušao grane siriti po boxu, dobit neku ravnomjernu strukturu. Temperatura 23-26 C Evo par slika iz mraka Cookies kush ↑ Critical SSH ↑ Situacija u boxu ↑ Toliko od mene, pozdrav
51 dan od klijanja. Zalio jucer svaku s 3.3-3.5 litara vode + powerzyme + supervit. Izbacio root na uputu mentora... Evo par slika iz boxa od jucer. Barneys farm Cookies Kush ↓ Critical Super Silver Haze (delicious seeds) ↓ ← pogled u box Temperatura 23-28 °C Vlaga 50-70 % Toliko, hvala na paznji!
@dzidzo , Cini mi se da su potovi od 23 ili cak 25 litara, a ja sam stavljao po 20 u njih. Cinilo se ok i taman kada sam stavio zemlju, sad kad se sleglo se vidi da sam fino promasio. Na posudi i na sifri te posude u ducanu nisu mi mogli rec koliki je kapacitet, pa sam otprilike sam izracunao odokativnom metodom, usporedio s potom od 15 litara, nisam imao u ducanu osjecaj da je bas za 10 litara veci... Ukratko, greska, nece se ponoviti :D
45 dana od klijanja, nema puno novosti I dalje zaljevam oko 1.3 litre po potu, svaka 3 dana sa supervitom powerzymeom i root complexom. Ne koristim jos TNT Cookies kush (lijeva biljka) mi se cini da ide ok, critical ssh je isto ok, nizi, alki primjecujem neka manja ostecenja, susenja ili burnove na zavrsecima listova koji nisu najblizi svjetlu. Tesko se vidi kad je led ugasen tako da saljem i par slika s upaljenim svjetlom. Ne znam dali da poduzimam sto po tom pitanju Temperatura 24-28, vlaga 40-60% To se cini to. Cekam i dalje sirenje po boxu ali i rast u visinu.
Nista oprosti, super je cuti bilo kakva razmisljanja. Sugestije su skroz na mjestu. A da, zapeo za scrog :D zelim ga savladat od samog pocetka, jer on uglavnom pokriva vecinu trening tehnika i racunam, ako savladas scrog, savladao si vecinu tehnika manipulacije biljkom i kontrolu te maksimiziranje yielda. Tako bar ja mislim. Pa zato, bolje od početka jako, pa ako treba i tesko, pa ce druge sadnje bjt lakše.
@Hammer 2 +5 bombi Hvala na konkretnomonstruktivnom odgovoru. Budem jos malo odigao panel iako sad mi se cini ok digle su se iznad razine posude i sad ih mogu malo manevrirat. Neznam jel bolje da cekam da ovi donji listovi sto su tik iznad zemlje, dal da ih cupam i preusmjerim energiju drugdje ili da cekam da pozute, sumnjam da ti listovi mogu do svjetla. Zasto ne koristim i TNT? Buduci da sam bas pocetnik pocetnik sto se tice iskustva, zanimalo je i mene kad s tim treba krenuti, jer po tablici pise od pocetka vegetacije, a i ne znam konkretne benefite tnt-a i kako on utjece na biljku. Mentor @Zelenko63 je rekao da nema jos potrebe za dusikom (N), a s obzirom da izgledaju ok i napreduju (kucam o drvo) , slusam i pratim iskusnijeg, a TNT lako ubacim kad bude potrebno, zasad jos uvijek supervit, root complex i powerzyme. Hvala, neznam sto je bilo s tvojim prvim danima :) Evo vam par slika (ispod LED-a) , najasio sam na njih rastezljivi scrog da malo organiziram grane, nekako mi se cini da je cookies kush (lijeva biljka) bolji ispao, critical ssh (desna) zasad ima manje sporednih grana, ima ovaj glavni vrh malo jaci i istaknutiji pa sam ga malo savinuo. prava scrog mreza bi trebala ic na nekih 40ak centimetara od zemlje. Imam pitanje vezano za topiranje: dali da topiram sad taj glavni vrh koji je malo otisao ijace se razvio ili je ok ovo rastezanje i tjeranje u stranu (cropping) ? Dali treba raditi topiranje (na petoj nodi) ili fiming i ovih sporednih grana sad nakon mjesec dana vegetacije? Radio sam fim na obe u pocetnoj fazi vegetacije, neznam treba li drugi put, donosi li to kalve benefite za ovu "table top" strukturu kojoj tezim buduci da planiram scrog tehnikom pokriti podrucje satora. Hvala svima, zivili!
pozdrav svima, mjesec dana je proslo otkako je biljka proklijala. Jos uvijek cekam da krene malo prema gore, pa da mogu mrezu postaviti i hendlat vrhove kroz rupe. Biljke izgledaju ok, imaju neki cudan tempo, znaju se objesiti ikrenut odmarat cak i prije mraka (rezim 18/6), ali izgledaju dobro. Naravno, vec vidim da sam trebao napuniti pot zemljom do kraja, no u datom trenutku kolega prodavac je rekao da je to posuda za 20 l, a kad sam sipao zemlju bilo je taman, al sad kad se sleglo, ocito je da je posuda za 22-25 litara. cekam da ova krosnja malo se odigne pa da ju rasirim po boxu. Zaljevam svaku svaka 4-5 dana po 1-1.2 litre, od hrane je i dalje tu root complex, powerzyme i supervit. U privicima ide par slika pod ledom, ← cookies kush ← critical super silver haze ← ekipa u satoru ipar slika s ugasenim svjetlom: toliko, ugodan dan!
Pozdrav svima, 3 tjedna otkako je biljka izasla iz zemlje pa evo kratak update i tok misli prije 2 dana sam ju fimao, a sad, da sam neki zeljeni efekt dobio, nisam (a na jednoj mozda to nisam dobro ni napravio, pogledajte cookies kush, vidim da rastu listovi samo krnji i osteeni), cekam da se malo izduze pa cu vidjet koliko ce to grana biti. I dalje hranim sa powerzyme, supervit, root complex, malo sam im povecao kolicinu s kojom ih zaljevam sad svaka pije po litru po zaljevanju. Neznam kada ukljuciti u gnojenje TNT complex Imam scrog mrezu i htio sam to probati, no nekako mi se cini da je daleko od ikakve mreze jos. Kada, u kojem dijelu vegetacije biljke najvise dobiju na visini? Temperatura i vlaga standardno ok... Critical super silver haze ↑ Cookies kush ↑ :wave:
wow, super, bojao se da ih nece spaliti... znaci nemogu fulat tako s kapi po litri. hvala @Jednomsemora
Jos jedan kratak update, 14 dana od nicanja. Temperatura/vlaga i dalje kao iz prethodnog posta. Zaljevam svaka 4 dana, prije 3 dana prvi puta koristio Hesi i zalio svaku s pola litre vode + supervit, powerzyme, root complex. BTW kako dozirat supervit, pise jedna kap na 14 litara (a ta jedna kap je isto relativan pojam), 1ml na 65, pa u ovoj fazi kad ih tankam s pola litre vode nadam se da ne pretjeram i sa tom mini kolicinom supervita. Cine mi se zdrave, malo cak preguste, neznam jel normalno jer je tek 2 tjedna biljci, nekako mi se cine kratke te internode, neznam kako cu ovo rastezat i trenirat, ali kada dode vrijeme za to, valjda ce bit ok... ↑, Cookies kush ↑ Critical Super Silver Haze :wave:
Pozdrav svima, evo kratak update, proslo je 7 dana otkako su izvirile iz zemlje. Paneli su dignuti na 50cm od biljke, zalijem svaka 2-3 dana sa po 0,5 - 0,6 l ciste vode. Temperatura: 21-22 kada je svjetlo ugaseno, 26-27 kada svjetlo gori Vlaga: 50 - 65 %