Ime vašeg dnevnika: Chilihead Outdoor 2021 Datum nicanja: 13.04.2021 Breeder: JA smiley9934 Strain: 3x Girl Scout Cookies x Bruce Banner (automatici), 4x Red Dragon x Northern Light (Photoperiod) Vrsta uzgoja: Zemlja (Florabella) Rasveta u boxu: LED Snaga svetla u boxu (W): 75 Dimenzije boxa: 50x50x50 Biljkama je danas 14. dan na 18/6, ova najmanja je nikla koji dan kasnije ali sustići će ih već. Od danas ih prebacujem na 12/12 da fotoperiodne pokažu pol pa ih vraćam na 18/6. Kad se vrate u fazu vegetacije presađujem ih na sajt, autose ću izbaciti još i ranije mada ako od njih 3 bude jedna cura ostaće u boxu uz scrog ili LST.
Etanol 96% :thumb:
Da je samo do mene ne bih se ja cimao oko montiranja mreže i svega ostalog nego bi ih već sad skidao, samo čekam da malo nabace masu. Dozreli bi trihomi u teglama svakako nego mi svaki mililitar ulja znači za obolelog člana porodice. Biljke su mi u napuštenom dvorištu par stotina metara od kuće pa sam kod njih svaki dan bukvalno. Što se znanja tiče nema tu neke posebne nauke...sve što znam sam naučio na selu uzgajajući paradajz,krompir,žito, kukuruz, šargarepe, beli i crni luk itd. Iskreno teže je lepo uzgojiti paradajz nego kanabis....nema tu neke velike pameti, samo povremeno malo prihrane, treninga, redovno zalivanje, mesto gde ima vetra, dosta sunca i posvećenosti u cvetanju zbog gusenica i buđi i eto ti zimnice :D
Dragon 1 i obe gsc skinute pre dve nedelje :) Čim su se osušile napravio sam 10ml ulja i ostalo mi je ovo :D Neće se doduše dugo zadržati u teglama jer svakog vikenda pravim ulje. Ostatak ekipe: DRAGON 1 Ostavio sam par hedova da se lepo udebljaju i svi trihomi pređu u amber da imam za pred spavanje :D DRAGON 2 DRAGON 3 I on je dobio mrežu nego sam zaboravio da slikam kad sam je montirao :D HINDU KUSH @Mr.Gorilla Borba sa gusenicama je svakodnevna kao i skidanje pincetom sitnih delića gde kreće buđ.
Ne ne, nisam lepo napisao :D Sve osim te 3 koje skidam za vikend su dobile duplu dozu Plantele, one su na vodi i Slavolu :D
Ima ih dosta po prvom Dragonu baš. Ali svaki dan sam tu i non stop skidam pa se ne plašim previše, a ionako će se sunčati još 7 dana :)
Dragon1 i obe GSC su u 8. nedelji cvetanja i sledeći vikend idu dole. Trihomi su 80% mlečni - 20% braon. Dragon1 ima skroz tvrde hedove dok su GSC nekako više fluffy i otišle u foxtailove. Sve danas dobile po 10l vode i duplu dozu plantele cvet :) DRAGON 1 DRAGON 2 GSC 1 GSC 2 HINDU KUSH
Moglo je to duplo bolje da bude da su bili bolji neki početni koraci i informisanost, ovako sam išao na osećaj smiley9934 Zdrave su, negovane, lepo nahranjene i zalivene stalno, nema razloga da ne daju svoj maksimum, osim ako ih ne spopadnu buđ i gusenice HAHAHAHAAH smiley9934smiley9934smiley9934
Ništa se posebno ne dešava, ulazimo u nadam se mirnu i sunčanu jesen :) Osim što svaki dan sa biljaka u dubljem cvetanju poskidam po pedesetak žutih listova, al to je normalno u tom dobu. Gusenice sa Dragona skidam svaki dan ručno po par komada a danas sam sve biljke tretirao sa insekticidom "Tonus", možda za par dana dobiju još jedno prskanje čisto preventivno neki fungicid i to je to što se tiče folijarnog tretiranja. Prihrana ništa specijalno, samo plantela cvet duple doze svako treće zalivanje. Sve su u cvetanju, neke poprilično prednjače, neke su malo kasnije startovale, biće interesantno :D -Dragon 1- Samo njega su i napale gusenice, GSc ni da pogledaju. -Dragon 2- -Dragon 3- -GSC- -GSC 2- -Hindu Kush- -Zajednička-
Krenuli su problemi sa gusenicama prokletim :grrr: Za sad su napale samo jednog Red Dragona, ovog koji je u punom cvetanju. Svaki dan poskidam sigurno po desetak, ne smem da prskam ni sa čim jer sve ide u ulje. Dve GSC cvetaju lagano. Ova jedna je pala na jednu stranu i nju ću da pokolčim i privežem za koji dan. Treći Red Dragon polako ulazi u cvetanje :) Drugi Red Dragon Hindu Kush @Strapadura Nisam nikako, jednostavno stalo samo od sebe :D Nađe biljka u outdooru sve što joj treba u zemlji :)
E to :D Bolje je to tvoje što si rekao, stabilnije zvuči nekako al me mrzelo pravo da ti kažem :D
Preko jednog Dragona i dve GSC u cvetanju prebačene mreže za krastavce i pritegnute na spojevima konopcem. Red Dragoni GSC Hindu Kush Zajednička
Evo jedan video update, biće sutra slika :) Svaka 3 dana dobijaju po 20l vode svaka. Jedan dragon i gsc uveliko cvetajuuuuuu :D 587131479
Nije me bilo 7 dana i već je nastao prvi "problem". Bilo je nevreme kad su one kiše padale i odvalilo mi je jednu granu sa Dragona ali sam danas odmah sanirao povredu, sreća pa je grana ostala živa. OSTALI DRAGONI OVAJ JE KRENUO U CVETANJE PRE OSTALA DVA OBE GSC SU KRENULE SA CVETANJEM HINDU KUSH je dobio malo seckanja i sređivanja :D Takođe sam mu i topirao svaki vrh. I POSLE ZAJEDNIČKA I jedan video :D 579577407 Sledeća investicija mi je mreža za krastavce koju ću da prebacim preko biljaka da ih drži na mestu kako bih izbegao pucanje grana kad krene cvetanje jer će dosta otzežati.
Misteriozno žutilo se zaustavilo i ne širi se dalje, ostalo je tu gde se i pojavilo :) -DRAGONI- Ovom prvom sam odstranio donje grane koje su se vukle po zemlji, nešto kao mini lolipop :D -GSC- Dosta čudne biljke, živo me zanima kako će ispasti na kraju :watch::rasta: Ova druga kao da se opet vraća u cvetanje :D :D :D -HINDU KUSH- Fino napreduje iako je najmladja od cura :) :rasta: -ZAJEDNIČKA- -I JEDAN VIDEO- 576087631
Iskreno nisam se nikad susretao sa manjkom Fe tj. gvožđa :zvezda:: Čudno mi je da se u isto vreme pojavilo na 4 od 6 biljaka, doduše ništa strašno jer je samo na po par mesta i ne širi se dalje. Čitam sad po netu, piše da može da ga izazove preterano zalivanje i da se brzo oporave.....ja im svako veče dam po 10l svakoj...malo ću da usporim...haha :D :D :D
Zalivam direktno sa česme, ili rano ujutru ili kasno uveče. Nisu niži listovi zahvaćeni, možda sam nezgodno slikao samo :D
Da da, to sam i ja pomislio. Ali osim promene boje listovi na dodir deluju zdravo i mekano, nisu sprženi kao od sijalice u boxu. Moguće da je reakcija na jako sunčevo zračenje...ne znam...nisam pametan :D
Nemam pojma šta ovo može da bude. Pojavilo se bukvalno preko noći na dva Dragona samo na par mesta. Sumnjam na opekotine od sunca :zvezda:::bocni::
Malo jutarnjih slika, upravo zalivene :) HINDU KUSH GSC DRAGONI ZAJEDNO I JEDAN VIDEO 573304744
Nemam ništa specijalno da dodam, samo još jedan nedeljni update :D Sve dobijaju po 20l vode svaka 3 dana, s tim što je svako treće zalivanje dupla doza Plantele list. Dragoni se lepo razvijaju :) Sa ovim sam završio sa LST, dobio je konačan oblik, od sad pa na dalje samo topiranje. Za GSC sam ipak bio u pravu, vraćaju se u vege. Ne polažem previše nade u njih, šta bude biće :D Zajednička Hindu Kush danas topiran :)
100% se vraćaju u vege, iz svakog heda izlazi po 5-6 novih vrhova, previše su guste. Nisam sad slikao ali posle ću, jednu sam iščupao a ostale dve sam načisto ošišao, bukvalno sam ih ostavio sa 4-5 glavnih grana pa ako se povrate super, ako ne i nije šteta :D EDIT: Evo ih ošišane :D I druga
Sve dobile po 20l vode sa duplom dozom Plantele list i Slavola :) Dragon 1 Dragon 2 Dragon 3 GSC x Bruce Banner deo ekipe sad već mislim da definitivno nisu autosi već da se vraćaju u vege. Verovatno ću ih za koji dan počupati jer mi ne treba 7 fotoperiodnih biljaka a i bila bi prevelika gužva. Sensijev Hindu Kush presađen napolje :) Zajednička
Autosi prošli vikend razvezani i presađeni kod fotosa :) U najmanju ruku su dosta čudni, ne znam kako su ovako ispali ali jako čudno cvetaju :zvezda:: Nema veze, pustiću ih do kraja pa sta bude :D GSC1 GSC2 GSC3 Dragoni lepo napreduju sem ovog jednog koji dosta zaostaje, svi su se skroz vratili u vege, razvlačim ih po malo svakih par dana da dobijem što žbunastiji oblik. DRAGON 1 DRAGON 2 DRAGON 3 Svaka dobila po 20l vode sa Slavolom, malo očistio travu oko njih, sad je sve pedantno i uredno :rasta::sun2:
HOUSTON WE HAVE A PROBLEM smiley9934 :rasta: Nešto mi ne deluje da su autosi :zvezda:: Počele da izbacuju listove sa jednim i tri kraka, ovako na oko mi deluje kao da se vraćaju u vege...možda i grešim :fuck: Male su šanse da sam pomešao polen kad sam bridao gsc auto i bruce bannera ali ako se ispostavi da ipak jesam....e pa bice veselo :D :D :D :D :D -GSC 1- -GSC 2- -GSC3- -ZAJEDNIČKA- Svakako ću za koji dan sve tri da presadim direktno u zemlju kod fotoperiodne ekipe pa nek rastu do mile volje, ne smem da rizikujem da prerastu terasu. -DRAGON 1- -DRAGON 2- -DRAGON 3- -ZAJEDNIČKA-
GSC Auto deo ekipe na terasi 55. dan života - 21. dan cvetanja Za sve tri računam da su u 21. danu cvetanja mada realno samo GSC1 izgleda tako, a i ona je po meni povukla najlepsi pheno. Ostale dve malo kasne, ne znam zašto al nema veze :watch: GSC1 GSC2 GSC3 Zajedno FOTOPERIODNE Poranio sam da ih okopam malo i taman uslikam :) Dragon1 Fino se oporavio i nastavlja dalje :) DRAGON 2 I on takođe, malo je sporiji al neka, krenuće i on :) DRAGON 3 Po malo sam skeptičan u vezi njega, dosta dugo mu izgleda treba da se vrati u vege. Nema veze, i on će krenuti sad kad je počelo sunce i vrućine :) Dragoni zajedno: Taman je i svanulo i krenulo sunčanje :rasta::sun2: Uskoro im stiže i pojačanje :D Hindu kush regular od Sensi Seeds. Čim pokaže pol ide napolje, tj ako bude cura, ako bude muškarčina ostaje u boxu radi polena :)
Hvala. Grow je za ulje za bolesne članove porodice. 90% ide u ulje, 10% ostavljam za teglice. Ako sve prođe po planu, a trebalo bi s obzirom da su mi blizu biće tu dosta ulja :)
Krenulo da sviće pa ugrabio vremena da slikam biljke :sun2: :rasta: Dva Red Dragona su pre dva dana preživela napad živine a trećem su samo čupnule par listića, njemu nije ništa. Doduše mojom krivicom jer ih nisam lepo ogradio ali to je sad ispravljeno i sve tri su dobile žicu u krug okolo. Posle napada: Oporavak posle dva dana: Treći Dragon: GSC Auto deo ekipe na terasi 47. dan života - 13. dan cvetanja : GSC1: GSC2 GSC3 ZAJEDNIČKA
To je to, celo društvo je napolju :rasta: :watch: Svaka dobila po 20l Florabelle i odozgo zatrpao sa zemljom sa sajta. Ovu trsku sam stavio da psi vide da ih ne pogaze, skloniću je kasnije kad porastu malo. Nalaze se u jednom napuštenom dvorištu gde bukvalno niko godinama nije ušao. Sajt je odličan, dosta sunca, česma sa vodom mi je na par metara od biljaka i neka šupa sa alatom. Kasnije ću ih malo bolje zagraditi nekom žicom ili šta već nađem čisto zbog pasa lutalica i živine. - Foto Red Dragoni 43. dan života -
GSC Autosi 41. dan života - 14. dan cvetanja GSC1: GSC2: GSC3: Zajedno: Red Dragoni 41. dan života: Predugo su već u 1l saksijicama :D :D :D Večeras idu napolje čim malo zađe sunce. Direkt u zemlju, svaka će imati po 20l Florabelle i 12+ sati direktnog sunca. Veće se vraćaju u vege. I ova mala na koju sam bio seo je cura :rasta: Zajedno: SAJT:
Auto GSC2 Sunčamo se na terasi, izgleda da joj se sviđa mix kravljeg stajnjaka i stare florabelle, napreduje lagano :watch: :sun2: Za koji dan ide update čim fotose presadim na sajt :)
GSC Autosi 34. dan života - 7. dan cvetanja Odmah dan kasnije nastavljaju sa rastom, super su devojke podnele presađivanje :) Malopre sam ih malo uneo unutra da odradim LST. GSC1 GSC2 GSC3
Ćao drugari :D E ovako, 3 ženke GSC autosa presađene u 3 saksije od 10-30l, ne znam koja koliko ima tačno. Sve tri su posađene u staru tj korišćenu florabellu sa dodatkom starog tj prezimelog kravljeg stajskog đubriva u razmeri 60% Florabella - 40% stajsko kravlje đubrivo. Stavljene su na terasu gde imaju 6-7 sati direktnog sunca. Zajednička nakon presađivanja i zajednička na terasi: Oba Red Dragona su ženke i one za dan/dva idu na sajt: Onaj dragon na kog sam seo sam ga izbacio na terasu misleći da nema ništa od njega, međutim oporavio se, mada dosta kaska za ostalima ali biće nešto i od njega, ide i on za koji dan na sajt, upravo sam ga vratio u box: Dragoni zajedno: I za kraj chili Carolina Reaper stara 3 godine pre par dana izvađena iz podruma polako se u 50l saksiji vraća u život :D
@Infinity Od 3 GSC sve 3 cure :D Jedan Dragon mudonja, ostale dve cekam :D
Što bi smetalo :D Moje neko iskustvo je da su mužjaci napredniji, brže rastu itd. Svakako što više žena to bolje :rasta:
26. dan života - 12. dan na 12/12 --POSLEDNJI INDOOR UPDATE-- Još ni jedna nije pokazala pol :zvezda:: Večeras ih zalivam pa kad se prosuši zemlja idu na sajt, žao mi više da ih mučim u ovim malim saksijama :D Sledeći update biće sa sajta konačno :) GSC: DRAGONI: ZAJEDNIČKA:
21. dan života - 7. dan na 12/12 Samo da pribeležim da su sve topirane (i autosi) :D Približio sam ih svetlu na nekih 20cm. Danas prvi put dobile dozu Slavola i pola doze Plantele list :) Jedan dragon je stradao, seo sam na njega kad sam ih vadio da zalijem smiley9934 smiley9934 smiley9934
Sve su F1 :) Iskreno nemam pojma ni šta je to p0,p1... :D Za pravljenje,selekciju i stabilizaciju svog straina treba mnogo vremena i biljaka pa da se lepo odabere, ovo je sve amaterski, oprašujem čisto da ne moram da kupujem seme smiley9934
Autosima bi bio problem da nastave u malim saksijama jer bi im stisnut koren ograničio rast. Zato odmah taj dan kad cure pokažu pol idu na sajt. Fotosima ne smeta, svakako se vraćaju u vege i čak i da im se stisne koren u saksijama (a hoće) bukvalno posle par dana idu direktno u zemlju na sajtu i imaće i vremena za vegetaciju (oko 3 meseca) i prostora u zemlji koliko god žele za koren :watch: ::volimj::
Biće u ovim malim 1l saksijama dok ne pokažu pol, onda muški lete napolje pa će preostale cure moći da se prošire u malo većim saksijama dok se ne vrate u vege i onda idu pod sunce :sun2::watch:
18 dan života - 4. dan na 12/12 Ništa se specijalno ne dešava, rastu polako, samo sam morao da ih fotkam :D ::volimj::
Pa tako nešto otprilike, namerno sam ih udaljio da se izduže malo, sutra ću ih približiti na nekih 25-30cm :)