Ime vašeg dnevnika: Prvi dnevnik Datum nicanja sjemenke: 01.02.2019 Početak vegetacije: Breeder: CBD Crew, domaća Strain: CBD Hash Plant, Nanda Devi Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Bez Treninga Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 2oo + Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 200 + Nutrijenti: Bio Bizz linija, Bio Bloom, Top Max, Root Juice, Bio Haeven Ostala oprema: Dodatne informacije: Slike boxa: Za početak pozdrav svim članovima na Forumu, a istovremeno i ISPRIKA. Pretpostavljao sam da mi neće biti lako, jer sam polupismen, ali nism mislio da se baš tako neću moći snaći. Na Forumu sam nešto više od godinu, i sve znanje je od mentora Zelenka, mada sam još malo pokupio čitajući vaše objave. Uzgajam za svoje potrebe, radim ulje (macerat), a jučer sam napravio i prvo ulje po RSO metodi. Ovo mi je 3. indor grow, imao sam i 1 out, koji su završili manje više uspješno. Ove sezone sam u priličnom bedu jer su mi dvije biljke (Nanda Devi i Malana Cream) bile muške, a dvije sjemenke od CBD Hash Plant su nakon nicanja jednostavno uvele. Nadam se da će ovaj pu biti ok. Molim za razumjevanje nadam se da ću dati sve od sebe da ovaj dnevnik bude u redu. :)
Bok mentore, slažem se 100%, mada je po mom mišljenju ovaj puta to i bilo (osim loli), ali problem se je desio na vrhu biljke odnosno cca 25 cm ispod vrha. Sam taj bud je težio 300 gr, a maksimalno zbijen. Gledao sam situaciju kod Sweet Tooth, ali kod nje se vidi kroz budove, nisu tako zbijeni. Jbg
Pozdrav poštovani Forume ::listomahanje::, Danas je CBD Hash Plant prestao cvjetati. Kod mene osjećaji pomješani, od veselja na početku, do nevjerice pred kraj. Vi stari asovi to sigurno znate, a meni se je to sada desilo prvi puta. Kako sam rezao grane bilo je sve ok, dok nisam došao do kraja odnosno glavnog bud-a, bio je velik kao flaša pive od 1/2L. I onda šok, donji cvjetovi sa unutrašnje strane pljesnivi. Sam vrh je u redu. Nadam se da se vanjska strana cvijeta može iskoristiti? Imam ih 5-6 komada. Ne znam kako to prevenirati idući puta, jer taj bud je bio deblji od flaše pive i dosta kompaktan, jedan ventilator je cijelo vrijeme puhao baš po njemu ali bez rezutata. :plac: Ovim javljanjem proglašavam dnevnik završenim :) , hvala vam na komentarima i lajkovima Pozdrav svima i jedan veliki :respect:
Bok mentore, bit ću "poslušan" kao i do sada i ostaviti je još 7 dana. Da, sve ide za ulje s tim da ću djelomično napravit macerat a ostalo RSO. Tnx na brzom javljanju, :) Poz
Pozdrav poštovani Forume ::listomahanje:: Kako sam u prošlom pisanju najavio uskoro se rastajemo šta se tiče CBD Hash Plant-a. Sutra bi trebalo biti kraj od 7 tjedana cvata kako je Seedsman napisao na deklaraciji. Prosudite sami po slikama kako se vama čini. Bez obzira šta sam na forumu više od godinu, još nisam siguran i dosta ovisim o mentoru, pa ću tako i ovaj puta prije harvesta poslušati njegovo mišljenje. Nadam se da sam i neke od vas podsjetio kako ste growali na početku karijere. Meni se ovaj primitivni način sviđa (ništa ne raditi osim zaljevanja, presađivanja etc) i mislim da ću i ubuduće tako raditi. :) Inače, za malo sam izbjegao katastrofu kada mi je u sredini prošlog tjedna vrisnula ona velika CFL-žarulja i izbacila osigurač. Na sreću sam imao doma 4 led žarulje i do pola 2 ujutro složio novu rasvjetu. Tako sam u box-u imao 8 led žarulja i išlo je ok, biljke se nisu bunile. Naravno da se još čujemo nakon harvesta, da se vidi koliki je "urod":) Pozzz do idućeg javljanja :vutra:
Pozdrav Forume, ::listomahanje:: evo me ponovo sa vama, baš točno po planu. CBD Hash Plant napreduje po programu, jedino me brine šta ima tako malo "šećera" po listovima. Jučer sam ga zalio sa 3l vode+4 ml/l bloom+ 3 ml/l heaven+ 3ml/l top max. Do kraja će biti još jedno ili 2 zalijevanja jer je plan cvjetanja 7 tjedana a to mi izlazi 14. 05. Vidjet ćemo, nema žurbe ;). Inače od dvije biljke koje sam ubacio u box, jedna se pokazala kao dečko pa sam je morao izbaciti, a druga (Malana) cvate, (u box-u iza CBD-a) Pozzz. :respect: . do idući put :)
Pozdrav Forume, :respect: nikakovvih velikih promjena od prošlog javljanja (prije 12 dana) nije bilo. Prije cca 6 dana zalio sam biljku samo čistom vodom. :spliff: Danas je zalivena sa 3l vode + bloom 4ml/l, + top max 3ml/l + heaven 3 ml/l . Inače biljka cvjeta 29 dana :sun2: Evo i par sličica i pozdravljam vas, do idućeg javljanja :vutra: P.S. Morao sam joj ubaciti (nadam se podstanarke), Malana i domaća, nakon 36 dana života idu na režim svjetla 12/12 :watch:
Tnx @bigeskalibur, nije Barba nego Zelenko63. Ne treba mi ništa samo vidim baned na slici, pa sam se uznemirio, hvala još jednom na pokušaju pomoći :)
Šta mi se opet dešava sa mentorom???
Pozdrav Forume ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje:: evo me ovaj put nakon 7 dana, biljka mi je bila gladna i žedna. Zalio sam je sa 3l vode +3ml/l bloom, 2ml/l top max,+1,5ml/l heaven. Iscurilo je možda 2dl, trebat ću je češće zalijevati. ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje:: Do idućeg javljanja
Lijepi pozdrav Forume ::listomahanje:: evo me ponovo sa par sličica Nakon 8 dana pot je bio lagan ko pero, tako nešto mi se još nije desilo. Biljka je valjda crpila zadnje rezerve vlage. Inače sve drugo ide ja bi rekao normalno. Zalio sam je opet sa 3l vode + 2ml/l bloom i 1ml/l top max. Moram čim prije kupiti heaven. I kako kaže moj mentor @Zelenko63 guramo dalje :) Do idućeg javljanja, :respect:
Slično razmišljamo, kad se situacija malo razvije vidjet ću gdje šta treba :)
Bok @Ceracki Mustang, cfl visi sa plafona a led sam pričvrstio na stalak iza biljke. Čini mi se da će joj dodatna količina svjetla dobro doći, a te lampe nisam mogao objesiti pa sam to rješio na ovaj način jer u boksu sada imam dosta mjesta. Biljka nije išla u visinu nego se je raširila a k tome je dosta kompaktna i čvrsta, takvu još nisam imao. Nevjerovatno kako se grane sa cvjetovima probijaju kroz fanove, pravi mi je užitak pratiti. Naravno da pokušavam biti od pomoći ali biljka radi veliki dio posla sama. :) Inače, nadam se da si primjetio da sam skinio plastiku sa žarulja;) Pozdrav
Pozdrav Forume, evo me ponovo ::listomahanje:: 15 dana na 12/12. Danas zalivena sa 2,5l vode + 2ml/l bloom +1ml/l top max. temp u boxu 30C/17C. Biljka se zgusnula, žao mi je šta nisam uspio slikati stabljiku. Oduševim se kad na slici vidim čvrstu stabljiku. S obzirom da se je i raširila ubacio sam iza još 4 žarulje (led) 15w=150w, nadam se da će pomoći. To bi bilo to za sada, do idućeg javljana :respect:
Bok @Ceracki Mustang , nikako izbjegavati, nego kako veli @vladomar glava gore. Ta je biljka moj apsolutni favorit. Problem je tržište, ja sam sjeme kupio u Španjolskoj gdje je kao najpouzdanije, jer je original (iz Himalajskog područja) ili teško ili nemoguće nabaviti. Isto tako sjeme je regular a ne feminizirano pa si i tu u velikokoj nesigurnosti. Nadam se da će iduća uspjeti ;) Pozdrav
Pozdrav Forume i veliki :respect: evo me ponovo ;) Nakon prošlog javljanja imam doru i lošu vijest. Dobra je da Hash Plant i dalje napreduje. CVIJETA. Zaliven sa 3l vode + 2ml/bloom i 1ml/l top max. :) Loša je ta da je Nanda Devi opet muška. Već četvrta biljka ove sezone :drull: Iznad: CBD Hash Plant pušta pistile. Nanda Devi rastu jaja. Morao sam ga srezati nažalost. :plac: Tješim se šta se ne moram mučiti sa svjetlom. Žao mi je. Do idućeg javljanja , pozdrav i budite mi dobro ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::
@Ivan78, ma i ja bi podmetao ali je razlika u visini prevelika pa mi donji djelovi biljke nebi dobili dovoljno svjetla. Ovako će nadam se ledice odigrati ulogu i za Hp i malo za donji dio Nande. :)
@mr.Smooke_Allot, iskreno, sa svim treninzima sam na vi (baš se ne usudim), ali isto tako uživam gledajući te biljke kako se razvijaju, svaka je drugačija. A i kad postanem malo iskusniji slagat ću ih u box po veličini. U stvari u ovome grow-u su trebale biti ND, Malana i CBD mix ali sam imao nažalost 3 dečka. Sad se nadam da je ovo misica, a HP je feminiziran. :)
Pozdrav svima i veeeellliki :respect: evo me ponovo nakon 8 dana Biljke su u boxu, jučer prebačene na 12/12. Zbog prevelike razlike u visini morao sam napraviti i dvije rasvjete. Nanda Devi je ostala CFL 200w, a za CBD Hash Plant sam složio led rasvjetu, 9 x 150w. Malo im je toplije noćas je temperatura išla do 29,7C. Zalivene su svaka sa po 3l vode + 3ml/l root juice. Do idućeg javljanja :wave:
Pozdrav svima na Forumu i veliki :respect: evo me sa par svježih sličica, Nanda Devi raste, za sada moram drugu biljku podizati da bude bliže svjetlu. CBD Hash Plant u prvom planu :wave: Nanda Devi Obadvije biljke imaju ogromne listove Danas su biljke nakon presađivanja prvi puta propisno zalivene svaka sa 3l vode i dodatkom root juice-a 2,5 ml/l. Mislim da je to za sada to, do idućeg javljanja. Hvala moderatoru koji je prošli puta sve posložio kako treba :) ::listomahanje::::listomahanje::::listomahanje::
Pozdrav Forumu i veliki :respect: Nismo se čuli 10-ak dana, žao mi je ali obaveze... :plac: U međuvremenu biljke lagano rastu, danas sam ih presadio u finalne potove. Hvala svima koji su hvalili Tera Magmu, za sada sam izuzetno zadovoljan tom zemljom. Presađivanje je prošlo ok, zalivene su svaka sa 1l vode+ 2,5 ml/l root juice. Biljke su stare 25 dana (računam od kad su isklijale) ::volimj:: pa evo i par sličica. Ovo je bila zabuna, ispričavam se.:) Gornja slika je Nanda Devi, i kao i prošli puta raste duplo brže nego neka druga sorta koje sam sadio. (Samo da bude ženska) :bocni:: Biljke mi zbog grijanja još nisu u pravom box-u, improviziram. Svjetlo je 18/6, Temp. 18C- 28C CBD Hash Plant mi dobro izgleda, samo će izgleda biti isti dosta improvizacije sa svjetlom zbog rezlike u visini, ništa strašno ;) Lijepi pozdrav svima do idućeg javljanja ::listomahanje:: ::listomahanje:: ::listomahanje:: ::listomahanje::
@jopezg , nisam točno znao na šta ljudi misle, pa sam je išao razmontirati. Sad znam. E, a sad jel se gubi previše svjetla, šta da radim, da poskidam plastike ili da ih ostavim? :zvezda::
Kod mene to ide malo sporije, ali ok ukapirao sam. Za struju sam 0. Jel netko može otprilike reći kolika je razlika u postocima, cca? Hvala @shaolin monk, @WEEDetix i @Ceracki Mustang :)
Na ovima ne ide, zapertlano je, hvala :)
Veliki pozdrav svima i isto tako jedan veliki :respect: Biljke su stare 9 dana, i mislim da sam prerano otvorio dnevnik, međutim kako se situacija razvija možda i nije loše. Nijednom ranije nisam imao ovako brzi rast:gled: Ne znam u čemu je stvar. Na početku sam zaboravio napisati vrstu zemlje koju koristim. Ovaj puta sam uzeo Tera Magma, iskreno zbog mnogih pohvala na Forumu. Jednostavno sam oduševljen tom zemljom, bolja mi je od svih prethodnih koje sam koristio. Biljke se sunčaju ispod 4 led sijalice, svaka 15w(15w=150w), i jedan pc ventilator koji lagano njiše vrhove. Temperatura je između 17C i 26C a režim svjetla 18/6. Zalivene su sa 1/2 l vode uz dodatak 1ml/l root juice. Nemogu razmaknuti slike pa ću ovdje napisati: Ispod zajedničke u "box-u" je Nanda Devi, a ispod nje CBD Hash Plant. Iako je Nanda starija samo 1 dan, duplo je veća. Mislim da će biti interesantno i ne prekomplicirano :) Javljam se kroz 7-8 dana, ili ranije ako se desi nešto izvanredno ::listomahanje:: ::listomahanje:: ::listomahanje::
Dragi ljudi, pozdrav svima vama koji ste se javili i jedan veliki :respect: Priznajem da mi vaša podrška puno znači, samo se polako uhodavam u ulogu. Puno je jednostavnije ubaciti koju sličicu i nešto malo napisati nego ovako voditi dnevnik i komunicirati. Po mome mišljenju neka moderatori ne brišu kritičke objave, nije negativno, svatko od nas ima neko svoje viđenje situacije. U ovo kratko vrijeme sam shvatio da se na ovaj način možda i najbolje upoznajemo. Ovo pišem ponukan objavom moderatora @Himalaya Gold . Sretan sam jer postoji :vutra:i jer sam i sam dio. Za dan dva se javljam sa novim sličicama ::listomahanje::