Zdravo svima, opet ja :) Posle upolovacenog prvog ''ljubicastog dnevnika'', evo prilike da se ispravim i pokusam da ovaj put Purple Bud-u pruzim malo srecnije i bolje detinjstvo! Znaci biljka je klon od mog proslog growa, Purple Bud feminised od White Label/Sensi Seeds (sestrinske firme koliko sam razumeo, obe odgovorne za ovu sortu). Klon je star oko 2 meseca, sa tim da je zilu pustio pre malo vise od mesec dana. Grancica je bila bas mala, tako da vas ne cudi velicina za ovako dug period, plus sto je flover bio krenuo i dok se vratila u vege... Sto se opreme tice, zasad je u mom pomocnom boxu, 50x50cm sa oko metar visine, ali cim se zavrsi vege, ide u veci 90x90cm i visinom oko 2m. Saksija 10l, a sijalice su zasad 2x40w CFL, s tim da ovih dana stavljam 2x120w CFL do kraja vege, pa na cvetanje sa HPS 250w. E sad, sto se zemlje tice, malo sam napravio gresku. Zemlja je Potgrond TS1 (pomesana sa mozda jos 1-1.5l Florabelle koja mi je pretekla), ali tek kad sam posadio, saznao sam da je ona u stvari namenjena za mix sa jos nekom jer je sklona susenju,ili makar sa stiroporom! Ja to nisam uradio, ali cura se ne buni, lepo napreduje. Jedino ce mi biti problem zalivanje, jer sporo upija, ali to je otprilike to, mislimm da vecih problema necu imati. Evo specifikacije zemlje: Slike od 14.08.: I od danas, 10 dana kasnije (24.08) Biljka raste u 3 pravca, tako da ce biti LST u 3 smera, kao Mercedesov znak :) To je to zasad, bice malo duze u vege fazi jer je sama u boxu pa hocu da je istreniram da popuni box. A,umalo zaboravih, sto se djubrenja/gnojenja tice, za vege fazu je u pripremi vec oko 10ak dana domace djubrivo od kokosjeg izmeta (zasad smrdi za medalju), i planiram da po potrebi dodajem njega, dok za flover imam BioBizz-BioBloom. Nadam se da cete mi savetima pomagati da prebrodim ovo, jer mi je stvarno potrebno da uradim jedan dobar grow, inace cu psihicki da izludim :)
Necu ga koristiti osim ako ne bude bilo neophodno, a pravljeno je po uputstvu prvonagradjenog tutorijala naseg dragog @L0oD (https://www.vutra.org/threads/vodic-kako-napraviti-tecno-gnojivo-od-golubovog-izmeta.13941/), sa malom izmenom, umesto golubovog imam kokinu kaku :) Nemam para da sad kupim BioGrow, sta da se radi....
Stavicu samo 5ml po litru za pocetak, i opet kazem AKO bude trebalo. A mozes i jednog goluba da mi posaljes, hranicu ga ja fino, dok ne iskaki za jednu turu gnojiva, pa ti ga vracam ;) Sutra stavljam 2x120w tako da ce visina biti dobra, nadam se. Spusticu ako bude trebalo, ali sad je na 7-8cm od listica, pa mislim daje za 240w to dovoljno blizu. Znas da sam sklon spaljivanju listova sijalicama, ne smem vise da se zajebavam :) Hvala svima na lepim zeljama!
Razmisljao sam o tome,ali imam samo 2 grla na ovom reflektoru, tako da ce mozda i da jedna velika uleti i plus ova od 40w, znaci 160w ukupno, bice dosta... I ja se nadam da dobiju bojicu ovaj put, osim ako to nije samo marketinski trik.
Danas stavljena cfl 120w (6500) i manja od 20w (2100). Bice to ok za vege, 140w sa plavim i crvenim spektrom.
Da, greska u kucanju, izvinjavam se , ali kapiramo se mi ovde :)
Eo ovako: krenuo sam LST, to ce biti dovoljno od treninga. Ali imam problemcice koji su me pratili i sa ''mamom''! Inace moje prve zajebancije sa proslim growom su pocele isto kao i ovde, pojavi se kao bela tackica na listu, i krene da se siri, i tu ostane ili rupica ili osuseni krugic. Mislim da sam uspeo fine slike da uslikam, tako da ako se neko vec susreo sa ovim i zna sta je, neka prica sad ili zauvek cuti :) Ove crne tackice koje se vide oko tih belih tackica ne znam sta su, izgledaju kao kad muva ostavi ono crno, samo sto je ovo manje, mikroskopm sam slikao! Nema ni jednog traga od buba nametnika, biljnih vasi i slicnih gamadi, NICEGA! Nadam se samo da ovo nije losa genetika, ili neka biljna bolest, oko koje malo sta mogu da ucinim... Inace, sve je ovo samo sa gornje strane listova, donja je ok! A sve mi smrdi na tripse (https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=61807), jedino sto se ubih trazeci i ne mogu da nadjem ni jednu odraslu jedinku!!!
Hm, koliko vidim, on je taj luk koristio za tripse, ne za pauke, ali i mene zanima kako se pravi!? Inace voleo bih jo neki komentar na ove moje slike gore, jesu li to tripsi ili ne?
NASAO SAM DJUBRE!!!! I to dok polaze svoja crna govanca! Sta je ovo, trips ili gnat, ili nesto trece? Video sam jos jednog slicnog ali mi je utekao, i bio je belicast i ima krilca i leti! Anyway,evo ga: : A poslednja slika je insekticid koji sam preventivno kupio (u Hidroponici), jeli on ok za ovu gamad?
Cek, za beli luk sam razumeo. a sto se sibice tice, fosfor u zemlju?
UPDATE: Izdrzljivi gnatovi su mi odolevali uprkos jabukovom sircu, lepljivim trakama, krompiru na zemlji, nisam zalivao nedelju dana (zemlja je suva sad), tako da sam na kraju oprskao sa Fito Neopirox 5, i par dana ih nema... Ali ostavili su trgove, svuda gde su polozili jaja i ubrizgali ono njihovo u list, tu se susi, i nadam se da ce na tome da se zavrsi... Pokidao sam par listica koji su bili previse izbuseni i vukli se po zemlji zbog lst:
To su par listica koji mi dodiruju zemlju kad ih zalivam, i bili su prepuni onih crnih tackica koje gnatovi ubacuju u list, i to se zatim osusi. Necu vise od ovoga, znam sta lisce znaci biljci pogotovo u ovako ranoj fazi. Lampa je na oko 10ak cm, ne vise, i sada sam stavio ventilator da duva, jer i on dosta pomaze oko gnatova, jer im otezava letenje i zadrzavanje na listovima. Ne duva jako, ali dovoljno :) Temp je oko 30° kad je upaljeno svetlo, ali im ne smeta toliko. Sutra moram da je zalijem, ne smem da je pustim bez vode vise. Inace sad tek vidim da mi je prosli grow upravo sheban sa gnatovima, gledao sam slike po netu, listovi identicno osuseni kao i moji tad, samo sto sam ja bio ubedjen da je to od temperature, a ne od ovih napasti.
I ja bih mogao jednu generalku sobe gde je box nakon ovog, mada ovi gnatovi dolaze sa zemljom, jer se skladisti ko zna gde pre nego sto je mi kupimo, kisne i sta ti ja znam jos...
Pozdrav, evo par slicica nakon danasnjeg prebacivanja na HPS 250w, ali jos uvek ce ostati na 18/6. Razlog prelaska na HPS je taj sto je temperatura drasticno pala ovih dana (a pre manje od 2 nedelje nisam mogao da spustim ispod 35°, pobice nas ovaj HAARP...) pa da se malo ugreju. Inace danas sam dodao 10ml domaceg gnojiva na 2l vode (ja pravio po uputstvu dragog nam LOoD-aka) i videcemo kako ce da podnesu. To je upola manje od preporucene doze ako se ne varam... Inace kako sam poceo, na kraju ce izgledati kao scrog samo bez mreze :)
To sam mozda i trebao da stavim u naslovu, ali tada jos nisam bio siguran sta cu od treninga da radim, ali da, definitivno ide malo duza vege faza i super croping uz lst...
Evo nekih slikica, kombinacija lst i super crop, po ovome do sad, najbolje se pokazuje od svih treninga sto sam do sada radio, ali videcemo brojke na kraju (nadam se). Inace ja sam pre neki dan saznao da mi je ovo u stvari slucajni monster crop, jer je klon bio uveliko na cvetanju, ovo sve raste direktno iz buda, ispravite me ako gresim. Za sada se gnojenje sa homemade chickenshitom (by LoOD) pokazalo dobro, imaju lepu zelenu boju, izgledaju zdravo i nemam vise problema sa gnatovima, tj istrebio sam ih. Inace pije vodu kao luda, 2l na 2 dana, s tim sto je kad dodje zalivanje vec popila sve, lagana je kao pero :) To znaci da je koren ok zasad. Inace ne merim PH, voda sa cesme sa otprilike korigovanjem sa PH down. Uskoro razmisljam da okrenem na 12/12, ne smem ni da je pustam da ide visoko, ipak imam samo 250w. Tada ce biti ujedno i sledeci upd. Do tada budite mi dobri!!!
Imam BB BioBloom za cvetanje, mozda kad se to istrosi, krenem sa 100% domacom radinosti tj kokice + golubi :)
g/w? Nzm sta si mislio sa time, malo pojasni :)
Eh da je srece, sto bi prost narod rekao ''iz tvojih usta u Bozije usi'' :) Btw, da li je to nekome uspelo na :vutra:?
Haha, do skoro jesu ali sada vec samo po koja kap izadje, povecacu na 3l, osim kad gnojim, tada ce ici 2l, nema potrebe da se rasipa :)
Bice, jos dan ili dva i ide, ne bih ni da okasnim mnogo u zimu, proslima je trebalo oko 2.5 meseca od prvih pistila do berbe, tako da po proracunu stasace polovinom 12og meseca.
Hello, evo statusa: od 1. 10. su na 12/12,posle samo 3 dana prve pistile i naravno problemi. Sredisnji (posto je zbunasta, moram tako da kazem) listovi polako zute i dobijaju nekroticne tacke. Meni najvise izgleda kao nedostatak mangana (http://www.growweedeasy.com/manganese-deficiency-cannabis) , a evo i slika pa procenite i pomozite, kako dalje!?! Citao sam da od previse gvozdja moze da dodje do loka mangana, tako da mozda je ovo gnojivo koje sam pravio (chickenshit i kopriva) uticalo na to. Lepo sam poceo ovo, aj pomagajte da ne zaserem sada :)
Sumnjao sam i na to, ali mi na slikama jednostavno ne izgleda tako... Mozda gresim ali je najslicnije manjku ovog mangana ili kalcijuma... Ali slazem se da sumnjam i ja na nizak ph, sutra ce verovatno na flush.
Da, problem mi je definitivno nizak ph, znam i kako sam ga zeznuo (napamet dodajuci previse ph Down http://www.hidroponika.com/index.php?route=product/product&product_id=613)... Samo sta mislite da je bolje, da je flusham pa korigujem ph nakon toga(opcija sa izbacivanjem svega korisnog iz zemlje), ili samo da neko vreme zalivam sa obicnom vodom iz pipe (za koju znamo da je ph oko 7.5) i da se ph lagano sam podigne? Mislio sam da prodjem ovaj grow bez flusha jer je organic... Link morate copy/paste, ovako neradi nzm zasto...
Evo ovako, danas je flush odradjen, poslednjih 5l korigovan ph, i idemo optimisticki, nema mesta za crne misli!!! Ide jedno 10ak dana samo voda, pa ako je sve ok krece BioBloom. Inace merio sam ph zemlje lakmusom (pomesao zemlju sa malo destilovane vode) i po mojoj proceni ph je bio oko 4.5-5! Definitivno sam preterao sa ovim ph Down, jbg mnogo je jaci od limunske kiseline... Posto nemam ph metar, da li zna neko mozda koliko treba da doziram ovo cudo? Nadam se malo boljem vremenu pa da kupim ph metar ali zasad nema nista od toga, osim ako se ne nadje neki posao....
Da,znam za tu Bizzo-vu temu, to je kao sveto pismo nama bez ph metra :) Inace ja sam prosli grov vodio ph korekciju po tome ali sam se zeznuo u jednoj stvari: kesice limunske kod mene se pakuju po 10gr, i tek skoro provalio da Bizzo govori o 20gr kesicama, jbg kad nisam odmah dobro procitao... I am master of disaster hehe :) Sada ide ph samo po ovom tutorijalu, nema vise experimentisanja!
Da razmisljao sam o tome, zasad deluje da je zutilo stalo posle flusha ali definitivno koren sporo upija, tj ne radi punim kapacitetom, moracu jos da je mazim i pazim dok ne stane na noge (koren) :)
E ovako, stanje je sledece: sa moje tacke gledista, uspeo sam da ako nista drugo, usporim zutilo posle flusha, i po preporuci dobrih ljudi sa sajta, iako je cvetanje krenulo, folijarno sam zalio sa polovinom preporucene doze bioblooma. Svetlije je bolje biljcica, ali nema nazad, borim se za svaki listic :) Par slicica pre folijarnog: And after: Sutra mi stize PH metar (crveni kinez), tako da vise nece biti nagadjanja, idem malo ozbiljniji pristup... JOS JEDNOM SE ZAHVALJUJEM SVIMA NA POMOCI ! ! ! :vutra:
Posle zalivanja vodom juce, pH runoffa je bio 5.9 sto je fino poboljsanje u odnosu na ranije (4.5-5). Znam da treba da se penje jos, ali regulise se to zalivanjem nekorigovanom vodom. E sad, trebalo bi vec da ide prva doza bioblooma zalivanjem jer ne smem vise folijarno, hedovi su poceli da se dobro razvijaju: Stavio bih pola preporucene doze sada, ali bih voleo i vase misljenje da cujem, ipak je isao flush (ne nesto veliki ali je isprao hranljive elemente)?!
Pozdrav drugarice i drugovi :) Evo da pokazem sta se desava kod mene u boxu, i situacija je sledeca: Zbog loka sa niskim ph, koji sam inace sad regulisao, usao sam u flower sa manjkom azota, pa je biljka potrosila finu kolicinu zelenila iz listova. Ima dosta zutih, ostali su svetlo zelene boje ali zasad to po izgledu hedova ne predstavlja toliki problem koliko sam mislio da ce biti. Naravno ima jos vremena, tek sam na pola cvetanja, ali kao sto svi znamo da sada i ne treba toliko azota, nadam se da ce izdrzati do kraja, pa makar potrosila i ove zalihe iz listova. Ionako je jesen, sve je u zutoj varijanti :) Rucka po pola doze BioBlooma, sada joj prija kad je ph zemlje doveden u red, pije lepo vodu, ali pocinjem da mislim da samo Biobloom nije dovoljan, tj kao da ima apetita za jos neki proizvod iz biobizzove palete, recimo kao sto je BioHeaven ili TopMax. Probacu da se skrpim za sledeci put i to da uzmem, ali skupo je... Sada im je 29i dan na 12/12h rezimu.i ovako to izgleda:
E da, vidis toga se nisam setio, it shall be done :)
Pozdrav radni narode Vutra.org-a, evo nekoliko fotografija kako izgledaju danas moji Purple Bud-ovi: Situacija je pod kontrolom, malo vodice, malo hranice i one se na takvom rezimu polako debljaju i ulaze u zavrsnu fazu. Sada im je 40 dana od prebacivanja na 12/12, i mislim da ce jos 30ak dana ovo ici . Trihomi su 2/3 providni a ono resto su se zamutili. Nema izgleda nista ni ovog puta od purple boje, tako da je to verovatno malo marketinski trik u naslovu ovog straina, ali nema veze. Inace, kad sam upao u probleme sa ovim growom, uplasio sam se da ce biljka da mi nastrada (hvala Bogu, dobro sam prosao kako sam mogao) i uzeo klonove da osiguram nastavak loze. Medjutim, sad kad sam ovo doterao u red, bilo me je zao da unistim klonice, i evo sad imam dve i po cure (ovo pola je zbog ove zakrzljale, koja sam izvukao jedva) koje cuce ispod 240w cfl :) One ce verovatno biti poslednji PB-ovi jer sam narucio druga semena, koja (nadam se) uskoro stizu, ali o tome nekom drugom prilikom. Evo kako se oni suncaju: Budite mi zdravi i veseli, toliko za sada :cool23:
Pala je blaga defolijacija uglavnom zutih listova, i blizi se kraj zivotnog ciklusa ove biljke, po mojoj proceni ne vise od 10ak dana, a vi me ispravite ako gresim! Trihomi su rekao bih pola-pola mlecni i prozirni, dok amber jedva da ima poneki. Najvise me je odusevilo to sto nema mekih budova, cak su i kokice tvrde, ma LST je mama :) Slike trihoma nisam mogao bolje da uradim, ali mislim da se vidi dovoljno za neku procenu stanja: Budite mi dobri,zdravi i veseli, i naravno, savetujte!
Eh, ljudi, stanje je ovakvo: sinoc odradjen final flush, nisam siguran sa koliko vode jer je tusom u kadi islo, ali sigurno vise nego sto je potrebno, 2-3 sata je trajalo. Planiram jos par dana da se sunca na 12-12 pa jos par dana mrak i zatim :makaze: Trihomi su vecinom mlecni sa ponekim amber, i za jos 4-5 dana koliko ce da zivi, bice po mojoj proceni u najboljem dobu za frizera. Evo par slikica u saksiji, verujem poslednjih u takvom izdanju, sledeci upd ce biti nakon branja: Budite mi zdravi i veseli!!!
Evo malo moje istorije: na prvi grov sam se odlucio pocetkom prosle godine, totalno nespreman sa divljim semenom u ruci, tacnije 9 semenki. Sklepao sam neki box, ubacio 6-7 cfl sijalica dovoljnih za maksimalno 3 biljke :) 6 devojcica je bilo, i ta agonija je posle ko zna sve kakvih problema, nakon 9 i vise meseci zavrsena sa nekih 35g max... Onda sam se odlucio za malo bolji pristup, nabacio malo bolju opremu (250w HPS), primenio znanje sa foruma, i kupio brendirano seme ''Purple Bud'' (trazio sam neko koje je za pocetnike tj raznorazno mustranje...) i posle dosta problema, dobio od 2 biljke nesto preko 60g, i jednog potomka u vidu klona :) Taj klonic je ujedno glavna glumica ovog dnevnika, koja je na njenu zalost i moju srecu veceras zavrsila svoju ulogu sa ovakvim izgledom: Posle visecasovnog mukotrpnog rada makazicama, rezultat je izgledao ovako: Ako oduzmem ove grancice otprilike 500g sirovog, po mom misljenju bice oko 120g kad ih lepo osusim i iskjuram. E sad, zasto ona moja ''istorija'' na pocetku? Samo zelim da kazem da se upornost i sticanje iskustva isplati, i vidi se napredak kroz trud i rad. Svako ko krene sa gajenjem drage nam biljke, ne treba da se obeshrabri sa pocetnim mukama jer je to sve deo ucenja koje ce se primeniti kasnije. Sto se mene tice, imam sada finu kolicinicu za moje potrebe iako idu praznici. Sto se dnevnika tice, gotov sam sa ovom sortom, i pravicu malo pauzu (ne zelim da vas smaram vise :)). Neka druga semena su mi stigla, ali o tome drugom prilikom u blizoj ili daljoj buducnosti.... A sto se smoke reporta tice... pa prosli dnevnik mi je bio takodje sa PB, tako da koga interesuje, moze da pogleda tamo, nema logike da pisem 2 puta istu stvar :) Zelim svima da se zahvalim na strpljenju samnom, na savetima i sugestijama! Bez vas, dobrih ljudi sa :vutra:ne znam kako bih ovo uradio sam! Hvala jos jednom i budite mi zdravi i veseli!!! P.S. - moze u zavrsene :let::wave: