Pozdrav svima. Naslov vec nagovestava ali u pitanju je box od ormara u kojem ce razvijati/nadam se i do tog cvetanja stici :) / tri semenke CBD Nordle. Ovako,prvenstveno krecem u uzgoj da bih kao krajni cilj proizvela ulje.Za sebe.Naime imam neku bezveze dijagnozu,ali hehe bar zanimljivog imene *multipla skleroza* pa znaci ovo ce biti za medicinske potrebe... BOX i OPREMA 1.Za box je znaci pozluzio stari ormar koji je pretrpeo neke izmene,uglavnom oko visine/i naravno posle ceo prefarban ljubicastom bojom :D /. Tako da su njegove dimenzije: d90xs60xv180. lznutra /uglavnom/ izlepljen - Diamond Folijom/nije bio dobar proracun,pa zafalila za veci deo vrata na koja je onda stavljena reflektujuca folija za kola sto se koristi-koju planiram zameniti uskoro sa ovom odgovarajucom/. 2. 2x kupatilski ventilator/jedan stavljen za ventilaciju-da izvlaci vazduh iz box.a,a drugi stavljen na DIY cooltube-da izvlaci topao vazduh oko sijalice i izbacuje van box.a/ Jedan od kompjutera koji ubacuje vazduh u box,i jedan/dobijen,pravljen od nekog dela kola :) / koji ce da mesa vazduh u box.u i simulira vetar. 3. Spomenuta rasveta-sijalice MH/vegetacija/ i HPS/cvetanje/ od 250w + upaljac + balast/250w/ + diy cooltube + diy reflektor. 3a. 3 CFL sijalice/2x12w + 20w/ za pocetni period od sadjenja isklijalog semena,do presadjivanja u velike saksije. 4. PH metar + Jedna spremna *bastovanka* 5. Digitalni tajmer 6. Merač temperature i vlažnosti 7. 3 saksije 32x32cm/he,merila...u njih staje 15l vode/ +3 od ~1/2l ,gde prvo sadim proklijalo seme dok ih ne presadim u ove konacne saksije. 8. Zemlja Terra Magma 9. Semenke 3 kom. CBD Nordle Feminised/Seedsman/ 10.Djubrivo EKO booster 2+ u vegetaciji plantella cvet/u fazi nabavljanja/ + jedna orna bastovanka ;) Dnevnik sam otvorila,naravno da bi vi ako raspolozeni nesto komenterisali i davali svoje predloge,rukovodili tokom ovog procesa uzgajanja/ i pomagali! ;) /... Da,procitala sam uglavnom sve sto je ovde napisano oko gajenja.
Samo mali dodatak,posto spomenu Tarzan kako on radi,ja sam uzela semena/sva su i isklijala,i ovo najmanje jedno centimetar/ i posadalila sva tri u ove case od ~ 1/2l .I stavila pod sijalice/da,uzeta je kutija koja je posluzila da case stavim u nju a pri vrhu postavim sijalice-grla pricvrstim uz pomoc zice provucene kroz nju.i da,probusila sam vise rupa radi cirkulacije vazduha/.Drzacu se rezima svetala 18/6. A za ovo Fulldedarak sto rece oko djubriva,to cu jos videti-ja sam bila rada da uzmem BIOBIZZ.ova ali nemaju na stanju,posto su organska.Ovako mi je predlozio mentor,a ja njegovih saveta cu se apsolutno pridrzavati-hehe,jer ko sme ovde da ne poslusa PowerSeed.a! Pa ako i on bude takvog misljenja,i ja bih rado umesto te pallete dodala neko organsko,ali otom-potom...
Hehehe momci ,ozbiljno vi mene poceste da shvatate i to na pocetku ;) Salila sam se naravno :) .Fulldederak da i ja nisam voljna nista od hemije da primenjujem,tako da da, hocu ovu palletu zameniti sa nekim drugim bio djubrivom/ako nesto ne nabave drugo od biobizz.a imaju ovo BioBizz Alg-A-Mic,ili kod Hesia imaju neka,ili da nisu oni jedini...sta budete vi ovde predlozili-a hehe,ipak Power odobrio ;) to cu/. Znas Bizzo,jesmo nesto onako napravili tipa staklena vaza,pa u njoj sijalica i spojen ventilator preko onog flex creva-ali posteno nisam bas zadovoljna,nisam nasla neku duzu vaznu pa mi izgleda kao da je pokratka.l mislila sam je zameniti cim nadjem duzu,ili necim drugim...A mozes mi malo ti pojasniti kako ovo sve funkcionise,od cega napravljeno,kupljeno-nisam bas najbolje shvatila iz slike? A da,sto se tice treninga razmisljalasam o LST .u ali ne znam da li ce biti potrebno i da li treba? Tu sam otvorena totalno za vase predloge,da ih usvojim...
Aha tako,dobro onda on leti van.A posto vec sam kupila ovaj kup.ventilator i to povezala sa flex.crevom,je l mogu sta da iskoristim od toga za neko hladjenje na sijalicu bez te lampe,sto pravljeno? Mislim tipa da spustim taj ventilator duva po njoj? Nesto tako da probam,ili nije to neko resenje,da ga zaboravim/a da onu rupu sto za njega busili kada ga pomerim,je l treba da zatvaram ili ostavim onako na vrhu da bude otvoreno kao pasivna plus ventilacija?/ A recite mi koji je to tacno ventilator,da bih znala sta da trazim da kupim? Hehe ,ako ga ima kod nas ovde u Srbiji uopste ;) l da,zelim da se zahvalim svima na lepim recima podrske za grow...
Da se puno ne ponavljam,hvala na zeljama i bodrenju... Ovako,Stipe ako sam te razumela-ja ovako mogu crevo samo skinem sa onog stakla-vaze/neuspesnog CT.a/ i stavim na reflektor ili tu negde,a posto je ono spojeno na vrhu box.a sa ventilatorom tako i ostavim? A za ubacivanje vazduha u box sam stavila kompjuterski vent.,nije mi pasivna rupa. Ove vase ventilatore sada trazim po netu,ali nema ih nesto.Ako nadjem,ja cu ga uzeti,makar i polovni.A dotad videcu kako ce se pokazati sa ovima sto imam...A hehe,ne shvatam i ja sve pa cemo se dobro razumeti :) . ZdravaTrava,da znas da se sramim! Sad citam,i da stid me obuzima...i zato evo sad ispravljam,he sve slikala odmah sa telefonom ne mogu cekati aparat...
Otto Grunf ;) A sad smem,i jedno malo pitanje-oko zalivanja sta mi preporucujete? Svaki dan po malo,ili bas dok se isusi zemlja,ili ? l je l da preferiram to zalivanje,kada iskljucim sijalice ili neposredno pred ukljucenje? Aha,dobro Stipe znaci eksperimentisacu malo.Pa onda videti sta najbolje odgovara,razumela :) /a eto ja mislila da je sa komp.vent.bolje to ubacivanje vazduha iz prostorije nego sa pasivnim otvorom?!/
Hehehe,moguce-prijatelj popravlja uglavnom sve*elitne*automobile,pa nema sumnje da je od njega ;) Tako i uradila,samo da ne budem naporna-za kolicinu...da svaki dan kad ih iskljucim po malo,ili obilnije da pocne curiti voda kroz saksije?
Sad i ja na pocetku pocela tuci,ko svi pocetnici sa najosnovnim stvarima! Kao da je ovo kvantna fizika,a ne samo jedna biljcica koja treba da poraste uz moju malu pomoc :) . A ovo sto kazete,naravno,i bila na svim temama i iscitala dosta dnevnika...a opet neka nesigurnost da se sve pita sta se i zna i potvrdi! Mislim da, bacila se na ovo zbog medicinske svrhe,ali to nije razlog da se sva pogubim *ko pile u kucini* i da to opusten,i sve polako prodjem-i zabavim se malo ovde sa vama ;) Na kraju radim za sebe,pa nije me strah kao da to za nekog drugog,pa trebam da sve bude idealno..Boze moj,bavicu se ja ovim *bastovanstvom* od sada redovno pa bice vremena i za to da se sve zna, i da se ne gresi :cool: Kada vec sam ovde,dve izronile malo iz zemlje i ozelenele ovu kutiju :D
Ja nesto malo da pridodam,i podelim sa vama razmisljanje-pa vidim sta vi mislite... Naime,citajuci ovde naletela sam na kloniranje.E sad,to mi se dopalo je l smatram da mi od ove tri biljcice/a nadam se sve do kraja da iznesem njihov uzgoj/ nece biti dovoljno materijala za prvu turu ulja.Ovako sam uglavnom odlucila,procitala,i odgovara mi...neka faza konzumacije ulja od 15 meseci iz tri puta./3 meseca uzimanja po zrno,pa pauza 3,pa opet 3 uzimanje,pa se pravi pauza 6,i treci put uzimanje isto od 3 meseca/.E sad za tu jednu turu mi treba negde 18-19ml ,pa posto mislim da ovo nece dobaciti do te kolicine-ja bih napravila jos jedan mali box/nasla mesto za njega u kuci/ i posadila jednu biljku,eventualno dve.Sta se misljenja da bi vise donelo mozda mi prinosa... Elem,konkretno ovako:ja bih od ovih mojih biljcica,kada dodje za to vreme uzela te 2-3 reznice i napravila klonove...E sad je l bi tako bilo okej,da ne ostetim puno biljke pa manje mi one donesu prinosa,hehe tako da nista dobro ne uradim :) .lli ja da to iz semena isto zapocnem proces? /imam jos 2 semena,koja bih onda iskoristila za ta dva puta sto mi treba-isto praveci klonove.lli da znam da narucim jos semena kad zatreba za drugi ciklus sadnje?/ Nadam se da bila jasna,da ,mnogo nisam zakomplikovala... l da,ne znam da pitam onda ovde-da ne otvaram drugu temu u*projektovanje box.a* Ovako,taj prostor za tu biljku,ili dve manje bi mi bio dimenzija d35xs50x180/ili koliko god treba u visinu mogu pustiti/ Pa sta predlazete od opreme? Ja nesto mislila hps/mh 150w -ili manja treba,jedan ventilator za kupatilo da izvlaci vazduh iz box.a,da napravim onda CT/ ili ne moram ni za njega?/ +dva od kompa ,jedan da duva takav po biljkama,pasivna rupa za ubacivanje vazduha u njega... Da oblozim ili folijom,ili ovim za kola sto stiti od sunca,nece biti u toploj bas prostoriji pa nesto moram smisliti za dogrevanje kada sijalica ne radi... Jedna saksija od 15l,ili te dve manje od 7l. Eto,hehe i ovo brojim sitno,a vec za drugim krenula-znam nije bas preporucljivo ali nametnule se odmah takve okolnosti :)
Hehe da-*mazicu ih i pazicu ih,i zvacu ih Djole* ;) Razdaljina bila negde oko 14cm,podizem odmah za pola od prilike-na nekih 7cm od sijalica...to valjda okej
Da jesu,te su ostale. Dobro.Na tu sam onda od prilike udaljenost stavila/a ono i ako imaju takvih sklonosti ka lampi,nekako sam izmedju njih malo stavila,da lampa ne bude tacno nad njiima.Tako da im te skrivene namere ,sasekla u startu :) /
Teram,teram :) Mislila se da li da ugasim dnevnik,da sakrijem svoju*bruku* :fuck: ,ali sada vec nema smisla kada ovako sam vas do sada uvukla u ovo... Elem,da predjem na stvar direktno-sredila sam jednu biljcicu/Djola 1/ ! Hehe,sve kao pravi uslove,za ne stresirati biljku/sve Bog zna kako! cak i sa strane isekla case,da lakse presadim biljku..../ A onda,jutros da prebacim kutiju u topliju prostoriju izvadim case da pojedinacno svaku prenesem,i onda-hopaa bum.Rukavom zakacim jednu i prostrem me po plocicama,i jos onako u soku odmah se uhvatim za biljku u zemlji da vidim sta poradila,i hehe naravno da mislim da sam osim pada i ja koren ostetilaeyessss: . Ali da,naravno uljudno sam vratila u casu i kada ubacila u kutiju zalila sam...hehe da,da kao sada ce to bas da je izvuce!! E tako,i ja sam se na kraju ismejala celoj bizarnoj situaciji...pa slobodno i vi :) . Sta bude-bice/a naravno znam da ce slabo sta/ali ko zna mozda i nije lose da bih imala lepo dve biljke da ubacim u box/naravno ako one dozive to/ i da se sire... p.s.jos se vratim stalozena u krevet-i ladno sanjam kako su mi sva tri Djola pozutela skroz!!!Hehe,ja ovo pocela da se lecim ,a srcka vidim hoce da me strefi :D E sad kada sam vas zabavila :) ,aj mozete mi reci za ovo pre sto pitah: za taj mali box sto da napravim,kakvog ste misljenja oko svetla koje jacine da stavim,nesto drugo... l za klonove,je l okej da pokusam prvo njih da napravim pa ako ne uspem da isklijavam dalje ove semenke sto imam... Znam sa pravom cete pomisliti *sta ce joj jos to,posle ovoga* ali aj kada tonem nek to barem bude sa stilom i do kraja ;) . A da,inace idu te meni *srecne*stvari od ruke/pa nisam valjda bas dzabe dobila ovako*kvalitetnu*dijagnozu :) / Npr.ovako:baterije na ph metru su mi se odmah istrosile,nisam ih jos nasla uzeti.Onaj digitalni tajmer nikako da uspem nastelovati,i tako ima toga jos... I zaboravila u svemu onome,a i glupo mi sada i slike da ubacim...bice kada budem imala sta pokazati :)
Ma ne sekiram se ni najmanje,posteno uopste nisam od tih,nasuprot :) Hehe,ono ne treba tesiti ali jesi i ti mene lepo nasmejala :D Ma cuti,ja dok stignem do toga sa lampama,potencionalnom paljevinom hehe,znajuci sebe kakva sam,ne smem ni da pomislim sta mogu napraviti ;) * * * ne treba citat kad odgovaras odmah nakon posta pwrsd
8.mi DAN KAKO SU SE POJAVILE IZ ZEMLJE Ovako,sa ovim mojim*===* :pa nije uvenuo,ali vidim da se ne razvijaju novi listovi/kao kod druge dve,kod kojih primecujem da rastu/,vidi se na jednom listu malu rupicu i boja mi nije tako zelena,kao kod ove dve-malo zagasitija... Mozda i ne uvene :) ,mozda stagnira, ako koren se uspe oporaviti pa krene.Sta bude,bude.Napravila sam ,sta jesam i nema nazad. Nesto uspela uslikati,ali nezgodno mi od sijalica pa se bas to sve i ne vidi/smislicu nesto da ih bolje uslikam kada budem trebala da upalim sijalice/.l da,dodala par vlaznih krpa da probam podici vlaznost/nije mi instrument na dobrom mestu,pa ne daje pravu vrednost temp.vlag.oko biljaka,pa cu i to videti da bolje podesim i onda zapisem/. l dalje sam ostala pri onoj zamisli/mada mi niste nista sugerisali/ da napravim jedan manji box,i da probam izvesti neki klon od ovih da u njega stavim/ako ne uspem,stavicu opet/isto CBD Nordle/jednu semenku da isklija...
Pa ovde koliko citajuci shvatila,za taj prvi period da mu to dvoje dodje na isto...ali ako je ovo sa cfl,toliko gore da ih *mucim*/malo ih izmucih sa padanjem!/ ubrzo cu onda u box prebaciti. Komsija,vidis tacno na njoj cu onda to eksperimentisanje primeniti/ako pretekne,naravno :) /,a ove dve ne maltretirati/bar ne tako ;) /
Vazi,jeste logicno-da je opet ne napadnem agresivno ..pustim jadnu***** da se povrati malo :) Naravno,poslusace se mentor,ako bude dao neku sugestiju oko ovoga...
Uuuuu,nisam pretpostavila da ce se to moje tepanje biljci sa tim povezati! Dobro.,primila k'znanju. lzvinjavam,ako to neko procitao i doziveo na nacin na koji ja nikako nisam htela aludirala...
Ne sekiram se,i naravno da nije u redu ako bih nekog sa tim povredila...Trudim se da nista drugo osim pozitive se ovde ne procita :) Hehe,ne bi pogodio ;) ma ne trebas jos to ispravljati- trebala sam i ja je nastaviti zvati kako sam kada se nadovezala na Power.ov komentar... Djole 1 ,se dobro drzi i dalje,posle tog nesrecnog pada :D
10.ti DAN OD IZLASKA BILJCICA IZ ZEMLJE Nekakav pregled stanja ovako: sada sam negde uspela da podignem,i kontrolisem vlagu/sa upaljenim sijalicama ~55% ,iskljucenim ~70%/ A i temperaturu,tako da je sa upaljenim sijalicama~27c,iskjucenim ~22c . Izvadila ih iz kutije,i bolje slikala -da vidite i nesto sugerisete/ ja sama primecujem,da listovi malo poceli uvijati-ph me zeza i dalje,nisu mi nasli baterije za njega :) .Ja sam danas zalila pre toga sipala vodu u balon,dodala par kapi limuna,promuckala i posle pola sata zalila sa po 70ml svaku biljku. l da listovi prelaze zidove posude,pa da ih uskoro trebam presaditi/... Ne znam sad ,ja sam ovo pitanje postavila na temi oko djubriva,ali mozda niko nije tamo isao pa mi ni odgovorio nesto,mozda i trebala odmah postaviti ovde..tako da kopirano pitanje prenosim ovde,pa ako neko nesto moze reci bilo bi od koristi jer planiram svakako u ponedeljak ih naruciti sa jos nekim stvarima/uglavnom za onaj drugi box u najavi :) sto pravim/ : Ja ovde vec nesto slicno pitah,ali sada se malo promenile okolnosti... E sad,moze konkretno posto mi Power preporucio ovo EKOBOOST 2,i Plantellu. Ja bih nju da promenim/jer bih da to sve bude bas organsko/-pa bih da uzmem BIOBIZZ.ova/dobili,pa sad mogu poruciti/ sta onda da uzmem za cvetanje? l je li okej da mesam EKOBOOST sa BIZZ.om ,ili sve njihovo od pocetka da koristim? A i evo slika mojih*Djolovaca* ,od svake po dve radi bolje preglednosti...
@PowerSeed znam sta si hteo da postignemo sa ovim/okej cena,i okej ucinak/,bice prilike i to da tako probam...Ali da ,ja bih to organsko sve da iznesem do kraja/uhvatih se nesto za to!/ pa onda sve od BIOBIZZ.a da uzmem/i vegetaciju/da ne mesam sa EKOBOOST.om je l? Nemaju u HP komplet njihov/ i poskup je,a i nisam za sve da uzmem/ tako da mislim onda naruciti ova/ako mislite da nesto trebam drugacije kazite/: BioBizz BioGrow BioBizz BioBloom + da pridodam ovo/za bolji ucinak/ BioBizz Alg-A-Mic ili mozda ovo BioBizz TopMax ? @cerak1000 pa nisam birala to se nametnulo kada *bebice*spomenuo Power a ja povezala sa crtanim/iz crtanog Dusko Dugousko,sa Jetijem-a *beba* Paja Patak-"mazicu ga i pazicu ga,i zvacu ga Djole! :D
@cerak1000 Hehehe,ma bilo koje ime i sve najmilozvucnije da im dala,nesto sumnjam da im *cika doktor* i tada ne bi zatrebao ;) /jer evo bas primetih sad da na Djolu 1,koji je preziveo pad-poceli vrhovi da se suse.../ @rKj420 pa ja sad rekoh da se*izvucem*pa jedno od ova dva dodatka uzmem...ali ako ipak treba oba ,onda tako ce i biti :)
Vidis,ovako susenje pocelo muciti mog Dola 1! Ne znam pomislila da sam sijalicu stavila preblizu pa podigla malo.I vlaga mi je u toku noci poludela,pa skocila i preko 80%. A onaj moj nesrecni PH metar,i dalje zeza...nabavila i baterije,i novu tecnost za kalibraciju-ali nismo uspeli da ga podesimo!? Da li i on neispravan,ili zezaju i ove nove bat.nisam pametna...pokusacu kod nekog strucnjaka/ono tipujem da ovi sto prodaju ribice imaju ph metre ;) / da ga posaljem,koliko sutra pa da da neko svoje misljenje. Hehe,sada se setih videvsi opet sta si napisao-to mu dodje kao ono/replika iz filma/ "Uzmi cero sve cetiri,nece da se baci" :D l bice tako,porucila...
Pa ne setih se tacno izmeriti pre nego podigla! Ali da, rekla bih da je bilo manje od ta tri centimetra... A sama temp.nije da prelazi one optimalne velicine ~ 22c uglavno biva,pa najvise do negde ~ 27c/istrumenat blizu stoji do njih,mozda ne bas tik ispod...sad cu da probam da zavucem tacno ispod sijalice da vidim ;) / A da vidis,i ima tu odsupanja nesto! Potrudila sam se :) ,pa sam ono pridrzavala rukom bas tik negde do biljke gde vrh sijalice doseze...i jos ovako podignuta,za neki santimetar nego sto je ja zatekla, te vrednosti temp.su pokazale jedno 3-4c vise...hm,mislis moguce i od toga? Pa eto,ja sada jesam podigla sijalicu,i videcu da smanjim za taj neki stepen mozda temp.u celoj kutiji...pa da kontrolisem kako ce se odvijati stanje dalje. Mada svesna sam i sama da on jadan,pao pa nista se ne trebam cuditi vezano za njega :)
Hocu,planirala koliko sutra.Ali previdela pa nisam narucila odmah one glinene kuglice za drenazu.To ce mi stici za 2-3 dana... E sad je l bi bilo u redu da na dno saksije stavim recimo delove neke glinene saksije,cigle ili neceg drugog kao zamenu za njih/naravno da pre toga prokuvam/,a da ove kuglice kada dobijem stavim po vrhu zemlje/radi bolje vlaznosti/-ili da cekam da mi one stignu,pa tek onda da presadim? l mislila sam da samo zemlju/terra magm.u/ubaci u seksije-ili ipak je bolje da dodam u nju malo stiropora,i peska? Kakvog si ti misljenja @cill ,ili uopste ako neko drugi ovo procita pa zna sta mi je bolje raditi... Ma bice pusteno do kraja :) /sve i da jeste neka i veca steta/ I ovaj mi najomiljeni smajlic,pa i ja tebi :wave:
E,vazi Stipe.Ako nista nije bas neophodno u zemlju od toga-onda i necu.Mozda eto samo na vrh ove kuglice ako ih nabavim. Znam zemlja da dobra,pa i nije potrebno nista u nju/mozda ako nadjem taj perlit-dodam malo kako kazes/. Nego eto mislila sam te kuglice,ili vec nesto,staviti-na one rupe odozdo na saksiji,da ih ih ne zatvori zemlja,da moze nesmetano da otice voda kroz njih.Je l to onda okej da uradim,da samo na te rupe/hehe kako i inace sa cvecem radim kada sadim/ stavim parce glin.saksije? Aha,znam to za gradjevinu-tamo se toga i drzim ;) Nego ovde negde sam u nekom prirucniku o pripremi zemlje za sadnju to procitala,pa rekoh da ipak sa vama*iskunima* to utvrdim... :wave: p.s.sad kada sam videla da ima ovaj smajli,ne odstupam lako od njega
@Otto Grunf :) / :wave:/ Hocu ako ubrzo ne stigne mi nesto od odgovarajuceg materijala za dno saksije,stavim kamencice... @cerak100o hehe ,da i ja se slazem sa tim eyessss: -ponajpre da je to,bila sijalica preblizu i ta velika temp. od nje same sredila i tu vlagu,i bup! A ipak i Djole1 mi vec sam po sebi osetljiv... Aha,izrastaju . Pa hocu, onda to lepo isusivanje zemlje sacekati-i mislim ih za 2 dana polako presaditi...
Aha,zbog toga je onda u tom postu pisano tako.Razumem. Eto,od ovog sto sam porucila ako nesto odgovarajuce dobijem,kao agroperlit/koji me receno za preporuku staviti na dno saksije/ ,ili kao taj veci kamencic na rupu. A ako ne bude nista od toga-hehe,onda ide tako*klot*zemlja ;)
Aha,i to tako mogu da poradim?! Onda bice nesto od svega ovoga-hehe imam sirok izbor :) A Djolovce cu da cuvam jakog uticaja*sunca* ,cak bolje nego sto i sebe samu stitim od toga :)
Jedno hitno pitanje:spremam se da sada presadim biljke. Ali posto ono zalivam kad iskljucim lampu,a meni su sad u mraku pa bih ih presadila kada trebam da ukljucim sijalicu.Pa mi sada pade na pamet-je l smem sada tako da uradim? /mislil kad zavrse mrak,PRESADIM ZALIJEM I U BOZ POD LAMPU!/ Ili bolje da sacekam sutra kada dodje vreme iskljucivanja,da ih presadim zalijem i stavim u boks u mrak...
Hvala,bas ste brzi momci :) Onda jos nesto se sredjuje po box.u,pa ce pasti presadjivanje...bacicu posle i neke slike
15.ti DAN OD KAKO SU IZASLE IZ ZEMLJE Palo je presadjivanje u saksije! Samo sam zemlju stavila u saksije,malo rasecene posude malo nakrenute biljcice iz njih ,zaronile u novu zemlju i sada se sire u njoj i tako im potrebnom vecem prostoru. Trebala sam i pre presaditi,to vidim po razvijenosti korena... Dobro zalila/od PH metra i dalje nista!!! pokusacemo ponovo da ga probamo nastelovati,sa novim baterijama,nije kod nekog strucnijeg jos nosen-nisam htela tako lako odustati od njega,ali vidim da mi se kupovina jos jednog smesi :) /naime,natocila cesmovacu u balon,dodala limuna/na 1l 10kapi,promuckala i ostavljena malo da tako odstoji-da ispari hlor/. Operacija*Djolovci da dobiju drugi dom* uspesno izvedena :D Hehe,ali ne bas toliko puno mojom zaslugom/setite se kako samo je od moje ruke prosao Djole1 :oops: / tako da je brat uglavnom odradio posao.Ja sam vise*statirala u kukuruzu* i bila tu za strucne instrukcije,i konstantne komentare,tipa-pazi na koren,pazi na koren! :rolleyes: Tako da evo ih sada u box.u,a ja cu sada da pratim kako im odgovara novi prostor stanovanja,i uslovi :) Znaci stavljeni su pod MH sijalicu koju sam negde na ~ 25cm stavila od njih... Temperatura posle negde sat vremena pustanja box.a u rad je 25.1 vlaga 55%,ali videcemo posle vise sati rada u kom pravcu to ide... A da,onaj ventilator/od golfa sto je ZdravaTrava provalio da je ;) /koji ima funkciju da duva po biljkama i mesa vazduh-ne da se cuje prilikom rada nego kao da je traktor u radu,sve sa prikolicom!!! Tako da hehe,vidim da meni slabo spavanja ce nocas biti :) /zanimljivo on duva,ali ipak ce sto pre morati leteti iz box.a,da stavim neki tisi.Zrtvovacu ga zarad mog nocnog odmora... / Tako prodje ova moja akcija. A inace sam narucila BIOBIZZ.ova djubriva,i jos par stvari/jfoliju sto mi zafalila,kao i one posudice za klona,klonex,hehe i mehanicki tajmer ;) / Evo i nekih slicica u prilog prici... :wave: `
O,pa hvala :) /i drugima,sto se svidelo.../ A da mora ce tako,sledeci put obavezno da bude i lila iznutra! Bila to ubacena neka lavanda ili ljubicica da raste sa sledecim Djolovcima :D Ili makar hehe,ja sama vrhove biljki farbala u lila ;) .Ali bice sigurno... :wave:
Hehe,citala ja da tebe ni ta lavanda nije uspela zastititi od jedne*slatke*stetocine :) /zato i ja uskoro dobijam bravu na ormaru,sve sa kljucem:D
Divno :) Hhehe,da pocnes onda da ga malo dovodis i kod nas ovde,da nam se tako stara o biljcicama...i da nemamo onda nikakve brige oko toga kako ce napredovati!!!
16.ti DAN KAKO SU IZASLE IZ ZEMLJE/drugi od presadjivanja/ Sada temp.sa ukljucenom sijalicom je 26.7c,a vlaga 51%. Izgasenom 18.6, vlaga 79%. Sa tim da je zemlja bila vlazna od zalivanja. Od sutra planiram da sa necim ovde vec predlozenim tehnikama,malo podizem tu vlagu dok radi sijalica. I sutra cu za nekih 5cm spustiti sijalicu. Danas je pred gasenje sijalice uradjeno par zahvata- ventilator koji je prikacen na crevo i izvlaci toplotu oko sijalice,dobijo je svoju zasebnu uticnicu.Tako da ce on raditi /zasad/ kada i sijalica,jer rekla bih da ovako nema razloga vec mi samo u toku mraka spusta temp. Onaj,moj napravljeni ventilator,sa namerom da duva po biljkama i mesa vazduh u box.u je malo ucvrscen-pa se sada cuje samo kao manji traktor/bez prikolice/ ;) ,sutra cemo probati sa nekog gumom da jos bolje izbegnemo njegovu oscilaciju oko cevi,i tako smanjim njegov zvuk koji proizvodi.A i ovaj za izbacivanje vazduha bih videla kako izolovati,sa nekom gumom obloziti-i on se ipak pojacano cuje.Mislim nije mi primarno da oni rade besumno,ali ako je moguce malo ublaziti buku,ipak bih bila rada to postici. E sad sto se tice samih Djolovaca... Ovako Djole 3 se dobro drzi,ali nisam najzadovoljnija sa /nesretnim/ Djolom 1 i Djolom 2.Naime listovi i dalje su onako malo uvijeni,a sada se i spustaju ka zemlji/i na Djolu 2 na jednom mestu ima mali pozuteli deo lista/. Slikala pa prilazem uz pricu/Djole 1 je sa sibicom,a ostale sam blize uslikala problem Djola 2 /. E sada i dalje mi ostaje problem mog PH metra,sto ga ne uspevam osposobiti,pa zalivam sa cesmovacom kojoj/odprilike/spusam ph sa kapima limuna...pa cete spomenuti to.Sto i stoji,da uzrok. Ali hehe,moj mentor na vise mesta spomenuo da PH metar i nema a kod njega sve to deluje da raste*ko iz vode* :) Znam to je neosporno iskustvo koje poseduje,i to isto stoji ...ali,ako ovo bas je samo povezano sa ph vode! Onda,hm ubrzo stvarno moram kupiti drugi instrument/hehehe,nadam se koji ce raditi svoj posao ;) / :wave:
Ja nisam spomenula,ali ti jesi primetio za tu temp.u mraku.Da,i ja sam da je povisim za neki stepen,sada sam probala sa grejalicom koja izduvava topao vazduh.Stavila ispred vent.koji uvlaci vazduh u box,i ukljucivala je par puta-nije nista doprinelo,i dalje pada temp/kad ne duva grejalica,ocito/ na temp. malo iznad 18c.Hm,verovatno cu tu grejalicu zamenuti sa onom/imam/koja ima grejace i termostat na sebi pa tako to regulisati... A i vlaga mi mnogo ide uvis,kada tako niska temp./sada vidim i do 90% da isla/. @rKj420 hehe,i ja se nadam iskreno da je od tog sokiranja! Jer to bi znacilo da ce se i*odsokirati* od tog stanja ;) Jesam ja sad kada presadila*ljudski*zalila,da procurela voda ispod saksija...ali,videcemo vec :) Eto meni udarila i previsoka vlaga u mraku/osim sto niska temp.verovatno i plus to mokra zemlja/,ali da,i ja bih dosta a redje da zalivam Djolovce-a nisam Crnogorka :D . A to kasnije,aha da bih postigla manju vlagu cu sesce onda probati sa manje vode/a ventilator i dalje je ostao ovaj jedan da radi 24h a drugi koji je spojen na crevo sam iskljucila,da ne radi kada je sijalica iskljucena/. A reci mi ovo sto si rekao 3l zalivanje-mislio si po svakoj saksiji?
Okej,onda bildujem da bih dizala saksije :skot:: Za moje saksije,to oko 4.5l ispada.Sada prilikom presadjivanja sam ih zalila negde po oko 3l...sledeci put cu po tome sto si rekao,*castiti* :) ih sa jos pola od tog dobijenog. Mada se i slegla zemlja posle zalivanja/i po ivicama povukla tako i da vec lici na to da traze vodu ;) /pa sledeci put kada bude trebalo zalivanje-prvo cu im dodati jos po malo zemlje pa tako posteno zaliti.
17.ti DAN... Ima malo nekih promena,pa da prijavim. Sijalicu spustila na nekih 20cm od biljaka,i ventilator-traktor ;) malo fiksirala,zavezala-pa ne bruji vise toliko.Ali mi sada do izrazaja dosao onaj ventilator sto izbacuje topao zrak.Moram nesto da probam da ga oblozim,utisam-ima li ko neku ideju oko toga,da je uradio i dobro se pokazalo? /meni na pamet pada sa nekog gumom,ali sada nezgodno to sve kada je fiksiran u box.u/ Stiglo mi i naruceno djubrivo,i jos neke stvari-pa to mozemo uskoro uzeti u razmatranje,kada da krenem sa njihovom upotrebom i kako.Dobila tablicu/hehe,i to dve/ ali ipak da vidim iz vaseg iskustva kakav nacin doziranja se najbolje pokazao... Sta znam,biljke i dalje izgledaju-pristojno.E sada kada spustila sijalicu blize njima,temp.se penje do 31.5c a vlaga pada do 40%/nisam ubacivala nista konkretno u box za dizanje vlage,osim vlazne krpe-to cu sad probati ubaciti teglu sa vodom i carapom u njom ili pelenu,a mozda i neki ovlazivac ako ne bude ovo pomoglo, imam ga u planu.Videcu/. Ali i temp.dalje pada i vlaga dosta raste /kada su u mraku/ i pored ove grejalice koja povremeno duva u vent.za ubacivanje vazduha temp.do 16.7c se spustila ,a vlaga otisla do 85%.Hm,mozda da i ja napravim tu sijalicu u konzervi,kako ovde citala da koriste-za dizanje temp.u box.u.Ili je l' neko nesto drugo koristi,a da funkcionise? ? Evo slika da dokumentuju tu pridoslicu djubriva/ne znam da li sada neko od moderatora moze promeniti u prvom postu sta imam od djubriva,ili to nebitno?/ A da i za LST se spremam-ne znam da li da pricekam jos malo,ili odmah da ih napadnem razvaciti ;) /e,pa to moze da se stavi u naslov-da se doda LST/? I kako rece @Moj put ,da malo sprzila kosu,na sijalicu...i ja sam hehe,*teske povrede*od ventilatora dobila kada pipah po box.u/znaci,iskljuciti sve pa onda primeniti*majstorije* jer bez vec spomenute kose ili prstiju se lako moze ostati :zvezda::/ :wave:
@cerak1000 meni bili onako*slatki*pa uzela neki komad-a staklenu onu vunu cu koristiti za klonove... @Monk Reborn ® pa jeste ga brat pricvrstio/dva/ali videcu da ga izmaltretiram ako bude mogao da ih izvadi iz rupe,pa nesto uradimo...ako ne-nek zuje do mile volje samo ako vrse posao :) A to za sijalicu,mi se dopalo-tako cu videti da napravim/mada sam negde imala i akv.grejac-samo on radi ipak u vodi zar ne?/ Perlit,ne uzeh sada kada narucila...videcu ako ga negde po gradu nadjem,da tako probam.Hehe,to vidis da ja sama*skrtarim*puno na pisanju ;) ,pa mislis da dosta :D @rKj420 niko ne voli razgadive,a /mada videla sam na nekoj slici da mi mentor to koristi ;) /oni su samo vise dekoracija...hehe,neko cvece ce se vec naci u njima :) Aha videh po tablici njihovoj,da od druge nedelje-aj da malo *iscrpe*mozda neki dan zemlju-pa sledece zalivanje da pridodam njega... Samo malo sam u nedoumici da li da idem po po tabeli*ALL-MIX* ili*LIGHT-MIX* jer ja imam ova 4 a nemam samo*BIO-HEAVEN* sto ide do kraja sa njima,da bi tacno bio ovaj *ALL-MIX*/*ROOT-JUICE*se onako samo spominje u prvoj sedmici/? Je l' neko imao takav slucaj,ili sta mislis ti sta mi je raditi-po kojoj tablici da se pridrzavam?
20.ti DAN OD KAKO SU IZASLE IZ ZEMLJE... Pozdrav svima :) Nisam par dana nista pisala pa da *prijavim*desavanja.... Pre tri dana imala havariju sa nestankom struje/od bojlera/ u toku noci,tako da ne znam tacno ali jedno par sati su bile u mraku/kad primetila ja ukljucila sijalice/ali onda ni vent.nisu radili pa uglavnom temp.pala na 17c,a vlaga vrisnula do 95%! Pratila neke posledice toga,nisam primetila/dobila info koje sredstvo da kupim ako pojavi bela budj/. Sad,temp sa upaljenim sijalicama je oko 28c,vlaga onda malo pada ispod 50%/stavila krpe,sutra bi trebale da stignu pelene da probam kako sa njima,i u fazi sam i trazenja perlita/.Sa ugasenim odrzavan negde oko 18-19c,vlaga ide negde do 83%/kupljen materijal,sutra bi trebala se napraviti sijalica u konzervi,da povisi temp.i smanji vlagu/. Ja sam sada napravila par fotografija ,da vidite kako to sve izgleda,hehe pa lepo se zeleni rekla bih da nije to sve to/zasad/lose :) . E sad imam tri konkretne stvari,za koje bih rado cula vase misljenje: 1.Da li je vreme da zalijem/proslo 5 dana kako presadila i zalila odprilike 3l po saksiji od 15l/ da,zemlja deluje suva. 2.Da li je vreme da dodajem djubriva,sad kada zaljem ili sacekam sledece? 3.Da li je sada vreme da pocnem da radim LST ,ili malo jos da sacekam? :wave:
@zdrava trava super sto jesi-ja zaboravila da ubacim fotografije-stizeee Prst,pokazuje moze ;) I ja bi sledece,ne bih da ih sprzim/TM je zemlja,*klot*/ Evo,ako se vidi...da se moze reci
Da.LST...kada dobijem *zeleno svetlo* za to ;) Ne znam,mozda opasno to ja da topiram...hehe,uvek se seti Djola 1 kako prosao ;) A da,planiram da Djola 1 *iskoristim*za kloniranje...pa za to je jos rano? Ja ne sumnjam da odgovori,nece biti .tocni. :) Vidi i ti si za topiranje...moram znaci ipak jos jednom o tome razmisliti ;)
Dobro,vidim i ja da male grane.Sacekacu da porastu. A malo se pribojavam topinga,da ne upropastim nesto sa seckanjem,posteno...ili to bas nije toliko da se moze sve lako zeznuti? A lST,ako ne budem topirala je l' vreme za njega,ili da sacekam jos neki dan? @Tarzan sad videh kad napisah,vazi :) A da pitam onda ovo: je l' bolje da je prvo zalijem pa odmah topiram ili suprotno,ili da ne radim u istom danu,ili nema veze to jedno sa drugim?
@fulldedarak onda mogu tako i uraditi,izneti ih iz box.a da lepo ih zalijem pa potom da topiram... @cerak1000 hehe,kako drugaciji da budu*Djolovci*nego brkati a ;) Pa ovako,juce spomenuh oko treninga/LST/ a vidim da su sam mentor,i drugi misljelja da topirati je bolje odmah a posle/kada malo jos porastu LST/.I ja sam malo bolje iscitala oko toga,videla na YT par videa na tu temu...shvatila da ne mogu bas nesto/valjda :) /puno pogresiti oko toga... Tako od treninga koje cu primeniti na sva tri moja Djola: 1.Bice da ih prvo topiram/koliko sutra/ 2.A potom kada se malo oporave i porastu ,onda cu raditi LST.
22.i DAN OD KAKO SU IZASLE IZ ZEMLJE... Pala*seca knezova*!!!! Pre nego biljkama iskljucila sijalicu,izvadila sam ih iz box.a i dobro zalila.Odprilike 10l na sve tri biljke/spremila sam vise vode,da svaku zalijem sa 4.5l ali vec sa ovom kolicinom je voda iscurela iz saksija napunila podmetace,i dalje prolazila.../. Da ne spominjem defektni ph metar vise! Vodu sam ostavila da ostoji 30min.,na 1l dodala 10 kapi limuna zagrejala do sobne temp.,promesala,i pazeci da bas ne prskam po listovima /mnogo :) / zalila. Potom izmerila na vagi-i tako napijeno vodom pokazuje 20kg/sa tim da se zemlja slegla malo,ali mozda dodam zemlje sledeci put kada zalijem/. E sad glavno:ja topirala sva tri Djola! Hehe,ili *uzela makaze i masakrirala vrhove biljaka* :) Sta sam isekla nisam vise ni sama sigurna,samo se tesim sa onom FIM tehnikom,pa mozda i ja*nesto ubodem*pa ispadne nesto od svega toga...vreme ce pokazati eyessss: . Slikala jesam,ali slabo se vidi.Probacu za neki dan to f.aparatom pa mozda vam bude preglednije... Elem,uzela sam male makaze dezinfikovala alkoholom i koliko sam videla/i shvatila citajuci/ odsekla sam vrh biljke.I tako 3x.. Sta je ,tu je.Nadam se samo da ako se to i ne uradi dobro-ako ono ne donese korist,barem ne unisti biljku... Vi ako nesto mozete razaznati na slikama-izrecite presudu ;) :wave: p.s. temperatura se krece oko 27c i vlaga oko 50% /stavljam posudice sa vodom,ispred vent.sto ubacuje vazduh stavila mokar peskir/ kada je ukljucena sijalica. Kada iskljucena temp.oko 20c,vlaga oko 65%. Ventilator koji je prikljucen na crevo koje je usmereno ka sijalici sam iskljucila/vidim da zbog temp.kada radi sijalica nema razloga da radi,zasad barem/
Momci,bas vam hvala :) Dobih i *da nastavim*,i *dobro topirano*-pa sta mi treba vise!!!! Ma sada i da nije nista bas tako sjajno... dovoljno sto procitah,i dosta mi :D /i jos sto drugi *lajkovali* i sam mentor.../
E,ako je tako-onda ce tebi ispasti taj FIM ;) Moram,samo kratko da pridodam/da ne pisem samo to u apdejt/-kako tek sada srecno mi izgledaju posle zalivanja :)
28.DAN Radila sada LST,i polomila glavnu granu kada savijala.I da sam tu stala bilo bi dobro -nego ja i na drugoj biljci isto tako!| (zalepila sam trakom malo oko stabljika,ali lepo su kvrcnule :) ) Stradali Djole1 i Djole3/opet/ Interesuje me sada-presuda? Da odmah znam na cemu sam...
Super sam znaci napravila... A mogu li da pitam sta ce sa njima biti u najboljem slucaju i najgorem? /A to predpostavljam,ako za par dana se osusi to je to-i je l onda odmah da odstranim biljke/ Evo i nekih slika.Znam,ko da mi sada pa nesto znaci!
Cerak,posteno nisam se nesto sekirala/malo sada kada Power rece zamislih vise/.Ali si mi ipak sada malo podigao raspolozenje :) . Hehe,da pre na YT nesto gledala oko toga-pa kako oni lome li lome te vrhove! Ja bih naravno bila veoma zadovoljna da prezive-a ne da bas ovako im + uradila neki trening :) Pusticu ih,nista ne diram dalje-posto moje spretne i osecajne ruke/ko ima MS znace o cemu pricam :) / bas dosle do izrazaja! Hehe. Nisam zalila,sada bas gledala zemlju,vlazna je i dalje/nije mi bila bas velika temp.u box.u i vlaga je bila dosta visoka/ jer razmisljala da sledece zalivanje pocnem dodavati ova djubriva sto nabavila-a sada cu sigurno dodati! Cim se za par dana/nije kasno tada,nadam se/ malo isusi zemlja... /Ja sam videla da su ove glavne grane bas udebljale se i da ce biti tesko za saviti-i dva dana im podigla vise sijalicu ne bi li se izduzile,ali nije vredelo.Definitivno sam malo zakasnila sa LST.om.../ p.s.napravljena je/brat/ sijalica u tegli,pa preko glinena saksija da mi odrzava temp.kada je iskljucena lampa