Dobro veče kolege groweri:rolleyes: Umjesto dnevnika otvaram ovu temu gdje ću u buduće povremeno objavljivati slike i informacije o svim budućim auto rastafarijima prve generacije. Ne da mi se uvijek voditi dnevnik,a ni čuvati 10000 slika od svake biljke.tako će mi ova tema doći kao neka galerija slika za usporedbe u budućnosti. Tema je u unutrašnjem uzgoju ali bit će objava i iz outa. Iako ima opis već u više dnevnika evo ga još jednom. Auto rastafari F1 je nastao tako što sam red poison auto( sweet seeds) oprašio sa peludi od auto mazar( dutch pasion). Do peludi sam došao pomoću stresa koloidnim srebrom. Cilj oprašivanja je bio dobiti ljubičaste cvjetove od red poisona, te gušću teksturu i tvrđe cvjetove od auto mazara. Do sada sam isprobao 22 sjemenke i sve su imale ljubičaste nijanse. Na nekim biljkama su cvjetovi totalno ljubičasti dok se na nekima ljubičasta boja javlja u tragovima. S obzirom da je prva generacija do sada sam i više nego zadovoljan što se tiče cilja da se ljubičasta boja pojavljuje na cvjetovima. Očekivao sam da će biti više zelenih biljaka u prvoj generaciji tako da 100% do sada moze me samo činiti zadovoljnim. Što se tiče drugog cilja da propuhne cvjetove red poisona zgusnem i stvrdnem mogu isto reći da sam za sada zadovoljan. Tu već ima cvjetova koji podsjećaju teksturom na majku,oca ,te cvjetovi koji su nešto između. Neke biljke su naslijedile fox tall od auto mazara. Cvjetovi su većinom bolje teksture i nisu propuhni kao na red poisonu,iako zna biti sličan izgled cvjeta. U nastavku ću objaviti slike cvjetova uzgojenih do sada. Mirisa,i okusa ima svakakvih i sličnih i različitih uglavnom fino. uz zelenu boju listova te ljubičastu boju po cvjetovima ne moze se ne primjetiti bijela boja trihoma po cvjetovima. Što se količine tiče rekao bi da ima potencijal za xl yeldera. Životni vijek je 90-100 dana od nicanja do berbe cca.ima biljaka koje su završile za 80 i nešto dana. U nastavku slike cvjetovakm Trenutno se u boksu nalaze četiri
F1 vs F2 #56 i #57 za F1 #1 i #2 za F2 6-ti dan života presađene u finalne pozove.(Nisam imao dovoljno miksa pa potovi nisu puni do vrha)
#48 se i dalje neda.nisam više siguran ni koji dan cvjetanja je. Ima još nekoliko dana gore dok nove biljke ne izađu iz zemlje.
Hvala ekipa @sone1 pretpostaviti ću da se radi o biljci #48 ( četvrta slika u prošlom postu sa najviše Foxa)? Jučer sam krenuo sa berbom. Obrano je 7 sljedećih biljaka #49(87/70) #52(87/70) #46(87/69) #32(88/65) #44(87/66) #45(87/68) #35(88/67) Odlučio sam se sušiti cijele biljke da mi se ne izmiješaju grane. Neke biljke ću zaliti još jednom a neke ću brati ovih dana pratim pistile i kristale bit će na samom vrhuncu
10-ti tjedan u toku Još uvijek su sve na životu,kristali se pune ,smeđi se počinju lagano pojavljivati što znači da kroz par dana kreće berba lagano. Sjemenke su gotove većinom ,izvadio sam već četiri koje idu u sljedećoj turi. Evo malo slika
Veče ekipa,evo nas u osmom tjednu cvjetanja. Kraj se bliži polako ,ima tu svega bome jedva čekam da ih sve isprobam.mirisi su bas brutala.probija i kroz šator lagano.boja također svakakvih od Žarko ljubičastih do blijedo ljubičastih.sjemenke zrijaju i njih jedva čekam testirati
@beštija dogovoriti će mo se kada sjemenke sazriju. Bit će mi prava čast i zadovoljstvo :) @Ćyro ma riješiti će mo da svi učimo i uživamo gledajući kako pravi majstor ovoga zanata to radi,a očekujem i out test kod tebe ;) Danas sam malo ispremještao biljke po boksu,neke također zaljevao pa sam ih sve poslikao. Neću puno pisati i duljiti .Evo ukratko na čemu smo. Sve biljke su u 7-om tjednu cvjetanja. Neke napreduju brže a neke sporije sve u svemu ide do dobro. Oprašena biljka #51 baca sjemenke na sve strane i mogu reći da sam zadovoljan sa uspješno odrađenim poslom,bit će sjemenki hrpa koliko vidim. Na žalost biljka #53 donor peludi nije preživjela sav doživljeni stres i u roku 3-4 dana se osušila kompletno.šta je tu je,žao mi je što ju neću vidjeti u punom sjaju.ali dala je pelud sjemenke Zrijaju odradila je svoj dio posla. Uživajte u fotkama
Dobro jutro forumu Oprašivanje biljke #51 je završeno jučer na 37 dan cvjetanja. Pistile izgledaju spaljeno tako da sam siguran da je oprašivanje uspjelo. Ne vjerovatno koliko malo bananica je potrebno da se opraši cijeli biljka. Ne vjerujem da sam iskoristio više od 20- ak zrelih bananica da oprašim cijelu biljku. Danas tokom dana ću očistiti i oprati manji boks od peludi i biljku ostaviti u njemu do sutra pa se vraća u veliki boks na završetak. Oprašio sam cijelu biljku osim 10-ak cm glavnog vrha da mogu probati i uživati u vrhu bez sjemenki. Cjenim da će joj trebati da završi 10 tjedana cvjetanja ali planiram ju držati do kraja 11og tjedna da sjemenke lijepo sazriju. Biljke u velikom boksu također lijepo napreduju.sretne,zdrave,vesele.miršu sve više.također se debljaju neke brže a neke sporije.u sljedećem postu ću više o njima
@Bizzzo Haha nekad davno se snašao sa onim šta sam našao u ostavi. Rijetko koristim pa ne prepravljam. Za sljedeću ovakvu akciju ću se vjerovatno počastiti sa nekim novim svjetlom. Danas sam prstima poskidao neke bananice i isto tako prstima pelud prenio na majku. Mislim da sam sve cvjetove osim 10- ako cm glavnog vrha .njega ću sačuvati za probu. Sa biljke #53 sam poskidao tretirane grane te dvije ostavio u čaši sa vodom. Biljka ne izgleda bas najsretnije sa ovom više žutom nego zelenom bojom listova. Sutra ujutro ću izvaditi iz boksa i ostaviti u sobi do navečer kao da ju zaštitom od slučajne peludi da ne prenese u veliki boks .kad se upale svjetla sutra seli se nazad u veliki boks . Dok ću majku jos dan-dva oprašivati.
#53(36 dan cvjetanja) #51(34 dan cvjetanja) Odlučio sam definitivno da za majku koristim biljku broj#51. Prebacio sam ju u boks sa #53 prije dva dana. Bananica ima sve više tj sve zrelije izgledaju. Par ih je otpalo,nešta sitno peludi ili ništa u njima. Uglavnom jednu bananicu u kojoj je bilo peludi sam iskoristio i oprašio jedan vrh i po pistilama bi rekao da je oprašivanje uspjelo.nadam se da će biti više peludi. Primjeti se da fali ventilacija Iako vlaga nije strasno velika do 65% .ali osjeti se ustajali zrak i imam osjećaj da nije dobro.boks nisam zatvarao do kraja iz tog razloga,a od jučer ga ostavljam širom otvorenoga 24 h .odmah se primjeti da se zemlja dana vrhovima potova lagano počela sušiti. Nadam se da neće biti većih problema zbog toga ipak su autosi u pitanju pa im konstantna svjetlost ne bi trebala smetati. Temperatura ide i do 18 c noćna. Jedna grana prskana srebrom se skoro cijela osušila razlog nemam pojma Nadam se da će biti peludi što prije da obavim oprašivanje i biljke vratim u veliki boks u bolje uvjete.
#53 44/28 lijepo već pokazuje promjenu na granama tretiranim koloidnim srebrom. Srebrom ću prskati još dan dva.Od danas je sama u 1*1*2m boksu ispod panela od grla sa 8*10,5 w + 1*13,5w 4000k . Ventilator imam tt100 sa filtrom ali neću ga koristiti da pelud ne leti svuda kada krene sazrijevati. Pokazuje lijepe nijanse ljubičaste boje što me čini sretnim. U četvrtom tjednu tj u posljednjih sedam dana je izrasla još 21,5 cm Trenutno je na 82 cm visine.
Danas odrađena defolacija i Loli Pa sam iskoristio priliku da uslikam svaku biljku zasebno #53 monstere teški konačno pokazuje muda na tretiranim granama. Tako da se za koji dan seli u svoj box. Srebro i dalje 2x dnevno. Dvoumim se jos između #46 i #51 za majku. #51 mi izgleda privlačnije,dok #46 definitivno će cvjetati kraće,i prije je pokazala znakove boje.vidjet će mo još. Uživajte u fotkama
#53 danas joj je 22 dan od prve pistile. U trećem tjednu strechala 25,5 cm ,te je 21 dan iznosila 60,5 cm.u idućih 16h izrasla jos 2,5 cm.bit će pravi monstere. Također sam počeo primjećivati razliku između prskanih srebrom i ne prskanih grana ,tako da sam optimističan. I ostale biljke napreduju dobro.čaj sa prahom koprive im je odlično sjeo sve izgledaju zadovoljno. Malo muku mučim sa visokom vlagom ide i preko 70% i niskom temp dnevnom 22-23c.bore se i pokazuju da mogu podnijeti takve uslove i razvijati se dalje. Evo malo slika i to je to za ovaj unos.
Četiri biljke između kojih sam se odlučio birati za majku ukoliko tretman srebrom uspije #40,#46,#51 te biljka #52. Nakon što sam skužio da premalo zaljevam,(zbunili su me mali potovi) sve biljke izgledaju puno sretnije. #40 je očito dosta otporna na slabo zaljevanje,unatoč cal-mag deficitu i nedostatku hrane rasla punom brzinom cijelo vrijeme. Najveći strech u prvih 7 dana nakon pokazivanja spola,13,5 cm. Drugi tjedan je još malo i ubrzla 15 cm te je do danas na 14-ti dan 38 cm visine. Nije nešto posebno gusta ,ali imati će ogroman glavni vrh te mislim da će cvjetati kraće od ostalih. #46 malo manja od ostalih na početku cvjetanja 7,5 cm ali je prvi tjedan strechala 11 cm te sustigla sestre.u drugom tjednu je također ubrzala na 15 cm. Te joj je visina 14-ti dan iznosila 33,5cm. Lijepo raste,i već je 13-ti dan od prve pistile pokazala znakove ljubičaste boje.boja u rastafariju mi je među bitnijim osobinama tako da je to jedan od razloga što se nalazi u ovom društvu. #51 njoj je danas 14- ti dan te joj je visina 34 cm. U prvom tjednu je strechala 10 cm dok je u drugom 15,5 cm. Od starta među boljim i naprednijim biljkama.najgušća od sve četiri biljke #52 njoj je danas 15-ti dan cvjetanja. Najveća na početku cvjetanja 10 cm,brz rast,debela stabljika u vegetaciji. najmanje strecha od ove četiri biljke. Prvi tjedan se izdužila 9,5cm dok je drugi tjedan 11 cm. Jučer na 14-ti dan imala je 31,5 cm visine. #53 i dalje ne pokazuje nikakve promjene,još uvijek strecha kao luda pa ima vremena da prskam i dalje.pojedinačne fotke su na 14-ti dan cvjetanja. Dok su grupne fotke na današnji dan 16/15/14 ti da cvjetanja.
@Bizzzo hvala,lagano se vidi koje su jače,bolje razvijene a prilikom presađivanja sam uočio da sam biljkama davao premalo vode do sada ,tako da vjerujem da da ove bolje razvijene i bolje podnese sušne uvijete.to je bio ne namjeran test haha @sone1 jel to radio sa foto ili auto flowerima? Sjemenkama treba 30-35 dana od oprašivanja do sazrijevanja.ne bi bas volio oprašivati kasno. Po nekim slikama koliko sam uspio naći i vidjeti auto mazar je u ovo vrijeme cca par dana razlike već pokazivao dobrano znakove . Vidjet će mo šta će biti na kraju. U svakom slučaju imam sjemenki za još dva ovakva pokušaja u jednom će uspjeti. Danas joj je 13-ti dan od pokazivanja pustila. Bas je prava zvijer prvi tjedan strechala 1,4cm dnevno,u drugom je dala gas i pojačala na 2 cm dnevno . Trenutno 33cm. Visinu prati debljina stabljike kao i čvrste grane.
Danas sam biljke #31,48,49,42,43,3 otpisao definitivno iz utrke za majke. Ima biljki koje izgledaju isto ali su bolje razvijene. S obzirom na 4l pot ne očekujem da biljke daju neki veki veliki urod,a ne bi bilo dobro ni ostati bez dima odlučio sam se presaditi ih u 6,5l pot te izvući maksimum što mogu iz njih. Također mislim da sam sve izbor na 3-4 biljke između kojih ću birati majku. O tome više u sljedećem postu. A malo sam već i zabrinut jer #53 i dalje pokazuje pistile na granama koje tretiram srebrom.tako da od jučer prskam dva puta dnevno
Dobro veče svima,jedan kasni upis. Biljkama je danas 26/25/24/23 dan života kako kojoj biljci. Uz slabo hranjenje na početku totalno sam zaboravio na cal mag,tako da je i u tome bio problem.srećom skuzio sam sve na vrijeme tako da u nastavku očekujem samo da budu još zdravije. Sve biljke su pokazale spol do sada. posljednja biljka spol pokazala 22 dan života,#32 ujedno bilja koja nije prošla prvi krug izbora. Današnje zaljevanje sam iskoristio da svaki biljku uslikam,pregledam,skinem po neki list,te pojedine izmjerim. Jučer sam im također uklonio prvi red grana ,te dva lista od gore da dobijem bolji uvid u strukturu biljaka.danas sam skinuo sa svake prvi red listova od ispod. #53 9ti dan od prvih pistila. Odabrana za donora peludi,tako da i dalje donjih 6 grana tretiram koloidnim srebrom jednom dnevno. Definitivno najširi listovi,debela stabljika,brz rast,i strach.nadam se da to sve vodi ka kraćem cvjetanju što bi bilo puno pogodak. #46,#49,#52 njima je 8 dana prošlo od prvih pistila. Biljka #49 je najslabije razvijena i najmanja tako da je ispala iz konkurencije za majku. #37,#40,#45,#51 njima je danas 7mi dan. Tu ću #45 otpisati za majku. Biljke koje otpišem neću objavljivati dok ne budu gotove da se lakše snalazim. #31,#37,#38,#42,#47,#48,#50 Ovoj ekipi je danas 6ti dan. #31 sigurno a vjerovatno i još poneka također neće biti u konkurenciji za majku.to ću odlučiti kroz par dana. #34,#36,,#41,#43,#45 su spol pokazale prije 5 dana.one su spol pokazale posljednje od dvadeset odabranih sestara,21 dan života. #32(4-ti dan),#54(5-ti dan)#35,#55(6-ti dan) ovo su četiri biljke koje nisu prošle u konkurenciju za sljedeću generaciju i presađena su u 6,5l stare zemlje. Dva su naprednija dva malo sporija ali napreduju i zdrave su. Pišem ovaj unos već sat i pol vremena,ovo je treći puta ispočetka.dva puta se desila neka greška i sve se izbrisalo. Slike sam htio poredati po danima cvjetanja ,ali kao da je u tome bio problem i svaki puta na jednoj od slika doslo bi do greške i sve ispočetka. S obzirom da sam jučer započeo sa pisanjem ,sada su sve brojke pomaknute za jedan dan više.
Dobro veče forumu . biljke su počele pokazivati prve pistile danas sam izabrao biljku i započeo sa prvim tretmanom koloidnim srebrom. Danas je biljkama 18 odnosno 19 dan za većinu. Do sada je 8/20 biljaka pokazalo spol. To su biljke #53 (16-ti dan života),#49,52(17-ti dan života),#46,51(18-ti dan života),#37,45,40(19-ti dan života) Sve biljke rastu lijepo i zdravo,malo sam okasnio sa gnojivom ali ništa strasno trebale bi sve biti mi po gušti kroz par dana.konkurencija je stvarno tjesna što će te vidjeti iz sljedećih fotki. E sada stižemo do biljke #53 za koju sam odlučio da će biti donator peludi. Prva je pokazala spol( što nije igralo veliku ulogu u odabiru)16-ti dan života. Naj višlja trenutno,kao i sa naj debljom stabljikom.brz i eksplozivan rast kroz cijeli dosadašnji život.internodni razmak je rekao bi savršen za trening ,ne pre velik a nije ni gusta da se ne može baratati sa granama. Za sada pokazuje široke listove više nalik na Indiku,nadam se da će to značiti malo kraće cvjetanje.znat ću malo bolje kada se strech bude bližio kraju. Danas sam odlučio da ću nju koristiti za pelud tako da sam danas započeo tretman koloidnim srebrom. Prskati ću donjih 6 grana da mi ostatak biljke da uvid u to šta sam izabrao. Lagano sam poprskao svaki od 6 vrhova,bez prskanja velikih listova. Nastavite ću svaki dan jednom dnevno prskati iste vrhove. To je to za ovaj unos,budite naduvani i pozdravljeni ::lulamira:: :respect:
Posljednja biljka iz prethodne ture je otrimana i spremljena na kjuranje pa evo jedan post da zaključi predhodnu turu.krenut ću redom po brojevima. #27 101/81 najmanja količinski u ovoj turi,ali nije za zamjeriti konkurencija je bila žestoka. Ima više osobina majke nego oca pa su cvjetovi nešta mekši za razliku od ostalih biljaka ali ima najizraženiji boju #28 95/77 biljka koja je u početku imala deformaciju i bacala iz jednog čvora po 3 grane umjesto po dvije. Ona je najbrže je završila ovaj puta. Vrhovi tvrdi kao kamen,prepuni kristala.visoko je podignula ljestvicu što se tiče prinosa. Ona pokazuje više osobina od oca.pogotovo sa ovim FOX tail vrhovima #29 101/81 reći ću samo da je izgubila u foto finishu od #28 za 5g što se tiče količine.ogromna biljka.cvjetovi nešto sitniji,veći vrhovi dosta tvrdi dok su manji mekši. Također pokazuje lijepe nijanse ljubičaste boje. #30 107/89 ona si je dala oduška sa dužinom života i cvjetanja. Posljednja je ušla u boks kao zamjena umjesto foto biljke za koju sam mislio da je automat.na početku cvjetanja ostala bez glavnog vrha,kojeg sam slučajno slomio. Malo bratova nebriga u mom odsustvu,kasna defolacija a i super croping kombinirkama svake grane sigurno su odigrali dobru ulogu u dužini cvjetanja. Ne mogu se puno žaliti jer je dala sve od sebe i količinski oborila sve rekorde što se tiče auto rastafarija kao i svih ostalih biljki koje sam uzgojio 226g suhih cvjetova. Maksimalno je iskoristila vrijeme u boksu na kraju kad je ostala sama. Cvjetovi tvrdi kao kamen,zahvaljujući super cropingu i pop corn cvjetovi su se stvrdnuli poprilično.ljubičasta boja uz hrpu bijelih trihoma. Nadam se da će biljke u sljedećim generacijama poći istim putem. Kako imam rekord sa najvećom biljkom do sada,također sam oborio i svoj rekord iz prethodne ture od 1,88g/w. Te sada iznosi 2,43g/w . Što je poboljšanje od 0,55g/w. Zasluge vjerovatno idu režimu 20/4. Rekordna tura,ali se malo odužila možda je režim 20/4 imao i u tome prste.iako se to odužilo za 10-ak dana taman koliko sam bio odsutan a brat je vodio brigu( upravo sam kihnuo). Jedna grupna slika za kraj ove avanture. Dalje u dnevniku nastavljamo sa pheno huntom i f2 generacijom.
Dobro večer svima. Za početak ću potvrditi da su sve biljke nikle 25/25 odnosno 56/56 što je 100% testiranih sjemenki. 16 ih je niklo nakon 3 dana 7 nakon 4 dana i 2 nakon 5 dana. biljka #39 je imala neki defekt tako da sam nju bacio nakon dva dana .vjerujem da bi i ona krenula rast normalno nakon nekog vremena da sam ju ostavio. Bas je bilo teško izabrati biljke za koje nema mjesta u nastavku selekcije. #39 je malo olakšala kao i biljke #54 te #55 koje su nikle nakon pet dana. #32 ima neke male flekice po listovima pa sam se odlučio da i ona ne prolazi u drugi krug. Dok je #35 najslabije razvijena od biljki koje su niknule nakon 3 odnosno 4 dana. Njih 4 sam presadio u potove 6,5 l te će biti u boksu dok ima mjesta .kasnije nakon oprašivanja će završiti život u drugom boksu. Ostalih 20 biljaka presađeno u potove od 4l. Sve biljke zalivene sa 0,5l čaja. Sve izgledaju zdravo i pravo danas im je 7-8 dan života.presađivanje je trebalo biti još prije nekoliko dana.ali pošto će završavati u 4l nije žurba bila Sad čekamo početak cvjetanja za odabir biljke koja će služiti kao mužjak . Ako nastave ovako bit će težak izbor. Šteta što ih ne možete vidjeti sve na okupu zbog pravilnika
@beštija hvala, optimističan sam da će ispasti sve po planu! Klijanje nakon 4 dana 23/25 Na slikama ispod su dvije koje još uvijek nisu ugledale svjetlo dana,ali po svemu sudeći hoće. Ispadaju iz konkurencije za sljedeću generaciju,ali svakako će dobiti šansu da niknu i da se pokažu. Sve sam ih presadio u čaše od 2dcl. Supstrat je 40l stari reciklirani mix + 40l friškog miksa 8l/8l/12l/12l vermikulit,mega Worm,zemlja,kokos. Zalivene sa bio enhancera te 1ml/l acti vera Ovo će jedne od rijetkih slika gdje su sve biljke na okupu ,još se i ne vidi šta su #30 zalivena posljednji puta kad se osuši bit će kraj.taman da pruži motivaciju podmlatku u startu. Mogu reći da sam izričito zadovoljan klijanjem vjerujem da će to biti 100% odnosno 56/56 sjemenki stavljenih na klijanje. Za sedam dana sljedi presađivanje u finalne potove. Vjerujem da će se vec tada moći raspoznati koje će biti slične kasnije .ali o tome u sljedeć postu .
Dobro veče forumu:rasta: Krenulo je lijepo ,72h nakon stavljanja na klijanje imamo prve biljkice 16/25 Auto rastafari F1 #31,32,33....46 Izdvojio sam ih i stavio van propagatori. Režim je 18/6 lampa je na nekih 85-90% cca i udaljena je oko 90 cm. Presađivanje će biti sutra kad velika većina biljaka nikne. Ostale sjemenke dosta njih je već pustili klicu dužu od eazy pluga, neke su i lagano izvirile prema svjetlu .
Biljka #30 lagano ide ka kraju,još tjedan dana ali ne mogu dočekati kraj pa da krenem u novu avanturu. Ovaj puta će to biti prava avantura u kakvu se još nisam upustio do sada. Startam sa 25 sjemenki( znam da je to daleko od pravila foruma pa ih neću slikati sve na hrpi).25 odabranih sjemenki a samo dvije od njih će ako sve bude po planu biti izabrane za majku i oca f2 generacije auto rastafarija. Kreće mali pheno hunt. Pripremio sam 20 potova od 4l .očekujem da nekoliko sjemenki neće zadovoljiti sa klijanjem. Nadam se da će mo ovaj puta uspješno ispratiti u dnevniku tretman koloidnim srebrom i oprašivanje . AVANTURA F2 KREĆEEEE 17.2. sjemenke stavljene u eazy plug/ zalivene sa vodom te malo bio enhancera. Stavito sve u vrećicu da se vlaga zadrži do nicanja. Vidio sam da ekipa kupuje ovaj proizvod u plavoj bočicu za ubijanje teških metala i svega nepotrebno ga.tako da sam se i ja odlučio prije koji mjesec kupiti ga s obzirom da radim organski . kako počnu nicati tako ću objavljivati da mi ostane zabilježeno.
#30
Auto rastafari F1 #30 82/64 Već par dana uživa sama u boksu. Stigao je i green sensation tako da joj je sve u fulu pred kraj života. Blijedi ljubičasta boja,prsti se lijepe od malog dodira.cvjetovi će biti tvrdi kao kamen.bolestan sam i nos mi je začepljen ali i tako se osjeti neki slatkasti miris. Šteta što je ostala bez glavnog vrha,ali svakako konkurira za najvećeg auto rastafarija što se tiče količine. Prva suha biljka u ovoj turi je već oborila rekord od biljke #23 ,al o tome u nekoj drugoj objavi.
Auto rastafari F1 #28 94/76 Završila sa životom. Na kraju sam zadovoljan fino se to ipak napunilo. Ovaj puta sam ostavio više lišća tj sve listove sa trihomima sam ostavio da se malo sporije suši jer se kuća grije i temp je 23-5 c. Ostavio sam 100g svježih pop corn cvjetova u zamrzivač za budući hash.bit će to brutalan hash samo ću se načekati dok ga probam xd
Dobro jutro forumu. #30 66/48 tek hvata zalet sa debljanjem cvjetovajedva čekam da neka od starijih biljaka završi da odradim super croping i poravnam sve vrhove u istu visinu. #29 90/70 dosta se odužilo cvjetanje rekao bi da ima još dva tjedna sigurno. #28 90/72 zapravo se ovu turu na svim biljkama cvjetanje produžilo. Da li je razlog 20/4 režim,vjerovatno ima malo i do burazove brige o njima skoro dva tjedna dok sam bio na putu,ili nešta treće nemam pojma. Ona će biti prva gotova,tj ide dolje kad se pot osuši za 6-7 dana. Slabije izražena ljubičasta boja,ali zato ima najviše kristala a čini mi se da će i cvjetovi biti najgušći i tvrđi. Fox tail na vrhu nasljeđe od auto mazar. #27 91/71 ona pokazuje više osobina od majke red poison auto.lijepo izražena ljubičasta boja.cvjetovi za sada malo manje tvrdi i gusti,ali ima još barem jedno zaljevanje do kraja. Također sam ostao bez green sensation prije mj dana i rekao bi da se primjećuje nedostatak istoga u vidu veličine cvjetova ,njihove teksture tj gustoće i tvrdoće naspram proslih tura. Nema veze biti će finog materijala za hash.prvi puta planiram praviti od cvjetova sa ledom.pa pretvarati u piattella hash
80/60 #26-#29 55/37 #30 Vratio sam se s puta biljke su žive,ali nisam zadovoljan s bratovom brigom. Dobio je detaljne upute za zaljevanje i skicu boxa sa pozicijama biljaka po brojevima da se ne bi zbunio i odmah vidim da se nije pridržavao.a ni provjeravao težinu pota i da li je potrebno zaljevanje. Danas svi potovi teški kao kamen ,a trebali su danas sutra već imati novo zaljevanje. Tko zna šta je kojoj biljci davao. Prije 5 dana je nestajalo struje i pokvario se tajmer,uz detaljne upute kako da namjesti danas dođem kući i prvo što vidim da svjetlo radi Iako ne bi trebalo raditi.sljedeće pogledam tajmer vidim da je umjesto 20/4 namjestio 19/5 režim. Uz otvaranje boxa primjećujem da slabo bliješti pogledam na prigušnicu smanjena na pola. Nisam uopće zadovoljan sa poslom koji je uradio. Ali tata je kod kuće i dalje ide sve kako treba nadam se bez veće štete
#30 Zabilježiti ću Loli i defolaciju 21 dan on prve pistile
Sedmi tjedan cvjetanja u toku za starije biljke dok je mlađa biljka završava treći tjedan. Starije su se sve oporavile od deflacije i lolipopa . #28 napreduje najbrže sa cvjetanjem već je puna kristala,a miris šou program. #27 miris i trihomi tek kreću da se prave.ima mi nekako najbljeđu boju .za sve biljke sam uhvatio količinu vode potrebnu osim za nju.povečavam stalno sad je na 8 litara bez run ofa.neka procuri na 7 neka na 8,a ovoj ću morati jos povećati. #29 mozda i najveća od svih,pokazala znakove ljubičaste boje.još nije uhvatila potpuni zamah sa proizvodnjom cvjeta. #30najmlađa biljka strecha fino i uskoro će sve grane preći rub pota.svakodnevno skinem poneki list i razvučem hrane. Za koji dan idem na put i neće me biti 10- ako dana nadam se da će buraz voditi brigu dobro i da će preživjeti
Hvala :respect: #30 32/14 rasteže se a i bolje joj je ako misli zauzeti svoje dio boksa .skinem poneki list i izdanak za koji vjerujem da neće biti od koristi kasnije. #28 56/38 prije par dana je dobila defolaciju i loli oporavila se i počelo je lagano pravljenje cvjetića #2757/37 kasni koji dan sa defolacijom,koja je danas odrađena ona isto pravi već male cvjetiće. #29 53/37 taman je na početku pravljenja cvjeta tako da mislim da je njoj današnjan defolacija i loli sjeli u pravio vrijeme Čini mi se da su biljke malo veće nego u prošloj turi,rekao bi da 2h duže dana radi razliku,ali vidjet će mo još sta će biti na kraju.zq sada mi ovo izgleda kao da će biti bolje nego u prethodnoj turi.
Auto rastafari F1 #23,#24,#25,#26 Do sada sam uzgojio 26 f1 a. rastafarija,uskoro 30. I jedva čekam da krenem u f2 avanturu. I nešto dry hasha od njih četiri
#27-30 Koja slika pred paljenje svjetla. 50 dana života i 30 dana od pokazivanja spola. Starije biljke su popunile svoje dijelove boksa.još malo razvući #29 ona je zadnja pokazala spol. I ide još jedna završna defolacija i loli za sve starije biljke ovih dana i onda rock and roll mogu krenuti sa debljanjem. Na #27,28 ljubičasta boja se već lagano nazire. #30 najmlađa biljka 25/7 slučajno ostala bez jedne grane,ali neće se to primjetiti. Raste punom parom ,kako raste tako skidam listove i grane koje neće uspjeti. Lampa je na 100% i 45-50 cm visine. Temp dnevna 26-28c Noćna 22-24c Vlagu više ne pratim,ovlaživač sam isključio a mjerač u boksu ne pokazuje najbolje. Co2 vrećice postavljene nove.
21 dan cvjetanja za starije biljke 15- ti dan života za mladu biljku. Marsica radi na 75% te 40-45 cm Danas odrađen lst na mladoj biljci. Starije biljke strechaju dobro,vidit će mo koliko će još rasti. Nedavno prvi puta dobile čaj mega worm+ bio enhancer+ prah od suhih listova koje dobijem nakon defolacije. Temperatura savršena 25-26 c dok svjetlo radi,22-23 dok ne radi Ovlaživač dobro održava vlagu,a ispostavilo se da i mjerač kojeg imam ne pokazuje bas najbolje tj da pokazuje manju vlagu nego što je i to dosta. Još se igram i isprobavam kako ga najbolje naštimati da radi. Ventovi rokaju sa svih strana i sad bas sam zadovoljan za sada.trenutno rade na 6- toj brzini. Alga grow,alga blom,Cana bio bolest,bio bizz cal mag te bio enhancer,ostao sam bez acti Vere( stiže za koji dan) ,a od sljedeć zaljevanja lagano ću uvesti green sensation. A i lampa će uskoro na Max.
Stigle nove igračke,jos dva venta i ovlaživač Evo i koja bolja slika biljaka
19.11. 30- ti dan za S1 biljku i dalje nije pokazala spol ,siguran sam sada vec da nije autos. Danas sam ju odlučio isčupati iz pota i u njen pot prebaciti F1 #30 kojoj je danas 6-ti dan života. Odlučio sam da se ne zafrkavam s foto biljkom,morao bi autosima smanjivati svjetlo na 12 h da saznam da li je foto uopće ženska.ako bi bila muška dzabe savo vrijeme,gnojivo .. što bi potrošio na nju.prebacio sam ju u malo zemlje pa ako preživi bit će sobna biljka ili ću ju pokloniti nekome
F1 #27 28/8 F1 #28 #27/9 F1 #29 27/7 F1#30 3 S1 27 F1 biljke se šire lijepo,pistila je sve više. Danas zaljevanje,deflacija i lst.neka se malo oporave pa da sljedećim zalijevanjem pojačavanje lampe koja je i dalje na 60% i 40-45 cm visine. Imam i jednu novu biljku koja će preživjeti kao test u boci od vode jane 1,5l . Navodna S1 biljka i dalje nije pokazala spol i sad već sumnjam da uopće nije S1 i da nije autos. Vrijeme u početku života u boksu je boravila sa Royal poison F1 biljakama( rasta genetic) tako da je moguće da se tu nešta desilo. Pustit ću ju neka raste pa ću nekad u među vremenu provjeriti da li je muška ili ženska sa par dana 12/12 režima. Ukoliko bude ženska vegetirati će dok autosi ne završe pa sama u boksu cvjetati i završiti na 12/12.
Tri F1 biljke su pokazale spol #27 23/3 #28 22/4 #29 22/2 #2S1 22- dan života još se čekaju pustile. Raste kao luda rekao bi da je najveća ,šta će se tu desiti kad krene strech sve me strah .iskreno jedva čekam da ugledam pistile da budem siguran da je ženska. Rekao bi da co2 vrećice dobro djeluju. Temperatura odlična 26-28c dnevna 22-3 noćna Vlaga 35-40% Iskoristit ću crni petak i naručiti ovlaživač zraka za koji dan,pa ću u budućnosti moći i vlagu podići. Marsica je na 60% te 40-45 cm visine. Par vrhova je svjetlo pecnilo ali ništa strasno. Na zaljevanju skinem poneki list i novi izrast od kojeg neće biti ništa u budućnosti.te dotegnem biljke. U igri su za sada acti vera,bio enhancer,val mag,a. Grow te Cana bost lagana doza za F1 biljke Zdrave i prave.
Auto rastafari #2 S1 18-ti dan života. Bit će prava zvijer ima 6 sporednih grana plus vrh sto raste. I još nije pokazala spol. Majka 23 dan života pokazala spol. Mislim da su do sada negdje na petom redu pokazivale spol. F1 #27 ona je dan starija od svih ostalih biljaka i njoj je danas 19-ti dan života. malo gušća i zeru manja od S1 biljke.nije pregusta moze se trenirati normalno. Edit..20/0 pokazala spol F1 #28 biljka koja je u početku krenula rastu sa tri grane po katu 18/0 dan života ,danas je pokazala spol. I sada drži gaće što bi se reklo. Nastavila je rasti normalno nakon sto je bacila grančice ovako. Lagana je za trening,raste super za sad nemam zamjerke. I bolje sto je nastavila normalno rasti. Sa tri grane po katu bilo bi bas zeznuto trenirati ju. F1 #29 18-ti dan života. Od starta u problemu,ali čvrsta i željna života i uspjela se izvući. Stasom manja od ostalih ali sa brojem redova tu je negdje sa ostalim. Bit će nešta od nje. Marsica je na 60% i danas je spuštena sa 50cm na nekih 45 cca. Režim 20/4 Ventovi piče na 6-toj brzini. Veliki ventovi još odmaraju. 15- ti dan skinuo 3-4 velika lista sa svake biljke. Temperatura je 25-7c dnevna noćna 22-24c Vlaga mala ispod 40% Očekujem i od ostalih biljaka da pokazu spol ovih dana. 8.11. iznad svake biljke sam dodao po jednu co2 vrećicu 50g(25/25g soda i limunska)
12-ti dan života za S1 i F1 rastafarije
Auto rastafari F1 #23-26 Nemam riječi ,unatoč nekim greškama nadmašio sam sva svoja očekivanja. Najobilnija berba u mojoj dosadašnjoj karijeri. Sve četiri biljke su dale sve od sebe #23 (167),#24(152)#25(115)#26(132) 1,88g/w Vjerujem da četiri rastafarija mogu ići i preko 2g/w . Sve si mislim da mu dodam XL ispred imena. Kad se samo sjetim da sam od prvog automata kojeg sam posadio dobio 1g ,ili u drugoj turu od 3 autosa 10-15g cvjetova. Nemam šta nego biti zadovoljan svojim napretkom .
7-mi dan života auto rastafari F1 #27,#28,#28,#2S1 Jedna i dalje vodi borbu,al ne gubim nadu da će ispasti vrhunski na kraju. Dok za ostale biljke nemam riječi piče pun gas. Jedino što ne znam da li da ih treniram ili ne zbog biljke sa tri lista po katu. Nju nema. Ideju ni kako bi trenirao ako tako nastavi rasti,a i volio bi ju vidjeti u prirodnom obliku ako će tako rasti cijelo vrijeme. #23 na trima ju,sve više miriše na grow karijere što se tiče količine. Otrimana,167g najveća biljka koju sam uzgojio.
Evo da se i ja malo pohvalim u novu turu ću sa dva nova venta. Jedan manji sto sam imao je bacio riku,pa sam iskoristio popust i uzeo dva od Marsa. Na prvu mogu reći da sam zadovoljan,a ne sumnjam da će tako i ostati. Biljke su u 4-om danu života. Zadovoljan sam kako napreduju dvije normalne biljke i biljka sa tri lista u jednom redu. Na četvrtoj biljci sam primijetio da je jedan kotiledon bio sjeban i to je razlog sporijeg starta. Ali evo prvi listići se bore za život i vjerujem da će se ona izvući i krenuti rasti normalno . U ponedjeljak presađivanje na sedmo dan života
Podmladak je izašao iz zemlje. Nova avantura može da započne. Ostao sam bez eazy plugova pa sam dva dijelio na 4 djela ,pa sam imao problema jer sam dirao i zagledao šta se dešava sa sjemenom.tako da sam malo ja kriv za gornju lijevo biljku koja se za sada jedva primjeri.nadam se da će za dan dva krenut kako treba. Marsica na 50% i 50 cm visine 20/4 ovaj puta režim pa da vidimo šta kazu . Imamo jednu biljku sa tri kotelidona.bas me zanima u šta će se pretvoriti kasnije.
82- dan života cvjetaju 68,66,65,64 dana redom od #23-#26 Kako su pokazivale spol tako su dobijale brojeve. Sami fotofinish,nema sumnje da se to već sada moze brati. Ja nisam od onih koji čekaju veliki postotak amber trihoma,ali volim sačekati da se vidi pokoji pod mikroskopom prije berbe.tako da sam odlučio svakoj dati jos jednom vodu,i kako se koja suši brati.pred kraj se poremetilo zaljevanje tako da skoro svaka biljka ima zaljevanje drugim danima. Mogu samo reći da sam super zadovoljan biljkama. Kako je kraj kroz 7-10 dana nove sjemenke su stavljene na klijanje. Klijanje nista ne mjenjam, uvijek isto. sjemenke sam natopio u bio enhancer na 15-ak minuta i direktno stavio u eazy plug zaliven sa 5ml miksa vode+ bio enhancer u kojem su biljke bile natopite.improvizirani propagator od plastične vrećice i kraj radijatora. nakon nicanja ću presaditi u 1l miksa zemlja/vermikulit/mega worm. Stavio sam 3l zemlje / 0,5l vermikulit /0,5 mega worm koji je ujedno promjena na mikseve iz prijašnjih growowa. Što se tiče biljaka bit će tri biljke F1 #27,#28,#29 Četvrta biljka će biti S1. Pronašao sam jednu sjemenku u biljci F1 #2 Kakva biljka sjemenka je sama otpala sa biljke kada sam ih pravio i kako sam reciklirao zemlju za sljedeći grow jedan dan me samo dočekala još jedna biljka u potu. Nisam požalio što sam joj našao mjesta u boksu uz fotose 82g suhih cvjetova u 6l zemlje na kraju.dobar dio u početku života provela na 12/12. Te imala neki defekt sa listovima . Posebno se veselim i isčekujem vidjeti u šta će se pretvoriti biljka na kraju. Malo poduzi post,naišla inspiracija xd
Auto rastafari F1 hesi gnojivo(koliko su ga dobile). bez puno truda,nedovoljno hrane,ne redovito zalijevane i dalje pokazuju dobre rezultate . Imaju neke nijanse ljubičaste,ali definitivno sam siguran da sa organskim gnojivom boja bude izraženija.
@sone1 sreća u nesreći pa nije na ovu thc hah Primjetio sam danas da su presli lagano i na druge biljke ali izgurati će se jos to što ima do kraja. Fino se puni zadovoljan sam i ja. Ovo je prvi puta da su sve biljke u velikim potovima. Prošla tura 3 različite veličine potova pa se tako i različito pune. Rekao bi da u 30 l daju najbolje rezultate. @Johnny666 otrov se zove demitan. Potrebena je dozvola za kupovinu u polj. Apoteci. Ali definitivno jedno prskanje i pauci u zavrsili svoje. Provjereno više puta.
Evo malo slika vrhova,mislim da zaslužuju slike iz blizine. Predivne boje,hrpa kristala po cvjetovima ostavlja prste slijepljene nakon samo malog dodira, mirišu fino. A imam i pitanje za starije i iskusnije članove. Situacija je ta da su crveni voćni pauci napali ali samo jednu biljku #25. Proširili su se podosta već ali biljka je pri kraju tako da neću ti nista mudrovati zavrsit će bez poteškoća . A pitanje je koji bi mogli biti razlozi što su napali samo jednu biljku? Da li je moguće da su ostale biljke otpornije na paukove pa njih ne diraju?
7-ma nedjelja cvjetanja . Pune se iz dana u dan sve više i više. Očekujem za tri biljke da će ići 9-10 nedjelja cvjetanja dok će najveća vjerovatno trebati nedjelju dana više. Taman da nova tura starta dok zadnja biljka završava. Zaljevanje svakih 3-5 dana,ne primjetim razliku u zaljevanju sa zemlja/kokos/vermikulit Miksom naspram samo zemlje. Za sljedeću turu ću kupiti samo vreću zemlje i dodati reciklirani mix od ove ture koliko bude falilo da se potovi popune. Iza nove godine ako sve bude po planu i programu krećem sa pravljenjem f2 generacije.jedva čekam tu avanturu
Tri auto rastafarija uživaju u 20l soma soila na mediteranskom suncu:sun2: Očito im je sve po gušti na moru:banana_rasta:
F1 #23-26 35,36,37 te 39 -ti dan cvjetanja